Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Nešťastie v Japonsku a kresťanské protirečenie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Par otazok novica Téma Next Topic: Dokonalost
Strana: z 4

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:13:31  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
Takže zakladám vlastnú tému, pretože ste ma začali vyhadzovať z tej vašej.
V téme "Apokalypsa v Japonsku" väčšina diskutujúcich tvrdila, že tsunami v Japonsku bol boží trest.

Azuritko dnes napísal, že počul na Veľký piatok v rádiu toto:


"ale musime ozbrat do uvahy poucenie z tychto udalosti. zemetrasenia, hurikani a ine katastrofy ktore napadaju nevinnych a vinnych rovnako nie su nikdy trest od boha. povedat nieco ine by bola urazka boha aj ludskosti. ale obsahuju varovanie : v tomto pripade, proti nebezpecenstvu ( varovanie proti...) sebaklamu ze veda a technologia bude stacit na nasu zachranu. az ked si odskusame nejake obmedzenia v tejto oblasti, uvidime ze sa mozu stat nicivejsie ako priroda sama."


Zdá sa vám najmä druhá veta aplikovateľná na vyzabíjanie prvorodených v Egypte, kde Boh hodil do jedného vreca dobrých aj zlých ?

Zdá sa vám to aplikovateľné na x mŕtvych ľudí, ktorí boli nevinní a museli zomrieť spolu s vinnými ?

Pretože toto ja dokážem označiť iba ako špinenie do úst, nijak inak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora 

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:18:59  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ale tu je vidieť, že nepriznáte vlastné protirečenie a nelogickosť.

Pôvodne zaslal silak - 26 apríl 2011 : 22:04:47



Vidíme tam čokoľvek čo sa ti páči, aj tak tam z tvojho pohľadu nič iné vidieť nebudeme tak čo? Musel by si mať lepšie vedomosti a lepšiu logiku, aby si mal vo väčšine témach čo povedať a aby aj to čo si povedal nebolo len úplnou ukážkou tvojich slabých vedomostí. Púšťaš sa do sfér, o ktorých ešte nemáš ani najmenšieho páru.



A k tomu úvodu čo píšeš, už len to tvoje "v rádiu" hovorí jasne o tom, že absolútne nemáš objektivitu a ani poriadne si nedáš záležať na tom čo čítaš. A potom neni divu, že miešaš Egyptské rany, prírodné katastrofy, smrť vinných a nevinných (pričom to vyzerá, že asi si každého mŕtveho poznal keď vieš ako bol vinný či nevinný) a podobne.... OK tvoj názor, že sa ti nepáči starý zákon poznáme už dobre. Ale ak je tvojím cieľom iba spochybňovanie starého zákona s minimálnym poznaním viery, tak to tu nemáš čo hľadať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:23:19  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
ale tu je vidieť, že nepriznáte vlastné protirečenie a nelogickosť.

Pôvodne zaslal silak - 26 apríl 2011 : 22:04:47



Vidíme tam čokoľvek čo sa ti páči, aj tak tam z tvojho pohľadu nič iné vidieť nebudeme tak čo? Musel by si mať lepšie vedomosti a lepšiu logiku, aby si mal vo väčšine témach čo povedať a aby aj to čo si povedal nebolo len úplnou ukážkou tvojich slabých vedomostí. Púšťaš sa do sfér, o ktorých ešte nemáš ani najmenšieho páru.


A k tomu úvodu čo píšeš, už len to tvoje "v rádiu" hovorí jasne o tom, že absolútne nemáš objektivitu a ani poriadne si nedáš záležať na tom čo čítaš. A potom neni divu, že miešaš Egyptské rany, prírodné katastrofy, smrť vinných a nevinných (pričom to vyzerá, že asi si každého mŕtveho poznal keď vieš ako bol vinný či nevinný) a podobne.... OK tvoj názor, že sa ti nepáči starý zákon poznáme už dobre. Ale ak je tvojím cieľom iba spochybňovanie starého zákona s minimálnym poznaním viery, tak to tu nemáš čo hľadať.

Pôvodne zaslal Azuritko - 26 apríl 2011 :  22:18:59



Je úplne irelevantné či v rádiu, alebo v TV, podstatné je to, že si to počul, potvrdilo sa to a tu je vidieť jasné protirečenie, ale ty tvrdohlavo stojíš za svojou nelogickosťou.

