Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Bit ci nebit ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Problémy s modlitbou Téma Next Topic: Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...
Strana: z 8

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 16 október 2011 :  22:27:21  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
[quote Bitie, alebo "výchova" manželky manželom je nemiestna.
Pôvodne zaslal misionar3 - 16 október 2011 :  22:11:43

[/quote]

výchova je miestna, aj vice versa, ale určite nie bitkou.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Anna

Stav: offline

 Odoslaný - 17 október 2011 :  16:49:17  Zobraziť profil  Pridať Anna do zoznamu priateľov
Vidím, že najprv by Vám všetkým bolo treba zmeniť vnímanie bolesti a utrpenia.
V minulosti sa v kláštoroch robilo aj sebabičovanie. Dnešný človek to nechápe, odmieta. Verte, trochu bolesti len prospeje, nebojte sa jej toľko. Bolesťou a utrpením sa človek stáva lepším a pokornejším. Ak vidíte, že vaša žena alebo dieťa je zlé, neposlušné, nedá si povedať, netreba sa báť zakročiť. Nebojte sa, tým im v skutočnosti len pomôžete. Nenechajte sa oklamať dnešným svetom. Začnite bolesť vnímať inak než ako vám ju dnes svet ukazuje. Ale poďme na odpovede, aj tam sa vám to iné vnímanie budem snažiť ukazovať. Odpovedám tu postupne všetkým


citácia:
Mám otázku, prečo by mal muž voliť voči žene bitku keď by zrejme bolo lepšie zvoliť rozhovor? Ak by som sa v budúcnosti oženil tak mam svojej žene vylepiť keď bude ako vy hovoríte ,,neposlušná" ?Správne, áno, rozhovor. Najprv to skúste takto. Ale ak ten nezaberie, nezaberie napomenutie, hrozba, keď už slová nezaberajú, musia nastúpiť skutky. Podobne ako u detí. Ale jednou fackou jej vzdor asi nezlomíte. Možno aj áno, každý sme iná povaha, no byť to ja za mlada, asi by som vám ju okamžite vrátila. Aj dieťa, ak je vzdorovité, hnevlivé, treba ho chytiť a remeňom cápať po zadočku až dokiaľ nesľúbi, že už bude dobré. Až vtedy je skrotené. Toto rovnako platí na každého, vzdor a hnevlivosť sa dá najlepšie zlomiť primeranou slušnou bolesťou, bolesť nás robí lepšími, to je osvedčená múdrosť našich predkov a aj Boh to na nás využíva.citácia:
bit cloveka ma pravo iba jeho rodic. Aj to iba vychovne.
V manzelstve nemas ziadne pravo udriet toho druheho.To nie je pravda. Starí kňazi nás učili, že muž ako hlava rodiny má právo a až povinnosť aj vybiť svoju ženu a dieťa, ak sú zlé, neposlušné. Stále nechápete, že tým ich zachránite pred peklom? Áno, najprv majú ísť slová, varovania, ale ak to nepomáha, musia ísť činy. Aj na to vám mužom dal Boh väčšiu fyzickú silu než ženám, aby ste ich mohli priviesť na dobrú cestu a zachrániť pred peklom aj fyzicky, ak to inak nejde. Bojíte sa svojej úlohy a zlý svet Vám ešte začal nahovárať, že je to zlo.

citácia:
Kedze svoje telo ma clovek obvykle v laske, stara sa on, dba aby podla moznosti netrpelo


Stará múdrosť hovorí, že ak je telo zdravé, je poslušné svojej hlave. Ale ak to tak nie je, potrebuje telo pomoc a tá pomoc niekedy aj bolí. Lekár musí niekedy telu spôsobiť aj bolesť, ak ho chce vyliečiť, dať to telo do poriadku. Alebo či by ste si nevytiahli zapichnutú triesku z dlane len preto, že vás to vytiahnutie trošku zabolí? Radšej ju necháte tak? Nie, rozumný človek si ju radšej vytiahne aj keď vie, že ho to trošku zabolí.

Panna Mária vo Fatime kázala tým deťom, čo sa im zjavila, aby si samé spôsobili utrpenie, bolesť a obetovali ju. Nevnímajte bolesť a utrpenie len ako zlo! A v primeranom rozumnom treste je to len dobro.


citácia:
Ked muz urobi nieco nespravne, cim v konecnom dosledku manzelke ublizi, tak kedze su jedno telo, mohla by ho mat pravo zmlatit zase ona, nie?


