Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Kresťanská astrológia
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Mato si katolícky fundamentalista? Téma Next Topic: Prečo veríte ?
Strana: z 4

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:17:20  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:
Úžitku z astrológie už popísanému tebou vyššie dobre nerozumiem. Ako katolík som plne spokojný, preto vravím že nechcem k svojej viere už nič pridávať, ani z nej nič uberať.
Pôvodne zaslal Dušan - 01 november 2010 :  19:55:38



Myslím že som úžitok z astrológie jasne popísal.
Ja od teba neočakávam, že snáď teraz začneš študovať astrológiu. Ale ak má astrológia kresťanský obsah a dáva niekomu to čo som napísal tak sa nemôžeš diviť, že sa jej niektorý kresťan venuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:17:55  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
uz len slovne spojenie ,,krestanska astrologia,, je nekrestanske, tak ako cela ta vec, ten uvodny prispevok pekne predstavuje to pred cim nas cirkev varuje, pred diablovou mocou miast ludi a odvracat ich od praveho ucenia

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:21:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

No stále si z toho vyvodzuješ to čo chceš ty. Kým to nepodoprieš učením Cirkvi, nemáme sa o čom baviť. Súkromný výklad biblie je neprípustný:
2 Pt - 1, 20
"Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad."
Takže ak sa snažíš vykladať si niečo z Biblie a ešte proti učeniu Cirkvi, si mimo katolíckej viery.

Pôvodne zaslal Azuritko - 01 november 2010 :  20:09:59



KC toto poznanie stratila. Každý má hľadať sám pravdu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:25:09  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

Boh nás stvoril Ježiš nás vykúpil Duch Svätý nás učí a teda vedie. Aká ešte astrológia? Veď to doslova vylučuje Boha to čo píšeš. To všetko nám dáva Boh skrze Ježiša Ducha Svätého nie skrze planéty a hviezdy.

Pôvodne zaslal Azuritko - 01 november 2010 :  20:14:23



Že astrológia vylučuje Boha je tvoj ničím nepodložený názor.
A ešte inak. I skrze duchovné mocnosti pôsobiace skrze hviezdy a planéty pôsobí Duch Svätý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:26:41  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:
uz len slovne spojenie ,,krestanska astrologia,, je nekrestanske, tak ako cela ta vec, ten uvodny prispevok pekne predstavuje to pred cim nas cirkev varuje, pred diablovou mocou miast ludi a odvracat ich od praveho ucenia

Pôvodne zaslal timylee - 01 november 2010 :  20:17:55



To čo si napísal je ničím nepodložené dogmatické tvrdenie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:36:56  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Že astrológia vylučuje Boha je tvoj ničím nepodložený názor.
A ešte inak. I skrze duchovné mocnosti pôsobiace skrze hviezdy a planéty pôsobí Duch Svätý.

Pôvodne zaslal janyjany - 01 november 2010 :  20:25:09


uz som videla aj vselijakych liecitelov, ktori mali vsade same svate obrazky, hovorili o Bohu...ale nic spolocne s nim nemali...ty sa mozes ohanat citatmi z Biblie, ale vsetko je vytrhnute z kontextu, prekrutene...ani z jedneho tvojho citatu som nepochopila to, co ty...zaujimalo by ma, aky mas vztah s Jezisom Kristom ty...co pre teba znamena?...ako zmenil tvoj zivot a dalej ho meni?...vdaka za odpovede

Mt 12,33

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  20:49:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

uz som videla aj vselijakych liecitelov, ktori mali vsade same svate obrazky, hovorili o Bohu...ale nic spolocne s nim nemali...ty sa mozes ohanat citatmi z Biblie, ale vsetko je vytrhnute z kontextu, prekrutene...ani z jedneho tvojho citatu som nepochopila to, co ty...zaujimalo by ma, aky mas vztah s Jezisom Kristom ty...co pre teba znamena?...ako zmenil tvoj zivot a dalej ho meni?...vdaka za odpovede
Mt 12,33

Pôvodne zaslal janka - 01 november 2010 :  20:36:56



Vieš teda či mám niečo spoločné s Bohom?

