Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Azuritko vs. Blesk vs. Kolji
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ježišova podstata, pokračovanie témy Téma Next Topic: Edgard Mortar
Strana: z 5

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:39:43  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Guest, to s vedcami nemáš pravdu, lebo ja tam poukazujem hlavne na to, že nevedia ako presne tá prvá bunka vznikla, keby to vedeli, vedeli by aj vytvoriť podmienky pre jej vznik a urýchliť to.

Guest a Blesk, raz a navždy si ujasnite, že Biblia nieje vedeckým popisom. A Blesk, podľa tebe dokedy sú tie stáročia? Kedy? Uveď reálne prípady overené, že Cirkev kompletne celá hlásala, že Bibliu treba brať doslovne bez ohľadu na význam? A bolo to súčasťou neomylného učenia? Ak na otázky neodpovieš, ani sa neunúvaj nič písať.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  10:34:17



Do darwinových poznatkov to brala a učila doslovne.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  10:50:52



Ako som vravel, nemusel si sa unúvať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora 

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:43:30  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Guest, to s vedcami nemáš pravdu, lebo ja tam poukazujem hlavne na to, že nevedia ako presne tá prvá bunka vznikla, keby to vedeli, vedeli by aj vytvoriť podmienky pre jej vznik a urýchliť to.

Guest a Blesk, raz a navždy si ujasnite, že Biblia nieje vedeckým popisom. A Blesk, podľa tebe dokedy sú tie stáročia? Kedy? Uveď reálne prípady overené, že Cirkev kompletne celá hlásala, že Bibliu treba brať doslovne bez ohľadu na význam? A bolo to súčasťou neomylného učenia? Ak na otázky neodpovieš, ani sa neunúvaj nič písať.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  10:34:17



Do darwinových poznatkov to brala a učila doslovne.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  10:50:52



Ako som vravel, nemusel si sa unúvať.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  13:39:43



Ja som sa neunúval, ja som iba napísal fakt. Ešte aj v dnešnej dobe to berie staršia generácia doslovne.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:44:20  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem ako je to stými neomylnými článkami ( v tom sa už zrejme ani nevyzná samotná Cirkev), keďže tie neomylnosti vyhlasovali pápeži ako sa im hodilo.
Avšak, Genezis sa x rokov bral doslovne a je smutné, že ešte dnes sa nájdu ľudia, ktorí to berú doslovne.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  10:54:17



A ty si trúfaš to hodnotiť s takýmito mizernými... ani to nemôžem nazvať znalosťami? Už pomaly prestávam úplne dúfať, že máš aspom nejaké znalosti. Každým ďalším príspevkom dokazuješ, že nevieš nič a prezentuješ sa ako by si o tom vedel viac ako mi všetci tu dohromady... Spamätaj sa konečne, lebo ťa tu snáď už nikto nebude brať vážne.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:45:33  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Neviem ako je to stými neomylnými článkami ( v tom sa už zrejme ani nevyzná samotná Cirkev), keďže tie neomylnosti vyhlasovali pápeži ako sa im hodilo.
Avšak, Genezis sa x rokov bral doslovne a je smutné, že ešte dnes sa nájdu ľudia, ktorí to berú doslovne.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  10:54:17



A ty si trúfaš to hodnotiť s takýmito mizernými... ani to nemôžem nazvať znalosťami? Už pomaly prestávam úplne dúfať, že máš aspom nejaké znalosti. Každým ďalším príspevkom dokazuješ, že nevieš nič a prezentuješ sa ako by si o tom vedel viac ako mi všetci tu dohromady... Spamätaj sa konečne, lebo ťa tu snáď už nikto nebude brať vážne.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  13:44:20



:-D je smiešne, keď nejaký bájkar ma tu ide označovať za neznalého

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:49:16  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Davam zakladatelovi tejto temy este 24h, aby reagoval, inak to beriem ako prichod trola, ktoreho neplanujeme zivit a temu uzamknem.

Tak isto vyuzivam tuto prilezitost a upozornujem uzivatela blesk, ze jeho opsobenie na tomto fore protieci pravidlam a ak svoj postoj a motivy nezmeni, bude si musiet najst iny priestor na hranie.

