Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy. Téma Next Topic: Koinonia
Strana: z 17

Robel

Stav: offline

 Odoslaný - 16 september 2011 :  21:52:29  Zobraziť profil  Pridať Robel do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
v dobrom zbore to je o kvalitnom biblickom vyucovani,

Pôvodne zaslal silas - 11 september 2011 :  00:16:51


Charizmatici a kvalitné biblické vyučovanie?? Takéto žartíky milujem...

Pôvodne zaslal Robel - 11 september 2011 :  22:55:14



áno je tam aj tuha strava,ale tu možu chapat len duchovní krestania.Vas duch musi byť jednoducho OZIVENY!!!Bozie slovo je žive a ucinné,a ostrejšie nad každy meč dvojsecný a prenikajuce na rozhranie duse a ducha,klbov a spikov a sposobne posudit myslienky mysle a srdca.

Pôvodne zaslal silas - 11 september 2011 :  23:32:15


Až všetkým tým protestantom a charizmatikom ten duch povie, že nemajú kompletné Písmo alebo že Panna Mária mala len jedného syna, potom budem náchylný veriť, že u nich nepôsobí Satan, ale Duch Svätý!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 968  ~  Člen od: 11 august 2011  ~  Posledná návšteva: 30 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 19 september 2011 :  07:50:28  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Tak isto je to aj s tradizionalistami ako s charizmatikmi. Ak sa ujednotia na interpretacii jednej a nemennej Tradicie. budem otom uvazovat ci to vobec to hnutie ma logiku existencie.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2011 :  12:48:10  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
"Žilinský biskup upozorňuje kňazov diecézy na činnosť neziskovej organizácie Cantonuovo, ktorá vyvíja svoju činnosť na území Žilinskej diecézy.
Organizácia Cantonuovo je ultraletničným – charizmatickým spoločenstvom, ktoré šíri duchovnú skúsenosť svojich zakladateľov. Dôležitú úlohu v ňom zohráva viera zakladateľa a jeho osobné nové osvietenie „Duchom Svätým“. Spoločenstvo je postavené na nových „prorokoch“. Ide o izolovanú sektu, ktorá nemá kontakt so žiadnou u nás etablovanou cirkvou. Organizácia sa prezentuje ako naddenominačné spoločenstvo kritizujúce cirkvi ako inštitúcie. Teologicky kladú dôraz na oslobodenie od okultizmu, slobodomurárstva a pod. Odmietajú dogmy katolíckej viery a sviatosti Cirkvi ako prázdne rituály. Praktizujú len krst dospelých, no vnímajú ho iba ako znak priznania sa ku Ježišovi. Hoci používajú správnu matériu i formulu krstu, nemajú intentio Ecclesiae, teda ide o neplatný krst. Pri svojej činnosti zakladajú tzv. Kingdom school (školy kráľovstva) v ktorých pripravujú študentov na šírenie svojej náuky. V súčasnosti majú na Slovensku viac ako 120 študentov.
Cirkev si cení spoločenstvá, ktoré v nej žijú a ktoré svojim špecifickým spôsobom šíria Kristovo evanjelium. Je však potrebné, aby svoju činnosť vyvíjali v intenciách Cirkvi, ktoré vyjadril v apoštolskej exhortácii Evangelii Nuntiandi pápež Pavol VI. (porov EN 58). V prípade organizácie Cantonuovo tomu tak nie je.
Prosíme farárov a administrátorov farností, aby o tejto skutočnosti vhodným spôsobom informovali veriacich vo svojich farnostiach."
ACEZ 3/2011 16.11.2011

Tych organizacii resp. spoločenstiev s "osvietenými prorokmi", je na SK viac, da sa povedat že v každej farnosti. Sviatosti a dogmy su im tiež na poslednom mieste.



Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2011 :  14:04:58  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Spolocenstva, ktore vznikali na Slovensku pod vplyvom, ci vedenim Cantonuovo fungovali uz dost dlho, informacie o ich stretnutiach boli aj na internete. Jedna moja byvala kolegyna sa s velkym nadsenim tychto stretnuti a prednasok zucastnovala, cestovala na ne na Stredne Slovensko a horlivo nam prednasky zacalaq mailovat. Citala som len jednu z prednasok a nezdala sa mi "koser", tak som to konzultovala s jednym knazom, on mi povedal, ze je to vlastne skupina naviazana na taliansku Cantonuovo a ta je uz zakazana. Tak som kolegynu upozornila.
Zaujimave ale na tom je to, ze moja znama, ktora sa dost angazuje a vie rozlisit, ked nieco "smrdi" a pokusa sa, aj ked casto, vacsinou, je to boj s veternymi mlynmi, upozornovat aj kompetentnych (uprimne musim povedat, ze zatial uplne marne), tak ona sa pytala na tie slovenske "spolky" a knazi o tom vobec nevedeli a to ani v dieceze, kde sa spolky najviac "zgrupovali!!! aspon sa tak tvarili, ze nevedia o com je rec. A to bolo pred vyse rokom a ako pozeram na datum, tak az teraz sa kompetentni zobudili? Co z toho vychadza, ze knazov vobec nezaujima co sa deje v ich farnosti? Kto sa tam schadza, dokonca priamo na fare, kto to vedie, ked nie knaz, atd...
ela

P.S. ma niekto z prispievatelov skusenosti s Neokatechumenatom? Mam znamu, ktora tam chodi, dokonca uz dost rokov a je uplne nadsena, ziadne protiargumenty, kritiku nepripusta. My nic zle nerobime... to je jej argument. Ale to co mi stihla spomenut, tak sa mi zda az chore... nechcem ale robit uzavery, ked poznam len tento jeden pripad a info len od jednej osoby. Toto hnutie nechcu nahodou zakazat? Kde ma povod? Dakujem.

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2011 :  21:56:30  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
"Žilinský biskup upozorňuje kňazov diecézy na činnosť neziskovej organizácie Cantonuovo, ktorá vyvíja svoju činnosť na území Žilinskej diecézy.
Organizácia Cantonuovo je ultraletničným – charizmatickým spoločenstvom, ktoré šíri duchovnú skúsenosť svojich zakladateľov. Dôležitú úlohu v ňom zohráva viera zakladateľa a jeho osobné nové osvietenie „Duchom Svätým“. Spoločenstvo je postavené na nových „prorokoch“. Ide o izolovanú sektu, ktorá nemá kontakt so žiadnou u nás etablovanou cirkvou. Organizácia sa prezentuje ako naddenominačné spoločenstvo kritizujúce cirkvi ako inštitúcie. Teologicky kladú dôraz na oslobodenie od okultizmu, slobodomurárstva a pod. Odmietajú dogmy katolíckej viery a sviatosti Cirkvi ako prázdne rituály. Praktizujú len krst dospelých, no vnímajú ho iba ako znak priznania sa ku Ježišovi. Hoci používajú správnu matériu i formulu krstu, nemajú intentio Ecclesiae, teda ide o neplatný krst. Pri svojej činnosti zakladajú tzv. Kingdom school (školy kráľovstva) v ktorých pripravujú študentov na šírenie svojej náuky. V súčasnosti majú na Slovensku viac ako 120 študentov.
Cirkev si cení spoločenstvá, ktoré v nej žijú a ktoré svojim špecifickým spôsobom šíria Kristovo evanjelium. Je však potrebné, aby svoju činnosť vyvíjali v intenciách Cirkvi, ktoré vyjadril v apoštolskej exhortácii Evangelii Nuntiandi pápež Pavol VI. (porov EN 58). V prípade organizácie Cantonuovo tomu tak nie je.
Prosíme farárov a administrátorov farností, aby o tejto skutočnosti vhodným spôsobom informovali veriacich vo svojich farnostiach."
ACEZ 3/2011 16.11.2011

Tych organizacii resp. spoločenstiev s "osvietenými prorokmi", je na SK viac, da sa povedat že v každej farnosti. Sviatosti a dogmy su im tiež na poslednom mieste.




