Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Moze Cirkev riesit moralnost umeleho oplodnenia?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kňaz suspendovaný kvôli porušeniu celibátu Téma Next Topic: Povinné očkovanie detí - katolícky morálne?
Strana: z 7

bobrik

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2011 :  00:31:04  Zobraziť profil  Pridať bobrik do zoznamu priateľov
Toto je znovuotvorenie strej temy http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=1972&whichpage=1
Prispevky som presunul do tejto novej temy.
Admin


Ahoj
nemyslim si, ze cirkevny hodnostari maju pravo prikazovat co je dovolene a co zakazane. Nemyslim si ani, ze mozu pochopit manzelsky par ktory nema deti alebo nemoze mat deti klasickou cestou. Radit ako alternativu adopciu je naozaj smiesne. Nech si sami zoberu do opatery ciganca. Hovori sa: Clovece pomoz si sam aj Pan Boh ti pomoze. Ak je nejaka zdravotna prekazka nemyslim, ze pomoze iba prosit o potomka a nic pre to nespravit. Doprial by som kazdemu kto je proti a kto tieto veci povazuje za hriech nech si tym prejde...bude sa na veci pozerat inac.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3  ~  Člen od: 01 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 30 október 2011 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2011 :  21:03:18  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ahoj bobrik,
Cirkev neprikazuje nic len preto, ze si to tak prave zmyslela
neviem, ci si krestan-katolik...asi nie...takze my krestania berieme Cirkev ako nasu ucitelku...jej ulohou je pomahat nam dojst do ciela...ukazuje nam cestu...vie, ze clovek nebude nikdy naozaj spokojny, ked si dlazdi cestu k svojmu stastiu hriechom...navyse si tym berie aj sancu dojst uspesne do ciela
tak to len tak pre vysvetlenie, ked nepatris k Cirkvi nemusis kritizovat, co je jej clenom jasne a nestoji vobec za kritiku...pokoj s tebou...dohovorila som

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2011 :  22:44:19  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
ja si myslím, že kto chce ísť na umelé oplodnenie , nech ide.

dopredu upozorňujem, že som kresťaň-katolík, ale naozaj si nemyslím, že je ok, aby cirkevní hodnostári kecali do týchto vecí. To, ako to skutočne myslí sám Pán Boh nevie nikto, ani biskup, ani pápež.

Ja neberiem Cirkev ako moju učiteľku , môj učiteľ je Ježiš... a ten, pokiaľ viem, sa konkrétne k tejto veci nikdy nevyjadril, takže si môžme len domyslieť ako to asi je...

a s tou masturbáciou... prosím vás, to mi ako chcete povedať, že si to tu nikto nikdy nerobil? ak je to potrebné pre vyšetrenie, tak bez debaty... žena musí podstúpiť iné ponižujúcejšie vyšetrenia a nikto sa netrasie a nezastáva, tak prečo by chlapi mali byť výnimky...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  00:31:09  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
ja si myslím, že kto chce ísť na umelé oplodnenie , nech ide.

dopredu upozorňujem, že som kresťaň-katolík, ale naozaj si nemyslím, že je ok, aby cirkevní hodnostári kecali do týchto vecí. To, ako to skutočne myslí sám Pán Boh nevie nikto, ani biskup, ani pápež.

Ja neberiem Cirkev ako moju učiteľku , môj učiteľ je Ježiš... a ten, pokiaľ viem, sa konkrétne k tejto veci nikdy nevyjadril, takže si môžme len domyslieť ako to asi je...

a s tou masturbáciou... prosím vás, to mi ako chcete povedať, že si to tu nikto nikdy nerobil? ak je to potrebné pre vyšetrenie, tak bez debaty... žena musí podstúpiť iné ponižujúcejšie vyšetrenia a nikto sa netrasie a nezastáva, tak prečo by chlapi mali byť výnimky...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 :  22:44:19




...no zbohom rodina...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  00:42:55  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ja si myslím, že kto chce ísť na umelé oplodnenie , nech ide.

dopredu upozorňujem, že som kresťaň-katolík, ale naozaj si nemyslím, že je ok, aby cirkevní hodnostári kecali do týchto vecí. To, ako to skutočne myslí sám Pán Boh nevie nikto, ani biskup, ani pápež.