Vieš čo? Ak sa tebe niečo nepáči, založ si vlastnú tému.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:29:14  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
po prve, premenenie vody na krv je nadprirodzene, supernaturalne, teda nie prirodna katastrofa

po druhe, zaby, obycajne premnozenie? precitaj si v ako to bolo rozsahu, a premnozene zaby vacsinou nemaju tendenciu liest po ludoch nasilu ako tomu bolo vtedy, a premnozenie zvery nie je prirodna katastrofa :)

po tretie, komare, neslo o premnozenie, ale o premenenie prachu na komare, to je taktiez supernaturalne, nejde o prirodnu katastrofu

po stvrte, muchy, tak isto, premnozenie nie je prirodna katastrofa, a kontrolovana a vopred oznamena je nieco ine ako zemetrasenie a tsunami,

po piate mor, to je epidemia, nie prirodna katastrofa

po sieste, taktiez epidemia

krupobytie, ano, trafil si sa, to uz je prirodna katastrofa,

kobylky, to iste co muchy a komare a zaby

tma, to nie je prirodna katastrofa, to je zase supernaturalne,

pobitie prvorodenych, to je priame zabitie, nie prirodna katastrofa,

hore vysie sa hovori o prirodnych katastrofach, dalej v egypte islo o to prinutit faraona aby prepustil lud, kde boh vopred upozornoval na to ze pouzije svoju moc prostrednictvom mojzisa, po Jezisovi nemal prist uz ziaden prorok, japonci nemali byt ako varovani ani im oznameny dovod ako egyptanom,

ci mohli ludia za faraonove rozhodnutia? nie, no panovnik predstavuje lud, a panovnik nemoze nechat lud trpiet hoci on sam je nahraditelny, takze ano, museli trpiet nevinny, a pliest staru zmluvu na casy v ktorych plati nova zmluva je nelogicke

takze ano, pletiez XY s AB

skor ty sa zamotavas, presne pre toto v inej teme sa hovori o zom ze biblia neznalim ludom do ruk nepatri, naco si myslis ty hlavicka ze katolicke biblie su plne poznamok?

myslim si ze autor tych viet pozna pismo lepsie ako ty,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:36:00  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
po prve, premenenie vody na krv je nadprirodzene, supernaturalne, teda nie prirodna katastrofa

po druhe, zaby, obycajne premnozenie? precitaj si v ako to bolo rozsahu, a premnozene zaby vacsinou nemaju tendenciu liest po ludoch nasilu ako tomu bolo vtedy, a premnozenie zvery nie je prirodna katastrofa :)

po tretie, komare, neslo o premnozenie, ale o premenenie prachu na komare, to je taktiez supernaturalne, nejde o prirodnu katastrofu

po stvrte, muchy, tak isto, premnozenie nie je prirodna katastrofa, a kontrolovana a vopred oznamena je nieco ine ako zemetrasenie a tsunami,

po piate mor, to je epidemia, nie prirodna katastrofa

po sieste, taktiez epidemia

krupobytie, ano, trafil si sa, to uz je prirodna katastrofa,

kobylky, to iste co muchy a komare a zaby

tma, to nie je prirodna katastrofa, to je zase supernaturalne,

pobitie prvorodenych, to je priame zabitie, nie prirodna katastrofa,

hore vysie sa hovori o prirodnych katastrofach, dalej v egypte islo o to prinutit faraona aby prepustil lud, kde boh vopred upozornoval na to ze pouzije svoju moc prostrednictvom mojzisa, po Jezisovi nemal prist uz ziaden prorok, japonci nemali byt ako varovani ani im oznameny dovod ako egyptanom,

ci mohli ludia za faraonove rozhodnutia? nie, no panovnik predstavuje lud, a panovnik nemoze nechat lud trpiet hoci on sam je nahraditelny, takze ano, museli trpiet nevinny, a pliest staru zmluvu na casy v ktorych plati nova zmluva je nelogicke

takze ano, pletiez XY s AB

skor ty sa zamotavas, presne pre toto v inej teme sa hovori o zom ze biblia neznalim ludom do ruk nepatri, naco si myslis ty hlavicka ze katolicke biblie su plne poznamok?

myslim si ze autor tych viet pozna pismo lepsie ako ty,

Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  22:29:14



tymilee je až smiešne, ako absurdne sa snažíš obhájiť vašu protirečiacu verziu.

Aby som ti ozrejmil, je úplne jedno, ako a kedy ten človek trpí, podstatné je, že trpí, teda je jedno či pri prírodných katastrofách, alebo "božiemu povelu" aby vyzabíjal všetkých.
Opýtaj sa teológov, nijaký ti nepovie, že to bolo supernaturálne, ale že sa jednalo o úplne prirodzené prírodné zákony a vysvetlenia majú VEDECKÉ. A sú dostupné aj na internete. (Samozrejme ja na to neverím, len sa na to pozerám z vášho uhla pohľadu)


Čiže to, čo píšeš ty, sa nazýva DEMAGÓGIA. V snahe obhájiť nelogickosť, píšeš demagogické príspevky.

