Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Katolícka apologetika
 Apologetické pohľady
 Biblia - zakázať?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Klamstvá z brožúry  Téma Next Topic: MISIE predtym a dnes - najdes rozdiel ??
Strana: z 8

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  08:44:13  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Ist na misiu za nekatolikom s bibliou pod pazuchou, alebo s katechizmom pod pazuchou - obe uplne zle, jedna vacsia kravina ako druha.

Nielenze nepotrebujete ani jedno ani druhe vlacit so sebou, ale ani nesmiete.
Nepotrebujete preto, lebo osoba je nastrojovou pricinou, a nie knizka, tu treba ovladat a vediet aplikovat, vsetko ostatne je vecou adresata a milosti
Nesmiete preto, lebo biblia pod pazuchou je barlicka, ktora dokazuje, ze ju potrebuje hlavne sam "misionar" a nie ten, kto ma byt obracany.

Pokial druhej strane nevadi, ze idete do dialogovania s bibliou v rukach, uz v tom momente je jasne, ze je to rovnaky trotl.
Tu niet koho evanjeliuzovat, tu niet evanjelizatora. Tu sa bude iba sutazit, kto dalej docika.




Pôvodne zaslal Rarach - 17 marec 2011 :  00:46:01

Ocenujem vašu fantáziu p. Rarach. No predsa len sa držme toho čo funguje a prináša svoje dobré ovocie.

Ak hovoríme o diskusii s nekatolíkom..
1. ak nie som dostatočne pripravený na takú diskusiu (znalost katechizmu a Biblie, odporucam na take niečo nepristupovať

2. Nekatolík zvyčajne pristupuje ku katolíkovi prvý. (Nepoznám prípad okrem seba, žeby katolík šiel s Bibliou evanjelizovat nekatolíka. Možno také prípady sú, neviem, nepoznam, nepočul som.)
nekatolík pristupuje ku katolíkovi s Bibliou. Veriš tomu čo je v Biblii?? Ak odpovieme "ano" tak už sa to vezie, "tak mi vysvetli to a ono"
Tu chcem povedať ak vôbec sa chceme baviť o Biblii s nekatolíkom, tak neodporúčam čítať z jeho Biblie ale zo svojej. Inak treba odísť ak nemám svoju Bibliu - katolícku.

a v suhrne:
ak idem do nekatolíckeho prostredia, som automaticky misionar, lebo vtom momente sa stávam ovečka medzi vlkma. Je dobré ak budete mať zo sebou Bibliu, lebo vám budu prednos tlačiť ten ich trhaci kalendar.
totiž ekumenizmus (možno) existuje iba za "zelenym stolom" ked naša autorita vedie dialog s nekatolíkmi. Ale v našej praxi každodennej ak sa snažime praktizovať ekumenizmus tak to je taky falošny ek.
"Alebo sa cítime ako protestanti a vtedy nám to môže isť na jednotku .." ale to uz je na zamyslenie...

a uplne na záver: Najlepsie by bolo keby sa Biblia zakázala a fakt nedostala do ruk všetkých ludí. Ale to už je iba povzdich ... všetci vieme že to je nezvratné a už Biblia bude navždy v rukách každého bežného človeka.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  14:51:46  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Tornero, neviem ako si myslel tu dvojku. Moje skusenosti hovoria , pokial ja nezacnem hovorit o Bohu, a to mnohokrat aj medzi "veriacimi", tak nik nezacina. Tato tema nepatri medzi najpopularnejsie. Este tak o p. Vassule by dali rec...dnes ( opakujem- aj u mnohych veriacich) ficia temy ako je alternativne liecitelstvo, kde si zaviazat cervenu snurocku proti zoci, ako sa robi uhlikova voda, ktora vestica je najlepsia , co mala dnes Seherezada oblecene, poztitvne myslenie atd....jeden by plakal.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  15:49:30  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Tornero, neviem ako si myslel tu dvojku. Moje skusenosti hovoria , pokial ja nezacnem hovorit o Bohu, a to mnohokrat aj medzi "veriacimi", tak nik nezacina. Tato tema nepatri medzi najpopularnejsie. Este tak o p. Vassule by dali rec...dnes ( opakujem- aj u mnohych veriacich) ficia temy ako je alternativne liecitelstvo, kde si zaviazat cervenu snurocku proti zoci, ako sa robi uhlikova voda, ktora vestica je najlepsia , co mala dnes Seherezada oblecene, poztitvne myslenie atd....jeden by plakal.