Pôvodne zaslal jarmok - 24 november 2011 :  12:48:10

Konecne.... to fakt trvalo... Uz minimalne 4 roky su tomu co sme upozornili na bludarov z cantonuovo. Uz su tu velmi dlho a narobili velmi velke skody.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 24 november 2011 :  22:10:59  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Spolocenstva, ktore vznikali na Slovensku pod vplyvom, ci vedenim Cantonuovo fungovali uz dost dlho, informacie o ich stretnutiach boli aj na internete. Jedna moja byvala kolegyna sa s velkym nadsenim tychto stretnuti a prednasok zucastnovala, cestovala na ne na Stredne Slovensko a horlivo nam prednasky zacalaq mailovat. Citala som len jednu z prednasok a nezdala sa mi "koser", tak som to konzultovala s jednym knazom, on mi povedal, ze je to vlastne skupina naviazana na taliansku Cantonuovo a ta je uz zakazana. Tak som kolegynu upozornila.
Zaujimave ale na tom je to, ze moja znama, ktora sa dost angazuje a vie rozlisit, ked nieco "smrdi" a pokusa sa, aj ked casto, vacsinou, je to boj s veternymi mlynmi, upozornovat aj kompetentnych (uprimne musim povedat, ze zatial uplne marne), tak ona sa pytala na tie slovenske "spolky" a knazi o tom vobec nevedeli a to ani v dieceze, kde sa spolky najviac "zgrupovali!!! aspon sa tak tvarili, ze nevedia o com je rec. A to bolo pred vyse rokom a ako pozeram na datum, tak az teraz sa kompetentni zobudili? Co z toho vychadza, ze knazov vobec nezaujima co sa deje v ich farnosti? Kto sa tam schadza, dokonca priamo na fare, kto to vedie, ked nie knaz, atd...
ela

P.S. ma niekto z prispievatelov skusenosti s Neokatechumenatom? Mam znamu, ktora tam chodi, dokonca uz dost rokov a je uplne nadsena, ziadne protiargumenty, kritiku nepripusta. My nic zle nerobime... to je jej argument. Ale to co mi stihla spomenut, tak sa mi zda az chore... nechcem ale robit uzavery, ked poznam len tento jeden pripad a info len od jednej osoby. Toto hnutie nechcu nahodou zakazat? Kde ma povod? Dakujem.

Pôvodne zaslal Ela - 24 november 2011 :  14:04:58

s neokatechumenatom mam skusenosti.
Zalezi kto vedie druhu fazu, kde clenovia studuju pravdy viery. Podla toho potom vyzera aj co vam zahlasia.
Neokatechumenat sa rozmaha v KC, ma zelenu od vrchnosti. Takze nejaky zakaz nehrozi.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2011 :  13:02:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Z Neokatechumenátu nemám osobnú skúsenosť. Na rôznych internetových stránkach som čítal kritiky viacerých ich praktík (týkajúcich sa ako doktríny, tak aj slávenia sviatostí), ale neviem povedať, ako to u nás funguje v praxi. Čítal som, že zanedbávajú spoveď, majú iný spôsob prijímania Eucharistie a podobne. To by mohli osvetliť tí, ktorí majú osobné skúsenosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 25 november 2011 :  13:06:25  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
A pri týchto rôznych nových spoločnostiach mi vadí ešte jedna vec - u mnohých vládne akési tajnostkárstvo. Niečo iné ide oficiálne von, a niečo iné medzi "zasvätenými". Potom mám pocit, že sa vymykajú kontrole a sú to svety samé o sebe.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2011 :  08:50:57  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
A pri týchto rôznych nových spoločnostiach mi vadí ešte jedna vec - u mnohých vládne akési tajnostkárstvo. Niečo iné ide oficiálne von, a niečo iné medzi "zasvätenými". Potom mám pocit, že sa vymykajú kontrole a sú to svety samé o sebe.

Pôvodne zaslal maaajo - 25 november 2011 :  13:06:25

tak nie divu ze nejdu na svetlo von zo vsetkych stym co robia ... kedze sami vedia poniektori ze to co konaju, nieje katolicke....
Ale na druhej strane utocia na charizmaticke spolky v KC tradicne spolky .... ved kto tu napriklad zvas nazve katolikov v CHO za katolikov?
uz som sa stym stretol a nielen na tomto webe ze clenovia CHO nie su katolici... Mozno je to inak, ale zatial co mam skusenosti tak nieje.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2011 :  08:54:44  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
Z Neokatechumenátu nemám osobnú skúsenosť. Na rôznych internetových stránkach som čítal kritiky viacerých ich praktík (týkajúcich sa ako doktríny, tak aj slávenia sviatostí), ale neviem povedať, ako to u nás funguje v praxi. Čítal som, že zanedbávajú spoveď, majú iný spôsob prijímania Eucharistie a podobne. To by mohli osvetliť tí, ktorí majú osobné skúsenosti.

