Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Fórum a jeho funkčnosť
 Oznam fora o tom, kto moze prispievat
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith
Strana: z 6

perunko

Stav: offline

Odoslaný - 14 marec 2011 :  23:00:00  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
Predsa neverili v skutočného Boha, lebo ten má na človeka veľké nároky. Nechápali, uvažovavali racionálne: potrebujú mať pohodlie, zdravie, vzťahy, vplyv, ...
Koho už fascinuje nepochopiteľný život Ježiša a učeníkov? Ich cestou, pravdou, životom bolo niečo iné.

Pôvodne zaslal Dušan - 14 marec 2011 :  22:56:09

Ale boli veriaci, lebo verili v nadprirodzenú bytosť.

Predstav si, že by si bol chudobný človek, čo ledva prežije a veril by v nejakých bohov (bol by o správnosti danej viery presvedčený rovnako a si teraz ty o kresťanstve) a zrazu im niekto chce zmeniť vieru. Tu vzniká spor a nastáva násilie.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 14 marec 2011 :  23:12:44  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Dobre, toto nie je téma určená na prezentovanie vlastnej teológie, ďalej reagujem už len na prípadnú diskusiu o obmedzení prístupu do určitých sekcií.

Dušan, ide práve o katolícku náuku, o ktorej mnohí viete strašne málo a pri "jej" obhajovaní obhajujete hlavne svoje osobné "teológie".

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Odoslaný - 14 marec 2011 :  23:23:06  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Kolji, ak bude možné, pokračujeme zajtra, teraz off. Mám náročné zamestnanie.
Budem nad tvojimi postrehmi uvažovať.

veriaci

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  11:37:39  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Vyroky Kolji -Dušan, ide práve o katolícku náuku, o ktorej mnohí viete strašne málo a pri "jej" obhajovaní obhajujete hlavne svoje osobné "teológie".

Viac ako priame svedectvo má pre mňa cenu racionálny argument. Svedectvo môže byť klamlivé

akoby katolícka viera na "laikoch/amatéroch/fidelistoch" stavala (ale na druhej strane, to sa dá povedať o väčšine náboženstiev a ideologických hnutí). Môj názor na pravdivosť katolicizmu z toho ale neplynie.

Nabozenstvo. to je zivot s Kristom.Je vela svatych, ktori nemali teologicke vzdelanie,/ a medzi nimi su aj ucitelia Cirkvi/ a ani P.Maria, ci sv. Jozef ho nemali, mali len zaklady, dnes by sme povedali katechizmu a citali sv. Pismo.
Biblia je kniha, kde Boh velmi jednoduchym sposobom hovori o nadprirodzenych skutocnostiach.Ziadna teologia ci filozofia,ale podobenstva zo zivota tych najjednoduchsich ludi. Pri citani pravdivo pochopi Bibliu iba clen katolickej cirkvi, lebo iba nanho v plnosti posobi Duch Svaty.Neveriaci nie je schopny tieto veci pochopit.To je fakt, nie ironia. Katolikovi staci katechizmus a pomocou Ducha Svateho /postupne,ako duchovne rastie/ stale hlbsie a plnsie chape a miluje Boha a Jeho slovo v Biblii, ktore sa naraz zacne ukazovat ako viac vrstvove s hlbokymi pravdami , kde sa clovek stretava so samotnym Bohom.
Je jasne Kolji, ze tieto veci nemas sancu porozumiet, lebo Duch Svaty v tomto smere na teba neposobi. Preto pises hore uvedene vyroky.
Ale kedze Boh vedel, ze niekto /na to ,aby uveril/ potrebuje aj teologiu a filozofiu/odporucam ti skontaktovat sa s dominikanmi,ci jezuitmi.Poradim ti, bud uprimny k sebe a neboj sa svedectiev ludi, ktori maju skusenost s Bohom.
Kristus hovori:"Ja som cesta, pravda a zivot. Kto veri vo mna, aj keby zomrel, bude zit.Nikto nepremohol smrt,ani Budha,ani Mohamed, iba Kristus.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 15 marec 2011 :  11:53:37  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
A už v z princípu je tvoj posledný výrok protikatolícky, pretože v katolíckej náuke sa biblia osobne vykladať nemá. Ty si v podstate luteránka, ktorá sa vyhlasuje za katolíčiku.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 15 marec 2011 :  12:40:05  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

saxsax -Suhlasim,kto vie preco, ateisticke stranky i obcianske fora, neberu tieto skutocnosti do uvahy.Myslim si, ale, ze by mali, ved sa jedna o velmi mudrych veriacich vedcov, casto nositelov Nobelovych cien, alebo napr. kozmonautov, ktorych veda, ci hmotny svet priviedli k viere.Takyto pripad je aj Einstein tento genialny vedec dozrel vo veriaceho cloveka tiez prostrednictvom vedy.

