Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Bit ci nebit ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Problémy s modlitbou Téma Next Topic: Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...
Strana: z 8

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2011 :  23:41:55  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Na Slovensku majú telesné tresty pre deti silnú tradíciu. V rodinách prežívajú fyzické tresty stále a výchovným zauchám sa nebránia ani vzdelaní rodičia. Máloktorí z nich si však uvedomujú, že bitka je zlyhaním rodiča. Bitka neubližuje len telu, ale najmä duši.

Suhlasite alebo mate na telesne tresty iny nazor ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2011 :  23:54:08  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Zasluzene a primerane telesne tresty dusi len prospeju.
Aj telu.

Vas na skripec , Lusy, nech sa postavite spat na zem oboma nohami a pevne.
Lietanie v teoriach o bezkontaktnej vychove = ....stare pedagogicke bludy ozivaju!

Noze, kuknite si novy cesky film Bastardi a potom mozeme hodit dalsiu rec.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  00:02:17  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Mozte mi objasnit co su podla vas primerane telesne tresty ?


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

handulka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  05:16:03  Zobraziť profil  Pridať handulka do zoznamu priateľov
jedna rodičovská facka ešte neublížila nikomu. Dieta velmi skoro vycití čo si môže dovolit a čo nie. Netvrdím strieskat hlava nehlava ,ale niekedy je potrebné také capnutie, prísna výchova ešte nikomu neubližila,ale zase nie terorizovanie. dieta už v útlom veku musí poznat pravidla rodiny.Tým že rodič sem tam,,capne"nie zbije dieta mu to neublíži,lebo niekedy slovo nestačí.Pre tú liberálnu výchovu nám rastú deti také aké sú

handulka

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 16 jún 2008  ~  Posledná návšteva: 10 november 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  06:58:45  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
telesny trest je nanic (ako kazdy iny), pretoze zastrasenie bude fungovat iba do urciteho veku a pravda od autority nezavisi ano od toho, kto ma vacsiu palicu

dieta nie je pes, ktory sa pomocou podmienenej reakcie nauci co sa od neho ocakava

pre dieta je prirodzene odporovat - je to sucast jeho psychickeho vyvinu a ak sa nauci,z e jeho odpor a tantry vyvolaju nejaku rekciu (akukolvek, ci uz trest v podobe bitky ci zakazov, alebo odmenu v podobe pozornosti), tak sa to jedine nauci zneuzivat a vyuzivat

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  07:06:48  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
jedna rodičovská facka ešte neublížila nikomu. Dieta velmi skoro vycití čo si môže dovolit a čo nie. Netvrdím strieskat hlava nehlava ,ale niekedy je potrebné také capnutie, prísna výchova ešte nikomu neubližila,ale zase nie terorizovanie. dieta už v útlom veku musí poznat pravidla rodiny.Tým že rodič sem tam,,capne"nie zbije dieta mu to neublíži,lebo niekedy slovo nestačí.Pre tú liberálnu výchovu nám rastú deti také aké sú

Pôvodne zaslal handulka - 25 marec 2011 :  05:16:03



ja som bol trestany tebou popisovanym sposobom - mierne; vysledok je taky ze rodicov nepovazujem za autority a pri argumentacii s nimi necitim k nim akykolvek respekt ci uctu a nemam problem ich prinutit k reakciam, ktore skor ocakavam od malych deti

samozrejme nemusi ist o pricinu a nasledok, ale iba o prejav mojej osobnosti

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  13:41:22  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Takže nechať decko nech si robí čo chce. Absolútne sa oň nestarať. No neviem akú úctu by si potom cítil k svojím rodičom... Ako Guest takáto reakcia aj prvý aj druhý tvoj príspevok, ako to je zaručene prejav tvojej osobnosti, ale že máš takúto osobnosť, no to si o sebe prezrádzať nemusel.
Ale teda aby si dostal šancu. Ako si predstavuješ teda výchovu detí, aby si ich naučil tomu čo považuješ za správne?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  13:55:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Ja si myslím, že nejaké telesné tresty sú úplne v poriadku. Sám som ich mnoho dostal v minulosti a dnes som za ne vďačný. A nemali by ich používať len rodičia, ale aj učitelia v škole (hoci, dnes by to bolo žiaľ trestné)

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  13:57:31  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Mozte mi objasnit co su podla vas primerane telesne tresty ?



Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  00:02:17



Mozeme, ale nechceme.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  14:10:25  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov


Psychológovia upozorňujú, že autoritatívna výchova spojená s telesnými trestami vyvoláva v deťoch rad obranných mechanizmov, ktoré v žiadnom prípade nerozvíjajú dobré vlastnosti detí, skôr naopak. Podnecujú deti k vzbure, vyvolávajú agresívne chovanie, nútia deti klamať, vzbudzujú u detí nezdravú poníženosť. Kruté tresty zväčšujú u citlivých detí priepasť medzi rodičom, ktorá môže prerásť do nenávisti, apatie či depresie. Mnohokrát vedú k ťažkým poruchám správania sa a majú ďalekosiahle následky v dospelosti.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  14:12:00  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Mozte mi objasnit co su podla vas primerane telesne tresty ?



Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  00:02:17



Mozeme, ale nechceme.

Pôvodne zaslal Rarach - 25 marec 2011 :  13:57:31



Dakujem, toto m uplne staci. Aj ziadna odpoved je odpoved....vsakano p. Rarach.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  14:21:55  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Ja si myslím, že nejaké telesné tresty sú úplne v poriadku. Sám som ich mnoho dostal v minulosti a dnes som za ne vďačný. A nemali by ich používať len rodičia, ale aj učitelia v škole (hoci, dnes by to bolo žiaľ trestné)

Pôvodne zaslal Reconquistador - 25 marec 2011 :  13:55:44



Vidite, vas bili a myslite si, ze ste vporiadku. Mna tiez mamka vycapala varechou ( otec nas nikdy nebil, mal zakazane, nastastie ), niekedy som dostala aj za mladsie sestry.... a nie som vporiadku ani vdacna nie som za tu bitku a ani mi to nepomohlo , aby som sa stala lepsim clovekom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  14:33:18  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Takže nechať decko nech si robí čo chce. Absolútne sa oň nestarať. No neviem akú úctu by si potom cítil k svojím rodičom... Ako Guest takáto reakcia aj prvý aj druhý tvoj príspevok, ako to je zaručene prejav tvojej osobnosti, ale že máš takúto osobnosť, no to si o sebe prezrádzať nemusel.
Ale teda aby si dostal šancu. Ako si predstavuješ teda výchovu detí, aby si ich naučil tomu čo považuješ za správne?

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 marec 2011 :  13:41:22



Azuritko , kto vravi, ze nechat dieta nech si robi co chce ? Detom treba urcit hranice , motivovat, vysvetlovat, chvalit, davat vela lasky , ak prekrocia hranice tak vyvodit z toho dosledky ( napr. nestihne upratat veci do vecernicka tak ho nebude pozerat ), a hlavne vychovavat osobnym prikladom. Nebudem trestat dieta za nadavky ak ja sama za volantom nadavam ( to bol priklad, lebo ja len v duchu ).

Mnoho dospelych bitkou tresta svoje deti lebo :

a. je to najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie
b. nevedia o inych moznostiach
c. " vyventiluju si svoju frustraciu a nervy"

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  14:57:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko , kto vravi, ze nechat dieta nech si robi co chce ? Detom treba urcit hranice , motivovat, vysvetlovat, chvalit, davat vela lasky , ak prekrocia hranice tak vyvodit z toho dosledky ( napr. nestihne upratat veci do vecernicka tak ho nebude pozerat ), a hlavne vychovavat osobnym prikladom. Nebudem trestat dieta za nadavky ak ja sama za volantom nadavam ( to bol priklad, lebo ja len v duchu ).