Ja neberiem Cirkev ako moju učiteľku , môj učiteľ je Ježiš... a ten, pokiaľ viem, sa konkrétne k tejto veci nikdy nevyjadril, takže si môžme len domyslieť ako to asi je...

a s tou masturbáciou... prosím vás, to mi ako chcete povedať, že si to tu nikto nikdy nerobil? ak je to potrebné pre vyšetrenie, tak bez debaty... žena musí podstúpiť iné ponižujúcejšie vyšetrenia a nikto sa netrasie a nezastáva, tak prečo by chlapi mali byť výnimky...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 :  22:44:19



A že "kresťaň-katolík" --- aj takto sa špiní katolícka Cirkev. Moderná pseudo "katolíčka"... Bolo otázkou času, kedy sa tu aj takýto akože veriaci objavia...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  00:43:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
som kresťaň-katolík
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 :  22:44:19



Prečo si myslíš, že si katolíčka?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  13:31:58  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

To, ako to skutočne myslí sám Pán Boh nevie nikto, ani biskup, ani pápež.
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 : 22:44:19


takze potom to nevies ani ty
citácia:

Ja neberiem Cirkev ako moju učiteľku , môj učiteľ je Ježiš...
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 : 22:44:19


nie je pravda, ze si krestan-katolik-sama si to poprela
citácia:

a s tou masturbáciou... prosím vás, to mi ako chcete povedať, že si to tu nikto nikdy nerobil?
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 : 22:44:19


budes sa cudovat, ale osobne poznam takeho cloveka...takze je to len mytus, "ze si to robia/robili vsetci"
citácia:

ak je to potrebné pre vyšetrenie, tak bez debaty... žena musí podstúpiť iné ponižujúcejšie vyšetrenia a nikto sa netrasie a nezastáva, tak prečo by chlapi mali byť výnimky...
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 :  22:44:19


ten tvoj Jezis ta ucil byt feministkou?...nepotrebujem odpoved, len aj sama vidis, ze tvoje ano je nie a nie je ano, ako sa to hodi...a hadaj co sa pise v Biblii?...konaj tak, aby tvoje ano bolo ano a tvoje nie bolo nie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  13:40:15  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
áno, som kresťan - katolík... ja len nemusím fanatizmus...

dokonca som aj praktizujúci kresťan katolík, no skutočne neviem, čo je feministické na tom, ak to, že sa žena otŕča gynekológovi je v poriadku, ale ak má chlap podstúpiť nejaké vyšetrenie, tak to už je strašný hriech.

Nie, Cirkev za svoju učiteľku neberiem, pretože Cirkev má množstvo chýb... A tvoria ju ľudia, ktorí si ju tvoria často na svoj osobný obraz a kážu to, čo vyhovuje im...

Myslím si, že umelé odplodnenie bolo vymyslené pre ľudí, za účelom, aby aj kvázi neplodné páry mohli mať deti. ak je niekto skutočné neplodný, nepomôže mu ani umelé oplodnenie... poznám osobne takých ľudí...

btw, s tou masturbáciou, skutočne neverím, že by existoval muž, ktorý by si to v živote nikdy - ani v puberte nerobil :) to je ale na inú tému


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  13:42:05  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Prečo si myslíš, že si katolíčka?

to je čo za otázku ? nemyslím si to, viem :)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  14:02:54  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
dopredu upozorňujem, že som kresťaň-katolík, ale naozaj si nemyslím, že je ok, aby cirkevní hodnostári kecali do týchto vecí. To, ako to skutočne myslí sám Pán Boh nevie nikto, ani biskup, ani pápež.

Ja neberiem Cirkev ako moju učiteľku , môj učiteľ je Ježiš... a ten, pokiaľ viem, sa konkrétne k tejto veci nikdy nevyjadril, takže si môžme len domyslieť ako to asi je...

a s tou masturbáciou... prosím vás, to mi ako chcete povedať, že si to tu nikto nikdy nerobil? ak je to potrebné pre vyšetrenie, tak bez debaty... žena musí podstúpiť iné ponižujúcejšie vyšetrenia a nikto sa netrasie a nezastáva, tak prečo by chlapi mali byť výnimky...




Nie, Cirkev za svoju učiteľku neberiem, pretože Cirkev má množstvo chýb... A tvoria ju ľudia, ktorí si ju tvoria často na svoj osobný obraz a kážu to, čo vyhovuje im...