Pôvodne zaslal radar - 14 marec 2011 :  15:20:00

einstein bol podla jeho slov agnostik, akakolvek snaha o jeho zaclenenie medzi veriacich je sebaklamom a hrubou urazkou slavneho vedca...

Repeated attempts by the press to present Albert Einstein as a religious man provoked the following statement:

"It was, of course, a lie what you read about my religious convictions, a lie which is being systematically repeated. I do not believe in a personal God and I have never denied this but have expressed it clearly. If something is in me which can be called religious then it is the unbounded admiration for the structure of the world so far as our science can reveal it."

In a 1950 letter to M. Berkowitz, Einstein stated that:

"My position concerning God is that of an agnostic. I am convinced that a vivid consciousness of the primary importance of moral principles for the betterment and ennoblement of life does not need the idea of a law-giver, especially a law-giver who works on the basis of reward and punishment."

In a 1954 letter to Eric Gutkind, Einstein wrote:

"[...] The word God is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses, the Bible a collection of honourable, but still primitive legends which are nevertheless pretty childish. No interpretation no matter how subtle can (for me) change this. These [...] interpretations are highly manifold according to their nature and have almost nothing to do with the original text. For me the Jewish religion like all other religions is an incarnation of the most childish superstitions. And the Jewish people to whom I gladly belong and with whose mentality I have a deep affinity have no different quality for me than all other people. As far as my experience goes, they are also no better than other human groups, although they are protected from the worst cancers by a lack of power. Otherwise I cannot see anything 'chosen' about them."

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Odoslaný - 15 marec 2011 :  12:52:14  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
guest tu na fore je myslim dost ludi co to dokazu precitat a pochopit kontext no zaroven aj dost takych ktory nebudu rozumiet,

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 15 marec 2011 :  12:57:29  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

k tomu urazaniu, nielen pre Vas...Vas by neurazalo, keby o Vas niekto tvrdil, ze to, preto ako zijete, je koli Vasim predstavam, ze v podstate to nemate v hlave v poriadku, lebo neviete odlisit skutocnost od halucinacii?...Vas by neurazalo(v tomto neviem, ci prave vy mate takuto mienku), ze len preto, ze verite v Boha si o Vas myslia, ze nie ste s inteligenciou na tom prave najlepsie, hoci v skutocnosti ste na tom prinajmensom priemer?...Vas by neurazalo, ze niekto by rozpraval neuctivo a osobe, ktora je pre Vas dolezita?...Vas by neurazalo, keby Vas hadzali do jedneho vreca s kadejakymi uchylakmi len preto, ze patrite do nejakej skupiny?...a tak dalej...preto aspon mna urazaju tieto veci, hoci vy sami si to neuvedomujete...ale preco si to neuvedomujete?...asi viem...aj ja som bola kedysi taka...tak sa aspon vy poucte, aby ste neskor nelutovali...to, ze ste dnes neveriaci, neznamena, ze nimi budete do konca zivota

Pôvodne zaslal janka - 14 marec 2011 :  20:48:58

nie je mozne ma urazit

kedysi davno, ked som bol mladsi ma bolo mozne urazit, ale ako som starol pochopil som, ze nie je vhodne ani vyhodne sa urazat a ani rozumne, nic z toho nemam...zaroven som ale zistil ako efektivne obracat pokusy o urazanie na osobu, ktora sa to pokusa

napriek tomu vsetkemu sa snazim cielene urazat co najmenej, samozrejme obcas pouzijem ironiu ci sarkazmus, no snazim sa to pouzivat vzhladom na okolnosti

urazanie sa je prejav slabosti

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:23:47  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kolj
citácia:
iA už v z princípu je tvoj posledný výrok protikatolícky, pretože v katolíckej náuke sa biblia osobne vykladať nemá. Ty si v podstate luteránka, ktorá sa vyhlasuje za katolíčiku.

