Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Medvídek
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: interwiew Téma Next Topic: fair trade?
Strana: z 3

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  10:32:11  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Blížia sa Vianoce, a tak čoraz častejšie zaznieva z éteru aj táto skladba. Naposledy sa ozvala z rozhlasu po tom, čo práve dohovoril kňaz. Na mňa pôsobí táto skladba Bohorúhavo, možno som to nepochopila a niečo vyjadruje? Ale obávam sa, že nie. Myslím, že ako väčšina piesní od Lucie, ani sami nevedia ich zmysel, len aby to pôsobilo dráždivo, až diabolsky. Samozrejme, chytľavá melódia. Čo si o tom myslíte?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  14:12:14  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
No, v prvom momente,nakolko som v praci, pisal som narychlo, som myslel ze narazas na moju oblubenu spevacku Luciu , az ked som napisal odoslal a zavrel prehliadac mi trklo o com to vlastne je a musel som povodny prispevok vymazat

nakolko mam prestavku, mam trochu viac casu

jedna z najkontroverznejsich a velmi peknych pesniciek, ktorej ukryty zmysel, vyznam sa da vykladat vari v niekolkych rovinach

pesnicka je o drogach, varovanim pred nimi, poukazuje sa na skazenost spolocnosti

mnohi v tom medvedikovi vydia symbol, ked sa drogi pasovali v nich a dalsi to spajaju i s cirkvou a pasovanim drog (Medvídek z Bogoty usnul a sní na kříži z Golgo ty spí....), preco asi bol taky problem okrem ineho vobec vysielat tuto skladbu v TV?

a pochybujem, ze je to vianocna koleda

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  15:57:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
K nej mám iba toľko, že kedysi ju dosť hrali, takže som ju viac krát počul, ale vôbec sa mi nepáči ani melodicky.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  16:22:39  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Vďaka, Saxsax, to s tými drogami som vôbec netušila. Musím si to niekedy vypočuť. Mne to prišlo ako zosmiešnenie Krista postavičkou medveďka....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  18:15:24  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ked som bola neveriaca velmi sa ta pesnicka pacila...teraz mi tiez pride ako zosmiesnenie Krista, tak ked nemusim nepocuvam to...inak neviem Slovenska, ci si tu pesnicku pocula na Lumene, ked spominas, ze sla po knazovi...ale Lumen uz tiez velmi nepocuvam, lebo tam s oblubou hravali Eltona Johna, Madonnu...a spravy su podobne tym na Jojke a Markize

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  20:16:21  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Nuz hlupost je asi naozaj nekonecna, ako povedal neznamy klasik, a stale vznikaju novy inkvizitori

O ziadne znevazovanie Jezisa urcite nejde, cely text s varovnym vyznamom piesne je asi o tom, preco drogy obrazne pribiju cloveka na kriz, dievcatko sa mazna na pohlad s nevinnym darcekom, medvedikom, ktory je plny kokainu, preto konci na krizi, a spekulacie o moznej svätokradezi symbolu kriza je tiez nezmyselna, ale ako som spomenul, niekto to mozno dava do suvisu s pasovanim drog, ked katolicka cirkev z toho v minulosti profitovala

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  20:48:30  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov



http://lucie-wv.misto.cz/_MAIL_/medvidek.htm

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  22:34:25  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:



http://lucie-wv.misto.cz/_MAIL_/medvidek.htm

Pôvodne zaslal Lucia - 14 december 2010 :  20:48:30



a nakoniec, nech si predsa kazdy urobi nazor sam

http://www.youtube.com/watch?v=1pkwxxbyr6E

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 14 december 2010 :  22:55:15  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
ked som bola neveriaca velmi sa ta pesnicka pacila...teraz mi tiez pride ako zosmiesnenie Krista, tak ked nemusim nepocuvam to...inak neviem Slovenska, ci si tu pesnicku pocula na Lumene, ked spominas, ze sla po knazovi...ale Lumen uz tiez velmi nepocuvam, lebo tam s oblubou hravali Eltona Johna, Madonnu...a spravy su podobne tym na Jojke a Markize

Pôvodne zaslal janka - 14 december 2010 :  18:15:24



Drahí bratia a sestry ... Pokoj Ježiša krista nech je v našich srdciach. Nie, ako svet dáva, ale aby sa naše srdcia nestrachovali.

