Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 aka viera?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: aka viera ? 3 Téma Next Topic: aka viera? - na odstrel
Strana: z 2

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  20:16:25  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
Som agnostik a prikláňam sa k názoru že existuje Boh. Ale nemyslím si, že je jediným vysvetlením vzniku sveta.
Pokiaľ verím že je Boh, vysvetlíte mi, prečo by som mal veriť v Kresťanstvo ?
Pretože u mňa sú 2 možnosti. Boh nenaviazaný na náboženstvá, alebo Boh naviazaný na náboženstvo, jediné správne.
Prečo je podľa vás to vaše jediné správne ? Mám dilemu, neviem čomu veriť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora 

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  20:41:00  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
v prvom rade, viem cim prechadzas, v druhom rade, na to aby si prisiel na pravdu treba vyskum, zdlhavy, hladat, porovnavat a zhodnocovat.
pouzit rozum a intuitivny zmysel pre logiku a nenechat sa ovplivnovat politickou korektnostou alebo druhou alebo tretou osobou, precitaj si bibliu, koran, katechizmus, aj vedy, book of mormon, book of rael, atd, atd. porovnaj, zhodnot. overuj zdroje, nenechaj sa ovlivnit len jednym zdrojom, najdi si minimalne zo 3 zo styri pramene ktore hodnotia danu situaciu, a vsimaj si autorou, ich minulost, vzdelanie, politicku orientaciu.

co sa tyka krestanstva tak co som sa ja stretol tak najviac vyhrad ku krestanstvu pochadzalo z nepochopenia Trojjedinosti, odkazujem ta na kazechizmus, a ak ovladas anglictinu tak tu je trojjedinost vysvetlena perfektne :

http://www.youtube.com/watch?v=9_ZDywTNHAQ&feature=channel_video_title

sice vytvorene babtistom no stale vyborne vysvetlene
a tu sa dostavam k tomu aby si si overoval aj zdroje s nalepkou krestanstvo, v prvom rade ci ide o protestansku odnoz alebo katolikov, ci ide o oficialne vyhlasenie cirkvi alebo subjektivny nazor biskupa alebo knaza, atd atd

vela stastia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  20:42:10  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
chyba, islo o toto video, pardon

http://www.youtube.com/watch?v=p2ED27Wnv8w&feature=channel_video_title

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  20:49:18  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
chyba, islo o toto video, pardon

http://www.youtube.com/watch?v=p2ED27Wnv8w&feature=channel_video_title

Pôvodne zaslal timylee - 12 máj 2011 :  20:42:10



Ale trojjedinosť mi netrhá žily.
Mňa zaujíma, či je Boh práve taký,ako ho popisujú ľudia (s vlastnosťami), alebo je to len nejaký systém.
A ak má vlastnosti, tak ktoré náboženstvo ho najlepšie popisuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  20:52:05  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
tvoj pohlad je ale chybny, nepopisuju ho ludia, popisuje sa sam, ludia su len prostrednici

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  20:56:22  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
tvoj pohlad je ale chybny, nepopisuju ho ludia, popisuje sa sam, ludia su len prostrednici

Pôvodne zaslal timylee - 12 máj 2011 :  20:52:05



Skoro všetky kultúry popisujú Boha/bohov principiálne rovnako, teda ako nadčasovú bytosť s nejakými vlastnosťami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  21:03:04  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
zase omyl, prestuduj si prosim vyznanie viery v uvode tejto stranky, je to odlisne ako si popisal, tu sa treba zacat vzdelavat a pristupit k vyskumu :),

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  22:17:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Zacni sa modlit k Jezisovi Kristovi, aby ti ukazal cestu, kadial ist. Povedz mu vsetko, ako svojmu najlepsiemu priatelovi,tak,ako to dokazes.Takato modlitba nikdy neostane nevypocuta. Boh ti ukaze cestu. Najlepsie je potom vsetko prekonzultovat s mudrym knazom-duchovnym vodcom..
Iba krestania, prezivaju rozlicne zazracne udalosti.Vacsinou je to vtedy, ked krestan uz v danej veci spravil vsetlo, co je v jeho silach a viac uz nevidi riesenie.
Napr. sv. Don Bosco, zakladatel salezianov bol znamy tymito zazracnymi Bozimi zasahmi.

