Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 otázka na jedinú pravdu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: aka viera? - na odstrel Téma Next Topic: Nanebovzatie Panny Márie
Strana: z 8

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  16:55:21  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
radar, všetky tie príklady síce sú argumentom pre existenciu stvoriteľa, ale nie dôkazom. Oba príklady sú vysvetliteľné prirodzenou selekciou, oko motýľa tiež. A príkladov PROTI stvoriteľovi je v prírode tiež dosť ;|

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  17:10:23  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kolji, pan Jezis povedal,"Kto neuveri, bude zatrateny".Viera je pri takomto posudzovani vzdy potrebna. Ak neuveris Bohu, mas smolu.Lebo 100% dokaz, ze Boh existuje nenajdes, tak ako nenajdes 100% dokaz, ze Boh neexistuje.Preto Pan Jezis hovori:Kto neuveri, bude zatrateny". A nehovori, ak najdes dokaz o mojej existencii, budes spaseny.Navody ako uverit, som ti dala vcera, opakovat sa nebudem.Darmo preto ides cestou hladania dokazov., tam k Bohu neprides. Cesta k Bohu vedie cez vieru. Hovori to sam Jezis.To je vsetko, co ti mozem ka danej problematike povedat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  17:29:05  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
pan rarach,, co by urobil, Pan Jezis, keby sa stretol s ateistami?

Pôvodne zaslal radar - 28 február 2011 :  16:50:50



Neviem, a neverim, ze niekto to vie.

Viem vsak, ze ste mi neodpovedali na normalnu otazku.



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  17:43:28  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Pan rarach, svoju odpoved povazujem za dostatocnu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  17:59:40  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Rarach:

Vidno, že sama veľa nevieš o základoch katolíckej náuky. Napr, takí Azuritko aj Sendy by ti potvrdili, že existencia boha JE 100% dokázateľná (ja s tým nesúhlasim, ale je to "status quo" v katolíckej teológii - hoci si v tomto odporujú aj samotné dogmy).

Ale rozoberajme teraz radar-teológiu:

Ak teda cesta vedie cez vieru a nie cez dôkazy, prečo si sa vôbec snažila sem nejaké dôkazy dávať? A ak je táto viera niečo, čo nie je založené na dôkazoch, tak na čom potom? ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  20:51:33  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Kolji, v dnešnej dobe sa ľudia iba vzácne stretnú s Ježišom či Máriou, že by o tom mohli svedčiť. Tak to bývalo v začiatkoch kresťanstva; vtedy ľudia argumentovali o Bohu stretnutím so Vzkrieseným Ježišom. Dnes sa veriaci snažia dokázať jestvovanie Boha inou cestou, filozoficky - čo by osobne mňa nikdy nepresvedčilo. Ale blahoslavení, ktorí nevideli a predsa uverili.
Ale čo vlastne je viera v Ježiša? Satan vidí Boha a predsa v neho neverí - v zmysle úžasu, prijatia a lásky. Pohŕda Bohom, osoba Ježiša ho nefascinuje. To isté hrozí aj človeku: Boh stvoril človeka a uchádza sa oň, no človek ma kamenné srdce a nezaujíma sa. Bolo by ho treba nejako zobudiť, aby si vážil pravé hodnoty...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  22:44:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Vidno, že sama veľa nevieš o základoch katolíckej náuky. Napr, takí Azuritko aj Sendy by ti potvrdili, že existencia boha JE 100% dokázateľná (ja s tým nesúhlasim, ale je to "status quo" v katolíckej teológii - hoci si v tomto odporujú aj samotné dogmy).

Pôvodne zaslal Kolji - 28 február 2011 :  17:59:40



Ujasni si pojmi a to: Priamy dôkaz, Logický dôkaz, Viera... a spoj si ich správne dohromady, lebo robíš z toho riadny šalát.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  22:48:11  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest, pytal si sa ma minule, ze ako sa da z prirody vycitat, ze Boh existuje, tak ti tu davam, take jednoduche priklady. Napr.vcela kladie med tusim do 6 ci8uholnika. A vedci zistili, ze na takej malej ploche sa zmesti najviac medu. Ak by kladla do stvorca, ci kruhu, atd. bolo by na tej malej ploche vzdy menej medu ako v 6-uholniku.Ako to ta vcela vie, ze si vybrala, najvhodnejsi utvar?Alebo v Juznej Amerike zije zviera, ktore sa zivi listami, ktore su jedovate, ale stracaju jedovatost, ked sa ponoria do vody. To zviera, podobne nasmu prasatu si listy odtrhne a namoci ich do vody a potom ich zje.Atd.hovori sa, ze oko motyla dokaze obratit ateistu.Je vela takych prikladov.Odporucam sa kontaktovat z nejakym veriacim fyzikom, ci astronomom, alebo inym veriacim vedcom, oni poznaju omnoho lepsie a zlozitejsie priklady, ktore jasne dokazuju, ze je za stvorenim sveta a cloveka inteligentna bytost.

