Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Guest a existencia Boha
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Príbehý zo starého zákona Téma Next Topic: stastie
Strana: z 3

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2011 :  11:41:51  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
predtym si pisal, ze si tam nemam dosadzovat tvojho boha - konkretneho, ale nejaku inteligentnu entitu, teraz si pouzil slovne spojenie "cokolvek ine" ("Ja pre potreby pochopenia hovorím, že je jedno aký Boh. Stačí uvažovať nad bytosťou schopnou sa rozhodovať a tvoriť. Ja nepotrebujem aby si hneď hovoril o katolíckej viere." - tvoje slova)

preto to bolo nieco nove od teba

Pôvodne zaslal guest636 - 07 máj 2011 : 09:22:05



Proste ty akoby si mal pocit, že sa snažím ti čo najrýchlejšie vnútiť vieru. Nie. Ja ťa chcem dokopať k tomu, aby si reálne uvažoval a potom si už urob ako chceš. Preto som úplne vypustil dosadzovanie konkrétnych vecí a hovorím, aby si sa zameral napríklad na tú nekonečnosť časovú hmoty.

citácia:
podla mna z toho, ze hmota nevznika ani nezanika logicky vyplyva, ze existuje vecne, pretoze ak neico nema zaciatok ani koniec (povedzme z dlzkoveho hladiska), tak su len dve moznosti ako topologicky opisat taky objekt - bud je nekonecne dlhy a nema zaciatok a koniec, alebo je uzavrety v slucke a potom jeho zacitok a koniec su totozne "body"

z casoveho hladiska je to v podstate podobne

vies mi vysvetlit logickym sposobom, ako moze nevyplyvat z toho, ze hmota nevznikla ani nezanikne, ze hmota je tu od vecnosti?

Pôvodne zaslal guest636 - 07 máj 2011 : 09:22:05



Waaaaaaaa .... veď toto sa ti stále snažím tým vysvetlením vysvetliť. Proste nemožno z toho, že pozorujeme, že hmota nevzniká ani nezaniká jednoznačne povedať, že nikdy nevznikla (teda je tu večne) ani že niekedy vznikla. Z toho to neusúdiš. Preto ti hovorím aby si uvažoval nad tým, či môže niečo existovať večne. Aj na základe môjho vysvetlenia, kde je jasne napísané, prečo nejaká hmota nemôže večne existovať. Toto si musíš premyslieť. Ako ja ťa už nechcem moc presviedčať, lebo ty na to sám musíš prísť a lepšie ti už neukážem na čo sa zamerať. Ale buď ti to nedáva zmysel zatiaľ tak ako mne, čiže máš v tomto akési iné zmýšľanie, alebo si sa nad tým ešte ani poriadne nezamyslel a potom to už je o tom chcení či nechcení. Ale je vidieť, že platí skutočne, že nie všetko čo je mne jasné, okamžite pochopí aj ten druhý. Ale máš znalosti matiky tak sa čudujem, že to ešte nechápeš.


citácia:
ja mam na mysli singularitu z astrofyzikalneho hladiska a to hovori, ze singularita bola zhustena a stlacena hmota malych rozmerov ktora expandovala do podoby terajsieho vesmiru

ked neexistoval cas, tak nie je mozne hovorit o case pred casom z fyzikalneho hladiska, toto uz povedali astronomovia tolkokrat (mimochodom aj grygar, ktory je veriaci), ze si o tom musel pocut aj ty

clovece...vesmir je vsetko co existuje, a teda aj ta singularita bola sucastou vesmiru, singularita nie je nieco co existovalo mimo vesmiru

singularita bola tvorena hmotou! a o hmote sa vie ze nevznika ani nezanika, a teda urcite nie je pravdive tvrdenie, ze urcite tu nemohla byt vecne; vies ty vobec co je to nekonecne sa priblizovanie k nejakej hodnote? vytvor si graf funkcie y= 1/x a ked sa dotknes x-ovej osi tak dostanes nobelovu cenu (vlastne nedostanes, lebo za matematiku sa nobelove ceny nedavaju); z toho vyplyva, ze tak ako sa moze vesmir rozpinat do nekonecna, tak sa mohol aj stlacovat nekonecne dlhy cas

fluktuacie v singularite sposobili ze ked sa zacala rozpinat, tak v nej vznikali nehomogenity (to su tie tvoje zmeny) a cas nie je nic take, co by vzniklo a zaniklo, cas je iba nas popis priebehu zmien, a do urciteho casu sa tei zmeny diali tak pomaly, ze ich nemozeme zatial ani teoreticky skumat, nie to este prakticky, ale ked aproximujeme stale pomalsie zmeny, tak sa nikdy nemozeme dostat do stavu ZA casovou osou (y-ova os), lebo zmena proste nemoze plynut pomalsie ako "pokoj" - stav, ked sa nic nemeni, ako definujes stav, pred pokojom?

nekonecnych je milion veci, mimochodom (musim pouzit analogiu s tvojim bohom) aj tvoj boh existuje nekonecne dlho (vecne), a ked existuje jedna taka vec, tak logicky moze aj dalsia, a ja len z geometrie viem o mnohych nekonecnych veciach, a dokonca niektore z tychtov nekonecien su rozne velke