Pôvodne zaslal Lucia - 17 marec 2011 :  14:51:46

tak ešte raz, musím sa naučiť písať vystižnejsie ... reč je otom, že katolík ide do nekatolíckeho prostredia. Pod týmto nekatolíckym prostredím, myslím všetky protestanské skupiny, ktoré vychádzajú "iba z Pisma"
Hovorím otom, že aj keď nejdeš napríklad baptistom evanjelizovat priamo, tak oni ti v takomto prostredí položia pár otázok. Totiž budu sa chciet chopiť priležitosti. (priležitosť robí zlodeja). Preto som spomenul mať po ruke katolícku Bibliu + katechizmus. Totiž oni tvrdia že to čo je v katechizme je v priamom rozpore s BIbliou, tak prečo im neukázať že sa mýlia?
Je to niečo čo ich môže usvedčiť.

je treba zo sebou nosiť Bibliu aj ked buduješ ekumenizmus, lebo ist do takého prostredia za učelom budovania ekumenizmu a nebyť patričný vybavený na konfrontáciu, je hazardovanie so svojou katolíckou vierou.
Preto hovorím že ekumenizmus nieje možny, lebo viem ako to končí, je to časovana bomba. Vždy sa niekto najde kto sa neudrži.


Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  18:10:46  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tornero, neviem ako si myslel tu dvojku. Moje skusenosti hovoria , pokial ja nezacnem hovorit o Bohu, a to mnohokrat aj medzi "veriacimi", tak nik nezacina. Tato tema nepatri medzi najpopularnejsie. Este tak o p. Vassule by dali rec...dnes ( opakujem- aj u mnohych veriacich) ficia temy ako je alternativne liecitelstvo, kde si zaviazat cervenu snurocku proti zoci, ako sa robi uhlikova voda, ktora vestica je najlepsia , co mala dnes Seherezada oblecene, poztitvne myslenie atd....jeden by plakal.



Pôvodne zaslal Lucia - 17 marec 2011 :  14:51:46

tak ešte raz, musím sa naučiť písať vystižnejsie ... reč je otom, že katolík ide do nekatolíckeho prostredia. Pod týmto nekatolíckym prostredím, myslím všetky protestanské skupiny, ktoré vychádzajú "iba z Pisma"
Hovorím otom, že aj keď nejdeš napríklad baptistom evanjelizovat priamo, tak oni ti v takomto prostredí položia pár otázok. Totiž budu sa chciet chopiť priležitosti. (priležitosť robí zlodeja). Preto som spomenul mať po ruke katolícku Bibliu + katechizmus. Totiž oni tvrdia že to čo je v katechizme je v priamom rozpore s BIbliou, tak prečo im neukázať že sa mýlia?
Je to niečo čo ich môže usvedčiť.

je treba zo sebou nosiť Bibliu aj ked buduješ ekumenizmus, lebo ist do takého prostredia za učelom budovania ekumenizmu a nebyť patričný vybavený na konfrontáciu, je hazardovanie so svojou katolíckou vierou.
Preto hovorím že ekumenizmus nieje možny, lebo viem ako to končí, je to časovana bomba. Vždy sa niekto najde kto sa neudrži.



Pôvodne zaslal tornero - 17 marec 2011 :  15:49:30



Torento, dakujem za vysvetlenie, dava to logiku, ze ak pojdem evanjelizovat medzi protestantov tak si mam zobrat Bibliu. Dufam, ze to nikdy nebudem musiet urobit lebo je to , pre mna, dost hrozostrasna predtava. Chodievala som na protestantske forum a stacilo mi. Velakrat sme im vysvetlovali, ze ziadny katolik sa neklania obrazom a socham, dokazovali Sv. Pismom atd. - oni stale svoje. Je to tazke lebo protestanti su presvedceni, ze katolici su modlosluzobnici ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  19:13:52  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
ano, je lepšie sa toho nezúčastnovať.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  19:42:04  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
citácia:
ano, je lepšie sa toho nezúčastnovať.