Pôvodne zaslal Mato - 25 január 2011 :  11:57:27



Neviem čo tým myslíte, ale ja tu normálne diskutujem.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  12:30:25



Čomu pripísať takúto reakciu? Nedôvera vo vlastné slová a tým pádom strach z toho, že si to niekto všimne? Alebo zámerné porušovanie pravidiel a strach, že ťa odtiaľto vyhodia? Neviem či si už zabudol aj logicky rozmýšľať, ale Mato písal tento príspevok pre "tomasjuve"...

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  13:47:38



Si prečítaj druhú vetu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:50:01  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
:-D je smiešne, keď nejaký bájkar ma tu ide označovať za neznalého

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:45:33



Pokojne sa smej, ale musím povedať, že ten obraz tvojej inteligencie čo tu hlavne teraz ukazuješ by ti na smiech byť nemal.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:51:16  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Si prečítaj druhú vetu

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:49:16



Beriem späť...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:55:19  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
:-D je smiešne, keď nejaký bájkar ma tu ide označovať za neznalého

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:45:33



Pokojne sa smej, ale musím povedať, že ten obraz tvojej inteligencie čo tu hlavne teraz ukazuješ by ti na smiech byť nemal.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  13:50:01



No neviem kto sa tu zhadzuje...ja to určite nie som, ja tu neurážam nikoho.
ty sa silou mocou snažíš len urážať a označovať niekoho za neznalého, hoci ho nepoznáš. Ja mám na takýchto ľudí jeden výstižný starý zaužívaný výraz, ale nebudem ho tu písať, keďže chcem zachovať úroveň tohoto fóra.

kto ma taký názor ako ty=múdry
kto má iný názor ako ty=somár

To sú tvoje "rovnice"

Samozrejme, ja by som sa ti tu mohol vysmievať ale z morálneho hľadiska to nebudem robiť.

Ešte jedno také nemiestne označenie (inak admin by mal riešiť práve teba, ale nevadí zastáva si teba lebo mu nejdeš proti srsti) a rovno ťa poľutujem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:56:45  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som sa neunúval, ja som iba napísal fakt. Ešte aj v dnešnej dobe to berie staršia generácia doslovne.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:43:30



Čo ty hovoríš o faktoch? Tebe sú fakty fest ukradnuté. Ty vidíš len jeden cieľ a to je z trucu odporovať Cirkvi. Tu točíš niečo čo ani nevieš o niečom čo ti nieje známe s úplným ignorovaním faktov a ešte aj s dobrým pocitom, lebo si vylúčil zo svojho uvažovania objektivitu. Proste lepšie prirovnanie ako k 5 ročnému dieťaťu neviem nájsť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  13:59:03  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ja som sa neunúval, ja som iba napísal fakt. Ešte aj v dnešnej dobe to berie staršia generácia doslovne.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:43:30



Čo ty hovoríš o faktoch? Tebe sú fakty fest ukradnuté. Ty vidíš len jeden cieľ a to je z trucu odporovať Cirkvi. Tu točíš niečo čo ani nevieš o niečom čo ti nieje známe s úplným ignorovaním faktov a ešte aj s dobrým pocitom, lebo si vylúčil zo svojho uvažovania objektivitu. Proste lepšie prirovnanie ako k 5 ročnému dieťaťu neviem nájsť.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  13:56:45



Áno, svoju objektivitu si dokázal :-D ...ty ani nemáš šajnu čo je to vôbec objektivita, ale nechám to tak....
Ja proti nijakým faktom nejdem, ja som to tu zrozumiteľne vyargumentoval a keď si stále tvrdíš svoje a chceš prepisovať históriu, je to tvoj problém.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:02:25  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
No neviem kto sa tu zhadzuje...ja to určite nie som, ja tu neurážam nikoho.
ty sa silou mocou snažíš len urážať a označovať niekoho za neznalého, hoci ho nepoznáš. Ja mám na takýchto ľudí jeden výstižný starý zaužívaný výraz, ale nebudem ho tu písať, keďže chcem zachovať úroveň tohoto fóra.

kto ma taký názor ako ty=múdry
kto má iný názor ako ty=somár

To sú tvoje "rovnice"

Samozrejme, ja by som sa ti tu mohol vysmievať ale z morálneho hľadiska to nebudem robiť.

