Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 otázka na jedinú pravdu
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: aka viera? - na odstrel Téma Next Topic: Nanebovzatie Panny Márie
Strana: z 8

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2011 :  18:57:09  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
saxsax jedno vysvetlenie by som mal, je to kachna

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 23 február 2011 :  19:33:18  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
timylee:

1. Niekde vyššie vravím, že logické dôkazy poskytované (súčasnou) teológiou sú postačujúce a aj napriek tomu ich neveriaci neakceptujú?

2. Šimpanz je náš najbližší žijúci príbuzný.

3. http://www.ncea.org/news/SchoolDiocesanLocator.asp kľudne si prehľadaj každý štát, či tam sú katolícke školy. 70 miliónov Američanov sa hlási ku katolicizmu + je to najsilnejšia celistvá náboženská "menšina" (protestantov je síce v absolútnych číslach viac, ale to sú autonómne skupiny, nie jedna organizácia). Evolúciu vyučujú katolícke školy (minimálne v USA), pretože je to súčasťou ich osnov.

4. Každá vedecká teória si vyžaduje rozsiahly systém evidencie, aby bola uznaná ako najpravdepodobnejšia a tým pádom "oficiálna". Evolúcia takýto systém má. Vedecká teória nie je reťaz, ale sieť ;)

5. Opäť nepravda. Nejde o to dokázať kreacionizmus prírodnou vedou, ale dokázať ho robustne. Buď empiricky alebo logicky. Ale stále sa pýtam na to, čo si písal o tom, že existujú iné vedy ako prírodné, ktoré používajú iné dôkazy, ktoré sú rovnako dôveryhodné. Tak my vysvetli, aké sú to tie dôkazy a ako by si nimi kreacionizmus dokázal.

6. To, že evolúcia je možná, dokázané aj vysvetlené je. Abiogenéza nie, v tejto veci existujú iba hypotézy.

Azuritko: poskytni teoretický dôkaz, ktorý by nespochybniteľne potvrdzoval, že napr. uzdravenie Gemma di Giorgi musel byť len zázrak.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  05:57:35  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Vyssie uvedeny prehlad vyvoja diskusie - o co viac povysenosti o to menej argumentov.

Cakal som, kedy sa prestanes predvadzat a nabadat ludi, aby si nieco nastudovali o anatomii a fyziologii oka a urobis to sam.

Ak niekto opakovane pise zrenicka a Ty opakovane hovoris o sosovke, dokonca v jednej vete napises, ze vyvoj zrenicky prebieha nezavisle od zrenicky, svedci to jednak o tom, ze mas chaos v pojmoch, ale najma o tom, ze si nedavas ziadnu namahu, aby si cital a rozmyslal nad tym, co pise oponent.

Mohol som do diskusie vstupit hned na zaciatku, ako ma prosila radar, ale z predchadzajucich opakovanych skusenosti viem, ze ked tvrdis hlupost, kym sa nestrapnis a sam si nieco nenacitas, nedas si povedat.

Co sa tyka dalsieho Tvojho tvrdenia, ze stav, kedy neexistuje zrenicka nebol zaznamenany a ze Ta ani nenapadlo, ze by to niekto mohol tvrdit, odporucam opat trosku postudovat a aby si nehovoril, ze len hanim a nechem pomoct, hladaj aniridiu. Napriklad http://en.wikipedia.org/wiki/Aniridia . Mimochodom v ICD-10 to najdes pod kodom Q13.1

Nabuduce menej bombastickych reci a vyziev a viac studia, opakovane sa uz ukazalo, ze sa to oplati.

citácia:
cize mozem opravit moje tvrdenie - so zrastenou zrenickou sa vidiet samozrejme neda

Nie len ze mozes, ale musis a korektny pristup by bol ospravedlnit sa tomu, koho si vo svojej nevedomosti nazval klamarom. Ci to uz je prilis vysoka moralka a ateistov sa netyka?