Myslím si, že umelé odplodnenie bolo vymyslené pre ľudí, za účelom, aby aj kvázi neplodné páry mohli mať deti. ak je niekto skutočné neplodný, nepomôže mu ani umelé oplodnenie... poznám osobne takých ľudí...

btw, s tou masturbáciou, skutočne neverím, že by existoval muž, ktorý by si to v živote nikdy - ani v puberte nerobil :) to je ale na inú tému

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 02 apríl 2011 :  22:44:19



Kto takto píše, nieje katolík a môže sa aj na hlavu postaviť. Katolík vie čomu má veriť a prečo a o to sa aj snaží. Z toho mála čo tu Vy píšete je jasné že nieste katolíčkou, ale sa len na katolíka hráte. Zišlo by sa Vám, aby ste si prešli katechizmové základy a potom sa pozreli na to či ozaj ste katolíčka abo nie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  14:09:46  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
ja presne viem, čomu verím. Verím Bohu, verím Ježišovi Kristovi, ich nekonečnej láske a dobrote, prikázaniam, ktoré nám Boh zanechal, verím Svätému Písmu, atď.
Pravidelne chodím na sv. omše, modlím sa, pristupujem k sviatosti zmierenia a k sviatosti oltárnej, neviem sa dočkať kedy s partnerom prijmene sviatosť manželstva...
Čo viac ešte k viere treba?

Že nemám rada fanatikov a vymýšľačov rôznorodých pravidiel?Že sa nesprávam stádovito a nehovorím to, čo by väčšina chcela počuť? to znamená, že nie som kresťan-katolík? Toto Vás učí Sv. Písmo? Aby ste súdili ľudí len podľa toho, že majú iný názor? No pekný katolík ste Vy... nehnevajte sa...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  14:20:01  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ja presne viem, čomu verím. Verím Bohu, verím Ježišovi Kristovi, ich nekonečnej láske a dobrote, prikázaniam, ktoré nám Boh zanechal, verím Svätému Písmu, atď.
Pravidelne chodím na sv. omše, modlím sa, pristupujem k sviatosti zmierenia a k sviatosti oltárnej, neviem sa dočkať kedy s partnerom prijmene sviatosť manželstva...
Čo viac ešte k viere treba?

Že nemám rada fanatikov a vymýšľačov rôznorodých pravidiel?Že sa nesprávam stádovito a nehovorím to, čo by väčšina chcela počuť? to znamená, že nie som kresťan-katolík? Toto Vás učí Sv. Písmo? Aby ste súdili ľudí len podľa toho, že majú iný názor? No pekný katolík ste Vy... nehnevajte sa...


Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  14:09:46



Nepoznáte základné katolícke Pravdy. Viete mi povedať čo musí človek robiť, aby bol spasený? Viete mi povedať kto a akým spôsobom učí a môže učiť o Pravdách? Ťažko keď hovoríte to čo hovoríte. A kto verí Bohu, verí tomu čo je nutné na spasenie. Vy tomu neveríte podľa toho čo píšete. Pričom zároveň píšete, že veríte Bohu. Protirečenie. Teda odpovedzte na moje otázky. Pristupujete k Cirkevným sviatostiam, chodíte na omše katolíckej Cirkvi, zároveň neveríte Cirkvi... Trochu si to treba ujasniť, lebo máte to veľmi pomiešané.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  14:27:07  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  14:09:46

citácia:


Nepoznáte základné katolícke Pravdy. Viete mi povedať čo musí človek robiť, aby bol spasený? Viete mi povedať kto a akým spôsobom učí a môže učiť o Pravdách? Ťažko keď hovoríte to čo hovoríte. A kto verí Bohu, verí tomu čo je nutné na spasenie. Vy tomu neveríte podľa toho čo píšete. Pričom zároveň píšete, že veríte Bohu. Protirečenie. Teda odpovedzte na moje otázky. Pristupujete k Cirkevným sviatostiam, chodíte na omše katolíckej Cirkvi, zároveň neveríte Cirkvi... Trochu si to treba ujasniť, lebo máte to veľmi pomiešané.

Pôvodne zaslal Azuritko - 03 apríl 2011 :  14:20:01



Pozrite sa, odpoveď na Vaše otázky je samozrejme každému katolíkovi jasná, nebudeme sa tu teraz hrať na písomku z náboženstva.
Dúfam, že sa nehneváte, že sa necítim ako na skúške z teológie a ani sa tak nechcem cítiť :) Stačí mi zajtra skúška z logopédie :)

Spasenie a "pobyt v nebi" je, ako sa raz vyjadril jeden evanjelický farár, darom od Boha a nie je automatickou odmenou za naše kvázi dobré skutky a pod.

Obávam sa, že ak chlap žije príkladným životom kresťana-katolíka no kvôli vyšetreniu masturbuje /nie pre svoje potešenie / tak ho Pán Boh pri jeho poslednom súde nepošle škvariť sa za to do horúcich pekiel.

Netreba zabúdať, že Boh je milosrdný a spravodlivý a som si takmer istá, že dokáže rozlišovať hriech pred lekárskym vyšetrením .