Pôvodne zaslal tornero - 17 marec 2011 :  19:13:52



...ale ty by si si trufol hadam , ci nie ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 17 marec 2011 :  20:10:28  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
tak je čas zmúdrieť. Uz to nebudem vyhladávať, ani nic podobného.
Teraz už inému sa budem venovať. netreba chodiť daleko, treba spraviť "doma" poriadok. Vieš zistil som že našinci potrebujú našu pomoc oveľa viac.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jerome

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2011 :  09:03:43  Zobraziť profil  Pridať jerome do zoznamu priateľov
Tornero : vynikajúci záver-ÁNO,našinci potrebujú pomoc oveľa viac.

Lucia : ak chceme protestantovi dokázať,že úcta k posvätným zobrazeniam Krista a k svätým je správna,tak by sme mali vedieť prameň.A ten vo svätom Písme priamo nie je.Rovnako ako nedokážete priamo s Písma,že Ježiš Kristus je pravý Boh a pravý človek-BOHOČLOVEK,ktorý v sebe zahŕňa nezmiešané dve prirodzenosti-Božskú a ľudskú.Tieto náuky boli prijaté na všeobecných konciloch Cirkvi a ak protestanti veria tej druhej(dogma o tom,že Kristus má v sebe dve prirodzenosti),tak prečo už neveria tej prvej spomenutej?Veď boli prijaté tou istou Cirkvou-jedinou,svätou katolíckou a apoštolskou?
Aby som bol presný,jedná sa o II.nicejský koncil konaný r.787.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 46  ~  Člen od: 11 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2011 :  07:42:02  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Skoncili sme pri Zbierke definicii a deklaracii Cirkvi vo veciach viery a mravov (Denzinger), ktora vyznamne podciarkla spravne ponatie Pisma, jeho spravnej funkcie v zivote krestana.

Denzinger vyslovne potvrdzuje vacsinu mojich tez z uvodu.

Zostava uz iba zopar marginalnych pripadnych namietok, preco bibliu vraj nezakazat.

Jedna oblubena vychadza z odporucania Cirkvi citat Pismo, ze sak si to ona zela.
Dokonca aj v minulosti sa to doporucovalo:







a neviem, ci existuje taky katolicky katechizmus, v ktorom by sa Pismo nedoporucovalo citat, v ktorom by sa nehovorilo stale to iste:








V KC su s citanim Pisma dokonca spojene aj odpustky.





Tak ako moze niekto tvrdit spravnost zakazu biblii?



Velmi lahko.
Takto:




Kde najdeme doporucenia citat Pismo?
Odpoved: v roznych katolickych zdrojoch, napriklad v katechizmoch.

No a koho sa tykaju doporucenia citat Pismo?
Odpoved: toho, koho sa tie rozne katolicke zdroje tykaju, pre koho su urcene: pre katolikov prip. za urcitych okolnosti nepokrstenych dospelych katechumenov, ktori sa zverili do spravy Cirkvi, hoci zatial "patria iba k dusi Cirkvi".

Teda, naramne dobre si vsimnime, co naozaj kazdy ten katechizmus a Cirkev vobec, hovori o biblii.
Vzdy a vsade je to len a len o tom, len roznymi slovami, ze biblia jakozto jeden z pramenov viery je zdroj cisty a svaty a teda obsahujuc pravdu je pre duse bezpecnym pramenom, ktory maju uprimni zodpovedni katolici co najviac k uzitku pouzivat.
Biblia patri do ruk clenom Cirkvi, katolikom.

Cirkev dava bibliu pre katolikov, a nie pre nekatolikov, a Cirkev dava katolikom skutocne Pismo, nie nekatolicke biblie.

Ked sa Pismo Cirkvou doporucuje veriacim, uz sa neriesi, ze "veriaci" rovna sa vlastne katolik, neriesi sa opat, kto je katolik a co je katolicka biblia.
Tieto pojmy spravne pochopene sa predpokladaju a je logicke, ze odporucania biblie, narabaju s uz spravne pochopenymi vyznamami tychto pojmov.
Nic ine nedava zmysel - biblia vznikla v Cirkvi, patri Cirkvi a sytit s uzitkom moze len clenov Cirkvi.
Bodka.

