Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Boh
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: farárky Téma Next Topic: Otce nas
Strana: z 4

Kolji

Stav: offline

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:00:53  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
"Ako si vysvetľuješ napríklad taký fenomén levitácie? Samozrejme že je faktom. Teoretické vysvetlenie z fyzikálneho hľadiska je tu neprijateľné."

"Kolji, nechápem, také niečo nie je v ľudských možnostiach, ani náboženských, tým menej vedeckých. Nikdy nijaká fotografia, film, ani množstvo svedkov, proste ako by išlo len o bláznivé reči."

Tak ktoré myslíš vážne a ktoré ironicky?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:01:57  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Kolji, ono sa to materialisticky vysvetľuje tak, že meditáciou vybudíš antigravitačné vlnenie.
Lenže vôľa človeka je vtedy ochromená, to robí Boh.

Perunko, počul som aj o tom, aj v kostole u nás sa pohybuje istá žena, čo vraj vidí minulé reinkarnácie. Dokonca som bol aj nepriamym svedkom veštenia o mne. Jedna veštica prezradila mojej matke ako náhodnej zákazníčke o mne dosť, ale videla ma akosi v zlom svetle. Môžeš hádať kto asi robí takéto zázraky.

Pôvodne zaslal Dušan - 26 marec 2011 :  19:45:52

Takže mi chceš povedať, že ľudí, ktorí veria vo východné náboženstvá a teda aj reinkarnáciu ovláda diabol ????

To potom ovláda všetkých diabol, len Kresťania sú od toho uchránení ?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:10:53  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Raz sa mi to doma stalo, urobil mi to asi anjel, lebo z kríža čo som mal hore na stene prišla Mária. Kráčal som ku nej nad zemou ako na oblaku, ona ma chytila za ruky. Má tie najkrajšie dievčenské ruky. Potom som odišiel opäť po vzduchu, podobne ako Peter kedysi kráčal po vode k Ježišovi.

veriaci

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:14:17  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
"Ako si vysvetľuješ napríklad taký fenomén levitácie? Samozrejme že je faktom. Teoretické vysvetlenie z fyzikálneho hľadiska je tu neprijateľné."

"Kolji, nechápem, také niečo nie je v ľudských možnostiach, ani náboženských, tým menej vedeckých. Nikdy nijaká fotografia, film, ani množstvo svedkov, proste ako by išlo len o bláznivé reči."

Pôvodne zaslal Kolji - 26 marec 2011 :  20:00:53

Kolji, oboje myslím vážne. To však nepatrí do rúk vedcom, nemožno si to vôľou vyvolať.

veriaci

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:17:04  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Kolji - 26 marec 2011 :  20:00:53

Kolji, oboje myslím vážne. To však nepatrí do rúk vedcom, nemožno si to vôľou vyvolať.

Pôvodne zaslal Dušan - 26 marec 2011 :  20:14:17

Dušan mozog nie je ani zďaľeka tak preskúmaný, aby sme robili takéto závery. Sú zdokumentované prípady, keď niekto v krízových situáciach nabral obrovskú silu, prípadne vedel preliezť niečo, čo by inak nepreliezol atď...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:21:24  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov

Takže chceš vlastne povedať, že zachytiť levitáciu "nie je v ľudských možnostiach", ale aj napriek tomu ju považuješ za fakt?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:31:04  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Neviem, keby som aj videl snímok levitácie, tak môže ísť len o trik.

Ale pozri sa na toto, s kým sa tie deti rozprávajú?
http://www.youtube.com/watch?v=-3XXxXX_jzQ

veriaci

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:38:56  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
S imaginárnou postavou na oblohe?

Dušan

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:45:42  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Kolji, ja som nevidel nikoho levitovať, a kadejakým "šokujúcim" záznamom kolujúcim na internete nemusím dôverovať.
http://www.aktuality.sk/clanok/180047/sokujuce-video-dievcatko-sa-vznasalo-nad-zemou/

A tie deti sa rozprávajú podľa ich slov s Máriou. Toľko Garabandal, neoverené zjavenia zo šesťdesiatych rokov. Inak jedna z nich nedávno zomrela.

veriaci

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  20:52:41  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Komentár pod tým videom:

"using magic outside of hogwarts... the ministry of magic is going to be pissed!" :D

radar

Odoslaný - 26 marec 2011 :  21:03:30  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Perunko, ja zase za zazrak povazujem to, ze apostoli nemali peniaze, a armadu,nemali ziadny vplyv, nevedeli citat a pisat, Kristus nemal ziadnu filozoficku skolu a predsa sa krestanstvo pri prenasledovaniach zvonka a vselijakych chybnych uceni znutra stale viac rozsirovalo. A to v case, ked Rim bol na vrchole moci.