Pôvodne zaslal Mato - 23 február 2011 :  06:35:36



vysvetlenie som uz napisal - prisposobil som sa nejednoznacnemu pochopeniu/pouzivaniu terminov (zrenicka - pupil vs sosovka - lens vs duhovka - iris) - moja chyba

mrzi ma ze aj mojou vinou doslo k nedorozumeniu

aniridia je absencia duhovky, ale nie je to stav, pri ktorom je duhovka zrastena do utvaru bez zrenicky

kedze dole pises, ze si vedel, ze aniridia nie je stav, ktory je opisovany v tom zazraku resp moze sa jednat o opis pacientkinych oci, ale urcite to nie je ABSENCIA zreniciek, tak je zjavne, ze si sa ma snazil oklamat - zaver je, ze ja sa obcas dopustim nepresnosi, ale nikdy by som zamerne a vedome neklamal alebo nezavadzal, ty si klamal zamerne a vedome, dosledky si z toho vyvod sam

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  07:35:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

mrzi ma ze aj mojou vinou doslo k nedorozumeniu

Aj tak sa da eufemicky oznacit situacia, ked niekoho nazves klamarom. Ospravedlnit sa je evidentne prilis moralne a ateistcka moralka to nevyzaduje.

citácia:

aniridia je absencia duhovky, ale nie je to stav, pri ktorom je duhovka zrastena do utvaru bez zrenicky

To vsak nikde netvrdim, davam Ti to ako priklad stavu, pri ktorom neexistuje zrenicka. Opat sa ukazuje ze oponentov citas len velmi povrchne, ak vobec.

citácia:

kedze dole pises, ze si vedel, ze aniridia nie je stav, ktory je opisovany v tom zazraku

Toto samozrejme nikde (ani vyssie ani nizsie) nepisem, preto cela nasledujuca dedukcia je iba pomerne trapnym pokusom, ako sa neospravedlnit oponentovi, ktoreho si v ramci popletenia svojich pojmov oznacil za klamara. Namiesto toho sa pokusas za klamara oznacit dalsieho oponenta. Mohol by som napisat, ze som sklamany, ale nie som. Ateisticka moralka v praxi.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  08:00:08  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
Maťo nemáš mu čo vyčítať, ty si teraz označil všetkých ateistov za nemorálnych.
Ja ti poviem len toľko, že sa nemáš právo povyšovať a osobne poznám nejakých ateistov, ktorí by schovali niektorých veriacich do vačku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  14:51:13  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
saxsax jedno vysvetlenie by som mal, je to kachna

Pôvodne zaslal timylee - 23 február 2011 :  18:57:09





interview s Gemmou di Giorgi v Palerme na Sicilii, 1.7. 1971, to tvrdi ona sama ! rovnako tam popisuje ako a kedy zacala vidiet, tak som stale zvedavy aka je verzia od vas


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  15:03:23  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Mohol by som napisat, ze som sklamany, ale nie som. Ateisticka moralka v praxi.


naco tie urazky admin ? ideme si nieco vytykat? pomylit sa moze kazdy, o krestanskej moralke sa toho poslednu dobu tiez dost hovori, zostanme pri zemi, na tomto fore tiez par ludi ukazalo tu pravu krestansku moralku, no a ja sklamany preto som.

mna tiez radar oznacila v navale emocii za klamara, ale sme si to vysvetlili cez PM, tak sa spravajme ako ludia, co si mozu nedorozumenie aj vysvetlit a nie hned druheho urazat a nadavat mu. Ale preco toto musim ja (podla vas ateista) vysvetlovat vam krestanom? (ale aj sam som krestan )


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  15:57:08  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Ked ateista pusti o moralke, chlpy do pozoru a zhovievavy usmev cislo 33 nasadit!


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  16:00:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Z povýšenectva guesta pri riešení otázky chýbajúcich zreničiek je Maťova reakcia adekvátna, a z nedôsledného čítania a chápania Maťovej reakcie je aj ďalšia Maťova reakcia adekvátna. Podľa mňa by guestovi neuškodilo vložiť do diskusie trochu viac objektivity.
Čo sa týka prívlastku "klamár", Blesk mi to hovoril snáď v každom desiatom príspevku. Ako provokácia to fungovalo dobre...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  17:12:11  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Aj tak sa da eufemicky oznacit situacia, ked niekoho nazves klamarom. Ospravedlnit sa je evidentne prilis moralne a ateistcka moralka to nevyzaduje.

To vsak nikde netvrdim, davam Ti to ako priklad stavu, pri ktorom neexistuje zrenicka. Opat sa ukazuje ze oponentov citas len velmi povrchne, ak vobec.