Na bibliu ma cas kazdy, kto este na bibliu nedorastol.
Krst sam osebe neopravnuje este nikoho povazovat slova Cirkvi za smerodajne aj pre neho, nakolko krst nie je jedina podmienka toho, co musi byt splnene, aby niekto mohol o sebe povedat, ze je katolikom.
Detsky katechizmus v prvych otazkach definuje, kto je katolik.
A kto tuto definiciu splna, az tomu patri do ruk biblia podla zelania Cirkvi, a este aj to za splnenia dalsich podmienok.
Kto ma pocit, ze katolikov, ktori maju na bibliu narok, je vela?
Je vas malo.
Velmi malo.
Velke je len statisticke cislo, ale disponovanych katolikov k Pismu, je zalostne malo.
Preto je treba biblie zakazat, lebo vacsine do ruk nepatri, nech sa napravi deformacia sucasneho stavu aspon podla poziadaviek spravodlivosti.
Po zmene situacie, ked disponovanou sa stane znacna cast veriacich, alebo vacsina, zakaz biblii moze byt obmedzeny, pripadne odstraneny.
Avsak taky stav uz nenastane nikdy, katolici statisticky narastaju, ale kvalitou je tu nezadrzatelny upadok, ktory je nezvratny.


Kazdy katolik si sam musi zodpovedat, ci ma pravo sahat po biblii, lebo inak otazku zakazu musi aplikovat v ramci autoregulacie sam.
Ak neovlada katechizmus, na bibliu nech zabudne.
Nemozno dat prednost menej dolezitemu, pred dolezitejsim, a najma ak Katechizmus je knihou najdolezitejsou:



Tomasek Katechismus 1946

No a kedze katechizmus je vlastne vyrazom priameho pravidla viery, o ktorom uz bola obsiahla rec, kruh sa uzatvara a vsetko krasne do seba logicky zapada.

Kto veci takto pojme, kto da prednost tomu comu ma, a bibliu si ponecha az k nej bude disponovany (a aj to len ak bibliu bude mat pekne v sulade s katolickymi normami - spoznamkovanu a vykladanu v uzko katolickom vyzname),
splni naroky Cirkvi na neho kladene
a milovymi krokmi predbehne kazdeho "bibliofila", strciac ho do vacku, nech uz sa hlasi k akejkolvek cirkvi a nech by mal akukolvek klericku hodnost.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2011 :  12:06:16  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Apologetika:

"Cirkev čo najvrelejšie odporúča svojim veriacim čítanie Písma svätého, ale to musí byť Písmo sväté cirkevne schválené a poznámkami opatrené.
... Text Písma svätého bránila Cirkev po všetky veky veľmi úzkostlivo proti všetkým svojim nepriateľom a všetkým bludárom.
Pápež Pius X. povedal: "Nič si tak neželáme, než aby sa čítanie biblie (Písma svätého) stalo denným čítaním"."

Biblické dejiny:

"Čítanie Písma svätého. - Mnohé miesta Písma svätého sú nám nejasné, lebo Písmo sväté bolo napísané vo východných krajinách, kde sú iné zvyky a rečové zvraty. Takéto miesta mohol by si kresťan-katolík chybne vysvetľovať a upadol by do nebezpečenstva bludu. Preto kresťania-katolíci smú čítať len Písmo sväté schválené cirkevnou vrchnosťou a opatrené poznámkami. Poznáme ho podľa toho, že na titulnom liste má "Imprimatur", t. j. možno vytlačiť."



Takže prvoradé pre katolíka je čítať schválené a opoznámkované Písmo. No kedysi položili aj životy za Písmo mučeníci, ktorý nechceli Písmo vydať pohanom. Písmo sa dlho chránilo čo najviac pred pohanmi a bludármi. Čiže logicky z toho vyplýva, že Písmo sväté má čítať ten, kto nieje bludárom, čiže verí to čo má a nevytvára si vlastné bludné predstavy o viere. Čiže jednoducho povedané, má znalosť minimálne katechizmu a všetkému tomu verí a snaží sa to dodržiavať. Inému človeku môže tým pádom Písmo škodiť. A veru aj apologetika ďalej hovorí:

"Cirkev bola skôr ako Písmo sväté a apoštolovia šírili kresťanstvo už dávno pred napísaním biblie. To nám je najlepším dôkazom na to, že apoštolovia vyučovali zpočiatku len na základe ústneho podania a nie na základe Písma svätého."

Plus je aj z Písma vyčítateľné, že samotné Písmo neobsahuje detailne celé učenie Ježiša, doslova ako píše apologetika nie je Písmo tesnopisom záznamov rečí Kristových.