Na jednej strane Cirkev tvrdí, že Boh je milostivý a na druhej strane z neho robí prísneho, nekompromisného chlapíka, ktorý si tvrdohlavo trvá na svojom a keď neni po jeho tak "zbohom rodina"...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  14:33:42  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Pozrite sa, odpoveď na Vaše otázky je samozrejme každému katolíkovi jasná, nebudeme sa tu teraz hrať na písomku z náboženstva.
Dúfam, že sa nehneváte, že sa necítim ako na skúške z teológie a ani sa tak nechcem cítiť :) Stačí mi zajtra skúška z logopédie :)

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  14:27:07



No vidíte, môžte dokázať, či ste katolíčka ak je to jasná odpoveď pre katolíka. Ja sa nejdem na nič hrať, toto sú vážne otázky a sú na ne veľmi vážne odpovede. Kto sa vyhýba odpovedi na ne, má na to zjavne dôvod nie moc potešujúci. A z odpovede na tieto otázky vyplývajú ďalšie otázky a ďalšie odpovede, ktoré by mali byť jasné každému katolíkovi. A Vy krvopotne tvrdíte, že ste katolíčka, tak máte možnosť nás o tom presvedčiť aspoň znalosťou úplných základov. Aj keď stále vravím, že tie základy Vám nemôžu byť jasné, keď píšete to čo píšete. Ak ich poznáte, bude ľahšie Vám to vysvetliť. Ak ich nepoznáte, vec je jasná.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  14:38:41  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Drahý pán Azuritko :))))

Nehnevajte sa, ale ja tu nie som na to, aby som Vám alebo komukoľvek ďalšiemu na tomto fóre čosi dokazovala. :)))

Môj Pán vie, aké miesto má v mojom srdci a v mojom živote. Prečo by som sa mala vyznávať Vám?

Ja Vás neprosím o to, aby ste mi čosi vysvetľovali, tak nechápem, na čo odo mňa žiadate odpovede na otázky, ktoré mi kladiete. Nevyhýbam sa odpovedi, nemám ale záujem sa tu rozpisovať a diskutovať s Vami o učive šiestej triedy základnej školy.

Ako som už ale napísala - spása nie je automatickou ´odpoveďou´ na našej dobré skutky. Spása je darom, a len Pán rozhoduje o tom, komu bude tento dar pridelený. Na to aby sme boli spasení, nám teda pochopiteľne najviac treba jeho milosť a nekonečnú lásku.

Vaše mentorovanie, poučovanie a vyriekavanie súdov nadomnou a nad mojou vierou ale neviem či je zrovna katolícky spôsob života. Či áno?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  15:00:28  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Drahý pán Azuritko :))))

Nehnevajte sa, ale ja tu nie som na to, aby som Vám alebo komukoľvek ďalšiemu na tomto fóre čosi dokazovala. :)))

Môj Pán vie, aké miesto má v mojom srdci a v mojom živote. Prečo by som sa mala vyznávať Vám?

Ja Vás neprosím o to, aby ste mi čosi vysvetľovali, tak nechápem, na čo odo mňa žiadate odpovede na otázky, ktoré mi kladiete. Nevyhýbam sa odpovedi, nemám ale záujem sa tu rozpisovať a diskutovať s Vami o učive šiestej triedy základnej školy.

Ako som už ale napísala - spása nie je automatickou ´odpoveďou´ na našej dobré skutky. Spása je darom, a len Pán rozhoduje o tom, komu bude tento dar pridelený. Na to aby sme boli spasení, nám teda pochopiteľne najviac treba jeho milosť a nekonečnú lásku.

Vaše mentorovanie, poučovanie a vyriekavanie súdov nadomnou a nad mojou vierou ale neviem či je zrovna katolícky spôsob života. Či áno?

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  14:38:41



Týmto vytvárate iba jedno. Vyhýbate sa odpovedi, takže ste si ňou nie istá. Na základe iných príspevkov vidno, že neviete čím je Cirkev a prečo učí čo učí a prečo to môže učiť, takže nevyznávate katolícku vieru, iba ste v nej zjavne pokrstená. Ale ten kto chce byť katolík, musí nielen byť pokrstený, ale aj vyznávať katolícku vieru. Vy vyznávate nejakú svoju, ktorá odmieta učenie Cirkvi. Tým pádom nieste katolíčka. Nieje to súd, je to len logické konštatovanie. Ak si stále myslíte, že aj odmietaním učenia ste stále katolíčka, mali ste možnosť to dokázať, nestalo sa tak. Výsledok musí byť každému jasný.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  15:05:48  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Azuritko, obdivujem vasu trpezlivost.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  15:12:06  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Takých ako Vy som mala vždy najradšej :)))

Najrovnejší z rovných, najspravodlivejší zo spravodlivých :))))

Myslím, že som dostatočne zreteľne, čitateľne, jasne a výstižne napísala, že tu nie som na to, aby som niekomu tu na fóre čosi dokazovala a už vôbec nie to, či som alebo nie som katolíčka na základe nejakých odpovedí na VAMI vytvorené súdne otázky.

