Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Boh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: farárky Téma Next Topic: Otce nas
Strana: z 4

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:52:34  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
timylee -ja nehovorim o Slovensku, ale napr. o Nemecku a inde na zapade je znamych vela takychto pripadov, spomeniem len sv. Edit Stein, ci V Polsku bolo vela knazov a reholnicok mucenych, teraz prebiehaju procesy blahorecenia,dalejsv. Maximilian Kolbe,co dal zivot v koncentraku za spoluvazna, uz je vyhlaseny za svateho.V Brne na hrade odstranili fasisti kriz z kaplnky a nahradili ho hakovym krizom robili to aj inde.
citácia:
A keď už sa bavíme o kultúrach, ktoré kto zničil...čo tak conquistadori a Latinská Amerika? Alebo to tiež boli ateisti, ktorí sa za kresťanov iba vydávali a v skutočnosti kresťanov prenasledovali ako Hitler?

Kolji -Ja naozaj odporucam, uvedomit si, ze pokrsteny clovek, ktory neplni vedome a dobrovolne desatoro, je krestanom iba podla mena. Ak v tom zotrvava, uz nema s cirkvou nic spolocne. To je fakt.Najdes ho po smrti v pekle. Moze pri prejavoch citovat Boha, moze kricat, ze to robi v mene Boha, Cirkev vzdy tvrdila,ze zabijanie je hriech.A kto to robi, nema sancu sa dostat do neba.
Mimochodom, Španieli zničili ríšu Aztékov v roku 1521 a prvý biskup Juan de Zumárraga prišiel do budúceho "Nového Španielska" v roku 1528! Cirkev nenuti svojich clenov, aby dodrziavali desatoro. To je na kazdom z nich. Ani pokrstenych ateistov nenuti, ale ich ani nepovazuje za krestanov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  00:18:15  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Takže všetci pápeži, ktorí sa podieľali na vojnách a prenasledovaniach, teda v nebi nie su? Ani veľká časť kresťanov v rímskej ríši, ktorí podporovali vraždenie pohanov? Ani tí, čo popravili Giordana Bruna?

A kresťania v Južnej Ameriky možno nestáli priamo za genocídou, ale za pálením náboženských textov už áno.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  00:24:39  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Takže všetci pápeži, ktorí sa podieľali na vojnách a prenasledovaniach, teda v nebi nie su? Ani veľká časť kresťanov v rímskej ríši, ktorí podporovali vraždenie pohanov? Ani tí, čo popravili Giordana Bruna?


Kolji -Doteraz bolo 264 papezov, z toho vyse 6O bolo svatych. okolo 40 mucenikov, dalsi zveladovali kulturu/vsetky univerzity v stredoveku zalozila cirkev/ a charitu, /Cirkev prva zakladala nemocnice, a pre chudobnych zadarmo/, no a len 12, ci 14 bolo takych, co sa podielali na vojnach. Ak tito nehodni papezi svoje tazke hriechy neolutovali pred smrtou, tak co si si myslel?Samozrejme, ze su v pekle.

Bruno zabil svojho predstaveneho, preto bol odsudeny k smrti, nie zato, ze hlasal blud o Trojici.

Co sa tyka tvojho tvrdenia ze
citácia:
veľká časť kresťanov v rímskej ríši, ktorí podporovali vraždenie pohanov?

tam bud konkretny. Kedy, kde?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  00:37:39  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Už tu dávnejšie bola diskusia napr. o Cyrilovi Alexandrijskom.

"Bruno zabil svojho predstaveneho, preto bol odsudeny k smrti, nie zato, ze hlasal blud o Trojici."

