Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Manzelstvo po 40-tke
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Sú tu len moderné názory Téma Next Topic: sex slobodných nie je hriech?
Strana: z 4

palodana

Stav: offline

 Odoslaný - 26 október 2010 :  21:00:18  Zobraziť profil  Pridať palodana do zoznamu priateľov
Ahojte, chcel by som sa opytat ako to robia vsetky tie manzelske pary , zaujimaju ma hlavne tie krestanske , lebo tie nekrestanske maju na to svoje metody antikoncepcie. Ao to vsetky tie pary po 40 - tke dokazu , ze uz po tejto vekovej hranici nemaju deti. Ved zena je tehotna aj po 40-tke az do prechodu ak tomu dobre chapem a prechod moze byt az niekedy okolo 50-tky ci 60-tky.
Akokeby tam bola ta hranica 40 rokov a kazdy porod po je velmi rizikovy a nebezpecny atd. Pamatam ako moja mama rodila ked mala 41 rokov a uz ju posielali na potrat...samozrejme nesla.

Tak na zaver ako to funguje? Uz sa nesexuje? Alebo sa stale pouziva vypocet plodnych a neplodnych dni? Ci uz je potom dovolena antikoncepcia?

Ak tu uz dana tema bola tak ma navigujte vdaka.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 156  ~  Člen od: 24 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 20 február 2018 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  00:34:31  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
...lebo tie nekrestanske maju na to svoje metody antikoncepcie


tarate, su i krestanske

ako z spomedzi oveciek RKC tak i inych krestanskych cirkvi, ktore z metodou antikoncepcie problem nemaju

Evanjelická etika si je vedomá, že zákaz používania antikoncepčných prostriedkov v manželstve by bol v rozpore nielen s evanjelickým pochopením manželstva, podľa ktorého cieľom manželskej lásky nie je len plodenie dietok, ale aj upevňovanie manželského zväzku a to aj prostredníctvom sexuálnej lásky v manželstve, ale malo by to aj nežiaduci sociálny dopad. Prehnané mnohodetstvo by totiž znamenalo ďalší rast biedy v mnohých krajinách, ktoré trpia prílišnou populačnou explóziou. Bolo by to rodenie sa detí do hladu a sociálnej biedy a ich zväčšovanie. Preto aj dokumenty Organizácie spojených národov zastávajú v podstate toto evanjelické stanovisko k používaniu antikoncepcií ako rozumné východisko v súčasnej svetovej situácii. Ale sú tu aj ďalšie dôvody: Pretože manželia žijú spolu a majú k sebe lásku, bolo by manželstvo pre mnohých nútenou príležitosťou k hriechu. Manželia by museli kňazovi pri spovedi hovoriť o intímnostiach svojho manželského života, čo evanjelická etika nepripúšťa a nepovažuje za vhodné. Manželom by potom zostal sexuálny život spojený s úzkosťou a obavou, že dôjde k nechcenému otehotneniu, namiesto radostného odovzdania sa jeden druhému. Pre mladých manželov s častým sexuálnym životom by bol takýto príkaz o zákaze antikoncepcií temer neuskutočniteľný. Mohlo by to viesť k rozvratu ba i k rozchodu manželov, keby jeden z manželov takýto rozkaz cirkvi na zákaz antikoncepcií tvrdo presadzoval ako vec svojho kresťanského svedomia a druhý by to striktne odmietal. Zachovať manželstvo musí byť v cirkvi najvyššou hodnotou a cestou k jeho zachovaniu je aj vzájomný súhlas s použitím antikoncepcií kresťanskými manželmi. Je psychicky neprirodzené umele mať rozdelený čas na doby, kedy možno pohlavne žiť podľa prirodzenej metódy a kedy nie, bez ohľadu na náladu a túžby, takže sa manželia spájajú len preto, aby neprepásli priaznivý čas. A čo potom s manželmi, ktorí sú celý týždeň od seba vzdialení z dôvodov zamestnania a znemožňuje im to vzájomný akt lásky, lebo prirodzená metóda práve nechráni pred oplodnením? V takýchto ťažko riešiteľných otázkach by sme mohli pokračovať ďalej. Evanjelická cirkev, ak by bola proti antikoncepciám, by sa dostala do slepej uličky. Z týchto dôvodov evanjelická etika zásadne súhlasí s používaním antikoncepčných prostriedkov v manželstve.

