Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy. Téma Next Topic: Koinonia
Strana: z 17

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:23:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vam sa moze zdat ze mam kopyta a rohy a nemam Pravda nie je to , co sa vam zda

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:37:23  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov












Nech sa Presvatej Bohorodicke naveky vzdava chvala a slava za to , ze rozsliapala hadovi hlavu

Chcete popierat , ze Panna Maria je ta , v ktorej Boh predpovedal rozsliapanie hadovej hlavy ?





Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  09:05:22

[/quote]

toto su vase slova

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:42:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
A na tom aj trvam

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:57:53  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
A na tom aj trvam

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  13:42:17


vidite ako to motáte.Toto je typicke pre naboženskeho cloveka/ja som bol tiež/ja vam nebudem nadavat do bludarov.Hladate Boha a ja vam prajem aby ste došli ku znovuzrodeniu.Musite byt ale poslusna Božiemu slovu a nie tomu co hovoria ľudia.Vtedy sa vam boh da poznať.Pochopíte velikost Božieho diela doslova na svojom živote.Ked prekročite zakon a ocitnete sa v milosti ked už zákon hriechu nebude panovat nad vami,ale budete naplnat zakon pod milostou.Budte požehnaný a čim skor aj požehnaním pre druhych.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  14:18:23  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Clovek sa znovu zrodi iba raz a to pri katolickom krste Silas. tam dostane plnost vsetkych darov. a nikde inde
Dostali ste kopu otazok na ktore ste neodpovedali.
Neviete vysvetlit, preco si myslite ze vase zazraky pochadzaju od Boha a nie od diabla. patrite do zlocineckej sekty a dovolujete si tu poucovat pomocou Biblie, ktoru neovladate a nechapete.
máte absolútny chaos už v základoch a uplne pomýlene chápete základné pojmy.


Gen. 3:15 - od úplného začiatku môžeme pozorovať, že Boh dáva Márii jedinečnú úlohu v histórii spásy. Boh hovorí "Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu, medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo." Toto sa vzťahuje na Ježiša (to "nepriateľstvo") a Máriu ("ženu"). Výraz "jej potomstvo" (spermatos) nie je spomenutý nikde inde v Písme.

Jn 2:4, 19:26 - Ježiš volá Máriu "žena" Keď Ježiš používa pre Mariu titul "žena" (gnyai), je to vzdy titul DOSTOJNOSI A UCTY, nejde tu o obycajne pomenovanie.. Je to ekvivalent slova PANI alebo MADAM. A take iste pomenovanie zeny/gnyai- MADAM,PANI,/ JE POUZITE AJ V GEN.3.15..Jedna sa tu o Pannu Mariu..Ked sa totiz hovori o Eve,pouziva sa normalny titul beznej zeny, nie MADAM alebo PANI: Tak, ako Eva bola matkou starého stvorenia, Mária je matkou nového stvorenia. Pokolenie tejto ženy pošliape hadovi hlavu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  14:39:13  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Clovek sa znovu zrodi iba raz a to pri katolickom krste Silas. tam dostane plnost vsetkych darov. a nikde inde
Dostali ste kopu otazok na ktore ste neodpovedali.
Neviete vysvetlit, preco si myslite ze vase zazraky pochadzaju od Boha a nie od diabla. patrite do zlocineckej sekty a dovolujete si tu poucovat pomocou Biblie, ktoru neovladate a nechapete.
máte absolútny chaos už v základoch a uplne pomýlene chápete základné pojmy.


Gen. 3:15 - od úplného začiatku môžeme pozorovať, že Boh dáva Márii jedinečnú úlohu v histórii spásy. Boh hovorí "Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu, medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo." Toto sa vzťahuje na Ježiša (to "nepriateľstvo") a Máriu ("ženu"). Výraz "jej potomstvo" (spermatos) nie je spomenutý nikde inde v Písme.