Tak od osoby, ktora tu hlasa svoju sukromnu teologiu, som sa v podstate stala luterankou.
Kolji, katolik, ktory ovlada katolicky katechizmus a riadi sa katolickou Bibliou, moze ohlasovat Bozie slovo.Precitaj si papezov na tuto temu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:26:56  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
guest-
citácia:
einstein bol podla jeho slov agnostik, akakolvek snaha o jeho zaclenenie medzi veriacich je sebaklamom a hrubou urazkou slavneho vedca...

Einstein vyjadril svoju vieru v osobneho Boha takto:“Kazdemu hlbokemu skumatelovi musi byt blizky isty druh nabozenskeho citenia, lebo si nemoze predstavit, ze tie neobycajne jemne suvislosti, ktore vidi, boli prvy raz nim myslene.V nepochopitelnom vesmire sa totiz prejavuje bezhranicne velka inteligencia.Ja verim v jedneho, osobneho Boha...som pevne presvedceny, ze ludstvo by sa bez nabozenstva dnes nachadzalo na barbarskom stupni vyvoja... boj vsetkych proti vsetkym by posobil ovela drastickejsie ako dnes

saxsax

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:35:18  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
radar, uz sa to tu preberalo a sam som upnul take jednoznacne jeho vyroky, ze je jasne popretie akehokolvek jeho vztahu ako veriaceho, hladaj najdes, alebo davas iba to co tipasuje?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:42:13  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
guest-
citácia:

Einstein vyjadril svoju vieru v osobneho Boha takto:“Kazdemu hlbokemu skumatelovi musi byt blizky isty druh nabozenskeho citenia, lebo si nemoze predstavit, ze tie neobycajne jemne suvislosti, ktore vidi, boli prvy raz nim myslene.V nepochopitelnom vesmire sa totiz prejavuje bezhranicne velka inteligencia.Ja verim v jedneho, osobneho Boha...som pevne presvedceny, ze ludstvo by sa bez nabozenstva dnes nachadzalo na barbarskom stupni vyvoja... boj vsetkych proti vsetkym by posobil ovela drastickejsie ako dnes

Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2011 :  14:26:56

takze si precitaj toto, o jeho osobnom bohu

Einstein o osobnom Bohu

1. - 22. marca 1954 poslal jeden selfmademan Einsteinovi do Princetonu dlhý list, v ktorom mu podrobne vylíčil svoj život. Ako 9-ročný prišiel so sestrou z Talianska do USA za tuhej zimy, na následky ktorej jeho sestra umrela; po šiestich mesiacoch zaškolenia začal ako 10-ročný pracovať; ako 17-ročný dostal príležitosť navštevovať večernú školu; teraz má dobré zamestnanie ako strojník vo výskume, má vlastný obchod a zahlásil niekoľko patentov. Udal, že je ateista a že vzdelanie získal čítaním kníh. Citoval z článkov o Einsteinových náboženských názoroch a vyjadril pochybnosti o autenticite týchto článkov. O mnohých aspektoch formálneho náboženstva sa vyjadroval neúctivo, spomínajúc milióny ľudí, ktorí sa modlia k bohu v početných jazykoch a poznamenávajúc, že Boh musí mať ohromný zbor kňazov, čo zaznamenávajú všetky ich hriechy. Končil dlhou diskusiou o sociálnom a politickom systéme v Ta-liansku a v USA a priložil šek na sumu, ktorú mal Einstein postúpiť na dobročinné ciele. 24. marca mu Einstein po anglicky odpovedal:

„Dostal som stovky listov, ale zriedka taký zaujímavý, ako Váš. Myslím si, že Vaše názory na našu spoločnosť sú správne. Samozrejme sú to klamstvá, čo ste čítali o mojom náboženskom presvedčení, klamstvá, ktoré sa systematicky opakujú. Neverím na osobného Boha a vždy som to jasne povedal. Ak je vo mne niečo, čo sa dá označiť za náboženské, je to môj bezmedzný obdiv pre štruktúru sveta, ako nám ju odhaľuje veda. - Nemám možnosť postúpiť ďalej Váš dar, a preto Vám ho vraciam, vyslovujúc Vám uznanie za dobrosrdečnosť a pekný úmysel. - Váš list mi dokazuje, že múdrosť nie je výsledok školenia, ale celoživotnej snahy zmúdrieť.”