Pôvodne zaslal radar - 28 február 2011 :  16:43:26



nic z tohoto nedokazuje a ani len nenapoveda o existencii boha pre toho, kto ma vedomosti

je viacero teorii preco stavaju vcely prave take plasty ake stavaju, z geometrickeho hladiska su skoro idealne (alen ie idealne, je aj "idealnejsi" vzor), dalsia teoria je ta, ze takuto tvar sa najlepsie stavia - trba na jeho stavbu najmensi pocet vciel pri sebe (samotla kralovna stavia materske bunky sama a preto tieto maju nepravidelny tvar) - nic z tohoto vobec nesuvisi s bohom

to zviera podobne nasmu prasatu...myslis kapybaru? alebo aguti? nech si to overim, lebo ja viem o tom ze niektore zivocichy zeru hlinu, ktora absorbuje toxiny - to je vysvetlene metodou pokus - omyl a naslednym ucenim sa - zase nic zazracne; samozrejme namacanie listov do vody za ucelom odstranenia jedu nie je nic vynimocne, rozne druhy opic pouzivaju napr rastlinne a zivocisne repelenty

oko motyla (ako kazde ine zlozene oko hmyzu) je zase iba o geometrii a nie je navrhnute idealne - preto mnoho hmyzu umrie pri narazeni do lampy a spaleni sa - princip oka ("navrhnuty" na sledovanie svetla v nekonecne - napr svit hviezd) nevyhnutne navedie hmyz na kazdy bodovy zdroj svetla a hmyz sa v spirale zruti do svetelneho zdroja - napr poulicne lampy

vedec nebude dokazovat existenciu boha svojou pracou, ak sa oto pokusi, prestane byt vedcom

vo svete je plno veci, ktore zase jasne poukazuju na nedokonale stvorenie

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 február 2011 :  22:53:50  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Azuritko: čo?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2011 :  16:10:39  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
vo svete je plno veci, ktore zase jasne poukazuju na nedokonale stvorenie

Guest, to je predsa jasne, ze stvorenie je nedokonale a ze svet je nedokonaly, lebo nie sme v raji, tu je to aj v prirode pokazene od dedicneho hriechu. Dokonaly svet najdes az v nebi .Tieto priklady iba ukazuju, ze zivocichy a cely svet a clovek nevznikli sami od seba, ale ze ich stvoril Boh. Ale to mozes pochopit iba vtedy, ak mas nadprirodzeny dar viery,lebo nenajdes 100% dokaz, ze Boh existuje a nenajdes 100% dokaz, ze Boh neexistuje. K Bohu vedie iba cesta viery,nie dokazy a o tento dar treba prosit. Ak mas vieru, Boh ti zacne ukazovat,ako posobi vo svete a v nasich zivotoch.Inac ti to neukaze. Naozaj bez viery to nie si schopny pochopit, lebo to su nadprirodzene skutocnosti a preto ateistom zostavaju skryte a nedaju sa im ani vysvetlit. . Guest, uz k tomu nemam viac co dodat.Cestu som ti ukazala

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 01 marec 2011 :  16:30:19  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Podľa radaroteológie je pozemský život vlastne taká demoverzia posrmtného života. Pre bunky, ktoré sú odolné voči rakovine a pre slepé črevo, ktoré sa nemôže zapáliť si prosím zakúpte plnú verziu

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2011 :  08:42:40  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Guest, to je predsa jasne, ze stvorenie je nedokonale a ze svet je nedokonaly, lebo nie sme v raji, tu je to aj v prirode pokazene od dedicneho hriechu. Dokonaly svet najdes az v nebi .Tieto priklady iba ukazuju, ze zivocichy a cely svet a clovek nevznikli sami od seba, ale ze ich stvoril Boh. Ale to mozes pochopit iba vtedy, ak mas nadprirodzeny dar viery,lebo nenajdes 100% dokaz, ze Boh existuje a nenajdes 100% dokaz, ze Boh neexistuje. K Bohu vedie iba cesta viery,nie dokazy a o tento dar treba prosit. Ak mas vieru, Boh ti zacne ukazovat,ako posobi vo svete a v nasich zivotoch.Inac ti to neukaze. Naozaj bez viery to nie si schopny pochopit, lebo to su nadprirodzene skutocnosti a preto ateistom zostavaju skryte a nedaju sa im ani vysvetlit. . Guest, uz k tomu nemam viac co dodat.Cestu som ti ukazala