Ešte jedno také nemiestne označenie (inak admin by mal riešiť práve teba, ale nevadí zastáva si teba lebo mu nejdeš proti srsti) a rovno ťa poľutujem.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:55:19



Náročky som nepísal neuraz sa, lebo ja vždy tieto veci myslím v dobrom, iba poukázaním na chybu sa človek môže spamätať. A tvoja reakcia je presne čakatelná od človeka, ktorý najprv koná, potom premýšľa a ešte k tomu je aj taký zatvrdnutý, že mu ani neskoršie premýšľanie asi nepomôže, lebo v ňom neuvažuje nad tým nad čím by mal a to čo pokladá za urážku nerieši.
A tie rovnice...... No pozri sa triezvo na svoje reakcie.... Malé decko takto reaguje. To ťa nechcem uraziť, ale ak si to neuvedomíš, nezmení sa to k lepšiemu.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:05:43  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
No neviem kto sa tu zhadzuje...ja to určite nie som, ja tu neurážam nikoho.
ty sa silou mocou snažíš len urážať a označovať niekoho za neznalého, hoci ho nepoznáš. Ja mám na takýchto ľudí jeden výstižný starý zaužívaný výraz, ale nebudem ho tu písať, keďže chcem zachovať úroveň tohoto fóra.

kto ma taký názor ako ty=múdry
kto má iný názor ako ty=somár

To sú tvoje "rovnice"

Samozrejme, ja by som sa ti tu mohol vysmievať ale z morálneho hľadiska to nebudem robiť.

Ešte jedno také nemiestne označenie (inak admin by mal riešiť práve teba, ale nevadí zastáva si teba lebo mu nejdeš proti srsti) a rovno ťa poľutujem.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:55:19



Náročky som nepísal neuraz sa, lebo ja vždy tieto veci myslím v dobrom, iba poukázaním na chybu sa človek môže spamätať. A tvoja reakcia je presne čakatelná od človeka, ktorý najprv koná, potom premýšľa a ešte k tomu je aj taký zatvrdnutý, že mu ani neskoršie premýšľanie asi nepomôže, lebo v ňom neuvažuje nad tým nad čím by mal a to čo pokladá za urážku nerieši.
A tie rovnice...... No pozri sa triezvo na svoje reakcie.... Malé decko takto reaguje. To ťa nechcem uraziť, ale ak si to neuvedomíš, nezmení sa to k lepšiemu.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:02:25



Slovko neuraz sa si nepoužil vôbec..ale je to jedno....
Samozrejme, mám svoje muchy, ale pokiaľ mám byť taký ako ty, tak ďakujem neprosím.

Ja viem svoje názory aspoň vyargumentovať a keď môžem, dám aj zdroj. Takto neargumentujú malé deti, ale ľudia ktorí vedia diskutovať. Tak sa uč.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:08:12  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Áno, svoju objektivitu si dokázal :-D ...ty ani nemáš šajnu čo je to vôbec objektivita, ale nechám to tak....
Ja proti nijakým faktom nejdem, ja som to tu zrozumiteľne vyargumentoval a keď si stále tvrdíš svoje a chceš prepisovať históriu, je to tvoj problém.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:59:03



Neviem ako je to stými neomylnými článkami ( v tom sa už zrejme ani nevyzná samotná Cirkev), keďže tie neomylnosti vyhlasovali pápeži ako sa im hodilo.
Avšak, Genezis sa x rokov bral doslovne a je smutné, že ešte dnes sa nájdu ľudia, ktorí to berú doslovne.

Ja som sa neunúval, ja som iba napísal fakt. Ešte aj v dnešnej dobe to berie staršia generácia doslovne.

Do darwinových poznatkov to brala a učila doslovne.

Tak prečo ju cirkev stáročia vykladala doslovne a kto si myslel že to tak nebolo, musel dokázať opak, hoci Cirkev nemusela nikdy nič dokazovať ?