Pôvodne zaslal guest636 - 07 máj 2011 :  09:22:05



No čiže. Čas neexistoval, ale k zmenám dochádzalo. Čas definuje zmena. Čiže ak sa niečo mení, už môžme hovoriť o čase. Ak sa niečo nemení, nezačne sa to meniť, keďže to samo vlastne existuje v nekonečnosti, čiže navždy v konštantnej nezmene. A keďže čas v niečom neexistuje, nemá ani ako vzniknúť. To je úplne nelogické. Proste ak raz dochádzalo v nejakej singularite k zmenám, tak tam bol čas. A nekonečnosť nieje ohraničená časom. Tá je proste večná. Ak sa niečo mení v čase, je to nekonečné s časovou postupnosťou. Ak sa to nemení v čase, je to nekonečné a konštantné. A veriaci vedec neznamená Pravdu to nemusíš sa takými vecami oháňať. Ale prosím, skús si premyslieť či môže byť niečo nekonečné a ako a nezabudni na moje vysvetlenie. Aspom to skús, dáš za to pár minút premýšľania a skús sa mi priamo k tomu vyjadriť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2011 :  15:10:49  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
preco si dovolis popierat moju vieru v pochybnost existencie
Boha, ked ty sama tvrdis ze nevies dokazat jeho existenciu?


Saxsax Nadprirodzene veci prirodna veda nemoze dokazat, ona skuma iba hmotu.Preto nemoze Boha nikdy vyskumat, lebo Boh je duch.
Avsak Boh, ak ho chce niekto najst, vzdy da o sebe vediet .

Cize neveriaci clovek, ak je upozorneny, ze existuje moznost spoznat neviditelneho Boha,/ aj ked sa neda vedou dokazat, lebo ta skuma iba hmotu a Boh je duch/, moze vzdy Boha najst, ak chce.

Boh sam hovori, ze klope na dvere, staci mu otvorit, opytat sa v ,ci existuje, nech to da nejako vediet, tato modlitba nikdy nezostane nevypocuta.

Takze ak niekto vie, ze je takato moznost stretnut sa s Bohom, bol na to viackrat upozorneny a nespravil to, je vinny. Lebo na toto dava Boh vzdy milost.Boh hovori, kto neuveri, bude zatrateny.Dozvedel si sa ako sa da spoznat Boh.Uz sa nemas na co vyhovarat.

Pôvodne zaslal radar - 07 máj 2011 :  11:21:02




tak potom som vazne , ale vazne bez viny ...

rozpor, viera v boha a existencia boha, na jednej strane nema zmysel verit v nieco, co sa da popisat, pretoze vlastne zmyslom viery je vlastne viera v existenciu boha, a na druhej strane dochadza k tvrdeniu ze boh existuje, pretoze sa mu pripiseje co stvoril a vykonal

takze nema zmysel verit v boha pretoze existuje alebo neexistuje a preto ma zmysel v neho verit, ako moze ist tento rozpor dokopy ?

pripomina mi to urcite ideologie, ktore su uz nastastie za nami, myslienka ze existuje nieco, co nejde dokazat a slubuje sa nieco co nejde splnit ...

ale i tak ti dakujem za trpezlivost, bol som zvedavy na tvoju odpoved, nereagoval som na Azuritka, zamerne, mne je jeho odpoved v tomto priade na nic, clovek, ktory nema vlastny nazor, ale vyklada tu len to co ma natlacene do hlavy nabozenskou vychovou od kolisky mi nic neda

mna ovela viac zaujmaju ludia u ktorych doslo napriklad k obrateniu, ale tu bohuzial boli mnohokrat arogantne spochybneny {vid Rarach a Maeror napr.}


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2011 :  16:28:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ohľadom viery je to jednoduché vysvetlenie. S existencie všetkého sa dá existencia Boha logicky domyslieť, ale je potrebná aj viera z dôvodu, že väčšina ľudí nevidela Boha Ježiša Ducha Svätého a tak je to v tomto smere stále viera, aj keď som si istý tým, že Boh existuje, nevidel som ho priamo a tak musím veriť.

No ale saxsax, takéto sorry že to tak nazvem ale komplexy ti bránia v uvažovaní? A v normálnej diskusii? No to si klesol u mňa fakt dosť. Ale to ti je asi fuk keďže ja som bol vo viere vychovaný čo? ....... ..... ...... ....... Krásne sa vyhýbaš uvažovaniu. Moc krásne. ......

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2011 :  16:40:06  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
ale i tak ti dakujem za trpezlivost, bol som zvedavy na tvoju odpoved, nereagoval som na Azuritka, zamerne, mne je jeho odpoved v tomto priade na nic, clovek, ktory nema vlastny nazor, ale vyklada tu len to co ma natlacene do hlavy nabozenskou vychovou od kolisky mi nic neda


saxsax, dakujem ti za tieto slova, ale nehnevaj sa, musim sa Azuritka zastat a v nom vsetkych ludi, ktori sa v nabozenstve narodili.
Oni totiz , ked pridu do urciteho veku, tak zacinaju porovnavat, skumat, ich detska viera sa meni na dospelu, cize by sme im krivdili, ak si myslime, ze veria len to, co maju natlacene do hlavy.
Okrem toho aj vyraz natlaceny, v mnohych pripadoch rodin neobstoji, lebo sa tam uci nabozenstvo v slobode, clovek sa naozaj moze pytat na co chce.
Horsie je to samozrejme s tymi, co boli v 8. triede ZŠ na birmovke a potom uz s Bohom skoncili.Mozu to byt aj VS vzdelani ludia, ale zostala im iba detska viera a ta u dospeleho cloveka nestaci.
citácia:


zmyslom viery je vlastne viera v existenciu boha, a na druhej strane dochadza k tvrdeniu ze boh existuje, pretoze sa mu pripiseje co stvoril a vykonal


Ak sa Bohu len nieco pripisuje, tak, to by bolo malo, to by bol len dalsi nazor. Kto uz raz dostal od Boha vieru, ten nepripisuje, ale vie, lebo sa o tom realne presviedca vo svojom zivote.