Pôvodne zaslal radar - 01 marec 2011 :  16:10:39



ja ti uz len toto napisem

mnohi tu pisu, ze ten dar, ktroy ty spominas, mi musia niekto darovat, a ak mi ma niekto nieco darovat, musi za mnou prist, lebo darovanie je iniciativa darcu, a nie obdarovaneho, a az ked sa dar prezentuje, az potom ho mozem prijat alebo odmietnut (mimochodom s vysledkom pre dar velmi nezvycajnym); a dar sa nedava za zasluhy ci snahu (dar nie je odmena) ale pri nejakej prilezitosti (pri akej prilezitost dostava clovek ktory neveri dar viery? moze dostat dar viery clovek, ktory veri?) nemyl si dar s odmenou;

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 02 marec 2011 :  13:19:03  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
guest, Boh uz za tebou prisiel, je s tebou a je je vzdy pripraveny ti dat dar viery, lebo ta miluje a chce ta zachranit. Caka len na tvoje slobodnerozhodnutie, kedy sa otvoris a budes ho schopny prijat. Ak sa ale uz zacinas takto pytat, velmi si pokrocil. Proste hladaj pravdu dalej a zacni sa s Bohom rozpravat ako so svojim najlepsim priatelom, v tom zmysle ze mu uprimne povies, co ta trapi, popros ho,nech ti ukaze On sam, co je to viera, aby si sa mohol slobodne rozhodnut, ci ju prijmes.Boh hovori aj cez ludi a udalosti, tak bud otvoreny, ak nebudes vediet, ako jednat, chod za dobrym knazom, popros ho o duchovny rozhovor, lebo je tiez pravda, ze nas Boh je tajomny Boh, on knazom dava dary ohladne ludskych dusi a casto im vklada do ust to, co ti chce povedat. Budem sa za teba modlit.Sbohom, guest.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 18 marec 2011 :  19:09:43  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Radar, pekne ste mu to napisali. Len ci pochopi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  16:10:39  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  18:29:12  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
myslim si ze pokusat sa otvorit mysel tu niektorym ktori neprisli diskutovat ale podporovat si stereotypy aby to mohli vytahovat bez kontextu je takmer marne. hoci pre Boha nie je nic nemozne

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  18:43:16  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Zaujímavé, že reaguješ len vtedy, keď sa cítiš urazený. Na moje výzvy pokračovať v diskusii si nikdy nereagoval

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  20:23:49  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
preco by som sa citil urazeny?

nereagujem, mam aj dolezitejsie veci ako natahovat sa zo zapretym neveriacim ktory evidentne prisiel menit nas nazor a nie svoj

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  20:29:59  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Áno, presne tak to je. Som poverený diablom a prišiel som sem meniť vaše názory.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  23:23:49  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
myslim si ze pokusat sa otvorit mysel tu niektorym ktori neprisli diskutovat ale podporovat si stereotypy aby to mohli vytahovat bez kontextu je takmer marne. hoci pre Boha nie je nic nemozne

Pôvodne zaslal timylee - 14 apríl 2011 :  18:29:12



Videl si v poslednej dlheeej dobe iný ako provokačný príspevok od Koljiho? Tu musíš zapnúť úplné IGNORE, lebo od toho, kto len provokuje, sa nejakého objektívneho premýšľania nedočkáš. Reagovanie tým pádom nemá nijakého významu. A ako vidíš, je iba podnetom pre ďalšie provokácie. A ako toto píšem tebe, nejaký provokačný príspevok sa mi tiež možno ujde...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2011 :  23:26:37  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Provokačný príspevok == príspevok, na ktorý neviem odpovedať?

A sami ukazujete, že je to jediná cesta, ako vás dotiahnuť do diskusie, takže si zbytočne nekal rozprávdlo ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2011 :  14:36:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
No vratil som som sa po 9 dnoch ku foru a s cistym svedomim davam Koljimu ban.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2011 :  21:13:45  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
uz som ta aj ja chcela o to poprosit v inej diskusii...

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: aka viera? - na odstrel Téma Next Topic: Nanebovzatie Panny Márie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06