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  08:31:34  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Možno chce Boh ľuďom povedať, že manželský vzťah sa nemá redukovať len na erotiku, keď dni pohlavného odlúčenia otvárajú priestor iným prejavom vzájomnej lásky. Okrem toho, myslím si že určité cvičenie sa partnerov v sebaovládaní skôr manželstvu prospeje, a kresťan má tiež príležitosťosť zakúsiť aj niečo zo zdržanlivosti Ježišovej.
A nebol by to protestantizmus, keby si opäť nerozširoval cestu a nezamieňal ľudskú múdrosť s Božou múdrosťou nadradzovaním individuálnych názorov nad názor Cirkvi.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  12:38:14  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Nuž, čisto môj názor:
Ak berieme teraz v úvahu len katolícke manželstvá /lebo inde je antik. benevolentná - vid vyššie/:
1. Manželia žijú pohlavne menej po 40 - ke
2. Používajú ATK napriek zákazu / spovedajú sa, iní sa ani nespovedajú, majú nejaké výhovorky/-hlavne tzv. ročáci
3. Ženy boli na sterilizácii / často pri treťom dieťati/
4.Majú ochorenia, pre ktoré to už ani nie je možné
5. Boli na interupcii

Celkovo platí, že tí "veľmi pobožní", ktorí sú v každej farnost,i väčšinou antik. nepoužívajú, ostatní bohužiaľ áno. Vidno to aj na počte detí.

Tiež som nad touto vecou rozmýšľala a zo skúsenosti viem, že väčšina katolíkov si prešla ťažkosťami okolo tohoto a skĺzla aj k nejakej antikoncepcii. Nuž, nie je to jednoduché.
Ale zaráža ma postoj aj katolíkov, ak má niekto viac detí.
Ja mám tri a minule mi jedna inak veľmi milá pani, katolíčka, len tak pri dcérke, ohľadne mojej práce povedala, však už asi ďalšie mať nebudete, že.......
Ale prečo? To keby som mala a musela odísť z roboty/čo je u mňa veľmi náročné/, pozerali by sa na mňa všetci, či som normálna....?
Je to také celé zvrátené v našej dobe.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  13:13:03  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:

Je to také celé zvrátené v našej dobe.


Pôvodne zaslal slovenka - 27 október 2010 :  12:38:14




ita est!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  13:18:53  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Osobne sa prikláňam k riešeniu, ktoré uvádza saxsax, je racionálne a postavené na situačnej morálke ktorá je nedogmatická. Katolícka "filozofia života" uprednostňujúca nezmyselné utrpenie vedie mnoho manželských párov k farizejstvu.
Dušanovi by som chcel povedať, že aj tá božia múdrosť je len ľudskou múdrosťou. Nemýl sa!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  13:23:33  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
A sak v pekle je placu habadej.

Aj pre tych, ktori v peklo veria, aj pre tych opacnych.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  13:49:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Slovenka:
citácia:

Je to také celé zvrátené v našej dobe.

Pôvodne zaslal slovenka - 27 október 2010 :  12:38:14



A ľudia sa prikláňajú radšej k názoru neveriacich či ľahostajných vo viere, ktorý majú im vyhovujúci názor, ako k Bohu.

Slovak:
citácia:
Osobne sa prikláňam k riešeniu, ktoré uvádza saxsax

Pôvodne zaslal slovak - 27 október 2010 : 13:18:53


Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  14:01:23  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Slovák, aby som sa náhodou vo svojej obmedzenosti takisto nepomýlil, ako kresťan dôverujem Cirkvi, ktorú založil a udržiava Boh. Takto môžem viac získať, než stratiť. A Boh nie je ďaleko, lebo On chodí s nami.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  15:17:09  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no moje riesenie to nie je, vidno, ze ide o problem, ktory len tak jednoduchy nie je, poukazala nan i slovenka a mnohokrat sa v tichosti obchadza medzi samotnymi veriacimi

nie vsak na to som zareagoval, mna iritoval ten arogantne napisany prispevok, kde hned ma jasne co je spravne u krestanov a nekrestanov, pritom je to vsetko asi inak

