Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 KKC - drahy experiment, ktory nevysiel
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Sviatost krstu. Téma Next Topic: Ako som pocítila Božie milosrdenstvo...
Strana: z 7

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 august 2011 :  16:22:59  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://res.claritatis.cz/zpravy/evropa/benedikt-xvi-studujte-katechismus!-to-je-moje-nejvetsi-prani!/4337

YOUCAT vychází z „Katechismu katolické církve“ a z „Kompendia“, a bude sepsán ve stylu otázka - odpověď. Nová kniha bude platit jako oficiální katechismus katolické církve pro mladé a stane se základem pro práci s katolickou mládeží na celém světě.


Projekt vznikl pod patronací vídeňského arcibiskupa kardinála Christopha Schönborna s požehnáním Vatikánu. Kromě něho se zúčastnili kněží a teologové z německé jazykové oblasti. Mladí vznášeli své dotazy, kontrolovali srozumitelnost textů a přispívali fotografiemi.


Papež Benedikt XVI. se bude mimochodem osobně angažovat v YOUCAT předmluvou. Zveřejňujeme už nyní exkluzivně výňatek z předmluvy:


„Studujte katechismus! To je moje největší přání. Musíte vědět, čemu věříte. Ano, musíte být ještě hlouběji zakořeněni ve víře než generace vašich rodičů, abyste mohli odolávat výzvám a pokušením tohoto času v síle a rozhodnosti!“



=====================================================



Pius:

"Přejeme sobě i vám, aby vznešená touha získati lid a přivést jej ke Kristu, nevzbudila ve vás snadnou, ale i zhoubnou ilusi.

Dopustil by se skutečně velkého omylu pastýř duší, který by vynaložil celou svou pozornost a všechny své snahy spíše na veliké řeči ke slavnostním příležitostem než na nedělní promluvy a týdenní katechismus, jenž by se spokojil svěřit tuto část, nejprostší, avšak ne vždy nejsnadnější, svého poslání, svým pomocníkům.

Vezměte si za příklad ty kraje, kde katechismus v kostele i ve škole je považován za jeden z nejčestnějších úkolů kněze, kde farář po vážné přípravě vyhrazuje sám sobě výsadu vyučovati osobně mládež i starší v neděli v kostele plném lidí."







Myslim, ze Pius hovori o Benediktovi, co nema robit, a preco ak by tak robil, bude to robit zle.
Ale Benedikt ma vlastnu cestu a taha na nu aj ostatnych.
Ovocie oboch rozdielnych postojov tu uz mame, mozeme porovnavat.
Koho strom nesie hnile ovocie a bude vytaty a hodeny na ohen?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  10:21:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Načo sa pýtate rarach,keď vy ste celý príspevok naaranžovali na jediný možný výsledok?
A čo vaše ovocie,ktorým je odvádzanie katolíkov od jednoty s pápežom?Akú zožne odmenu?

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 august 2011 :  20:03:26  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

A čo vaše ovocie,ktorým je odvádzanie katolíkov od jednoty s pápežom?

Pôvodne zaslal Zachariáš - 29 august 2011 :  10:21:58


zase dalsie osocovanie?...ach jaj

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  09:28:19  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

A čo vaše ovocie,ktorým je odvádzanie katolíkov od jednoty s pápežom?

Pôvodne zaslal Zachariáš - 29 august 2011 :  10:21:58


zase dalsie osocovanie?...ach jaj

Pôvodne zaslal janka - 29 august 2011 :  20:03:26



A v čom?hm?že nazývam veci pravým menom?schizmatika schizmatikom a zvodcu zvodcom? ešte napíšte,že rarach je v jednote s pápežom Benediktom,ktorého tu aktívne napáda za šírenie slobodomurárskych idejí a že tu nemá svojich priaznivcov,tak vám otvorene poviem že klamete.
Poznajte pravdu Janka a tá vás oslobodí.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  20:28:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Pravda oslobodzuje kazdeho

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  21:51:14  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
zase dalsie osocovanie?...ach jaj

Pôvodne zaslal janka - 29 august 2011 : 20:03:26



A v čom?hm?že nazývam veci pravým menom?schizmatika schizmatikom a zvodcu zvodcom? ešte napíšte,že rarach je v jednote s pápežom Benediktom,ktorého tu aktívne napáda za šírenie slobodomurárskych idejí a že tu nemá svojich priaznivcov,tak vám otvorene poviem že klamete.
Poznajte pravdu Janka a tá vás oslobodí.