Ježiš zmluvu nezrušil, ale ju DOPLNIL.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:46:57  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
heh , ides mi davat za priklad teologov, a niektore vysvetlenia pseudovedcov? silak, na tuto strunku nikdy nehrala katolicka cirkev ale americky kreacionisti ako babtisti a tamojsie odnoze evanjelikov, myslis si ze ja uznavam tzv. vedecke teorie ala Kent Hovind?

trpi, ano trpi, trpel faraonov lud lebo odmietol prepustit izraelitov z otroctva aj napriek UPOZORNENIU ze pride nanho a jeho lud utrpenie ak tak neurobi. a take upozornenie moze dat len prorok, po jezisovi uz proroci nie su,

japonci, trpeli,trpia, no preto ze pod zadkom maju seizmicky orchester uz storocia,

a ta tvoja demagogia, kto ti este raz hovori ze bezvyhradne suhlasi s tym nizsie? ja s tebou hadam lebo ti vravim ze nemozes tieto dve veci porovnavat, nie ci je jedno ci druhe spravne a pravdive,

mimo ine, utrpenie ako take nie je priamo bozi trest, ale dosledok dedicneho hriechu, takze, japonci mozu aj zmiznut z povrchu zemskeho ( Boh daj nech sa tak nikdy nestane a nech ludia nezazivaju take utrpenia ako oni) ale bozi trest to nemusi byt, je to proste nasledok dedicneho hriechu,

PS: zisti si ake vyhlasenia ktorych teologov, sem budes publikovat, a tiez si najdi stanovisko cirkvi voci nim. az potom ,,argumentuj"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:54:21  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
heh , ides mi davat za priklad teologov, a niektore vysvetlenia pseudovedcov? silak, na tuto strunku nikdy nehrala katolicka cirkev ale americky kreacionisti ako babtisti a tamojsie odnoze evanjelikov, myslis si ze ja uznavam tzv. vedecke teorie ala Kent Hovind?

trpi, ano trpi, trpel faraonov lud lebo odmietol prepustit izraelitov z otroctva aj napriek UPOZORNENIU ze pride nanho a jeho lud utrpenie ak tak neurobi. a take upozornenie moze dat len prorok, po jezisovi uz proroci nie su,

japonci, trpeli,trpia, no preto ze pod zadkom maju seizmicky orchester uz storocia,

a ta tvoja demagogia, kto ti este raz hovori ze bezvyhradne suhlasi s tym nizsie? ja s tebou hadam lebo ti vravim ze nemozes tieto dve veci porovnavat, nie ci je jedno ci druhe spravne a pravdive,

mimo ine, utrpenie ako take nie je priamo bozi trest, ale dosledok dedicneho hriechu, takze, japonci mozu aj zmiznut z povrchu zemskeho ( Boh daj nech sa tak nikdy nestane a nech ludia nezazivaju take utrpenia ako oni) ale bozi trest to nemusi byt, je to proste nasledok dedicneho hriechu,

PS: zisti si ake vyhlasenia ktorych teologov, sem budes publikovat, a tiez si najdi stanovisko cirkvi voci nim. az potom ,,argumentuj"

Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  22:46:57



Ty ale riadne trepeš je úplne jedno pri akej príležitosti je to, jedná sa o to, že nevinný človek by nemal trpieť za vinných (z tej kázne).
Ty si to automaticky okresal iba na prírodné katastrofy...ale vieš čo ? Kecaj si čo chceš (málokto ťa berie vážne) a popritom kňazi a teológovia tvrdia to, čo som napísal ja...teda, že Boh to nerobil presne tak ako je v Biblii (teda že sa naozaj prihováral, že transcendentne niekoho zabil), ale že využíval prírodné zákony a vnuknutia. Takže sú na mojej strane.

