Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Nebezpecenstvo charizmatickeho hnutia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy. Téma Next Topic: Koinonia
Strana: z 17

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  09:05:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Sikas , ja som na vas nereagoval , takze neviem naco sa ozyvate

Ale ked ste uz uverejnili ten nezmyselny traktat , plny bludov , skusime , ci odpoviete na jednoduchu otazku

Preco Pan Boh neuskutocnil prichod Bozieho Syna na Zem inym sposobom ako Vtelenim skrze zenu ?

Ak bola Panna Maria dobra Bohu , aby skrze nu prisiel Bozi Syn na svet , tak nam je dobra , aby sme skrze nu prichadzali k Synovi



Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  07:09:52


Pre boha nie je nič nemožne,a mohol prisť na svet aj nejako inač.Prisiel na svet vtelením skrze Mariu.
Dokedy sa budete sustredovat na "technicku zaležitosť?"
Začnite konečne uvažovať prečo vlastne prišiel.Ak to pochopíte , učinite kroky ktore je potrebne učiniť ,tak sa znovunarodite,a bude aj vo vas,pretoze aj vaše telo može byť jeho chrámom.

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  08:10:40



Mohol prist inym sposobom , ale neprisiel Vybral si dceru ludskeho rodu , ktoru od padu prarodicov predurcil , ze bude ta , ktora diablovi rosliape hlavu , a on jej zrani patu por Gen 3,15

Dovolavate sa dokazov z Pisma , a ked su vam predlozene , tak svojimi bludmi prznite to , co Boh zjavil svetu o Sebe Samom
Preco Boh ustanovuje nepriatelstvo medzi zenou a diablom ?
Kto je tym potomstvom zeny a potomstvom diabla ?
Co znamena , ze zena rozsiape hadovi , ktory predstavuje diabla, hlavu?
A co znamena , ze diabol jej zrani patu ?

Nech sa Presvatej Bohorodicke naveky vzdava chvala a slava za to , ze rozsliapala hadovi hlavu

Chcete popierat , ze Panna Maria je ta , v ktorej Boh predpovedal rozsliapanie hadovej hlavy ?

Preto ju ctime , lebo skrze nu sa naplnilo Pismo , skrze nu je diablovi odnata moc nad hriesnym ludstvom , skrze nu je rozsliapany nasledok zvodov diabla , otca kazdej lzi , ktory dnom a nocou zaloval pred Bohom por .Zj 12,10


Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  09:13:45  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Sikas , ja som na vas nereagoval , takze neviem naco sa ozyvate

Ale ked ste uz uverejnili ten nezmyselny traktat , plny bludov , skusime , ci odpoviete na jednoduchu otazku

Preco Pan Boh neuskutocnil prichod Bozieho Syna na Zem inym sposobom ako Vtelenim skrze zenu ?

Ak bola Panna Maria dobra Bohu , aby skrze nu prisiel Bozi Syn na svet , tak nam je dobra , aby sme skrze nu prichadzali k Synovi



Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  07:09:52


Pre boha nie je nič nemožne,a mohol prisť na svet aj nejako inač.Prisiel na svet vtelením skrze Mariu.
Dokedy sa budete sustredovat na "technicku zaležitosť?"
Začnite konečne uvažovať prečo vlastne prišiel.Ak to pochopíte , učinite kroky ktore je potrebne učiniť ,tak sa znovunarodite,a bude aj vo vas,pretoze aj vaše telo može byť jeho chrámom.

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  08:10:40



Preco mi neospovedate na otazku
Otazka znela nasledovne


Preco Pan Boh neuskutocnil prichod Bozieho Syna na Zem inym sposobom ako Vtelenim skrze zenu ?

Ak bola Panna Maria dobra Bohu , aby skrze nu prisiel Bozi Syn na svet , tak nam je dobra , aby sme skrze nu prichadzali k Synovi

Preco vy bludari , zahmievate to , co Boh zjavil ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  08:54:48


radi použivate slovo bludari.Nevadí.Určite to nebolo pre to aby sme ju neprimerane uctievali.Ma svoju odmenu.Maria prijala to vtelenie,vdaka jej za tu vieru.Vdaka tomu my ludia tiež možeme prijať to "vtelenie."
Ak sa to stane aj Vam garantujem vam,že od tej chvile budete uctievat len samotneho boha a dakovať mu za jeho dokonaly Boži plan.A Mariu si budete važiť este viac ako doteraz ,ale nie takým nezmyselným spôsobom,ktorý zarmucuje Boha.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  09:19:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ja vas vyzyvam na dokazy z Pisma a odpovede na moje nasledujuce otazky ktore vam pre istotu zhrniem
1,Preco Pan Boh neuskutocnil prichod Bozieho Syna na Zem inym sposobom ako Vtelenim skrze zenu ?
2,Preco Boh ustanovuje nepriatelstvo medzi zenou a diablom ?
3,Kto je tym potomstvom zeny a potomstvom diabla ?
4,Co znamena , ze zena rozsiape hadovi , ktory predstavuje diabla, hlavu?
5,A co znamena , ze diabol jej zrani patu ?

