Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Bit ci nebit ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Problémy s modlitbou Téma Next Topic: Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...
Strana: z 8

Mato

Stav: offline

Odoslaný - 26 marec 2011 :  07:50:53  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

mimochodom je jedna situacia, pri ktorej je nutne nestarat sa o dieta - ide o tantry - navaly zlosti (krik, hadzanie sa o zem, zadrziavanie dychu...), tieto stavy su iracionalne, a nie je mozne nijakym sposobom dieta presvedcit, ze jeho spravanie nie je vhodne plus vtedy dieta vyhladava pozornost a akakolvek reakcia (ci uz bitka, pohorsenie, alebo chlacholenie); pri navale zlosti podla mna je dostatocne nevsimat si dieta (alebo aj vsimat ale aby to vyzeralo ako nezaujem) samozrejme davat pozor aby si privelmi neublizilo; ak dieta zisti ze jeho spravanie nevzbuduje pozornost, nebude ho pouzivat

Pôvodne zaslal guest636 - 25 marec 2011 :  15:06:23

Asi nemate vlastne deti a toto nehovorite z vlastnej skusenosti ze?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12026  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 26 marec 2011 :  11:14:26  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Vporiadku, mate pravdu, zly priklad s tou predavackou...skusim iny ...tak napr. ked vas kolega oklame tak mu facku nedate , ze ? alebo ak vas sef nezasluzene vyhresi...

Pôvodne zaslal Lucia - 26 marec 2011 :  02:24:48

Nechcem byť zlý, ale stále je to ťažko porovnávateľné, lebo nejde o výchovu. Nevychovávam toho čo ma oklame, ten mal tú facku dostať od rodiča maximálne, ale keby na mňa zaútočí, alebo keby v oklamaní išlo o niečo veľmi zlé, tak by sa mu možno aj facka ušla.... Ale to je také čisto hypotetické.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4001  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 16 august 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 26 marec 2011 :  11:32:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Asi nemate vlastne deti a toto nehovorite z vlastnej skusenosti ze?

Pôvodne zaslal Mato - 26 marec 2011 :  07:50:53

deti nemam, ale hovorim z vlastnej skusenosti..skoro ako paradox, co? lenze ja mam bratranca s ktorym bolo nespravne zaobchadzane pocas takychto vybuchov a teraz vidim co z neho je a ako sa sprava k jeho matke

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 26 marec 2011 :  13:29:50  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Zasluzene a primerane telesne tresty dusi len prospeju.
Aj telu.

Vas na skripec , Lusy, nech sa postavite spat na zem oboma nohami a pevne.
Lietanie v teoriach o bezkontaktnej vychove = ....stare pedagogicke bludy ozivaju!

Noze, kuknite si novy cesky film Bastardi a potom mozeme hodit dalsiu rec.

Pôvodne zaslal Rarach - 24 marec 2011 :  23:54:08

citácia:

Je Kristus idealom a vzorom krestanov?
Ano.
Smial sa Kristus?
Podla Pisma nikdy.

Takze - krestania by sa smiat nemali, inak Krista nenasleduju ani v tomto.

Pôvodne zaslal Rarach - 10 marec 2011 : 10:20:48

Dovolim si malu parafrazu :

Je Kristus a Panna Maria idealom a vzorom krestanov?
Ano.
Bili rodicia Krista ?
Podla Pisma nikdy.

Takze - krestania by deti bit nemali, inak Krista nenasleduju ani v tomto.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 26 marec 2011 :  13:50:25  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Vporiadku, mate pravdu, zly priklad s tou predavackou...skusim iny ...tak napr. ked vas kolega oklame tak mu facku nedate , ze ? alebo ak vas sef nezasluzene vyhresi...

Pôvodne zaslal Lucia - 26 marec 2011 :  02:24:48

Nechcem byť zlý, ale stále je to ťažko porovnávateľné, lebo nejde o výchovu. Nevychovávam toho čo ma oklame, ten mal tú facku dostať od rodiča maximálne, ale keby na mňa zaútočí, alebo keby v oklamaní išlo o niečo veľmi zlé, tak by sa mu možno aj facka ušla.... Ale to je také čisto hypotetické.