Nepochopila si napr. ani slová sv. Tomáša Akvinského z jeho spisu O podstate anjelov - Aj samotné duše nebeských telies pokiaľ sú tieto oduševnené musíme počítať k anjelom - a inde - Podľa toho máme nebeské bytosti, ktoré vôbec nie sú spojené s nebeskými telesami. Je však aj veľa duchovných bytostí, ktoré sú spojené s nebeskými telesami.

Kristus je pre mňa Spasiteľom. Bez Neho nemôžem dospieť k Bohu. Mám len jeden cieľ. Byť ako On. Naplniť Pavlove slová - Nie ja ale Kristus vo mne.

Vieme že v histórii niesla KC i zlé ovocie a preto ju odmietneme ako zlú? Zato že niekto astrológiu používa na vlastné obohatenie či len na snahu o veštenie tak ju mám snáď odmietnuť?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  21:06:51  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
uz len slovne spojenie ,,krestanska astrologia,, je nekrestanske, tak ako cela ta vec, ten uvodny prispevok pekne predstavuje to pred cim nas cirkev varuje, pred diablovou mocou miast ludi a odvracat ich od praveho ucenia

Pôvodne zaslal timylee - 01 november 2010 :  20:17:55



To čo si napísal je ničím nepodložené dogmatické tvrdenie.

Pôvodne zaslal janyjany - 01 november 2010 :  20:26:41



a to co pises ti su nicim nepodlozene tvoje tvrdenia a tvrdenia ludi baziacich po zisku, ja verim cirkvi, tebe a kadejakym astrologiam mam dost problem verit, to si rovno mozem otvorit bulvarny casopis a citat horoskopi, tiez nechapem na akom zaklade su vytvorene astrologicke takzvane vypocty a pod. cele je to cirkusovi trik stredoveku, kamen mudrcov, alebo kupanie sa v krvi panien pre vecnu mladost,
venovat sa takemuto ,, umeniu,, moze len neznaboh, od astrologie vedie len kusok k praktizovaniu okultnych ritualov

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  21:20:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

a to co pises ti su nicim nepodlozene tvoje tvrdenia a tvrdenia ludi baziacich po zisku, ja verim cirkvi, tebe a kadejakym astrologiam mam dost problem verit, to si rovno mozem otvorit bulvarny casopis a citat horoskopi, tiez nechapem na akom zaklade su vytvorene astrologicke takzvane vypocty a pod. cele je to cirkusovi trik stredoveku, kamen mudrcov, alebo kupanie sa v krvi panien pre vecnu mladost,
venovat sa takemuto ,, umeniu,, moze len neznaboh, od astrologie vedie len kusok k praktizovaniu okultnych ritualov
Pôvodne zaslal timylee - 01 november 2010 :  21:06:51



Potvrdil som to aj citátmi. Ty to samozrejme môžeš odmietnuť.
Ja som človek bažiaci po zisku? Na základe čoho to tvrdíš?
V časopisoch sú uverejňované zábavné horoskopy robené čisto na základe pohybu Slnka. To je akoby sme chceli prečítať knihu na základe poznania jedného písmena abecedy. Astrológia používa ďalších 9 planét + ďalšie prvky, vzťahy medzi nimi.
Horoskop sa počíta na základe presnej minúty a zemepisných súradníc miesta narodenia.
Prirovnávať kúpanie sa v krvi panien k astrológii? To už asi nemožno inak nazvať ako obrovskou zaujatosťou. Hovoríš o používaní nejakých okultných rituálov. Asi nemáš argumenty.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  21:50:27  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
janyjany pohybuješ se nejen mimo nauku KC, ale i jakékoliv jiné křesťanské denominace.
Nejblíže k tomu má tzv. bílá magie a to je okultismus "jak poleno".
Ber to jako přátelské upozornění: vstupuješ do míst, kde můžeš lehce ztratit kontrolu a následky můžou být nedozírné jak pro tebe, tak i pro tvou rodinu a potomky tvých potomků. Kvůli takovým věcem se slouží mše za rodové kořeny, v těžších případech se dělají exorcismy.


Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  22:35:29  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
janyjany tak este raz, pohybujes sa kompletne mimo nie KC ale mimo vobec celeho krestanstva,

,,Potvrdil som to aj citátmi.,, ano? myslis svojou interpretaciou a prekrucovanim? preco neveris cirkvi? preco neveris jezisovi? tvrdis ze bez neho nemozes existovat no svojimi cinmi sa od neho vzdalujes na mile, a aj tvrdeniami, horoskop ze sa pocita na zaklade presnych suradnic? a co to ma spolocne s clovekom? rpave tvrdis ze sme taky aky sme vdaka istemu postaveniu planet a nie vdaka Bohu, to si ako mozes hovorit potom veriaci?
sluzis satanovi v ovcom ruchu ( ovcom pre teba )

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  22:50:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
janyjany respektíve janyjany janyjany (akože krútim neveriacky hlavou)....
Ujasnime si jedno, aby sme sa tu zbytočne netočili. Si členom nejakej Cirkvi alebo cítiš sa byť členom nejakej Cirkvi? Ak áno, napíš akej. Inak to čo tu predvádzaš je presne to, čo nemá v katolíckej viere čo hľadať. Žiadne horoskopy nezmyselné, žiadne výpočty zo súradníc, žiadne planéty ako bytosti či dokonca sídla anjelov nemajú čo v katolíckej viere hľadať. To že vytrhneš tri citáty z kontextu z Biblie a k tomu pridáš nejaké diela svätcov, kde si to tiež prekrútiš tak aby si si obhájil astrológiu, neznamená, že astrológia správna je. A že je katolícka. V katolíckej viere má každá vec čo platí svoje podmienky. A už len, že KC stratila poznanie hovorí jasne o tom, že nemáš veľa znalostí o katolíckej viere. Takže ak napíšeš, že si katolík, tak začni prehodnocovať svoje názory, lebo si inak kopeš vlastný hrob.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  22:56:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Astrológia určite nevedie k Bohu.
Citáty s písma sú písané obrazne.
Duchovný svet ľudia nepoznajú tak ako to, že astrológia vie o tom tak veľa. Asi preto, že za pláštikom astrológie sa skrýva duchovná bytosť (diabol). Diabol ten nám nanucuje aby sme verili na osud určený z hviezd, čísel, kariet, atď... ,aby sme hľadali odpovede na svoj život všade inde len nie u Boha.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 01 november 2010 :  23:12:19  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:


Oheň i vietor i svetlá nebies pokladali za bohov čo riadia svet. Z toho myslím jasne vyplýva, že za planétami vetrom atď. sú podľa toho nejaké inteligentné bytosti. Alebo pokladali fyzický oheň či fyzickú planétu za bohov?

Pôvodne zaslal janyjany - 01 november 2010 : 18:25:07



Vôbec to z toho nevyplýva. To, že ich niekto pokladal za bohov je pravda, no práve keď to budeš čítať ďalej tak nájdeš odmietnutie týchto názorov.

citácia:


Chváľte ho slnko, stromy, vrchy atď. Zasa z toho z duchovného hľadiska vyplýva - materialista to odmietne - že za slnkom, stromami, vrchmi atď sú príslušné duchovné bytosti, ktorých fyzickým prejavom sú príslušné fyzické javy a tie majú Boha chváliť. Alebo žeby mala Boha chváliť hmota?



Dielo, pokiaľ je dobré samo o sebe chváli svojho tvorcu - pokiaľ Ty namaľuješ krásny obraz, tak ten obraz bude dôkazom Tvojho talentu. A keďže Boh stvoril Slnko, stromy, vrchy..., tak sú jeho dielom a keďže sú dobré, tak chvália svojho tvorcu (stvoriteľa).

citácia:

Ranné hviezdy spievali. Z duchovného hľadiska bytosti pôsobiace z hviezd.


Z akého duchovného hľadiska? Kde ho berieš? Príliš domýšľaš.

citácia:

Napísal som kde. V Božom meste a O podstate anjelov. Na základe čoho to má niekto prijať ako neomylné tvrdenie? Hovoríš o ľubovôli ale neuvedomuješ si, že to isté by som mohol povedať o tebe.


Svätí Augustín a Tomáš Akvinský sú významnými autoritami, no neboli neomylný.


GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  06:43:57  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

Nejblíže k tomu má tzv. bílá magie a to je okultismus "jak poleno".
Ber to jako přátelské upozornění: vstupuješ do míst, kde můžeš lehce ztratit kontrolu a následky můžou být nedozírné jak pro tebe, tak i pro tvou rodinu a potomky tvých potomků. Kvůli takovým věcem se slouží mše za rodové kořeny, v těžších případech se dělají exorcismy.


