Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Prečo veríte ?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Kresťanská astrológia Téma Next Topic: Logika
Strana: z 4

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:36:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Teoreticky je možná aj tvoja teória, ale aj moja.
Takže je lepšie povedať "NEVIEM"

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:31:49



Tvoja teória nieje možná. Tvoja teória je nereálna. A nefunkčná takisto. Ty jej proste slepo veríš.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:36:16  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Predtým nebolo nič iba Boh a jeho Slovo: z Božej mysle vzišiel najprv priestor, v ktorom dal vzniknúť hmote. Počul som že všetka hmota vesmíru vyšla z bodu o nulovom objeme, čo nazývame Veľkým treskom.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:39:58  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Azuritko,
"ako sa môžeš držať takejto svojej dogmy, ktorú ani nevieš logicky podoprieť"
Za to ty Boha logicky vieš a aj tie mýty okolo toho, však ?

Pred vznikom vesmíru nebol čas ani priestor, takže NEVIEM prečo vznikol vesmír...no určite to malo racionálny základ...ako som už spomínal, logika bez času a priestoru je divoká, takže mnohé veci sa vymykajú z našej logiky.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:28:41



Teória o Bohu aspom dáva logiku. Ty iba tvrdíš, že nebol čas a priestor a že nejako z niečoho neznámeho neinteligentného vznikol čas a priestor kôli inej logike. Proste úplné vyhnutie sa realite. Nič viac kamarát. Ak tomu veríš čo si snáď vydedukoval snáď po páde z bicykla, tak si ver, ale logikou sa potom neoháňaj.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  20:35:00



LOGIKU ???


Čo je logické na nepoškvrnenom počatí, spasiteľovi, anjeloch a zmŕtvychvstaní ????
NIČ..navyše toto už bolo v dávnych kultúrach.
Boha si utvárate pre nedostatok vedomostí. Na určité veci nepoznáme odpoveď, tak si poviete "Boh"..naozaj dokonalá logika :-)

No v každom prípade, pred vznikom vesmíru platila iná logika a nikto nemôže vedieť ako to bolo...ale prevdepodobné je to, čo som napísal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:40:52  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
To nie je moja viera, ale logika potvrdená históriou a generáciami.

Zdá sa mi nelogické, aby DOKONALÝ BOH stvoril svet a potom sem musel poslať spasiteľa, hoci nám dal podľa vás svedomie na to, aby sme rozlíšili zlo od dobra.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:34:22



Tak znova. Ak dokážem z rudy získať diamant (ak sa v nej samozrejme nachádza), neznamená to, že časom dokážem z trávy urobiť diamant. Podľa tvojej logiky veda na tom pracuje a raz na to príde. Aj keď je to nelogické ale to nevadí.... Takéto hlúpe je toto tvoje uvažovanie.

A že sa ti toto zdá nelogické, je tvoj názor a nechaj si ho. Ale nič ním nedokazuješ. Maximálne to, že už hľadáš a skúšaš čokoľvek, čím by si poprel vieru, ale je to akoby sa topiaci človek chytal listov papiera.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:41:38  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Teoreticky je možná aj tvoja teória, ale aj moja.
Takže je lepšie povedať "NEVIEM"

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:31:49



Tvoja teória nieje možná. Tvoja teória je nereálna. A nefunkčná takisto. Ty jej proste slepo veríš.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  20:36:09



V tom prípade je Boh ešte nereálnejší...kto by ho stvoril ? Prečo by mala existovať nekonečná inteligencia ?
Alebo inak.
Prečo by nás stvorila nekonečná inteligencia ???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:43:01  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
LOGIKU ???