Takže rád by som počul názor tých, čo sa tak oduševnene urazili na odklad Písma, či spĺňajú pri čítaní Písma potrebné podmienky a či ešte stále nesúhlasia s tým, že na Písmo treba čas hlavne pre dnešného moderného katolíka, ktorý často je bludárom v mnohých jednoduchých otázkach? Skutočne sa vyjadrite.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2011 :  09:25:31  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja by som to cele zhrnul pre seba asi takto:

Citat Bibliu je ziaduce, dobre a prospesne, ale len:

1. Pre disponovanych katolikov
2. Katolicky preklad s katolickymi poznamkami

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2011 :  08:28:36  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som to cele zhrnul pre seba asi takto:

Citat Bibliu je ziaduce, dobre a prospesne, ale len:

1. Pre disponovanych katolikov
2. Katolicky preklad s katolickymi poznamkami

Pôvodne zaslal Mato - 19 apríl 2011 :  09:25:31

tak by to malo byt :)

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2011 :  20:47:33  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Suhlasim, ale upozornujem aj na vynimky, ktore su v Bozej kompetencii. Napr. som minule pozerala DVD Sv. Augustin, on pred svojim obratenim neznasal krestanov,/musela som sa smiat, ked som pocula jeho argumenty i argumenty vtedajsich ateistov i agnostikov/5.stor./ o fanatizme katolikov a ich nenormalnosti, o tom, ze veria nezmysly/.Augustin Bibliu necital, informacie o krestanstve mal pred svojim obratenim skreslene ale ked vzal do ruky Bibliu, osvietil ho Duch Svaty a dal mu poznat hlbku jednej pasaze od sv. Pavla,ktora zmenila jeho zivot tak, ze sa obratil. Takychto zazracnych obrateni prostrednictvom Biblie, ked citatelia nemali ziadne alebo skreslene informacie o krestanstve, nie su az take ojedinele.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Boros

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2011 :  15:40:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Boros  Odoslať ICQ správu pre: Boros  Pridať Boros do zoznamu priateľov
Presne aj mňa osvietil duch svätý keď som začal čítať bibliu a rozmýšlať stal som sa ateistom. Ono díky Bohu, že jsem ateista ;)

„Keď si uvedomíš prečo neveríš vo všetkých ostatných Bohov pochopíš, prečo ja neverím v tvojho “

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 5  ~  Člen od: 21 jún 2011  ~  Posledná návšteva: 15 júl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 10 júl 2011 :  17:40:19  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Presne aj mňa osvietil duch svätý keď som začal čítať bibliu a rozmýšlať stal som sa ateistom. Ono díky Bohu, že jsem ateista ;)


Boros, nechcem ta urazit, lebo neviem,, ci si iba posmievacik,krmeny polopravdami a lzami o krestanstve a Bohu ,tak,ako to vidime na ateistickych strankach, alebo ci si naozaj zatvrdily ateista.
Ale bolo by snad dobre, keby si vedel, ze Boh hovori o urcitych typoch ludi, ktori sa nechcu obratit k Pravde toto.:"Nehadzte perly pred svine a nedavajte psom svate veci."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

romanh

Stav: offline

 Odoslaný - 02 august 2011 :  16:27:04  Zobraziť profil  Pridať romanh do zoznamu priateľov
Obsah tohto prispevku som vymazal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 111  ~  Člen od: 25 február 2008  ~  Posledná návšteva: 09 august 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2013 :  11:30:43  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
Táto téme dnes potrebuje znvuoprášenie, zisťujem, že dnes je samovykladačov ako maku, a plnia presne agendu modernistov- každý nech si vykladá ako sa mu zachce. Jasná výzva zo založenia témy platí a bude platiť pre každého, kto sa naozaj chce vymotať z pokoncilového balastu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2013 :  08:00:58  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov



Dalsia idiocia z dielne nefungujucich konceptov.
Respektive - ziadna idiocia, ale velmi dobre premysleny cieleny plan,
ako zabit viac much jednou ranou ,
samozrejme zelany vysledok uplne odlisny od toho verejne proklamovaneho.

Oni v pozadi, velmi dobre vedia, jak to cele nutne musi dopadnut.
Vyuzijuc hlupe naivky z neokatechumenatu (akoze inac, to su tiá pravi a podkuti misionari)
poslu ich hlasat, rozumej: obtazovat, otravovat ci zabavat ludi,
pod heslom uslachtilym (sak sirime radostnu zvest, no nie?),
Svata prostoto!