Jn 2:4, 19:26 - Ježiš volá Máriu "žena" Keď Ježiš používa pre Mariu titul "žena" (gnyai), je to vzdy titul DOSTOJNOSI A UCTY, nejde tu o obycajne pomenovanie.. Je to ekvivalent slova PANI alebo MADAM. A take iste pomenovanie zeny/gnyai- MADAM,PANI,/ JE POUZITE AJ V GEN.3.15..Jedna sa tu o Pannu Mariu..Ked sa totiz hovori o Eve,pouziva sa normalny titul beznej zeny, nie MADAM alebo PANI: Tak, ako Eva bola matkou starého stvorenia, Mária je matkou nového stvorenia. Pokolenie tejto ženy pošliape hadovi hlavu.

Pôvodne zaslal radar - 07 apríl 2012 :  14:18:23


v tomto si nemozeme rozumiet.Ja som sa dal pokrstit tak ako to ma byť to je ponorenim do vody.A pochopil som.Vy ste to neurobili,takže nemožete pochopiť.Ja som znovuzrodeny skutocne ,nie teoreticky ako vy.Aj Ježiš sa narodil naozaj a nie teoreticky.Niekedy vas bude mrziet že nadavate do zlocineckej sekty a toto by bolo vlastne pre vas dobre,pretože ak to nepochopite este kym žijete potom bude neskoro.Ocistec je katolicka hlupost.
veľa ludi sa znovuzrodzuje a vôbec nepozná bibliu.Stači ked urobia čo urobit maju.Az potom sa začnu zaujimat o bibliu.Tym vam chcem povedat ze to nezavisí od toho kolko toho vieme.Tymto samozrejme mozem kludne priznat /aj neviem ci je to pravda/ze vy viac poznate bibliu.Ja za tie 4 roky,pred tym som ju vobec nepoznal si nestazujem.
hlavne su rémy a zjavenia.Zda sa vam to nespravodlivé?Poviem vam len jedno. Nie ste poslusny boziemu slovu ale cirkvi,ktora to slovo prekrutila.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  16:32:52  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Clovek sa znovu zrodi iba raz a to pri katolickom krste Silas. tam dostane plnost vsetkych darov. a nikde inde
Dostali ste kopu otazok na ktore ste neodpovedali.
Neviete vysvetlit, preco si myslite ze vase zazraky pochadzaju od Boha a nie od diabla. patrite do zlocineckej sekty a dovolujete si tu poucovat pomocou Biblie, ktoru neovladate a nechapete.
máte absolútny chaos už v základoch a uplne pomýlene chápete základné pojmy.


Gen. 3:15 - od úplného začiatku môžeme pozorovať, že Boh dáva Márii jedinečnú úlohu v histórii spásy. Boh hovorí "Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu, medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo." Toto sa vzťahuje na Ježiša (to "nepriateľstvo") a Máriu ("ženu"). Výraz "jej potomstvo" (spermatos) nie je spomenutý nikde inde v Písme.

Jn 2:4, 19:26 - Ježiš volá Máriu "žena" Keď Ježiš používa pre Mariu titul "žena" (gnyai), je to vzdy titul DOSTOJNOSI A UCTY, nejde tu o obycajne pomenovanie.. Je to ekvivalent slova PANI alebo MADAM. A take iste pomenovanie zeny/gnyai- MADAM,PANI,/ JE POUZITE AJ V GEN.3.15..Jedna sa tu o Pannu Mariu..Ked sa totiz hovori o Eve,pouziva sa normalny titul beznej zeny, nie MADAM alebo PANI: Tak, ako Eva bola matkou starého stvorenia, Mária je matkou nového stvorenia. Pokolenie tejto ženy pošliape hadovi hlavu.

Pôvodne zaslal radar - 07 apríl 2012 :  14:18:23



Este treba pre uplnost dodat

Panna Maria rozsiapla hadovi hlavu svojim poslusnym prijatim planu Bozej spasy prijatim Vtelenia Jezisa Krista
Jej potomstvo ,Jezis Kristus ako novy Adam ,rozliapol hadovi hlavu prinesenim Obety kriza , ako zmiernej Obety
Diabol zranil Panne Marii patu tym , ze musela pretrpiet Umucenie a Smrt svojho Syna a Nasho Pana
Presvata Bohorodicka prezivala umucenie Syna rovnako bolestne aj ked nekrvavym sposobom , ako Jej Syn na krizi krvavym sposobom
Jej Potomstvu Jezisovi Kristovi zranil patu diacol ponizovanim , trnim korunovanim , bicovanim a Umucenim