Suhlasim so zachariasom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  21:54:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Pravda oslobodzuje kazdeho

Janka, nesuhlasim.Nemas pravdu. Su ludia, ktori odmietaju pravdu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  22:09:47  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to samozrejme, ze sa taky najdu, ale odpovedala som na Zachariasovu vetu, ze mam poznat Pravdu a ta ma oslobodi a ja som mu odpovedala v tom zmysle, ze sa to netyka len mna

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  22:23:27  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nechcela som zas otvarat tuto temu, ale ked ste uz dvaja, co s tym zacinate...este stale nepadol dokaz, ze je Rarach schizmatik a inych na tuto cestu navadza!
bud dokaz alebo to verejne odcinnte!
so slovom schizmatik sa tu naraba akoby to slovo nic neznamenalo, ziadne dokazy, len pocity, jeden s tym zacal a pridal sa dalsi, bez dokazov samozrejme...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 30 august 2011 :  23:33:37  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
mala by som upresnit svoje tvrdenie. Veci spojene s rarachom v zachariasovom prispevku som len prebehla a vypustila z hlavy, nechcem ich hodnotit ako pravdive ci nepravdive,momentalne ma rarachove nazory na Benedikta XVI. nezaujimaju .Slo mi o poslednu vetu zo zachariasovho prispevku poznajte pravdu janka a ta vas oslobodi.
S touto vetou uplne suhlasim.Urcite aj vy. A nebojte sa netyka sa len vas.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  10:58:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Miro a radar,

kolko tem este zaverklikujete svojimi netematickymi a vo svojej podstate debilnymi vstupmi?




Janka, Vam odporucam prestat na nich reagovat,
a pokial sa jedna o moje temy, rovno Vas ziadam: nereagujte na nich.

Dakujem za porozumenie.


=======================================================

Vatikán: Katechizmus pre mládež „YouCat“ sa skoriguje

Vatikán, 13.04.2011 (KAP) 014 286 - Kardinál Christoph Schönborn ohlásil korekcie vo vydaniach katechizmu pre mládež „YouCat“ vo viacerých jazykoch. Pri prekladoch boli „niektoré problémy“, ako sa kardinál Schönborn vyjadril v stredu pre prezentácii katechizmu vo Vatikáne. Povedal, že na Kongregácii pre náuku viery preto zriadili komisiu, ktorá má vypracovať zoznam potrebných zmien v rôznych jazykových verziách. Nemecká verzia vznikla pod jeho vedením.
Ako príklad uviedol kardinál chybu v preklade v súvislosti s témou antikoncepcia v talianskom vydaní. Odpoveď na otázku 420, ktorá v nemeckom origináli znie: „Smie kresťanský manželský pár používať metódy antikoncepcie?“ preložili ako: „Áno, kresťanský manželský pár smie a má zodpovedne zaobchádzať s darom smieť darovať život.“ V nasledujúcom sa pripomína, že v zmysle katolíckej náuky je povolené „prirodzené plánovanie rodičovstva“, nie sú však povolené umelé metódy antikoncepcie. Vydavateľstvo „Citta Nuova“ v stredu nevedelo uviesť, či a kedy sa korektúry vložia do všetkých kníh v predaji.
Aj taliansky preklad otázky 382 „Je pomoc pri umieraní povolená?“ ako „Je eutanázia povolená?“ sa podľa slov Schönborna bude preverovať. Nemecké slovo „pomoc pri umieraní“ je jednoznačné, taliansky preklad „eutanázia“ však zvádza k nesprávnemu výkladu. Niekoho „doviesť ku smrti“ je eutanázia, avšak nechať prírode jej priebeh bez „terapeutického zásahu“ - to nie je eutanázia, ako zdôraznil kardinál.
Aj vo francúzskom vydaní sú problémy. Termín jeho vydania kvôli viacerých chybám odsunuli. Má sa skorigovať otázka o stupni hodnôt rôznych náboženstiev.
V roku 2011 má vyjsť 17 jazykových verzií katechizmu. Vcelku sa plánujú preklady do 25 jazykov.

http://www.modlitba.sk/htm/zaujem/news/archiv/news15_2011.htm




tak mate niekto tento katechak?

ze dalsie miliony vysli nazmar, resp. na radost pekla?



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Zachariáš

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  11:32:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Zachariáš  Pridať Zachariáš do zoznamu priateľov
Rarach,inak si neviete uľaviť?Nadávky máte vo svojom "zbrojnom arzenále"?Čo vás tak podráždilo?
Mimochodom,som Zachariáš,tak som tu fungoval aj pred obrátením a tak to aj ostane,vážený Ján.

