Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Nástenka a ankety
 Zahaľovaný Ježiš Kristus, ktorý pre nás trpel.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Problém s duchovným Téma Next Topic: 3.11.Pochod za život v Košiciach
Strana: z 3

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 27 január 2011 :  22:58:15  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Kto o tom dnes hovorí, o čom hovorili najviac svätci?
Nikomu to nechýba? Z čoho plynie najviac milostí a čo si Pán Ježiš najviac praje? Čo hovoril sv. sestre Faustíne?
Bratia a sestry, prejdime k teológii svätého Ježišovho Kríža.
http://ukrizovananekonecnalaskamilujemta.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2011 :  12:48:18  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Boze

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2011 :  16:01:09  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Na tej doméne by som chcel e-mailovú adresu.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 28 január 2011 :  16:40:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
proti obsahu nic (skoro), ale po grafickej stranke uplne mimo moj vkus, gycove, deprimujuce, privelmi tmave, oslava Pana a jeho velebenie by som si predstavoval trochu v svetlejsich, radostnejsich farbach

to puzujuce srdce planety z enviromentalnych stranok o Zemi ma byt akoze co?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  00:21:49  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Pokojne odíď. Tvoj názor ma nezaujíma, nemáš zmysel pre Božie veci. Niekomu tá stránka pomôže sa vhĺbiť. Každému sa to inak ľúbi. Deprimujúce je to pre ľudí tohto sveta, kríž je bláznovstvo ako hovorí sv. Pavol. Pokiaľ nechápeš zmysel tej stránky a celého Kristovho učenia, nemám si s tebou čo povedať.
Len trocha rozjímaj tvoja duša to potrebuje, prídeš na mnoho vecí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  09:56:57  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
Pokojne odíď. Tvoj názor ma nezaujíma, nemáš zmysel pre Božie veci. Niekomu tá stránka pomôže sa vhĺbiť. Každému sa to inak ľúbi. Deprimujúce je to pre ľudí tohto sveta, kríž je bláznovstvo ako hovorí sv. Pavol. Pokiaľ nechápeš zmysel tej stránky a celého Kristovho učenia, nemám si s tebou čo povedať.
Len trocha rozjímaj tvoja duša to potrebuje, prídeš na mnoho vecí.

Pôvodne zaslal SKIMAN - 29 január 2011 :  00:21:49



A nie je sám, keď tvrdí, že je to deprimujúce. Tvrdím to aj ja a kto tvrdí že nie, je bez citov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  10:19:00  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Ako sa niečo takéto môže opovážiť povedať katolík? Veď to je rúhanie. Nevieš, čo je to askéza, lebo ju nevidíš, je to tak, askéza sa vytratila. Podľa teba teda smrť Ježiša bola deprimujúca a nemal to urobiť. To ale cez teba hovorí satan ako Ježiš napomenul sv. Petra: "Choď mi z cesty satan". Radšej budeš počúvať, že všetko bude dobré a každý bude spasení, však? O tom sa najlepšie hovorí, nezabudni, že tu sú aj iné odmeny.
„Slovo KRÍŽA je bláznovstvom pre tých, čo idú do záhuby, ale pre tých, čo sú na ceste spásy, teda pre nás, je BOŽOU MOCOU…ohlasujeme UKRIŽOVANÉHO Krista…BOŽIU MOC…“

1 Kor 1, 18; 23 – 24

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  10:23:25  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
passionisti nie su sekta nahodou?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  11:05:08  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No nepodarilo sa mi nájsť mnoho o tomto spoločenstve, ale malo by to byť katolícke spoločenstvo (rehoľa) a nie sekta.

Blesk a Saxsax sa nehlásia k žiadnej viere.