Toto samozrejme nikde (ani vyssie ani nizsie) nepisem, preto cela nasledujuca dedukcia je iba pomerne trapnym pokusom, ako sa neospravedlnit oponentovi, ktoreho si v ramci popletenia svojich pojmov oznacil za klamara. Namiesto toho sa pokusas za klamara oznacit dalsieho oponenta. Mohol by som napisat, ze som sklamany, ale nie som. Ateisticka moralka v praxi.

Pôvodne zaslal Mato - 24 február 2011 :  07:35:44



ja nikdy nevyzadujem od nikoho ospravedlnenia (nie je mozne ma urazit) a zaroven ja sa za nic neospravedlnujem, ALE chybu si vzdy uznam (toto sebauznanie chyby ocakavam aj od inych), ak som presvedceny, ze som sa jej dopustil - dopustil som sa chyby, ze som pouzill nepresne terminy ohladom tych sosoviek/zreniciek/duhoviek - co som si aj uznal, to musi stacit

no stale budem tvrdit, ze absencia duhovky nesposobuje slepotu a ze bez duhovky sa da vidiet, pretoze mechanicky moze sposobit slepotu jedine objekt braniaci prenikaniu svetla na sietnicu a aniridia (nepritomnost duhovky) toto urcite nesposobuje a aphakia (nepritomnost sosovky) tiez nie

stav, pri ktorom by bola duhovka zrastena (nebol by v nej otvor) a branila by prenikaniu svetla do oka a tym sposobovala slepotu nebol nikdy pozorovany




povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 február 2011 :  22:35:44  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
a zaroven ja sa za nic neospravedlnujem, ALE chybu si vzdy uznam
Pôvodne zaslal guest636 - 24 február 2011 :  17:12:11


Predpokladam, ze to povazujes sa nejaku svoju pozitivnu vlastnost, ze s prehladom urazas druhyc , ale zo zasady sa za nic neospravedlnujes.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2011 :  05:38:36  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Predpokladam, ze to povazujes sa nejaku svoju pozitivnu vlastnost, ze s prehladom urazas druhyc , ale zo zasady sa za nic neospravedlnujes.

Pôvodne zaslal Mato - 24 február 2011 :  22:35:44



ospravedlnenie sa a uznanie si chyby nie su velmi rozdielne veci; aj ked su tam iste rozdiely a dosledky z nich plynuce, tak ja povazujem za dolezitejsie uznat si chybu nez sa ospravedlnovat...tiez si myslim, ze v uznani si chyby vzdy je nejake to ospravedlnenie sa...ale naopak to neplati

mimochodom urazit sa moze len ten clovek, ktory sa urazit chce

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2011 :  12:58:31  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Ked ateista pusti o moralke, chlpy do pozoru a zhovievavy usmev cislo 33 nasadit!



Pôvodne zaslal Rarach - 24 február 2011 :  15:57:08



toto poznam, obcas mam take pocity, ked niektori akoze knazi kazu o moralke


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 25 február 2011 :  13:16:28  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Keby ste si radšej založili tému o tom, kto sa má komu ospravedlniť a v tejto téme sa držali témy

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  08:55:56  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
Maťo nemáš mu čo vyčítať, ty si teraz označil všetkých ateistov za nemorálnych.
Ja ti poviem len toľko, že sa nemáš právo povyšovať a osobne poznám nejakých ateistov, ktorí by schovali niektorých veriacich do vačku.

Pôvodne zaslal perunko - 24 február 2011 :  08:00:08

Perunko, snaž sa byť objektívnejší, veď Maťo to hentak nepovedal. Ak niečo povýšil nad ateizmus, tak potom samo Ježišovo učenie. Naozaj, ono predstihuje všetko. Nežijeme v ulite, ale sme vo svete kde nemožno zovšeobecňovať, no môžeme zvažovať. Vídame ľudí takých aj onakých, ale predsa - jedna lastovička leto nerobí. Človek môže mať dobrú výchovu, učí sa správať snáď aby bol medzi ľuďmi úspešný, ale je toto všetko? Tvár Ježiša poznáme, ale aká je vlastne tvár ateistu? Nech sa nik neurazí; ako amorfná hlina - raz sa práši, inokedy hnieti, alebo ako kameň - podľa pomerov?
Vskutku, človek potrebuje živého Boha podobne, ako potrebuje vodu či svetlo.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  10:02:50  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:
Tvár Ježiša poznáme, ale aká je vlastne tvár ateistu? Nech sa nik neurazí; ako amorfná hlina - raz sa práši, inokedy hnieti, alebo ako kameň - podľa pomerov?
Vskutku, človek potrebuje živého Boha podobne, ako potrebuje vodu či svetlo.