Isti rodicia dali do salezianskeho ustavu syna na vychovu.Volal sa Dalmazzo. Ale chlapcovi sa tam nepacilo, bolo mu clivo.Pisal domov, aby si prenho prisli.Matka teda aj prisla.Vsetko si pobalili a rano po sv. omsi mali odist. Dalmazzo sa vsak chcel este vyspovedat a tlacil sa medzi ostatnymi okolo spovedelnice.Prave sa spovedal, ked pribehol isty chlapec k Don Boscovi a sepkal mu.Nemame chleba na ranajky. Nemozne, divil sa Don Bosco. Len dobre pozri, kde ste chlieb dali.Opytaj sa toho a toho.Ale o chvilu tam bol chlapec znova a opakoval.Je to pravda, chleba nemame, vcera sme vsetko zjedli.Ostalo iba par kuskov, ale to je sotva pre niekolkych.Tak utekajte k pekarovi.Nechce nam dat, lebo sme mu dlzni uz 12 tisíc lir.Kym mu to vraj nezaplatime,neda nam ani len smidky.Nuz ked neda, neda. I tak je dobre. Pozbieraj do kosa vsetky krajce, co najdes a Pan Boh sa o dalsie postara. Pridem hned a budem sam delit.Maly Dalmazzo to vsetko v spovedelnici pocul a bol natramne zvedavy, co z toho bude.Vo svojej detskej zvedavosti siel vzdy Don Boscovi za patami.Pozrel chytro i do kosa s chlebom a napocital tam 15 krajickov.
Chlapci si stali do radu a pomaly krok za krokom isli popri Don Boscovi, ktory bral z kosa a daval kazdemu po krajci.Takto preslo popri nom 300 chovancov.A ked odchadzal uz aj ten ostatny, maly Dalmazzo rychlo pozrel do kosa a hla i tych 15 krajickov tam bolo ako na zaciatku.
Tento zazrak tak prekvapil a dojal Dalmazza, ze utekal za mamou a hned jej oznamil. Mama, ja uz nejdem stadialto. Matka bola rada. Chlapec ostal. Neskorsie sa stal knazom salezianskej spolocnosti a po rokoch on bol prvym fararom v chrame Bozskeho Srdca v Rime.Umrel ako riaditel knazskeho seminara v Catanzare.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  22:29:38  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tuná je podľa mňa najvhodnejším prvým krokom pre teba zmeniť prikláňací názor k jednoznačnejšiemu. Aby to neboli nejaké veľké pochybnosti, že by sa zo skúmania Boha stala snaha ho poprieť. To by si potom nemal šancu objaviť správne náboženstvo.
A zistiť ktoré je to správne, nedospel som ešte k nejakej najlepšej metóde. Ono je to aj tak pre každého silne individuálne. Ale všeobecne ide o zistenie fungovania toho, ako nám môže Boh dať o sebe vedieť, čo od nás chce a ako zabezpečil aby sme dosiahli to prečo nás stvoril. O Bohu sa nemáme ako dozvedieť s inakade ako s náboženstva. Takže ak chceš predpokladať, že Boh sa zjavoval kedysi a Ježiš prišiel na svet učiť nás ako dosiahneme spásu, respektíve tomu veríš (veriť tomu by šlo už len na základe toho, že Biblia asi nebude len bájkou keď sa na ňu odvoláva toľko náboženstiev či siekt. Jasné, nieje to zárukou jej pravdivosti. Ale môže to byť dobrá indícia), tak potom treba podrobnejšie skúmať ako je možné zabezpečiť na základe určitých prísľubou Ježiša, že to bude splnené čo povedal.
Najrýchlejšie info je asi apologetika, alebo jednoduchý katechizmus...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2011 :  22:48:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=14542
Tato katecheza papeza Benedikta 16, ti moze pomoct.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  06:59:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Som agnostik a prikláňam sa k názoru že existuje Boh. Ale nemyslím si, že je jediným vysvetlením vzniku sveta.
Pokiaľ verím že je Boh, vysvetlíte mi, prečo by som mal veriť v Kresťanstvo ?
Pretože u mňa sú 2 možnosti. Boh nenaviazaný na náboženstvá, alebo Boh naviazaný na náboženstvo, jediné správne.
Prečo je podľa vás to vaše jediné správne ? Mám dilemu, neviem čomu veriť.