No a keď ťa ja upozorním, ty ma neposlúchneš, môžem zabiť tvojho syna, hoci s tým nemá nič spoločné ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  22:57:48  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Takže buď Silák úplne ignoruješ vlastnú nelogickosť, abo sa absolútne nevieš vyjadrovať. Lebo zrazu už je irelevantné, že či prírodná katastrofa alebo Božia rana či Boží trest, alebo chyba človeka, už sa jedná iba o to, že či trpia vinný alebo aj nevinný, a to potom z nejakého dôvodu, ak kňaz tvrdí, že prírodná katastrofa (ktorá je známa tým, že zasahuje všetkých ľudí bez rozdielu) nieje Božím trestom podľa teba znamená, že tam je protirečenie so starým zákonom, pri ktorom už je irelevantné čím boli tie udalosti, už je to len porovnávanie trpenia vinných a nevinných, ktorých vinu či nevinu neviem podľa čoho usudzuješ. To je logika? Toto podľa teba je logika? Tak sa trochu vyjadri presnejšie čo má takáto nezmyselnosť vyplývajúca z tvojich tvrdení znamenať? A pritom nič o starom zákone zjavne nevieš. Ja napríklad sa chystám na čítanie Biblických dejín starého zákona, kde je dobre objasnený význam, spôsob a zmysel tohto starého zákona. Ty si čítal iba pár odstavcov, sám si si ich vyložil, sám si im prisúdil významnosť a prisúdil si tomu titul náš pohľad. Jeden rozpor a nelogickosť v tvojom konaní za druhým. A to chceš, aby sme ti ešte aj dali za pravdu? No s tým sa rozlúč. Z takéhoto počínania môžeš dostať tak akurát ban a sám pre seba úplnú stratu vo vlastných názoroch.....

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:04:39  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
hurikani a ine katastrofy ktore napadaju nevinnych a vinnych rovnako nie su nikdy trest od boha.

Ty ale riadne trepeš je úplne jedno pri akej príležitosti je to, jedná sa o to, že nevinný človek by nemal trpieť za vinných (z tej kázne).

trepes ty, nevinnych a vinnych rovnako = spolu, teda ked trpia spolu pri prirodnych katastrofach ako hurikany a zemetrasenia ( priklad) tak nejde o bozi trest, lebo v tom pripade tresta kade tade bez upozornenia ty genius, v egypte tam boli vsetky upozornenia aj to ze budu trpiet nevinny,

kto to tvrdi? ktori knazi? ktori teologovia? ak to niekto hodi len tak do luftu tak ty to vezmes ako ucenie cirkvi? alebo ked kdejaky teolog nieco povie? si si isty ze ide o katolikov? si si isty ze existuje na ich nazori kladne stanovisko cirkvi? ak nie tak ich nazor nema vacsiu hodnotu ako tvoj

No a keď ťa ja upozorním, ty ma neposlúchneš, môžem zabiť tvojho syna, hoci s tým nemá nič spoločné ?

mas na to dovod? drzim cely tvoj narod v zajati a upozornil si ma vopred siestimi ranami a dokazal si mi ze si toho schopny a neni naozaj nijaky iny sposob a nemozes sa pomstit na mne?

nelogicke veci, a demagogiu tu siris len ty kamarat,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:05:00  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
Takže buď Silák úplne ignoruješ vlastnú nelogickosť, abo sa absolútne nevieš vyjadrovať. Lebo zrazu už je irelevantné, že či prírodná katastrofa alebo Božia rana či Boží trest, alebo chyba človeka, už sa jedná iba o to, že či trpia vinný alebo aj nevinný, a to potom z nejakého dôvodu, ak kňaz tvrdí, že prírodná katastrofa (ktorá je známa tým, že zasahuje všetkých ľudí bez rozdielu) nieje Božím trestom podľa teba znamená, že tam je protirečenie so starým zákonom, pri ktorom už je irelevantné čím boli tie udalosti, už je to len porovnávanie trpenia vinných a nevinných, ktorých vinu či nevinu neviem podľa čoho usudzuješ. To je logika? Toto podľa teba je logika? Tak sa trochu vyjadri presnejšie čo má takáto nezmyselnosť vyplývajúca z tvojich tvrdení znamenať? A pritom nič o starom zákone zjavne nevieš. Ja napríklad sa chystám na čítanie Biblických dejín starého zákona, kde je dobre objasnený význam, spôsob a zmysel tohto starého zákona. Ty si čítal iba pár odstavcov, sám si si ich vyložil, sám si im prisúdil významnosť a prisúdil si tomu titul náš pohľad. Jeden rozpor a nelogickosť v tvojom konaní za druhým. A to chceš, aby sme ti ešte aj dali za pravdu? No s tým sa rozlúč. Z takéhoto počínania môžeš dostať tak akurát ban a sám pre seba úplnú stratu vo vlastných názoroch.....