Pôvodne zaslal Maeror - 01 november 2010 :  21:50:27



Prepáč ale nevieš o čom hovoríš. Vidieť, že astrológiu vôbec nepoznáš pretože by si nepísal také naivné veci, že díky nej môžeš stratiť kontrolu, o nedozierných následkoch dokonca exorcizme. To čo píšeš je blud v ktorý verí veľa kresťanov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  06:49:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:
janyjany tak este raz, pohybujes sa kompletne mimo nie KC ale mimo vobec celeho krestanstva,

,,Potvrdil som to aj citátmi.,, ano? myslis svojou interpretaciou a prekrucovanim? preco neveris cirkvi? preco neveris jezisovi? tvrdis ze bez neho nemozes existovat no svojimi cinmi sa od neho vzdalujes na mile, a aj tvrdeniami, horoskop ze sa pocita na zaklade presnych suradnic? a co to ma spolocne s clovekom? rpave tvrdis ze sme taky aky sme vdaka istemu postaveniu planet a nie vdaka Bohu, to si ako mozes hovorit potom veriaci?
sluzis satanovi v ovcom ruchu ( ovcom pre teba )

Pôvodne zaslal timylee - 01 november 2010 :  22:35:29



Presnejšie by si mohol napísať, že sa pohybujem mimo exoterického cirkevného kresťanstva.

O prekrucovaní by som mohol povedať v súvislosti s tebou i inými. Ja verím Kristovi. Akými činmi sa mu vzďaľujem?

Horoskop je zrkadlom duše. Preto má veľa spoločné s človekom. Netvrdím, že sme takí akí sme díky postaveniu planét. Planéty len zrkadlia to akí sme.

Že slúžim satanovi štúdiom astrológie? Nešír bludy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  06:52:58  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

Ujasnime si jedno, aby sme sa tu zbytočne netočili. Si členom nejakej Cirkvi alebo cítiš sa byť členom nejakej Cirkvi? Ak áno, napíš akej. Inak to čo tu predvádzaš je presne to, čo nemá v katolíckej viere čo hľadať. Žiadne horoskopy nezmyselné, žiadne výpočty zo súradníc, žiadne planéty ako bytosti či dokonca sídla anjelov nemajú čo v katolíckej viere hľadať. To že vytrhneš tri citáty z kontextu z Biblie a k tomu pridáš nejaké diela svätcov, kde si to tiež prekrútiš tak aby si si obhájil astrológiu, neznamená, že astrológia správna je. A že je katolícka. V katolíckej viere má každá vec čo platí svoje podmienky. A už len, že KC stratila poznanie hovorí jasne o tom, že nemáš veľa znalostí o katolíckej viere. Takže ak napíšeš, že si katolík, tak začni prehodnocovať svoje názory, lebo si inak kopeš vlastný hrob.

Pôvodne zaslal Azuritko - 01 november 2010 :  22:50:39



Necítim sa byť členom žiadnej cirkvi.

Píšeš že prekrucuješ, ale nevysvetlíš čo konkrétne som prekrútil takže môžem povedať že ty prekrucuješ.
Ja nehovorím o katolíckej astrológii ale o kresťanskej. KC nepozná podstatu vecí preto môžem napísať že poznanie stratila.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  06:54:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:
Astrológia určite nevedie k Bohu.
Citáty s písma sú písané obrazne.
Duchovný svet ľudia nepoznajú tak ako to, že astrológia vie o tom tak veľa. Asi preto, že za pláštikom astrológie sa skrýva duchovná bytosť (diabol). Diabol ten nám nanucuje aby sme verili na osud určený z hviezd, čísel, kariet, atď... ,aby sme hľadali odpovede na svoj život všade inde len nie u Boha.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 01 november 2010 :  22:56:37



Za astrológiou sa skrýva diabol? Diabol stvoril planéty a hviezdy? On určuje ich beh? To čo píšeš sú mylné dogmy v ktoré si uveril.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janyjany

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  07:00:04  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: janyjany  Pridať janyjany do zoznamu priateľov
citácia:

Vôbec to z toho nevyplýva. To, že ich niekto pokladal za bohov je pravda, no práve keď to budeš čítať ďalej tak nájdeš odmietnutie týchto názorov.