Vy bludari , ked ste dokazmi pristihnuty pri vasom blude , krutite sa ako diabol pri pokusani Nasho Pana

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  09:36:21  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
Zacinate predbiehat.Bavime sa zatial o marianskom kulte a nezmyselnom uctievaní,ktore nie je biblické.Tu mate verse z biblie.ak je pre vas biblia blud potom neviem ako mam s vami pokracovať.
Biblická místa usvědčující mariánský blud

Matouš 12:47-50
"Někdo mu řekl: "Hle, tvá matka a tvoji bratři stojí venku a chtějí s tebou mluvit." On však odpověděl tomu, kdo mu to řekl: "Kdo je má matka a kdo jsou moji bratři?" Ukázal na své učedníky a řekl: "Hle, moje matka a moji bratři. Neboť kdo činí vůli mého Otce v nebesích, to je můj bratr, má sestra i matka."

Lukáš 11:27,28
"Když toto mluvil, zvolala jedna žena ze zástupu: "Blaze té, která tě zrodila a odkojila!" Ale on řekl: "Blaze těm, kteří slyší slovo Boží a zachovávají je."

Marie byla pak postupem času oslavována a prohlašována římskou církví za božskou osobu s kompetencemi, které neuvěřitelně zesměšňují a tupí Kristovu obět za lidstvo i Boží jedinečnost (Izajáš 48:11). Tato bludná učení tak neustále tvrdí:
že byla vzata do nebe, což není možné, protože Bible říká, že Ježíš je jediným vzkříšeným v nebi a všichni ostatní ho budou následovat až při jeho druhém příchodu, který ale zatím nenastal:

1.Korintským 15:23
"Každý v daném pořadí: první vstal Kristus, potom při Kristově příchodu vstanou ti, kdo jsou jeho."

že Marie je prostřednicí mezi lidmi a Kristem, což Bible jasně popírá:

1.Timoteovi 2:5
"Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš."

že se za nás v nebi také přimlouvá, což je lež:

Římanům 8:34
"Vždyť Kristus Ježíš, který zemřel a který byl vzkříšen, je na pravici Boží a přimlouvá se za nás!"

Židům 7:24
"Ježíšovo kněžství však nepřechází na jiného, neboť on zůstává navěky."

že je matkou církve, a co na to Bible:

Galatským 4:26
"Ale budoucí Jeruzalém je svobodný, a to je naše matka."

Efezským 1:22
"'Všechno podrobil pod jeho nohy' a ustanovil jej (Krista) svrchovanou hlavou církve."

že je možné dostat se k Bohu skrze její uctívání a modlení se k ní:

Jan 14:6
Ježíš mu odpověděl: "Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne."

že skrze koupi mariánských odpustků lze získat odpuštění hříchů:

1.List Jana 1:7-10
"Jestliže však chodíme v světle, jako on je v světle, máme společenství mezi sebou a krev Ježíše, jeho Syna, nás očišťuje od každého hříchu. Říkáme-li, že jsme bez hříchu, klameme sami sebe a pravda v nás není. Jestliže doznáváme své hříchy, on je tak věrný a spravedlivý, že nám hříchy odpouští a očišťuje nás od každé nepravosti. Říkáme-li, že jsme nezhřešili, děláme z něho lháře a jeho slovo v nás není."

že svou mocí uzdravuje nemocné, ale Bible říká, že uzdravení může přijít jen skrze Ježíše:

Skutky 4:10
"Stalo se to ve jménu Ježíše Krista Nazaretského, kterého vy jste ukřižovali, ale Bůh ho vzkřísil z mrtvých. Mocí jeho jména stojí tento člověk před vámi zdráv."

že se zjevuje na různých místech ve světě, což ale u zemřelých není možné:

Job 7:9,10
"Oblak se rozplyne, zmizí; stejně kdo sestoupí do podsvětí (hrobu), už nevystoupí, nevrátí se nikdy zpět do svého domu, neobjeví se už na svém místě."