Čo je logické na nepoškvrnenom počatí, spasiteľovi, anjeloch a zmŕtvychvstaní ????
NIČ..navyše toto už bolo v dávnych kultúrach.
Boha si utvárate pre nedostatok vedomostí. Na určité veci nepoznáme odpoveď, tak si poviete "Boh"..naozaj dokonalá logika :-)

No v každom prípade, pred vznikom vesmíru platila iná logika a nikto nemôže vedieť ako to bolo...ale prevdepodobné je to, čo som napísal.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:39:58



Nemá to cenu. Namiesto argumentu otočíš moje tvrdenia o 180 stupňov a podpíšeš sa pod to. Takto Blesk. Boh pre teba neexistuje a ani neexistoval. Tým skutočnosť nezmeníš a ak ti to vadí, plač inde ale nie tu na fóre.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:43:57  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
Predtým nebolo nič iba Boh a jeho Slovo: z Božej mysle vzišiel najprv priestor, v ktorom dal vzniknúť hmote. Počul som že všetka hmota vesmíru vyšla z bodu o nulovom objeme, čo nazývame Veľkým treskom.



Pôvodne zaslal Dušan - 31 október 2010 :  20:36:16


určite :-)
A to všetko len preto, aby sa s nami hral a dal nám slobodnú vôľu, teda výber medzi zlom a dobrom, hoci nám mohla tá nekonečná inteligencia ponechať slobodnú vôľu a zároveň nás urobiť dobrými.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:45:52  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
V tom prípade je Boh ešte nereálnejší...kto by ho stvoril ? Prečo by mala existovať nekonečná inteligencia ?
Alebo inak.
Prečo by nás stvorila nekonečná inteligencia ???

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:41:38



Keďže je nekonečný, tak nikto. Keďže svet má svoj začiatok, predpokladá existenciu niečoho, čo ho vytvorilo a tá existencie môže byť len nekonečná, keďže čas vlastne vznikol so vznikom vesmíru.
A prečo by nás stvorila? Z lásky. Z vôle. Je inteligentná, tak si môže sama vybrať prečo.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:46:06  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
To nie je moja viera, ale logika potvrdená históriou a generáciami.

Zdá sa mi nelogické, aby DOKONALÝ BOH stvoril svet a potom sem musel poslať spasiteľa, hoci nám dal podľa vás svedomie na to, aby sme rozlíšili zlo od dobra.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:34:22



Tak znova. Ak dokážem z rudy získať diamant (ak sa v nej samozrejme nachádza), neznamená to, že časom dokážem z trávy urobiť diamant. Podľa tvojej logiky veda na tom pracuje a raz na to príde. Aj keď je to nelogické ale to nevadí.... Takéto hlúpe je toto tvoje uvažovanie.

A že sa ti toto zdá nelogické, je tvoj názor a nechaj si ho. Ale nič ním nedokazuješ. Maximálne to, že už hľadáš a skúšaš čokoľvek, čím by si poprel vieru, ale je to akoby sa topiaci človek chytal listov papiera.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  20:40:52



Urobiť z trávy diamant je nelogické...
Lenže pri vzniku vesmíru bola logika nenaviazaná na čas a priestor.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:49:34  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
určite :-)
A to všetko len preto, aby sa s nami hral a dal nám slobodnú vôľu, teda výber medzi zlom a dobrom, hoci nám mohla tá nekonečná inteligencia ponechať slobodnú vôľu a zároveň nás urobiť dobrými.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:43:57



Nenapíš už ani jeden príspevok a dám ti ban (akože som admin)... Je to pre teba dobré, ale cítiš sa slobodne ak by som to urobil?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:52:26  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Iná logika je len taká kamufláž, kváziodpoveď. Dokonca fyzik S. Hawking tvrdí že vesmír nepotreboval Boha, pretože hmota vznikla z gravitácie. Nedomyslel už ale pôvod gravitácie.
Ak by hmota vznikla sama od seba, vznikla by takto už nekonečne skôr. Lenže sa muselo čakať až do času T.
A teraz si do tohoto otáznika zapoj Bibliu, Židov, Ježiša, Cirkev, ...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:54:11  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
Veriaci často narábajú so slovom "dokonalý" hoci nemajú šajnu čo to je...