Viera v Boha sa vola preto vierou, lebo sa neda dokazat vedou, lebo Boh je duch, nevidime ho.Ak niekoho nevidime, neznamena to, ze neexistuje. Ale aj toto by bolo malo. Aj toto by bol len dalsi nazor.

My Boha verime preto, lebo aj ked je neviditelny/ mimochodom ale niekedy sa aj zjavuje/kona tak, ze vieme, ze existuje. Ako kona, to sa cloveku neveriacemu naozaj neda vysvetlit, lebo kedze nema vieru, nie je to v jeho silach pochopit.To je normalne, toto nie je ziadna urazka.
Neveriaci chape len prirodzene veci.Ak chces chapat aj nadprirodzene veci, musis do toho zainteresovat aj Boha.Neboj, sa, Boh sa ti neda poznat takym sposobom, aby ti to ublizilo, urobi to tak, aby ti to velmi pomohlo a by si videl, ako ta velmi miluje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2011 :  18:48:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Ohľadom viery je to jednoduché vysvetlenie. S existencie všetkého sa dá existencia Boha logicky domyslieť, ale je potrebná aj viera z dôvodu, že väčšina ľudí nevidela Boha Ježiša Ducha Svätého a tak je to v tomto smere stále viera, aj keď som si istý tým, že Boh existuje, nevidel som ho priamo a tak musím veriť.

No ale saxsax, takéto sorry že to tak nazvem ale komplexy ti bránia v uvažovaní? A v normálnej diskusii? No to si klesol u mňa fakt dosť. Ale to ti je asi fuk keďže ja som bol vo viere vychovaný čo? ....... ..... ...... ....... Krásne sa vyhýbaš uvažovaniu. Moc krásne. ......

Pôvodne zaslal Azuritko - 07 máj 2011 :  16:28:32



ty mne budes naznacovat aby som rozmyslal?, ked ty si to mozno sam doteraz neurobil? co mi tu ides bulikovat na nos?

neustale sa tu ohanas PRAVDOU, aku ty vlastne poznas?

ty si zbaveny vlastneho uvazovania clovece, ved ty nechces a ani uz nemozes premyslat o existencii v nejakej inej moznej forme, pretoze mas nadupanu len jednu alternativu, dogmu

dogma ktora ti predurcuje comu mas verit, co jedine je pre teba spravne, dobre, co je ta tvoja PRAVDA

o druhych, ktory toto nezdielaju samozrejme nemozes nic ine tvrdit nez tvrdis

darmo budes pästickami buchat za klavesnicou do skla monitora, niektory ludia aj pochybuju, hladaju, porovnavaju, to ty nevies

k comu vlastne tebe dal stvoritel rozum?

ked pochybujem tak sa neviem otvorit bohu, klope a ja nic nepocujem ... somariny, pretoze ak je to a ma byt jeho dar, mal by mi dat mi vediet, nie ze ja nechcem, ci sa branim, chcel by som vidiet toho, co by toto poznanie od boha vedome odmietol





„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 07 máj 2011 :  19:14:33  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tak saxsax, je to s tebou horšie ako som myslel. Ja som s tebou skončil asi nadobro. Zatvrdnutý ako betón. Ale čokoľvek sa mi nebude páčiť na tvojom prispievaní, to sa ozvem...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2011 :  10:04:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Waaaaaaaa .... veď toto sa ti stále snažím tým vysvetlením vysvetliť. Proste nemožno z toho, že pozorujeme, že hmota nevzniká ani nezaniká jednoznačne povedať, že nikdy nevznikla (teda je tu večne) ani že niekedy vznikla. Z toho to neusúdiš. Preto ti hovorím aby si uvažoval nad tým, či môže niečo existovať večne. Aj na základe môjho vysvetlenia, kde je jasne napísané, prečo nejaká hmota nemôže večne existovať. Toto si musíš premyslieť. Ako ja ťa už nechcem moc presviedčať, lebo ty na to sám musíš prísť a lepšie ti už neukážem na čo sa zamerať. Ale buď ti to nedáva zmysel zatiaľ tak ako mne, čiže máš v tomto akési iné zmýšľanie, alebo si sa nad tým ešte ani poriadne nezamyslel a potom to už je o tom chcení či nechcení. Ale je vidieť, že platí skutočne, že nie všetko čo je mne jasné, okamžite pochopí aj ten druhý. Ale máš znalosti matiky tak sa čudujem, že to ešte nechápeš.
Pôvodne zaslal Azuritko - 07 máj 2011 : 11:41:51



uvedomujes si, ze pouzivas nespravnu logiku? ved ty sa ma snazis presvedcit, ze ak nieco nikdy nevzniklo a nikdy nezanikne, ze je mozne ze to niekedy vzniklo (bolo to stvorene niekym alebo niecim)...skusim pouzit znegovanu analogiu - z toho ze ja som raz vznikol (negacia) a raz zaniknem (negacia), je mozne usudit, ze nikdy nevzniknem (negacia) - rozumies tomu? rozumies, ze je to nezmysel? dosad si tie negacie do tvojej povodnej myslienky a dostanes podobny nezmysel ako som dostal ja v tej analogii

ja proste nedokazem pochopit, akym logickym sposobom sa niekto moze dopracovat od tvrdenia "hmota nevznika ani nezanika" k zaveru "hmota vznikla" proste mam premisu ktora je pravdiva a tvrdi A a pomocou nejakeho uvazovania dostanem zaver v ktorom tvrdim B a zaroven plati ze A =/= B

niekde je proste chyba


citácia:

No čiže. Čas neexistoval, ale k zmenám dochádzalo. Čas definuje zmena. Čiže ak sa niečo mení, už môžme hovoriť o čase. Ak sa niečo nemení, nezačne sa to meniť, keďže to samo vlastne existuje v nekonečnosti, čiže navždy v konštantnej nezmene. A keďže čas v niečom neexistuje, nemá ani ako vzniknúť. To je úplne nelogické. Proste ak raz dochádzalo v nejakej singularite k zmenám, tak tam bol čas. A nekonečnosť nieje ohraničená časom. Tá je proste večná. Ak sa niečo mení v čase, je to nekonečné s časovou postupnosťou. Ak sa to nemení v čase, je to nekonečné a konštantné. A veriaci vedec neznamená Pravdu to nemusíš sa takými vecami oháňať. Ale prosím, skús si premyslieť či môže byť niečo nekonečné a ako a nezabudni na moje vysvetlenie. Aspom to skús, dáš za to pár minút premýšľania a skús sa mi priamo k tomu vyjadriť.

Pôvodne zaslal Azuritko - 07 máj 2011 :  11:41:51



NIE cas existoval ale jeho "hodnota" sa nekonecne blizila k nule - tymto straca cele tvoje dokazovanie zmysel; vedci vravia ze pred 13,65 mld rokmi singularita expandovala, ale ta singularita tam uz bola, ale vedci proste zatial nemozu zistit ako dlho tam uz ta singularita bola, lebo sa dostavaju k takym malym hodnotam, ze to nedokazu zmerat; vedci v ziadnom pripade nehovoria, ze ta singuklarita sa tam zrazu zjavila a hned expandovala

ako som povedal, nekonecnych je plno veci, napr rad realnych cisiel je nekonecny, co bolo samozrejme pomocou logiky dokazane G. Cantorom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 08 máj 2011 :  13:23:30  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
uvedomujes si, ze pouzivas nespravnu logiku? ved ty sa ma snazis presvedcit, ze ak nieco nikdy nevzniklo a nikdy nezanikne, ze je mozne ze to niekedy vzniklo (bolo to stvorene niekym alebo niecim)...skusim pouzit znegovanu analogiu - z toho ze ja som raz vznikol (negacia) a raz zaniknem (negacia), je mozne usudit, ze nikdy nevzniknem (negacia) - rozumies tomu? rozumies, ze je to nezmysel? dosad si tie negacie do tvojej povodnej myslienky a dostanes podobny nezmysel ako som dostal ja v tej analogii

ja proste nedokazem pochopit, akym logickym sposobom sa niekto moze dopracovat od tvrdenia "hmota nevznika ani nezanika" k zaveru "hmota vznikla" proste mam premisu ktora je pravdiva a tvrdi A a pomocou nejakeho uvazovania dostanem zaver v ktorom tvrdim B a zaroven plati ze A =/= B

niekde je proste chyba

Pôvodne zaslal guest636 - 08 máj 2011 : 10:04:10



Vôbec ma nepočúvaš. Ja tvoju úvahu neriešim. Čo to tu riešiš? To neriešim. Proste sám píšem, že z toho nič nevyplýva a ty stále že ako z toho dostanem, že niečo vzniklo? Ja už fakt neviem či to tak blbo píšem abo je chyba na tvojej strane. Urobím to už maximálne jednoducho.
Je možné aby niečo existovalo večne "od vždy"? Na toto mi odpovedz s použitím uvažovania a môjho vysvetlenia o vesmíroch A B C. Nič iné zatiaľ nerieš.


citácia:
NIE cas existoval ale jeho "hodnota" sa nekonecne blizila k nule - tymto straca cele tvoje dokazovanie zmysel; vedci vravia ze pred 13,65 mld rokmi singularita expandovala, ale ta singularita tam uz bola, ale vedci proste zatial nemozu zistit ako dlho tam uz ta singularita bola, lebo sa dostavaju k takym malym hodnotam, ze to nedokazu zmerat; vedci v ziadnom pripade nehovoria, ze ta singuklarita sa tam zrazu zjavila a hned expandovala

ako som povedal, nekonecnych je plno veci, napr rad realnych cisiel je nekonecny, co bolo samozrejme pomocou logiky dokazane G. Cantorom

Pôvodne zaslal guest636 - 08 máj 2011 :  10:04:10



Rieš toto časové nekonečno iba, nie množstevné. A teda z toho nevyplýva, že singularita bola nekonečná, iba že tu bola ohromne dlho vzhľadom na čas. Ale mohla byť nekonečná? Na to si odpovedz pri riešení toho čo som písal vyššie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  05:55:53  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Vôbec ma nepočúvaš. Ja tvoju úvahu neriešim. Čo to tu riešiš? To neriešim. Proste sám píšem, že z toho nič nevyplýva a ty stále že ako z toho dostanem, že niečo vzniklo? Ja už fakt neviem či to tak blbo píšem abo je chyba na tvojej strane. Urobím to už maximálne jednoducho.
Je možné aby niečo existovalo večne "od vždy"? Na toto mi odpovedz s použitím uvažovania a môjho vysvetlenia o vesmíroch A B C. Nič iné zatiaľ nerieš.
Pôvodne zaslal Azuritko - 08 máj 2011 : 13:23:30



kedze hmota nevznika ani nezanika, tak je mozne (nutne) aby existovala vecne

vecne a "od vzdy" nie je synonymum, dokonca ked sa zamyslim, tak "od vzdy" je oxymoron, kedze predlozna "od" oznacuje zaciatok nejakeho useku a "vzdy" implikuje, ze taky zaciatok nie je


citácia:

Rieš toto časové nekonečno iba, nie množstevné. A teda z toho nevyplýva, že singularita bola nekonečná, iba že tu bola ohromne dlho vzhľadom na čas. Ale mohla byť nekonečná? Na to si odpovedz pri riešení toho čo som písal vyššie.