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  16:47:55  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

Lk 1:48 - Mária prorokuje, že všetky pokolenia ju budú velebiť, tak ako katolíci robia v modlitbe "Zdravas Maria" a v inych modlitbach. Su nejake protestantské cirkvi , jestvujuce po cele starocia, ktore uctievaju matku Boziu so specialnymi modlitbami a zboznostou?Ziadne.
protestanti nie su schopni spravne chapat Bozie slovo. lebo nemaju plnost darov Ducha Svateho.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  18:26:07  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:

Lk 1:48 - Mária prorokuje, že všetky pokolenia ju budú velebiť, tak ako katolíci robia v modlitbe "Zdravas Maria" a v inych modlitbach. Su nejake protestantské cirkvi , jestvujuce po cele starocia, ktore uctievaju matku Boziu so specialnymi modlitbami a zboznostou?Ziadne.
protestanti nie su schopni spravne chapat Bozie slovo. lebo nemaju plnost darov Ducha Svateho.

Pôvodne zaslal radar - 07 apríl 2012 :  16:47:55


to ste tak naivný? myslite si že by dokazali prehliadnuť taku vetu?
Citaju ale celu bibliu.Už neviem ako to mam napísať.Vypada to tak že v tomto pripade bude platiť "za dobrotu na žobrotu".viem že to katolici myslia dobre ,ved kto by si nevažil Mariu ,ale porušovat božie slovo a riskovat ze nepojdem po tej úzkej ceste?ved to je bláznovstvo.Poviem to este inač.Aj keby protestanti sa mylili a trebars neuctievali mariu tak ako by mali,/inač Mariu si važia ale bez modloslužby/ , aj tak by neporušili božie slovo.Uctievaju boha v duchu a pravde,vyznávaju že Jeziš je Boži Syn,su pokrstovaní Duchom Svetym,maju duchovne dary. Naopak katolici ,ak sa mylia ,bude ich to stat spasenie?
jan 14-6 Ja som cesta pravda i život nikdo nepride k otcovi, len skrze mňa.
1 tim 2-5 lebo je jeden boh,jeden aj prostredník Boha a ludí človek Kristus Ježiš.
toto su len dva verše ktore mne stačia na to aby som spozornel a modlil sa priamo ku Bohu.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  19:13:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:

Citaju ale celu bibliu.
Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  18:26:07


Čítate azda vo vašej sekte aj knihy, ktoré Luther vynechal?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  19:34:42  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Citaju ale celu bibliu.
Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  18:26:07


Čítate azda vo vašej sekte aj knihy, ktoré Luther vynechal?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 07 apríl 2012 :  19:13:11


poukazujte na to co pišem špatne.mne sa tak zdá ze katolici bibliu necitaju vobec.
vy ste tu zaujimava skupina ,alebo skupiny? katolikov.Ved ani medzi sebou si nerozumiete.Temy o charizmatickom hnuti su pre niektorych ako červene sukno pred bykom.Najlepší je američan.S kazdym sa natahuje.ešte že to zabuchne tým veršom.len by som poprosil nejaky dalsí ved v biblii ich mame dosť.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

baránok

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  22:01:53  Zobraziť profil  Pridať baránok do zoznamu priateľov
Silas, nie Bibliu, ale Trestný poriadok a Trestný zákon Vám odporúčam čítať.
Biblie máte n-verzie, trestný kódex je len jeden.
To čo Vaša sekta porobila z ľuďmi, neostane bez odozvy.

PS. A to si píš, že to nie sú iba slová do vetra ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 521  ~  Člen od: 26 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 16 december 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  22:52:04  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:

Citaju ale celu bibliu.
Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  18:26:07


Čítate azda vo vašej sekte aj knihy, ktoré Luther vynechal?