Ako som už u teba zvyknutý, melieš a vymýšľaš si. Rozumná diskusia s tebou nemá zmysel, ak o to niekto má záujem, nech sa páči, ale šťanie proti vetru by bolo porovnateľne prínosné. Pre ich vlastné dobro dúfam, že deti, ktoré si učila náboženstvo, ťa brali vážne rovnako, ako svoje katechetky berie 90 % ľudí a ako ťa už nejakú dobu beriem ja.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  12:05:55  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
no tak o tych knazoch a reholnikoch som pocul, lenze tam bol dovod ze odporovali rezimu a prechovavali zidov a pomahali im, alebo sami nejak porusovali rasove zakony, inac o tom neviem

kolji, aj hitler bol pokrsteny no od krestana mal daleko asi tak ako dobyvatelia latinskej ameriky

radar to o tom brunovi som este nepocul, nebol nahodou odsudeny za kacirstvo?keby bol odsudeny za vrazdu tak asi tazko by mu v rodnom meste v taliansku postavili sochu nie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  12:12:16  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
tak som nasiel nieco o tom brunovi :

Giordano Bruno podobne ako Galileo sa stal pre atesitov ikonou prenasledovania vedcov "zlou" Cirkvou.Toto meno zvyknú vyslovovať pri akejkoľvek náboženskej diskusii.Akoby ich vedmosti neobsahovali nič okrem zopár slov o inkvizícii, križiakoch a pedofílii. Akoby som počul tú ich notoricku známu vetu:"Stredoveká Cirkev upaľovalla babky bylinkárky a vedcov len preto,že neboli kresťanmi."
Giordano Bruno nebol ateista.Bol to dominikánsky mních, kresťan.Do nemilosti sa dostal pre kacírstvo, zastávanie názorov , ktoré boli v priamom konflikte s vierou."Jeho upálenie, zopakujme, je neprijateľné a neospravedlniteľné. K plnej historickej pravde však patrí aj to, že Bruno nebol ani geniálny vedec či astronóm, ani teológ. Z historických prameňov sa javí skôr ako vysoko konfliktogénna osobnosť. Túlal sa po celej Európe, na dvore anglického kráľa udával katolíkov anglikánom, v Nemecku ho exkomunikovali luteráni, v Ženeve kalvinisti. Tí by ho aj boli uväznili, keby im neunikol. Zásadne totiž spochybnil nielen katolícku, ale aj kresťanskú vierouku - dostal sa až na úroveň panteizmu. „Osobnosť” z neho vyfabrikovali až talianski slobodomurári na konci 19. storočia v rámci útoku na pápeža a Cirkev."
( Jozef Haľko,citát z Katolíckych novín 46/2006, Inkvizícia a všetci svätí ).
Aj iný zdroj udáva jeho nie najlepšiu povesť.Podľa tohoto zdroja Bruno pri úteku z dominikánskej rehole zavraždil svojho predstaveného a v rokoch 1583-1585 slúžil ako udavač lorda Wlashinghama, ktory patral po katolikoch.Tí boli potom popravení obzvlášť krutým spôsobom: rozštvrtením,rozpáraním brucha a podobne.
Hlavnou príčinou jeho odsúdenia bol panteizmus , spochybňovanie božskej Trojice a zázrakov.Tiež spochybňoval existenciu duše.Hriech proti 6. prikázaniu údajne prehlasoval za za hrdinskú cnosť.Holdoval okultizmu a mágii (zdroj historik John Bossy).Zadržali ho ho v Benátkach v roku 1592 po udaní kupca, ktorého oklamal.Ako vrah a udavač by bol dostal trest smrti bez ohľadu na súd, ktorý ho súdil.Nie je teda pravdou to, že bol odsúdený za heliocentrizmus, ako to ateisti radi podsúvajú.Bruno bol vylúčený reformovaným spoločenstvom v Ženeve a tiež luteránskou cirkvou v Helmstedte.Upálený bol v roku 1600, po 7 rokoch väzenia, kedy mal dosť času dokázať alebo odvolať svoje tvrdenia.Traduje sa, že bol upálený s doskou pribitou o jazyk.
Na mieste upálenia v Ríme talianski socialisti a slobodomurári postavili Brunovi sochu čo by pamätník.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  12:21:42  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
radar toto ani nemôžem komentovať...
Máš dôkaz o tom, že takto prežilo LEN Kresťanstvo ?
Inak je samozrejme, že si to vyžadovalo úsilie kresťanov, ale takéto veci sa v histórii proste stávali. Všetko to závisí od šikovnosti.
Odkiaľ vieš, že ostatné náboženstvá by prestali existovať ? Uvedomuješ si, že nemáš ŽIADNY dôkaz a len píšeš do vetra ?