Pôvodne zaslal Azuritko - 26 apríl 2011 :  22:57:48



Aha, takže to, že Boh zasiahol v Egypte PRÍRODNÝMI zákonmi aj nevinných prvorodených bol boží trest, lebo faraón neposlúchol
A
Že zasiahol v Japonsku PRÍRODNÝMI zákonmi a zabil aj nevinných trest nebol, lebo zomreli aj nevinní ?

Jasné protirečenie, to čo tu píšete je len demagógia.

Vlastný názor si stratil veriaci v okamžiku, keď si počuli v rádiu, že to trest nebol (hoci tvrdili že bol)

A prosím buď dobrý a založ si vlastnú tému, vyhnal si ma z vašej, mňa nechaj na pokoji.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:07:08  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
hurikani a ine katastrofy ktore napadaju nevinnych a vinnych rovnako nie su nikdy trest od boha.

Ty ale riadne trepeš je úplne jedno pri akej príležitosti je to, jedná sa o to, že nevinný človek by nemal trpieť za vinných (z tej kázne).

trepes ty, nevinnych a vinnych rovnako = spolu, teda ked trpia spolu pri prirodnych katastrofach ako hurikany a zemetrasenia ( priklad) tak nejde o bozi trest, lebo v tom pripade tresta kade tade bez upozornenia ty genius, v egypte tam boli vsetky upozornenia aj to ze budu trpiet nevinny,

kto to tvrdi? ktori knazi? ktori teologovia? ak to niekto hodi len tak do luftu tak ty to vezmes ako ucenie cirkvi? alebo ked kdejaky teolog nieco povie? si si isty ze ide o katolikov? si si isty ze existuje na ich nazori kladne stanovisko cirkvi? ak nie tak ich nazor nema vacsiu hodnotu ako tvoj

No a keď ťa ja upozorním, ty ma neposlúchneš, môžem zabiť tvojho syna, hoci s tým nemá nič spoločné ?

mas na to dovod? drzim cely tvoj narod v zajati a upozornil si ma vopred siestimi ranami a dokazal si mi ze si toho schopny a neni naozaj nijaky iny sposob a nemozes sa pomstit na mne?

nelogicke veci, a demagogiu tu siris len ty kamarat,

Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  23:04:39




ALE AKO MOHLI MALÉ NEVINNÉ PRVORODENÉ DETI ZABRÁNIŤ FARAÓNOVI ????

Jáj vieš čo ?
Všetky malé deti sú nevinné okrem tých, ktoré boli v danej dobe v Egypte.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:09:12  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
dokedy budes stale omielat to iste a nazyvat vsetky nase nazori demagogiou a oveckarskym myslenim? lebo tu sa ty stale drzis jedneho bodu ktory povazujes za nevyvratitelny a myslis si ze si na nieco prisiel, hodis sem kopec smajlikov, nazves vsetko protirecenim aj ked vobec nepochopis co kto pise,
nerob zo seba prosim ta hlupacika, hadam mas na viac ako argumentovat stylom tretotriednych ateistov, tu boli ludia ktori mali iny standart a vedeli argumentovat lepsie ako ty a to stokrat,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:11:35  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:



ALE AKO MOHLI MALÉ NEVINNÉ PRVORODENÉ DETI ZABRÁNIŤ FARAÓNOVI ????

Jáj vieš čo ?
Všetky malé deti sú nevinné okrem tých, ktoré boli v danej dobe v Egypte.

Pôvodne zaslal silak - 26 apríl 2011 :  23:07:08



cital si to vobec? kto povedal ze zabranit? ich umrite malo faraona donutit ty chytrak, citaj pozorne a nebudes tu za hlupaka
ziadny clovek ani male dieta nie je neposkvrnene pokial nie je pokrstene, dedicny hriech sa nevola dedicny pre srandu kamosko,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:12:33  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
dokedy budes stale omielat to iste a nazyvat vsetky nase nazori demagogiou a oveckarskym myslenim? lebo tu sa ty stale drzis jedneho bodu ktory povazujes za nevyvratitelny a myslis si ze si na nieco prisiel, hodis sem kopec smajlikov, nazves vsetko protirecenim aj ked vobec nepochopis co kto pise,
nerob zo seba prosim ta hlupacika, hadam mas na viac ako argumentovat stylom tretotriednych ateistov, tu boli ludia ktori mali iny standart a vedeli argumentovat lepsie ako ty a to stokrat,

Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  23:09:12



Ty si majster v demagógii. Čistý Goobles.
Najprv si to okrešeš (bezdôvodne) iba na prírodné zákony a potom ma ideš presviedčať, že prírodná katastrofa nebola prírodnou katastrofou.
Aspoň som sa pobavil na dobrú noc.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:15:05  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
azuritko, kaslime nanho, toto je asi najhorsi pripad aky som tu videl,

vravi sa ze nie je nebezpecny blbec, ale aktivny blbec. nepodporujme ho nech si nemysli ze jeho hluposti musime vyvracat aby sme sa citili lepsie

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:22:12  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Aha, takže to, že Boh zasiahol v Egypte PRÍRODNÝMI zákonmi aj nevinných prvorodených bol boží trest, lebo faraón neposlúchol
A
Že zasiahol v Japonsku PRÍRODNÝMI zákonmi a zabil aj nevinných trest nebol, lebo zomreli aj nevinní ?

Jasné protirečenie, to čo tu píšete je len demagógia.

Vlastný názor si stratil veriaci v okamžiku, keď si počuli v rádiu, že to trest nebol (hoci tvrdili že bol)

A prosím buď dobrý a založ si vlastnú tému, vyhnal si ma z vašej, mňa nechaj na pokoji.

Pôvodne zaslal silak - 26 apríl 2011 :  23:05:00



To sú otázky? Či odpovede? Aj tak je to jedno, lebo vôbec tomu nerozumieš a vysvetlenia keď si nepochopil raz, nepochopíš ani ďalší krát. Skús niečo jednoduchšie na začiatok a nepúšťaj sa do toho, na čo nemáš. Ak v tom chceš zotrvať a tvrdiť svoje aj keď tomu nerozumieš, tak ozaj tu o teba nikto nestojí. Tu stojíme o tých, čo sa chcú dozvedieť viac, nie o takých, čo nás chcú poučovať v tom, čomu sami rozumejú menej ako hus pivu.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:27:25  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
azuritko, kaslime nanho, toto je asi najhorsi pripad aky som tu videl,

vravi sa ze nie je nebezpecny blbec, ale aktivny blbec. nepodporujme ho nech si nemysli ze jeho hluposti musime vyvracat aby sme sa citili lepsie

Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  23:15:05



Ja to vždy so snahou k tomu aby sa niekto uvedomil skúšam viac krát hlavne pri nových ľuďoch. Vždy ešte dúfam v novom človeku v snahu o aspoň minimálnu objektívnosť. Ale nieje to najhorší prípad. Ale veľmi typický. Preto sa treba aj typicky k nemu zachovať. Ja už sa budem snažiť o reakciu naozaj len v nutnom prípade. Svoje som už povedal, svoje som už skúsil. Nula bodov, takže je rada na mne...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2011 :  23:31:52  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Silak, vsetky tie prirodne prejavy v Egypte ako muchy, komare zaby, krupobitie, kobylky,to su naozaj zazracne ukazy v tom zmysle, ze vzdy zasiahli iba Egyptanov, ale tam, kde sa zdrzovali Izraeliti v Egypte nic take nebolo. Dokonca aj tma bola iba tam, kde zili Egyptania, Izraeliti v Egypte mali svetlo.
A co sa tyka utrpenia nevinnych, to je tajomstvo, na ktore niet odpovede,ale faktom je, ze Boh to dopusta. On nam nemusi vsetko vysvetlit, my sme len ludia a nechapeme Bozie zamery, ludsky rozum sa nemoze porovnavat s Bozou mudrostou, ktora je nekonecne vacsia ako nasa.Iste je vsak jedno. Boh nikdy nedopusta zbytocne utrpenie, aj ked to nechapeme a nikdy nekona zlomyselne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  06:51:51  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

...hore vysie sa hovori o prirodnych katastrofach, dalej v egypte islo o to prinutit faraona aby prepustil lud, kde boh vopred upozornoval na to ze pouzije svoju moc prostrednictvom mojzisa...
Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  22:29:14



po prve definujme, co je to prirodna katastrofa (natural disaster) je taky PRIRODZENY prirodny jav, ktory sposobi skody na prostredi, z toho vyplyva, ze premnozenie nejakeho skodcu je tiez prirodna katastrofa ak ide o prirodzene premnozenie (napr cyklicke premnozovanie urcitych druhov hmyzu)

udalosti, ktore sa opisuju v biblii ako egyptske rany neboli v ziadnom pripade prirodzene, ale boli umelo vyvolane bohom, preto neslo o prirodne katastrofy

