Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Tradiční a ich pohľady
 Ostatné témy
 Pontifikálna tridentská omša v Komárne
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Poslušnosť ako hriech, neposlušnosť ako cnosť Téma Next Topic: Tzv. tradicia a FSSPX  

PFS

Stav: offline

Odoslaný - 25 október 2010 :  20:34:00  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
V sobotu 6.novembra 2010 o 17.00 bude v kostole sv.Ondreja v Komárne slávená pontifikálna tridentská sv.omša. Z príležitosti 150.výročia posvätenia chrámu ju bude slúžiť pomocný biskup z maďarského Vácu Lajos Varga.
Spevom budú liturgiu doprevádzať členovia Capitulum Laicorum.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora 

Rafael

Odoslaný - 27 október 2010 :  18:56:56  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Znacime do diara.

Madarsky biskup, hmmm.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 24 február 2011 :  00:03:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
http://www.missasancta.estranky.cz/fotoalbum/pontifikalna-omsa-v-komarne-6.-11.-2010/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 17 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 24 február 2011 :  00:11:29  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
http://www.missasancta.estranky.cz/fotoalbum/pontifikalna-omsa-v-komarne-6.-11.-2010/

Pôvodne zaslal Rarach - 24 február 2011 :  00:03:01

Rarach: Pri pohľade na tie fotky mi nedá nenapísať, že aký je ten chrám nádherný. Už len vstúpiť do takéhoto chrámu musí byť aj pre nekatolíka zážitkom. Aký to kontrast oproti kostolu v Žiline na Vlčincoch, kde je to najdôležitejšie, čo v celom chrám je, ukryté v akejsi malej bielej skrinke na bielom pozadí...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 23 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 24 február 2011 :  13:18:42  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Liturgicky sentimentalizmus a nostalgizmus?
Sak v poho.
Komarno v porovnani so Zilinou je na tom horsie.
Lebo kym Zilina vyjadruje dokonale kod reformy, Komarno nevyhovuje nicomu: kym pre reformovane normy nebol ani len stavany, pre tradicne normy je uz tiez iba smutne vypitvany.

PFS

Odoslaný - 25 február 2011 :  22:04:41  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Rarach, co je to "kod reformy" ?
Kym kedni veria,ze reformu treba pochovat,lebo jej duch je protestantsky, ini veria v "reformu reformy".
Otazne je kam sa treba dostat,aby to zase fungovalo. Tradicny ritus ma v sebe nadcasovy rozmer, Novus Ordo je zase podla dnesneho papeza "vyfabrikovany" obrad.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 26 február 2011 :  20:26:28  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Rarach, co je to "kod reformy" ?
Kym kedni veria,ze reformu treba pochovat,lebo jej duch je protestantsky, ini veria v "reformu reformy".
Otazne je kam sa treba dostat,aby to zase fungovalo. Tradicny ritus ma v sebe nadcasovy rozmer, Novus Ordo je zase podla dnesneho papeza "vyfabrikovany" obrad.

Pôvodne zaslal PFS - 25 február 2011 :  22:04:41

Kod reformy alias duch reformy alias reformne factum alias ...
proste to, co zjavne, evidentne, nepopieratelne a hmatatelne reprezentuje fungovanie liturgie od vydania Sacrosanctum concilium, vratane 102 (!!!!!!!!!) oficialnych dokumentov, tykajucich sa reformnych zakonov, vykladov a interpretacii "ako chapat reformu liturgie", vydanych v obdobi 1963 az 1976.

Tymto autentickym autoritativnym predpisom Zilina vyhovuje dokonale ( a spolu s nou stovky dalsich kostolov, vsetky novopostavene).
Komarno a stovky dalsich kostolov naopak tymto normam nevyhovuje tak dobre, mnohym predpisom vyhovovat nemoze, kedze sa jedna o prostredia stavane pre uplne ine liturgicke normy (tie, ktore boli postupne tymi 102 dokumentami pomenene na nieco uplne ine, vacsinou na sposob negacie: neplati, co platilo, resp. je dovolene, co predtym nebolo, doporucuje sa predtym odmietane a zrusuje sa predtym prikazane).

Uvahy o reforme reformy povazujem za naprosto insitne a sluzia len na odvadzanie pozornosti od podstaty. Ta je: je jasne dane, kto ma pravo rozhodovat o normach, a kto ma povinnost ich respektovat, pripadne do akej miery ma pravo na rozhodovani participovat.
Bodka.
Vsetko ostatne je mlatenie prazdnej slamy, kedze ajtak vzdy vsetko moze zostat iba v rovine teoretizovania. Prakticky je vlak rozbehnuty pol storocia a nik z tychto uvazovatelov, nema sancu ho ani len vykolajit, nieto zastavit ci nebodaj otocit do protismeru, smerom k normam z minulosti.
102 dokumentov nepusti a ma nimi zviazane ruky aj B16. Takze aj on je len takym teoretikom uvazovatelom, co semtam privatne daco k teme povie alebo prilezitostne napise v nejakej svojej knizke.

