Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 krst Duchom Svätým
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Vestenie, grafologia Téma Next Topic: Tajomstvo Ježiša a Márie
Strana: z 5

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2010 :  17:19:57  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Pred tebou nijak. Pred tebou by neobstál ani vedec.

Pôvodne zaslal Azuritko - 04 október 2010 :  17:08:20



To samozrejme nie je pravda :D, keďže vedci majú argumentáciu na trochu inej úrovni ako bežní internetoví diskutujúci ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 04 október 2010 :  21:42:36  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Kašli na hľadanie konkrétnych darov. Snaž sa hľadať Pravdu a snaž sa ju žiť. Tam pocítiš pôsobenie Ducha Svätého. Načo hľadať to čo nemusíš nikdy nájsť, keď pri "hľadaní" (spoznávaní) Boha to môžeš zažiť?

Pôvodne zaslal Azuritko - 03 október 2010 :  15:27:42



Úplne súhlasím s Azuritkom, nemali by sme túžiť po daroch, ale v prvom rade po BOHU, a túžba, ktorá príde po tom, túžby po daroch, to príde počas cesty za Bohom a to je skutočná túžba.. a tiež sa treba vzdať očakávaní, aké dary by človek chcel, lebo bude sklamaný...

Boh dáva totiž dary často v nepatrnej podobe a dáva ich každému, kto úprimne túži, a aj ty, brat v Kristovi ferdo3, určite máš dary, ktoré máš za úlohu v spolupráci s Bohom spravovať a slúžiť nimi bratom a sestrám, len tak veľmi túžiš po niečom veľkom, čo vidíš u iných, že nevidíš svoje dary..
Pros Ducha Svätého, aby ti dal poznať aké dary máš a aby ťa učil s nimi správne zaobchádzať na oslavu Boha, lebo ide jedine o to, vo všetkom, aj v týchto daroch, aby sa BOH OSLÁVIL.. Veď Boh dáva čo chce, koľko chce, a komu chce, a tomu, kto skutočne úprimne túži, dáva naozaj veľa.

Podľa mňa by si sa viac mal zamerať na budovanie osobného vzťahu s Ježišom, na modlitbu (tým však nechcem tvrdiť, že sa o to nesnažíš, nepoznám ťa, ale nie je zlé si to niekedy pripomenúť, o čom sú skutočne naše túžby, snaženia a priority) a viesť intenzívny sviatostný život, snažiť sa na Boha myslieť hocikedy počas dňa a túžiť hlavne po ŇOM, po Bohu, o ktorom toto celé naše bytie tu na zemi je... toľko môj názor.

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  10:26:35  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
snažiť sa na Boha myslieť hocikedy počas dňa a túžiť hlavne po ŇOM, po Bohu, o ktorom toto celé naše bytie tu na zemi je... toľko môj názor.

Toto zaváňa autosugesciou. Všetko treba brať s mierou, aby sme neprepadli fanatizmu. To je môj názor.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  11:14:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:

Toto zaváňa autosugesciou. Všetko treba brať s mierou, aby sme neprepadli fanatizmu. To je môj názor.

Pôvodne zaslal slovak - 05 október 2010 :  10:26:35



Svätí neboli fanatici a čo je pre tento svet bláznovstvom to si vyvolil Boh.. bláznovstvom je milovať Boha bez miery a myslieť na neho neustále, na TOHO, o ktorom to všetko tu na zemi je.. ale keď sa raz niekto takto zblázni, už ho tento svet nepochopí. A som si istá, že Boh chce, aby každý z nás bol takým bláznom pre neho.

Fanatizmus je viera bez skutkov lásky.
Skutočná viera - nie fanatická - je plná skutkov lásky. A pritom si človek úprimne túžiaci jedine po Bohu nemusí nič vsugerovať, keď je jasné, že Boh je ten, ktorý je najvyššie dobro, Láska a Milosrdenstvo. Nevidím nič fanatické na snahe či túžbe byť svätým, hoci v dnešnej dobe je to možno nazývané - nesprávne - fanatizmom.