Toto sú podľa teba fakty? Toto je podľa teba objektívne? Toto je podľa teba história? Toto je podľa teba zrozumiteľný argument?
Ty asi nepoznáš význam ani jedného tohto pojmu.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:13:04  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Slovko neuraz sa si nepoužil vôbec..ale je to jedno....
Samozrejme, mám svoje muchy, ale pokiaľ mám byť taký ako ty, tak ďakujem neprosím.

Ja viem svoje názory aspoň vyargumentovať a keď môžem, dám aj zdroj. Takto neargumentujú malé deti, ale ľudia ktorí vedia diskutovať. Tak sa uč.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:05:43



Sorry ale ja sa chytám za brucho.....
Nepoužil, veď to aj píšem, teraz si si ty zle prečítal moje slová. To akože ja chcem, aby si ty bol ako ja? A načo by som to mal chcieť? Či ma to malo uraziť?

OK kedy začne prvá lekcia? Lebo v tejto diskusii hľadám zdroje, hľadám argumenty, a aspom od teba som nič také nenašiel.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:13:37  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Áno, svoju objektivitu si dokázal :-D ...ty ani nemáš šajnu čo je to vôbec objektivita, ale nechám to tak....
Ja proti nijakým faktom nejdem, ja som to tu zrozumiteľne vyargumentoval a keď si stále tvrdíš svoje a chceš prepisovať históriu, je to tvoj problém.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  13:59:03



Neviem ako je to stými neomylnými článkami ( v tom sa už zrejme ani nevyzná samotná Cirkev), keďže tie neomylnosti vyhlasovali pápeži ako sa im hodilo.
Avšak, Genezis sa x rokov bral doslovne a je smutné, že ešte dnes sa nájdu ľudia, ktorí to berú doslovne.

Ja som sa neunúval, ja som iba napísal fakt. Ešte aj v dnešnej dobe to berie staršia generácia doslovne.

Do darwinových poznatkov to brala a učila doslovne.

Tak prečo ju cirkev stáročia vykladala doslovne a kto si myslel že to tak nebolo, musel dokázať opak, hoci Cirkev nemusela nikdy nič dokazovať ?


Toto sú podľa teba fakty? Toto je podľa teba objektívne? Toto je podľa teba história? Toto je podľa teba zrozumiteľný argument?
Ty asi nepoznáš význam ani jedného tohto pojmu.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:08:12



Objektívny nie som ani ja ani ty, ani nikto iný....môžeme sa iba približovať k objektivite.


Áno, to sú fakty...Cirkev si postupne prispôsobila všetko..alebo mi chceš povedať, že napríklad rôzne dogmy a vysvetlivky k Biblii boli vždy?
Nebuď naivný.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:17:32  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Slovko neuraz sa si nepoužil vôbec..ale je to jedno....
Samozrejme, mám svoje muchy, ale pokiaľ mám byť taký ako ty, tak ďakujem neprosím.

Ja viem svoje názory aspoň vyargumentovať a keď môžem, dám aj zdroj. Takto neargumentujú malé deti, ale ľudia ktorí vedia diskutovať. Tak sa uč.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:05:43



Sorry ale ja sa chytám za brucho.....
Nepoužil, veď to aj píšem, teraz si si ty zle prečítal moje slová. To akože ja chcem, aby si ty bol ako ja? A načo by som to mal chcieť? Či ma to malo uraziť?

OK kedy začne prvá lekcia? Lebo v tejto diskusii hľadám zdroje, hľadám argumenty, a aspom od teba som nič také nenašiel.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:13:04



Azuritko ty nevieš prijať nijaký argument, ktorý protirečí tvojej viere.
Ty používaš najprv vieru a potom rozum. Ja používam najprv rozum a potom vieru. Taký je medzi nami rozdiel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:17:54  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Objektívny nie som ani ja ani ty, ani nikto iný....môžeme sa iba približovať k objektivite.

Áno, to sú fakty...Cirkev si postupne prispôsobila všetko..alebo mi chceš povedať, že napríklad rôzne dogmy a vysvetlivky k Biblii boli vždy?
Nebuď naivný.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:13:37



Ty sa objektivite ani z ďaleka nepribližuješ.