V tejto téme by som sa chcel s vami podeliť o moje skúsenosti, podobne ako Janka a preto nadväzujem na jej príspevok:

Pri takýchto klipoch-skupinách ako je "Lucia" a jej skladby ako napr. "černí andele" alebo "panic" si spomínam na dobu, ked som ešte fičal na slabých drogách. Aj tento klip nie je hociakým "neviniatkom" a z vlastnej skusenosti môžem povedať, že v tom čase, ked som počuval aj "Luciu", tak sa mi to veľmi páčilo, pretože pri počúvaní (sledovaní) nás to v partii vedelo poriadne nažhaviť

čo tým myslím ? Viete, človek si v textoch môže nájsť čokoľvek ako aj v tých gangsterských (rap, či hip-hop, hardcore a iné..) kde v textoch sa šifruju odkazy-posolstvo a kde jední vidia dobro, iní vidia zlo. Viem to, pretože som sa pohyboval v tom prostredí a možno by ste sa čudovali, čo všetko sa dá skryť v grafitoch ako aj v samotných nahrávkach.

Konec-koncov ide o to, k čomu to vedie.
Nás to viedlo k opilstvu, sex a drogy, hýrivý spôsob života a nezáujem o Cirkev ako takú, ba až k odporu a nepochopeniu. Keby som vtedy videl klip: "Medvídek", tak by som sa čudoval, prečo to spájajú s Ježišom, ale konec-koncov by som povedal, že ten klip je poriadne ujetý a dobre z neho práši, čiže ešte viac by ma utvrdil na marišku alebo aj tvrdšie.

To bolo vtedy a v mojom prípade. Dnes ked už nemám problém s takou minulosťou , možno by niekto mohol povedať, že teraz by mi takýto klip neuškodil. Lenže ako tak sa pozerám na ten klip, tak deťom by som v žiadnom prípade neodporučal a dospelí, keby ho mali pozerať s obľubou, tak po čase si obľubili aj ostatné klipi a piesne od Lucie, z ktorých je vnímať falošnu mravnosť.
Napr: piesen "Panic": na jednej strane vystupuje akože muž vernosti, ktorý ešte nemal pohlavný styk so ženou a nakoniec sa z neho ukáže muž, ktorý to mal skoro s každou.

Černí andele! Ako sa môže niekto nazvať "čierným anjelom" ináč povedané padlým anjelom, ked vieme dobre, že s nimi nie su žarty. Buď nezažili útoky diabla alebo v neho ani neveria ako ja predtým a je len otázkou času, kedy na to doplatia (ako ja dávnejšie). Je to na pohoršenie a hlavne, čo sa týka toho ako v "Medvídkovi" porodila medvídka žena, čo zaiste tým mysleli pôrod Panny Márie. Takto by sa nemali správať Deti Božie - Svetla - Krista Ježiša.

Ospravedlňujem sa, ak som niekomu narušil pohľad na moju minulosť, ale chcel som tým poukázať na to, že ak sa Cirkev ako aj iná verejnosť pohoršuje na takejto piesni a niekto v tom vidí zaujatosť alebo neznalosť, či slepu inkviziciu, tak verím, že svedectvo toho, ktorý bol jeden z takých "Luciferiánov", pomôže si uvedomiť viac ... a raz to pomôže pri obrátení, podobne ako mne a mnohým iným. Ved aj mne, ked babka rozprávala o takýchto piesňach ako o diabolských ... tak som ju považoval za kresťanku fanatičku, ktorá sa do toho nerozumie a za všetkým vidí zlých duchov.