Pôvodne zaslal maaajo - 25 november 2011 :  13:02:25

Ak ide vsetko tak ako ma isť, tak neexistuje aby niekto zanedbaval spoved, alebo nebudoval vztah k Eucharistii.
Hovorim otom ak vsetko funguje tak, ako ma.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2011 :  18:24:09  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
http://www.youtube.com/watch?v=loExf41rdY4&feature=related

toto je nebezpečenstvo charizmatického hnutia..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2011 :  20:36:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
tak nie divu ze nejdu na svetlo von zo vsetkych stym co robia ... kedze sami vedia poniektori ze to co konaju, nieje katolicke....
Ale na druhej strane utocia na charizmaticke spolky v KC tradicne spolky .... ved kto tu napriklad zvas nazve katolikov v CHO za katolikov?
uz som sa stym stretol a nielen na tomto webe ze clenovia CHO nie su katolici... Mozno je to inak, ale zatial co mam skusenosti tak nieje.

Pôvodne zaslal tornero - 29 november 2011 :  08:50:57


Kto odmieta veriť, čo len jedinú zjavenú pravdu alebo kto
zjavenú pravdu vysvetľuje inak, ako ju vysvetľuje Cirkev
Kristova a kto v tomto svojom omyle tvrdošijne zotrváva,
prestáva byť živým údom Cirkvi Kristovej.

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 29 november 2011 :  21:11:09  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=loExf41rdY4&feature=related

toto je nebezpečenstvo charizmatického hnutia..

Pôvodne zaslal mortinia - 29 november 2011 :  18:24:09

to by som chcel vysvetlit... vcom tu vidis nebezpecenstvo? Mohla by si byt konkretnejsia?


Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2011 :  10:56:17  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
tak nie divu ze nejdu na svetlo von zo vsetkych stym co robia ... kedze sami vedia poniektori ze to co konaju, nieje katolicke....
Ale na druhej strane utocia na charizmaticke spolky v KC tradicne spolky .... ved kto tu napriklad zvas nazve katolikov v CHO za katolikov?
uz som sa stym stretol a nielen na tomto webe ze clenovia CHO nie su katolici... Mozno je to inak, ale zatial co mam skusenosti tak nieje.

Pôvodne zaslal tornero - 29 november 2011 :  08:50:57


Ja som sa stretol s tymito neduhmi charizmatickych spolkov v KC:
Vkladanie resp. dvihanie ruk nad človekom na tzv.žehnanie, oslobodzovanie a uzdravovanie
Tzv.premodlievanie kým sa clovek neciti „lepsie“
Samozvane prorokovanie co mas robit
Vyhananie diabla priamym oslovenim
Zriekanie sa zleho pred dvomi svedkami
Vyznanie hriechov pred spolocenstvom
Degradacia sviatosti, sebazaporu, cnosti
Tzv. uzdravovanie rodovych korenov
Obvinovanie zo svojich hriechov a hriešnych náklonnosti druhých
človek duchovne trpí trest za vinu svojich predkov
Naklonenie rozumu a vôle vášni
Neucta k PM
Tzv.hovorenie anjelskym jazykom
Pritomnost DS len ak nieco prezivam
Oddelovanie DS od Svätej Trojice
Nepodriadenie sa Bozej voli
Pripisovanie diablovi moci ktoru nema
pozyvanie protestantov ako prednasajucich
katolici prednasaju z protestantskych knih
nevyucuje sa katolicka nauka
Manipulacia s ludmi
okazale reci podobne ako reklama v markize
a i.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2011 :  12:35:00  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:

Ja som sa stretol s tymito neduhmi charizmatickych spolkov v KC:
Vkladanie resp. dvihanie ruk nad človekom na tzv.žehnanie, oslobodzovanie a uzdravovanie
Tzv.premodlievanie kým sa clovek neciti „lepsie“
Samozvane prorokovanie co mas robit
Vyhananie diabla priamym oslovenim
Zriekanie sa zleho pred dvomi svedkami
Vyznanie hriechov pred spolocenstvom
Degradacia sviatosti, sebazaporu, cnosti
Tzv. uzdravovanie rodovych korenov
Obvinovanie zo svojich hriechov a hriešnych náklonnosti druhých
človek duchovne trpí trest za vinu svojich predkov
Naklonenie rozumu a vôle vášni
Neucta k PM
Tzv.hovorenie anjelskym jazykom
Pritomnost DS len ak nieco prezivam
Oddelovanie DS od Svätej Trojice
Nepodriadenie sa Bozej voli
Pripisovanie diablovi moci ktoru nema
pozyvanie protestantov ako prednasajucich
katolici prednasaju z protestantskych knih
nevyucuje sa katolicka nauka
Manipulacia s ludmi
okazale reci podobne ako reklama v markize
a i.
Pôvodne zaslal jarmok - 30 november 2011 :  10:56:17