Pôvodne zaslal Azuritko - 26 marec 2011 :  11:14:26

Vporiadku, skusim to z ineho konca...

Pozrime, ako sa zachovala Maria, ked tri dni hladala maleho Jezisa :

41 Jeho rodičia z roka na rok chodievali do Jeruzalema na slávnosti hodu veľkonočného baránka. 42 Keď mal dvanásť rokov a oni šli [do Jeruzalema] podľa obyčaje tej slávnosti (vzali Ho so sebou), 43 ale keď sa po skončení (slávnostných) dní vracali, zostalo dieťa Ježiš v Jeruzaleme; rodičia však nevedeli o tom, 44 ale sa domnievali, že je v zástupe pútnikov, prešli deň cesty a hľadali Ho medzi príbuznými a známymi. 45 A keď Ho nenašli, vrátili sa do Jeruzalema a hľadali Ho. 46 Po troch dňoch našli Ho v chráme sedieť medzi učiteľmi, počúvať a spytovať sa ich. 47 Všetci, ktorí Ho počúvali, žasli nad Jeho rozumnosťou a nad Jeho odpoveďami. 48 Keď Ho uvideli, preľakli sa. A matka Mu povedala: Synu, čo si nám to vykonal? Ajhľa, Tvoj otec a ja s úzkosťou sme Ťa hľadali. 49 Odpovedal im: Čo, že ste ma hľadali? Či ste nevedeli, že ja musím byť vo veciach svojho Otca? 50 Ale oni nerozumeli slovám, ktoré im povedal. 51 Potom išiel s nimi, prišiel do Nazareta a bol im poslušný. Matka však zachovávala všetky tie slová v srdci. 52 A Ježiš prospieval múdrosťou, vzrastom a bol milý Bohu aj ľuďom.

Azuritko, v Biblii nie je ani jedina zmienka o fyzickom potrestani Jezisa aj ked svojvolne "opustil " rodicov.....

Azuritko, pozrime sa este co vravi Don Bosco ( vzor vychovavatelov ) o telesnych trestoch :

Don Bosco nám radí: „...žiadne telesné tresty, nikdy nijaké ponižujúce slová, žiadne výčitky v prítomnosti druhých... nech sa ozýva slovo miernosť, láska, trpezlivosť. Nikdy žiadne urážlivé výrazy, nikdy žiadna bitka, ani veľká ani malá. Používajte tresty negatívne, a to tak, aby tí, ktorých sa to týka, odchádzali od nás ešte väčší priatelia ako predtým. Nech nikdy neodchádzajú od nás znechutení... Láskavosť v slovách, v skutkoch, v napomínaní získava všetko a všetkých...“

http://www.ruksak.sk/preventivny.htm

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 26 marec 2011 :  19:51:24  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Guest636, velmi pekne pisete o vychove.

janka

Odoslaný - 28 marec 2011 :  22:49:49  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to je pravda, ze sa v Pisme nepise, ze Pan Jezis bol bity

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kornelius

Odoslaný - 29 marec 2011 :  07:38:11  Zobraziť profil  Pridať Kornelius do zoznamu priateľov
Př 13:24
"Kdo šetří hůl, nenávidí svého syna, kdežto kdo jej miluje, trestá ho včas."

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 24 február 2011  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kornelius

Odoslaný - 29 marec 2011 :  07:39:59  Zobraziť profil  Pridať Kornelius do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal janka - 28 marec 2011 :  22:49:49

Pán Ježíš byl ale bez hříchu, tudíž nebyl vůbec žádný důvod ho bít.

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 24 február 2011  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 29 marec 2011 :  08:24:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Je Kristus a Panna Maria idealom a vzorom krestanov?
Ano.
Bili rodicia Krista ?
Podla Pisma nikdy.

Takze - krestania by deti bit nemali, inak Krista nenasleduju ani v tomto.