Takže náboženstvá pomaly ale isto upadajú, je to evolúcia. Naši predkovia, keď sa len uvedomovali náboženstvá nemali, potom keď sa uvedomili vznikli kulty, šamanizmus, potom si vymysleli náboženstvá...človek si už začína uvedomovať čo je to vlastne náboženstvo a tak aj upadne.
Ja som nikoho neprirovnal k psychicky chorým, ani si to nedovolím, len tvrdím, že evolúcia vytvorila náboženstvo (viera je prirodzená) a raz náboženstvo upadne, lebo evolúcia príde s niečim novým.
Ja som len prirovnal v čo veria všetci veriaci ľudia a účinky náboženstiev na nich .

Klameš až sa práši. Fašizmus nebol ani zďaľeka ateistický a nacizmus duplom. Nacisti boli veriaci a praktizovali oklultizmus !!!

Akurát komunizmus bol ateistický a normálny ateisti sa od neho dištancujú. Keď chceš takto škatuľkovať, tak budem aj ja...
Kresťania sú zodpovední za VYVRAŽĎOVANIE kmeňov v Amerike a likvidáciu ich kultúry, ďaľej kresťanská Európa vyvražďovala ľudí v Ázii a domorodcov v Austrálii, spôsobili hladomor v Indii atď, dalo by sa pokračovať...ale ja viem, ja viem, to vy za to nemôžete, nie každý Kresťan sa správa ako Kresťan...no potom nehádž ateistov do jedného vreca a nepíš somariny o tom, akoby komunizmus zastupoval ateistov.
Ale za jedno si môžete podať ruku s komunistami. Dogmy.
vy máte svoje a komunisti mali svoje (nekonečný vesmír atď...)

V Albánsku je najrozšírenejší Islam.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  12:26:15  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Má Boh ludské vlastnosti? Boh je duch a duch nemá ludské vlastnosti.Druhá božská Osoba Ježiš Kristus- Syn prišiel na tento evt ako človek aby nás vykupil,t.z. že má vlastnosti božské a ludské.Prečo by mal byt dokonalý?Kto stvoril celý svet i vesmír a prečo to tak dokonale funguje? Prečo by nás mal mat nekonečne rád? Pretože nás stvoril.Keby nás nemiloval tak by nás nestvoril .Odôvodnit sa to dá jednoduchým príkladom: rodič a dieta Nemiluje rodič svoje dieta aj ked je neposlušné? Božská láska je nekonečná ,nedá sa prirovnat ludskej. čO BY V PRAXI ZNAMENALO,žE NáS Má NEKONEčNE RáD? nAJVäčšIM PREJAVOM JE TO, žE NáM DAL SVOJHO sYNA. čLovek by nedokázal obetovat svoje dieta. Hovorí sa že Ježiša ndržali na kríži klince, ale Jeho láska k nám.

Pôvodne zaslal handulka - 26 marec 2011 :  23:22:29Takže priznávaš, že Boh nemôže byť ani dobrý, ani zlý, ani žiarlivý...
Tento vesmír má len dobré parametre (možno ich je viacej a v niektorých sú ešte lepšie, no možno ešte horšie)

Môže nás mať nekonečne rád a stvoriť nás nedokonalých ????