Mne sa to skoro všetko vrátilo a dnes môžem len svedčiť, že s diablom nie je sranda a spomínať jeho "Meno" nadarmo alebo aj s vôľou si získať uznanie je nebezpečné hlavne pre spásu duše. Ale ešte oveľa viac je dôležitejšie, že v Ježišovom Mene je pieseň ako dvojitá modlitba,ktorá preniká nebesá a zahnáva zlo od Božích Detí.

Nech nás Boh chráni so svojimi svätýmianjelmi a prečistou Pannou Máriou, ktorá nerodila v bolestiach smútku, ale v radosti s Pána Ježiša +

Svätá Lucia, mučeníčka pre Ježiša Krista a čistoty, oroduj za nás

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  10:09:39  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Konec-koncov ide o to, k čomu to vedie.
Nás to viedlo k opilstvu, sex a drogy, hýrivý spôsob života a nezáujem o Cirkev ako takú, ba až k odporu a nepochopeniu. Keby som vtedy videl klip: "Medvídek", tak by som sa čudoval, prečo to spájajú s Ježišom, ale konec-koncov by som povedal, že ten klip je poriadne ujetý a dobre z neho práši, čiže ešte viac by ma utvrdil na marišku alebo aj tvrdšie.
Pôvodne zaslal rmvn - 14 december 2010 :  22:55:15



ide o to, k comu dovolis aby ta to doviedlo, pesnicka nemoze za to ze je niekto "nachylny" na uzivanie drog

keby som mal byt nachylny na "odhalovanie a nasledovanie" skrytych odkazov, tak som uz davno ozalozil nejaky "new order" kult, pretoze v mojej oblubenej hre sa to takymi akoze skrytymi odkazmi len tak hemzi, napr:

"Your destruction will herald a new age of suffering!" - uvodne slova generala vezaxa

pripadne slova yogg-sarona pri ktorych odhali svoju pravu podstatu co by boha smrti:

Sara yells: I am the lucid dream.
Sara yells: The monster in your nightmares.
Sara yells: The fiend of a thousand faces.
Sara yells: Cower before my true form.
Yogg-Saron yells: BOW DOWN BEFORE THE GOD OF DEATH!

keby ludia mali vazne brat kazde skryte ci neskryte vyznamy, tak by sa mohli kludne zblaznit

btw lucie sa mi nepaci, nie je to moj styl

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  12:49:57  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Janka, nebolo to na lumene, ale v slov. rozhlase /tuším, lebo iné ani nepočúvam/ a predtým hovoril Gavenda , myslím, že o niečom v súvislosti s vianocami.
Saxsax, nemusíš hneď nazývať ľudí hlupákmi,ak majú nejaký dojem z niečoho, a ako som zistili, tak mnohí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  13:08:04  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Tak som si ten klip pozrela a utvrdilo ma to v mojom názore. Musím konštatovať, že je to hnus_! Viaczmyselné a zároveň nezmyselné. Neobstoja žiadne konštrukcie, že to nie je výsmech cirkvi....medvídek dáva sv. prijímanie.....Úplne najhoršie však je, že na to zneužili nevinné deti.
Mimochodom, saxsax, že cirkev profitovala z predaja drog - blbosť.

