Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Oznam fora o tom, kto moze prispievat
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith
Strana: z 6

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2011 :  20:24:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Janka,

velmi ale velmi by som sa cudoval, keby tuna dakto z tabora veriacich, uspel.
Nepotrebujem sa zastavat druheho tabora, ani kritizovat prvy - aky zmysel by to malo.
Tak to iba skonstatujeme - nemate sancu, vazeni tuvystupujuci katolici.
Dokazali ste hlavne to, ze protistrane ste dali dost dalsich silnych dovodov, ani len vo sne nepomyslat nad zmenou, ktora by tesila srdce katolika.
Vy co mate pristup do tajnej sekcie, odvolavam sa na one pravidla pristupu zo Sumy.
Ti, ktori tu za tabor veriacich skusali ""cosi"", absolutne nic z tych pravidiel nerespektovali.
Vysledok je zjavny a nutny.
Poviem to este inak: keby niekto z opacneho tabora vdaka tomu, co tu doteraz od katolikov dostavali, zmenil svoje zmyslanie, tak by dokazal nie to, ze ho premohla sila argumentu, ale, ze on sam je nenarocny slaboch.




Pôvodne zaslal Rarach - 14 marec 2011 :  21:22:26


mate pravdu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:15:05  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Prečo má perunko prístup do kresťanských sekcíí a ja nie?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:15:59  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo má perunko prístup do kresťanských sekcíí a ja nie?

Pôvodne zaslal Kolji - 16 marec 2011 :  20:15:05



No už nebudem mať, ale nevadí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:19:11  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Prečo má perunko prístup do kresťanských sekcíí a ja nie?

Pôvodne zaslal Kolji - 16 marec 2011 :  20:15:05





Kolji, uz aj ty udavas ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:20:22  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Čože? Jak to myslíš?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:21:57  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Čože? Jak to myslíš?

Pôvodne zaslal Kolji - 16 marec 2011 :  20:20:22



Určite si to neurobil vedome, ale práve si na to upozornil admina, respektívne si mu to hodil na oči, niečo ako keby ťa v škole chytí učiteľ pri opisovaní a ty by si mu povedal, že prečo ty nemôžeš a Jano môže ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:24:16  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ehm...do kresťanských sekcií prispievaš. Myslím, že admin by si to všimol aj bez môjho upozornenia

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:25:03  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Čože? Jak to myslíš?

Pôvodne zaslal Kolji - 16 marec 2011 :  20:20:22



no ze si tymto bonznul perunka , vari ti to tam az tak chyba?, pre mna je az teraz potesenim citat ich vlastne nikym neatakovane nazory , len teraz vidiet ze irituju i samych ich vlastnych spolubratov, tolko peral co sa vyrojilo odvtedy ako to mame zakazane tu uz davno nebolo


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:26:37  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Čože? Jak to myslíš?

Pôvodne zaslal Kolji - 16 marec 2011 :  20:20:22



no ze si tymto bonznul perunka , vari ti to tam az tak chyba?, pre mna je az teraz potesenim citat ich vlastne nikym neatakovane nazory , len teraz vidiet ze irituju i samych ich vlastnych spolubratov, tolko peral co sa vyrojilo odvtedy ako to mame zakazane tu uz davno nebolo



Pôvodne zaslal saxsax - 16 marec 2011 :  20:25:03



Hej, napríklad s tým smiechom a Japonskom. Teda nemám nič proti veriacim, ale toto je už moc.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  20:45:01  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Tak mňa väčšina tých výrokov o Japonsku z kresťanských prstov ani neprekvapuje. Nie je to prvý krát, čo vidím *kresťanskú* morálku v praxi. Azuritkov kritický postoj, ktorým ukazuje, že vie používať rozum a Vlkodlakova posledná reakcia, ktorou ukazuje, že rozum používa (a nemá ho *vytunený*)...ostatní prispievatelia by mali navštíviť psychológa alebo sa nechať monitorovať pri prejavovaní týchto názorov s elektródami na hlave a v prítomnosti neurobiológa.