Mnoho dospelych bitkou tresta svoje deti lebo :

a. je to najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie
b. nevedia o inych moznostiach
c. " vyventiluju si svoju frustraciu a nervy"

Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  14:33:18



A kto hovorí o bití ako jedinom riešení? Ja ešte deti nevychovávam, ale ako sa pozerám na sem tam poučnú facku? Keď som bol taký drzí aj sám by som si ju teraz dal... Dieťa má dostať to, čo ho naučí. Ak si to zaslúži, odmenu; pochvalu... Ak si to zaslúži, nakričať; dať pohlavok... Netreba hneď uvažovať, či jedna facka urobí dieťa lepším človekom, hlavne či je v danej situácií vhodná. Ak je vhodná v danej situácii, je vhodná aj pre budúcnosť. Proste nikto tu nehovorí o bití za rozliatie mlieka.... Proste výchova je tiež zložitý proces a jedna neustále opakovaná činnosť neprinesie nič. Výchova musí byť dynamická a plne sa prispôsobiť nutnosti tak, aby dieťa v tom časom nevidelo nutnosť, ale dôležitosť. Nič ľahké, ale vyžaduje to na výchove makať a nehodiť všetko na jednu kartu.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  15:06:23  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Takže nechať decko nech si robí čo chce. Absolútne sa oň nestarať. No neviem akú úctu by si potom cítil k svojím rodičom... Ako Guest takáto reakcia aj prvý aj druhý tvoj príspevok, ako to je zaručene prejav tvojej osobnosti, ale že máš takúto osobnosť, no to si o sebe prezrádzať nemusel.
Ale teda aby si dostal šancu. Ako si predstavuješ teda výchovu detí, aby si ich naučil tomu čo považuješ za správne?

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 marec 2011 :  13:41:22



ja osm nepovedal, ze treba nechat decko robit to, co sa jemu zachce a nestarat sa on, ak som to povedal, poprosim citaciu

podla mojho nazoru je nutne mu odpovedat (vzdor je podla mna nevyslovenou otazkou/vyzvou dietata) podla moznosti nie odpovedou "lebo medved" a vzdy sa zaujimat preco robi to co robi a v ramci moznosti vysvetlit preco jeho konanie nie je vhodne

mimochodom je jedna situacia, pri ktorej je nutne nestarat sa o dieta - ide o tantry - navaly zlosti (krik, hadzanie sa o zem, zadrziavanie dychu...), tieto stavy su iracionalne, a nie je mozne nijakym sposobom dieta presvedcit, ze jeho spravanie nie je vhodne plus vtedy dieta vyhladava pozornost a akakolvek reakcia (ci uz bitka, pohorsenie, alebo chlacholenie); pri navale zlosti podla mna je dostatocne nevsimat si dieta (alebo aj vsimat ale aby to vyzeralo ako nezaujem) samozrejme davat pozor aby si privelmi neublizilo; ak dieta zisti ze jeho spravanie nevzbuduje pozornost, nebude ho pouzivat

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  15:12:33  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

A kto hovorí o bití ako jedinom riešení? Ja ešte deti nevychovávam, ale ako sa pozerám na sem tam poučnú facku? Keď som bol taký drzí aj sám by som si ju teraz dal... Dieťa má dostať to, čo ho naučí. Ak si to zaslúži, odmenu; pochvalu... Ak si to zaslúži, nakričať; dať pohlavok...
Pôvodne zaslal Azuritko - 25 marec 2011 :  14:57:07



facka je velmi zly trest pretoze ide o ponizenie a na ponizenie sa nezabuda a neskor sa vrati ako bumerang (v tom zlom slova zmysle) - najhorsia je facka na verejnosti - nikdy netrestaj dieta na verejnosti (aj v praci sa pochvala moze udelovat verejne, ale vycitky ci trest zasadne medzi styrmi ocami)

