Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Apokalypsa v Japonsku
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pekelná debata Téma Next Topic: Vznik vesmíru- Kto je za tým? Alebo koho dielo je
Strana: z 7

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  19:47:35  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Nestastie, ktore postihlo Japonsko je strasne....hroza a des. Velmi ma prekvapilo, ze nie je pocut o rabovackach, vsetci stoja slusne v radoch na benzin a potraviny....aj ked je obrovsky dopyt tak ceny ostali stale take ako pred katastrofou. Citala som , ze jeden reporter nukal za benzin dvojnasobok a chlap na pumpe sa mu vysmial. Cim to je , ze japonci su taki kultivovani ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  20:31:34  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Jeden z najnemoralnejsich a najpohanskejsich narodov sveta, okostoval predjedlo toho, o co si davno intenzivne koleduju.

Sa cudujem, ze to este dakto s krestanstvom naplnenou mozgovnou nikde nespomenul.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  21:19:21  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
BOŽÍ TRESTY? DNES CENZUROVÁNO!
http://stjoseph.cz.hop.otoman.cz/g101.html

citácia:
Jeden z najnemoralnejsich a najpohanskejsich narodov sveta, okostoval predjedlo toho, o co si davno intenzivne koleduju.
Pôvodne zaslal Rarach - 15 marec 2011 :  20:31:34



Ja sa zas čudujem, ako je možné, že taký New York ešte nezmietla tsunami, Paríž novovzniknutá sopka a Londýn zemetrasenie...

Zaslúžili by sme si omnoho horšie tresty už v tomto živote za neprávosti, ktoré sa páchajú.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  21:23:23  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
a ja sa cudujem ako ste vy dvaja preskocili mnohe pasaze v uceni jezisovom ked takto rozpravate

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  21:24:38  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Zapad je trestany uz ovela davnejsie a ovela horsie.
Napoveda: vyrok Montiniho o dyme satanovom...
Ale sak, vsetko je, jak ma byt.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  21:28:57  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
tresty si zapad mozno zasluzi za svoju hriesnost no len bohu prinalezi sudit, ja nebudem nikoho sudit za jeho hriechy, ja sa budem modlit za odpustenie hriechov, to je nasa uloha, modlit sa za tych ktori zbludili, pomahat nudznym, sucitit s trpiacimi, no sudenie hriechov druhych neprinalezi rarachovi ani Reconquistadorovi, ani timyleemu, prinalezi len bohu, kto sudi hriechy za boha a vravi o zasluzenych trestoch ten sa hra na boha,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  22:11:37  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
a ja sa cudujem ako ste vy dvaja preskocili mnohe pasaze v uceni jezisovom ked takto rozpravate

Pôvodne zaslal timylee - 15 marec 2011 :  21:23:23



Zrejme si ma nepochopil. Ja som písal o Božích trestoch a tie boli v biblických časoch faktom a nevidím dôvod, prečo by zrovna teraz diať sa nemali.

Z druhého pohľadu - mňa utrpenie Japoncov nijak neteší a mať možnosť, sám by som šiel pomôcť.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  22:18:13  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:


Z druhého pohľadu - mňa utrpenie Japoncov nijak neteší a mať možnosť, sám by som šiel pomôcť.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 15 marec 2011 :  22:11:37



http://www.charita.sk/aktuality/charita-vyhlasuje-verejnu-zbierku-na-pomoc-japonsku


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  22:23:40  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
presne tak Božie tresty tu boli vždy.

"A flagello terraemotus, libera nos Domine."

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  22:29:17  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
"Alebo si myslíte, že tí osemnásti, čo na nich padla veža v Siloe a zabila ich, boli väčší vinníci ako ostatní obyvatelia Jeruzalema?" (Lk 13,2-4) ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  22:41:25  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak vidite, Evelinka.
Ak Vas citat z biblie ma znamenat nieco v tom zmysle, ze prirodne katastrofy nemame brat ako Bozie tresty,

tak je to dalsi dokaz, ze biblie dnes naozaj treba zakazat, aby si z nich domneli katolici nevyberali nekatolicke vyklady.