Pôvodne zaslal Reconquistador - 07 apríl 2012 :  19:13:11


poukazujte na to co pišem špatne.mne sa tak zdá ze katolici bibliu necitaju vobec.
vy ste tu zaujimava skupina ,alebo skupiny? katolikov.Ved ani medzi sebou si nerozumiete.Temy o charizmatickom hnuti su pre niektorych ako červene sukno pred bykom.Najlepší je američan.S kazdym sa natahuje.ešte že to zabuchne tým veršom.len by som poprosil nejaky dalsí ved v biblii ich mame dosť.

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  19:34:42


Čítate azda vo vašej sekte aj knihy, ktoré Luther vynechal?

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  23:23:32  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
silas.. nooooo, s vami je taká ťažká komunikácia, ved ked vam človek očísluje otázky, prečo sa vyhýbate riadnej odpovedi -o tom predsa diskusia je - o otázkach a odpovediach.. ved jednoducho očíslujte odpovede podla položených otázok... Jeden začne o voze, vy o koze..
Ak na niečo neviete odpovedať, nehanbite sa napísať, že neviete.. a vy namiesto toho zatrepete celé strany s výrokmi z biblie, čo sú niekedy fakt vytrhnuté z kontextu..

ktosi tu napísal, že diskusia s vami nemá význam - už sa mi nechce čítať znova celé strany, takže neviem, kto to bol, ale ten niekto mal pravdu..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  23:42:54  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Silas, nie Bibliu, ale Trestný poriadok a Trestný zákon Vám odporúčam čítať.
Biblie máte n-verzie, trestný kódex je len jeden.
To čo Vaša sekta porobila z ľuďmi, neostane bez odozvy.

PS. A to si píš, že to nie sú iba slová do vetra ...

Pôvodne zaslal baránok - 07 apríl 2012 :  22:01:53


a viete že mate pravdu?Ludia sa u nas znovuzrodzuju.To viete človek ak sa znovuzrodí,už nikdy nebude taky ako pred tým.Stane sa novym clovekom.ak sa znovuzrodite vase telo sa stane chramom Sveteho ducha.Prudy živych vod sa budu valiť z vas a nie tlaky.Budete ranami ježisa uzdraveny.
Jedine skrze doveru Ježisa,a len v nej nachádzame volnost a slobodu od hriechu. Nech ste kdekolvek,ak sa spoliehate na svoju cirkev,alebo na svoje skutky nič z toho vas nezachráni.
To čo potrebujete,je verit v pana Ježiša Krista Syna Božieho,ktorý vas oslobodí a da vam DNES vecny život.
Kedykolvek človek povie,že sa spolieha na Ježiša a.....tak v tej chvili ked vysloví "a"zašiel daleko.
Nasa viera v samotneho Ježisa nam prinaša spasenie a večny zivot.
Na kristovi pevnej skale stojíme,všetky ine zaklady su pieskom
Biblia je velmi jasna čo sa týka evanjelia Jezisa Krista
a toto je ta sprava,ktora nas oslobodzuje,ze Ježiš kristus nas tak miloval,že sam prisiel na tento svet a zomrel za nas ,ako obet za naše hriechy.My sme to nemohli urobiť On to učinil.Ked my sami pozname,kym,sme a co sme urobili,a požiadame Boha o odpustenie hriechov vojdeme vdaka Ježisovej obete a vdaka tomu,kým On je a čo urobil,do večneho vztahu s ním.,stvoritelom vesmiru.
Biblia hovorí,že hriesnici vojdu do vztahu s Bohom.Ježiš je stvoritel.On je vykupitel.Je len jediny vykupitel a jeho meno je Ježiš Kristus
musite si zvoliť.Bud budete nasledovať len Ježiša samotneho,alebo budete riskovať podvodneho ducha.
Ježiš vas miluje a zadarmo ponuka večný život tým,ktorí sa k nemu s vierou obracajú.
boh Vas nebude tlačit,volba zostava na vás.Modlim sa aby ste to skumali vo svetle Bozieho Slova a doverovali biblickemu Jezišovi

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2012 :  20:46:25  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
[quote]Silas,ja som sem dal jeden konkrétny príklad,no hovoril som s dvoma ženami,ktoré boli vašimi členkami,z toho jedna protestantka a jedna katolíčka.Obidve vyviazli bez vážnych zranení,no obidve mi povedali(a každá bola z iného kúta Slovenska) že poznajú viacerých ľudí,ktorí po členestve v "Milosti" skončili na psychiatrii.Takže to nezľahčujte.