Ty skutočne nevieš čo je to fakt že? Keď to zistíš, nejaký sem ohľadom tohto napíš, len to už asi potom nebudeš mať čo písať. (je každému známe, že dogmy sa prijímajú na konciloch a to počas celých 2000 rokov, takže tým si nepovedal nič nové, no že to ty nazývaš prispôsobovanie, tak na to odpovedám tými vetami pred touto zátvorkou.)

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:20:05  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Azuritko ty nevieš prijať nijaký argument, ktorý protirečí tvojej viere.
Ty používaš najprv vieru a potom rozum. Ja používam najprv rozum a potom vieru. Taký je medzi nami rozdiel.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:17:32



Jasné kámo, presne tak ako hovoríš, zhodnotil si to objektívne (takmer objektívne ale nebolo od toho ďaleko), použil si fakty, historické záznamy, a dobré odkazy. A logika, no úžasne využitá. Ešte mi povedz niečo o mne, od teba tomu budem veriť

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:20:22  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Objektívny nie som ani ja ani ty, ani nikto iný....môžeme sa iba približovať k objektivite.

Áno, to sú fakty...Cirkev si postupne prispôsobila všetko..alebo mi chceš povedať, že napríklad rôzne dogmy a vysvetlivky k Biblii boli vždy?
Nebuď naivný.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:13:37



Ty sa objektivite ani z ďaleka nepribližuješ.

Ty skutočne nevieš čo je to fakt že? Keď to zistíš, nejaký sem ohľadom tohto napíš, len to už asi potom nebudeš mať čo písať. (je každému známe, že dogmy sa prijímajú na konciloch a to počas celých 2000 rokov, takže tým si nepovedal nič nové, no že to ty nazývaš prispôsobovanie, tak na to odpovedám tými vetami pred touto zátvorkou.)

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:17:54



Samozrejme, že je to prispôsobovanie..ty tvrdíš opak...no to je to isté, akoby si mi napísal, že obloha je zelená a nie modrá.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:23:53  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Azuritko ty nevieš prijať nijaký argument, ktorý protirečí tvojej viere.
Ty používaš najprv vieru a potom rozum. Ja používam najprv rozum a potom vieru. Taký je medzi nami rozdiel.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:17:32



Jasné kámo, presne tak ako hovoríš, zhodnotil si to objektívne (takmer objektívne ale nebolo od toho ďaleko), použil si fakty, historické záznamy, a dobré odkazy. A logika, no úžasne využitá. Ešte mi povedz niečo o mne, od teba tomu budem veriť

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:20:05



Historické odkazy, prípadne štúdie a dobré dôkazy som tu dával na iné témy.
Tu nemám dať aký odkaz (ťažko sa hľadajú, alebo sa nedajú nájsť vôbec), ale pokiaľ ma chceš presviedčať, že Cirkev vždy tvrdila, že napríklad Adam a Eva je len obraz, tak ma môžeš rovno presviedčať o tom, že obloha je zelená.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:29:35  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Samozrejme, že je to prispôsobovanie..ty tvrdíš opak...no to je to isté, akoby si mi napísal, že obloha je zelená a nie modrá.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:20:22



Ďalšie podložené tvrdenia, žasnem, ty si snáď začal premýšľať

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:34:07  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Samozrejme, že je to prispôsobovanie..ty tvrdíš opak...no to je to isté, akoby si mi napísal, že obloha je zelená a nie modrá.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:20:22



Ďalšie podložené tvrdenia, žasnem, ty si snáď začal premýšľať

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:29:35



Neviem aký odkaz chceš (hoci je to zaujímavé, že dôkaz chce práve človek, ktorý "uveril srdcom bez dôkazu")...
No lebo na to nájdem odkazy, kde Cirkev bude tvrdiť že to nie je prispôsobovanie a druhá skupina že to je prispôsobovanie.
nechápem aký chceš teda dôkaz.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:41:58  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Historické odkazy, prípadne štúdie a dobré dôkazy som tu dával na iné témy.
Tu nemám dať aký odkaz (ťažko sa hľadajú, alebo sa nedajú nájsť vôbec), ale pokiaľ ma chceš presviedčať, že Cirkev vždy tvrdila, že napríklad Adam a Eva je len obraz, tak ma môžeš rovno presviedčať o tom, že obloha je zelená.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:23:53