akekolvek udery po hlave su nebezpecne aj zo zdravotneho hladiska

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  15:15:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Psychológovia upozorňujú, že autoritatívna výchova spojená s telesnými trestami vyvoláva v deťoch rad obranných mechanizmov, ktoré v žiadnom prípade nerozvíjajú dobré vlastnosti detí, skôr naopak. Podnecujú deti k vzbure, vyvolávajú agresívne chovanie, nútia deti klamať, vzbudzujú u detí nezdravú poníženosť. Kruté tresty zväčšujú u citlivých detí priepasť medzi rodičom, ktorá môže prerásť do nenávisti, apatie či depresie. Mnohokrát vedú k ťažkým poruchám správania sa a majú ďalekosiahle následky v dospelosti.
Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  14:10:25



suhlasim hlavne s podciarknutym

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  15:18:16  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
nikdy som nepotreboval dieta udriet, nastastie (?), stacilo mi zvysit ci zmenit hlas, ale nie vzdy to predsa u kazdeho dietata musi platit, su urcite povahy, kde pekne slovo nestaci, len trest nemusi vzdy znamenat telesny trest


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  15:26:02  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Azuritko , kto vravi, ze nechat dieta nech si robi co chce ? Detom treba urcit hranice , motivovat, vysvetlovat, chvalit, davat vela lasky , ak prekrocia hranice tak vyvodit z toho dosledky ( napr. nestihne upratat veci do vecernicka tak ho nebude pozerat ), a hlavne vychovavat osobnym prikladom. Nebudem trestat dieta za nadavky ak ja sama za volantom nadavam ( to bol priklad, lebo ja len v duchu ).

Mnoho dospelych bitkou tresta svoje deti lebo :

a. je to najjednoduchsie a najrychlejsie riesenie
b. nevedia o inych moznostiach
c. " vyventiluju si svoju frustraciu a nervy"

Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  14:33:18



A kto hovorí o bití ako jedinom riešení? Ja ešte deti nevychovávam, ale ako sa pozerám na sem tam poučnú facku? Keď som bol taký drzí aj sám by som si ju teraz dal... Dieťa má dostať to, čo ho naučí. Ak si to zaslúži, odmenu; pochvalu... Ak si to zaslúži, nakričať; dať pohlavok... Netreba hneď uvažovať, či jedna facka urobí dieťa lepším človekom, hlavne či je v danej situácií vhodná. Ak je vhodná v danej situácii, je vhodná aj pre budúcnosť. Proste nikto tu nehovorí o bití za rozliatie mlieka.... Proste výchova je tiež zložitý proces a jedna neustále opakovaná činnosť neprinesie nič. Výchova musí byť dynamická a plne sa prispôsobiť nutnosti tak, aby dieťa v tom časom nevidelo nutnosť, ale dôležitosť. Nič ľahké, ale vyžaduje to na výchove makať a nehodiť všetko na jednu kartu.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 marec 2011 :  14:57:07



Azuritko, ked vam zle vyda predavacka, date jej facku ? Nie, ale ju slusne upozornite...tak isto sa mame spravat k detom.
Detom zakazujeme , aby sa bili medzi sebou , ale my ich bijeme....Ako dietatu odpoviete na otazku , ze preco ono nemoze bit brata ked vy mozete bit jeho ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  18:46:20  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ja osm nepovedal, ze treba nechat decko robit to, co sa jemu zachce a nestarat sa on, ak som to povedal, poprosim citaciu

podla mojho nazoru je nutne mu odpovedat (vzdor je podla mna nevyslovenou otazkou/vyzvou dietata) podla moznosti nie odpovedou "lebo medved" a vzdy sa zaujimat preco robi to co robi a v ramci moznosti vysvetlit preco jeho konanie nie je vhodne

mimochodom je jedna situacia, pri ktorej je nutne nestarat sa o dieta - ide o tantry - navaly zlosti (krik, hadzanie sa o zem, zadrziavanie dychu...), tieto stavy su iracionalne, a nie je mozne nijakym sposobom dieta presvedcit, ze jeho spravanie nie je vhodne plus vtedy dieta vyhladava pozornost a akakolvek reakcia (ci uz bitka, pohorsenie, alebo chlacholenie); pri navale zlosti podla mna je dostatocne nevsimat si dieta (alebo aj vsimat ale aby to vyzeralo ako nezaujem) samozrejme davat pozor aby si privelmi neublizilo; ak dieta zisti ze jeho spravanie nevzbuduje pozornost, nebude ho pouzivat

