Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 tri otázky
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: umelé oplodnenie Téma Next Topic: Sex, ako ho nepoznate
Strana: z 4

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  17:11:42  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Pýtam sa tu už druhý alebo asi aj tretí deň isté otázky, ale stále som nedostala odpoveď.

Odpovie mi niekto ?

1.) Bola tu téma o masturbácii za účelom vyšetrenia ejakulátu. Riešila sa tu morálnosť resp. nemorálnosť tohto vyšetrenia. Niekto navrhol riešenie - normálny manželský pohlavný styk s použitím nefunkčného kondómu, pričom časť spermíí sa dostane normálne tak kam má a časť a ostáva v kondóme, na čo je práve táto časť ejakulátu odobratá na vyšetrenie. Nebudem sa vyjadrovať k absolútnej nezmyselnosti tohto spôsobu odobratia biologického materiálu, to mne je úplne jasné, že je to nereálne, ja sa ale pýtam - ak má lekár podozrenie, že manžel má infekciu, ktorá je samozrejme normálne pohlavne prenosná, je oprávnený žiadať od manželkys pohlavný styk, pričom riskuje jej zdravie?


2. ) Rieši sa tu "milión" tém, akými je napríklad umelé oplodnenie, antikoncepcia, interrupcia, eutanázia a pod. Nebudem zbytočne vyjadrovať svoj OSOBNÝ negatívny postoj k týmto záležitostiam, natíska sa mi ale otázka - to je RKC až taká povolaná, aby v týchto otázkach diktovala aj neveriacim ľuďom ? Nemalo by to byť predsa tak, aby mal každý možnosť sa rozhodnúť ako bude žiť, ako bude konať a podľa čoho sa bude riadiť? Ja napríklad nemám pocit, že som na tomto svete na to, aby som napr. kamarátkam o ktorých viem, že užívajú antikoncepciu hovorila aké je to nesprávne , zlé a neviem ešte aké... Podľa mňa je to ich slobodné rozhodnutie a ich osobná vec.

3.) Čiste technická otázka, len tak ma napadla, nesúvisí so žiadnou témou na tomto fóre.

ECAV povoľuje používanie antikoncepčných prostriedkov (akýchkoľvek) v manželstve. Zoberme si teda veriaceho evanjelika - je skutočným veriacim, myslí to s vierou a s Bohom dobre, a funguje tak ako mu dovoľuje jeho náboženstvo - čiže používa antikoncepčné prostriedky v manželskom vzťahu.

RKC používanie akýchkoľvek antikoncepčných prostriedkov vyslovene zakazuje. Zoberme si teda takého veriaceho katolíka - je skutočným veriacim, myslí to s vierou dobre, a nepoužíva antikoncepčné prostriedky, lebo mu to viera nedovoľuje.

Ja mám otázku - kto z týchto dvoch ľudí má šancu byť spasený, ak obaja v podstate nerobia nič zlé a nepáchajú podľa svojej viery žiadny hriech, pričom obaja veria v jedného a toho istého Boha?


Vopred ďakujem dobrodincovi, ktorý mi na toto konečne po troch dňoch bez zbytočných otázok odpovie...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora 

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  19:05:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Bez otázok to nepôjde, a musíte si na ne dať odpoveď inak sa nedopracujete k odpovedi.

V prvom rade máte hrozne slabé znalosti o viere. O jej hodnote a význame. Nechápem prečo sa hlásate ku Katolíckej viere, ak neviete čo to je jediná Pravda a to, že Boh je nekonečne Dobrý (plus ďalších mnoho vecí čo neuznávate, čo vyznávate)? Čo z toho vyplýva? Že katolícke učenie je jediné Pravdivé a tým pádom všetko čo prikazuje alebo zakazuje je Dobré pre človeka.