Áno, s mnohým súhlasím, no na niekoľko vecí by som sa ťa (vás), jarmok, chcela opýtať:
1.Prečo je zlé vkladanie rúk pri modlitbe?
2.Čo je zlé na zriekaní sa zlého pred svedkami?
3.Čo je zlé na vyznávaní hriechov pred viacerými ľuďmi? Chápem, máme na to sviatosť zmierenia, ale je to zlé, aj ak to človek urobí navyše, okrem sviatosti zmierenia? Ak to človek urobí zo svojho slobodného rozhodnutia?
4.Čo je zlé na modlitbe za uzdravenie rodových koreňov?
5.Akým spôsobom si sa stretol (ste sa stretli) s pripisovaním diablovi moci, ktorú nemá?
6.K tomu tzv. hovoreniu anjelským jazykom - ako vieš (viete), že to nemôže byť skutočný dar Svätého Ducha?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Stav: offline

 Odoslaný - 30 november 2011 :  17:08:43  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
Charouši jsou ujetí, toto hnutí je z protestatismu, oni musí být pokřtění hlavně Duchem svatým, vyložili si Písmo po svém. Obětí tohoto je i Eliáš Dohnal z Ukrajiny

Renda

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2011 :  10:22:58  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:

Áno, s mnohým súhlasím, no na niekoľko vecí by som sa ťa (vás), jarmok, chcela opýtať:
1.Prečo je zlé vkladanie rúk pri modlitbe?
2.Čo je zlé na zriekaní sa zlého pred svedkami?
3.Čo je zlé na vyznávaní hriechov pred viacerými ľuďmi? Chápem, máme na to sviatosť zmierenia, ale je to zlé, aj ak to človek urobí navyše, okrem sviatosti zmierenia? Ak to človek urobí zo svojho slobodného rozhodnutia?
4.Čo je zlé na modlitbe za uzdravenie rodových koreňov?
5.Akým spôsobom si sa stretol (ste sa stretli) s pripisovaním diablovi moci, ktorú nemá?
6.K tomu tzv. hovoreniu anjelským jazykom - ako vieš (viete), že to nemôže byť skutočný dar Svätého Ducha?
Pôvodne zaslal Evelinka - 30 november 2011 :  12:35:00

1.Prečo je zlé vkladanie rúk pri modlitbe?
Nie je to v sulade s učením a tradiciou KC.
Ruky vkladá vyšší na nižšieho a udeľuje nimi v mene Ježiša Krista božské životné sily a milosti. Biskup na knaza, biskup, knaz na laika.
Liturgické gesto vkladanie rúk sa používalo a používa vo viacerých obradoch. Ruky sa kladú na hlavu katechumena, počas vysviacky, počas vysluhovania pomazania chorých, pri krste na hlavu novokrstenca, birmovani, nad obetnymi darmi pri epikleze. Moze byt aj rodicovske pozehnanie.
Kňaz, aj keď by bol v stave ťažkého hriechu, platne vysluhuje sviatosti, ktorých súčasťou je aj vkladanie rúk.
Vkladanie ruk laikmi bolo zakazane apostolskymi konstituciami v 4.stor. Cirkev nas takto chrani.
Vkladanie rúk laikom moze priniest nepokoj, psychické a duchovné problémy.

2.Čo je zlé na zriekaní sa zlého pred svedkami?
Toto praktizovanie je od protestantov
Nie je to v sulade s učením a tradiciou KC.
3.Čo je zlé na vyznávaní hriechov pred viacerými ľuďmi? Chápem, máme na to sviatosť zmierenia, ale je to zlé, aj ak to človek urobí navyše, okrem sviatosti zmierenia? Ak to človek urobí zo svojho slobodného rozhodnutia?
Toto praktizovanie je od protestantov, nemaju spoved a robia vselijake nahrady.
Nie je to v sulade s učením a tradiciou KC.

4.Čo je zlé na modlitbe za uzdravenie rodových koreňov?
Nie je to v sulade s učením a tradiciou KC.
Clovek majuci psychicke problemy hovori ze je obetou negativnej duchovnej zátaže svojho rodu a jeho historie a chce aby ho od tychto negativních vazieb s ich rodom pomocou modlitieb, niekedy aj exorcizmu, „rozvazovali“
Rodové korene, ak by boli v akomkolvek stave, ak by naši predkovia vykonali cokolvek nedobrého, nemozu sposobit ze človek duchovne trpí trest za vinu svojich predkov.
Pokial su to nejaké zdedene psychické zataze, má sa to riešit prirodzenou cestou.