A dalsi zazrak je to, ze krestania sirili medzi pohanmi nezosmilnis a vtedy pohania nemali problem pri verejnych slavnostiach praktizovat neviazany sex, matky z tzv. dobrych rodin davali 12 rocne diavcata do bordelov na zaucenie a tu pride niekto, kto im povie, aby nielen ze nesmilnili, ale aby boli cisti aj v myslienkach.Ze sa pohania za tychto podmienok obratili a prijali desatoro je naozaj zazrak.
Krestania su najviac prenasledovanou skupinou na svete. A pred 2000 rokmi, bolo naozaj vela prenasledovaní.Cisar Dioklecian dal dokonca zhotovit milniky pri cestach s nadpismi "na pamiatku znicenia mena krestanov, cize uz sa ani ich meno nemalo nikdy spominat.
A stacilo, aby krestania opluli kriz a obetovali modlam, a mohli sa zachranit. A oni isli cele rodiny na smrt, lebo nechceli zapriet Krista. A pohania žasli a niektori aj zurili, lebo nechapali,ako sa niekto moze dat umucit hroznou smrtou, pre niekoho, kto im kralovstvo slubil az po smrti. Tak naozaj sa treba zamysliet, ze preco isli tito ludia na smrt.
A toto sa deje aj teraz, hlavne na vychode, krestania su casto muceni a mnisky znasilnovane, za to,ze su krestania, a su im ponukane vyhody,ak odpadnu od Krista, a oni radsej zomru. Dat zivot je naozaj vazna vec,a oni boli a su to normalni ludia.Ziadne nabozenstvo nie je take prisne ,co sa tyka moralky, taki mohamedani mozu mat viac zien, a aj ostatne nabozenstva su v tomto nie take prisne. Nikto sa nevzda svojich pozitkov, kvoli niekomu, kto zomrel potupnou smrtou na krizi a blazenost slubuje az v nebi, ak by neslo o Boha.

citácia:
Ale, podľa mňa je osoba JK veľmi zidealizovaná a navyše sa okolo neho pripísali určité veci, ktoré sa ani nemuseli stať, prípdne sa zveličili.
Bol to nejaký charizmatický kazateľ.

Perunko,prosim ta,ak je osoba JK zidealizovana a ak je to iba charizmaticky kazatel, naco by kvoli nemu niekto dodrziaval prikazania alebo isiel este po 2000 rokoch kvoli nemu na smrt? Ved by si nanho uz nikto nespomenul, nie ze by zanho daval zivot.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Odoslaný - 26 marec 2011 :  21:15:44  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Perunko, ja zase za zazrak povazujem to, ze apostoli nemali peniaze, a armadu,nemali ziadny vplyv, nevedeli citat a pisat, Kristus nemal ziadnu filozoficku skolu a predsa sa krestanstvo pri prenasledovaniach zvonka a vselijakych chybnych uceni znutra stale viac rozsirovalo. A to v case, ked Rim bol na vrchole moci.

A dalsi zazrak je to, ze krestania sirili medzi pohanmi nezosmilnis a vtedy pohania nemali problem pri verejnych slavnostiach praktizovat neviazany sex, matky z tzv. dobrych rodin davali 12 rocne diavcata do bordelov na zaucenie a tu pride niekto, kto im povie, aby nielen ze nesmilnili, ale aby boli cisti aj v myslienkach.Ze sa pohania za tychto podmienok obratili a prijali desatoro je naozaj zazrak.
Krestania su najviac prenasledovanou skupinou na svete. A pred 2000 rokmi, bolo naozaj vela prenasledovaní.Cisar Dioklecian dal dokonca zhotovit milniky pri cestach s nadpismi "na pamiatku znicenia mena krestanov, cize uz sa ani ich meno nemalo nikdy spominat.
A stacilo, aby krestania opluli kriz a obetovali modlam, a mohli sa zachranit. A oni isli cele rodiny na smrt, lebo nechceli zapriet Krista. A pohania žasli a niektori aj zurili, lebo nechapali,ako sa niekto moze dat umucit hroznou smrtou, pre niekoho, kto im kralovstvo slubil az po smrti. Tak naozaj sa treba zamysliet, ze preco isli tito ludia na smrt.
A toto sa deje aj teraz, hlavne na vychode, krestania su casto muceni a mnisky znasilnovane, za to,ze su krestania, a su im ponukane vyhody,ak odpadnu od Krista, a oni radsej zomru. Dat zivot je naozaj vazna vec, boli a su to normalni ludia.Ziadne nabozenstvo nie je take prisne ,co sa tyka moralky, taki mohamedani mozu mat viac zien, a aj ostatne nabozenstva su v tomto neviazane. Nikto sa nevzda svojich pozitkov, kvoli niekomu, kto zomrel potupnou smrtou na krizi a blazenost slubuje az v nebi, ak be neslo o Boha.