K stránke: (úvodné zvony a chorál sú z pesničky od Michael Flatley - Cry of the celts - super írska hudba - husle, píšťala) Každopádne podľa mňa má Saxsax pravdu, že biela farba by sa asi viac hodila. Ako táto stránka je urobená príliš tajomne, vždy v pozadí hudba, ktorá ani neviem či sa dá vypnúť, a vytvára to príliš veľa pocitov a pre nezainteresovaného skôr takých, akoby to bola sekta. Proste podľa mňa hrá stránka príliš na city, a nedobrím spôsobom.
Táto stránka napríklad http://www.passionist.org/ pôsobí úplne iným dojmom. Z tejto mi prvý dojem hovorí o misionárstve.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  11:37:28  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Neviem, ci sa nejedna o parodicke nabozenstvo, cize o skupinu ludi, ktori paroduju existujuce nabozenske smery. Nevedia, ze veriaci clovek hned vyciti, ze nieco nie je v poriadku.Chudaci ti, ktori tam posobia. V Biblii je napisane.Boh sa vysmievat neda. A videla som parkrat, ako tito ludia dopadli.Viac http://notabene.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2277&mode=nested&order=0&thold=0

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  11:59:17  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Skiman, taku stranku by ziadna rehola neurobila, pretoze my spajame ukrizovanie so zmrtvychvstanim, inac by nemalo zmysel.Mozno, ked vsade vidis krize a pocuvas o tom,ake dolezite je vziat kriz a nasledovat Krista ak si neveriaci, alebo ti to bolo zle vysvetlene, tak to moze takto na teba posobit. Je fakt, ze niektori veriaci to prehanaju a to je neprirodzene. Svati, aj ked brali na seba kriz,cize plnili volu Boziu, ktora je pre nas krizom, ale prinasa radost a pokoj, boli optimisti a neutapali sa v smutku.Boh povedal, "Ja mam myslienky pokoja a nie suzenia, a dalej povedal "Nestvoril som smrt a nekocham sa v zaniku zivych".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  12:10:43  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Pokojne odíď. Tvoj názor ma nezaujíma, nemáš zmysel pre Božie veci. Niekomu tá stránka pomôže sa vhĺbiť. Každému sa to inak ľúbi. Deprimujúce je to pre ľudí tohto sveta, kríž je bláznovstvo ako hovorí sv. Pavol. Pokiaľ nechápeš zmysel tej stránky a celého Kristovho učenia, nemám si s tebou čo povedať.
Len trocha rozjímaj tvoja duša to potrebuje, prídeš na mnoho vecí.

Pôvodne zaslal SKIMAN - 29 január 2011 :  00:21:49



mechcem urazat, dehonestovat, chcel som len vyjadrit svoj nazor ak dovolis, zaujmaju ma tieto veci, tak si pozriem takmer kazdy tu upnuty prispevok
na zaklade Azuritkovho prispevku si uz dovolim napisat i dalsi moj dojem, ktory mi vtedy prvy raz napadol ale potlacil som ho, je to i aspon pre moj dojem, asi mozno pre ten nazov akosi i (prepacte) servilne, niekedy mam dojem, ze niektori veriaci ako by si chceli predplatit touto prehnanou servilnostou akusi vstupenku

mohol by som upnut odkazy na tkz. satanisticke stranky, kde mnohe hraju na prekvapenie krajsimi svetlejsimi farbami

textovu cast si ozaj nedovolim ja riesit, napadat, ale neda mi sa vyjadrit k dvom temam

prva ma zaujala Nepriatelia Kristovho sv. Kríža, pozor!, nahoda je blbec ako sa vravi, tak by som skonstatoval tie prihody, co potom povedat na toto

http://udalosti.noviny.sk/zo-zahranicia/16-06-2010/video-socha-jezisa-krista-zhorela-do-tla.html

naozaj blesk ?, alebo zasah nahnevaneho Pana, ako by si to nazval ? Uz mam dost vasej falosnej servilnosti napriklad ?

druha sa tyka kapitoly Ave Crux, konkretne RELIKVIE Z PRAVÉHO DREVA SPASITEĽOVHO SVÄTÉHO KRÍŽA