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  17:49:02  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
citácia:
A som si istá, že Boh chce, aby každý z nás bol takým bláznom pre neho.
Žiaľ to nejde, lebo ktosi musí aj dorábať chlieb a žiť životom človeka podľa hesla - modli sa a pracuj. Keby sa všetci ľudia rozhodli žiť zasväteným životom bol by to vážny problém.
Na druhej strane si treba uvedomiť, že prehnaná osobná zbožnosť podnietila mnohých považovať sa za svätých už počas pozemského života a založili rôzne sekty, nie vždy konformné s kresťanstvom.
Ja som svoju zbožnosť nepreháňal, ani nevystavoval na obdiv a mám pocit, že som aj so svojou rodinou žil správne podľa božej vôle.
Mám pocit,že svoju zbožnsť trochu preháňaš, alebo aspoň tak sa prezentuješ.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  18:26:20  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
A som si istá, že Boh chce, aby každý z nás bol takým bláznom pre neho.
Žiaľ to nejde, lebo ktosi musí aj dorábať chlieb a žiť životom človeka podľa hesla - modli sa a pracuj. Keby sa všetci ľudia rozhodli žiť zasväteným životom bol by to vážny problém.
Na druhej strane si treba uvedomiť, že prehnaná osobná zbožnosť podnietila mnohých považovať sa za svätých už počas pozemského života a založili rôzne sekty, nie vždy konformné s kresťanstvom.
Ja som svoju zbožnosť nepreháňal, ani nevystavoval na obdiv a mám pocit, že som aj so svojou rodinou žil správne podľa božej vôle.
Mám pocit,že svoju zbožnsť trochu preháňaš, alebo aspoň tak sa prezentuješ.

Pôvodne zaslal slovak - 05 október 2010 :  17:49:02



Drahe Bozie Dieta... Pokoj s Tebou

Boh Ta velmi miluje a ma s tebou uzasny Plan.
Zaiste uz Ho naplnas, hoc aj malickymi dobrymni skutkami, takze v tomto si uzasny clovek a nie len Bohom milovani, ale aj svojimi bliznymi

O Angelike nemaj zlu mienku, svoj prejav napisala tak krasne, ze cloveka skor musi povzbudit k plneniu Bozej vole ako k hriechu.
Mas pravdu, ze ti, co zalozili sekty, tak svojou prilisnou falosnou vierou k tomu dospeli a preto ti vyprosujem vela darov Ducha Svateho, aby si sa takeho stranil a aby si to vedel rozlisit.
Kazdi z nas to potrebuje, co ziste uznavas, ale tu ide o naplnenie Duchom Svatym v ovela plnsom zmysle slova a nie len v tom, ale aj v skutku, co sa tyka skusenosti s Bozou mocou. Kto nezazil, neuveri.

Aj tvojej rodinke prajem hojnost pozehnania. Niektori ludia su ochotni polozit zivot za Pravdu ako bol aj sv.Tomas Morus a mal rodinu, cim ju vystavil nebezpecenstvu smrti, ale Boh ocenil jeho dobru volu. Aj ked to ma clovek povazovat za hrdinsky skutok, predsa to neznamena, ze ti, ktori sa boja o svoju rodinu, ze su menejcenni v ociach Bozich. Ale na druhej strane by som netvrdil, ze robia lepsie ako sv.Tomas Morus, ked svoju vieru nedavaju navonok. Pretoze prave v pripade tohoto svetca sa prejavilo vyliatie Ducha a dokonca ohnom, az na smrt, az na smrt pre Pravdu Jezisa Krista.

Tiez si nemyslim, ze by si prehanal s tym, co prezentujes o svojich skutkoch viery ked sa pokorne vyjadrujes o tom v co uznavas na Jezisovi a budem rad, ked to ostane medzi nami vsetkymi, aby sme sa navzajom neosocovali. Tvoja laska k Bohu i k rodine ma zaiste velku cenu pre vsetkych a tak nech ti v tom nadalej pomaha cela Bozia Rodina
God bless you with Virgin Maria +


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  20:26:11  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Milý slovak,
nenapísala som nič čo by bolo v rozpore s heslom "modli sa a pracuj", tiež mám toho dosť v reálnom živote na práci, a netvrdím o sebe že som neviem ako zbožná.
A už vôbec som nepísala o zasvätenom živote, ale o živote bežnom a o vzťahu s Bohom, aký by mal byť. A nemyslím si, že je prehnaná zbožnosť, túžba byť svätým - o to by sme sa naozaj všetci mali snažiť a nie je to vôbec prehnané. Svätosť nie je iba pre vyvolených, ale pre všetkých. Závisí od človeka, ako odpovie na túto Božiu výzvu, pretože Boh chce, aby sme boli svätými Nie je to úžasné?