A áno, posledná veta mala byť cynická, tak vopred oznamujem, že ma mrzí, ak si to niekto precitlivelý zobral príliš na srdce.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  21:56:35  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
perunko, naozaj bez ironie, co sa tyka nabozenstva, Cirkvi a Bozieho riadenia vo svete, tu by si sa nemal vyjadrovat, lebo kedze nemas vieru a prislusne vedomosti, nie si este schopny tieto veci pochopit.Si absolutne mimo.Vsimla som si to na tvojich odpovediach pri Japonsku . A je to bez urazky vidiet i na prispevkoch saxsovych a kolji.
Co sa tyka este Kolji a saxsa pouzila by som Kristov vyrok "Nehadzte perly pred svine a nedavajte psom svate veci. No a saxsax,sa mi zda vo svojom postoji omnoho viac utvrdeny ako Kolji takze jeho by som upozornila este na vyrok, ktory Boh hovori o ateistoch:Hlupak si povie v srdci:Boha niet."a Kristov vyrok o lahostajnosti"Ked nie si ani horuci ani studeny, uz uz ta vypluvam z ust.“Tieto moje slova neberte ako urazku, bodaj by som sa mylila, lebo uplne do srdca vidi iba Boh, ktory vas miluje a tuzi po vasej spase. Budem sa za vsetkych modlit.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  22:00:22  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
perunko, naozaj bez ironie, co sa tyka nabozenstva, Cirkvi a Bozieho riadenia vo svete, tu by si sa nemal vyjadrovat, lebo kedze nemas vieru a prislusne vedomosti, nie si este schopny tieto veci pochopit.Si absolutne mimo.Vsimla som si to na tvojich odpovediach pri Japonsku . A je to bez urazky vidiet i na prispevkoch saxsovych a kolji.
Co sa tyka este Kolji a saxsa pouzila by som Kristov vyrok "Nehadzte perly pred svine a nedavajte psom svate veci. No a saxsax,sa mi zda vo svojom postoji omnoho viac utvrdeny ako Kolji takze jeho by som upozornila este na vyrok, ktory Boh hovori o ateistoch:Hlupak si povie v srdci:Boha niet."a Kristov vyrok o lahostajnosti"Ked nie si ani horuci ani studeny, uz uz ta vypluvam z ust.“Tieto moje slova neberte ako urazku, bodaj by som sa mylila, lebo uplne do srdca vidi iba Boh, ktory vas miluje a tuzi po vasej spase. Budem sa za vsetkych modlit.


Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2011 :  21:56:35



To, že nie som veriaci ešte neznamená, že nemám vedomosti o vašej viere. A tie vedomosti mám.

Na tie vaše bez urážky kydy o Japonsku netreba silnú vieru, ale silný žalúdok. Toto by nedokázal vymyslieť normálne uvažujúci človek.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2011 :  22:06:21  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
radar, kde presne to boh a kristus povedali? V tvojom znení to neviem nikde nájsť...nebude to zase nejaký produkt tvojej osobnej teológie? Ako Bernard Planck? :)

Ale perunko, ty tie kresťanské sekcie fakt zbytočne spamuješ a provokuješ ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  08:23:42  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
... Budem sa za vsetkych modlit.

Pôvodne zaslal radar - 16 marec 2011 :  21:56:35



modlila by si sa za niekoho aj napriek tomu, ze by to od teba nechcel?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  11:40:46  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
modlila by si sa za niekoho aj napriek tomu, ze by to od teba nechcel?

Pôvodne zaslal guest636 - 17 marec 2011 :  08:23:42



Dal by si svojmu dieťaťu so zápalom pľúc antibiotiká či injekciu (alebo čo je potrebné na vyliečenie) aj keby tieto veci nechcelo?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  11:41:50  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Azuritko, tvoja schopnosť používať príklady ma udivuje čím ďalej tým viac. Guest je podľa teba radarin syn?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  11:58:19  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:


Dal by si svojmu dieťaťu so zápalom pľúc antibiotiká či injekciu (alebo čo je potrebné na vyliečenie) aj keby tieto veci nechcelo?