ja sa to nesnazim zľachcovať,neviem čo sa stalo. Mladež je zdravá,viac ako si myslite. Tu je dokaz. maju zo života radosť a je to evidentne.
tanec vzkriesenia po celom svete a od minuleho roku už aj v Bratislave.Myslite si že to robia nasilu?
http://www.milost.sk/news/video/uptofaith-dance-2011-slovakia
toto je z Bratislavy a toto su šoty z celeho sveta
http://www.milost.tv/m/8Te3UBq3K

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 08 apríl 2012 :  22:45:57  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov



ja sa to nesnazim zľachcovať,neviem čo sa stalo. Mladež je zdravá,viac ako si myslite. Tu je dokaz. maju zo života radosť a je to evidentne.
tanec vzkriesenia po celom svete a od minuleho roku už aj v Bratislave.Myslite si že to robia nasilu?
http://www.milost.sk/news/video/uptofaith-dance-2011-slovakia
toto je z Bratislavy a toto su šoty z celeho sveta
http://www.milost.tv/m/8Te3UBq3K

Pôvodne zaslal silas - 08 apríl 2012 :  20:46:25

[/quote]



Tak toto je dôkaz akurát tak zdravých nôh :D
Ničím sa to neodlišuje od nejakej masovej snahy zacvičiť si v rytme pre zdravie tela :). A to je normálne a dokázané, že radosť spôsobuje človeku aj pohyb. Ale čo prosím vás v tomto videu svedčí o radosti od Krista pochádzajúcej? Alebo o ich zdravých srdciach a mysliach?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  01:19:02  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:



ja sa to nesnazim zlahčovať,neviem čo sa stalo. Mladež je zdravá,viac ako si myslite. Tu je dokaz. maju zo života radosť a je to evidentne.
tanec vzkriesenia po celom svete a od minuleho roku už aj v Bratislave.Myslite si že to robia nasilu?
http://www.milost.sk/news/video/uptofaith-dance-2011-slovakia
toto je z Bratislavy a toto su šoty z celeho sveta
http://www.milost.tv/m/8Te3UBq3K

Pôvodne zaslal silas - 08 apríl 2012 :  20:46:25




Tak toto je dôkaz akurát tak zdravých nôh :D
Ničím sa to neodlišuje od nejakej masovej snahy zacvičiť si v rytme pre zdravie tela :). A to je normálne a dokázané, že radosť spôsobuje človeku aj pohyb. Ale čo prosím vás v tomto videu svedčí o radosti od Krista pochádzajúcej? Alebo o ich zdravých srdciach a mysliach?


Pôvodne zaslal mon - 08 apríl 2012 :  22:45:57

[/quote]
toto nie je spartakiada, toto je tanec vzkriesenia a tito ludia to velmi dobre vedia.Hudba sice nie je po slovensky ,ale je tam zjavne že sa spieva o Jezišovi.Na konci potom spolocne kricia Ježiš žije.Samozrejme že pohyb prospieva ,to je len dobre.Prečo sa snažite všetko prekrutit ,len preto že sa jedna o charizmaticke zbory.Bozie dielo nezastavi nikto ani vase nepochopenie.Mate zatvrdnute srdcia,vdaka vasim ritualom a modloslužbe.Toto je o živom Bohu,ktory je medzi nami a žije v nas a bol aj v piatok, ked v kostoloch stražili jeho hrob a zarmucovali ho.My velmi dobre vieme ze vstal z mrtvych, ale my sme ho prijali do svojich srdc natrvalo,kym vy ho,každy rok stražite v hrobe. Ja viem ,vy to myslite symbolicky,ale toto je ten ritual, ta modloslužba.Toto vas nepusti dalej ,opona je stale pred vami.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  17:23:28  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov



Čítate azda vo vašej sekte aj knihy, ktoré Luther vynechal?[i][right]Pôvodne zaslal Reconquistador - 07 apríl 2012 :  22:52:04
Ako vieme že v biblii mame správne knihy?
Ako vieme že slova biblie sa presne dochovali v priebehu storočí ?
Ako vieme že tieto knihy boli spravne preložené do našho jazyka ?
Je známym faktom, že v protestantskej Biblii sa nachádza 66 kníh. Tieto knihy sú rozdelené do dvoch častí: Starý a Nový Zákon. Starý Zákon obsahuje 39 kníh, ktoré napísalo asi 30 rozličných autorov v priebehu asi tisíc rokov. Naproti tomu v katolíckej Biblii je asi o 14 až 15 kníh, či ich častí, viac. Tieto knihy bývajú často nazývané "Apokryfy", čo znamená "skrytý" (význam). Tieto knihy boli napísané v priebehu posledných dvoch storočí pred Kristom a odrážajú populárne predstavy tej doby.
Ortodoxní Židia uznávali za inšpirované 39 kníh, aj keď ich počítali, či zoraďovali inak než dnešné vydania Biblie. Avšak v gréckom preklade SZ (Septuaginte), takom
populárnom zvlášť mimo Palestínu (kde Židia boli liberálnejší) tieto apokryfné knihy boli zahrnuté. Odtiaľ sa dostali aj do latinského prekladu Biblie a neskôr zase do katolíckych prekladov.

Ortodoxní Židia ich neuznávali, Kristus z nich necitoval, Jeroným, ktorý prekladal Bibliu do latinčiny, ich neuznával za autoritatívne, spočiatku ich nechcel vôbec do svojho prekladu ani zaradiť. Martin Luther ich umiestnil do stredu Biblie a pridal vhodnú poznámku: "Tieto knihy zaujímavé a užitočné na čítanie, ale nemali by sa používať na vierouku." sú Do katolíckej Biblie boli tieto knihy oficiálne prijaté až na Tridentskom koncile v roku 1546.

Ako môže človek rozpoznať, či tieto knihy sú inšpirované, alebo nie? Myslíme, že hodne pomôže vedieť niečo z histórie týchto kníh, o ich pôvode. Autor zväčša nie je ten, ktorému je kniha pripisovaná, ale niekto sa schováva za slávnu osobnosť, aby tak dodal svojmu dielu vážnosť a autoritu.

Názory veriacich, ktorí žili bližšie k týmto knihám, by sa tiež nemali ľahkovážne prehliadnuť. Cirkevný otec Jeroným bol prvý, kto ich nazval apokryfmi preto, že obsahujú historické a zemepisné nepresnosti, ich literárny štýl a hĺbka nie je na úrovni ostatných biblických kníh a chýba im presvedčujúca a premieňajúca moc a vplyv, ktoré sprevádzajú ostatné biblické knihy.

Avšak niet nad to, keď si človek sám tieto knihy prečíta spolu s ostatnými knihami SZ, porovná ich, a tak si utvorí svoj vlastný názor. Niektoré z nich učia veci, ktoré sú v jasnom protiklade k tomu, čo Biblia hovorí na inom mieste: Napr. v Makabejských knihách sa hovorí, že "DOBRE SA MODLIT ZA MRTVYCH,ABY BOLI ZBAVENI SVOJICH HRIECHOV ". Kniha Tobit hovorí, že "ALMUZNY ZAHLADZUJU HRIECHY". Je vidieť, že chápanie hriechu u autorov týchto kníh (hriech ako zlý skutok, ktorý je možné odčiniť) bolo DIAMETRALNE ODLISNE od toho, čo je v ostatných knihách Biblie. Aj toto svedčí pre to, že tieto knihy nemožno dávať na rovnakú úroveň s ostatnými knihami Biblie.

Otázka dochovania textov je tiež veľmi dôležitá a zaujímavá. Hoci neexistuje jediný originál biblickej knihy, dochovali sa nám tisíce manuskriptov, ktoré boli v priebehu stáročí ručne opisované. Keďže ručné opisovanie nie je také spoľahlivé ako tlačené slovo (a koľko tlačových chýb sa často vlúdi aj tam!), je pochopiteľné, že existujú určité varianty čítania na viacerých miestach Biblie. Vlastne celá jedna disciplína teológie, textová kritika, sa zaoberá týmto problémom. Je pozoruhodné, že často práve tí, čo o tejto práci veľa nevedia, spochybňujú vierohodnosť zachovania rukopisov. Odborníci, ktorí tejto vede venovali celý svoj život, nás svorne uisťujú, že je možné dopracovať sa k výnimočne vysokej pravdepodobnosti zmyslu pôvodného textu.