Prilis vela relikvii. V roku 1982 uskutocnil taliansky dennik la Repubblica prieskum, podla ktoreho existuje desat lebiek svateho Jana Krstitela, osemnast ruk apostola Jakuba a take mnozstvo kosti, ze z nich mozno zlozit dvadsat kostier svateho Juraja a vsetky su cirkvou uznane za prave. Okrem toho sa napocitalo 1150 miest, ktore ukryvaju jeden alebo viac kusov skutocneho Kristovho kriza.
Jezis. Ku Kristovym relikviam sa viazu tie najprekvapujucejsie statistiky. Predmetom zboznej ucty sa stalo niekolko Jezisovych pupocnych snur a predkoziek. Mnohe kostoly vlastnili mliecne zuby Bozieho Syna, ako aj jeho presvate slzy, v dvoch nadobach bol prechovavany jeho dych a niektore nabozenske ustanovizne vystavovali Spasitelove "listy", ktore spadli z neba.Maria. Vo vsetkych kutoch Zeme najdeme tolko kvapiek mlieka Jezisovej matky, az si Kalvin mohol dovolit povedat, ze by musela dojcit cely zivot, aby sa ich tolko nazbieralo.
Jozef a Duch Svaty. Protestantsky basnik Agrippa d'Aubigne napisal, ze hugenoti pocas nabozenskych vojen v Perigueux rozbili fiolu, obsahujucu...kychnutie Ducha Svateho! Jedine maly kostolik pri Blois vo Francuzskumoze vazne konkurovat tejto "relikvii" svojim ha! svateho Jozefa, ktory si takto vzdychol pri kalani dreva...


tak ja odchadzam v pokoji od teba, ta grafika je naozaj prilis deprimujuca, sorry

Azuritko, hudba sa da vypnut

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  13:35:07  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Ach. Niektorí sú takí modernistickí, že by najradšej zaviedli len bielu farbu. Už aj tak sme prišli o čiernu farbu ornátu a ani tá fialová vám moc nevonia. Pokojne sa bratríčkujme a cmuckajme so slobodomurármi a nepriateľmi Cirkvi. To je to, čo chcete? Nemáte potuchy ako kedysi v minulosti bojovala Cirkev proti týmto satanistickým sektám a heretikom. Mnoho svätcov vyšlo a hovorili!
Passionisti sekta nie sú, je to rehoľa, ktorá šíri úctu a nábožnosť k umučeniu Ježiša Krista. Založil ju sv. Pavol z Kríža, veľký svätec. Moderní katolík=mŕtvy katolík? Len ten ma miluje kto zachováva moje prikázania. O nájdený sv. Kríža je jasne napísané Sv. Helena a nájdenie...
K tomu sa viac vyjadrovať nebudem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  14:17:04  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
velmi dobre viem ako bojovala, teda, ako bojovali niektori ludia ktori si mysleli ze konaju s kristovym ucenim,

upalovanie, inkvizicia, zabijanie saradsenov, kriziacke vypravy v europe,

to nie je ucenie krista a nikdy nebolo, SKIMAN ak sa chces vratit do 13 storocia tak je to tvoja vec, no pokial budu existovat taky fanatici ako ty ( a nemusia to mysliet zle) tak bude mat cirkev zle meno.

Matúš 7:15 Varujte sa falošných prorokov, ktorí prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vo vnútri sú draví vlci. 16 Po ovocí poznáte ich. Či oberajú z tŕnia hrozno alebo z bodľačia figy? 17 Tak každý dobrý strom rodí dobré ovocie, ale planý strom rodí zlé ovocie. 18 Nemôže dobrý strom donášať zlé ovocie, ani planý strom donášať dobré ovocie.

zamysli sa ake ovocie s toho vzislo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  14:50:15  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Napadol ťa 1 citát, ktorý vobec nesúvisí s touto témou. Nezabudni ako slobodomurari v stredoveku spinili cirkev. A ako vrazdilli. S inkvizíciou to bolo inak, nie ako píšu falosni historici.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  15:54:06  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
nie vsetci historici su falosni, to ze v mene cirkvi sa napachalo vela zla to je zial bohu pravda,
no je pravda ze aj slobodomurari vrazdili, a je pravda ze spinili cirkev, no oni maju spiny na sebe dost, a pospinene je aj meno cirkvi tymi ktori sa neriadia jej ucenim ale hlasia sa k nej, a tymi ktori su priamo z nej, no zneuzivaju svoje postavenie a sluzia diablu.