Pôvodne zaslal Azuritko - 17 marec 2011 :  11:40:46



ja som jej dieta?

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  12:37:25  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Mňa udivuje Vaša snaha ma dostať. Presne som čakal túto odpoveď od Guesta, ale že sa ešte niekto rovnako ozve som nečakal. Takže keby máte tú možnosť, pre cudzieho človeka by ste to neurobili?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  12:38:49  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Nie, ak by ma požiadal neurobiť to.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  12:44:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Nie, ak by ma požiadal neurobiť to.

Pôvodne zaslal Kolji - 17 marec 2011 :  12:38:49



To preto, lebo mi chceš odporovať alebo preto, že by si ho nechal na jeho túžbu zomrieť? A to by ho zachránilo len trocha liekov alebo chvíľu nepríjemná injekcia. To si až taký neľudský? Alebo sme sa nepochopili?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  12:51:08  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ok, poviem ti to inak. Tvoj príklad je odveci preto, že injekcia je niečo iné ako modlitba ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  12:58:24  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
OK, to je silný argument, ale je zároveň silne subjektívny. Použi môj pohľad a uvidíš, že správna modlitba môže byť omnoho viac ako tá injekcia. Ale nemusíš to chápať, nemusíš to prijať, ja len ukazujem, že z Vášho pohľadu nechcenie modlitby, je z nášho pohľadu, akoby sme nedali zomierajúcemu injekciu, ktorá mu môže zachrániť život. Samozrejme to nieje až také jednoduché, ale myslím, že to je ako tak vhodný ekvivalent pre lepšie pochopenie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  13:01:57  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ok, tu skom skončil. Proti iracionálnym tvrdeniam skutočne nedokážem racionálne odpovedať.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  13:32:16  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
OK, to je silný argument, ale je zároveň silne subjektívny. Použi môj pohľad a uvidíš, že správna modlitba môže byť omnoho viac ako tá injekcia. Ale nemusíš to chápať, nemusíš to prijať, ja len ukazujem, že z Vášho pohľadu nechcenie modlitby, je z nášho pohľadu, akoby sme nedali zomierajúcemu injekciu, ktorá mu môže zachrániť život. Samozrejme to nieje až také jednoduché, ale myslím, že to je ako tak vhodný ekvivalent pre lepšie pochopenie.

Pôvodne zaslal Azuritko - 17 marec 2011 :  12:58:24



...a uplne najlepsou kombinaciou i najucinnejsou je injekcia s modlidbou.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  15:14:07  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
azuritko...

po prve...nasilu nemozes pomahat nikomu aj keby to bolo neviem ake chvalyhodne a bohumile hlavne ked to dotycny nechce, pokial nemas splnomocnenie to spravit (napr rodic ma zodpovednost o dieta) ale ty nemas zodpovednost za mna (samozrejme nijakym sposobom ti nemozem zabranit v tom aby si sa za mna nepomodlil)

po druhe ucinnost modlitby vs injekcie bola mnohokrat porovnavana vedcami a ucinnost modlitby nikdy nebola vyssia ako ucinnost placeba; proste ak dostanes besnotu a ty sa zacnes modlit a ja ti nedam injekciu tak celkom isto umries (6 ludi prezilo besnotu bez liecby podla historickych zaznamov z toho jedno dievca znovuziskalo motoricke schopnosti), ale ak sa nebudes modlit (alebo aj budes) a ja ti tu injekciu dam, tak sa vyliecis

to sa tyka aj lucie - podat moditbu a injekciu je to iste ako zarecitovat basnicku a podat injekciu - uspesnost moze korelovat s poskytnutou liecbou, ale urcite nebude pricinou vyliecenia modlitba (basen) ale ta injekcia

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06