boh podla jeho vlastnych slov zatvrdil srdce faraonovi aby sa uistil, ze nebude chciet vyhoviet mojzisovi - cize je zodpovedny boh, pretoze je minimalne spoluiniciatorom tych egyptskych ran, plus je zjavne ze si prial zoslat tie tresty, lebo ak by si to neprial, nezatvrdzoval by srdce faraonovi a keby to nespravil, faraon by mozno prepustil zidov po prvych par ranacch, alebo mozno ze aj na poziadanie mojzisa, takto ale nebola ziadna nadej na riesenie bez konfliktu, cize znova opakujem - boh si prial konflikt

a este nieco, boh vyvrazdil vsetkych prvorodenych ba aj prvorodene zvierata bez ohladu na vinu (pretoze zvierata nemali ziadnu vinu na utrpeni zidov), cize tento jeho akt bol z mojho pohladu zlocinom

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  06:57:52  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

A co sa tyka utrpenia nevinnych, to je tajomstvo, na ktore niet odpovede,ale faktom je, ze Boh to dopusta. On nam nemusi vsetko vysvetlit, my sme len ludia a nechapeme Bozie zamery, ludsky rozum sa nemoze porovnavat s Bozou mudrostou, ktora je nekonecne vacsia ako nasa.Iste je vsak jedno. Boh nikdy nedopusta zbytocne utrpenie, aj ked to nechapeme a nikdy nekona zlomyselne.

Pôvodne zaslal radar - 26 apríl 2011 :  23:31:52



keby boh nezatvrdil srdce faraona a tym z jeho vlastnej vole si nezabezpecil, ze faraon bude neoblomny (a nie z vole faraona) tak by som ti nic nenapisal

tajomstvo netajomstvo, vyklady nevyklady...neviem si predstavit apologeta, ktory by dokazal vytrieskat z tohoto pribehu nieco pozitivne o konani boha pretoze: je prianie zabijat zlomyselnostou? ak nie je, tak potom ani konanie boha v tomto pribehu nebolo zlomyselne

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  10:10:38  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
Silak, vsetky tie prirodne prejavy v Egypte ako muchy, komare zaby, krupobitie, kobylky,to su naozaj zazracne ukazy v tom zmysle, ze vzdy zasiahli iba Egyptanov, ale tam, kde sa zdrzovali Izraeliti v Egypte nic take nebolo. Dokonca aj tma bola iba tam, kde zili Egyptania, Izraeliti v Egypte mali svetlo.
A co sa tyka utrpenia nevinnych, to je tajomstvo, na ktore niet odpovede,ale faktom je, ze Boh to dopusta. On nam nemusi vsetko vysvetlit, my sme len ludia a nechapeme Bozie zamery, ludsky rozum sa nemoze porovnavat s Bozou mudrostou, ktora je nekonecne vacsia ako nasa.Iste je vsak jedno. Boh nikdy nedopusta zbytocne utrpenie, aj ked to nechapeme a nikdy nekona zlomyselne.

Pôvodne zaslal radar - 26 apríl 2011 :  23:31:52



Keď vám to vyhovuje, tak je to symbol, keď vám to nevyhovuje, tak to tak bolo naozaj a obraz v tom neni.
Veď prírodné katastrofy väčšinou zasahujú určitý región.

Inak pokiaľ všelijaké premnoženia zvierat a hmyzu, ktoré škodia prírode a epidémie nie sú prírodnými katastrofami, tak prírodná katastrofa neexistuje vôbec.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  10:18:11  Zobraziť profil  Pridať silak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

...hore vysie sa hovori o prirodnych katastrofach, dalej v egypte islo o to prinutit faraona aby prepustil lud, kde boh vopred upozornoval na to ze pouzije svoju moc prostrednictvom mojzisa...
Pôvodne zaslal timylee - 26 apríl 2011 :  22:29:14



po prve definujme, co je to prirodna katastrofa (natural disaster) je taky PRIRODZENY prirodny jav, ktory sposobi skody na prostredi, z toho vyplyva, ze premnozenie nejakeho skodcu je tiez prirodna katastrofa ak ide o prirodzene premnozenie (napr cyklicke premnozovanie urcitych druhov hmyzu)

udalosti, ktore sa opisuju v biblii ako egyptske rany neboli v ziadnom pripade prirodzene, ale boli umelo vyvolane bohom, preto neslo o prirodne katastrofy

boh podla jeho vlastnych slov zatvrdil srdce faraonovi aby sa uistil, ze nebude chciet vyhoviet mojzisovi - cize je zodpovedny boh, pretoze je minimalne spoluiniciatorom tych egyptskych ran, plus je zjavne ze si prial zoslat tie tresty, lebo ak by si to neprial, nezatvrdzoval by srdce faraonovi a keby to nespravil, faraon by mozno prepustil zidov po prvych par ranacch, alebo mozno ze aj na poziadanie mojzisa, takto ale nebola ziadna nadej na riesenie bez konfliktu, cize znova opakujem - boh si prial konflikt

a este nieco, boh vyvrazdil vsetkych prvorodenych ba aj prvorodene zvierata bez ohladu na vinu (pretoze zvierata nemali ziadnu vinu na utrpeni zidov), cize tento jeho akt bol z mojho pohladu zlocinom