2.) A teraz. RKC nediktuje neveriacim, neveriacim a blúdiacim ukazuje, napomína, upozorňuje, varuje... A také niečo by mal robiť aj človek veriaci. Prečo? Lebo tu nejde o fazuľky. Ide o Dobro pre každého človeka. Ak viem, že potrat je vražda, tak mám sa na iných pozerať ako v kľude vraždia? A to už prečo? Tolerancia? A kde je tolerancia k vraždenému dieťaťu? To sa mám pozerať, ako niekto vykráda suseda a ani nevolať políciu? Šak každý sa rozhoduje podľa seba, rozhoduje sa sám podľa čoho sa bude riadiť. Ak sa riadi tým, že bude kradnúť, tak prečo mu mám v tom brániť? No samozrejme, že mu musím v tom brániť. Lebo koná zlo. Čím intenzívnejšie zlo, tým väčšie napomenutie. Váš názor nechať všetkých na pokoji, je práveže netolerantný, je škodiaci tým ľuďom a je škodiaci aj Vám. Ukázať tomu čo koná zlo, že to je skutočne zlo môže byť jemu ku prospechu. Ak sa iba pozerám a akceptujem čo robí, podporujem ho v konaní zla a tým pádom v ubližovaní jemu samému.

Ale toto je úplný základ, to má vedieť každý katolík. Ak takúto základnú vec si neviete dať dohromady, tak houby máte vo viere jasno. Máte jasno v svojich názoroch ale vôbec nie v dôvodoch prečo máte také názory.

3.) Člen ECAV koná zlo ohľadom antikoncepcie. Tu si zase treba uvedomiť ten základ, že katolícka viera učí Dobro. Takže ak niekto iný koná niečo inak, koná zlo. A keďže logicky existuje len jedno Dobro, tak nezáleží na tom ako je presvedčený evanjelik, že koná správne, ale koná zlo, aj keď o tom nevie, respektíve si to nemyslí. Každý sa bude zodpovedať za svoje hriechy. Ale Boh je spravodlivý sudca. Aj inoverec môže byť spasený, no musia byť splnené určité podmienky. Aj člen RKC môže byť spasený, no musia byť splnené určité podmienky. No inoverec ak dobrovoľne zotrváva vo svojej viere ak aj mal možnosť spoznať, že sa mýli, tak bude zjavne zatratený. Ak katolík zotrváva v blude, ba ešte tento blud prezentuje ako katolícky, má to o dosť horšie ako ten inoverec.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  19:05:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:

3.) Čiste technická otázka, len tak ma napadla, nesúvisí so žiadnou témou na tomto fóre.

ECAV povoľuje používanie antikoncepčných prostriedkov (akýchkoľvek) v manželstve. Zoberme si teda veriaceho evanjelika - je skutočným veriacim, myslí to s vierou a s Bohom dobre, a funguje tak ako mu dovoľuje jeho náboženstvo - čiže používa antikoncepčné prostriedky v manželskom vzťahu.

RKC používanie akýchkoľvek antikoncepčných prostriedkov vyslovene zakazuje. Zoberme si teda takého veriaceho katolíka - je skutočným veriacim, myslí to s vierou dobre, a nepoužíva antikoncepčné prostriedky, lebo mu to viera nedovoľuje.

Ja mám otázku - kto z týchto dvoch ľudí má šancu byť spasený, ak obaja v podstate nerobia nič zlé a nepáchajú podľa svojej viery žiadny hriech, pričom obaja veria v jedného a toho istého Boha?


Vopred ďakujem dobrodincovi, ktorý mi na toto konečne po troch dňoch bez zbytočných otázok odpovie...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  17:11:42



Tak ja Ti teda aspoň na jednu z týchto otázok odpoviem. Tento katolík v danej záležitosti, ktorú si menovala koná dobre. Má teda šancu byť spasený, ale samozrejme, záleží to aj od mnohých iných vecí, ktoré vzhľadom k téme nemá zmysel preberať na tomto mieste.

Avšak luterán, bez ohľadu na to, že podľa učenia ECAV žije ctnostne, tak spasený môže byť len čisto teoreticky. Prevažná väčšina prívržencov tejto herézy totiž má možnosť spoznať pravdu, no odmietajú ju a to ich vedie do zatratenia. Pretože odmietajú to, čo Ježiš učil a kázal. A aj v tejto veci páchajú ťažký hriech, pretože bludy, ktoré kázali Luther a iný predstavitelia sa dodržiavať nesmú.