a ze dotycny si mysli ze desatoro plati mozno len po urcitu vekovu hranicu je tiez na zamyslenie, zeby nezabijes uz po 40ke nemuselo platit ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  15:34:44  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Palodana - treba sa v prvom rade zorientovať v tom čo katolícka viera učí. Čiže prečo antikoncepciu nie, prečo iné možnosti nie a aké sú možnosti, ktoré áno. A je tu téma http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2794&whichpage=1, kde Rarach dáva odkazy na nejaké knihy, z ktorých by sa mali manželia mnoho dozvedieť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  16:21:43  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Občas tu treba prižmúriť (prípadne otvoriť) oči, a tunajšie príspevky sa potom nebudú zdať také zlé.
Keď má človek problém s dodržaním nejakého prikázania, nemusí to byť chyba vierouky.
Toto je Cirkev kajúcnikov...


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  16:40:44  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
Osobne sa prikláňam k riešeniu, ktoré uvádza saxsax, je racionálne a postavené na situačnej morálke ktorá je nedogmatická. Katolícka "filozofia života" uprednostňujúca nezmyselné utrpenie vedie mnoho manželských párov k farizejstvu.
Dušanovi by som chcel povedať, že aj tá božia múdrosť je len ľudskou múdrosťou. Nemýl sa!!

Pôvodne zaslal slovak - 27 október 2010 :  13:18:53


Slovak, ty nie si katolik, vsakze?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  16:48:48  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
nekatolicke vyjadrenia a nazory este neznamenaju, ze dotycny nie je katolik.
keby to tak bolo, tak nekatolikov je plno aj medzi klerom, vratane najvyssich stupnov katolickej hierarchie.

s takymi temami, ako tentoraz pre zmenu vyrukovala palodana, treba kratky proces a nie rukavickovanie sa


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  17:10:26  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Cirkev zaiste nepostavila manželov do bezvýchodiskovej situácie, keď zavrhla tie spôsoby.
Racionalizmus je ale dosť krátkozrakým riešením otázok života a sveta, nad ktorým je Boh.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  18:54:15  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no ja nesuhlasim s tym, co schvaluje ohladom antikoncepcie Evanjelicka cirkev...ako sa moze niekto radostne darovat tomu druhemu, ked sa mu nedaruje cely?...a este je tam viac takych peral...to naozaj toto hlasa Evanjelicka cirkev?
po 40-ke vyrazne klesa plodnost zeny...niekomu je tazko otehotneniet aj skor, nie to este v 40-ke...neviem ako to medzi manzelmi funguje v tom veku, ale urcite nemaju povolenu antikoncepciu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  19:20:03  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
Slovak, ty nie si katolik, vsakze?
Som, ale racionálne a kriticky mysliaci. Slepá viera ti môže aj ublížiť.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  19:31:40  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Kto je katolik?
Kedy je mozne povedat o niekom, ze ide o katolika?
Co je to - byt katolikom?
Ake su podstatne podmienky, ktore musi splnat ten, kto sa chce mat za katolika?

Toto mat zodpovedane (staci na to detsky katechacik), tato tema by mozno ani len nevznikla.

Otazka na slovaka: preco sa vyjadrujete ako nekatolik, ak ste katolik?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  20:55:21  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:


s takymi temami, ako tentoraz pre zmenu vyrukovala palodana, treba kratky proces a nie rukavickovanie sa



Pôvodne zaslal Rarach - 27 október 2010 :  16:48:48



a co navrhujes? poslat dotycnu osobu niekam? alebo proste vec zhrnut tak ze je na ceste do pekla uz len ze o tom uvazuje a ze to prepiera na verejnosti a nech sa kaja kym nieje neskoro? niesom zastanca antikoncepcie no aspon sa k cloveku spravam slusne, a aj ked mam vyhrady tak to poviem trochu inak, rukavickovanie sa, co si pod tym predstavujes? co mame robit? nech nas ,,vsevediaci sv rarach,, osvieti svojou mudrostou, mozes sa prosim ta pekne , a to pekne myslim naozaj, trosku krotit? a to sa tyka aj inej temy

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

palodana

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  21:51:49  Zobraziť profil  Pridať palodana do zoznamu priateľov
Ahojte, nemusite sa tu hned o vsetkom tak hadat a to aj nevhodne a neslusne. Ja nemam este 40 rokov a tak som myslel ze tu budu aj nieaki starsi katolici ktori by nam poradili alebo hocikto s vedomostami. Ja neplanujem pouzivat antikoncepciu a ani nesexovat s manzelkou po 40 tke ved to je tiez tazky hriech. Len ma to tak napadlo ako vyzera zivot katolickeho konzervativneho manzelskeho paru.