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 12 máj 2011 :  20:16:25



tvoje nazory nemozno nazvat agnostickymi

druhy odstavec je v uplnom protiklade s agnosticizmom, ktory z definicie nevie rozhodnut ci boh existuje alebo nie, a preto sa bohom nezaobera; ty si sa explicitne vyjadril, ze veris v existenciu nejakeho boha, kedze obe tvoje moznosti predpokladaju existenciu boha

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  08:34:32  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Zaujímavé.

Postreh guest636-a je správny, ak by bol mojnazor12 agnostik, nevie povedať alebo rozhodnúť či nejaký boh jest alebo ho niet.

Ja len dúfam, že zo strany mojnazor12-a nejde o nejakú provokáciu, alebo si robenie srandy si z kresťanov-katolíkov. Lebo ich perly môžu buď vyvolať úsmev na tvári alebo zalamovanie rukami. (V tomto prípade ide o to druhé.)

Ale poďme do roviny, že mojnazor12 neprovokuje, ale sa pýta. Čo mu kresťan-katolík odpovie?
Tak ako Timylee, ktorý odporúča si vytvoriť svoj vlastný názor z množstva rôznych zdrojov, z ktorých je takmer všetko jed.
Alebo ako Radar, ktorá ponúkla vieru založenú na dojmológii spolu so svedectvom a s odkazom na ťažko čitateľný text, ktorý má človeka naviesť na pravú vieru?

Fakt zaujímavé.

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  09:56:49  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Som agnostik a prikláňam sa k názoru že existuje Boh. Ale nemyslím si, že je jediným vysvetlením vzniku sveta.
Pokiaľ verím že je Boh, vysvetlíte mi, prečo by som mal veriť v Kresťanstvo ?
Pretože u mňa sú 2 možnosti. Boh nenaviazaný na náboženstvá, alebo Boh naviazaný na náboženstvo, jediné správne.
Prečo je podľa vás to vaše jediné správne ? Mám dilemu, neviem čomu veriť.

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 12 máj 2011 :  20:16:25



tvoje nazory nemozno nazvat agnostickymi

druhy odstavec je v uplnom protiklade s agnosticizmom, ktory z definicie nevie rozhodnut ci boh existuje alebo nie, a preto sa bohom nezaobera; ty si sa explicitne vyjadril, ze veris v existenciu nejakeho boha, kedze obe tvoje moznosti predpokladaju existenciu boha

Pôvodne zaslal guest636 - 13 máj 2011 :  06:59:19



Prepáč za nedorozumenie, ale ja som myslel, že keď pripustím existenciu Boha (k čomu sa prikláňam), tak sú u mňa 2 možnosti.

Tú neexistenciu Boha som nespomenul, lebo to tu zrejme nemá význam riešiť a popritom sa k tomu prikláňam menej.

Čiže aby som to zhrnul, neviem či je Boh, alebo nie je Boh. Ale skôr sa prikláňam že je a potom je buď Boh naviazaný na náboženstvo, alebo nemá s náboženstvami nič spoločné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  09:59:19  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
Zaujímavé.

Postreh guest636-a je správny, ak by bol mojnazor12 agnostik, nevie povedať alebo rozhodnúť či nejaký boh jest alebo ho niet.

Ja len dúfam, že zo strany mojnazor12-a nejde o nejakú provokáciu, alebo si robenie srandy si z kresťanov-katolíkov. Lebo ich perly môžu buď vyvolať úsmev na tvári alebo zalamovanie rukami. (V tomto prípade ide o to druhé.)

Ale poďme do roviny, že mojnazor12 neprovokuje, ale sa pýta. Čo mu kresťan-katolík odpovie?
Tak ako Timylee, ktorý odporúča si vytvoriť svoj vlastný názor z množstva rôznych zdrojov, z ktorých je takmer všetko jed.
Alebo ako Radar, ktorá ponúkla vieru založenú na dojmológii spolu so svedectvom a s odkazom na ťažko čitateľný text, ktorý má človeka naviesť na pravú vieru?

Fakt zaujímavé.

Pôvodne zaslal sasulnik - 13 máj 2011 :  08:34:32



Nie, neprovokujem, neboj sa, prečítaj si to, čo som napísal guestovi.
Ja ako agnostik tu chcem rozoberať existenciu Boha, keďže som na katolíckom fóre (k tej existencii sa viac prikláňam ako k neexistencii).