Marie zemřela stejně tak, jako každý jiný člověk, a s ostatními čeká v hrobě na svoje vzkříšení (Jan 5:28,29) a spásu od Ježíše Krista (Lukáš 1:46,47). Její údajné zjevování se je jen skvělou kamufláží ďábelských démonických sil (Matouš 24:24 / 2.Korintským 11:14). Mariánský fanatismus vládne v mnoha oblastech světa a odvádí tak lidi od jedinečnosti Kristovy oběti pro naši spásu.

Skutky 4:12
"V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni."

Nikdo ze zemřelých nás nemůže slyšet a nemůže pro nás nic udělat, i kdyby byl sebesvatější (Kazatel 9:10). Až vzkříšení zemřelých lidí v posledních dnech bude novým okamžikem setkání s našimi milovanými (1.Tesalonickým 4:15-17).

Příklad zasvěcení se mariánskému kultu:

Nejlepší cestou je požádat kněze o provedení zasvěcení. Můžeme však toto zasvěcení učiniti sami, jestliže učiníme celým srdcem svaté Marii slib, jako např. následující: „Svatá Maria, Ty jsi ve Fatimě, na přání Ježíše Krista, doporučila uctívání tvého Neposkvrněného srdce lidstvu. S radostí se tomu oddávám a zasvěcuji se tímto Tvému Neposkvrněnému srdci, tímto chci Tvé Neposkvrněné srdce ctít a nadále Ti sloužit. Slibuji Ti, všemi svými silami, vést bohulibý život bez hříchu, denně růženec, nebo nejméně jeden díl tohoto, v úctě k Tvému Neposkvrněnému srdci se modlit. Oběť a pokání za hříchy světa přinášet, obzvláště za ty hříchy, které byly učiněny proti Tvému Neposkvrněnému srdci. Přijímání o prvních sobotách, dle Tvého přání učinit. Prosím tě, posiluj mě a pomáhej mi při tom.“ Ty jsi tak nádherný a úžasný, Jediný Bože, Bože Trojjediný, Bože Otče, Synu a Duchu Svatý, s Pannou Marií a svatými bytostmi... Rozžíhá Maria svíce v nás, temnotou s Marií projdem snáz… Do tvých mateřských rukou vkládáme všechny své úmysly, duchovní i hmotné zájmy. Dovolujeme si svěřit tvé mateřské dobrotě i tuto zvláštní žádost (zde vyjádři svoji prosbu). Dobrá Matko, pokorně tě prosíme, přednes ji svému Božskému Synu. Jestliže se nepříčí jeho vůli a slouží nám k posvěcení, vypros nám ji, prosím. Pozvedni tedy, Panno mocná, své prosící ruce nejprve k Pánu, potom je skloň k nám a sešli na nás paprsky svých milostí, aby se v jejich světle a teple naše duše očistila, aby nelpěla na pozemských věcech a kráčela za tebou (a s tebou) až do dne, kdy se setkáme v nebeské slávě. Amen. Bez hříchu počatá, Panno Maria, oroduj za nás, kteří se k tobě utíkáme.




Existují spousty "zaručeně pravých" argumentů, hovořících ve prospěch mariánského kultu. Je ovšem zajímavé, že kromě několika málo promariánských interpretací Biblických textů pochází veškeré ostatní argumenty právě z kultu samého. Jeho učení prostě vysvětluje samo sebe, což je vždy vlastnost syntetických nepravd. Samo se sebou přináší něco úplně nového, novou variantu křesťanství, která by sama o sobě vyžadovala i novou upravenou Bibli. A my přesně víme, kdo sám by měl největší zájem na tom, aby Bible byla upravována. Stejně jako u New Age, hlavně aby v jejím učení nesměřovalo vše k Ježíši Kristu. Hlavně, aby mezi člověka a Ježíše Krista byla postavena ještě jedna další bytost, která bude vzývána a jí svěřeny kompetence a rozhodování.

Pro démonské bytosti je Marie jen mrtvý člověk, mohou si jejím jménem dělat, co chtějí. Nepředstavuje autoritu Ježíše, její jméno na ně nepůsobí jako nepřemožitelná zbraň. Proto se také v mariánském kultu používá Ježíš jen velmi opatrně, pokud možno na druhém, třetím místě, a nebo jen okrajově. Pokud někdo tvrdí, že mariánský kult může vést lidi ke Kristu, tak má jen slabou pravdu. Stejně tak lidi ke Kristu vedou drogy, neštěstí, životní traumata. Mnohem více lidí mariánský kult přivede do jejich oblíbeného modlářství, k mechanickým duchovním rituálům a démonické závislosti.