Pôvodne zaslal Dušan - 27 február 2011 :  08:55:56



fatalna chyba tvojej uvahy je v tom, ze kym ateisti nepotrebuju ziadnu tvar ako vzor aby sa nespravali amoralne (aby neboli ako ta amorfna hlina), tak krestania tu tvar potrebuju, inak by upadli a stali sa tou hlinou - vychadzam z rozpravania krestanov, ktori boli do obratenia udajne ateistami a boli ako ta hlina - spravali sa nemoralne, kradli, uzivali drogy, atd

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  11:45:46  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Guest, kto si môže oboje porovnať a prípadne oceniť kvality kresťanstva? Ozaj asi najskôr takí ktorých si teraz vymenoval. Od niektorého sporiadaného neveriaceho človeka na istej spoločenskej úrovni, stýkajúceho sa iba so samými podobne zmýšľajúcimi "slušákmi" to asi nemôžeme očakávať, ako vidno. Hoci...
Navyše sa ti naskytá otázka, čo presne treba chápať ako morálne? Biblia a katolíctvo nie je ani podivný exkurz dejinami sveta, ani výsledok existencionálno-filozofických špekulácií starovekých mysliteľov, ani mocensko-politická návnada na zotročenie ľudí, ani svojrázna učebnica správania pre barbarov - i keď ich niektorí za také chcú mať.
Guest, čo keď je to všetko o Bohu pravda? Nadchýna ma, že niekto je a čaká nás. Potom by nebolo slušné stáť mimo, ani morálne prenasledovať takúto vieru.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  13:33:40  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Dušan, teraz tak trochu prezentuješ emocionálny základ tvojej viery. To, že ťa niečo nadchýna, ešte neznamená, že to je pravda

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  14:01:51  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Kolji, na to ci Boh existuje sa da okrem ineho prist aj pri skumani prirody a javov okolo nas, ale iba vtedy, ked je clovek otvoreny aj Bozej milosti. A to je vtedy, ked uprimne hlada pravdu. Kedze tebe to zatial nejde, jasne to ukazuje, ze sa pravde branis.Potom sa uchylujes k ironii a rozoberas povahu ci temperament diskutujuceho a nie jeho argumenty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  14:10:30  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
radar, prepáč, ale je dosť vtipné, keď o "úprimnom hľadaní pravdy" hovorí niekto, kto na základe jednej knihy plnej neoverených tvrdení nespochybniteľne verí, že prípad Gemmy di Giorgi bol určite zázrak a ešte si dovolí odsudozovať tých lekárov, ktorí "aj napriek tomu, že uznali, že to musí byť zázrak, ostali ateistami" ;)

Skúmaním prírodných javov dospievam skôr k tomu, že svet nie je stvorený inteligentne a s nejakým milosrdným zámerom.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  14:52:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

fatalna chyba tvojej uvahy je v tom, ze kym ateisti nepotrebuju ziadnu tvar ako vzor aby sa nespravali amoralne


Pôvodne zaslal guest636 - 27 február 2011 :  10:02:50


Nuz z Tvojich vyssie citovanych reakcii je zrejme, ze zufalo potrebuju...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  15:15:28  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
kto na základe jednej knihy plnej neoverených tvrdení


kolji-tu knihu si necital, a preto nevies, ci su tam overene alebo neoverene informacie.Je to dalsi dokaz o tom, ze ti nejde uprimne o pravdu, lebo, ked mas moznost na vlastne oci sa presvedcit, ci su informacie overene alebo neoverene, nerobis tak.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  15:25:07  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Overoval som si tebou prezentované informácie ;) A ako mám možnosť na vlastné oči si overiť, či sú to overené alebo neoverené informácie? :)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  15:51:55  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
A ako mám možnosť na vlastné oči si overiť, či sú to overené alebo neoverené informácie? :)


Neuveritelne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 27 február 2011 :  15:55:47  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ak je toto všetko, čo k tomu máš povedať, nemusíš sa vôbec zapájať do diskusie, pretože tu z toho robíš kabaret ;) Ja som osobne dúfal, že bude pokračovať timylee, ale zjavne dal na azuritkovo embargo

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 8 Previous Topic: aka viera? - na odstrel Téma Next Topic: Nanebovzatie Panny Márie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06