Pôvodne zaslal Lucia - 26 marec 2011 :  13:29:50

Ako suvisi to, ze Kristus je idealom a vzorom krestanov s tym, ze rodicia Krista nebili?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12026  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Katarina

Odoslaný - 29 marec 2011 :  12:49:30  Zobraziť profil  Pridať Katarina do zoznamu priateľov
citácia:
Detom treba urcit hranice , motivovat, vysvetlovat, chvalit, davat vela lasky , ak prekrocia hranice tak vyvodit z toho dosledky ( napr. nestihne upratat veci do vecernicka tak ho nebude pozerat ), a hlavne vychovavat osobnym prikladom. Nebudem trestat dieta za nadavky ak ja sama za volantom nadavam ( to bol priklad, lebo ja len v duchu ).

Lucia, jeden priklad:

V obchodnom dome mladi manželia, keď si nakúpili, chceli odíst, ale nemohli, lebo ich trojročné dievčatko nechcelo zísť dolu z hojdacieho autíčka. Márne mu vysvetlovali, argumentovali, marne slubovali odmeny. Pokladnička privolala podnikoveho psychologa. Ked prišiel, pristúpil k dietatu a niečo mu pošepol do ucha. Dievčatko ihneď vstalo, podalo ruky rodičom a hneď ochotne išlo s nimi. Otcovi dietata to nedalo. Odbehol za psychologom a spytal sa: „Prosim vas, čo ste to povedali mojej dcerke, že vás hneď posluchla?“ „Nič svetoborne“, povedal. „Iba tolko: Ak hned nevstaneš a nepojdes s rodičmi, hodim ti par na zadok!“

:-)

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 177  ~  Člen od: 17 december 2007  ~  Posledná návšteva: 07 september 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  13:56:32  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal Kornelius - 29 marec 2011 :  07:38:11

Kornelius, takze Don Bosko ( patron vychovavatelov), zle pochopil Bibliu... hm, zaujimave, ze svojich zverencov nikdy nebil a aj napriek tomu ho povazujeme za vzor vychovatelov....cim to bude ?

Don Bosco nám radí: „...žiadne telesné tresty, nikdy nijaké ponižujúce slová, žiadne výčitky v prítomnosti druhých... nech sa ozýva slovo miernosť, láska, trpezlivosť. Nikdy žiadne urážlivé výrazy, nikdy žiadna bitka, ani veľká ani malá. Používajte tresty negatívne, a to tak, aby tí, ktorých sa to týka, odchádzali od nás ešte väčší priatelia ako predtým. Nech nikdy neodchádzajú od nás znechutení... Láskavosť v slovách, v skutkoch, v napomínaní získava všetko a všetkých...“

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  13:58:30  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Kornelius - 29 marec 2011 :  07:39:59

Jezis neposluchol rodicov...a nebol potrestany bitkou:

41 Jeho rodičia z roka na rok chodievali do Jeruzalema na slávnosti hodu veľkonočného baránka. 42 Keď mal dvanásť rokov a oni šli [do Jeruzalema] podľa obyčaje tej slávnosti (vzali Ho so sebou), 43 ale keď sa po skončení (slávnostných) dní vracali, zostalo dieťa Ježiš v Jeruzaleme; rodičia však nevedeli o tom, 44 ale sa domnievali, že je v zástupe pútnikov, prešli deň cesty a hľadali Ho medzi príbuznými a známymi. 45 A keď Ho nenašli, vrátili sa do Jeruzalema a hľadali Ho. 46 Po troch dňoch našli Ho v chráme sedieť medzi učiteľmi, počúvať a spytovať sa ich. 47 Všetci, ktorí Ho počúvali, žasli nad Jeho rozumnosťou a nad Jeho odpoveďami. 48 Keď Ho uvideli, preľakli sa. A matka Mu povedala: Synu, čo si nám to vykonal? Ajhľa, Tvoj otec a ja s úzkosťou sme Ťa hľadali. 49 Odpovedal im: Čo, že ste ma hľadali? Či ste nevedeli, že ja musím byť vo veciach svojho Otca? 50 Ale oni nerozumeli slovám, ktoré im povedal. 51 Potom išiel s nimi, prišiel do Nazareta a bol im poslušný. Matka však zachovávala všetky tie slová v srdci. 52 A Ježiš prospieval múdrosťou, vzrastom a bol milý Bohu aj ľuďom.