Pôvodne zaslal Azuritko - 08 máj 2011 :  13:23:30



"ohromne dlho" a nekonecne dlho, sa zda ze je totozne pretoze plati ze 1 = 0,99999...

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  11:06:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
OK, takže podľa tebe existuje hmota večne, čiže stále a vždy a nikdy teda nezvnikla. Čo teda urobíme s tým mojím vysvetlením? Ako chceš z večnosti dosiahnuť vznik niečoho, keď pri hmote, ktorá sa nemôže rozhodovať jednoducho musí prejsť nekonečný počet procesov aby nastal konkrétny proces napríklad v dnešnej dobe. Čo s tým teraz?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  12:09:12  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
OK, takže podľa tebe existuje hmota večne, čiže stále a vždy a nikdy teda nezvnikla. Čo teda urobíme s tým mojím vysvetlením? Ako chceš z večnosti dosiahnuť vznik niečoho, keď pri hmote, ktorá sa nemôže rozhodovať jednoducho musí prejsť nekonečný počet procesov aby nastal konkrétny proces napríklad v dnešnej dobe. Čo s tým teraz?

Pôvodne zaslal Azuritko - 09 máj 2011 :  11:06:37



problem tvojej uvahy je, ze ten vznik niecoho (povedzme chemickych prvkov) je sposobeny zmenami hmoty (fluktuaciami), a nie vznikom z nicoho

vobec nerozumiem tomu odkial beries to, ze musi prejst nekonecny pocet procesov aby nastal nejaky iny proces, a uz vobec nerozumiem ako si to dokazal spojit so schopnostou/neschopnostou rozhodovat

ty musis pochopit, ze sa snazis nahradit vecnu existenciu hmoty jej vznikom po prve z nicoho a po druhe za pomoci entity, ktora existuje vecne..tym sa ale voebc nic neriesi, iba sa presuva problem, tak ako ked poviem, ze zivot nevznikol na Zemi ale sa sem dostal kometami, tak tym sa nedozviem nic nove o vzzniku zivota...je to presna analogia tvojich uvah o vzniku hmoty - ty ju nevysvetlujes, len presuvas problem dalej - nic nove sa z toho nedozvieme

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  17:35:29  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Kedy nastane zmena A hmoty v nekonečne? Nikdy, lebo aby nastala, musí jej predchádzať nekonečná existencia hmoty, ktorá ale tým že je nekonečná nikdy úplne neprebehne. Tým pádom nemá ako nastať zmena A hmoty, kým hmota je nekonečná. Toto nemôžeš poprieť nijako, ale nejak sa ti darí stále vyhýbať tomu, aby si to priamo konfrontoval. A čo je na tom nepochopiteľné? Ak sa má niečo udiať, musí tomu niečo predchádzať. Ak sa to má udiať v nekonečne, tak tomu musí predchádzať nekonečno, ktoré nikdy neprejde aby to mohlo nastať. Jedine z rozhodnutia a existencie v každom čase je možné urobiť bod A, ktorý bude zmenou v nekonečne. Čiže niečo ako nakreslenie bodu na priamku. Ale hmota si ten bod nemá ako nakresliť, ani proces, ani chemická reakcia ani fyzikálny zákon. Na to je potrebné rozhodnutie. Z tohto vychádzam pre rozhodnutie. Ale toto je odo mňa už asi posledný pokus ohľadom tejto témy pre teba. Už len musíš buď uvažovať abo to nechať tak. Je to na tebe. Ja sa už od toho dištancujem. Proste je to kopec myšlienok na úvahu a nieje to až také jednoduché asi, aby to šlo pochopiť hneď. Niekto to skúsi, niekto to nepovažuje za úvahu, niekto sa na to vykašle, niekto si nepripustí, že by stálo za to o tom vôbec uvažovať. Nieje to jediná cesta ako spoznať Boha, šak vieme, že ľudia spoznávajú Boha všemožne. Ale podľa mňa ten, kto chce dôkaz Boha, by si mal v prvom rade tento začiatok poriadne prejsť 1000 krát a poriadne ujasniť. Myslím, že spoznať Boha hlavne v dnešnej dobe cez Bibliu alebo názory ľudí, je ohromne ťažké, pri takomto type uvažovania honbou za dôkazmi. Ale netreba sa aj tak vzdávať...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  18:06:09  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
Zdravím, toto je môj prvý príspevok.
Takže toto je zaujímavá debata.

Myslím si, že existencia "židovského" Boha sa nedá vyvrátiť. Podobne sa nedá vyvrátiť ani existencia "moslimského" Boha a ani mnohých ďaľších bohov a bohýň.

Tvrdiť, že len Boh mohol stvoriť svet je dosť scestné a navyše je ešte scestnejšie tvrdiť, že ho mohol stvoriť LEN Boh.


Môj názor je taký, že pred vznikol vesmíru bol nejaký vyšší, momentálne nepochopený systém (je jedno aký, jedná sa len o princíp), ktorý a neviazal na priestoročas. Ten systém bol večný, pretože pokiaľ sa neviazal na priestoročas, nemusel ho nikto stvoriť.