Človek by nedokázal obetovať svoje dieťa ? Zabudla si na Izáka ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  12:31:36  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
NACIZMUS sa nestaval nijak proti viere, alebo náboženstvu, ktoré neprotirečilo nacistickej ideológii.
Nacizmus nebol ani zďaľeka ateistickou ideológiou, Nacisti v Boha verili a niektorí z nich praktizovali oklutizmus a pohanstvo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  12:45:36  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
Tymilee fosílií je neskutočne veľké množstvo. Ale samozrejme, tie zvieratá žili naraz a len proste vymreli, však ? Len mám taký pocit, že by na to nestačilo ani 20 Matičiek Zemí :-)

A výskum v oblasti DNA jednoznačne potvrdil, to, čo písal Darwin.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  17:32:34  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
az na to ze jedna fosilia s miliona ( aj to som asi nadcenil) je shopna poskytnut vobec nejaku DNA a tie ktore poskytli tak boli utrzkovite, preco si myslis ze tu nemame este naklonovane prehistoricke tvory?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  17:52:05  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
az na to ze jedna fosilia s miliona ( aj to som asi nadcenil) je shopna poskytnut vobec nejaku DNA a tie ktore poskytli tak boli utrzkovite, preco si myslis ze tu nemame este naklonovane prehistoricke tvory?

Pôvodne zaslal timylee - 27 marec 2011 :  17:32:34Ale ja nehovorím o DNA z fosílií (to ani nie je možné, poprípade keď je dobre zakonzervovaná tak áno), ale o DNA z terajších zvierat a ľudí.
S cicavcami máme veľmi podobné DNA, presnejšie so šimpanzami.

Fosílie vedia viac-menej poskytnúť obraz o zvieratách ktoré žili, prípadne sú dôkazom, že medzi 2 druhmi, ktoré sú veľmi odlišné bol druh, ktorý bol medzi nimi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  19:45:26  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Kolji, nazory Hitlera ktore si citoval, nie su nazormi krestanov, darmo tam moze Hitler spominat Boha, atd.Clenovia jeho SS komand,museli najprv vystupit z cirkvi, a az potom ich do komand prijimali. A Hitler naozaj prenasledoval krestanov ,hlavne knazov a reholnikov, s tym nic nenarobis.Ale aj ja sa sklanam nad tvojou mudrostou a vzdelanostou, kto chape, ten chape.

Pôvodne zaslal radar - 26 marec 2011 :  23:34:49radar, taras a taras, pripomenme si ju jednu chronologiu, ktoru som tu uz v jednej teme dal - Hitlerovske Nemecko a krestanstvo

http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2731&whichpage=7


a este jedna pripomienka

porovnavat ateizmus a marxizmus ako nieco co je rovnake, je obycajnou znamkou neschopnosti logicky mysliet, korektne argumentovat a netreba sa bat tiez povedat ze ide o celkovu mentalnu a charakterovu ubohost autora takehoto tvrdenia„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  22:10:04  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
az na to ze jedna fosilia s miliona ( aj to som asi nadcenil) je shopna poskytnut vobec nejaku DNA a tie ktore poskytli tak boli utrzkovite, preco si myslis ze tu nemame este naklonovane prehistoricke tvory?

Pôvodne zaslal timylee - 27 marec 2011 :  17:32:34Ale ja nehovorím o DNA z fosílií (to ani nie je možné, poprípade keď je dobre zakonzervovaná tak áno), ale o DNA z terajších zvierat a ľudí.
S cicavcami máme veľmi podobné DNA, presnejšie so šimpanzami.

Fosílie vedia viac-menej poskytnúť obraz o zvieratách ktoré žili, prípadne sú dôkazom, že medzi 2 druhmi, ktoré sú veľmi odlišné bol druh, ktorý bol medzi nimi.