Neberte to skutočne ako vyhýbanie sa odpovedi - svojou vierou som si absolútne istá !!!

A aj môj a zrejme aj VÁŠ Pán to vie ! Predpokladám, že VY nepredstavujete stelesneného Ježiša Krista ani samotného Pána Boha, takže nie som povinná a ani ochotná nikomu dokazovať pravdivosť a hĺbku svojej viery.

Nie som len pokrstená, mám všetky sviatosti zo svojho vlastného presvedčenia (to je ale , čo ? ) , na omše katolíckej Cirkvi chodím preto, lebo sa prostredníctvo omše stretnem so samotným Ježišom Kristom a vypočujem si JEHO slová.

Ktovie, prečo chodíte na omše VY... Asi nie preto isté, ak mňa považujete za čosi iné ako ste VY sám.

Nehrajte sa prosím na najspravodlivejšieho a najhodnejšieho zo všetkých spravodlivých a hodných. Mňa aj Vás predsa sv. Písmo učí aj to, aby sme hľadeli najmä na seba... a nevynášali súdy nad ostatnými.

Veď kto je bez viny nech prvý hodí kameňom. Mne sa Váš postup a prístup ku mne tiež nezdá dvakrát katolícky, a nevynášam nad Vami súdy o tom, aký ste na pohľad pokrytecký a "neomylný"...

Zrejme na spasenie duše podľa Vás stačí iba tvrdohlavé obhajovanie omylnej Cirkvi riadenej omylnými ľuďmi a hodnotenie hĺbky a opravdivosti viery ľudí na fóre na základe asi šiestich príspevkov.

Podľa mňa na spasenie treba čosi iné...

Tiež sa mi zdá že v spôsobe života skutočného katolíka máte mierny zmätok ak sa opovažujete hodnotiť mňa ako nekatolíčku len preto lebo nie som ochotná sa Vám spovedať a obhajovať svoju viery pred Vami...

Pred tým, pred kým ju mám obhajovať, ju obhajujem, o to strach nemusíte mať !


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  15:45:30  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Takých ako Vy som mala vždy najradšej :)))

Najrovnejší z rovných, najspravodlivejší zo spravodlivých :))))

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 : 15:12:06


Nikde ani chvíľu netvrdím, že som najspravodlivejší, že som najkatolíckejší, že som neviem aký. Ale v niektorých veciach viem čo je Pravda. A mojou snahou nieje Vás ponížiť, ale ukázať Vám Pravdu. Každý je hriešny. A aj ten čo je hriešny, môže dobre poznať Pravdu, a katolík ak chce byť katolíkom, by tú Pravdu bezpodmienečne poznať mal. Čiže tu nejde o nič navyše, nič svetoborné, nič čím by som sa mohol chváliť. Tu ide o základy, ktoré ak nepoznám, môžem sa hanbiť, a ak poznám, je to len splnenie si povinnosti.

citácia:
Myslím, že som dostatočne zreteľne, čitateľne, jasne a výstižne napísala, že tu nie som na to, aby som niekomu tu na fóre čosi dokazovala a už vôbec nie to, či som alebo nie som katolíčka na základe nejakých odpovedí na VAMI vytvorené súdne otázky.

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 : 15:12:06



Vyjadrili ste sa k závažným otázkam, ktoré samozrejme sú riešené už dávno a tými, čo sú kompetentní k tomu, aby ich riešili. A Vy ste k nim vyjadrili svoj vlastný názor, bez ohľadu na katolícku Cirkev, ku ktorej sa hlásite a ktorej máte v určitých otázkach veriť zo známych (zjavne nie Vám neznámych) dôvodov. Ak teda tvrdíte niečo takto verejne a jednoznačne, tak je Vašou povinnosťou dokázať, že to čo tvrdíte, vychádza z Pravdy, teda z katolíckeho učenia. Ak to nedokážete, je to len obyčajný názor okoloidúceho, ktorý nikto nemusí brať vážne, nemusí to brať ako Pravdu. Lebo vo veciach viery a mravov nejde o názor, ide o Pravdu, čo tiež by ste mali vedieť. Ale jaksi stále dokazujete opak. Viete, aj ten kto mlčí, čosi dokazuje. Aj ten čo sa vyhýba, čosi dokazuje.
Takže Vás poprosím, ak chcete vynášať nejaké mravné poučenia čo sa smie a čo nie, tak dokážte svoje tvrdenia pomocou katolíckej viery keď sa k nej hlásate. lebo ak sa hlásate k Cirkvi katolíckej, a pritom vypisujete verejne bludy, tak to je všetko na Vaše triko ak sa niekto tých Vašich bludov chytí.