To, že si tam niekto dosadí Boha je len preto, lebo zatiaľ sme to nepochopili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  18:12:55  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
"Kedy nastane zmena A hmoty v nekonečne? "
Upozorňujem ťa len na to, že sa nemôžeš časopriestorovým chápaním pozerať na nekonečno.
Zmena nastáva v časopriestore, v nekonečne zmena nenastala.
Vznik niečoho z ničoho môže byť vlastnosť nekonečna.

Nekonečno nikto zatiaľ nepochopil, nepoznáme ani fyziku nekonečna.
Áno, najľahšie si je tam dosadiť Boha.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  19:33:15  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tvoj názor a čo s ním teraz? Ako mu máme veriť či čo?

Chyba v tvojom tvrdení je tá, že čas definuje zmena. Ak v mimočasopriestore nastane zmena, tak už hovoríme o čase. Ale ako môže v mimočasopriestore nastať zmena, ak tam nijaká zmena prebiehať nemôže? Nielen mať názor, ale trocha ho aj premyslieť...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  19:43:02  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
Tvoj názor a čo s ním teraz? Ako mu máme veriť či čo?

Chyba v tvojom tvrdení je tá, že čas definuje zmena. Ak v mimočasopriestore nastane zmena, tak už hovoríme o čase. Ale ako môže v mimočasopriestore nastať zmena, ak tam nijaká zmena prebiehať nemôže? Nielen mať názor, ale trocha ho aj premyslieť...

Pôvodne zaslal Azuritko - 09 máj 2011 :  19:33:15



Áno, môj názor a nemusí mi nikto veriť. Avšak narozdiel od teba netvrdím, že iba s mojim názorom sa dá prísť na vznik vesmíru.

Ale ty nechápeš? V mimopriestoročase nijaká zmena nemusela nastať.
Ja viem ako to ty myslíš. Že bolo nekonečno a zrazu z toho nekonečna zásahom nadzmyslovej bytosti vznikol vesmír.

Lenže toto je chybné zmýšľanie, keďže nekonečno nikto nepochopil, to je iba naša abstraktná predstava nekonečna rovnako ako keď si nekonečno predstavím akože budem donekonečna počítať.

Na nekonečno nemôžeš mať naše časopriestorové merítko.

Čiže nastalo niečo iné, nie zmena.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  19:54:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Čiže nemusela nastať zmena, ale začal plynúť čas a neprejavilo sa to žiadnou zmenou a vznikol priestor s hmotou a neprejavilo sa to žiadnou zmenou. Takto to myslíš? To je niečo akoby si tvrdil, že všetko vzniklo z ničoho. Neexistovalo nič z toho čo poznáme a vzniklo z toho všetko. Proste bola tu voda a vznikol z nej kombajn....

Takto moje tvrdenie neni postavené, že z nekonečna vznikol vesmír. Moje tvrdenie je postavené na úvahe nad možnosťou, ako časovo ohraničené musí byť to čo poznáme aby sa to sformovalo do vesmíru, čo bez Boha (hocakého len chceš) môže fungovať len ak to je nekonečné, čiže zmeny nastávajú v nekonečnom slede, z čoho ale vyplýva, že nič potom nemôže nastať.

Tvoje tvrdenie hovorí, že toto čo hovorím je síce pekné, ale mohol tam byť niečo čo bolo niečím ale z nášho pohľadu ničím, čo s tým čo poznáme nemalo nič spoločné, a predsa z toho vzniklo všetko čo poznáme. Čiže to niečo dalo to, čo nemalo. Takže nezmysel. A ak to zoberieme z hľadiska trochu ešte iného, akoby si bol obhájca vraha a povieš že možno to bolo inak ako sa zdá. A teraz sudca ti má povedať, že na základe novej skutočnosti, že to možno bolo inak je teraz nutné obvineného oslobodiť?
Asi také niečo teraz predstavuje ten tvoj názor. Máš ho, nedokážeš ho, neobhájiš ho, iba to vytvoríš ako možnosť aj keď to nemusí byť logické a my to teraz silno máme brať do úvahy. Pre tvoje info jeden čo toto isté tvrdil v zmysle, že existovala iná logika ktorú nechápeme tu už nieje. Nemal tu čo hľadať, je to katolícke fórum nie zbierka nedomyslených názorov neveriacich, čo mne z neznámeho dôvodu potrebujú svoj názor vykričať verejne práve na katolíckom fóre...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  20:00:35  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
"Čiže nemusela nastať zmena, ale začal plynúť čas a neprejavilo sa to žiadnou zmenou a vznikol priestor s hmotou a neprejavilo sa to žiadnou zmenou. Takto to myslíš? To je niečo akoby si tvrdil, že všetko vzniklo z ničoho. Neexistovalo nič z toho čo poznáme a vzniklo z toho všetko. Proste bola tu voda a vznikol z nej kombajn.... "

Voda a kombajn sa nachádzajú v časopriestore.
Nekonečno sa nachádza mimo č. a p. a hmota sa nachádza v č. a p.

Čiže porovnávaš neporovnateľné, len dokazuješ, že máš rovnaké merítko na konečno a nekonečno.

Ja tvrdím, že nastalo "niečo" iné a nie zmena. To "niečo" nechápeme, pretože fyzika nekonečna je nám neznáma.

Celý problém je v tom že sa pozeráš na konečno a nekonečno rovnakými očami.
Čo je samozrejme scestné.

Toto čo tvrdím je logické, pretože logika hovorí, že konečno a nekonečno sú neporovnateľné. Nemôžeš vlastnosť konečna dosadiť do nekonečna. To je nezmysel, i keď človeka to tam ťahá.

Ty si absolútne neni otvorený iným možnostiam, ty len slepo veríš a samozrejme mňa to ani tak netrápi, len jedna vec ma trápi, lebo si myslíš, že pochopiť vznik vesmíru sa dá len tvojou "rovnicou". To je dosť smutné.