Posledná otázka je otázkou prekladu slov a myšlienok z jedného jazyka do druhého. Toto tiež nie je jednoduchá záležitosť, čo je dané inou dobou, kultúrou, tiež vývojom jazyka, ako aj typom prekladu, ktorý môže byť doslovný, voľný alebo dynamický. Dnes sa za najvhodnejší považuje preklad dynamického ekvivalentu, až potom preklad doslovný (hoci je verný, môže byť hodne vzdialený nášmu jazyku, a tým nezrozumiteľný) a nakoniec preklad voľný (parafráza), ktorý však dokáže stimulovať myslenie, aký by mohol byť zmysel daného textu. Preto neexistuje jednoznačná odpoveď na to, ktorý preklad je najlepší. Každý preklad Biblie je zároveň aj výkladom a má svoje výhody i nevýhody. Pre súkromné štúdium je dobrý akýkoľvek preklad, ktorý je človeku zrozumiteľný. Pre vieroučné štúdium je nutné preklady porovnávať, čím viacero, tým lepšie. Všeobecne platí, že preklady skupín sú lepšie než preklady jednotlivcov, modernejšie preklady sú založené na najlepších rukopisoch a sú zrozumiteľnejšie a preklady výlučné (Nového sveta, Špiritistická Biblia, NZ preložený z numerológie) sú prinajmenšom podozrivé.

Spoľahlivosť Biblie okrem toho potvrdzujú mnohé naplnené proroctvá, ako napr. proroctvá o Babylone (Iz 13,19-22), Týre (Ez 26,3-5), Sidone (Ez 28,21-23), mieste Ježišovho narodenia (Mich 5,2), apod., ako aj archeologické nálezy, ako napr. Moábsky kameň, Lachišské listy, Kumránske zvitky od Mŕtveho mora, apod.



 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mortinia

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  18:37:34  Zobraziť profil  Pridať mortinia do zoznamu priateľov
citácia:

toto nie je spartakiada, toto je tanec vzkriesenia a tito ludia to velmi dobre vedia.Hudba sice nie je po slovensky ,ale je tam zjavne že sa spieva o Jezišovi.Na konci potom spolocne kricia Ježiš žije.Samozrejme že pohyb prospieva ,to je len dobre.Prečo sa snažite všetko prekrutit ,len preto že sa jedna o charizmaticke zbory.Bozie dielo nezastavi nikto ani vase nepochopenie.Mate zatvrdnute srdcia,vdaka vasim ritualom a modloslužbe.Toto je o živom Bohu,ktory je medzi nami a žije v nas a bol aj v piatok, ked v kostoloch stražili jeho hrob a zarmucovali ho.My velmi dobre vieme ze vstal z mrtvych, ale my sme ho prijali do svojich srdc natrvalo,kym vy ho,každy rok stražite v hrobe. Ja viem ,vy to myslite symbolicky,ale toto je ten ritual, ta modloslužba.Toto vas nepusti dalej ,opona je stale pred vami.

Pôvodne zaslal silas - 09 apríl 2012 :  01:19:02



maťo, kde ste zaseknutý? už je čas..

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 997  ~  Člen od: 07 júl 2011  ~  Posledná návšteva: 13 máj 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  18:54:30  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

toto nie je spartakiada, toto je tanec vzkriesenia a tito ludia to velmi dobre vedia.Hudba sice nie je po slovensky ,ale je tam zjavne že sa spieva o Jezišovi.Na konci potom spolocne kricia Ježiš žije.Samozrejme že pohyb prospieva ,to je len dobre.Prečo sa snažite všetko prekrutit ,len preto že sa jedna o charizmaticke zbory.Bozie dielo nezastavi nikto ani vase nepochopenie.Mate zatvrdnute srdcia,vdaka vasim ritualom a modloslužbe.Toto je o živom Bohu,ktory je medzi nami a žije v nas a bol aj v piatok, ked v kostoloch stražili jeho hrob a zarmucovali ho.My velmi dobre vieme ze vstal z mrtvych, ale my sme ho prijali do svojich srdc natrvalo,kym vy ho,každy rok stražite v hrobe. Ja viem ,vy to myslite symbolicky,ale toto je ten ritual, ta modloslužba.Toto vas nepusti dalej ,opona je stale pred vami.