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  14:11:27  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Detom treba urcit hranice , motivovat, vysvetlovat, chvalit, davat vela lasky , ak prekrocia hranice tak vyvodit z toho dosledky ( napr. nestihne upratat veci do vecernicka tak ho nebude pozerat ), a hlavne vychovavat osobnym prikladom. Nebudem trestat dieta za nadavky ak ja sama za volantom nadavam ( to bol priklad, lebo ja len v duchu ).

Lucia, jeden priklad:

V obchodnom dome mladi manželia, keď si nakúpili, chceli odíst, ale nemohli, lebo ich trojročné dievčatko nechcelo zísť dolu z hojdacieho autíčka. Márne mu vysvetlovali, argumentovali, marne slubovali odmeny. Pokladnička privolala podnikoveho psychologa. Ked prišiel, pristúpil k dietatu a niečo mu pošepol do ucha. Dievčatko ihneď vstalo, podalo ruky rodičom a hneď ochotne išlo s nimi. Otcovi dietata to nedalo. Odbehol za psychologom a spytal sa: „Prosim vas, čo ste to povedali mojej dcerke, že vás hneď posluchla?“ „Nič svetoborne“, povedal. „Iba tolko: Ak hned nevstaneš a nepojdes s rodičmi, hodim ti par na zadok!“

:-)

Pôvodne zaslal Katarina - 29 marec 2011 :  12:49:30

Katarinka, ja sice nie som psycholog, ale zachovala by som sa inak. Este pred vyhupsnutim dietata na hojdacie auticko by som sa s nim dohodla, ze ked jazda skonci pekne zlezie dole, aby mohlo ist aj na buduce...Ak by dieta robilo problem tak ho zlozim. Nabuduce ak pojdeme okolo auticka mu pripomeniem dohodu, ktoru nedodrzalo a ze koli tomu nemoze ist teraz jazdit. Po case by som dieta na auticko vzala a opat navrhla dohodu... stavim sa, ze dieta by tentokrat bez vyhrazok "psychologa" zliezlo...

Co myslite, ktora situacia je pre dieta a matku vyhodnejsia ? Z ktorej situacie sa dieta poucilo a nieco nove naucilo ?

Kornelius

Odoslaný - 29 marec 2011 :  17:48:31  Zobraziť profil  Pridať Kornelius do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Kornelius - 29 marec 2011 :  07:38:11

Kornelius, takze Don Bosko ( patron vychovavatelov), zle pochopil Bibliu... hm, zaujimave, ze svojich zverencov nikdy nebil a aj napriek tomu ho povazujeme za vzor vychovatelov....cim to bude ?

Pôvodne zaslal Lucia - 29 marec 2011 :  13:56:32

Aby bylo jasno, nejsem zastánce používání tělesných trestů. Většinou nejsou potřeba a výše zmíněné Don Boscovy metody jsou lepší. Ale myslím, že taky existujou případy, kdy jedna facka vydá za tisíc slov.

Kornelius

Odoslaný - 29 marec 2011 :  17:54:07  Zobraziť profil  Pridať Kornelius do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Lucia - 29 marec 2011 :  13:58:30

Nevím, jestli se to dá nazvat neposlušností. To by předpokládalo vydání nějakého příkazu, který pak nebyl dodržen. Mně se zdá pravděpodobnější, že žádný konkrétní příkaz ohledně toho, kde se má Pán Ježíš zdržovat, nebyl vůbec vydán.

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  20:04:29  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Lucia - 29 marec 2011 :  13:58:30

Nevím, jestli se to dá nazvat neposlušností. To by předpokládalo vydání nějakého příkazu, který pak nebyl dodržen. Mně se zdá pravděpodobnější, že žádný konkrétní příkaz ohledně toho, kde se má Pán Ježíš zdržovat, nebyl vůbec vydán.