Práveže veriaci nevyargumentovali nikdy svoj názor preto používajú vety "to vie len Boh" a toto má byť podľa teba logické ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

DaVca

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  20:17:56  Zobraziť profil  Pridať DaVca do zoznamu priateľov
Podla modernej kvantovej fyziky mohol vesmir vzniknut z fluktuacie hmoty v dobe, ked bola v singularite. V tomto stave neplatia Newtonove zakony, takze tieto fluktuacie nemaju ziadnu pricinu. Deju sa nahodne. Ale mne to cele prijde len ako rozpravka, ktorou sa ateisti a liberali snazia zneuzit vedu na to, aby silou mocou kritizovali krestanstvo a Boha. Takze by som to bral s nadhladom.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 03 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  20:25:54  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
Podla modernej kvantovej fyziky mohol vesmir vzniknut z fluktuacie hmoty v dobe, ked bola v singularite. V tomto stave neplatia Newtonove zakony, takze tieto fluktuacie nemaju ziadnu pricinu. Deju sa nahodne. Ale mne to cele prijde len ako rozpravka, ktorou sa ateisti a liberali snazia zneuzit vedu na to, aby silou mocou kritizovali krestanstvo a Boha. Takze by som to bral s nadhladom.

Pôvodne zaslal DaVca - 09 máj 2011 :  20:17:56



Mne príde ako rozprávka to, že nadčasová bytosť s ľudskými vlastnosťami si zmyslí stvoriť bezcenných ľudí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  20:27:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
"Čiže nemusela nastať zmena, ale začal plynúť čas a neprejavilo sa to žiadnou zmenou a vznikol priestor s hmotou a neprejavilo sa to žiadnou zmenou. Takto to myslíš? To je niečo akoby si tvrdil, že všetko vzniklo z ničoho. Neexistovalo nič z toho čo poznáme a vzniklo z toho všetko. Proste bola tu voda a vznikol z nej kombajn.... "

Voda a kombajn sa nachádzajú v časopriestore.
Nekonečno sa nachádza mimo č. a p. a hmota sa nachádza v č. a p.

Čiže porovnávaš neporovnateľné, len dokazuješ, že máš rovnaké merítko na konečno a nekonečno.

Ja tvrdím, že nastalo "niečo" iné a nie zmena. To "niečo" nechápeme, pretože fyzika nekonečna je nám neznáma.

Celý problém je v tom že sa pozeráš na konečno a nekonečno rovnakými očami.
Čo je samozrejme scestné.

Toto čo tvrdím je logické, pretože logika hovorí, že konečno a nekonečno sú neporovnateľné. Nemôžeš vlastnosť konečna dosadiť do nekonečna. To je nezmysel, i keď človeka to tam ťahá.

Ty si absolútne neni otvorený iným možnostiam, ty len slepo veríš a samozrejme mňa to ani tak netrápi, len jedna vec ma trápi, lebo si myslíš, že pochopiť vznik vesmíru sa dá len tvojou "rovnicou". To je dosť smutné.

Práveže veriaci nevyargumentovali nikdy svoj názor preto používajú vety "to vie len Boh" a toto má byť podľa teba logické ?

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 09 máj 2011 :  20:00:35



Presne ako hovorím. Tvrdíš že s "kody" (niečo čo je mimo priestoru a času), vznikol kombajn (niečo v priestore a čase). Čiže sám nechápeš že tvrdíš, že prakticky z ničoho vzniklo niečo. Pričom stále zabúdaš, že ak nemáš čas, nemôže z nečasu nič vzniknúť, lebo to už by sa hovorilo o zmene v nečase, čiže o čase. Ale darmo ja ti niečo budem. Ten kto sem príde rozdávať múdrosti s tým, že má názor, že vražda možno nebola vraždou a myslí si, že sudca to zožerie, lebo možno sa síce dá dosadiť úplne všade ale je to argument ako sviňa, tak ten tu prišiel iba tie múdrosti rozdávať a nemá cenu ho riešiť. Adios... (slepo verím, je to smutné... nie som blbý aby si ma dostal psychologickými ťahmi )

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  20:35:34  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Podla modernej kvantovej fyziky mohol vesmir vzniknut z fluktuacie hmoty v dobe, ked bola v singularite. V tomto stave neplatia Newtonove zakony, takze tieto fluktuacie nemaju ziadnu pricinu. Deju sa nahodne. Ale mne to cele prijde len ako rozpravka, ktorou sa ateisti a liberali snazia zneuzit vedu na to, aby silou mocou kritizovali krestanstvo a Boha. Takze by som to bral s nadhladom.

Pôvodne zaslal DaVca - 09 máj 2011 :  20:17:56



Skôr by som to bral iba ako teóriu vzniku nám známej podoby vesmíru a nie teóriu absolútnej existencie. Lebo aj pri týchto teóriách sa dá ďalej pýtať a riešiť základné otázky. Proste nie všetko čo vedci tvrdia o vzniku vesmíru má popierať existenciu Boha, akurát že neveriaci to veľmi radi použijú, aby si chlácholili svedomie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

DaVca

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  22:34:37  Zobraziť profil  Pridať DaVca do zoznamu priateľov
Ak by platila kvantova fluktuacia, tak by pre vznik sveta boh nebol potrebny. Ale ja tomu neverim.