Želám všetkým požehnané Vianoce_!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  18:38:02  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Nuz hlupost je asi naozaj nekonecna, ako povedal neznamy klasik, a stale vznikaju novy inkvizitori

O ziadne znevazovanie Jezisa urcite nejde, cely text s varovnym vyznamom piesne je asi o tom, preco drogy obrazne pribiju cloveka na kriz, dievcatko sa mazna na pohlad s nevinnym darcekom, medvedikom, ktory je plny kokainu, preto konci na krizi, a spekulacie o moznej svätokradezi symbolu kriza je tiez nezmyselna, ale ako som spomenul, niekto to mozno dava do suvisu s pasovanim drog, ked katolicka cirkev z toho v minulosti profitovala

Pôvodne zaslal saxsax - 14 december 2010 :  20:16:21


pre teba je zivot, smrt a zmrtvychvstanie Pana Jezisa rozpravka, ale pre ineho je to prejav obrovskej lasky...niecoho, co dokazalo zmenit cloveku zivot a to doslova...ako by sa to pacilo tebe, keby niekto podobnym sposobom vykresloval najtazsiu chvilu v zivote cloveka, ktory ti je velmi blizky?...urcite by si to nazval znevazovanim, ci vymyslel ine pomenovania...a ako sa da nazvat taketo spravanie, ze clovek uz nema uctu k nicomu a k nikomu, ked ja som radena k novodobym inkvizitorom podla tohto, pretoze odmietam pozerat a pocuvat taketo pesnicky?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  18:56:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Toto je strasne zaujimava tema.

Vlastne reakcie su strasne zaujimave.

Vsetky negativa, ktore nachadzaju odporcovia Medvidka, podla toho isteho kluca predsa musia vidiet aj v inych pesnickach. Tot nedavno vide zhava tema o metali, ze..

Naopak, pokial vezmeme v potaz kriteria predkladane estetikou (filozoficka disciplina, zaoberajuca sa sucnom z pohladu krasna), tak Medvidek je jedna uzasne vydarena skladba, slovom i hudbou.

No a treti postreh: zatial vyslovena kritika Medvidka zasadne trpi slepou skvrnou.
Kto Medvidka "nemoze" z dovodov udajneho rozporu s cirkvou, musi zit v informacnom vakuu a/alebo nema zdrave oci a rozum. Inak by videl, ze v ovela nasobnejsej miere sa vsetka ta proticirkevna kritika Medvidka, objektivne tyka samotnej cirkvi, ktora denne dava dovody na pohorsenia presne toho isteho druhu, ake vytyka Medvidkovi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  20:03:08  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Tak som si ten klip pozrela a utvrdilo ma to v mojom názore. Musím konštatovať, že je to hnus_! Viaczmyselné a zároveň nezmyselné. Neobstoja žiadne konštrukcie, že to nie je výsmech cirkvi....medvídek dáva sv. prijímanie.....Úplne najhoršie však je, že na to zneužili nevinné deti.
Mimochodom, saxsax, že cirkev profitovala z predaja drog - blbosť.

Želám všetkým požehnané Vianoce_!

Pôvodne zaslal slovenka - 15 december 2010 :  13:08:04



Slovenka, nieco si najdi alebo precitaj o kolonizovani Juznej Ameriky Spanielmi. Ked im domorodci vysvetlovali povod rastliny koky,ich tvrdenia o tom ze list koky dava silu, energiu najskor ignorovali a pripisovali to dielu diabla. A ked sa tieto ucinky potvrdili, sami ju zlegalizovali a z predaja kazdej rastliny zdanili 10% a to bol na nejaky cas jeden z hlavnych zdrojov podpory rimsko-katolickej cirkvi

a toto som myslel tym, ze niekdo vidi narazku v tom klipe na cirkev, ja netvrdim, ze v pesnicke o to ide , citaj pozorne

a prepac, ale nemienil som tu urazat nebodaj teba, nemenoval som predsa nikoho, ci ano ? alebo sa sama medzi takych sama zaradujes?

nakoniec i Rarach to vysvetlil


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  20:29:06  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Naopak, pokial vezmeme v potaz kriteria predkladane estetikou (filozoficka disciplina, zaoberajuca sa sucnom z pohladu krasna), tak Medvidek je jedna uzasne vydarena skladba, slovom i hudbou.