Pôvodne zaslal Kornelius - 29 marec 2011 :  17:54:07

Kornelius, vysvetlite mi, prosim, ako chapete tento text:

" A matka Mu povedala: Synu, čo si nám to vykonal? Ajhľa, Tvoj otec a ja s úzkosťou sme Ťa hľadali."

Nie je to nahodou vycitka z Mariinej strany ?

janka

Odoslaný - 29 marec 2011 :  20:55:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tiez si myslim, ze Pan Jezis nemal ani aky prikaz posluchnut, pretoze podla vsetkeho ziadny nedostal...Panna Maria s Jozefom si mysleli, ze ide domov, ale nesiel
ta vycitka, to bol strach o neho

citala som si tie pravdila vychovy Don Bosca
zaujimave veci su tam, ale...ine je podla mna vychovavat cudzie deti a svoje...tie deti boli poznacene, preto bolo k nim treba pristupovat inak, aby si ziskal ich doveru, lasku
tiez mam skusenost, ze ked dieta chyti zachvat zurivosti na verejnosti, skor ho upokoji cudzi clovek ako rodic a nemusi ani sepkat, ze dostane po zadku
este by ma zaujimalo, ako riesit tuto situaciu bez pouzitia hrubej sily:
idem s detmi po prechode, obe su este male, preto ich musim drzat, v tom sa mi jedno hodi o zem, je ako z gumy, jedine co pomoze, tak len ho tahat po zemi, pretoze ho nevladzem jednou rukou zdvihnut a odniest...takisto nie je cas, kym ho zachvat prejde, lebo auta cakaju...zachvat moze trvat kludne aj viac ako 10 minut...musim teda pouzit hrubu silu alebo nie?...ako to inac riesit?

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  22:54:49  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
tiez si myslim, ze Pan Jezis nemal ani aky prikaz posluchnut, pretoze podla vsetkeho ziadny nedostal...Panna Maria s Jozefom si mysleli, ze ide domov, ale nesiel
ta vycitka, to bol strach o neho

citala som si tie pravdila vychovy Don Bosca
zaujimave veci su tam, ale...ine je podla mna vychovavat cudzie deti a svoje...tie deti boli poznacene, preto bolo k nim treba pristupovat inak, aby si ziskal ich doveru, lasku
tiez mam skusenost, ze ked dieta chyti zachvat zurivosti na verejnosti, skor ho upokoji cudzi clovek ako rodic a nemusi ani sepkat, ze dostane po zadku
este by ma zaujimalo, ako riesit tuto situaciu bez pouzitia hrubej sily:
idem s detmi po prechode, obe su este male, preto ich musim drzat, v tom sa mi jedno hodi o zem, je ako z gumy, jedine co pomoze, tak len ho tahat po zemi, pretoze ho nevladzem jednou rukou zdvihnut a odniest...takisto nie je cas, kym ho zachvat prejde, lebo auta cakaju...zachvat moze trvat kludne aj viac ako 10 minut...musim teda pouzit hrubu silu alebo nie?...ako to inac riesit?

Pôvodne zaslal janka - 29 marec 2011 :  20:55:50

Janka, kolko ma dietatko rokov ?

Katarina

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:37:55  Zobraziť profil  Pridať Katarina do zoznamu priateľov
citácia:
Katarinka, ja sice nie som psycholog, ale zachovala by som sa inak. Este pred vyhupsnutim dietata na hojdacie auticko by som sa s nim dohodla, ze ked jazda skonci pekne zlezie dole, aby mohlo ist aj na buduce...Ak by dieta robilo problem tak ho zlozim. Nabuduce ak pojdeme okolo auticka mu pripomeniem dohodu, ktoru nedodrzalo a ze koli tomu nemoze ist teraz jazdit. Po case by som dieta na auticko vzala a opat navrhla dohodu... stavim sa, ze dieta by tentokrat bez vyhrazok "psychologa" zliezlo...

Co myslite, ktora situacia je pre dieta a matku vyhodnejsia ? Z ktorej situacie sa dieta poucilo a nieco nove naucilo ?
Pôvodne zaslal Lucia - 29 marec 2011 :  14:11:27

Lucia, najvyhodnejšie je pre rodičov, keď je dieťa „vycvičené“ poslúchať na slovo. Pre dieťa je to základná čnosť, pomocou ktorej má nadobúdať ostatné. A to je Kapitola...