Cela kvantova fyzika mi pride ako paskvil. To mam akoze uverit tomu, co mi povie nejaky degenerovany bludar na voziku, ktory to ani nedokaze sam povedat a musi mi to odtukat hlasovym syntetizatorom? Ked to bude schopny povedat normalne, tak sa nad tym mozno aspon pozastavim. Keby Hawking nesiril nezmysly (ako vo svojej najnovsej knihe, kde musel silou mocou spomenut svoju dogmu, ze "vesmir mohol vzniknut bez boha"), tak by bol dnes zdravy. Boh indisponuje satanovych bojovnikov.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 03 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 09 máj 2011 :  23:46:54  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Hmm neviem presný popis tejto teórie, ale často sa tu oháňajú ľudia singularitou, ale nikdy ju nevysvetlia podrobne, takže z toho čo o nej viem, nemôže to tak ľahko fungovať. Ale nikdy ten čo sa ňou oháňa mi nevie povedať presne ako funguje. Vždy je to o tom, že niečo dakto začul a sa toho hneď chytí ako možnosti neexistencie Boha. A Hawking pokiaľ viem tak má teórie, ale neviem ako je to z ich možnosťami overenia a dôveryhodnosti. No celkovo z počutia jedna babka povedala mi príde Hawking ako niekto trochu inteligentenjší s tradičnou snahou poprieť Boha, ale aj tak nie moc úspešne. Ale ja nemám veľmi potrebu sa o tomto dozvedať viac a tí čo sa týmto všetkým oháňajú mi viac nikdy o tom nepovedia, aspom nie toľko, aby som mohol povedať, že moje tvrdenie nieje až tak logické, respektíve jediné reálne. Ale často sa berú veci príliš zložito, a to relatívne jednoduché uvažovanie je to správne a zvyšok je len zložité rozšírenie toho jednoduchého uvažovania, ktoré ale stále platí.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mojnazor12

Stav: offline

 Odoslaný - 10 máj 2011 :  06:17:40  Zobraziť profil  Pridať mojnazor12 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
"Čiže nemusela nastať zmena, ale začal plynúť čas a neprejavilo sa to žiadnou zmenou a vznikol priestor s hmotou a neprejavilo sa to žiadnou zmenou. Takto to myslíš? To je niečo akoby si tvrdil, že všetko vzniklo z ničoho. Neexistovalo nič z toho čo poznáme a vzniklo z toho všetko. Proste bola tu voda a vznikol z nej kombajn.... "

Voda a kombajn sa nachádzajú v časopriestore.
Nekonečno sa nachádza mimo č. a p. a hmota sa nachádza v č. a p.

Čiže porovnávaš neporovnateľné, len dokazuješ, že máš rovnaké merítko na konečno a nekonečno.

Ja tvrdím, že nastalo "niečo" iné a nie zmena. To "niečo" nechápeme, pretože fyzika nekonečna je nám neznáma.

Celý problém je v tom že sa pozeráš na konečno a nekonečno rovnakými očami.
Čo je samozrejme scestné.

Toto čo tvrdím je logické, pretože logika hovorí, že konečno a nekonečno sú neporovnateľné. Nemôžeš vlastnosť konečna dosadiť do nekonečna. To je nezmysel, i keď človeka to tam ťahá.

Ty si absolútne neni otvorený iným možnostiam, ty len slepo veríš a samozrejme mňa to ani tak netrápi, len jedna vec ma trápi, lebo si myslíš, že pochopiť vznik vesmíru sa dá len tvojou "rovnicou". To je dosť smutné.

Práveže veriaci nevyargumentovali nikdy svoj názor preto používajú vety "to vie len Boh" a toto má byť podľa teba logické ?

Pôvodne zaslal mojnazor12 - 09 máj 2011 :  20:00:35



Presne ako hovorím. Tvrdíš že s "kody" (niečo čo je mimo priestoru a času), vznikol kombajn (niečo v priestore a čase). Čiže sám nechápeš že tvrdíš, že prakticky z ničoho vzniklo niečo. Pričom stále zabúdaš, že ak nemáš čas, nemôže z nečasu nič vzniknúť, lebo to už by sa hovorilo o zmene v nečase, čiže o čase. Ale darmo ja ti niečo budem. Ten kto sem príde rozdávať múdrosti s tým, že má názor, že vražda možno nebola vraždou a myslí si, že sudca to zožerie, lebo možno sa síce dá dosadiť úplne všade ale je to argument ako sviňa, tak ten tu prišiel iba tie múdrosti rozdávať a nemá cenu ho riešiť. Adios... (slepo verím, je to smutné... nie som blbý aby si ma dostal psychologickými ťahmi )

Pôvodne zaslal Azuritko - 09 máj 2011 :  20:27:32



Zasa svoju primitívnu abstraktnú predstavu nekonečna považuješ za podstatu nekonečna.
Ty úplne ignoruješ fakt, že podstatu nekonečna nikto nikdy nepochopil a nepoznáme ani fyziku nekonečna.

Pretože toto čo tvrdíš, že z ničoho vzniklo niečo je asi taká predstava, že nekonečno je, keď budem donekonečna počítať.

Ty tvrdíš, že nastala zmena zásahom Boha. Ja tvrdím, že zmena to nemohla byť, keďže zmeny nastávajú v časopriestore. Čiže to bolo niečo iné (mimočasopriestorové) a nie ZMENA.
Ty si do ľudskej primitívnej abstraktnej predstavy dosadíš zmenu (ktorá v mimočasopriestore nemôže nastať, jedine v našej primitívnej abstraktnej predstave), ktorú nazveš Bohom a tváriš sa, že je to v poriadku ako nič zlom, ale je to na smiech.

A samozrejme že slepo veríš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 100  ~  Člen od: 09 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Príbehý zo starého zákona Téma Next Topic: stastie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06