2. - V Einsteinovom archíve je list z 5. augusta 1927 od jedného bankára z Colorada do Berlína. Bankár poznamenáva, že mnohí vedci a im podobní sa vzdávajú predstavy Boha ako bradatého dobromyseľného otca uprostred anjelov, hoci mnohí seriózni ľudia ho ešte zbožňujú práve takého. Otázka existencie Boha bola položená pri diskusii v literárnom krúžku a niektorí členovia sa rozhodli osloviť chýrnych ľudí požiadavkou o ich názor vo forme, vhodnej na uverejnenie. Pisateľ uviedol, že už majú odpovede od 24 nositeľov Nobelovej ceny a dúfajú, že im odpovie aj Einstein. Einstein napísal odpoveď po nemecky; nevie sa, či ju odoslal:

„Neviem si predstaviť osobného Boha, ktorý by priamo ovplyvňoval činy jednotlivcov, resp. ktorý by sedel súdiac činy tvorov, ktorých sám stvoril. Neviem to urobiť navzdory skutočnosti, že moderná veda vyslovila určité pochybnosti o mechanickej kauzálnosti. Moja religiozita spočíva v pokornom obdive nekonečne vyššieho ducha, ktorý sa javí v tom malom úseku skutočnosti, ktorý svojím slabým a prechodným porozumením sme vstave pochopiť. Morálnosť je nadovšetko dôležitá - ale pre nás, nie pre Boha.

3. - Jeden chicagský rabín pripravoval prednášku „O religióznom dopade teórie relativity”, a tak položil Einsteinovi 20. decembra 1939 niekoľko otázok na túto tému. Einstein odpovedal:

„Nemyslím, žeby základné myšlienky teórie relativity mohli mať nejaký vzťah k religióznej oblasti, ktorá je iná ako vedecké poznatky vo všeobecnosti. Toto spojenie vidím v skutočnosti, že hlboké vzťahy objektívneho sveta sa dajú pochopiť na základe jednoduchých logických koncepcií. Je isté, že pri teórii relativity to platí osobitne v plnej miere. Náboženský pocit, vyvolaný prežívaním logickej zrozumiteľnosti hlbokých vzťahov, je iného druhu ako pocity, ktoré sa bežne nazývajú náboženské. Je to skôr pocit hlbokej úcty pri pohľade na schému, ktorá sa manifestuje v materiálnom vesmíre. Nevedie nás to ku kroku, pri ktorom by sme si modelovali Bohu podobnú bytosť na svoj vlastný obraz - osobu, ktorá akceptuje naše priania a ktorá sa o nás ako o jednotlivcov zaujíma. Nemá to ani vôľu, ani cieľ, nie je tam nijaké musieť, je to len púhe bytie. Preto ľudia nášho typu vidia v morálnosti len čisto ľudskú záležitosť, ale táto je v ľudskej sfére tá najdôležitejšia.

4. - V r. 1934 predniesol Einstein na konferencii Americkej spoločnosti pre napredovanie vedy príspevok, z ktorého vyberáme:

„Čím viac človek poznáva usporiadanú pravidelnosť všetkých javov, tým pevnejším sa stáva jeho presvedčenie, že tieto zákonitosti nepripúšťajú príčiny odlišnej podstaty. Nemôžem pripustiť ako nezávislú príčinu prírodných javov ani ľudskú ani božskú vôľu. Isteže, doktrína osobného boha, zasahujúceho do prírodných udalostí, sa nikdy nedá vedou reálne vyvrátiť, pretože táto doktrína môže vždy nájsť útočisko v oblastiach, do ktorých veda ešte nevstúpila. Som však presvedčený, že takéto správanie zo strany reprezentantov náboženstva je nielen nedôstojné, ale aj osudné, pretože doktrína, ktorá sa nemôže udržať v jasnom svetle, ale iba v tme, nutne stratí svoj účinok na ľudstvo a pokroku spôsobí nevypočítateľné škody.

Pri svojom hľadaní etického dobra musia mať učitelia náboženstva odvahu vzdať sa doktríny osobného boha, musia mať teda odvahu vzdať sa toho zdroja strachu a nádeje, ktorý vkladal v minulosti takú obrovskú moc do rúk kňazov. Vo svojom snažení sa musia spoliehať na sily, ktoré sú schopné pestovať dobro, pravdu a krásu v ľudstve samom. To je, pochopiteľne, oveľa ťažšia, ale aj oveľa záslužnejšia úloha.”