Prichádzajte k Nemu,k živému kameňu,ktori ľudia síce zavrhli,ale pred Bohom je vyvolený a vzácny,a dajte sa vbudovať aj vy ako živé kamene do duchovného domu,do svätého kňazstva,aby ste prinášali duchovné obety,príjemné Bohu skrze Ježiša Krista.
1.Pt 2,4-5

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1345  ~  Člen od: 30 november 2009  ~  Posledná návšteva: 26 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  13:35:14  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
No nic, o KKC bude treba zalozit dalsiu temu.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 31 august 2011 :  13:50:23  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
nechcela som zas otvarat tuto temu, ale ked ste uz dvaja, co s tym zacinate...este stale nepadol dokaz, ze je Rarach schizmatik a inych na tuto cestu navadza!
bud dokaz alebo to verejne odcinnte!
so slovom schizmatik sa tu naraba akoby to slovo nic neznamenalo, ziadne dokazy, len pocity, jeden s tym zacal a pridal sa dalsi, bez dokazov samozrejme...

Pôvodne zaslal janka - 30 august 2011 :  22:23:27

tak zalezi od toho ci tunajsie vedenia fora je v jednote s papezom. Prispevky dosvedcuju ze nieje. Tak slovo schizmatik je opravnene pouzivane na tomto fore. Alebo je tu snad niekto Cirkvou ustanoveny ucitel, ktory nam ma vysvetlovat co je pravda a co nie? ak ano chcel by som vidiet poverenie.

Ono to vsetko skonci tak podla mna ze vznikne dalsia starokatolicka cirkev, ktora bude tvrdit ze je ta prava. Vlastne z dejin vieme ze vzdy cast katolikov odpadava po urcitych konciloch takze nic vynimocne, comu samozrejme tlieska niekto iny. Podla mna je pravda ze papez a biskupi velmi nekonaju, mam pocit akoby chceli byt s kazdym zadobre a nevyjadria svoj jasny a zrozumutelny povel ktorí sme povinni akceptovat.
ja kedze respektujem cirkevnu autoritu cakam uz dlchsi cas na nejake jasne vyjadrenie priamo od papeza alebo biskupov... no stale ticho.
zatial vnimam iba hru na dve strany.
Ale aj cez moje znepokojenie mozem prehlasit ze som v jednote s papezom.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2011 :  22:39:55  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
http://ane.signaly.cz/1108/mlada-kocka-od-papeze

citácia:
Tak jsem se na ní teda trochu podívala, kousek prolistovala a zjistila jsem, že by mohla být vlastně docela užitečná. Že něco takového jsme vlastně opravdu potřebovali - odpovědi na otázky, které si občas (či častěji) klademe. I dost složité otázky. (Proč jsme na zemi? Co je to víra? Odkud vzal člověk duši?...)


Keby slečna poznala staré dobré detské katechizmy, tak by nemusela "objaviť Ameriku" Zaujímavé je, že kedysi na tieto otázky museli vedieť odpovedať už deti a každý katechizmus na ne ponúkal odpoveď. A dnes sú niektorí nadšení z toho, že konečne majú katechizmus, ktorý im na to dáva odpoveď.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2011 :  22:43:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A možno by ani nebol zlý nápad, keď už preložili KKC do "reči mladých", preložiť ho aj do reči hip hoperov, starých, postihnutých, gayov, aziatov...?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 09 september 2011 :  15:16:01  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
nechcela som zas otvarat tuto temu, ale ked ste uz dvaja, co s tym zacinate...este stale nepadol dokaz, ze je Rarach schizmatik a inych na tuto cestu navadza!
bud dokaz alebo to verejne odcinnte!
so slovom schizmatik sa tu naraba akoby to slovo nic neznamenalo, ziadne dokazy, len pocity, jeden s tym zacal a pridal sa dalsi, bez dokazov samozrejme...

Pôvodne zaslal janka - 30 august 2011 :  22:23:27

tak zalezi od toho ci tunajsie vedenia fora je v jednote s papezom. Prispevky dosvedcuju ze nieje. Tak slovo schizmatik je opravnene pouzivane na tomto fore. Alebo je tu snad niekto Cirkvou ustanoveny ucitel, ktory nam ma vysvetlovat co je pravda a co nie? ak ano chcel by som vidiet poverenie.