Myslíš topky npar.? No jasné, k niečomu si také odkazy dal.
A tvoja hrozná snaha o dedukciu, respektíve je to skôr snaha o videnie takého textu ako ti vyhovuje, čo vyplýva z nechápania súvislostí, je ohromujúca. Nehovorím, že nebolo vytvorené také povedomie, respektíve, že omylné vysvetlenie z nejakej strany mohlo byť aj také, že sa to má brať doslovne. Neviem tú históriu, preto to netvrdím. Lenže ty tu vytváraš jednoznačné tvrdenia úplne bez toho, aby si bral do úvahy, že tvoje tvrdenie nemusí byť správne, lebo nepoznáš dobre danú históriu, nemáš k tomu ani odkazy, takže tvoje info spočíva zo zdroja typu JPP, respektíve tak sa to hovorí niekde, respektíve tak si kdesi začul, nevieš ani čo je neomylné, tak radšej povieš, že to nevie ani Cirkev, aby si ospravedlnil, že to nevieš ty, čiže tvoje tvrdenie nemá žiadnu, ale žiadnu váhu, je to zase len taký štýl, akým si sa to dozvedel, čiže JPP, ale voláš to historický fakt a dávaš sem porovnania, ktoré hovoria o tom, že to dokonca považuješ za ohromne jasné a jednoznačné, čiže je to tvoje presvedčenie a presne ale na teba platia tie rovnice čo si na mňa dal. Aj napríklad tvrdenie, že pápeži vyhlasovali neomylnosť ako sa im hodilo je presne tohto štýlu, pričom toto už aj Sendy objasňoval veľmi historicky presne v jednej téme, kde iný človek presne poukazoval na konkrétne zdanlivo omyly. Tam bolo vidieť, že aj taký inak veriaci má aspom dáke znalosti a nie JPP znalosti. No ty to povieš, veríš tomu silne, a označíš to za fakt. Jednou vetou podľa teba dáš taký názor, ako v tej inej diskusii bolo vždy minimálne na 10 riadkov.


Ja poprosím rozumného neveriaceho, aby povedal Bleskovi, že to robí naozaj zle, lebo odo mňa si nedá poradiť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:45:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Neviem aký odkaz chceš (hoci je to zaujímavé, že dôkaz chce práve človek, ktorý "uveril srdcom bez dôkazu")...
No lebo na to nájdem odkazy, kde Cirkev bude tvrdiť že to nie je prispôsobovanie a druhá skupina že to je prispôsobovanie.
nechápem aký chceš teda dôkaz.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:34:07



Tu nejde o dôkaz, tu ide o to, že na takéto tvrdenie musíš mať aspom určitú znalosť a nie JPP info. A aj potom to môžeš prezentovať len ako určitý názor s tým, že keď ti nejaký dobrý historik povie, prečo sa mýliš, tak úplne z toho názoru upustíš. Ale to od teba zatiaľ nemožno očakávať. Budem rád, ak sa od teba dočkám aspom malého objektívneho premýšľania. (nezaujíma ma tvoje vysvetlenie objektivity, buď chápeš čo chcem povedať, alebo ďalej trucuješ)

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:49:31  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Historické odkazy, prípadne štúdie a dobré dôkazy som tu dával na iné témy.
Tu nemám dať aký odkaz (ťažko sa hľadajú, alebo sa nedajú nájsť vôbec), ale pokiaľ ma chceš presviedčať, že Cirkev vždy tvrdila, že napríklad Adam a Eva je len obraz, tak ma môžeš rovno presviedčať o tom, že obloha je zelená.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:23:53