Pôvodne zaslal silas - 09 apríl 2012 :  01:19:02



maťo, kde ste zaseknutý? už je čas..

Pôvodne zaslal mortinia - 09 apríl 2012 :  18:37:34


odpovedajte na základe pisma,kde pišem "hluposti"Dakujte katolickej cirkvi ,že tomu nechapete.To ona ,nie vy ste na vine.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

maaajo

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  18:57:20  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: maaajo  Pridať maaajo do zoznamu priateľov
Súhlas s mortiniou (teda nevyčítam Maťovi zaseknutosť. Sú sviatky, takže myslím, že sa venuje dôležitejším veciam). Silas tu už dlhodobo píše blbosti a diskutovať sa s ním nedá. Na druhej strane je ale silas jasný a myslím, že nijaký katolík ho neberie vážne, takže nebezpečný nie je.
K Silasovmu poslednému príspevku len jednu poznámku - opäť ďalšia lož ("Do katolíckej Biblie boli tieto knihy oficiálne prijaté až na Tridentskom koncile v roku 1546"). Nie prvá a určite nie posledná. Katolícky kánon biblických kníh bol vymedzený už na synode v Hippo roku 393 a následne ešte na troch synodách v Kartágu (393, 397 a 419).
Koncil v Tridente slávnostne definoval kánon kníh proti protestantom, ktorí spochybnili biblický kánon uznávaný Katolíckou Cirkvou viac než 1000 rokov - žiadne nové knihy neboli pridané, žiadne neboli odobrané. Na rozdiel od protestantských heretikov (

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 721  ~  Člen od: 25 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 30 január 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  19:22:09  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Súhlas s mortiniou (teda nevyčítam Maťovi zaseknutosť. Sú sviatky, takže myslím, že sa venuje dôležitejším veciam). Silas tu už dlhodobo píše blbosti a diskutovať sa s ním nedá. Na druhej strane je ale silas jasný a myslím, že nijaký katolík ho neberie vážne, takže nebezpečný nie je.
K Silasovmu poslednému príspevku len jednu poznámku - opäť ďalšia lož ("Do katolíckej Biblie boli tieto knihy oficiálne prijaté až na Tridentskom koncile v roku 1546"). Nie prvá a určite nie posledná. Katolícky kánon biblických kníh bol vymedzený už na synode v Hippo roku 393 a následne ešte na troch synodách v Kartágu (393, 397 a 419).
Koncil v Tridente slávnostne definoval kánon kníh proti protestantom, ktorí spochybnili biblický kánon uznávaný Katolíckou Cirkvou viac než 1000 rokov - žiadne nové knihy neboli pridané, žiadne neboli odobrané. Na rozdiel od protestantských heretikov (

Pôvodne zaslal maaajo - 09 apríl 2012 :  18:57:20


Podstata.Niektoré z týchto kníh su v presnom protiklade,k tomu čo biblia hovorí na inom mieste.Príklady su dané.
Velmi sa mi paci že píšete že nie som nebezpečný.Kto je pre Vas nebezpečný? Ja mam Ducha Bozieho,som nim pokrstený a je pravda a už som to aj písal,že nezaleži na tom kolko toho vieme.Je potrebne byť poslusnym božiemu slovu a nie cirkvi.Uz ma to s vami nebaví,ste ako barani.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  19:43:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ani mna to uz nebavi s Vami, chodte zasa "evanjelizovat" inde. Ban.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 09 apríl 2012 :  20:10:11  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov



Chudak silas.Ktovie ci si uvedomuje, ze jeho nabozenstvom je osocovanie katolickej cirkvi.Boze zmiluj sa nad nim a otvor mu oci.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 17 Previous Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy. Téma Next Topic: Koinonia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06