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:43:31  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
saxsax-
citácia:
radar, uz sa to tu preberalo a sam som upnul take jednoznacne jeho vyroky, ze je jasne popretie akehokolvek jeho vztahu ako veriaceho, hladaj najdes, alebo davas iba to co tipasuje?

presne tak, saxsax, hladaj a najdes, aj to, co ti nepasuje.Clovek rastie a vyvija sa aj duchovne, ak nekladie Bohu v zivote prekazky. Ja som bola tiez ateista a potom agnostik, a moje tvrdenia ako ateistu a neskor agnostika boli ine, ako teraz, ked mi Boh dava svoje milosti.Takymto vyvojom presiel aj Einstein.Tvoje citaty su z jeho obdobia este ako agnostika.

Kolji

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:46:20  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Radar, zatiaľ si nebola schopná podložiť ani jedno zo svojich tvrdení o "veriacich" vedcoch. Dokážeš vysvetliť aspoň to, kto bol ten Bernard Planck, ktorému Max Planck v liste povedal, že verí v boha? Alebo to necháš úplne nepovšimnuté a odignoruješ to? A odkiaľ si vytiahla tento "Einsteinov" výrok?

guest636

Odoslaný - 15 marec 2011 :  14:52:37  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2011 :  14:26:56

toto ma zacina zaujimat PRETOZE: "Ja verim v jedneho, osobneho Boha..." tuto vetu, ktora je udajne jeho citatom som nasiel iba medzi referatmi v referaty.sk a odtial som sa uz nedostal dalej - neboli referencie

ja sa drzim citacie z jeho listov a v nich vravi ze je agnostik a boha vnima kako fyzikalne zakony ale aj to iba v prenesenom zmysle slova, v ziadnom pripade neveril v osobneho boha, taku prestavu prave naopak povazoval za detinsku, maximalne je mozne ho oznacit za panteistu...rovno povedal ale, ze nie je ateista

poprosim o anglicky pisany zdroj

povodny GUEST635

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  16:42:58  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
guest- znovu opakujem, ze clovek rastie a vyvija sa aj duchovne, ak nekladie Bohu v zivote prekazky..Takymto vyvojom presiel aj Einstein.Ty mas vyroky este z obdobia, ked bol agnostik.Vyrok o osobnom Bohu- takto sa vyjadril v sucasnych novinach, treba pohladat v knizniciach, toto za teba robit nemozem, niet casu. Odporucam univerzitnu kniznicu v Bratislave.

Na ukazku dalsi vyrok Einsteina z Fischer Bucherei:"Moje nabozenstvo spociva v skutocnej ucte voci nekonecnej duchovnej bytosti...Toto hlboke presvedcenie o existencii mysliacej sily, ktora sa prejavuje v nepreskumatelnom vesmire, tvori obsah mojej predstavy o Bohu.".Bolo to prave nabozenstvo, ktore dopomohlo ludstvu k pokroku vo vsetkych oblastiach.

O katolickej Cirkvi Einstein povedal:tamze
Jedine katolicka cirkev sa ozvala proti Hitlerovi a jeho utokom na ludsku slobodu.Do tej doby Cirkev neuputala moju pozornost.Ale dnes davam najavo svoj velky obdiv a oddanost voci nej Jedine ona mala odvahu bojovat za duchovnu amravnu slobodu ludstva."

Guest, o Einsteinovi najdes toho este viac na krestanskych strankach a u krestanskych autorov, napr. A.Hlinka: Viera velkych vedcov a mnohe ine. Ale neviem, ci ti to pomoze, lebo je to na krestanskych strankach...

guest636

Odoslaný - 15 marec 2011 :  17:25:20  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
guest- znovu opakujem, ze clovek rastie a vyvija sa aj duchovne, ak nekladie Bohu v zivote prekazky..Takymto vyvojom presiel aj Einstein.Ty mas vyroky este z obdobia, ked bol agnostik.Vyrok o osobnom Bohu- takto sa vyjadril v sucasnych novinach, treba pohladat v knizniciach, toto za teba robit nemozem, niet casu. Odporucam univerzitnu kniznicu v Bratislave.