citácia:
Ale, podľa mňa je osoba JK veľmi zidealizovaná a navyše sa okolo neho pripísali určité veci, ktoré sa ani nemuseli stať, prípdne sa zveličili.
Bol to nejaký charizmatický kazateľ.

Prosim ta,ak je osoba JK zidealizovana a ak je to iba charizmaticky kazatel, naco by kvoli nemu niekto dodrziaval prikazania alebo isiel este po 2000 rokoch kvoli nemu na smrt? Ved by si nanho uz nikto nespomenul, nie ze by zanho daval zivot.

Pôvodne zaslal radar - 26 marec 2011 :  21:03:30

Charizmatický kazateľ nemusí mať školu.
To, čím prešlo Kresťanstvo prešlo každé náboženstvo. Každé náboženstvo vzišlo z 1-2 ľudí.
Stačí ak oslovíš ľudí a ide to samo.

Ty si to pokresťančovanie nejak idealizuješ. Aj pokresťančovanie išlo cez mŕtvoly. Kresťania získali moc a preto nastalo pokresťančovanie a keď si myslíš že prišli Kresťania a zrazu z barbarov boli kresťania, tak je to len na smiech, pretože aj to prešlo určitými fázami..najprv určitou nevôľou, prípadne vojnou, následne miešanie. Ešte aj v dnešnej dobe v niektorých afrických krajinách majú problém pokresťančiť misionári chudobných, pretože je tam nevôľa a čo je najčastejšie, tak sa kresťanstvo zmieša s pôvodným náboženstvom.

Iba nám stáročia po pokresťančení sa zdá, že všetko prebehlo hľadko :-)

Náboženstvo je ako alkohol, je to metla ľudstva...
Ty si myslíš, že za vieru trpeli a trpia len kresťania ??

radar

Odoslaný - 26 marec 2011 :  21:45:42  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Ty si to pokresťančovanie nejak idealizuješ. Aj pokresťančovanie išlo cez mŕtvoly. Kresťania získali moc a preto nastalo pokresťančovanie a keď si myslíš že prišli Kresťania a zrazu z barbarov boli kresťania, tak je to len na smiech, pretože aj to prešlo určitými fázami..najprv určitou nevôľou, prípadne vojnou, následne miešanie. Ešte aj v dnešnej dobe v niektorých afrických krajinách majú problém pokresťančiť misionári chudobných, pretože je tam nevôľa a čo je najčastejšie, tak sa kresťanstvo zmieša s pôvodným náboženstvom.

perunko,vidim, ze nepoznas dejiny. Krestania nemali ziadnu moc v starom Rime, a to hovorime o 300 rokoch, tolkym prenasledovanim ziadne nabozenstvo nikdy nepreslo, co do dlzky a intenzity. Alebo poznas nejake dalsie nabozenstvo, ktore by tymto preslo?To by ma zaujimalo.
Kazde ine nabozenstvo, ktore by bolo prvych 300 rokov svojej existencie takto prenasledovane, by davno prestalo existovat.Az v roku 313 ziskali krestania moznost slobodne vyznavat svoju vieru. Tych prvych 3OO rokov sa naozaj pohania zazracne obracali, tak ako sa ludia obracaju aj dnes , bez prinutenia, vojen, ci miesanim.Takze pokrestancenie tam neslo cez mrtvoly, tam naopak prenasledovali krestanov.
krestania, v starom Rime nemohli viest ani ziadne obranne vojny, nie ze niekoho prinucovat na krestanstvo. Ak ich niekto zradil uradom, ze sa niekde schadzaju na omsiach, isli na smrt, a to je zazrak, ze isli dobrovolne,a oni si mohli vybrat, ale radsej dali svoj zivot, nez by Krista zapreli. A to sa deje aj teraz .Nikto by nedal svoj zivot a zivot svojej rodiny za nejakeho charizmatickeho kazatela,ktory zil pred 2000 rokmi Kto si mysli,opak, , nevie nic o cloveku a jeho psychike a veri na rozpravky.