cirkev tvoria ludia a viera v ich srdciach, nie svetska moc

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  16:39:57  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Už sa približuješ k skutočnosti. Cirkev je svätá, ale nie každý človek je svätý. Ľudia, čo vtedy žili mali iný pohľad na svet, pritom evanjelium bolo to isté. Štát vtedy bol spojený s Cirkvou. Cirkev bola so štátom spojená, nebola odluka. Kto útočil na štát, útočil na Cirkev a naopak. Cirkevní predstavitelia sa musela účastniť súdov, ale štát súdil. Práveže cirkevní predstavitelia sa snažili ľudí brániť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  17:34:35  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
Mato. slova ako zahalovany Jezis, ci chceli by odstranit ciernu farbu a mali by tam najradsej bielu ,tak na toto mozu skocit iba neveriaci, alebo ti, co nevedia vela o katolickom uceni. Jedna sa o parodicke slova ako som to uviedla v linku a nema to tu co hladat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  17:51:49  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Prilis vela relikvii. V roku 1982 uskutocnil taliansky dennik la Repubblica prieskum, podla ktoreho existuje desat lebiek svateho Jana Krstitela, osemnast ruk apostola Jakuba a take mnozstvo kosti, ze z nich mozno zlozit dvadsat kostier svateho Juraja a vsetky su cirkvou uznane za prave. Okrem toho sa napocitalo 1150 miest, ktore ukryvaju jeden alebo viac kusov skutocneho Kristovho kriza.
Jezis. Ku Kristovym relikviam sa viazu tie najprekvapujucejsie statistiky. Predmetom zboznej ucty sa stalo niekolko Jezisovych pupocnych snur a predkoziek. Mnohe kostoly vlastnili mliecne zuby Bozieho Syna, ako aj jeho presvate slzy, v dvoch nadobach bol prechovavany jeho dych a niektore nabozenske ustanovizne vystavovali Spasitelove "listy", ktore spadli z neba.Maria. Vo vsetkych kutoch Zeme najdeme tolko kvapiek mlieka Jezisovej matky, az si Kalvin mohol dovolit povedat, ze by musela dojcit cely zivot, aby sa ich tolko nazbieralo.
Jozef a Duch Svaty. Protestantsky basnik Agrippa d'Aubigne napisal, ze hugenoti pocas nabozenskych vojen v Perigueux rozbili fiolu, obsahujucu...kychnutie Ducha Svateho! Jedine maly kostolik pri Blois vo Francuzskumoze vazne konkurovat tejto "relikvii" svojim ha! svateho Jozefa, ktory si takto vzdychol pri kalani dreva...

saxsax - , zaspal si 400 rokov, pretoze uz na Tridentskom koncile cirkev taketo veci odsudila a urcila presne pravidla, co sa da povazovat za relikviu a co nie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  18:50:47  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
SKIMAN, akí slobodomurári špinili v stredoveku cirkev?

timylee: Ten citát z Bilbie asi nemá byť biologického charakteru, že? :P

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  18:55:49  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
radar, ja nie, to niekto iny, (vid priklad), je nakoniec nespocet krestanskych podobnych stranok, kde sa to poukazovanim na vseliake relikvie len tak hmyri, presne na to som chcel len poukazat,

ale jedno pozitivum z tej stranky mam, a to tip, co si pojdem pozriet pocas dovolenky v Spanielsku: Bazilika svätého Kríža v Údolí Padlýc a ten kríž (paráda), musím si to este preverit na nete