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ferdo3

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  20:45:15  Zobraziť profil  Pridať ferdo3 do zoznamu priateľov
citácia:

SK 8:14-17 Keď apoštolovia v Jeruzaleme počuli, že Samária prijala slovo Božie, poslali k nim Petra a Jána. 15 A tí prišli a modlili sa za nich, aby prijali Ducha Svätého, 16 lebo na nikoho z nich dovtedy nezostúpil; len pokrstení boli v meno Pána Ježiša. 17 Kládli teda ruky na nich a oni prijali Ducha Svätého.


Dámy a páni v skutkoch sa ale píše, že kládli na nich ruky aby prijali Ducha Svätého. Nie je tam napísané, že kládli na nich ruky a potom ešte museli čakať alebo prejsť nejakú cestu poznávania a zoznamovania sa. Kládli na nich ruky aby prijali Ducha Svätého. Ak som to správne pochopil tak ho buď prijali alebo neprijali. Veď na inom mieste je napísané, že keď prijmete Ducha ten vám pripomenie a naučí vás všetko čo som vám (Ježiš) povedal. To filozofia tak prenikla náboženstvo že v každej veci hľadáte nejaké znamenia alebo vysvetlenia? Takže apoštol Pavol mal predsa len pravdu. Aj on to vytkol tým ktorých poznal.
Takže kládli na nich ruky. Cirkev si za mnohé stáročia vytvorila o tomto úkone rôzne fikcie. Vie mi niekto povedať aký skutočný význam má tento úkon a v čom spočíva jeho účinnosť? Ako to že kladením rúk a modlitbou mohli prijať Ducha Svätého? A keď to mohli oni prečo to „nemôžeme“ aj my dnes?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 28 september 2010  ~  Posledná návšteva: 27 september 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 05 október 2010 :  21:04:55  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
KKC - 1300 Nasleduje podstatný obrad sviatosti. V latinskom obrade „sa sviatosť birmovania udeľuje pomazaním krizmou na čele, ktoré sa koná vkladaním ruky a slovami: ,Prijmi znak Daru Ducha Svätého: - ,Accipe signaculum doni Spiritus Sancti.'

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2010 :  15:46:07  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
http://www.getsemani.estranky.sk/clanky/meditacie/zachranme-svet---budme-svati

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2011 :  18:46:23  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Svedectvo isteho knaza z knizky: Emiliano Tardiff, V OHNI LÁSKY DUCHA SVÄTÉHO


Po tom, ako som prežil prvé roky kňažstva, začal som sa presviedčať, že Cirkev
neznamená nič pre svet, že nerieši jeho veľké problémy. My kňazi sme žili vlažne,
zatiaľ čo ľud lačnel po Bohu, po jeho slove, po spravodlivosti, pravde a láske.
Otrasený týmto veľkým nepokojom vrhol som sa na cestu socializmu. Bol som
jedným zo zakladateľov tzv. „kňazov za ľud", o ktorých sa v istom čase veľa hovorilo.
Veľmi skoro som sa však presvedčil, že čím väčšie pokroky sa na tejto ceste robili,
tým hlbšie sa všetko ponáralo a vyvolávalo v Cirkvi veľký rozkol. Pravdaže, mali sme
aj úspechy a nechýbali ani prenasledovania, no zistil som, že napriek všetkým našim
snahám aj naďalej som sa cítil prázdny, aj s nevyriešenými predošlými problémami.
Takto som postupne strácal zmysel Božej transcendencie. Vykonával som veci svojím
spôsobom, spoliehajúc sa na svoje sily a schopnosti.
O krátky čas ma preložili na jednu malú faru, kde sa práca obmedzovala na nedeľné
funkcie. Niektorí farníci mi hovorili o obnove v Duchu. Ja som sa z toho vysmieval a
ironicky hovoril: „Vy ste šialení. Toto všetko sú hlúposti. V našich časoch sa to už
nestáva." Potom mi hovorili o Duchu Svätom a o pokrstení v Duchu. A ja som
namietal: „Ja som prijal krst v Duchu Svätom pri birmovke a vysviacke..." - „Áno,
bezpochyby to tak bolo..." odpovedali mi, „ale problém je v tom, že to na tebe
nevidieť." Odohnal som od seba týchto bezočivcov, ale sám som zostal zmätený,
priznajúc si, že skutočne nebadať Ducha Svätého v mojom živote.