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  10:04:05  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
Len viete, pokiaľ by som mal študovať úplne všetky možnosti, tak v tom prípade by mi nestačilo 10 životov :-)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  11:02:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Prepáč za nedorozumenie, ale ja som myslel, že keď pripustím existenciu Boha (k čomu sa prikláňam), tak sú u mňa 2 možnosti.

Tú neexistenciu Boha som nespomenul, lebo to tu zrejme nemá význam riešiť a popritom sa k tomu prikláňam menej.

Čiže aby som to zhrnul, neviem či je Boh, alebo nie je Boh. Ale skôr sa prikláňam že je a potom je buď Boh naviazaný na náboženstvo, alebo nemá s náboženstvami nič spoločné.

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 13 máj 2011 :  09:56:49



agnostik sa nemoze ani priklanat k moznosti existencie boha, lebo nema/nemoze ziskat dostatok informacii na to aby to posudil

osobne ma nezaujima comu veris, len si utried pojmy

a tvoja logika je opacna - nabozenstvo ked uz tak je naviazane na boha, a nie naopak, naco by si nejaky boh hladal nejake nabozenstvo, ked on sam nabozenstvo definuje?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  11:19:20  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Len viete, pokiaľ by som mal študovať úplne všetky možnosti, tak v tom prípade by mi nestačilo 10 životov :-)

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 13 máj 2011 :  10:04:05



Nesmieš skúšať všetko naraz. A viera je skúmanie na celý život. Ono otázky sú neustále. Vplyvov, všeliakých názorov, prekrúcaní je toľko, že na množstvo otázok sa nenájdu jednoduché odpovede. Ale keďže si sa ešte presnejšie vyjadril, podľa mňa fakt si najprv lepšie ujasni existenciu Boha. Do iných vecí sa púšťaj až potom. Ono v tej apologetike od Andreja Klimana je písané, že môže byť pre neveriacich dôkazom pre vieru a na začiatku sa venuje xistencii Boha, duše a podobne. Musím povedať, že nie všetko na začiatku sa mi zdá ako jednoznačné pre človeka pochybujúceho v tejto dobe. Ale určite to môže veľa dať. A ak si človek dosť objasní či v Boha verí, ďalej apologetika rozoberá aj Ježišov život celé fungovanie Cirkvi, kde sa odvoláva aj na citáty z Biblie a aj na historické fakty napríklad o existencii Ježiša. Je to vcelku krátke a výstižné. Podľa mne tak dobré aj pre info neveriaceho, ako aj pre info veriaceho. Ja som to čítal len nedávno a dalo mi to veľa veľa informácií.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  11:42:11  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
citácia:

Pokiaľ verím že je Boh, vysvetlíte mi, prečo by som mal veriť v Kresťanstvo ?
Pôvodne zaslal mojnazor12 - 12 máj 2011 :  20:16:25



citácia:

Mňa zaujíma, či je Boh práve taký,ako ho popisujú ľudia (s vlastnosťami), alebo je to len nejaký systém.
A ak má vlastnosti, tak ktoré náboženstvo ho najlepšie popisuje.
Pôvodne zaslal mojnazor12 - 12 máj 2011 : 20:49:18



citácia:
Len viete, pokiaľ by som mal študovať úplne všetky možnosti, tak v tom prípade by mi nestačilo 10 životov :-)
Pôvodne zaslal mojnazor12 - 13 máj 2011 : 10:04:05



Prosim ta vypocuj si prvych par prednasok
P. Bill: Duchovní cvičení Koclířov 2005
http://www.tv-mis.cz/titul.php?id=97

tu je par casti aj ako video
P. Bill: Duchovní cvičení Koclířov 2006
http://www.tv-mis.cz/titul.php?id=77

p. Bill naozaj zabera celu sirku roznych otazok a urcite sa dozvies co potrebujes.

Nepotrebujes nato 10 zivotov, staci par hodin, ktore urcite mas.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  12:36:00  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Aha ďalšia odpoveď "kresťana-katolíka".

(Ironizujem.)

 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  14:27:07  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
citácia:
Aha ďalšia odpoveď "kresťana-katolíka".

(Ironizujem.)

Pôvodne zaslal sasulnik - 13 máj 2011 :  12:36:00



nejak som nepochopil co si tym chcel povedat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

sasulnik

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  14:29:39  Zobraziť profil  Pridať sasulnik do zoznamu priateľov
Ani sa nedivím.
citácia:

nejak som nepochopil co si tym chcel povedat.