citácia:
Podľa mňa na spasenie treba čosi iné...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  15:12:06



Podľa Vás.... Vy ste Boh? Ďalší dôkaz toho, že odpoveď nie že sa Vám nechce vypisovať, ale odpoveď neviete. Je to iba podľa Vás a nie podľa Pravdy, čiže podľa Boha.

Vo vlastnom záujme sa prosím dobre zamyslite. Nejde o to, aby ste mi dali za pravdu. Ale o to, aby ste išli po tej správnej ceste a neodbáčali do slepých uličiek. Nemáte tak ďaleko od správnej viery, ale chýba to ešte doladiť. A na to je potrebná aj pokora a vôľa zmeniť a napraviť to kde sa mýlim.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  15:58:07  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
:))) Ale vytrhávanie z kontextu Vám skutočne ide :)))

Myslíte, že som napísala niečo zlé na tom, ak som napísala, že podľa mňa na spasenie treba čosi iné ako len tvrdohlavo obhajovať omylnú Cirkev a hodnotenie hĺbky a opravdivosti viery ostatnýcvh? Podľa Vás to na spasenie stačí? Alebo podľa Pravdy to na spasenie stačí? Moje vedomosti o Pravde sú potom zrejme iné a zrejme zlé, ak si ja na základe vlastného zdravého rozumu uvedomujem, že pokrytectvom sa ešte nikto "do neba" nedostal.

Milý mladý muž. Ja neviem, či Vaša zaslepenosť svojimi úžasnými vedomosťami o Pravde Vám bráni pochopiť jednoduchý fakt o tom, že ja absolútne NIE SOM POVINNÁ (aj keď vy tvrdíte čosi iné - to tiež vychádza z Pravdy?) sa obhajovať pred Vami.

Ak ale nedokážete mať peknú a pokojnú nedeľu len preto lebo ste nedostali odpovede na svoje otázky, nech sa páči:

Pýtali ste sa čo je potrebné na spasenie: Pokánie a Božie milosrdestvo
Pýtali ste sa, kto môže učiť o Pravde: Biskupi a kňazi

Neberte to ako vlastnú výhru nadomnou, ja si totiž nemyslím, že na základe týchto odpovedí je možné niečo bližšie o mne zistiť, ja som len začínala mať vážny pocit o tom, že VY nepoznáte odpovede na tieto otázky, tak sa ich preto tak tvrdohlavo dožadujete...

Môj úmysel pozná môj Pán, a mne Pán nikde nehovorí o tom, že ja som nejako povinná dokazovať to pred každým kto si dupne nohou, tak ako VY.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  15:59:29  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko, obdivujem vasu trpezlivost.

Pôvodne zaslal Lucia - 03 apríl 2011 :  15:05:48



Skôr premýšľam, či som ešte v hraniciach únosnosti v zmysle, že či je ešte na mieste, aby som reagoval, alebo bude lepšie ak úplne skončím. Ale zase neveriaci si môže drístať koľko chce, ale ak niekto tvrdí, že je katolík, pričom zároveň tvrdí bludy, nechať to tak znamená vytvoriť možnosť prísť katolíkovi do omylu. Ale aj tu to určite má svoj zdravý koniec, len ešte zistiť kde.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  16:01:45  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Azuritko, obdivujem vasu trpezlivost.

Pôvodne zaslal Lucia - 03 apríl 2011 :  15:05:48



Skôr premýšľam, či som ešte v hraniciach únosnosti v zmysle, že či je ešte na mieste, aby som reagoval, alebo bude lepšie ak úplne skončím. Ale zase neveriaci si môže drístať koľko chce, ale ak niekto tvrdí, že je katolík, pričom zároveň tvrdí bludy, nechať to tak znamená vytvoriť možnosť prísť katolíkovi do omylu. Ale aj tu to určite má svoj zdravý koniec, len ešte zistiť kde.

Pôvodne zaslal Azuritko - 03 apríl 2011 :  15:59:29



Prosím Vás, buďte taký láskavý a skonkretizujte mi tie moje "bludy"...