Ale aspon davaju fajku za vyvijanu cinnost,
aj nejake tie peniaze sa popri tom spotrebuju spravnym sposobom,
aj tym zaslepenym zneuzitym ludom v Nkat sa poskytne falosny pocit dobreho skutku.

Jediny, kto zase zaplace, je KC.

Zorientovany katolik zaroven vie,
ze toto vsetko prist muselo a bude to este pokracovat,
aby sa naplnili easte viac slova, ktore potom nikomu alibi neposkytnu:

jednou zo znamok konca bude,
ze sa bude evanjelium hlasat vsade
cize aj lokalne aj nevhodne aj zbytocne atd.








 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 11 apríl 2013 :  08:41:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
Ja by som to cele zhrnul pre seba asi takto:

Citat Bibliu je ziaduce, dobre a prospesne, ale len:

1. Pre disponovanych katolikov
2. Katolicky preklad s katolickymi poznamkami

Pôvodne zaslal Mato - 19 apríl 2011 :  09:25:31


pekne povedane
este by som dodal ze je dobre poznat aj Posvatnu Tradiciu, cize prvocirkevne spisy, ktore nam pomahaju spravne interpretovat Pismo ...

a nad tym vsetkym stoji ucitelsky urad cirkvi, ktory ma rozhodcovsku ulohu

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2013 :  20:49:57  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Som pomýlený z toho čo sa tu na týchto stránkach píše. Toto treba, či netreba brať vážne? http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-vatikanskych-uradov/c/nova-evanjelizacia-na-odovzdavanie-krestanskej-viery-zaverecny-zoznam-propozicii

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hadec

Stav: offline

 Odoslaný - 13 apríl 2013 :  23:46:39  Zobraziť profil  Pridať hadec do zoznamu priateľov
citácia:
Som pomýlený z toho čo sa tu na týchto stránkach píše. Toto treba, či netreba brať vážne? http://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-vatikanskych-uradov/c/nova-evanjelizacia-na-odovzdavanie-krestanskej-viery-zaverecny-zoznam-propozicii

Pôvodne zaslal slovak - 13 apríl 2013 :  20:49:57



Hmmm ukazka:

10. propozícia: Právo ohlasovať a počuť evanjelium
Ohlasovať dobrú zvesť a osobu Ježiša je povinnosťou každého kresťana, ktorá vychádza z evanjelia: „Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna, i Ducha Svätého” (Mt 28, 19). Zároveň má každá osoba, nech už je akéhokoľvek náboženského vyznania alebo bez neho, neodňateľné právo spoznať Ježiša Krista a jeho evanjelium. Ohlasovanie evanjelia musí byť v jeho celistvosti predkladané s rešpektom voči každej osobe a bez akéhokoľvek druhu prozelytizmu.#8232;


a toto je odpoved na otazku ohladne prozelytizmu jedneho otca redemptoristu :

Íst a obracat ludí na katolícku vieru je najzákladnejsou povinnostou a poslaním Cirkvi. Priviest ludí do katolíckej Cirkvi znamená priviest ich do Otcovho domu, priviest ich na Boziu svatbu. Kto by povedal, ze netreba prozelitovat pre Kristovu Cirkev ten je v priamom protirecení s Kristom a teda je antikristom. Peter a apostoli nám hovoria, ze "Boha treba viac poslúchat ako ludí." (Sk 5:29)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 196  ~  Člen od: 06 február 2010  ~  Posledná návšteva: 05 júl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2013 :  19:03:48  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
"Boha treba viac poslúchat ako ludí."
Kto je to Boh? Cirkevná hierarchia? Máme okrem Biblie iný dôveryhodnejší kontakt s Bohom, ako je naše svedomie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2013 :  00:46:14  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
citácia:
a toto je odpoved na otazku ohladne prozelytizmu jedneho otca redemptoristu :

poviem sam za seba ako to chapem zo zivota
myslim si ze nasilne a manipulativne obracanie ludi na katolicku vieru je v skutocnosti poprenim jej zmyslu
inak povedane nie sme jehovisti a ich metody nemaju medzi katolikmi co hladat
na druhej strane treba vediet ze katolicka viera je to najcennejsie co mame a v slobode to mozeme a mame ponukat druhym
a hladat sposoby ako ostatnym ukazat ze nasa viera stoji za to.

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2013 :  07:26:11  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
Bibliu - aj tu najkatolickejsiu s naj poznamkami a vyhovujucu vsetkym aprobaciam Cirkvi - treba zakazat a kazdy opravdivy katolik sucasnosti, vyluci bibliu zo svojho zivota uplne.

