Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 KKC - drahy experiment, ktory nevysiel
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Sviatost krstu. Téma Next Topic: Ako som pocítila Božie milosrdenstvo...
Strana: z 7

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  12:05:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A z toho katechizmu vyhádzali pasáže o očistci, keďže autor citovanej pasáže "kanonizuje" zomrelého a posiela ho s určitosťou do neba na "zaslúžený odpočinok"?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  18:50:54  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:
http://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/moj-prvy-katechizmus
Dalsia chvala detskemu katechizmu, pred KKC, od isteho relativne znameho "redemptoristu".
Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  11:41:13



Pán Rarach, prečo ste dali do úvodzoviek slovo redemptoristu ?
Uvedeného pána som rád čítal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  19:15:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
A z toho katechizmu vyhádzali pasáže o očistci, keďže autor citovanej pasáže "kanonizuje" zomrelého a posiela ho s určitosťou do neba na "zaslúžený odpočinok"?

Pôvodne zaslal maaajo - 23 február 2012 :  12:05:13



Ako to myslite?







citácia:
citácia:
http://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/moj-prvy-katechizmus
Dalsia chvala detskemu katechizmu, pred KKC, od isteho relativne znameho "redemptoristu".
Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  11:41:13



Pán Rarach, prečo ste dali do úvodzoviek slovo redemptoristu ?
Uvedeného pána som rád čítal.

Pôvodne zaslal baránok - 23 február 2012 :  18:50:54



Tiez som ho rad cital. Nevravim, ze v mnohom nie je poucny. Zial v mnohom je konfuzny a preto ho ako spolahlivy zdroj nie je mozne akceptovat. Poznate to: bonum ex integra causa, malum ex quocumque defectu.
Nastastie mame ocean spolahlivych autorit na akukolvek otazku ci problematiku a zorientovany katolik nepotrebuje tychto apostolov vychovanych na mixe dobreho a noveho.

Tie uvodzovky preto, lebo disponujem informaciami, ktore bezuvodzovkovost padnym sposobom spochybnuju.

Avsak nasu temu o tom, ze KKC fakt taha za kratsi koniec v porovnani s obycajnym starym detskym katechizmom, to nijako zasadne neovplyvnuje, tak?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  19:50:52  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
citácia:

Tiez som ho rad cital. Nevravim, ze v mnohom nie je poucny. Zial v mnohom je konfuzny a preto ho ako spolahlivy zdroj nie je mozne akceptovat. Poznate to: bonum ex integra causa, malum ex quocumque defectu.
Nastastie mame ocean spolahlivych autorit na akukolvek otazku ci problematiku a zorientovany katolik nepotrebuje tychto apostolov vychovanych na mixe dobreho a noveho.

Tie uvodzovky preto, lebo disponujem informaciami, ktore bezuvodzovkovost padnym sposobom spochybnuju.
Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  19:15:01


Napríklad toto ?
http://sites.google.com/site/eireneredemptio/Home/q-a/ii-vatikansky---dogmaticky-pastoracny

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2012 :  20:14:37  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Nie, to vidim prvy krat, "redemptorista" Eirene ma uz davno nezaujima natolko, aby som sledoval aj jeho "poradnu" novsieho data.




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Hildebrand

Stav: offline

 Odoslaný - 30 apríl 2012 :  22:05:38  Zobraziť profil  Pridať Hildebrand do zoznamu priateľov
citácia:
Nie, to vidim prvy krat, "redemptorista" Eirene ma uz davno nezaujima natolko, aby som sledoval aj jeho "poradnu" novsieho data.





Pôvodne zaslal Rarach - 23 február 2012 :  20:14:37



s nim si superil v zhruba casoch ked si este ministroval Oravcovi ze?

 Počet príspevkov: 8  ~  Člen od: 23 september 2011  ~  Posledná návšteva: 04 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Sviatost krstu. Téma Next Topic: Ako som pocítila Božie milosrdenstvo...  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06