Katolíci, jelikož se k tomu nemohou nevyjádřit, volí klasickou satanistickou metodu "sprchy stovek slov a vzájemně propletených argumentů", aby obhájili tuto jednoduchou nepravdu. Jejich vysvětlování je například zde: http://apo-logia.blogspot.com/2007/04/maria-svat.html. Jedinou stinnou stránkou je fakt, že toto vysvětlení neodpovídá skutečnosti. Podivné, že? Je to ovšem vlastnost každé mystifikace.

Démonům stačí vaše dvojaké smýšlení, neboť vědí, že Bůh nenávidí dvojaké smýšlení

Démonům nejde jen o to vás dostat do svých učení. Klidně vám ponechají i to, co jste přijali, jen vám do toho podsunou svoji jedovatou lež.
K vaší upřímné víře přidají například víru v Královnu Nebes a poučí vás, že je zapotřebí jí vzývat v modlitbách, protože je v ní taky spása jako v Božím Synu.
Tímto vytváří lidi nejistého, dvojakého smýšlení. Jedna mysl věří Písmu a Bohu, druhá věří zjevením démonů a lidským vymyšlenostem.

Člověk dvojaké mysli je na tom pak ještě hůř, než ten, co Pravdu nikdy neslyšel. Neboť takový Pravdu poznal, ale sešel z její cesty kvůli zjevením démonů.


 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  09:46:24  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ukazte mi odpovede na moje otazky

Tie otazky sa daju zodpovedat jednou , alebo dvomi vetami , tak zviraznite , kde vo vasom texte su odpovede na predmetne otazky

Nemozete sa vykrucat Tie otazky su inspirovane biblickym Zjavenim Vy sa odvolavate na Pismo , ja vasu hodenu rukavicu prijmam , takze ak vy mate pravdu a ja sa mylim , musia byt otazky zodpovedane logicky , jasne , strucne a nedvojznacne


Ti , co su inspirivany diablom , aby ich bludom zviedol z cesty spasy ,dokazu prekopirovat pol biblie , len neodpovedia na jednoduche otazky

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  10:04:27  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Ukazte mi odpovede na moje otazky

Tie otazky sa daju zodpovedat jednou , alebo dvomi vetami , tak zviraznite , kde vo vasom texte su odpovede na predmetne otazky

Nemozete sa vykrucat Tie otazky su inspirovane biblickym Zjavenim Vy sa odvolavate na Pismo , ja vasu hodenu rukavicu prijmam , takze ak vy mate pravdu a ja sa mylim , musia byt otazky zodpovedane logicky , jasne , strucne a nedvojznacne


Ti , co su inspirivany diablom , aby ich bludom zviedol z cesty spasy ,dokazu prekopirovat pol biblie , len neodpovedia na jednoduche otazky

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  09:46:24


nemozeme ist dalej. uznavate na zaklade pisma nezmyselnosť neprimeraneho uctievania? Nebojte sa ja vam odpoviem,aj ked nemienim tu s vami preberat celu bibliu.Ja som na rozdiel od vas znovuzrodený/tym sa nechvalim sebou ale chvalim tým boha/Prave evanjelium je mi oddkryte opona spadla.Je doležite aby ste pochopila dovod prečo prisiel Kristus na svet.Vsetko ostatne bude druhoradé.Prijmite to co dava Ježiš a až potom pochopite velikost toho čo urobila Maria.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  10:13:43  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Sam proti sebe ste vydali svedectvo , ze nedokazete odpovedat na jednoduche otazky

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  10:29:18  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Sam proti sebe ste vydali svedectvo , ze nedokazete odpovedat na jednoduche otazky

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  10:13:43


vy mi nadavate do bludarov a pritom vam pisem na zaklade biblie.Lenže vy s nou nesuhlasite,takze neviem ako je to s tym bludarstvom.Ako možem s vami pokracovat ked ignorujete biblicke verše ktore poukazuju na modlarstvo a ine praktiky v katolickej cirkvi?
Naco vam pisat o žene a semene ak popierate polovicu biblie?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  10:34:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Neviete odpovedat na pat jednoduchych otazok z uvodu biblie ,z knihy Genesis Podla vas asi zacina Pismo knihou Zjavenia Jana ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  11:45:50  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Neviete odpovedat na pat jednoduchych otazok z uvodu biblie ,z knihy Genesis Podla vas asi zacina Pismo knihou Zjavenia Jana ?