Ozaj Skiman, to si si vyziadal povolenie na tu propagandu prostrednictvom tych materialov z filmu Umučenie Krista?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  19:13:51  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Roku 1773 nariadil pápež Klement XIV. rozpustenie rádu. Pápežovi chodili slobodomurári klamať o Jezuitoch. Veď Jezuiti vyhrávali na konciloch nad všetkými heretikmi, viedli prísny spôsob života.
Radar, nie je to pravda? Odstránili čiernu farbu ornátu, prestali sa modliť litánie ku Krvi Kristovej v júly. Marec bol mesiac sv. Jozefa, litánie sa tiež skončili. Jednoducho to upadlo. Rehole ostali na tom najhoršie. To čo oni vedú nie je asketický spôsob života. Ich zakladatelia robili presný opak!
Kde si počul hovoriť o tom, aké je dôležité hovoriť o Ježišovom utrpení?
Veď nájdite na tej stránke niečo proti Cirkvi. Povedzte to teda aj biskupovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  19:45:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
nuz, ja som si pozrela tu stranku vcera aj dnes...po upozrneni aj s hudbou...pesnicka dohrala a ostalo ticho...inak neviem, o com bola...ci chvalila Boha, ci nie...na mna ta stranka neposobi depresivne, ani tmavo...co ma zarazilo, boli tie obrazky z filmu...nemusim pozerat na take drasticke veci, aj ked skutocnost, bola omnoho drastickejsia
clanky, co som precitala, sa mi zatial pacili, "nutia" k zamysleniu sa...tiez som na nete k reholi passionistov dokopy nic nenasla, ani o tom spolocenstve...ale zatial som tam nenasla nic, co by mi "nesedelo"

SKIMAN, mozes mi povedat nieco viac o spolocenstve spolubojovnikov?
vdaka

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  20:17:22  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Spolubojovníci Ukrižovanej nekonečnej Lásky a Sedembolestnej (SUNLAS), založil môj známy, s ktorým som sa na tejto stránke spolupodielal. Je to spoločenstvo pre laikov, pre všetkých, ktorí chcú žiť svätejší náboženský život. Je to otvorené. A podmienky tam sú tiež. O znaku Spolubojovníkov sa napíše podrobne čoskoro. Je to veľmi symbolické a umožní to hlbšie pochopiť súvislosti. Pieseň je zrejme v hebrejčine, ale ide o tú myšlienku, krásu, modlitbu a rozjímanie. Je to drastické a takto trpel pre nás náš Pán, veď si pozrite turínske plátno, svedka lásky.
Ako hovorí prorok Izaiáš: „Zhrozili sa nad Ním mnohí,
– veď NEĽUDSKY je ZNETVORENÝ Jeho výzor
a Jeho obraz je nepodobný človeku…“
Iz 52, 14

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  23:18:55  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
asi viem o co ide, tu nejde o reholu alebo nieco podobne, tieto skupiny sa objavili az po filme umucenie krista, dost fanaticky sa zamerali na kristovu smrt na krizi namiesto toho aby sa upriamily na jeho ucenie.

janka, neradim ti mat nieco s nimy spolocne, nevzide s toho nic dobre.

skiman, oprav ma ak sa mylim, no mne to velmi takto pripada

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

SKIMAN

Stav: offline

 Odoslaný - 29 január 2011 :  23:43:22  Zobraziť profil  Pridať SKIMAN do zoznamu priateľov
Kto by hovoril, že film Umučenie Krista je deprimujúci film a odmietal ho, odmieta samého Krista ukrižovaného! Je to najlepší film na svete! Potom je už len od Franca Zeffireliho - Ježiš Nazaretský. Neviem Timylee, čo máš proti reholi passionistov, človek, s ktorým sa podieľam na tomto diele je passionisticky brat. Neviem aké skupiny sa objavujú po filme Umučenie Krista, ale viem, že mnoho ľudí sa pri tomto filme obrátilo na katolícku vieru! To je pravda. Janka, konaj ako ti hovorí svedomie, prečítaj si, čo hovoria cirkevní otcovia o umučení Pána, poraď sa aj s dobrým spovedníkom, ak treba, každý sa nad sebou zamyslite, ako svedčíte o tejto nekonečnej Láske.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 08 október 2010  ~  Posledná návšteva: 03 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: Problém s duchovným Téma Next Topic: 3.11.Pochod za život v Košiciach  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06