Myslíš topky npar.? No jasné, k niečomu si také odkazy dal.
A tvoja hrozná snaha o dedukciu, respektíve je to skôr snaha o videnie takého textu ako ti vyhovuje, čo vyplýva z nechápania súvislostí, je ohromujúca. Nehovorím, že nebolo vytvorené také povedomie, respektíve, že omylné vysvetlenie z nejakej strany mohlo byť aj také, že sa to má brať doslovne. Neviem tú históriu, preto to netvrdím. Lenže ty tu vytváraš jednoznačné tvrdenia úplne bez toho, aby si bral do úvahy, že tvoje tvrdenie nemusí byť správne, lebo nepoznáš dobre danú históriu, nemáš k tomu ani odkazy, takže tvoje info spočíva zo zdroja typu JPP, respektíve tak sa to hovorí niekde, respektíve tak si kdesi začul, nevieš ani čo je neomylné, tak radšej povieš, že to nevie ani Cirkev, aby si ospravedlnil, že to nevieš ty, čiže tvoje tvrdenie nemá žiadnu, ale žiadnu váhu, je to zase len taký štýl, akým si sa to dozvedel, čiže JPP, ale voláš to historický fakt a dávaš sem porovnania, ktoré hovoria o tom, že to dokonca považuješ za ohromne jasné a jednoznačné, čiže je to tvoje presvedčenie a presne ale na teba platia tie rovnice čo si na mňa dal. Aj napríklad tvrdenie, že pápeži vyhlasovali neomylnosť ako sa im hodilo je presne tohto štýlu, pričom toto už aj Sendy objasňoval veľmi historicky presne v jednej téme, kde iný človek presne poukazoval na konkrétne zdanlivo omyly. Tam bolo vidieť, že aj taký inak veriaci má aspom dáke znalosti a nie JPP znalosti. No ty to povieš, veríš tomu silne, a označíš to za fakt. Jednou vetou podľa teba dáš taký názor, ako v tej inej diskusii bolo vždy minimálne na 10 riadkov.


Ja poprosím rozumného neveriaceho, aby povedal Bleskovi, že to robí naozaj zle, lebo odo mňa si nedá poradiť.

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:41:58



Azuritko dával som odkazy aj na Quark (alebo som z neho použil nejaké poznatky), odborné štúdie z dôveryhodných stránok a pokiaľ som vedel že vedci niečo našli (čítal som to v nejakom odbornom časopise, alebo v odborných článkoch) a našiel som k tomu odkaz v Topkách, tak to vôbec nevadí, lebo tú informáciu mám overenú.
Písal som ti o tom a aj tak si budeš tvrdiť svoje...no tvoja chyba.
Keď som v 1 diskusii niečo vysvetlil a ty to v inej spomenieš a napíšeš to, akoby som sa k tomu nevyjadril, tak to ma vie naštvať.

Aj Pápež je omylný a môže sa pomýliť aj v učení..to že pred pár rokmi si Pápež povedal že je neomylný z neho neomylného človeka nerobí a ani tých pred ním.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 25 január 2011 :  14:50:53  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Neviem aký odkaz chceš (hoci je to zaujímavé, že dôkaz chce práve človek, ktorý "uveril srdcom bez dôkazu")...
No lebo na to nájdem odkazy, kde Cirkev bude tvrdiť že to nie je prispôsobovanie a druhá skupina že to je prispôsobovanie.
nechápem aký chceš teda dôkaz.

Pôvodne zaslal blesk - 25 január 2011 :  14:34:07



Tu nejde o dôkaz, tu ide o to, že na takéto tvrdenie musíš mať aspom určitú znalosť a nie JPP info. A aj potom to môžeš prezentovať len ako určitý názor s tým, že keď ti nejaký dobrý historik povie, prečo sa mýliš, tak úplne z toho názoru upustíš. Ale to od teba zatiaľ nemožno očakávať. Budem rád, ak sa od teba dočkám aspom malého objektívneho premýšľania. (nezaujíma ma tvoje vysvetlenie objektivity, buď chápeš čo chcem povedať, alebo ďalej trucuješ)

Pôvodne zaslal Azuritko - 25 január 2011 :  14:45:56



A tu je ten kameň úrazu..kresťanský historik dá za pravdu tebe, inak presvedčený dá za pravdu mne. Preto tu nemôžeš chcieť dôkaz, ale len tvrdenie a ty ho musíš vyvrátiť iným tvrdením.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Ježišova podstata, pokračovanie témy Téma Next Topic: Edgard Mortar  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06