citácia:
Náboženstvo je ako alkohol, je to metla ľudstva...

vysvetli mi v com je krestanstvo alkoholom ?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  22:16:30  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
radar, cítim sa nízky a bezvýznamný pred veľkoleposťou tvojej osobnosti, inteligencie a vzdelania.

perunko

Odoslaný - 26 marec 2011 :  22:24:16  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
radar o histórii práveže nevieš nič ty, ba dokonca nemáš ani šajnu ako vznikajú náboženstvá-mytológie.

Náboženstvo sa rozšíri tak, že OSLOVÍ ľudí.
Ľudí oslovil Budhizmus, Kresťanstvo, Islam a mnoho ďaľších náboženstiev. Ide najmä o sociálnu stránku. Pokiaľ to ľudí osloví, sú ochotní za to obetovať život a to nemusí ísť zrovna o náboženstvo, ale o hocijakú ideológiu.
Kresťanstvo bolo brané ako sekta a povera, preto boli prenasledovaní. Istým spôsobom je každé náboženstvo sekta, pretože každé náboženstvo sa odklonilo od iného náboženstva.
Kresťanstvo malo moc až neskôr (nikde som nespomínal Rím, spomínal som práve toto obdobie v podstate tesne pred pádom Rímskej ríše, keď naberalo na moci).
Pokiaľ si myslíš, že Kresťania len tak pokresťančili barbarov, tak si na omyle. Pokresťančovanie stálo mnoho životov (tak ako aj každá "novinka", pokrok atď...), viedli sa boje o moc, boli rôzne kmeňové vojny, miešanie náboženstiev (to je možné badať aj v Afrike, kde sa mieša kresťanstvo so všelijakými kultami) atď.,
Tu by som rád spomenul aj pokresťančovanie starých Maďarov, ktorí taktiež viedli kmeňovú vojnu, Kopáň(pohania) vs Štefan(Kresťania)...
Teraz z odstupom času sa nám zdá, že vlastne to prebehlo hladko, ale to je len klam, všetko, miešanie kultúr, náboženstiev, vznik náboženstie, ideológií, pokrok atď...VŠETKO si vyžaduje obete a odpor.
Nielen kresťania trpeli, ale trpeli aj členovia iných náboženstiev a boli taktiež ochotný obetovať život.
Takže kresťanstvo nie je absolútne NIČÍM výnimočné.

Myslím si, že nielen alkohol je metla ľudstva, ale aj náboženstvo, pri ktorom človek verí bájkam, riadi sa podľa nich a personifikuje si neživé veci. Kvôli náboženstvám sa viedli vojny, ničli rodiny, lynčovali ľudia...
A to všetko len kvôli bájkam. Pri náboženstve sa človek správa ako iracionálny tvor ovládaný strachom.
V podstate je to droga, pri ktorej sa ti zdajú nelogické veci logickými a rozprávky realitou.
Nechcel som sa tým nikoho dotknúť, ale tak to vidím ja.

radar

Odoslaný - 26 marec 2011 :  22:54:08  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kazde ine nabozenstvo, ktore by bolo prvych 300 rokov svojej existencie takto prenasledovane, by davno prestalo existovat.Tolkym prenasledovanim ziadne nabozenstvo nikdy nepreslo, co do dlzky a intenzity. Alebo poznas nejake dalsie nabozenstvo, ktore by tymto preslo?To by ma zaujimalo.

perunko, na tuto moju otazku si mi neodpovedal,ale uz ani nemusis.

citácia:
Myslím si, že nielen alkohol je metla ľudstva, ale aj náboženstvo, pri ktorom človek verí bájkam, riadi sa podľa nich a personifikuje si neživé veci. Kvôli náboženstvám sa viedli vojny, ničli rodiny, lynčovali ľudia...
A to všetko len kvôli bájkam. Pri náboženstve sa človek správa ako iracionálny tvor ovládaný strachom.
V podstate je to droga, pri ktorej sa ti zdajú nelogické veci logickými a rozprávky realitou.
Nechcel som sa tým nikoho dotknúť, ale tak to vidím ja.

