Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Sex, ako ho nepoznate
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: tri otázky Téma Next Topic: Postoj pápežov k športu  

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 január 2011 :  14:03:56  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Poľský katolícky kňaz vydal knihu, v ktorej poskytuje manželským párom teologické a praktické rady ako si naplno vychutnať spoločný sexuálny život. V publikácii ´Sex ako ho nepoznáte: pre manželské páry milujúce Boha´ páter Ksawery Knotz láme ľady v téme, ktorá je vo veľkej časti cirkvi stále tabuizovaná a vyzýva, aby sa manželia pri sexe uvoľnili a zabudli na predsudky.
Sex v manželstve by podľa františkánskeho mnícha nemal byť nudný, ale "plný fantázie, prekvapujúci a vášnivý." Knižka, ktorá vyšla s podporou poľskej katolíckej cirkvi, sa stala hitom. Vo vydavateľstve Sw. Pawel sa od uvedenia do predaja pred niekoľkými týždňami vypredalo všetkých 5 tisíc výtlačkov a plánujú reedíciu. Knihu, v ktorej otec Knotz išiel aj do grafických detailov, označili za "katolícku Kamasutru."

Kniha vzbudila široký ohlas už pred rokom, keď vyšla v Poľsku a stala s a hneď bestsellerom. Titulky ako „Katolícky mních expertom na sex“, či „Katolícka kamasutra“ alebo „Aj katolíci môžu mať potešenie zo sexu“ sa objavovali v rôznych médiach. Kniha sa objavila v hlavných správach svetových agentúr ako BBC a na Slovensku informáciu o knihe priniesla Markíza v hlavnom spravodajskom čase. V týchto dňoch vychádza kniha v slovenskom vydaní.
Obohatená o kreslené vtipy, je písaná zrozumiteľným spôsobom a píše o veciach, o ktorých sa ťažko dočítate inde. Autor Ksawer Knotz, poľský kapucínsky kňaz píše o intímnych manželských veciach otvorene a ako skutočný expert. Mnoho rokov sa venuje poradenstvu manželov v oblasti intimity a mnoho párov sa mu zveruje so svojimi problémami a radosťami.

-------------------------------------------------------------------------------------

Mozno ste ju uz citali, mozno nie, ponukam ju na stiahnutie

Odkaz na zásilku http://www.uschovna.cz/zasilka/AP2EZIRF99KG62L3
Kód zásilky AP2EZIRF99KG62L3
Velikost zásilky 21.6 MB
Uloženo do 17.01.2011
Vzkaz pro příjemce :
Soubory Sex, ako ho nepoznate.rar (21.6 MB)

---------------------------------------------------------------------------------------

Obsah


Predhovor 5
Úvod 11

Čo je Boha do môjho sexu

1. Boh prítomný v manželskej každodennosti 17
2. Tri domáce oltáre 18
3. Milostná poézia vo Svätom písme 19
4. Telo nie je len prírodný jav 22
5. Sexualitu nám dal Boh 23
6. Manželský akt je aj modlitbou 27
7. Boh nás nechce špehovať 30

Manželský sex bez tabu

1. Začíname od nežností 39
2. Dovolené a nedovolené nežnosti 40
3. Orgazmus nie je všetko 43
4. Medzi vášňou a žiadostivosťou 45
5. Telesné a duchovné naplnenie 49

Plodné dni, neplodné dni...

1. Plodnosť ide ruka v ruke s túžbou 57
2. „Správaš sa ako pred menzesom" 58
3. Fázy cyklu a pocit príťažlivosti 59
4. Zvyšovanie libida v neplodnom období 62
5. Zdržanlivosťje predohrou, nie trestom 63
6. Čo najviac pochopenia - čo najmenej zlosti 65
7. Ars amandi pomocou v neplodnom období 66
8. Pôsobenie vôní na zmysly 66
9. Bezpečný elixír lásky 67

10. V zdravom tele zdravý duch 68
11. Výber v súlade so zákonom prírody 69

12. Citlivosť, úcta a uznanie ako dar 75
13. Boh nám nekáže otáčať sa k sebe chrbtom 77
14. Plné sexuálne spolužitie najväčšou radosťou 79
15. Nástrahy sexuality 81
16. Hľadanie zlatej strednej cesty 83
17. Nežnosti mimo styku 86

Kollko detí by mal mať katolík?

1. Krásny výhľad z vrcholu 93
2. Naše rozhodnutie a Božia vôľa 94
3. Sexuálna výchova 97
4. Pred Bohom hovoríme vždy „áno" 98
5. Viera a rozum sú na to, aby sme ich využívali 100

Načo nám je morálka?

1. Aký je cieľ nášho života 107
2. Tréning robí majstra 108
3. Manželské fauly 109
4. Stať sa majstrom 111

Ako usporiadať pošpinenú sexualitu?