Pôvodne zaslal perunko - 27 marec 2011 :  17:52:05ty aj ja sme sa ucili v skole ze sme sa vyvinuli s neandertalca, lenze to tak nebolo a neodhlalila to ani dna, hoci zo simpanzmi sme mali tolko spolocnej ako s neandertalcami nie, ( ked si vezmes simpanz a clovek tak je to obrovsky rozdiel), az novsie vykopavky svedcili o tom ze to bol druh primata schopny pouzivat nastroje, ohen a pochovaval mrtvych no to je tak vsetko, a zil vedla cloveka, kto si mysli ze evolucia je dokazana len s casti a to na urovni microevolucie, no macroevolucia nie je dokazana absolutne, su to len dohady a teorie. faktom je ze sme tu, zijeme, a ze vzhladom na prostredie sa organizmi lisia a prisposobuju sa, no ked mi chce niekto tvrdit ze z bezstavovcov a primitivnych makkysov sa vivynuli take zlozite organizmy ako clovek, vtaky a primaty tak ho vysmejem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  22:11:53  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
a skoncime s evoluciou lebo je off topic, a tiez je off topic zaoberat sa tym ci hitlerovske nemecko prenasledovalo krestanov, aj ked ja si myslim ze ide iba o totalnu blbost, ako mohol hitler prenasledovat vacsinu obyvatelstva? preco by to robil? on mal nieco proti zidom, a zaoberal sa pokial viem kabalou a okultizmom no keby siel proti krestanom, isiel by proti celemu nemecku

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  22:16:37  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
"ty aj ja sme sa ucili v skole ze sme sa vyvinuli s neandertalca, lenze to tak nebolo a neodhlalila to ani dna, hoci zo simpanzmi sme mali tolko spolocnej ako s neandertalcami nie, ( ked si vezmes simpanz a clovek tak je to obrovsky rozdiel), az novsie vykopavky svedcili o tom ze to bol druh primata schopny pouzivat nastroje, ohen a pochovaval mrtvych no to je tak vsetko, a zil vedla cloveka, kto si mysli ze evolucia je dokazana len s casti a to na urovni microevolucie, no macroevolucia nie je dokazana absolutne, su to len dohady a teorie. faktom je ze sme tu, zijeme, a ze vzhladom na prostredie sa organizmi lisia a prisposobuju sa, no ked mi chce niekto tvrdit ze z bezstavovcov a primitivnych makkysov sa vivynuli take zlozite organizmy ako clovek, vtaky a primaty tak ho vysmejem."

Keby mala Zem 5000 rokov, tak by si ma mohol vysmiať :-)
Ale Zem je podstatne staršia a teda vývoj urobil svoje....Pôvodne zaslal timylee - 27 marec 2011 :  22:10:04

[/quote]

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  23:01:27  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
no ked mi chce niekto tvrdit ze z bezstavovcov a primitivnych makkysov sa vivynuli take zlozite organizmy ako clovek, vtaky a primaty tak ho vysmejem.
Pôvodne zaslal timylee - 27 marec 2011 :  22:10:04


Vyvinuli. Vysmej ma. Tým určite dokážeš opak.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  23:42:25  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
hlupak jeden aj druhy, urcite neverim ze zem je 5000 rokov stara, laskavo si chodte bozkavat nohy hitchensovi a dawkinsovi, spolu so starym dobry saganom a opakujte ich argumentyy a ignorujte akukolvek reakciu na ne alebo ju nazvite hlupou. s touto temou koncim je off topic, ak sa chcete o tomto handrkovat tak v prislusnej teme

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2011 :  23:51:48  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ďakujem za argumentáciu. Nemám ďalšie otázky.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2011 :  10:21:58  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

ty aj ja sme sa ucili v skole ze sme sa vyvinuli s neandertalca, lenze to tak nebolo a neodhlalila to ani dna, hoci zo simpanzmi sme mali tolko spolocnej ako s neandertalcami nie, ( ked si vezmes simpanz a clovek tak je to obrovsky rozdiel), az novsie vykopavky svedcili o tom ze to bol druh primata schopny pouzivat nastroje, ohen a pochovaval mrtvych no to je tak vsetko, a zil vedla cloveka, kto si mysli ze evolucia je dokazana len s casti a to na urovni microevolucie, no macroevolucia nie je dokazana absolutne, su to len dohady a teorie. faktom je ze sme tu, zijeme, a ze vzhladom na prostredie sa organizmi lisia a prisposobuju sa, no ked mi chce niekto tvrdit ze z bezstavovcov a primitivnych makkysov sa vivynuli take zlozite organizmy ako clovek, vtaky a primaty tak ho vysmejem.