Pôvodne zaslal guest636 - 27 apríl 2011 :  06:51:51



Ale tymilee to umelo okresal len na prírodné katastrofy, myšlienka tej kázne je tá, že Boh nikdy nepotrestá vinných tak, že budú trpieť aj nevinný.

Boh údajne využíva prírodné zákony na potrestanie ľudí, čiže niečo supernaturálne tu nezohráva rolu.

Dovolím si zacitovať Azuritka z témy "Apokalypsa v Japonsku"

"Ale Vlkodlak, snáď nevieš ako Boh "funguje"? Aj pre toto sa napr. pýtam, či je vhodné robiť závery, lebo ani vlastní sa v nich nezhodnú. Ale ak uvažujeme nad Bohom, tak ako prvotný hýbateľ mohol vytvoriť nestabilnú plochu tam kde potreboval a kedy potreboval a ako potreboval. Proste týmto argumentom to vylúčiť nejde, že boli a budú zemetrasenia."

Inak pokiaľ teoreticky pripustím, že sa jednalo o niečo supernaturálne, taktiež to bola prírodná katastrofa s tým, že to vyvolal priamo Boh.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 94  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 28 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  11:54:59  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ale tymilee to umelo okresal len na prírodné katastrofy, myšlienka tej kázne je tá, že Boh nikdy nepotrestá vinných tak, že budú trpieť aj nevinný.

Pôvodne zaslal silak - 27 apríl 2011 :  10:18:11



Zacituj tú časť mnou citovaného textu v agnlickom jazyku kde sa hovorí toto čo tvrdíš...

A ďalej povedz mi, kde je povedané či napísané, že tento kňaz má neomylné tvrdenie?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  12:01:55  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ale tymilee to umelo okresal len na prírodné katastrofy, myšlienka tej kázne je tá, že Boh nikdy nepotrestá vinných tak, že budú trpieť aj nevinný.

Pôvodne zaslal silak - 27 apríl 2011 :  10:18:11



Zacituj tú časť mnou citovaného textu v agnlickom jazyku kde sa hovorí toto čo tvrdíš...

A ďalej povedz mi, kde je povedané či napísané, že tento kňaz má neomylné tvrdenie?

Pôvodne zaslal Azuritko - 27 apríl 2011 :  11:54:59



knaz urcite nie je neomylny, ale mne sa paci co napisal v tom konkretnom odstavci, ma to logiku.


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  12:04:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
keby boh nezatvrdil srdce faraona...

Pôvodne zaslal guest636 - 27 apríl 2011 :  06:57:52



Guest, ešte keď si bol Guest635, som ti toto dva krát písal. Teraz ti to píšem tretí krát, tak ak chceš stáť za svojim tvrdením stále, tak uveď dôvod prečo aj na základe tohto textu:

"Výrok "Boh zatvrdil srdce faraónovi" treba chápať tak, že nie proti jeho vôli. Boh priamo nechce a nezapríčiňuje hriech, hoci ho z druhej strany dopúšťa tým, že násilne nezabraňuje, aby sa človek prehrešoval. Lenže Boh vládne aj nad hriechom, on ho spravodlivo potresce a aj zlo môže obrátiť na svoju slávu. Ľudia ktorý vidia, ako Boh nenávidí hriech, ako zvíťazí nad každým zlom, presvedčia sa o velebe pravého Boha."

Je to akiste pojem, čo ťa nejako moc irituje, keďže už tretí krát ho spomínaš a ja ti tretí krát píšem, ako ho podľa poznámok v katolíckej Biblii treba chápať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2011 :  12:08:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
knaz urcite nie je neomylny, ale mne sa paci co napisal v tom konkretnom odstavci, ma to logiku.

Pôvodne zaslal saxsax - 27 apríl 2011 :  12:01:55



No schválne, akú to má pre teba logiku? Takú istú ako píše silák, alebo to čo on píše z toho tvrdiť jednoznačne nemožno podľa teba?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Par otazok novica Téma Next Topic: Dokonalost  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06