Nie. Už som to raz písala. Žena nemá právo trestať muža. To nikdy nesmie. To by bol strašný hriech. To by bolo rovnaké ako keby dieťa trestalo svoju matku alebo otca. Nesmie sa to. Od toho je nad mužom Boh, ak muž nespravodlivo ubližuje svojej žene, potrestá ho Boh.

Či by ste považovala za normálne keby vaša ruka sama od seba začala fackovať vašu hlavu? Určite nie.
citácia:

Manželia svojim manželstvom vytvárajú prítomnosť Krista. Je to permanentná sviatosť. Manželská láska je obrazom prúdenia lásky v Najsv. trojici. Manželia tak vo svoje manželskej láske vchádzaju do tajomstva Trojice. Bitie, alebo "výchova" manželky manželom je nemiestna. Ukážte miesto kde Boh Otec zbil Ježiša. Alebo kde Ježiš zbil, resp. potrestal kohokoľvek z ludí, hriešnikov, alebo učeníkov.


Boh trestá ľudí, aj keď tomu odmietate veriť.

A zabudli ste v tom prirovnaní spomenúť dieťa. V tom známom prirovnaní dieťa symbolizuje Duch Svatý, ktorý podobne vychádza z Otca i Syna. Podľa toho prirovnania a vašich vývodov potom nesmieme ani dieťaťu capnúť po zadku. Veď kde ste počuli žeby Boh Otec alebo Boh Syn capli Ducha Svätého?
Viete v čom je rozdiel?
Už som vám to raz písala.
Rozdiel je v tom, že Najsvätejšia trojica je dokonalá, ale ľudská rodina nie. Tie tresty by ani v rodine neboli treba keby naši prarodiča neupadli do hriechu, všetky manželky by až s radosťou boli poslušné svojim manželom a deti svojim rodičom, svätá poslušnosť by bola pre nich až radosťou. Lenže Adam s Evou upadli, upadli do hriechu a od vtedy sme náchylní k zlému, už od narodenie. Deti majú sklon neposlúchať rodičov a ženy svojich mužov, preto aj tie tresty sú nutne. Kto svoju ženu a deti potrestá a vynúti si tu svätú poslušnosť, zachraňuje ich pred peklom. Len veľká vďaka patrí všetkým otcom a manželom, ktorí trestajú svoje ženy a deti, ak to robia spravodlivo. Len sa nesmiete pozerať na každú bolesť ako na zlo.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 16 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 17 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2011 :  15:09:41  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
Anna máš to trošku pomýlené. Láska, prečítaj si Pavlov list, nikomu nedáva prvo udrieť, alebo biť toho milovaného. Áno rodičia majú právo a povinnosť vychovávať svoje deti, a ak treba aj ich potrestať. Ved sa aj hovorí že deti majú uši na zadku. Ale ale nie je možné aby manžel zbil manželku, ktorá spolu s ním sprítomnuje Krista. Udery žene hovoria len o slaboduchosti a zakomplexovanosti muža. Nemajú nijakú výchovnú cenu,pretože žena je dospelá a teda je zodpovedná a samostatná. Áno manželia majú zodpovednosť jeden za druhého a aj za vzájomnú spásu, ale táto zodpovednosť sa neprejavuje bitkou. Boh človeka netrestá, všetko zlo na svete si človek zapríčiňuje sám svojou pýchou a náklonnosťou k zlému. učenie že Boh je spravodlivý sudca, ktorý dobrých odmeňuje a zlých trestá sa vzťahuje na posledný súd a aj tam nikto z nás nevie ako to bude prebiehať. Ved Boh je láska ktorý teba, mňa, a všetkých ludí (aj protestantov, mohamedánov, ateistov, bludárov) nesmierne miluje.
A konečne ako vieš že to čo muž od ženy požaduje je správne a dobré?
Čo ak muž od ženy požaduje niečo čo nie je hriechom ale je to nesprávne a pre ich vzťah škodlivé, aj vtedy ju má zbiť ak neposlúchne?
Muž ktorý bije ženu si nezaslúži byť pomenovaný Otcom (obrazom Boha Otca) a ihc manželstvo je atrapou sviatosti. Ved tam kde je pritomný Kristus nemá miesto náslie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 18 október 2011 :  22:42:42  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Škoda každý rány, která padne vedle.

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Problémy s modlitbou Téma Next Topic: Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06