Tu sa aj ukazuje mylnosť Tvojich výrokov v inej téme, kde uvádzaš, že na tomto fóre chýba láska. Ona sa totiž prejavuje práve v tom, že sa tu upozorňuje na bludy, ktorým niekedy veríme. Tu nejde len o Teba, ja sám som tu dostal pár "virtálnych faciek" a dostali ich aj iný. Ale prejavom lásky je upozorniť na nebezpečný omyl a nie sa potľapkávať po pleci, že aký sme mi dobrý kamaráti a ako sa máme radi a kašľať na to, že ten druhý sa rúti do pekla. Samozrejme, ak ten dotyčný aj napriek upozorneniam sa nenapraví, nútiť ho nemôžme, ale naše svedomie už bude čisté.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kornelius

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  19:29:40  Zobraziť profil  Pridať Kornelius do zoznamu priateľov
citácia:
"to je RKC až taká povolaná, aby v týchto otázkach diktovala aj neveriacim ľuďom ?"


ŘKC nikomu nediktuje, co má dělat. Jenom sděluje, jaké jednání je dobré a jaké je špatné. Spíš bych hledal odpověď na otázku, jestli má ŘKC pravdu nebo ne.

citácia:
"Nemalo by to byť predsa tak, aby mal každý možnosť sa rozhodnúť ako bude žiť, ako bude konať a podľa čoho sa bude riadiť? Ja napríklad nemám pocit, že som na tomto svete na to, aby som napr. kamarátkam o ktorých viem, že užívajú antikoncepciu hovorila aké je to nesprávne , zlé a neviem ešte aké... Podľa mňa je to ich slobodné rozhodnutie a ich osobná vec. "
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 : 17:11:42



Přesně tak by to mělo být a přesně tak to taky je. Každý člověk je svobodná bytost a opravdu má možnost se rozhodnout, jak bude žít atd. Bůh z nás nechce mít loutky, máme svobodu volby. Nicméně to, pro co se člověk rozhodne, není bez následků. Každé rozhodnutí/čin člověka má své následky. Nehleďte na Církev jako na někoho, kdo se snaží ostatním rozkazovat, ale spíše tak, že se snaží člověka ochránit před následky jeho špatných rozhodnutí. Ukazuje správnou cestu. Přikázání nejsou ohrada z ostnatého drátu kolem koncentráku, ale spíš zábradlí na kraji propasti s cedulí: "Nepřekračuj mě, můžeš blbě dopadnout." Nicméně máte plnou svobodu to zábradlí přelézt. Stejně jako když vám někdo řekne: "Nestrkej ruku do ohně, spálíš se", máte svobodu ho ignorovat a tu ruku do ohně přesto strčit.

Ano, osobní rozhodnutí a osobní věc. Ale se všemi svými osobními rozhodnutí a osobními věcmi staneme nakonec před tváří Boží a, obrazně rečeno, v Božích očích uvidíme sami sebe, jací opravdu jsme, nebo možná spíš- kým jsme se, svojí svobodnou volbou, rozhodli stát. Jestli jsme se rozhodli pro Boha, nebo proti Bohu. Budeme skládat účty ze svých svobodných osobních rozhodnutí. Bůh respektuje naši svobodu a nikoho nenutí být šťastný. Pokud se člověk rozhodne proti Bohu, bude Bůh jeho rozhodnutí respektovat. Někde někdo napsal: "Na konci budou jenom dva druhy lidí. Ti, kteří řeknou Bohu, buď vůle Tvá. A ti, kterým Bůh řekne, buď vůle Tvá."

Napsala jste taky, že tu nejste od toho, aby jste kamarádkám povídala, jaké je to nesprávné a zlé. Já si zase myslím, že člověku, na kterém mi záleží, je třeba říct, že dělá něco nesprávného/zlého, čím škodí sobě případně jiným. Ne za účelem, abych ho ponížil, ale abych ho upozornil a pomohl mu. Samozřejmě se pak už musí rozhodnout sám, jestli si dá říct nebo ne. Ale každé jeho rozhodnutí nevyhnutelně bude mít důsledky.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 24 február 2011  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  19:30:00  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Ďakujem za odpovede :) Veľmi si cením, že sa konečne niekto našiel, kto si dal tú námahu a vysvetlil mi to z tohto pohľadu...