A skúste mi ešte raz napísať, že vy sa tu nehráte na najrovnejšieho z rovných... Šak si prečítajte po sebe to čo píšete aspon... Veď to je hrozné, to Vaše neomylné posudzovanie a hodnotenie... Nie je tu náhodou od toho Pán ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  16:23:12  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Milý mladý muž. Ja neviem, či Vaša zaslepenosť svojimi úžasnými vedomosťami o Pravde Vám bráni pochopiť jednoduchý fakt o tom, že ja absolútne NIE SOM POVINNÁ (aj keď vy tvrdíte čosi iné - to tiež vychádza z Pravdy?) sa obhajovať pred Vami.

Pýtali ste sa čo je potrebné na spasenie: Pokánie a Božie milosrdestvo
Pýtali ste sa, kto môže učiť o Pravde: Biskupi a kňazi

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  15:58:07



Tu nejde o dokazovanie predo mnou. Ja viem čo je Pravda. Ale tu ide o dokazovanie pred tými, čo Pravdu hľadajú a takých tu je dosť.

A v tých otázkach máte zmätok.
Takže niečo z katechizmu:

"1. Načo sme na svete?
Na svete sme nato, aby mse Boha poznali a milovali, jemu slúžili a boli spasení, to jest, s ním raz v nebi večne šťastní.

2. Čo musíme robiť, aby sme Boha poznali a milovali, jemu slúžili a boli spasení?
Musíme veriť, čo Boh zjavil a pomocou milosti, ktorú dostávame cez modlitbu a sviatosti konať čo Boh prikazuje.
Zjaviť znamená povedať druhému to, čo by sám od seba nemohol vedieť.
Kto verí, čo Boh zjavil, a robí, čo Boh prikazuje, má nádej na večný život v nebi.

3. Čo máme veriť, aby sme boli spasení?
Aby sme boli spasení, to jest večne šťastní, musíme veriť všetko, čo nám Boh zjavil.

4. Kto nás učí všetko, čo Boh zjavil?
Všetko, čo Boh zjavil, učí nás katolícka Cirkev.

5. Z čoho učí katolícka Cirkev to, čo Boh zjavil?
To, čo Boh zjavil, katolícka Cirkev učí zo Svätého písma a z ústneho podania. (tradície)

8. Čo je ústne podanie?
Ústne podanie je učenie, ktoré apoštoli hlásali, ale nenapísali."


Ak si zistíte, alebo snáď viete, čo je neomylnosť, kto a kedy ju má a čoho sa neomylnosť týka, tak si aj premyslíte to, čo ste tu písali na začiatku o Cirkvi, a to, k čomu ste sa tak jednoznačne vyjadrovali. Samozrejme ešte k tomu patrí aj odôvodnenie, prečo práve katolícka Cirkev, kto ju ustanovil a ako, a z toho všetkého vyplýva, že kto verí Bohu Ježišovi, musí veriť Cirkvi bezpodmienečne tam, kde je neomylná. A musí teda veriť aj tomu, čo Cirkev "vyčíta medzi riadkami", lebo ona jediná má právo na výklad Písma a šírenie tradície, ktorá nieje dostupná každému v pôvodnom znení, takže oni si necucajú z prsta, ani takéto otázky sexuality a manželstva. Všetko to pochádza od Boha a kto to odmieta, odmieta nielen učenie Cirkvi ale aj Boha.
Preto nestačí iba vedieť (mať pocit), že patrím do Cirkvi, ale musím vedieť aj prečo, a čo je podmienkou, aby som si sám pred sebou skutočne mohol povedať, že som kresťan-katolík, lebo verím tomu čo Boh zjavil, verím to čo Cirkev učí a snažím sa konať tak ako je Pravdivo prikázané, aj keď je to proti môjmu osobnému presvedčeniu.

Opäť poprosím, aby ste sa nad týmto všetky poriadne zamysleli. Nechcem od Vás, aby ste písali---že áno, máte pravdu Azuritko, súhlasím....... Teraz môžte kľudne nenapísať nič a nemusíte ani neskôr, ale iba sa zamyslite nad tým s pokorou a túžbou po Bohu s modlitbou pre pomoc od Boha k spoznaniu Pravdy a ovocie sa dostaví. A to sa potom spozná na Vás, a každému bude jedno, či som ja náhodou písal pravdu. Tú pravdu budete potom písať Vy.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  16:28:16  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Celkom by ma zaujímal postup a Vaše myšlienkove pochody, na základe ktorých ste si mne dosiaľ neznámym spôsob vyvodili, že v tých daných konkrétnych otázkach mám zmätok :D