PFS

Odoslaný - 23 október 2011 :  18:11:19  Zobraziť profil  Pridať PFS do zoznamu priateľov
Aj tento rok.
V sobotu 29.októbra 2011 o 17.00 hodine bude v kostole sv.Ondreja v Komárne slávnostná ("asistovaná") tradičná sv.omša z príležitosti výročia posviacky tohto chrámu.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 96  ~  Člen od: 25 august 2007  ~  Posledná návšteva: 12 apríl 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Renda

Odoslaný - 25 október 2011 :  18:01:13  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
citácia:
Aj tento rok.
V sobotu 29.októbra 2011 o 17.00 hodine bude v kostole sv.Ondreja v Komárne slávnostná ("asistovaná") tradičná sv.omša z príležitosti výročia posviacky tohto chrámu.

Pôvodne zaslal PFS - 23 október 2011 :  18:11:19

No to je dost, že i na Slovakii je něco krom Blavy a Děvín.

Renda

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 25 október 2011 :  20:06:08  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Lebo kym Zilina vyjadruje dokonale kod reformy, Komarno nevyhovuje nicomu: kym pre reformovane normy nebol ani len stavany, pre tradicne normy je uz tiez iba smutne vypitvany.

Pôvodne zaslal Rarach - 24 február 2011 :  13:18:42

pozrela som si tie obrazky...co tam nie je a malo by byt?...myslim pre tridentsku sv. omsu

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Odoslaný - 25 október 2011 :  20:12:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Tak chýba prinajmenšom kazateľnica...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 23 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 31 október 2011 :  09:22:08  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Fakt si myslite, ze k platnej tridentskej liturgii staci, ze si niekto navlecie predkoncilove paramenty a odsluzi ritus podla uz reformovaneho ritu tridentskeho v kostole, ktory ma svoj inventar uz len ako relikt predoslej liturgie?

Tradijci, spamatajte sa!

Reconquistador

Odoslaný - 31 október 2011 :  11:38:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
A čo konkrétne tam chýba také, že to bráni platnosti omše?

K môjmu predchádzajúcemu príspevku - kazateľnica tam nakoniec je: http://www.missasancta.estranky.cz/fotoalbum/missa-solemnis-komarno-2011/

Rafael

Odoslaný - 31 október 2011 :  11:47:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Prva zakladna vec: podla tridentskych smernic, na ktore je tridentska omsa organicky viazana, by nikto z tych, ktori dnes sluzia akoze tridentske omse, nemohol vykonavat ziadnu liturgicku sluzbu, nieto este omse persolvovat. Najprv by museli byt sub conditione reordinovani.

Druha zakladna vec: Okrem platnosti je tu aj dovolenost. Rubriky rozlisuju normy k sluzeniu ako preceptivne a direktivne, tie prve su prikazane pod tazkym hriechom (sub gravi). Ani komarnansky, ani ini motupropriovski knazi, vratane lefeknazov, tieto normy nesplnaju. Nech sa paci, berte uzitky (ake?) z takychto takzvanych tridentskych omsi.

Tretia zakladna vec - pochodil som dost takzvanych tridentskych omsi, vratane komarnanskej, aby som mohol s udivom konstatovat, ci ti ktori tam hraju omsove divadlo, citali co je v kazdom misali na zaciatku predpisane ako nutna vybava k vykonu verejneho kultu, akym omsa je? Hadzu na to bobek.

Ela

Odoslaný - 31 október 2011 :  13:48:41  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
pan Rarach, predbehli ste ma a vlastne ste aj zodpovedali otazku, ktora mi "vrtala v hlave" u som sa snazila ohladom tychto omsi polozit". Tou otazkou bolo: preco to ti knazi robia? nie je to len o "modnosti" a snahe ukazat sa, teda de facto divadlo?. A su tieto omse vobec platne? Takze v podstate este horsie pre dusu veriaceho ako NOM?

Odpoved necakam, uz tu odznela. Vdaka!
ela

Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Odoslaný - 31 október 2011 :  14:11:59  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
S Vami p. Rarach je tazko, ani NOM ani Trident...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12042  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 27 máj 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Odoslaný - 31 október 2011 :  14:15:30  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Tak ja Vam neviem.
Auctorem fidei nepusti.

Ales

Odoslaný - 31 október 2011 :  22:03:20  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ani rarach tradi nepusti

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Poslušnosť ako hriech, neposlušnosť ako cnosť Téma Next Topic: Tzv. tradicia a FSSPX  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06