DOKONALÁ bytosť nás nemá dôvod stvoriť a to ani z lásky...navyše ak by nás stvorila, tak dokonale dobrých bez toho, aby nám zobrala slobodnú vôľu, pretože je DOKONALÁ.
Navyše ak nás NEKONEČNE miluje, NIKDY by nedopustila nešťastie, nech by sme urobili čokoľvek. DOKONALÁ BYTOSŤ by nás mala DOKONALE rada a radšej by stvorila z tej lásky ďaĺších NEKONEČNÝCH BOHOV a nie červov ako sme my.
DOKONALÁ BYTOSŤ sa nemôže uraziť, lebo urazenie je iba ľudská vlastnosť.
pouvažujte o tom.
Dobrú noc.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:56:20  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Urobiť z trávy diamant je nelogické...
Lenže pri vzniku vesmíru bola logika nenaviazaná na čas a priestor.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:46:06



No a? Veda postupuje, vyvíja sa. Čo je teraz nelogické, v budúcnosti byť nemusí. Na tvoju vieru to plne sedí.
Čiže z nejakej logiky, ktorá nemala k dispozícii čas ani priestor a tým pádom ani hmotu, lebo hmota musí existovať iba v určitom priestore, zrazu vznikol čas a priestor. Čiže to boli deje.... neboli to deje, dej potrebuje prebiehať v čase. Bola to proste logika a bola nikde. Nič neprebiehalo, nič nebolo a niečo vzniklo, lebo bola logika. Bez inteligencie danej logiky nič nemohlo vzniknúť. Aj keď si povieš, že bola iná logika bez času a priestoru, stále platí základná logika. A podľa nej je jasné, že iba logika bez ničoho existovať nemôže. Proste snažíš sa presvedčiť sa o nelogickej logike logicky, a pritom to je úplne nelogické a netankuje ťa to. Čiže snáď každý má z toho jasný výsledok, že nechceš veriť a všemožne sa o tom sám presviedčaš. Ja v tom už naozaj nič iné nevidím.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:56:27  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
určite :-)
A to všetko len preto, aby sa s nami hral a dal nám slobodnú vôľu, teda výber medzi zlom a dobrom, hoci nám mohla tá nekonečná inteligencia ponechať slobodnú vôľu a zároveň nás urobiť dobrými.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:43:57



Nenapíš už ani jeden príspevok a dám ti ban (akože som admin)... Je to pre teba dobré, ale cítiš sa slobodne ak by som to urobil?

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  20:49:34



Ty sa na to pozeráš z pohľadu človeka...
Boh, teda ak je dokonalý by svet stvoril tak, aby sme boli dobrí, ale zároveň aby sme mali slobodnú vôľu. potom by bolo logické to, čo som napísal ja a nelogické čo píšeš ty.
Boh predsa dokáže všetko...no nie ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  20:59:33  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Urobiť z trávy diamant je nelogické...
Lenže pri vzniku vesmíru bola logika nenaviazaná na čas a priestor.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:46:06



No a? Veda postupuje, vyvíja sa. Čo je teraz nelogické, v budúcnosti byť nemusí. Na tvoju vieru to plne sedí.
Čiže z nejakej logiky, ktorá nemala k dispozícii čas ani priestor a tým pádom ani hmotu, lebo hmota musí existovať iba v určitom priestore, zrazu vznikol čas a priestor. Čiže to boli deje.... neboli to deje, dej potrebuje prebiehať v čase. Bola to proste logika a bola nikde. Nič neprebiehalo, nič nebolo a niečo vzniklo, lebo bola logika. Bez inteligencie danej logiky nič nemohlo vzniknúť. Aj keď si povieš, že bola iná logika bez času a priestoru, stále platí základná logika. A podľa nej je jasné, že iba logika bez ničoho existovať nemôže. Proste snažíš sa presvedčiť sa o nelogickej logike logicky, a pritom to je úplne nelogické a netankuje ťa to. Čiže snáď každý má z toho jasný výsledok, že nechceš veriť a všemožne sa o tom sám presviedčaš. Ja v tom už naozaj nič iné nevidím.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  20:56:20



Aby som to na dnes uzavrel, napíšem ti toto.
Pochopiť vznik vesmíru je to isté, akoby si psovi vysvetloval, prečo 2+2=4.