Pôvodne zaslal timylee - 27 marec 2011 :  22:10:04hned na zaciatok ti napisem, ze ty si ten posledny, ktory sa moze vysmievat niekomu (ten, ktory nema moralny problem huckat proti odporcom veriacich, extremisticke skupiny aby tito spravili spinavu pracu za veriacich)

tymto koncim moj citovy utok a zacinam argumentovat

charakteristickym a velmi dolezitym znakom vedeckych teorii je, ze su spochybnitelne a nebrania sa korekciam, co sa v pripade neandertalca stalo, ja na tom nevidim nic nezvycajne ani nic, co by spochybnovalo evoluciu

neviem odkial mas informaciu, ze mame viac spolocnej dna s simpanzom nez s neandertalcom, ja vravim, ze toto tvoje tvrdenie je nepravdive

ziaden zivocich nie je primitivny v jeho sucasnej podobe - je prisposobeny svojmu prostrediu, ak by bol primitivny (neschopny prisposobit sa) tak by vyhynul

samozrejme ty o tom nevies, ale hlavonozce su vysoko inteligentne (a zlozite organizmy) mimochodom s lepsim zrakovym organom nez cicavce a hmyz je najpocetnejsou a vladnucou skupinou zivocichov na Zemi a to nesvedci o ich primitivnosti

samozrejme nechapes pojmu teoria - porovnaj gravitacnu teoriu a gravitaciu s evolucnou teoriou a evoluciou (gravitacna teoria/evolucna teoria je suhrn poznatkov o pozorovanom jave, ktorym je gravitacia/evolucia)


povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2011 :  10:29:13  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
hlupak jeden aj druhy, urcite neverim ze zem je 5000 rokov stara, laskavo si chodte bozkavat nohy hitchensovi a dawkinsovi, spolu so starym dobry saganom a opakujte ich argumentyy a ignorujte akukolvek reakciu na ne alebo ju nazvite hlupou. s touto temou koncim je off topic, ak sa chcete o tomto handrkovat tak v prislusnej teme

Pôvodne zaslal timylee - 27 marec 2011 :  23:42:25Dovolím si zacitovať z Biblie:
"Kto svojmu bratovi povie: "Hlupák", pôjde pred Veľradu. A kto mu povie: "Ty bohapustý blázon", pôjde do pekelného ohňa.“

Zatiaľ to vyzerá len na tú Veľradu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 marec 2011 :  11:55:07  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
timylee, ten blud DNA šimpanzov a neandertálcov si tu šíril už dávnejšie a aj som ti poslal dokazy, kde sa vyvracal...a ono by stačilo použiť trochu mozgovej hmoty ;) S neandertálcami máme spoločných vyše 99 % DNA a malá časť s ich vlastnej DNA sa nachádza aj v modernom človeku, keďže sa s nimi pravekí Európania krížili (už v praveku mala asi Európa problém s pôrodnosťou ).

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Boros

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2011 :  15:15:44  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Boros  Odoslať ICQ správu pre: Boros  Pridať Boros do zoznamu priateľov
Ak máte chuť rozoberať Boha aj s inými ľuďmi prípadne evanjelizovať môžete prísť na toto fórum http://www.ateizmus.sk/ vrele Vás tam uvítame Vaše postoje myšlienky názory Vás!

„Keď si uvedomíš prečo neveríš vo všetkých ostatných Bohov pochopíš, prečo ja neverím v tvojho “

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 5  ~  Člen od: 21 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 15 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2011 :  16:42:17  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
"Nádhera" volať milým slovom do jamy plnej levov.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2011 :  17:32:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ak máte chuť rozoberať Boha aj s inými ľuďmi prípadne evanjelizovať môžete prísť na toto fórum http://www.ateizmus.sk/ vrele Vás tam uvítame Vaše postoje myšlienky názory Vás!


Co sa tyka urovne poznania a chapania, nerada by som sa znovu vratila do materskej skolky.Zostan radsej ty u nas.Ak si otvoreny pravde,nieco sa u nas dozvies a pochopis.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: farárky Téma Next Topic: Otce nas  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06