nerozumiem ale prečo, ste sa obaja (zámerne???) vyhli odpovedi na otázku číslo 1... škoda, tá ma zaujímala rovnako ako ostatné dve...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:02:49  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
1,tento pripad mi pride malo pravdepodobny, ale...preco by nemohol byt manzel najprv vylieceny, kedze ma lekar vedomost, ze je manzel chory?
2,so slobodnym rozhodnutim cloveka nema nic spolocne, ked ty mu povies svoj nazor...ty mu to povies, a uz je potom na nom, ako sa rozhodne...to by si naozaj kamaratke nepovedala nieco co vies, ze jej ublizuje, skodi? nechala by si ju nadalej v nevedomosti, len aby sa nahodou nerozhodla podla tvojho nazoru?aj Cirkev dava rady, a je na nas, ci ich posluchneme alebo nie
3,ako si inde napisala, ze sudit bude Boh
inak bolo by dobre aj premyslat nad tym, co nam radi Cirkev aj v otazke antikoncepcie a pod...keby clovek nad tym popremyslal, prisiel by na to, ze ma pravdu
antikoncepcia je liek, kazdy liek ma vedlajsie ucinky...a naco mam brat liek na nieco, co u mna funguje, cize som zdrava?...aj toto je dovod preco napr. ja odmietam brat antikoncepciu...o zabijani vlastnych deti ani nehovorim...
4.aspon ja uz nechcem velmi odpovedat na tvoje otazky preto, lebo sice sa pytas, ale skor to vyzera, ze chces potvrdenie svojich nazorov ako diskusiu...ale nedalo mi a skusila som...asi zabit cas

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:14:52  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
1,tento pripad mi pride malo pravdepodobny, ale...preco by nemohol byt manzel najprv vylieceny, kedze ma lekar vedomost, ze je manzel chory?
2,so slobodnym rozhodnutim cloveka nema nic spolocne, ked ty mu povies svoj nazor...ty mu to povies, a uz je potom na nom, ako sa rozhodne...to by si naozaj kamaratke nepovedala nieco co vies, ze jej ublizuje, skodi? nechala by si ju nadalej v nevedomosti, len aby sa nahodou nerozhodla podla tvojho nazoru?aj Cirkev dava rady, a je na nas, ci ich posluchneme alebo nie
3,ako si inde napisala, ze sudit bude Boh
inak bolo by dobre aj premyslat nad tym, co nam radi Cirkev aj v otazke antikoncepcie a pod...keby clovek nad tym popremyslal, prisiel by na to, ze ma pravdu
antikoncepcia je liek, kazdy liek ma vedlajsie ucinky...a naco mam brat liek na nieco, co u mna funguje, cize som zdrava?...aj toto je dovod preco napr. ja odmietam brat antikoncepciu...o zabijani vlastnych deti ani nehovorim...
4.aspon ja uz nechcem velmi odpovedat na tvoje otazky preto, lebo sice sa pytas, ale skor to vyzera, ze chces potvrdenie svojich nazorov ako diskusiu...ale nedalo mi a skusila som...asi zabit cas


Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  21:02:49



ďakujem za názor, ja tu už nebudem na tieto témy diskutovať, len som chcela odpovede na tie veci, ktoré mi neboli jasné z tohto pohľadu - otázku číslo jedna si asi nepochopila, nevadí... aj tak ďakujem


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:19:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a ako bola myslena?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:22:44  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
a ako bola myslena?