5.Akým spôsobom si sa stretol (ste sa stretli) s pripisovaním diablovi moci, ktorú nemá?
napr. sa bezne hovori- ked som mal/a ist na stretko zacala ma boliet hlava, to diabol mi sposobil, lebo nechce aby som tam isiel/a

6.K tomu tzv. hovoreniu anjelským jazykom - ako vieš (viete), že to nemôže byť skutočný dar Svätého Ducha?
nikto im nerozumie



Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2011 :  12:25:07  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Ďakujem, jarmok, za odpoveď. Body 1-4 sú mi už viac-menej jasné.
Pokiaľ však ide o tú moc diabla, tak stále si myslím, že diabol má moc spôsobiť človeku nejaké fyzické zlo, zvlášť vtedy, ak ten človek v minulosti praktizoval okultizmus alebo nejaké iné new-age-praktiky. Diabol má, myslím si, nad človekom takú moc, do akej miery ten človek žije alebo nežije s Bohom.
Ten anjelský jazyk - no veď preto im nikto nerozumie, lebo to nie je ľudský jazyk, ale anjelský. Na druhej strane je pravda, že som sa s týmto stretla len v CHO, nie v dejinách katolíckej Cirkvi. Takže pravdupovediac - stále neviem, čo si o tom mám myslieť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2011 :  13:00:41  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Ten anjelský jazyk - no veď preto im nikto nerozumie, lebo to nie je ľudský jazyk, ale anjelský. Na druhej strane je pravda, že som sa s týmto stretla len v CHO, nie v dejinách katolíckej Cirkvi. Takže pravdupovediac - stále neviem, čo si o tom mám myslieť.

Pôvodne zaslal Evelinka - 01 december 2011 :  12:25:07


ti, co hovoria takymito jazykmi, su presvedceni, ze su na spravnej ceste-podla mna tento "dar" vedie u nich k pyche

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 01 december 2011 :  15:33:23  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
http://www.youtube.com/watch?v=loExf41rdY4&feature=related

toto je nebezpečenstvo charizmatického hnutia..

Pôvodne zaslal mortinia - 29 november 2011 :  18:24:09

to by som chcel vysvetlit... vcom tu vidis nebezpecenstvo? Mohla by si byt konkretnejsia?

Pôvodne zaslal tornero - 29 november 2011 :  21:11:09




tornero - no je predsa nebezpečné, ak sa charizmatické hnutia šíria nielen lokálne, ale aj kvantitou.. do nich nevstupujú len dospelí, kt. nejak "uhli z cesty" alebo sa tam proste nejak ocitli, ale už aj maličké deti, ktoré v takom prostredí rovno vyrastú.. /my kresťania predsa ruky v kostole nedvíhame ani sa nekolíšeme../




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

thorah

Stav: offline

 Odoslaný - 17 december 2011 :  22:44:23  Zobraziť profil  Pridať thorah do zoznamu priateľov
lenže tie deti to maju nanutene rodičmi.

morituri te salutant

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 337  ~  Člen od: 15 december 2011  ~  Posledná návšteva: 30 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 13 január 2012 :  19:04:05  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
http://www.youtube.com/watch?v=jNk3Ra4ZkNI


je toto možné??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  13:14:46  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
[quote]http://www.youtube.com/watch?v=jNk3Ra4ZkNI


je toto možné??

Pôvodne zaslal mortinia - 13 január 2012 :  19:04:05


ano je to možne v charimatickom hnutí.Je zaujimavé ,že tu sa debata skončila.


je charizmatické hnutie nebezpečné? Ano je ,ale otázka pre koho.
Pre ludí ,alebo pre tradičné cirkvi ,kde božie slovo sa stalo literou,ktora zabija?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  13:23:11  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ano, je charizmaticke hnutie nebezpecne, pre vsetkych ludi
naco byt pysny, na to, ze prestali kradnut, muz uz nepodvadza svoju zenu?...naco mu je to, ked uveril bludom?
keby mu teraz prestali vymyvat mozog, skonci tam, kde bol, ak nie este aj horsie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 21 marec 2012 :  13:34:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
ano, je charizmaticke hnutie nebezpecne, pre vsetkych ludi

Janka, a co takto radsej uvazovat o tvrdeniach tridentskeho koncilu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 17 Previous Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy. Téma Next Topic: Koinonia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06