A co sa tyka mojej druhej otazky,o krestanstve ako o metle ludstva, naozaj aspon mna si sa nijako nedotkol, velmi ta lutujem, ze to vidis takto,su to z tvojej strany naozaj nezmysly.Zase, keby si poznal ludsku psychiku, vedel by si, ze tvoj opis nabozenskeho cloveka hovori o psychopatickom spravani, obohatenom schizofrenickymi prejavmi. Aby 5 miliard ludi,/nemyslim tym len krestanov, ale vsetkych nabozensky zmyslajucich ludi/ bolo takto psychicky chorych, to je holy nezmysel, nemam k tomu co dodat.
Ateisti nikdy ziadnu kulturu nevytvorili, a su tvorcami dvoch najhorsich systemov, ake kedy ludstvo zazilo a to fasizmu a komunizmu.To co ludia vytrpeli za tychto dvoch ateistickych systemov sa neda s nicim porovnat. A pardon, ateisti este vytvorili prvy ateisticky stat na svete a to Albansko,ktore bolo a este stale je najzaostalejsou europskou krajinou.
Myslim, ze by si sem naozaj nemal chodit.Zbytocne tu stracas cas, lebo apriori odmietas,akykolvek krestansky argument, a Boh ta tak nemoze pri tvojej uzavretosti a nerealnom videni krestanstva nicim obohatit. Za takejto situacie je potom akykolvek dialog bezpredmetny.

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:01:50  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Komunizmus ešte ako tak áno, ale pokladať nacizmus/fašizmus za ateistický je absolútny nezmysel. Hitler bol kresťan a z toho plynul aj jeho pohľad na "židovskú otázku"

radar

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:08:04  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kolji, ja uz na taketo nezmysly odpovedat nebudem.Neznamena, ze ked bol Hitler pokrsteny, ze bol kresťan , on naopak aktivne prenasledoval krestanstvo a krestanov.To ako keby som povedala o pokrstenom ateistovi, ze je krestan.

timylee

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:11:51  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
kolji, citim sa nizky a bezvyznamny pred tvojou marnivostou, egoizmom a ignoranciou.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:22:29  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
Má Boh ludské vlastnosti? Boh je duch a duch nemá ludské vlastnosti.Druhá božská Osoba Ježiš Kristus- Syn prišiel na tento evt ako človek aby nás vykupil,t.z. že má vlastnosti božské a ludské.Prečo by mal byt dokonalý?Kto stvoril celý svet i vesmír a prečo to tak dokonale funguje? Prečo by nás mal mat nekonečne rád? Pretože nás stvoril.Keby nás nemiloval tak by nás nestvoril .Odôvodnit sa to dá jednoduchým príkladom: rodič a dieta Nemiluje rodič svoje dieta aj ked je neposlušné? Božská láska je nekonečná ,nedá sa prirovnat ludskej. čO BY V PRAXI ZNAMENALO,žE NáS Má NEKONEčNE RáD? nAJVäčšIM PREJAVOM JE TO, žE NáM DAL SVOJHO sYNA. čLovek by nedokázal obetovat svoje dieta. Hovorí sa že Ježiša ndržali na kríži klince, ale Jeho láska k nám.

handulka

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:29:52  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
"Robím teraz, čo robí cirkev už 1500 rokov, avšak dôkladnejšie."

"Národný socializmus nie je ani proticirkevný ani protináboženský, práve naopak, stojí na pôde skutočného kresťanstva."

...a jeden z najkrajších mám bohužiaľ iba v EN, nechce sa mi prekladať:

"My feelings as a Christian points me to my Lord and Savior as a fighter. It points me to the man who once in loneliness, surrounded by a few followers, recognized these Jews for what they were and summoned men to fight against them and who, God's truth! was greatest not as a sufferer but as a fighter.

In boundless love as a Christian and as a man I read through the passage which tells us how the Lord at last rose in His might and seized the scourge to drive out of the Temple the brood of vipers and adders. How terrific was his fight against the Jewish poison. Today, after two thousand years, with deepest emotion I recognize more profoundly than ever before the fact that it was for this that He had to shed his blood upon the Cross."