Pôvodne zaslal guest636 - 25 marec 2011 :  15:06:23



Odpovedať.... Vysvetliť.... To platí od určitého veku a aj tam niekedy. Ak je dieťa hyperaktívne na nejaké vysvetlenia kašle. Až ak pocíti, že to čo robí je zlé, potom to skorej pochopí. Ale nehovorím že to je zlý spôsob. Je to jedna z nutností, ktoré patria do výchovy.

Tá snaha o pozornosť úplným "šialením", na to ťažko povedať čo je najlepšie. Ale záleží aj od toho, kde sa také niečo deje. Ak je doma, budiš, možno je dobré čakať. Ak som na návšteve a decko behá po cudzom dome, skáče, lieta okolo vecí čo sa môžu rozbiť, vykrikuje a ruší rozhovor návštevy, tak asi sa nebudem robiť, že sa nič nedeje, ale naň nakričím abo mu dám na zadok kým neostane ticho, abo ho zoberiem nervózny domov hneď a dostane nejaký trest. Proste musí vedieť kde sú aké hranice a ignoráciou sa hraniciam nenaučí. Proste ignorácia nepovie čo je zlé a čo dobré.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  18:49:31  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
facka je velmi zly trest pretoze ide o ponizenie a na ponizenie sa nezabuda a neskor sa vrati ako bumerang (v tom zlom slova zmysle) - najhorsia je facka na verejnosti - nikdy netrestaj dieta na verejnosti (aj v praci sa pochvala moze udelovat verejne, ale vycitky ci trest zasadne medzi styrmi ocami)

akekolvek udery po hlave su nebezpecne aj zo zdravotneho hladiska

Pôvodne zaslal guest636 - 25 marec 2011 :  15:12:33



Ja som dostal tých faciek naozaj málo. Ale keď som dostal, tak to už nebolo len tak pre nič za nič. A veru vrátilo sa to.... Ani si nepamätám koľko som ich dostal, ani si nepamätám presne za čo, ale viem že boli zaslúžené a teda ich plne akceptujem, nijak mi to neublížilo, v momentálnej situácii mi to dalo vedieť, čo je poriadna chyba.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  18:54:17  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko, ked vam zle vyda predavacka, date jej facku ? Nie, ale ju slusne upozornite...tak isto sa mame spravat k detom.
Detom zakazujeme , aby sa bili medzi sebou , ale my ich bijeme....Ako dietatu odpoviete na otazku , ze preco ono nemoze bit brata ked vy mozete bit jeho ?

Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  15:26:02



Tak to je trošku iný príklad dáka predavačka čo zle vydá. Nejako to nejde porovnávať. Ak je telesný trest zvolený dobre a neminie sa účinku, dieťa si dobre uvedomí za čo to je a teda takáto otázka nasledovať nebude. A autorita rodiča je si myslím vcelku automatická pre detské vnímanie, takže asi nedochádza k zrovnávaniu bitky brata s bratom a facky za veľkú chybu dieťaťa. Má snáď niekto reálny zážitok s takouto otázkou?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  19:14:30  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Ja radšej nebiť... Dostal som v detstve za svoje chyby a hlúposť dosť úderov, ale viem že to mi nepomohlo, nespravilo to zo mňa lepšieho a rozumnejšieho chlapca. Vtedy by mi prospelo viac sa mi doma venovať a učiť ma čo sa môže a čo nie, a prečo. Toto ma naučila až viera získaná v dospelosti. Vďaka Bohu.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  19:35:13  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Tá snaha o pozornosť úplným "šialením", na to ťažko povedať čo je najlepšie. Ale záleží aj od toho, kde sa také niečo deje. Ak je doma, budiš, možno je dobré čakať. Ak som na návšteve a decko behá po cudzom dome, skáče, lieta okolo vecí čo sa môžu rozbiť, vykrikuje a ruší rozhovor návštevy, tak asi sa nebudem robiť, že sa nič nedeje, ale naň nakričím abo mu dám na zadok kým neostane ticho, abo ho zoberiem nervózny domov hneď a dostane nejaký trest. Proste musí vedieť kde sú aké hranice a ignoráciou sa hraniciam nenaučí. Proste ignorácia nepovie čo je zlé a čo dobré.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 marec 2011 :  18:46:20