Dielo, pokiaľ je dobré samo o sebe chváli svojho tvorcu - pokiaľ Ty namaľuješ krásny obraz, tak ten obraz bude dôkazom Tvojho talentu. A keďže Boh stvoril Slnko, stromy, vrchy..., tak sú jeho dielom a keďže sú dobré, tak chvália svojho tvorcu (stvoriteľa).


Svätí Augustín a Tomáš Akvinský sú významnými autoritami, no neboli neomylný.


Pôvodne zaslal Reconquistador - 01 november 2010 :  23:12:19



Nájdeš tam, že nad týmito možno povedať nižšími božstvami stojí najvyšší Boh a toho máme uctievať nie týchto nižších bohov.

Ak by mala hmota chváliť Boha to by písala biblia dosť nezmyselne. To je akoby človek povedal chváľ ma peňaženka, chváľ ma ponožka pretože ju vytvoril. Súdny človek nepovie ani len chváľ ma nejaké zviera. To čo píšeš je chaos.

A kto je neomylný?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 89  ~  Člen od: 30 marec 2008  ~  Posledná návšteva: 07 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  07:04:21  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Nejblíže k tomu má tzv. bílá magie a to je okultismus "jak poleno".
Ber to jako přátelské upozornění: vstupuješ do míst, kde můžeš lehce ztratit kontrolu a následky můžou být nedozírné jak pro tebe, tak i pro tvou rodinu a potomky tvých potomků. Kvůli takovým věcem se slouží mše za rodové kořeny, v těžších případech se dělají exorcismy.


Pôvodne zaslal Maeror - 01 november 2010 :  21:50:27



Prepáč ale nevieš o čom hovoríš. Vidieť, že astrológiu vôbec nepoznáš pretože by si nepísal také naivné veci, že díky nej môžeš stratiť kontrolu, o nedozierných následkoch dokonca exorcizme. To čo píšeš je blud v ktorý verí veľa kresťanov.

Pôvodne zaslal janyjany - 02 november 2010 :  06:43:57



Hmm. ty už nevíš co by jsi napsal, že jo.
Před svým obrácením jsem se okultismu velmi aktivně věnoval, včetně přímé komunikace s démony. A ono to fungovalo, fungovalo mi i spousta jiných věcí z magie. Jen jsem se provádění těch věcí zřekl.
Už 10 let se věnuju evangelizaci v kruzích, které jsou prosyceny okultismem a satanismem. O okultismu a jeho následcích toho vím více než bych chtěl. a ty mi připadáš jako další člověk co do toho upadá.

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  12:08:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
Diabol stvoril planéty a hviezdy? On určuje ich beh?

Nie, diabol ich nestvoril, všetko stvoril Boh a riadi Boh.
citácia:
Za astrológiou sa skrýva diabol?

Áno, za astrológiou sa skrýva diabol.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  12:21:08  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Astrológia je metóda, ktorá s využitím pozície planét, slnka a mesiaca v čase narodenia vysvetľuje ľudský charakter, život a osud. Astrológia je založená na predpoklade, že hviezdy a planéty mysterióznym spôsobom ovplyvňujú život ľudí. Učí, že tento vplyv začína narodením a pokračuje počas celého života človeka. The Shorter Oxford Dictionary definuje astrológiu ako “umenie posúdiť okultný vplyv hviezd na ľudské záležitosti”.
Nie je presne jasné, kedy a ako astrológia vznikla. Všeobecne sa predpokladá, že národ, ktorý ju “vynašiel”, sú Chaldejci. Špekuluje sa, že tento dávny národ si všimol rytmického pohybu planét v kontraste s nehybnosťou hviezd. Tomuto pohybu pripísali zmyslupnosť a začali ho dávať do súvislostí s určitými udalosťami na zemi. Planéty sa stali domovom bohov a spolu so slnkom a mesiacom mali zasahovať do osudov zeme. Časom sa astrológia rozšírila do ostatných častí sveta a na východe sa vyvíjala odlišne. Po počiatočnom odpore ju prijali Gréci, ktorí ju svojím dôrazom na individuality človeka zosobnili a stala sa nástrojom pre širokú verejnosť. Slovo horoskop pochádza z gréckeho “hora” – hodina a “skopos” – pozorovateľ. Neskôr ju od Grékov prebrali Rimania a planétam dali mená ako ich poznáme dnes.