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  21:19:10



Čiste teoreticky, ale v iných témach sa to tu riešilo. Lekár má predpoklad, že pán má infekciu, ale potrebuje to overiť. Požaduje po ňom vyšetrenie ejakulátu, ale katolík odmietne poskytnúť ejakulát získaný masturbáciou. Vraj existuje spôsob odobratia ejakulátu, že pán má pohl. styk s manželkou kde použijú perforovaný kondóm, a spermie, ktoré sa zachytia v kondóme použije ako vzorku pre urológa... (ono je to v skutočnosti nereálne, resp. reálne, ale ejakulát je znehodnotený a bezcenný pre laboratórne vyšetrenie). JA sa teda pýtam, ak má pravepodobne infekciu, je oprávnený takýmto spôsobom požadovať od manželky styk za takýmto účelom, pretože ju vystavuje riziku prenosu infekcie...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:29:14  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
aha...tak to by si sa mohla spytat nejakeho lekara, ci sa ta pohlavna choroba neda potvrdit napr. vysetrenim krvi
moj osobny nazor je vsak taky, ze clovek, ktory ma moralne zasady a drzi sa ich, len velmi tazko ochorie na pohlavne prenosnu chorobu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:31:40  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
aha...tak to by si sa mohla spytat nejakeho lekara, ci sa ta pohlavna choroba neda potvrdit napr. vysetrenim krvi
moj osobny nazor je vsak taky, ze clovek, ktory ma moralne zasady a drzi sa ich, len velmi tazko ochorie na pohlavne prenosnu chorobu

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  21:29:14




hovorím o infekcii, nie o pohlavnej chorobe. Aj obyčajná mykóza je pohlavne prenosná a nie je to pohlavná choroba :))))))

Nie, takáto infekcia sa nedá z krvi zistiť. Ono, ten postup by neodobril žiadny lekár, ejakulát sa dá získať aj inak (ihla do nadsemenníka, mechanická masáž prostaty cez konečník- tiež sa už nerobí, a elektrošoky elektródami prilepenými na semenníkoch)... takže ten postup s perforovaným kondómom je čistá hlúposť, ale tak keď už to niekto navrhol, tak ma zaujímalo, či je správne aby ohrozoval aj manželku

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:39:48  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
pozrela som si nieco o tej mykoze...vznika u zeny a zena ju prenasa na muza...u zeny sa da zistit jednoducho, ked je chora zena, je vhodne preliecit aj muza...nikde som nenasla, ze by sa mal vysetrovat ejakulat

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:42:05  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
pozrela som si nieco o tej mykoze...vznika u zeny a zena ju prenasa na muza...u zeny sa da zistit jednoducho, ked je chora zena, je vhodne preliecit aj muza...nikde som nenasla, ze by sa mal vysetrovat ejakulat

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  21:39:48



Janka, prepáč , musím sa smiať, čítanie z porozumením ti nejde :D Ja som nehovorila o mykóze ako možnosti infekcie u muža, to bol len príklad, že nie každá pohlavne prenosná choroba je pohlavná choroba v pravom slova zmysle:))))

Ja hovorím o hociakej inej infekcii muža, pri ktorej je potrebné vyšetriť ejakulát. Nie o mykóze, to bol príklad, prečítaj si to ešte raz :)))))))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:47:34  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
napisala si konkretne o mykoze, tam to vysetrenie nie je treba
tak mozes napisat konkretne infekciu, ktora sa neda inak zistit, len vysetrenim ejakulatu
mozno prideme na to, ze taka ani neexistuje

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  21:52:17  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
napisala si konkretne o mykoze, tam to vysetrenie nie je treba
tak mozes napisat konkretne infekciu, ktora sa neda inak zistit, len vysetrenim ejakulatu
mozno prideme na to, ze taka ani neexistuje

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  21:47:34



mykózu som uviedla ako príklad, že je to tiež pohlavne prenosné ochorenie a nie je to pohlavná choroba v pravomslovazmysle... to bola odpoveď na to čo si napísala, že kto žije morálne nemôže prísť k takej chorobe...

k infekcii prídeš ani nevieš ako...

mne je jasné, že mykóza je viac záležitosťou žien... aj keď, máva to aj môj partner a odomňa to nemá :)))))
tak neviem, ale rozhodne na to netreba ejakulát.

sú ale iné choroby, ktoré to vyžadujú, a nemusí sa jedna o promiskuitného muža...

ale ako som už spomínala... nemusí masturbovať, ak mu nerobí problém 2,5 centimetrová ihla do nadsemenníka...

len nech nevystavuje ženu riziku

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:00:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


sú ale iné choroby, ktoré to vyžadujú, a nemusí sa jedna o promiskuitného muža...


Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  21:52:17


tak napis prosim ta konkretne infekciu, ktora sa neda inak zistit ako z ejakulatu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:06:39  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


sú ale iné choroby, ktoré to vyžadujú, a nemusí sa jedna o promiskuitného muža...


Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  21:52:17


tak napis prosim ta konkretne infekciu, ktora sa neda inak zistit ako z ejakulatu

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  22:00:29



nie som lekárka... neviem názvy ochorení...

ale to hádam nemení vec... opakujem- ak niekomu nevadia elektrošoky alebo ihla do nadsemenníka, ok, ale svoju manželku nech do choroby neťahá

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:11:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nevykrucas sa len?
posobila si sebaisto, ze presne vies o akych chorobach hovoris

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:12:52  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
nevykrucas sa len?
posobila si sebaisto, ze presne vies o akych chorobach hovoris

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  22:11:05



nevykrúcam sa len... skutočne nie som lekárka ani biologička, ani nič podobné...

netvárila som sa nijak, mám úplne neutrálny výraz tváre.

Tiež mi prišlo sebaisté, tvrdiť, že ejakulát má nejakú hodnotu ak je odobratý pri pohlavnom styku /plnohodnotnom/ a pritom je to od veci....

o čom sa vlastne bavíme?

povedala som, sú aj iné možnosti odberu... ale nech nikto nevystavuje ženu riziku... nech využije teda iné možnosti, ak mu vadí masturbácia... či zle hovorím?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:27:41  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Ďakujem ešte raz za odpovede... urobila som si názor...

Na tomto fóre končím... zatiaľ...


Príjemná zvyšok večera a Good Luck do života všetkým :)))))))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:36:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
bavime sa o tom, ze ty tvrdis, ze existuje choroba, ktora sa da zistit bud len zo semena muza alebo tymi muciacimi metodami...a ja by som rada vediet, ktora to je, pretoze ak taka neexistuje, potom na tu tvoju otazku odpoved neexistuje
ak ale taka choroba existuje, potom dobre hovoris, aby muz vyuzil ine moznosti na zistenie choroby, ako take, ktore su proti jeho moralnym zasadam
tak sa skus pohrabat v pamati, na nete a napis ju potom sem, lebo potom sa tu naozaj bavime o niecom, co neexistuje a ty sa trapis pre odpoved zbytocne

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:37:33  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Ďakujem ešte raz za odpovede... urobila som si názor...

Na tomto fóre končím... zatiaľ...


Príjemná zvyšok večera a Good Luck do života všetkým :)))))))

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  22:27:41


len si spomen prosim ta na tu chorobu, neutekaj

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:39:35  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Ďakujem ešte raz za odpovede... urobila som si názor...

Na tomto fóre končím... zatiaľ...


Príjemná zvyšok večera a Good Luck do života všetkým :)))))))

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  22:27:41



...pozdravujem rodicov a odkaz im prosim ,ze u teba prudko zanedbali vyucbu detskeho katechizmu......a dovolim si jednu radu - radsej ho zacni sama studovat ako marnit cas spekulovanim o ejakulate...


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  22:43:29  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ďakujem ešte raz za odpovede... urobila som si názor...

Na tomto fóre končím... zatiaľ...


Príjemná zvyšok večera a Good Luck do života všetkým :)))))))

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  22:27:41


len si spomen prosim ta na tu chorobu, neutekaj

Pôvodne zaslal janka - 05 apríl 2011 :  22:37:33



V ejakuláte vyšetrujeme baktérie (kultivácia a citlivosť), kvasinky, kvapavku (gonorrhoea), gardenellu, trichomoniázu, chlamýdie, mykoplazmy, ureaplazmy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 apríl 2011 :  23:37:17  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
urobila som si názor...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  22:27:41



Šak samozrejme, Vy dávate iba na svoje názory. Pravda je pre Vás španielska dedina.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 06 apríl 2011 :  06:48:13  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
urobila som si názor...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 05 apríl 2011 :  22:27:41



Šak samozrejme, Vy dávate iba na svoje názory. Pravda je pre Vás španielska dedina.

Pôvodne zaslal Azuritko - 05 apríl 2011 :  23:37:17




Nebudťe vzťahovačný, urobila som si názor aj z vašich názorov a z vašej pravdy... :))))))

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: umelé oplodnenie Téma Next Topic: Sex, ako ho nepoznate  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06