Spat ku poctivym katolickym katechizmom, ktore predkladaju nauku KC.
Tie velke podkladaju patricne mravoucne state SZ archou a Noem, resp. desiatimi spravodlivymi a Abrahamom, pripadne Sodomou a Gomorou. Atd.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  22:58:25  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
Tak vidite, Evelinka.
Ak Vas citat z biblie ma znamenat nieco v tom zmysle, ze prirodne katastrofy nemame brat ako Bozie tresty,
Pôvodne zaslal Rarach - 15 marec 2011 :  22:41:25



Nejaké výklady Biblie by som si tu na tomto fóre prezentovať veru nedovolila.
A stihla som si prečítať váš príspevok ešte pred tým, ako ste z neho istú časť o protestantoch s nálepkou "I love katholics" vymazali.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  23:07:51  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
No ano, pretoze nemam zaujem o konfrontacne prispievanie, speci s Vami, ponechal som iba to, co je cele iba podmienecnym tvrdenim.

Onen vymazany dodatok moze byt kludne pravdivy, ale nech je radsej tam v limbe, tu je predsa len hlavna tema o Japonskej apokalypse.

Dakujem za pohodovy prispevok, akurat ze zmysel Vasho citatu z Pisma ste nijako neosvetlili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  00:06:33  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Prvé čo ma napadlo po týchto udalostiach bolo, že či to je Božím trestom a ak hej, tak za čo? Lebo neviem o Japonsku zhola nič aké sú tam pomery. Ale podľa mňa má Timylee pravdu, že ak aj toto je Boží trest, my tu nie sme na to, aby sme to súdili, a nebodaj želali toto Japoncom, že šak si to zaslúžia. Naša úloha nieje súdiť ale milovať blížneho ba aj svojho nepriateľa. Spravodlivosť nech je vykonaná. Ale hovoriť Japonci si to zaslúžia, je ako popraviť človeka bez riadneho súdu ak nieje jeho vina istá a nutnosť popravy obhájená. Dalo by sa možno globalizovať, že činy daného národa presiahli hranice, ale stále nevieme či každý človek bol nespravodlivý. Možno existuje dôvod prečo by sme mohli takto súdiť národ, ale zatiaľ sa úvahovo k takému dôvodu neviem dostať. Dá sa k takému dôvodu oprávnene dostať?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  06:39:57  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
Jeden z najnemoralnejsich a najpohanskejsich narodov sveta, okostoval predjedlo toho, o co si davno intenzivne koleduju.

Sa cudujem, ze to este dakto s krestanstvom naplnenou mozgovnou nikde nespomenul.
Pôvodne zaslal Rarach - 15 marec 2011 :  20:31:34


Tak to si riadne prepískol.
Asi si zabudol, že v Japonsku zomierali aj kresťania ...
A čo naši saleziánski misionári čo sú tam ? Majú nejakú imunita na tsunami ?

A čo taký František Xaverský ? Nebolo jeho účinkovanie v Japonsku hádzaním hrachu na stenu ? On totižto pohyb litosferických dosiek aj tak nemal šancu ovplyvniť a časté zemetrasenia v tejto oblasti boli, sú a budú. Tie "tresty" boli sú a budú bez ohľadu na to, aké vyznanie tí Japonci budú mať.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  11:14:11  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Žijeme časy, ktoré sú opisované v Zjaví Jána. Rôzne pohromy prírodné nevídaných rozmerov, nové choroby, šíriace sa zlo a hriechy, ktoré sú akceptované ako normálne, dokonca dobré, zlo sa vydáva za dobro. Áno, aj Božie tresty. Toto všetko je predpovedané, ale môžeme to zmeniť pokáním, zmenou, aj keď už to asi nie je možné. O všetkom hovorí Panna Mária v Modrej knihe. Aj v Japonsku sa zjavovala - v Akkite, ako spoluvykupiteľka a táto dogma bude pravdepodobne vyhlásená o pár rokov / mesiacov_?/, čo bude možno /môj názor/ súvisieť aj s varovaní a zázrakom - známe z Garabandalu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  11:42:33  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov

priklanam sa k tomu, ze je to Bozi trest a varovanie pre ostatnych
Japonsko sa poklada za velmi vyspele, ale co sa tyka moralky, ktoru spominal Rarach...
ale vyzera to, ze ludia si nevstupia do seba a radsej si vymyslia, ze to sposobili mimozemstania

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  11:46:45  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
akurat ze zmysel Vasho citatu z Pisma ste nijako neosvetlili.