Boh môže zjaviť budúcnosť svojím prorokom alebo iným svätcom. Správny postoj kresťana spočíva v tom, že sa, pokiaľ ide o jeho budúcnosť, odovzdáva s dôverou do rúk Prozreteľnosti a vyhýba sa vo vzťahu k budúcnosti každej nezdravej zvedavosti. Je potrebné odmietať všetky spôsoby veštenia: vzývanie satana alebo zlých duchov, vyvolávanie mŕtvych alebo iné praktiky, o ktorých sa neprávom súdi, že „odhaľujú“ budúcnosť. Uchyľovať sa o radu k horoskopom, astrológii, k hádaniu z ruky, k výkladu tušení a veštieb, k javom jasnovidectva, pýtať sa médií, v tom všetkom sa skrýva vôľa mať vládu nad časom, nad dejinami a nakoniec nad ľuďmi a zároveň túžba nakloniť si skryté mocnosti. Je to v príkrom rozpore s cťou a úctou spojenou s láskyplnou bázňou, akú dlžíme iba Bohu.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  12:48:56  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
janyjany tak este raz, pohybujes sa kompletne mimo nie KC ale mimo vobec celeho krestanstva,

,,Potvrdil som to aj citátmi.,, ano? myslis svojou interpretaciou a prekrucovanim? preco neveris cirkvi? preco neveris jezisovi? tvrdis ze bez neho nemozes existovat no svojimi cinmi sa od neho vzdalujes na mile, a aj tvrdeniami, horoskop ze sa pocita na zaklade presnych suradnic? a co to ma spolocne s clovekom? rpave tvrdis ze sme taky aky sme vdaka istemu postaveniu planet a nie vdaka Bohu, to si ako mozes hovorit potom veriaci?
sluzis satanovi v ovcom ruchu ( ovcom pre teba )

Pôvodne zaslal timylee - 01 november 2010 :  22:35:29



Presnejšie by si mohol napísať, že sa pohybujem mimo exoterického cirkevného kresťanstva.

O prekrucovaní by som mohol povedať v súvislosti s tebou i inými. Ja verím Kristovi. Akými činmi sa mu vzďaľujem?

Horoskop je zrkadlom duše. Preto má veľa spoločné s človekom. Netvrdím, že sme takí akí sme díky postaveniu planét. Planéty len zrkadlia to akí sme.

Že slúžim satanovi štúdiom astrológie? Nešír bludy.

Pôvodne zaslal janyjany - 02 november 2010 :  06:49:53



tak este raz, planety a vesmir, vobec vsetko stvoril boh, no diabol vnukol cloveku astrologiu skrze ktoru sa neobracias k bohu ale k nezivim predmetom, ktore stvoril boh, no su nezive, a tim sa dopustas modlobozstva , praktizujes okultizmus najhrubsieho zrna,

Že slúžim satanovi štúdiom astrológie? Nešír bludy. ja bludy nesirim, tie siris ty, konas zlo, a obhajujes zlo, ty sa nemozes nazyvat krestanom, ked tak robis tak klames, si bud velmi velmi pomyleny, alebo to robis vedome, a tym padom vedome sluzis satanovi s vedomim ze mu chces sluzit, taky clovek tu nema co hladat

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  13:02:38  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
Já bych jen dodal, že na samotných výpočtech používající souřadné systémy na pomyslné sféře nad namí nejsou v konfliktu s Biblí. Sférická astronomie je používá běžně, ale v jejím případě nejde o zkoumání okultního vlivu na člověka, ale o popis polohy a pohybu nebeských těles vzhledem k Zemi. Jediný vliv, který tam je a je nepopíratelný je vliv gravitační, ale to nemá s tím co prezentuje janyjany nic společného

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 02 november 2010 :  15:02:51  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Algoritmus rozhodovania kresťana:

1. Čomu rozumiem, to stvoril boh
2. Čomu nerozumiem, to podsúva diabol

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Mato si katolícky fundamentalista? Téma Next Topic: Prečo veríte ?  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06