Ďakujem za copy z katechizmu, ja som sa ale na žiadne otázky nepýtala. Vy ste mi položili dve otázky, vydupali ste si odpovede, takže skutočne nechápem, ako ste prišli na to, že zrovna v tom čo tu píšete mám zmätok :D

Strelili ste vedľa, zrovna v tom zmätok nemám...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  16:44:16  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Celkom by ma zaujímal postup a Vaše myšlienkove pochody, na základe ktorých ste si mne dosiaľ neznámym spôsob vyvodili, že v tých daných konkrétnych otázkach mám zmätok :D

Ďakujem za copy z katechizmu, ja som sa ale na žiadne otázky nepýtala. Vy ste mi položili dve otázky, vydupali ste si odpovede, takže skutočne nechápem, ako ste prišli na to, že zrovna v tom čo tu píšete mám zmätok :D

Strelili ste vedľa, zrovna v tom zmätok nemám...

Pôvodne zaslal MaryMagdalene1 - 03 apríl 2011 :  16:28:16



Pokánie a božie milosrdenstvo.... Sú to veci potrebné ku spáse, ale nieje to jednoznačná odpoveď. Je to odpoveď vychádzajúca zo zmätku. Lebo prvoradé ku spaseniu je veriť tomu čo Boh zjavil. Milosti vychádzajú až potom z viery a z pokánia. Takže z toho vyplýva, že nemáte jasno v tom, čo je v prvom rade potrebné ku spaseniu.

O Pravde môžu učiť biskupy a kňazi........ O Pravde učí katolícka Cirkev. Aj iné cirkvi môžu mať biskupov a kňazov a kňažky..... to ešte neznamená, že môžu správne učiť o viere. O tej môže správne učiť iba katolícka Cirkev. A neomylne učí určitý okruh ľudí na čele s niekým.

Toto podľa Vás nieje zmätok?

Ďalej píšete o tom, že ani biskup, ani pápež nevie o tom ako to Boh myslí, ale zároveň píšete, že biskupy a kňazi môžu učiť čo Boh zjavil.

Zase to nevypovedá o zmätku?

Ja neberiem Cirkev ako moju učiteľku , môj učiteľ je Ježiš... a ten, pokiaľ viem, sa konkrétne k tejto veci nikdy nevyjadril, takže si môžme len domyslieť ako to asi je...

Ale vraj nemáte zmätok v tom, čo tu píšem, teda Vám to je všetko jasné.

Ak toto všetko je podľa Vás nezmätkové a krásne logické a usporiadané, tak už potom naozaj neviem.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MaryMagdalene1

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2011 :  16:52:58  Zobraziť profil  Pridať MaryMagdalene1 do zoznamu priateľov
Posledná odpoveď, potom sa už vážne idem učiť...
Zajtra v škole asi ťažko vysvetlím, že som miesto prípravy diskutovala s Vami.

Ja som si nevycucala z prsta, že v prvom rade na spásu je potrebné pokánie a Božie milosrdenstvo. Ja sa obávam toho, že aj keby som sem napísala tú najvyčerpávajúcejšiu odpoveď, tak Vy by ste napísala ešte vyčerpávajúcejšiu.

Pýtali ste sa kto môže učiť o Pravde. Bola som si skutočne istá, že vieme obaja, že sa bavíme o katolíckej Cirkvi. Pojmom "biskupi a kňazi" som logicky myslela, KATOLÍCKYCH biskupov a kňazov.
Že ja ich nepovažujem za dostatočných učiteľov, je už druhá vec.


Viete, toto nie je o nikoho zmätku... To je len o Vašom chytaní ma za slovíčka a o mojej časovej zaneprázdnenosti a nechuti sa Vám tu rozpisovať za účelom dokazovania si...

Dokazujte si čo chcete, myslite si čo chcete... Môj Pán vie čo si myslím, čo cítim a čo žijem, aj ako to žijem.

Prečítala som si niektoré Vašej príspevky v témach ako napr. homosexualita, alebo manželstvo medzi katolíkom a evanjelikom a fakt nemám už ani najmenšiu chuť s Vami o niečom debatovať, Vaša netolerancia, a zdanlivá neomylnosť nemá hraníc.

Každý si raz bude za všetko zodpovedať pred tým hore... Aj ja, aj Vy...


A nezabúdajte: Only God can judge me !

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 86  ~  Člen od: 28 január 2011  ~  Posledná návšteva: 24 jún 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Kňaz suspendovaný kvôli porušeniu celibátu Téma Next Topic: Povinné očkovanie detí - katolícky morálne?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06