Pôvodne zaslal romanh - 13 máj 2011 :  14:27:07


 Počet príspevkov: 1677  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  15:16:46  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
citácia:
Ani sa nedivím.
citácia:

nejak som nepochopil co si tym chcel povedat.

Pôvodne zaslal romanh - 13 máj 2011 :  14:27:07



Pôvodne zaslal sasulnik - 13 máj 2011 :  14:29:39




ani sa nedivis, lebo ani sam sebe nerozumies ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2011 :  20:25:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Mojnazor, odporucam ti pozriet si duchovne cvicenia, ktore ti radí romanh.
A ja za seba by som ti znovu zopakovala overenu skusenost, opytat sa Boha sameho, ci existuje, zacat s nim rozhovor, ak by si sa v tom nevedel vyznat,popytaj sa a navstiv nejakeho vzdelaneho dobreho knaza.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2011 :  20:23:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
podla mna je tato tema uplne zbytocna, este sa nikde na svete nenasiel clovek, ktory by svojimi argumentami niekoho presvedcil o existencii Boha a obratil ho na Katolicku vieru...ani nikto este neuveril preto, lebo sa sam rozhodol na zaklade nejakych skutocnosti, pre a proti...tu dalej niet co vysvetlovat preco prave verit v Krestanstvo...viera je dar, ktory je od Boha...ked ma niekto neveriaci zaujem, staci vysvetlit raz...aj tak su to veci, ktore ako neveriaci nedokaze pochopit
aj ked...ja sa tiez nie vzdy drzim toho, co tu teraz radim...iba sa snazim...niekedy je vsak predstava toho, ze co ak motyka vystreli, lakava...ale este nikdy nevystrelila

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2011 :  22:15:00  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
podla mna je tato tema uplne zbytocna, este sa nikde na svete nenasiel clovek, ktory by svojimi argumentami niekoho presvedcil o existencii Boha a obratil ho na Katolicku vieru...ani nikto este neuveril preto, lebo sa sam rozhodol na zaklade nejakych skutocnosti, pre a proti...tu dalej niet co vysvetlovat preco prave verit v Krestanstvo...viera je dar, ktory je od Boha...ked ma niekto neveriaci zaujem, staci vysvetlit raz...aj tak su to veci, ktore ako neveriaci nedokaze pochopit
aj ked...ja sa tiez nie vzdy drzim toho, co tu teraz radim...iba sa snazim...niekedy je vsak predstava toho, ze co ak motyka vystreli, lakava...ale este nikdy nevystrelila

Pôvodne zaslal janka - 14 máj 2011 :  20:23:24



No to že je to dar neznamená, že to musí byť dané človeku ako zázrak (v zmysle, že hľadajúci si povie chcem poznať Boha, sadne si a bude čakať). Dôležitá je snaha a otvorenosť (srdca pre Boha, asi v takom zmysle). A potom aj tu predsa len sa môže vyskytnúť nejaká indícia, ktorá bude ďalším podnetom pre posun v hľadaní až po samotný dar. Samozrejme, že nemôže ísť o presviedčanie a zbytočné opakovanie (stále vec na ktorej pracujem). A keď už dať radu tak takú, ktorá môže byť aj z pohľadu hľadajúceho nejako užitočná...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 14 máj 2011 :  22:18:55  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
este sa nikde na svete nenasiel clovek, ktory by svojimi argumentami niekoho presvedcil o existencii Boha a obratil ho na Katolicku vieru...ani nikto este neuveril preto, lebo sa sam rozhodol na zaklade nejakych skutocnosti, pre a proti.


ja osobne poznam vela obrateni prave na zaklade argumentov, ktore si ludia vyziadali a poznam aj to, ako sa niekto rozhodol verit v Boha na zaklade rozhovoru o skutocnostiach pre a proti. Pretoze Bozia milost niekedy posobi aj takymto sposobom, cez ludi a vysvetlenia.
Problem je asi u niekoho mozno v tom, ze hned to obratenie u neveriaceho nevidi, lebo niektori ludia sa obratia az po niekolkych rokoch, ci az na smrtelnej posteli, ale viem, ze v takychto pripadoch casto spomenuli prave taketo debaty, na ktore potom mysleli cele roky, a dodatocne za ne dakovali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: aka viera ? 3 Téma Next Topic: aka viera? - na odstrel  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06