Pôvodne zaslal Rarach - 15 december 2010 :  18:56:57



Tak týmto pádom už absolútne nerozumiem estetike (alebo Vášmu názoru Rarach?) Už naozaj neviem o čo podľa Vás ide a aká je hodnotiaca šablóna.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  20:43:53  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ešte otázka Rarach. Čo teda podľa Vás z tohto vyplýva? Ja z Vášho príspevku usudzujem, akoby mal v podstate správny katolík počúvať túto pesničku, aby ho upozorňovala na problémy v Cirkvi, pričom je estetická, takže môže slúžiť len k dobrému? Som z toho naozaj zmätený a nerozumiem tomu už ani za mak.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  21:29:51  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
rarach, medvidek je pesnicka komercneho zanru, taky ja nemusim, melodia je esteticka lebo rytmus kopiruje vianocne koledy, a aj sposob melodie, sposob spevu a pod.

ide o tuctovu kapelu ktora sa snazila zaujat provokativnym videoklipom lebo svojim umenim to nedokaze ( aspon podla mojho nazoru ) , piesen v ktorej su pouzite tri akordy a monotony spev, nehovoriac o chaotickom texte ktori moze mat vela interpretacii, je umenie naozaj hodne slovenskeho rozhlasu, lebo ten je biedne financovany a aj biedne vedeny.

nechcem sa nikoho dotknut no trosku sa treba zapocuvat, mna na hudbe zaujimaju hlavne dve veci, a to ako su vyuzite nastroje a kvalita ich vyuzitia, a text.

http://www.youtube.com/watch?v=xaXupMUMBPM " target="_blank"> http://www.youtube.com/watch?v=xaXupMUMBPM

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 15 december 2010 :  23:44:29  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Ehm, viem, že toto asi budem ľutovať...ale aký je to ten "komerčný" žáner?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kukino112

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2011 :  16:43:33  Zobraziť profil  Pridať kukino112 do zoznamu priateľov
Medvídek z Bogoty je FUJ! Vsak len pozorne pocuvajte text! Samy vysmech z Pana Jezisa! Vobec by sa to nemalo hrat v radiu!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 5  ~  Člen od: 22 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2011 :  16:54:25  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
To je song o drogách, nie o náboženstve.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 22 január 2011 :  19:06:58  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
po prve, kukino, text a video je rozdiel, text moze upozornovat na drogy ale videoklip je nepodarena karikatura cirkvi,

pardon ze som neodpisal, komercny zaner nie je povedzme hudobny, moze sa vztahovat na akykolvek styl, je to skladba alebo aj kapela ktora ma za ucel zaujat masu, no nema hlbsi vyznam okrem zarabania penazi, je tuctova, neoriginalna, a preto sa snazi zaujat nejakym sokom ( napr. medvidek dava sv. prijimanie )

a posledna vec:

ma vobec zmysel zaoberat sa touto temou?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2011 :  02:11:56  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Tak v tom prípade nerozumieš slovu "komerčný". A má.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2011 :  10:42:57  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
nie je to priamo dovodene, je to taka slangova slovna hracka, ktora ma vyjadrovat to co som popisal

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2011 :  10:51:29  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Áno, ja som ti rozumel, len som chcel ťa chcel chytiť za to, ako mnoho ľudí používa výraz "komercia" :P

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

kukino112

Stav: offline

 Odoslaný - 23 január 2011 :  11:14:39  Zobraziť profil  Pridať kukino112 do zoznamu priateľov
Ja som sa radil aj s dvoma knazmi o tejto piesni s velmi dobrou melodiou, ale odpornym textom. A ti sa zhodli v tom, ze je to cisty vysmech. Ludia prepanakrala, vsak Pan Jezis neni ziadny medvidek z Bogoty. Je to nas laskavy Pan, majme ho uprimne radi a spievajme mu chvaly.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 5  ~  Člen od: 22 január 2011  ~  Posledná návšteva: 11 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: interwiew Téma Next Topic: fair trade?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06