Asi to bude tak , ze zena po 40 tke je menej plodna( pri dnesnych stresoch a chemikaliach v jedle a v ovzdusi asi este skor) , chut na sex asi trosku upadne, prechod moze byt skor atd. Ale asi to je len strasenie ludi cez media ze po 40 tke mat deti je rizikove a nebezpecne atd. Ak je to Bozia vola tak ako Abraham a Sarah alebo aj Alzbeta mali deti v neskorom veku, aj dnesny clovek moze mat.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 156  ~  Člen od: 24 júl 2008  ~  Posledná návšteva: 20 február 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  21:53:22  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
krotim sa, to by ste sa cudovali ze este ako.

"Ako to funguje? Uz sa nesexuje?"

Prepacte, ale ked uz nic ine, tak tato z celeho uvodneho prispevku, prezradza, s kym tuna ma forum cest v tejto teme.
Takto sa pyta bud ......, alebo ....... .
A este sa tu potom najdu taki, ktori uplne vazne zacinaju taketo "problemy" "riesit".

A sak rieste, ale ak je dla vas spravne riesit hento, legitimujete mne, ze riesim vas ako "riesitelov hentoho".

Na skutocne odpovede isteho druhu problemov sa chodi inde, poskytovat ich mozu iba kompetentni a pravo na odpovede tiez nepatri do usi kazdeho. Co nie je pripad tohto fora ani v jednom z tychto aspektov. Ostatne aspekty su v pohode, vid ostatny prispevok autora temy.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Maeror

Stav: offline

 Odoslaný - 27 október 2010 :  22:02:59  Zobraziť profil  Pridať Maeror do zoznamu priateľov
Palodana: hormonálni antikoncepce je sice zakázaána, ale existují i naprosto přirozené metody se stejnou účinností. Všechny tyto metody se zastřešují pod zkratkou PPR(přirozené plánování rodičovství). A neznamená to, že manželé o něco přicházejí v intimní oblasti. Moje manželka používala Symptotermální metodu, což je velmi přesná metoda sledování plodných a neplodných dnů. Je to založeno na sledování vaginální teploty a hustoty vaginálního hlenu. My jsme se tím s manželkou řídili 3 roky a funguje to. Neberou se žádné chemické nechutnosti a není to vrozporu s přirozeností. Jediné omezení je, že několi dnů v měsící se intomnosti musé omezit, pokud nechcete miminko
Nějaké info jsem našel tady:
http://www.lpp.cz/?a=20&id=1

Křesťan

 Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 79  ~  Člen od: 15 september 2010  ~  Posledná návšteva: 29 november 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Lucia

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  01:23:01  Zobraziť profil  Pridať Lucia do zoznamu priateľov
Polodana, kolko mas rokov ? To je len recnicka otazka....

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1472  ~  Člen od: 22 december 2009  ~  Posledná návšteva: 14 júl 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 28 október 2010 :  19:42:00  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Odporúčam prečítať si knihu: Christopher West - Radostná zvesť o sexe a manželstve

http://www.kumran.sk/radostna-zvest-sexe-manzelstve-p-6483.html

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej,

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  18:11:10  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
Otazka na slovaka: preco sa vyjadrujete ako nekatolik, ak ste katolik?
Pretože nie som a nechcem byť farizej ako mnohí tí katolíci okolo nás, ktorí nám radili pri štvrtom rizikovom tehotenstve manželky prerušenie. Prísne vzaté skutočných katolíkov podľa katolíckej vierouky hádam ani niet, aspoň v našom blízkom okolí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 29 október 2010 :  18:16:11  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Farizejstvo okolia je dovodom, preco katolik pise ako nekatolik?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Sú tu len moderné názory Téma Next Topic: sex slobodných nie je hriech?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06