Pôvodne zaslal Rarach - 15 marec 2011 :  23:07:51



veď som písala, že na tomto fóre (a nie len tam) by som si nedovolila prezentovať svoje výklady Písma. Stotožňujem sa s tým výkladom, ktorý dáva KC.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  11:49:06  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
"Alebo si myslíte, že tí osemnásti, čo na nich padla veža v Siloe a zabila ich, boli väčší vinníci ako ostatní obyvatelia Jeruzalema?" (Lk 13,2-4) ...

Pôvodne zaslal Evelinka - 15 marec 2011 :  22:29:17



"Nie, hovorím vám, ale ak nebudete robiť pokánie, všetci zahyniete podobne." Lk 13,5.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:01:40  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

ale vyzera to, ze ludia si nevstupia do seba a radsej si vymyslia, ze to sposobili mimozemstania

Pôvodne zaslal janka - 16 marec 2011 :  11:42:33


Nie mimozemstania ale americania svojou novou zbranou.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:28:37  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

ale vyzera to, ze ludia si nevstupia do seba a radsej si vymyslia, ze to sposobili mimozemstania

Pôvodne zaslal janka - 16 marec 2011 :  11:42:33


Nie mimozemstania ale americania svojou novou zbranou.

Pôvodne zaslal Mato - 16 marec 2011 :  13:01:40



Nemajú dôvod ničiť Japoncov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:29:52  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
Konečne sa spamätajte, zemetrasenia, povodne, cunamy, tornáda a rôzne pohromy tu boli dávno pred nami, zrejme vtedy páchali hriechy zvieratá a rastliny.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:43:26  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
Konečne sa spamätajte, zemetrasenia, povodne, cunamy, tornáda a rôzne pohromy tu boli dávno pred nami, zrejme vtedy páchali hriechy zvieratá a rastliny.

Pôvodne zaslal perunko - 16 marec 2011 :  13:29:52



Perunko, nerozumies tomu , ver mi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:46:26  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Konečne sa spamätajte, zemetrasenia, povodne, cunamy, tornáda a rôzne pohromy tu boli dávno pred nami, zrejme vtedy páchali hriechy zvieratá a rastliny.

Pôvodne zaslal perunko - 16 marec 2011 :  13:29:52



Perunko, nerozumies tomu , ver mi.

Pôvodne zaslal Lucia - 16 marec 2011 :  13:43:26



Mám taký pocit, že tomu, čo hovoríte nerozumiete ani vy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:48:20  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Konečne sa spamätajte, zemetrasenia, povodne, cunamy, tornáda a rôzne pohromy tu boli dávno pred nami, zrejme vtedy páchali hriechy zvieratá a rastliny.

Pôvodne zaslal perunko - 16 marec 2011 :  13:29:52



Perunko, nerozumies tomu , ver mi.

Pôvodne zaslal Lucia - 16 marec 2011 :  13:43:26



Mám taký pocit, že tomu, čo hovoríte nerozumiete ani vy.

Pôvodne zaslal perunko - 16 marec 2011 :  13:46:26



Pocity a zmysly casto klamu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  13:49:00  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
citácia:
Konečne sa spamätajte, zemetrasenia, povodne, cunamy, tornáda a rôzne pohromy tu boli dávno pred nami, zrejme vtedy páchali hriechy zvieratá a rastliny.

Pôvodne zaslal perunko - 16 marec 2011 :  13:29:52



Perunko, nerozumies tomu , ver mi.

Pôvodne zaslal Lucia - 16 marec 2011 :  13:43:26



Mám taký pocit, že tomu, čo hovoríte nerozumiete ani vy.

Pôvodne zaslal perunko - 16 marec 2011 :  13:46:26



Pocity a zmysly casto klamu.

Pôvodne zaslal Lucia - 16 marec 2011 :  13:48:20



Ako koho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Pekelná debata Téma Next Topic: Vznik vesmíru- Kto je za tým? Alebo koho dielo je  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06