...
Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2011 :  16:42:58

a vies mi vysvetlit, preco nedokazem najst anglicky pisane citacie toho co ty pises? a preco stale nachadzam len citacie ohladom jeho agnosticizmu/panteizmu? ide o nejaku konspiraciu alebo co? nehovor mi ze nie je mozne najst zdroj tych tvojich citacii na nete, ved ak su pravdive, tak dokazuju jeho nabozensky postoj, a to sa urcite da na nete, o takom vyznamnom cloveku akym einstein bol, najst

v akych sucasnych novinach?

zda sa, ze ty si v kniznici hladala, nezapamatala si si teda nazov knihy odkial mas tie citacie?

z ktoreho roku pochadzaju tie citacie o ktorych ty rozpravas?

einstein umrel v roku 1955 a v roku 1954 napisal "The word God is for me nothing more than the expression and product of human weaknesses..."

ak je toto prejav viery v ziveho osobneho boha, tak to som uz potom fakt jelen alebo co...

proste sa zda zetvoje tvrdenia sa nezhoduju s objektivne pozorovanou skutocnostou, nevravim ze klames, ale je mozne ze operujes s nepravdivymi informaciami samozrejme bez zleho umyslu

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 15 marec 2011 :  17:34:56  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
radar...

ako hladam tak hladam tak aj na anglicky pisanych strankach napr

http://www.godandscience.org/apologetics/einstein.html

citam presne to co tu tvrdim ja, proste neverim tomu, ze iba ty jedina vies ako bol na tom einstein s veirou a cely svet sa myli (pisem, ze tomu neverim, pretoze ak by som to tvrdil, bola by to logicka chyba)

povodny GUEST635

Kolji

Odoslaný - 15 marec 2011 :  17:45:31  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Tu je jeho výrok o katolíckej cirkvi počas vojny, v archíve Time magazínu

http://www.time.com/time/magazine/article/0,9171,765103,00.html

^ vieš mi nájsť, kde a kedy a komu to Einstein povedal? :)

saxsax

Odoslaný - 15 marec 2011 :  17:49:04  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:

O katolickej Cirkvi Einstein povedal:tamze
Jedine katolicka cirkev sa ozvala proti Hitlerovi a jeho utokom na ludsku slobodu.Do tej doby Cirkev neuputala moju pozornost.Ale dnes davam najavo svoj velky obdiv a oddanost voci nej Jedine ona mala odvahu bojovat za duchovnu amravnu slobodu ludstva."

Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2011 :  16:42:58

no ja ti tiez nieco dam, co povedal o katolikoch

Som presvedčený, že mnohé politické a sociálne aktivity a praktiky katolíckych organizácií sú škodlivé až nebezpečné pre spoločnosť ako celok tu a inde. Uvediem len ich boj proti kontrole pôrodnosti v čase, keď preľudnenie rozličných oblastí sveta je rozhodujúcou hrozbou pre zdravie národa a prekážkou pre svetový mier.

“I am convinced that some political and social activities and practices of the Catholic organizations are detrimental and even dangerous for the community as a whole, here and everywhere. I mention here only the fight against birth control at a time when overpopulation in various countries has become a serious threat to the health of people and a grave obstacle to any attempt to organize peace on this planet.”

Albert Einstein in a letter, 1954; from Paul Blanshard, American Freedom and Catholic Power, Greenwood Pub., 1984, p. 10.

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  18:30:14  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:

O´ake velke pismena No musim to prezit

Azuritko

Odoslaný - 15 marec 2011 :  18:31:17  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Medzi tým množstvom vedcov sú vedci veriaci, sú vedci, ktorým veda prehĺbila vieru v existenciu Boha a zmení to niečo na postoji neveriacich alebo veriacich? Ani v najmenšom. Načo potom toľké handrkovanie kvôli jednému vedcovi, keď už nikto nikdy správne neposúdi, či bol alebo nebol skutočne veriaci? A ešte je to aj maximálne mimo témy.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 15 marec 2011 :  18:49:37  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

O´ake velke pismena No musim to prezit

Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2011 :  18:30:14

len a len pre teba

radar

Odoslaný - 15 marec 2011 :  18:59:27  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
len a len pre teba

myslela som si to

saxsax

Odoslaný - 15 marec 2011 :  19:19:51  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:

citácia:
len a len pre teba

myslela som si to

Pôvodne zaslal radar - 15 marec 2011 :  18:59:27

Strana: z 6 Previous Topic: Pocet aktivnych tem Téma Next Topic: admin loves edith  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06