Tvoj obraz z diamantom a trávou je nelogický, lebo po fyzickej stránke to nie je možné.
To, čo som napísal ja je možné, lebo tam naša logika NEEXISTUJE.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:02:14  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Ty sa na to pozeráš z pohľadu človeka...
Boh, teda ak je dokonalý by svet stvoril tak, aby sme boli dobrí, ale zároveň aby sme mali slobodnú vôľu. potom by bolo logické to, čo som napísal ja a nelogické čo píšeš ty.
Boh predsa dokáže všetko...no nie ?

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:56:27



To hovoríš presne o stvorení kameňa, ktorý by sám neudvihol. Slobodná vôľa má svoje podmienky. Hmotnosť má tiež svoje podmienky. Ak stvoríš človeka, ktorý sa pre nič nerozhodne, už nejde o slobodnú vôľu. Je to iný pojem. A funguje inak. Nieje to slobodná vôľa. Ty stále úplne vyhadzuješ logiku zo svojich teórií, akoby žiadna neexistovala.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:05:49  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Ty sa na to pozeráš z pohľadu človeka...
Boh, teda ak je dokonalý by svet stvoril tak, aby sme boli dobrí, ale zároveň aby sme mali slobodnú vôľu. potom by bolo logické to, čo som napísal ja a nelogické čo píšeš ty.
Boh predsa dokáže všetko...no nie ?

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:56:27



To hovoríš presne o stvorení kameňa, ktorý by sám neudvihol. Slobodná vôľa má svoje podmienky. Hmotnosť má tiež svoje podmienky. Ak stvoríš človeka, ktorý sa pre nič nerozhodne, už nejde o slobodnú vôľu. Je to iný pojem. A funguje inak. Nieje to slobodná vôľa. Ty stále úplne vyhadzuješ logiku zo svojich teórií, akoby žiadna neexistovala.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:02:14



Pokiaľ Boh môže všetko, nemá problém ani s týmto.
Súhlasím s tebou v tom, že tento svet má podmienky...ale Boh podmienky nemá, on môže všetko a preňho je logické aj to, čo som napísal.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:08:13  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Blesk, ale veď odpoveď na túto záhadu už dávno existuje. Chceš čakať na jej vedecké potvrdenie?
http://www.kbd.sk/biblia.html


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:08:26  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Tvoj obraz z diamantom a trávou je nelogický, lebo po fyzickej stránke to nie je možné.
To, čo som napísal ja je možné, lebo tam naša logika NEEXISTUJE.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:59:33



Aha, takže tam existuje logika, kde z ničoho môže vzniknúť niečo, kde neinteligentné nič robí rozhodnutia, kde procesy bežia bez času, kde hmota existuje bez priestoru.... Asi takto to myslíš? Natoč o tom film, bude to sci-fi trhák. Ale ako tá logika vznikla a prečo s príchodom priestoru a času zanikla mi asi nepovieš čo? Šak načo mať logickú postupnosť, ak môžem povedať, že logika neexistovala a mozog uvoľní toľko hormónu šťastia, že chodím s úsmevom od ucha po ucho

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:11:03  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Tvoj obraz z diamantom a trávou je nelogický, lebo po fyzickej stránke to nie je možné.
To, čo som napísal ja je možné, lebo tam naša logika NEEXISTUJE.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  20:59:33



Aha, takže tam existuje logika, kde z ničoho môže vzniknúť niečo, kde neinteligentné nič robí rozhodnutia, kde procesy bežia bez času, kde hmota existuje bez priestoru.... Asi takto to myslíš? Natoč o tom film, bude to sci-fi trhák. Ale ako tá logika vznikla a prečo s príchodom priestoru a času zanikla mi asi nepovieš čo? Šak načo mať logickú postupnosť, ak môžem povedať, že logika neexistovala a mozog uvoľní toľko hormónu šťastia, že chodím s úsmevom od ucha po ucho

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:08:26


Pred vznikom vesmíru nebol čas ani priestor...nikto nevie "čo" bolo. Ani ty, ani ja.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:13:56  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
A s logickou postupnosťou na mňa nechoď.
Vyberáš si len to, čo ti vyhovuje..logická postupnosť o vzniknutí kresťanstva(Egypťania, Sumeri a ktovie ešte čo všetko možné)si odmietol, lebo ti nevyhovuje.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:14:12  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Pokiaľ Boh môže všetko, nemá problém ani s týmto.
Súhlasím s tebou v tom, že tento svet má podmienky...ale Boh podmienky nemá, on môže všetko a preňho je logické aj to, čo som napísal.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:05:49