Aj za cenu, ze by ju mozno do konca zivota uz nemal chytit do ruky.

Tym padom absolutne ignore musi ist aj na vsetky spolca, biblicke kruzky a podobne frasoviny, ktore pracuju s Pismom v rukach, aj keby im predsedal archanjel nebesky.

Biblia pre katolika ma byt v istom zmysle knihou prvou a v istom knihou poslednou, ktoru ma brat do ruk a pred oci.

Aby vsak bola na mieste prvom, najprv musi byt na mieste poslednom.

Opacne to nefunguje, len sa hromadia skody.




Ked vidite niekoho, ako sa ohana Pismom, utekajte alebo aspon nepocuvajte.

S najvacsou pravdepodobnostou tak nevypocujete bludy, vycitane z Pisma.

Obycajny katechizmus pre deti je dolezitejsi, ako cela 72 knihova biblia.

Zorientovany katolik vie, ze biblia nie je pravidlom viery.

A o to prave ide.

Biblia opat skodi. Moc skodi.


Zakazat bibliu moze byt akt milosrdenstva a zasluzneho skutku.

Rodicia a zodpovedni za duse, pamatajte na to.


Biblia nie je pravidlom viery.

Europa a svet su opat misijnym uzemim.

Poucenie z dejin jesto naporudzi - zorientovani poznaju.

Vieru sa bibliou sirit ani odovzdavat neda.

Bibliou sa prenasa virus odpadu a herezy.

Apostolat, misie, rekatolizacia, nabozenska vychova - to vsetko musi byt opat bez biblie.

Katechizmus a zbozna horlivost je jedina cesta.

Aj pre kolkychze tunajsich forakov, hlasajucich bludy a nezmysly kedykolvek zacituju pasaze z Pisma. Vsak davaju iba to, co maju. Co maju, ak maju bibliu a nie katechizmus? Popletenost, nepravdy, bludy.

Veru veru, hovorim vam, darmo by hoc aj celu bibliu spamati ovladali, a neznali by pravdy viery dla katechizmov predkladane, nicim inym nie su, nez satanovi sluhovia, a odporcovia Bozi a Jeho samospasitelnej Cirkvi.

Apage biblia in manus laici praedicantis!









Pôvodne zaslal Rafael - 10 marec 2011 :  18:10:58




Za to posledné Apage treba neustále bojovať. Keď vidím koľko prekrúcačov sa tu vyrojilo, a keď si to dám do kontextu diablovho zámeru- realizovanom na tzv. iivk- dať do rúk kadekomu bibliu, samozrejme za účelom aby ju vykladal už hádam aj každý túlavý pes, aby mal diabol žatvu z tohto prekrúcania- tak jednoznačne skutok veľkého milosrdenstva je dostať ju z rúk. Lebo tá diablova práca čo tu robia "vykladači biblie" už volá do neba o pomstu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

misojogi

Stav: offline

 Odoslaný - 22 máj 2013 :  07:41:10  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: misojogi  Pridať misojogi do zoznamu priateľov
presne toto iste plati aj o tych co si sami podla svojho interpretuju dokumenty Magisteria a to svojvolne podla ich chuti a preferencii
tiez im to skodi a moc skodi
este viac ako citanie Pisma

co sa tyka citania Pisma
co na to povedal sv Augustyn ?

pozname jeho pribeh?
asi nie ... inak by sme nemohli nieco take napisat
a to bol prosim ucitel cirkvi
ale co tam po ucitelovi cirkvi, dlabat na neho, ze ano ....
radej si budeme bahnit v nasej neposlusnosti ....

Aby sme vo všetkom dosiahli pravdu, musíme sa vždy pridržiavať zásady, že to, čo sa mne zdá bielym, budem pokladať za čierne, keď to hierarchická Cirkev tak rozhodne, pevne veriac, že medzi ženíchom Kristom, naším Pánom, a medzi jeho nevestou Cirkvou je ten istý Duch, a náš Pán, ktorý nám dal Desatoro prikázaní, riadi a spravuje aj našu svätú matku Cirkev.
sv.Ignac z Loyoly

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1231  ~  Člen od: 06 november 2010  ~  Posledná návšteva: 01 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: Klamstvá z brožúry  Téma Next Topic: MISIE predtym a dnes - najdes rozdiel ??  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06