nemyl si tantru s neposlusnostou a vyvadzanim

pri zachvate detskej zurivosti (tantrum neviem dobre prelozit do slovenciny) nepomoze ziaden trest pocas zachvatu ci uz fyzicky, alebo zakaz, proste to nefunguje z principu veci - ide o vypustenie nahromadenej frustracie (zvycajne z dovodu neschopnosti vyjadrit myslienky), jedine riesenie je nevsimavost, pripadne odvedenie dietata do izby nech sa same pokoji

inak je taketo spravanie podla psychologov uplne normalne...dospeli mavaju tiez taketo "tantry" ale lepsie kontrolovane, napr buchnutie pastou po stole, nadavka ci demonstrativne opustenie miestnosti ked sa nieco nedari

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2011 :  20:23:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
tak o com sa bavime o jednej na zadok alebo mlatenim dietata hlava nehlava za kazdu hlupost?
o prvej moznosti mam nazor,ze ked uz nic nezabera a nie je ina moznost, tak to nema negativny vplyv na dieta
o druhej si myslim, ze uz ide o zlyhanie rodica a je ublizovanim na tele aj na dusi
povedala by som, ze sa telesnym trestom venuje vacsia pozornost ako napr. nevsimavosti rodicov voci detom(dovolim mu vsetko, len aby som mal pokoj;uz male dieta "koluje" u rodiny namiesto toho, aby mu matka venovala vsetok svoj cas; posadim dieta pred telku, nech mam aspon chvilu cas a pod.)...to dokaze narobit velku sarapatu a je to urcite rozsirenejsie ako tyranie deti

inak ja som bola velmi zurive dieta, so mnou robili rodicia to, ze ma dali von pred dvere, povedali, ze ked ma to prejde mam ist dnu...vyzurila som sa a vratila sa kludna dnu...ako pisal Guest toto telesny trest este zhorsi...aj taketo byva obdobie vzdoru...pri volbe trestu treba rozlisovat...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2011 :  02:24:48  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Azuritko, ked vam zle vyda predavacka, date jej facku ? Nie, ale ju slusne upozornite...tak isto sa mame spravat k detom.
Detom zakazujeme , aby sa bili medzi sebou , ale my ich bijeme....Ako dietatu odpoviete na otazku , ze preco ono nemoze bit brata ked vy mozete bit jeho ?

Pôvodne zaslal Lucia - 25 marec 2011 :  15:26:02



Tak to je trošku iný príklad dáka predavačka čo zle vydá. Nejako to nejde porovnávať. Ak je telesný trest zvolený dobre a neminie sa účinku, dieťa si dobre uvedomí za čo to je a teda takáto otázka nasledovať nebude. A autorita rodiča je si myslím vcelku automatická pre detské vnímanie, takže asi nedochádza k zrovnávaniu bitky brata s bratom a facky za veľkú chybu dieťaťa. Má snáď niekto reálny zážitok s takouto otázkou?

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 marec 2011 :  18:54:17



Vporiadku, mate pravdu, zly priklad s tou predavackou...skusim iny ...tak napr. ked vas kolega oklame tak mu facku nedate , ze ? alebo ak vas sef nezasluzene vyhresi...



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Problémy s modlitbou Téma Next Topic: Zeny, nepodriadujte sa svojim muzom...  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06