Ty tomu vôbec nerozumieš. Máš ty vôbec schopnosť uvažovať? Ak stvoríš človeka a vytvoríš podmienky, kde sa môže rozhodovať, ale rozhodne sa vždy iba pre to dobré, je to logický nezmysel. K tomu sa dá dospieť iba ak rozhodnutím, že sám sa človek bude pre to dobré rozhodovať. A to Boh urobil. Doslova urobil ten logický nezmysel reálnym. A to tak, že na zemi sa učíš rozhodovať iba pre to správne, a keď to dosiahneš, už to zlé nebudeš chcieť. Takže vlastne Boh to urobil. Ibaže možným spôsobom a nie nereálnym ako sa ty domnievaš, že by to šlo.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:17:16  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Aha, takže tam existuje logika, kde z ničoho môže vzniknúť niečo, kde neinteligentné nič robí rozhodnutia, kde procesy bežia bez času, kde hmota existuje bez priestoru.... Asi takto to myslíš? Natoč o tom film, bude to sci-fi trhák. Ale ako tá logika vznikla a prečo s príchodom priestoru a času zanikla mi asi nepovieš čo? Šak načo mať logickú postupnosť, ak môžem povedať, že logika neexistovala a mozog uvoľní toľko hormónu šťastia, že chodím s úsmevom od ucha po ucho

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:08:26


Pred vznikom vesmíru nebol čas ani priestor...nikto nevie "čo" bolo. Ani ty, ani ja.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:11:03



To je ako odpoveď na ten môj citovaný príspevok? Ani protiargumenty už nemáš. Už sa musíš opakovať. Keď ma chceš o niečom presviedčať, tak sa aspom snaž veď to už je úplne zúfalstvo z tvojej strany...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:18:52  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Pokiaľ Boh môže všetko, nemá problém ani s týmto.
Súhlasím s tebou v tom, že tento svet má podmienky...ale Boh podmienky nemá, on môže všetko a preňho je logické aj to, čo som napísal.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:05:49



Ty tomu vôbec nerozumieš. Máš ty vôbec schopnosť uvažovať? Ak stvoríš človeka a vytvoríš podmienky, kde sa môže rozhodovať, ale rozhodne sa vždy iba pre to dobré, je to logický nezmysel. K tomu sa dá dospieť iba ak rozhodnutím, že sám sa človek bude pre to dobré rozhodovať. A to Boh urobil. Doslova urobil ten logický nezmysel reálnym. A to tak, že na zemi sa učíš rozhodovať iba pre to správne, a keď to dosiahneš, už to zlé nebudeš chcieť. Takže vlastne Boh to urobil. Ibaže možným spôsobom a nie nereálnym ako sa ty domnievaš, že by to šlo.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 október 2010 :  21:14:12



Robíš chybu v tom, že sa na to pozeráš pozemskou logikou. Dokonalá bytosť sa na to takto nepozerá.
Pre dokonalú bytosť je logické aj toto čo je, aj to čo som napísal ja.

A inak to s tým kameňom perfektne popiera existenciu dokonalej bytosti. Teda NEMOŽE EXISTOVAŤ.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 október 2010 :  21:19:43  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
A s logickou postupnosťou na mňa nechoď.
Vyberáš si len to, čo ti vyhovuje..logická postupnosť o vzniknutí kresťanstva(Egypťania, Sumeri a ktovie ešte čo všetko možné)si odmietol, lebo ti nevyhovuje.

Pôvodne zaslal blesk - 31 október 2010 :  21:13:56



Toto hovoríš o dvoch logických postupnostiach. Pričom tá tvoja stále nevylučuje pravdivosť Cirkvi, iba dáva na to trochu iný pohľad. No pre vznik vesmíru ty dávaš nelogickú a tudíž nereálnu postupnosť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Kresťanská astrológia Téma Next Topic: Logika  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06