Všetko od Adolfa Hitlera.

timylee: nechceš nám radšej povedať niečo o svojich názoroch na evolúciu a spôsoboch, ako dokázať kreacionizmus? Cmuk

radar

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:34:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kolji, nazory Hitlera ktore si citoval, nie su nazormi krestanov, darmo tam moze Hitler spominat Boha, atd.Clenovia jeho SS komand,museli najprv vystupit z cirkvi, a az potom ich do komand prijimali. A Hitler naozaj prenasledoval krestanov ,hlavne knazov a reholnikov, s tym nic nenarobis.Ale aj ja sa sklanam nad tvojou mudrostou a vzdelanostou, kto chape, ten chape.

timylee

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:38:48  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
"Robím teraz, čo robí cirkev už 1500 rokov, avšak dôkladnejšie."

"Národný socializmus nie je ani proticirkevný ani protináboženský, práve naopak, stojí na pôde skutočného kresťanstva."

...a jeden z najkrajších mám bohužiaľ iba v EN, nechce sa mi prekladať:

"My feelings as a Christian points me to my Lord and Savior as a fighter. It points me to the man who once in loneliness, surrounded by a few followers, recognized these Jews for what they were and summoned men to fight against them and who, God's truth! was greatest not as a sufferer but as a fighter.

In boundless love as a Christian and as a man I read through the passage which tells us how the Lord at last rose in His might and seized the scourge to drive out of the Temple the brood of vipers and adders. How terrific was his fight against the Jewish poison. Today, after two thousand years, with deepest emotion I recognize more profoundly than ever before the fact that it was for this that He had to shed his blood upon the Cross."

Všetko od Adolfa Hitlera.

timylee: nechceš nám radšej povedať niečo o svojich názoroch na evolúciu a spôsoboch, ako dokázať kreacionizmus? Cmuk

Pôvodne zaslal Kolji - 26 marec 2011 :  23:29:52

radsej mi povedz o tych super fosiliach ktore dokazuju ze evolucia je skutocnost :D, alternativa je potom uz len kreacionizmus, pokial teda nepridu vedci s vedeckou teoriou o vzniku druhov ktora by nestala na tom ze jednobunkove organizmy sa vivynuli az k dnesnemu cloveku.

k tomu adolfimu, aj bush vravel ze mu boh povedal ze ma napadnut irak lebo su tam chemicke zbrane :D, republikani Boha casto spominaju no ci to myslia vazne, hitler bol asi najvacsi recnik v europe, prenho boli tie slova len nastroj ako ovladat masy, keby naozaj veril krestanskemu uceniu tak by si uvedomil ze ani Jezis nebol nordicky arijec ale zid ( teda ta ludska cast),

dobru noc pistik

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:41:03  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
Kolji, nazory Hitlera ktore si citoval, nie su nazormi krestanov, darmo tam moze Hitler spominat Boha, atd.Clenovia jeho SS komand,museli najprv vystupit z cirkvi, a az potom ich do komand prijimali. A Hitler naozaj prenasledoval krestanov ,hlavne knazov a reholnikov, s tym nic nenarobis.Ale aj ja sa sklanam nad tvojou mudrostou a vzdelanostou, kto chape, ten chape.

Pôvodne zaslal radar - 26 marec 2011 :  23:34:49

hitler prenasledoval knazov a reholnikov, to mas odkial? nepodporoval nahodou tisa? a pokial viem dal cirkvi aj urcite vyhody, po neuspesnom atentate na jeho osobu sa konala zadusna omsa.
toto fakt neviem s kade si vycitala

Kolji

Odoslaný - 26 marec 2011 :  23:52:06  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Hlúposť. Narozdiel od kresťanov do roku 313, ktorí "hrdinski šírili vieru, aj keď boli prenasledovaní" (ako píšeš ty), cirkev sa počas nacizmu poslúšne (možno aj zo strachu) ohýbala a proti režimu nijako nebojovala. SS akurát doporčuovala opustiť kresťanstvo, tí, čo odmietli, neboli nijako trestaní. Preboha, veď v Nemecku boli kostoly s nápismi vychváľujúcimi osobu Adolfa Hitlera. Tuto máš napr. fotku veľkého bojovníka proti nacizmu:

A keď už sa bavíme o kultúrach, ktoré kto zničil...čo tak conquistadori a Latinská Amerika? Alebo to tiež boli ateisti, ktorí sa za kresťanov iba vydávali a v skutočnosti kresťanov prenasledovali ako Hitler?

timylee: Všetky fosílie dokazujú teóriu evolúie :) ale bola to ironická otázka. Ak o tom mieniš seriózne diskutovať, odpovedz do príslušnej témy. Tu by to bol offtopic.

Strana: z 4 Previous Topic: farárky Téma Next Topic: Otce nas  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06