Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Prečo veríte ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kresťanská astrológia Téma Next Topic: Logika
Strana: z 4

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:21:09  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Aha, takže tam existuje logika, kde z ničoho môže vzniknúť niečo, kde neinteligentné nič robí rozhodnutia, kde procesy bežia bez času, kde hmota existuje bez priestoru.... Asi takto to myslíš? Natoč o tom film, bude to sci-fi trhák. Ale ako tá logika vznikla a prečo s príchodom priestoru a času zanikla mi asi nepovieš čo? Šak načo mať logickú postupnosť, ak môžem povedať, že logika neexistovala a mozog uvoľní toľko hormónu šťastia, že chodím s úsmevom od ucha po ucho

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:08:26


Pred vznikom vesmíru nebol čas ani priestor...nikto nevie "čo" bolo. Ani ty, ani ja.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:11:03



To je ako odpoveď na ten môj citovaný príspevok? Ani protiargumenty už nemáš. Už sa musíš opakovať. Keď ma chceš o niečom presviedčať, tak sa aspom snaž veď to už je úplne zúfalstvo z tvojej strany...

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:17:16

[/quote]

Aké zúfalstvo ? Zúfalý je ten, kto si myslí že pozná odpoveď na to, čo nedokáže pochopiť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:23:10  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A s logickou postupnosťou na mňa nechoď.
Vyberáš si len to, čo ti vyhovuje..logická postupnosť o vzniknutí kresťanstva(Egypťania, Sumeri a ktovie ešte čo všetko možné)si odmietol, lebo ti nevyhovuje.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:13:56



Toto hovoríš o dvoch logických postupnostiach. Pričom tá tvoja stále nevylučuje pravdivosť Cirkvi, iba dáva na to trochu iný pohľad. No pre vznik vesmíru ty dávaš nelogickú a tudíž nereálnu postupnosť.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:19:43



jasné..okopírované desatoro, anjeli, eucharistia a všelijaké obrady vôbec nevyvracajú pravdivosť cirkvi.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:29:01  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Robíš chybu v tom, že sa na to pozeráš pozemskou logikou. Dokonalá bytosť sa na to takto nepozerá.
Pre dokonalú bytosť je logické aj toto čo je, aj to čo som napísal ja.

A inak to s tým kameňom perfektne popiera existenciu dokonalej bytosti. Teda NEMOŽE EXISTOVAŤ.


Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:18:52



Ak stvoríš "slobodnú vôľu" (možnosť rozhodovať sa), má určité podmienky, ktoré z jej podstaty vyplývajú. Ak stvoríš "slobodnú "hmôľu"" (možnosť rozhodovať sa iba pre dobro), už to nieje slobodná vôľa ale "hmôľa" a nech si ako všemohúci, nemôžeš zlúčiť dve veci, ktoré sú úplne funkčne odlišné. Nemôžeš z vody urobiť pevný ľad, ktorý bude tekutý. Nemôžeš vykonať dve odporujúce si veci a spraviť ich funkčné v obidvoch svojich pojmoch. Je to nezmysel aj v rámci všemohúcnosti.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:30:34  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Nie. Tvrdenie, že Boh tu vždy bol a bude dáva logiku, lebo on mohol dať pokyn hmote k vzniku. Ak by tu bola vždy hmota, tak by nemohol nastať pokyn k jej určitému usporiadaniu, lebo hmota sa nerozhoduje. Takže to nieje rovnako dogmatické tvrdenie.


Je to rovnako dogmatické, pretože sa len neschopnosť vysvetliť pôvod hmoty snažíš vysvetliť nepodložiteľným dosadením niečoho iného, čo tú hmotu stvorilo a tomu priradzuješ tú schopnosť "vždy bolo aj bude". Takýmto dosadzovaním môžeš ísť do nekonečna. Kľudne môžeš tvrdiť, že hmotu stvoril boh, boha stvoril superboh a ten tu vždy bol a vždy bude...ale tu zase môžeš tvrdiť, že superboha stvoril hyperboh a zase TEN tu vždy bol a vždy bude. Pri tvojej logike nemá vôbec zmysel si tam dosádzať nejakého boha.

Tvrdíš, že boh tu vždy bol lebo je nekonečný. Čo ak aj je hmota nekonečná a vždy tu bola aj bude a sama sa rozhodla, že sa dá do pohybu? Alebo proste v pohybe vždy bola? Proste tú vlástnosť "byť nekonečný" môžeš aplikovať jak na hmotu, tak na nejakého boha, v oboch prípadoch bude táto vlastnosť rovnako transcendentná.

A podľa tvojej logiky z existencie hmoty nijako nevyplývajú vlastnosti boha, ako ich popisujú náboženstvá, takže to je ešte rozšírenie toho celého problému.

@ Kameň: Všemohúca bytosť môže kedykoľvek stvoriť kameň, ktorý neudvihne, akuráts sa v tom momente vzdáva vlastnej všemohúcnosti. Takže tento paradox v skutočnosti nie je paradoxom.

@ Tráva a diamant: z teoretického hľadiska nie je vôbec problém prerobiť molekuly látok v tráve na molekuly diamantu. Ono stačí nájsť správne reaktanty :P

@ Dušan: To o S.Hawkingovi je hrozne vytrhnuté z kontextu. V knihe, v ktorej to spomenul, sa všeobecne zaoberajú teóriou, ako mohol vesmír vzniknúť z ničoho. To tvrdenie o gravitácii samozrejme nevypľul len tak z ničoho nič.

@ blesk: Nie, nevyvracajú ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:30:49  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Robíš chybu v tom, že sa na to pozeráš pozemskou logikou. Dokonalá bytosť sa na to takto nepozerá.
Pre dokonalú bytosť je logické aj toto čo je, aj to čo som napísal ja.

A inak to s tým kameňom perfektne popiera existenciu dokonalej bytosti. Teda NEMOŽE EXISTOVAŤ.


Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:18:52



Ak stvoríš "slobodnú vôľu" (možnosť rozhodovať sa), má určité podmienky, ktoré z jej podstaty vyplývajú. Ak stvoríš "slobodnú "hmôľu"" (možnosť rozhodovať sa iba pre dobro), už to nieje slobodná vôľa ale "hmôľa" a nech si ako všemohúci, nemôžeš zlúčiť dve veci, ktoré sú úplne funkčne odlišné. Nemôžeš z vody urobiť pevný ľad, ktorý bude tekutý. Nemôžeš vykonať dve odporujúce si veci a spraviť ich funkčné v obidvoch svojich pojmoch. Je to nezmysel aj v rámci všemohúcnosti.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:29:01



Fajn, takže potom ten Boh nie je dokonalý.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:32:02  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
To všetko o čom sa zmieňuje aj Biblia je pravdivé. Mám na to (aspoň pre seba) dostatok dôkazov, ktoré moja rodina nazýva halucináciami.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:58:08  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Mňa len zaujíma, prečo veria.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  12:03:58


O tom si dovolim silne pochybovat.

V kazdom pripade sa Vase prispevky prudko vymykaju pravidlam prispievania s ktorych dodrziavanim ste suhlasili pri registracii.

Uzamknutie tejto temy berte ako prve upozornenie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Kresťanská astrológia Téma Next Topic: Logika  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06