Čo sa týka výchovných trestov, aby sme sa rozumeli – majú byť rečou, ktorou sa dáva dieťaťu na vedomie – pokiaľ inej reči nevie alebo nechce rozumieť, že sa dopúšťa niečoho zlého. Zvlášť pri malých deťoch sú dohody, vyjednávania či akékoľvek motivácie málo účinné (ba priam smiešne), pár vychovných na zadok im pomože pocitit (pochopiť a zapamatat) prekročenie určených hraníc.

Takto to vidim ja.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 177  ~  Člen od: 17 december 2007  ~  Posledná návšteva: 07 september 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:48:20  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
poriadku, mate pravdu, zly priklad s tou predavackou...skusim iny ...tak napr. ked vas kolega oklame tak mu facku nedate , ze ? alebo ak vas sef nezasluzene vyhresi...

No Lucia, zase zle priklady,lebo sa jedna o dospelych

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:53:10  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pôvodne zaslal Lucia - 29 marec 2011 :  14:11:27

Lucia, najvyhodnejšie je pre rodičov, keď je dieťa „vycvičené“ poslúchať na slovo. Pre dieťa je to základná čnosť, pomocou ktorej má nadobúdať ostatné. A to je Kapitola...

Čo sa týka výchovných trestov, aby sme sa rozumeli – majú byť rečou, ktorou sa dáva dieťaťu na vedomie – pokiaľ inej reči nevie alebo nechce rozumieť, že sa dopúšťa niečoho zlého. Zvlášť pri malých deťoch sú dohody, vyjednávania či akékoľvek motivácie málo účinné (ba priam smiešne), pár vychovných na zadok im pomože pocitit (pochopiť a zapamatat) prekročenie určených hraníc.

Takto to vidim ja.

Pôvodne zaslal Katarina - 29 marec 2011 :  23:37:55

Dieta nie je "cvicena opicka". Ako sa da docielit , aby dieta posluchalo na slovo ? Bitkou a zastrasovanim docielite iba to, ze vam bude klamat , zlomite jeho volu , poskodite osobnost...nevytvori si spravne vazby a nebude nikomu doverovat...

Zbytocne budete bit male dieta kolko sa do neho vojde, aby sa nechytalo zastrciek alebo nechytalo horuce atd.....dospely ma zabezpecit a odstranit nebezpecne veci z jeho dosahu ...

Takto to vidim ja.

Katarina

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:54:34  Zobraziť profil  Pridať Katarina do zoznamu priateľov
citácia:
[takze Don Bosko ( patron vychovavatelov), zle pochopil Bibliu... hm, zaujimave, ze svojich zverencov nikdy nebil a aj napriek tomu ho povazujeme za vzor vychovatelov....cim to bude ?

Pôvodne zaslal Lucia - 29 marec 2011 :  13:56:32

Lucia, hádam uznáš, že je rozdiel vychovávať 2-ročné batoľa a 14-ročného človeka.
Neviem, či don Bosco mal aj nejaké batoľatá v oratóriách, no pokial viem, venoval sa mladým chlapcom, a myslím, že zvačša výchove tomuto veku je pravdepodobne radené..
No jeho preventívny výchovný systém je aplikovatelný na všetky vekové kategorie pri výchove detí.

Lucia

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:56:00  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
poriadku, mate pravdu, zly priklad s tou predavackou...skusim iny ...tak napr. ked vas kolega oklame tak mu facku nedate , ze ? alebo ak vas sef nezasluzene vyhresi...

No Lucia, zase zle priklady,lebo sa jedna o dospelych

Pôvodne zaslal radar - 29 marec 2011 :  23:48:20

Radar, ved toto som tym chcela naznacit, na dospelych si netrufame , iba na male deti... a ked vyrastu uz ich nebijeme lebo by nam mohli vratit...

radar

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:57:35  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Prepac, nejak ta necitam,preto sa chybicka vloudila.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Problémy s modlitbou Téma Next Topic: Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06