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  10:34:42


medzi "vasím semenom" a" semenom ženy"je stale priepasť.Potrebujete sa podielat na jeho vítazstve.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:16:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Vyborne , pokracujte vo vasich skvelych uvahach

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:22:25  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Vyborne , pokracujte vo vasich skvelych uvahach

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  12:16:27


viete vobec o čom hovorím?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:32:42  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
skuste vysvetlit podrobnejsie mozno pochopim

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:38:09  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
skuste vysvetlit podrobnejsie mozno pochopim

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  12:32:42


no mali by ste ked ste mi dala tie zakladne otazky.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:39:02  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
no skuste len do toho nehanbite , sa

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:45:24  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
no skuste len do toho nehanbite , sa

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  12:39:02


už vam "bola rozdrtena pata?"

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:47:59  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
no skuste len do toho nehanbite , sa

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  12:39:02


už vam "bola rozdrtena pata?"

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  12:45:24



na otazku sa neodpoveda otazkou

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:50:35  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov

4,Co znamena , ze zena rozsiape hadovi , ktory predstavuje diabla, hlavu?
5,A co znamena , ze diabol jej zrani patu ?


Amerika, neviem, či mám zlý preklad...ale v Gn 3,15 sa nepíše, že ŽENA rozšliape hadovi hlavu a on zraní JEJ pätu.

Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou,
medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom,
ono ti rozšliape hlavu
a ty mu zraníš pätu."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:51:40  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
no skuste len do toho nehanbite , sa

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  12:39:02


už vam "bola rozdrtena pata?"

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  12:45:24



na otazku sa neodpoveda otazkou

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  12:47:59


ja som si myslel že to bol rozkaz

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:53:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:

4,Co znamena , ze zena rozsiape hadovi , ktory predstavuje diabla, hlavu?
5,A co znamena , ze diabol jej zrani patu ?


Amerika, neviem, či mám zlý preklad...ale v Gn 3,15 sa nepíše, že ŽENA rozšliape hadovi hlavu a on zraní JEJ pätu.

Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou,
medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom,
ono ti rozšliape hlavu
a ty mu zraníš pätu."

Pôvodne zaslal mon - 07 apríl 2012 :  12:50:35



Predstavte si , ze v tom nie az taky rozdiel Kto je potomstvo Panny Marie ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mon

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  12:57:53  Zobraziť profil  Pridať mon do zoznamu priateľov


Predstavte si , ze v tom nie az taky rozdiel Kto je potomstvo Panny Marie ?



Amerika, ste záhadný človek. Raz chytáte iných až nezmyselne za slovíčka a inokedy vy sám vyhlásite, že vlastne to nie je taký rozdiel...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 11 september 2011  ~  Posledná návšteva: 24 november 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:03:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Samozrejme ze to nie je rozdiel Lebo v jej potomstve rozliapla hadovi hlavu aj Ona a v zraneni paty Jej potomstva bola zranena a Jej pata

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:08:48  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
Samozrejme ze to nie je rozdiel Lebo v jej potomstve rozliapla hadovi hlavu aj Ona a v zraneni paty Jej potomstva bola zranena a Jej pata

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  13:03:33


stvrtu otazku mate spatne.Malo byť.Co znamena že SEMENO !! ženy,rozšliape hadovi ktory predstavuje diabla hlavu?

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:13:22  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Samozrejme ze to nie je rozdiel Lebo v jej potomstve rozliapla hadovi hlavu aj Ona a v zraneni paty Jej potomstva bola zranena a Jej pata

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  13:03:33


stvrtu otazku mate spatne.Malo byť.Co znamena že SEMENO !! ženy,rozšliape hadovi ktory predstavuje diabla hlavu?

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  13:08:48



A v com mate problem s vyrazom potomstvo

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

silas

Stav: offline

 Odoslaný - 07 apríl 2012 :  13:19:40  Zobraziť profil  Pridať silas do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Samozrejme ze to nie je rozdiel Lebo v jej potomstve rozliapla hadovi hlavu aj Ona a v zraneni paty Jej potomstva bola zranena a Jej pata

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  13:03:33


stvrtu otazku mate spatne.Malo byť.Co znamena že SEMENO !! ženy,rozšliape hadovi ktory predstavuje diabla hlavu?

Pôvodne zaslal silas - 07 apríl 2012 :  13:08:48



A v com mate problem s vyrazom potomstvo

Pôvodne zaslal amerika1 - 07 apríl 2012 :  13:13:22


no je rozdiel žena a semeno ženy.Mne sa zda že z tej "ženy" robite druheho boha.

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 221  ~  Člen od: 26 august 2011  ~  Posledná návšteva: 09 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 17 Previous Topic: Ježiš mení hriechy na charizmy. Téma Next Topic: Koinonia  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06