Ono to vsetko skonci tak podla mna ze vznikne dalsia starokatolicka cirkev, ktora bude tvrdit ze je ta prava. Vlastne z dejin vieme ze vzdy cast katolikov odpadava po urcitych konciloch takze nic vynimocne, comu samozrejme tlieska niekto iny. Podla mna je pravda ze papez a biskupi velmi nekonaju, mam pocit akoby chceli byt s kazdym zadobre a nevyjadria svoj jasny a zrozumutelny povel ktorí sme povinni akceptovat.
ja kedze respektujem cirkevnu autoritu cakam uz dlchsi cas na nejake jasne vyjadrenie priamo od papeza alebo biskupov... no stale ticho.
zatial vnimam iba hru na dve strany.
Ale aj cez moje znepokojenie mozem prehlasit ze som v jednote s papezom.

Pôvodne zaslal tornero - 31 august 2011 :  13:50:23



áno súhlasím. aj ja mám ten dojem podla mnohých rekaci, pozitívneho vyzdvihovania ludí čo sú v rozpore s učením Kc po VKII, ososčujú pápeža Benedikta, bl. Jána Pavla II že tot fórum nie je katolícke v zmysle jednoty s pápežom,Rímoma KBS. Skôr mi pripadajú ako prívrženci exomunikvaných z Jarku. Vrátane admina. Nakoniec aj v pravidlách hovorí že to je súkromné fórum a nie fórum ktoré by malo autoritu KC. Preto všetko čo sa tu hovorí treba konfrontovať s učením KC a dokumentami VKII. Pozor na zvodcov a vlkov v ovčom rúchu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 september 2011 :  19:41:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Preto všetko čo sa tu hovorí treba konfrontovať s učením KC a dokumentami VKII. Pozor na zvodcov a vlkov v ovčom rúchu

Pôvodne zaslal misionar3 - 09 september 2011 :  15:16:01


Presne to treba, skoda, ze to nerobite.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misionar3

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2011 :  18:09:37  Zobraziť profil  Pridať misionar3 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Preto všetko čo sa tu hovorí treba konfrontovať s učením KC a dokumentami VKII. Pozor na zvodcov a vlkov v ovčom rúchu

Pôvodne zaslal misionar3 - 09 september 2011 :  15:16:01


Presne to treba, skoda, ze to nerobite.

Pôvodne zaslal Mato - 09 september 2011 :  19:41:57



ja som v súlade s učením RKC. ale ty sa mi zdáš v rozpore (skôr jarkovec)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 106  ~  Člen od: 12 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 27 október 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2011 :  19:44:57  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ano, to som si vsimol, ze Vasa argumentacia je postavena na pocitoch a zdaniach a Vas prejav je znacne vulgarny a primitvny, hoci navonok sa tvarite ako svata ovecka, ktora si sama sebe masti brusko, akoze je ona v jednote s ucenim KC.
Na pocity a zdania tu ale mame inych odbornikov, ja som na ne kratky...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  12:33:30  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
tak mate niekto tento katechak?
Rarach 

od včera mam.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  12:43:59  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A čo na to hovoríte? A akú jazykovú verziu máte?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  13:55:07  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
mam slovensku verziu, zatial som len tak narychlo prešiel 3-4 otazky.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  14:58:36  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:
A možno by ani nebol zlý nápad, keď už preložili KKC do "reči mladých", preložiť ho aj do reči hip hoperov, starých, postihnutých, gayov, aziatov...?

Pôvodne zaslal maaajo - 05 september 2011 :  22:43:48



kedysi bol jeden katechizmus, teda hlavne detský a ten prekladať nebolo treba. každý sa naučil základne a jenoducho položená otázka/odpoveď a z neho sa dá odvodiť, dospieť aj k iným veciam. nechápem prekladanie do iných "rečí". lebo začínam mať aj ja dojem, že čím viac sa rkc prispôsobuje tým to je horšie a horšie.
ako treba aj hiphoperom, mladým vysvetlovať čo a ako. len problem je to, že niekedy sa tie vysvetlenia pohybuje na oveľa ťažšej úrovni ako je treba a potom ľuďom uniká podstata veci, ktorú možno nájsť v detskom katechizme spred XY rokov.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 21 september 2011 :  14:20:06  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
tak mate niekto tento katechak?
Rarach 

od včera mam.

Pôvodne zaslal jarmok - 19 september 2011 :  12:33:30



Takze mozno Vam polozit zopar otazok z klasickeho katechizmu pre deti (tzv. maly katechizmus), ci a ake odpovede na ne, najdete v tomto derivate KKC?








======================================================






citácia:
Na tohto kardinála som, čo sa pamätám, nepočul jedného dobrého slova...

Pôvodne zaslal Reconquistador - 20 september 2011 :  19:59:30


http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=3220



Benedikt VI. v predhovore v YOUCAT o.i. pise:





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Sviatost krstu. Téma Next Topic: Ako som pocítila Božie milosrdenstvo...  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06