1. Ťažké situácie 117
2. Morálne dilemy 118
3. Duch Svätý je trpezlivý 120
4. Cirkev pomáha a neprekáža 122
5. Zákon postupnosti 124
6. Dočasnosť nie je normou 126
7. Dozrievanie 128

Pyramída manželských hriechov

1. Antikoncepčné správanie a antikoncepčné prostriedky 133
2. Prebudenie k... frustrácii 134

3. Prerušovaný styk 136
4. Prekračovanie hraníc 138
5. Niekolko slov o prezervatívoch 140
6. Tabletka smrti 142
7. Špirála problémov 144
8. Spoluúčasť na hriechu manželského partnera 146
9. Podmienené spolužitie 147

Antikoncepcia - antinápad na život

1. Prekročený Rubikon 157
2. Modifikácia sexuality 161
3. Tabletky lepšieho života 163
4. Medzi modifikáciou a liečbou 164
5. Programovanie prírody 166
6. Antikoncepcia v službách moderného manicheizmu 167
7. Davy strhujúca utópia 170
8. Kráľovstvo vlády človeka 171
9. Kresťanský boj o pokrok 172
10. Zásadná volba 173

Aké vážne sú sexuálne hriechy?

1. Smrteľný a všedný hriech 179
2. Akým spôsobom sa robí morálne hodnotenie skutku 180
3. Perspektíva konajúcej osoby 185
4. Hriech, vedomie i dobrovoľnosť skutkov 189

„Obchádzali sme sa preto, aby sme sa napokon stretli"

Svedectvo manželov 195
Zoznam skratiek 202

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora 

Mira

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2011 :  12:48:45  Zobraziť profil  Pridať Mira do zoznamu priateľov
Čítali ste niekto tú knihu?
Mne to prišlo divné, že kňaz žijúci v celibáte môže napísať také niečo, bola som dosť skeptická, ale neľutujem že som ju čítala. Veľmi sa mi páčila

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 76  ~  Člen od: 16 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 05 december 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2011 :  20:50:37  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ja som to necitala
pride mi troska divne ako sa krestanske vydavatelstvo chvali tymi titulkami v mediach...mohli si to kludne odpustit...obycajny bulvar

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 12 január 2011 :  21:25:44  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Preco by malo byt divne , ze knaz zijuci v celibate napise knihu s takou temou ? Ved on najlepsie pozna co trapi manzelov a na ake otazky nepoznaju odpovede... casto to pocuva pri spovedi...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 17 február 2011 :  06:24:36  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
nakolko som bol poziadany niekolkymi zaujemcami o opätovne umoznenie k pristupu tejto knihy a nie kazdy chce na mail, tak

Odkaz na zásilku http://www.uschovna.cz/zasilka/AVKLW6P83N28HTGG
Kód zásilky AVKLW6P83N28HTGG
Velikost zásilky 15.4 MB
Uloženo do 03.03.2011
Vzkaz pro příjemce ´Sex ako ho nepoznáte: pre manželské páry milujúce Boha´
Soubory Sex, ako ho nepoznate.rar (15.4 MB)
(staženo 0x, zbývá 30 stažení)


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hallo

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2011 :  17:54:11  Zobraziť profil  Pridať hallo do zoznamu priateľov
ja som ju citala, resp. citam :) patri mojej kamoske a su tam velmi cenne veci. nieco sa mi cita tazko, ale....suhlasim s tebou, Lucia, vela otazok, s kt. sa manzelia trapia sa knaz dozveda pri spovedi a tak ako oni, i on sa moze snazit hladat odpovede na ne. :) vela veci, kt. som sa bala, ze su zle, som si uvedomila, ze vlastne nie su (nepripisujem toto vedomie len tej knihe, ale aj skusenostiam inych manzelov:) povzbudenie knaza ma vsak povzbudilo.). v jednej kapitole som sa citila nesvoja, asi som sa celkom nestotoznila s nazorom na danu temu, ale....je mozne, ze som to celkom nepochopila :)

sranda, ze som prave tento vikend som ju doniesla ukazat manzelovi a citali sme si kapitolu - plodne a neplodne dni.... a on sam povedal, ze jedna kapitola je uplne o mne :) posunulo ma to dalej, lebo niektore veci o sebe mi vedia velmi lahko uniknut :-)


pozdravujem vas :)
+

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 06 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 10 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 jún 2011 :  20:07:36  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
to, co citame nemame brat ako absolutnu pravdu, ale nad tym uvazovat...aj keby to napisal neviem kto...takze ak cloveku nieco nesedi, neznamena to hned, ze to nechape

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

hallo

Stav: offline

 Odoslaný - 05 jún 2011 :  22:57:15  Zobraziť profil  Pridať hallo do zoznamu priateľov
ale moze sa stat, ze aj nieco nepochopil, lebo cital rychlo, nepozorne a pod. napisala som to preto, ze som uz asi citala dlho a bola to v tu chvilu na mna zlozita tema

a nic neberiem ako absolutnu pravdu...len sa v niecom niekedy viem najst, alebo nieco lepsie chapem :-)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 29  ~  Člen od: 06 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 10 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 jún 2011 :  20:23:58  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vsak v poriadku, som len napisala, akoby som taku knizku citala ja

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: tri otázky Téma Next Topic: Postoj pápežov k športu  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06