Žil som duchovne prázdny a trápili ma mnohé pochybnosti. Modlitbu som celkom
zanechal. Už som sa ani necítil kňazom Ježiša Krista a obmedzil som sa len na
ohlasovanie zmien štruktúr, ktoré som nevedel nijako uskutočniť.
A vtedy mi Boh nastavil pascu. Pozval som spevácky zbor charizmatikov, aby spievali
vo farnosti. Prijali to, ale pod podmienkou, že raz v týždni sa budem modliť s nimi.
Pretože som kňaz, nemohol som im to odmietnuť. Pamätám sa, že raz v pondelok sa
zišla asi pätnásťčlenná skupina. Sadol som si do kúta a začal som ich kritizovať. Ale
keď som videl a počul, ako sa modlia, niečo sa pohlo v mojom srdci. Neviem opísať,
čo to bolo, ale skutočnosť je taká, že v nasledujúci pondelok som bol znova tu, vo
svojom kúte.
Na tretí pondelok som slúžil svätú omšu. Pri homílii som im povedal: „Myslím, že
okrem toho, že sa dobre modlíte, spievate a dvíhate ruky, chcete túto lásku priniesť aj
medzi ľudí do života, lebo ak sa obmedzíte len na modlitbu, neosoží to nikomu."
Veľmi skoro som sa presvedčil, že títo ľudia sa naozaj milujú a že milujú aj druhých.
Raz ma pozvali na kurz iniciácie, ale pod podmienkou, že sa na ňom zúčastním ako
ktorákoľvek iná osoba. Vysmial som sa im a sám som si hovoril: získal som magistra
na Bohosloveckej fakulte vo Fribourgu vo Švajčiarsku, čo by ma títo chceli učiť.
Nebol som disponovaný márniť čas počúvaním nejakej ženy z domácnosti, kuchárky
alebo murára, ktorí hovorili o veciach, ktoré ja som poznal lepšie ako oni. Akási
vnútorná sila ma však nútila, aby som predsa spolupracoval.
Chodil som na kurz a dosť vecí, o ktorých hovorili, som už poznal, ale niečo nové
bolo v spôsobe, akým to oni hovorili. Nehovorili o ideách, ktoré by boli v ich hlavách,
ale o skúsenosti, ktorú mali v srdci. Ja a mnohí iní kňazi sme si zvykli racionalizovať
pravdy a tajomstvá bez toho, aby sme prežívali to, o čom hovoríme. Uvedomiť si to
nie je zlé. Zlé je nepriznať si to. Uznať, že niečo potrebujeme, je prvý krok hľadania
cesty, ako sa dostať nad to, o čom si myslíme, že to vlastníme. Pocítil som smäd po
krste v Duchu, ktorý bol prameňom premeny ich všetkých. Aj ja som chcel mať svoje
osobné Turice, preto som im povedal: „Chcem, aby sa aj vo mne udialo to, čo sa stalo
vo vás."
A nadišiel čas prijatia môjho krstu v Duchu Svätom. Pri modlitbe som prosil Boha
hovoriac: „Pane, túžim pocítiť, že som celý tvoj. Chcem mať tvojho Ducha Svätého."
Málokedy som v živote plakal, a ak sa to niekedy stalo, bolo to nanajvýš zo zlosti. Ale
v ten deň som plakal ako dieťa, takže som vyronil potoky slz. Nehanbil som sa za to,
lebo keď niekto plače pred Pánom, je to preto, že Duch Svätý odhaľuje jeho hriech.
Môj krst v Duchu Svätom zmenil celý môj život i moje práce. Považujem to za
kľúčové obdobie môjho života ako kresťana i ako kňaza. Pri tejto príležitosti som zažil
svoje Turice a odvtedy sa všetko zmenilo. Farnosť sa obnovila. Z ľahostajnosti, aká
panovala, vzniklo spoločenstvo lásky, v ktorom žijeme ako Božia rodina.
Máme
spoločenstvá detí, mládeže i dospelých. Navštevujeme väzňov, chudobných a chorých
v nemocniciach. Farnosť sa zmenila, ale predovšetkým sa mení celé prostredie.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 06 október 2011 :  20:11:55  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ach jaj

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  13:06:21  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
...krst v Duchu Svätom ...
protestantsky pojem, nema oporu v tradicii a uceni KC,
protestanti nemaju sviatostne knazstvo a apostolsku postupnost, a tak napodobnuju knazov a biskupov a chcu odovzdavat Ducha Pravdy ukradnutym sposobom čo žial prevzali od nich aj katolici /zamenili original za nepodarok/ a dali si nazov "charizmatici". Ti uz tak nepouzivaju ten pojem krst v Duchu Svätom a hovoria radšej o vyliati alebo premodleni.

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  13:29:04  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
citácia:
...krst v Duchu Svätom ...
protestantsky pojem, nema oporu v tradicii a uceni KC,
protestanti nemaju sviatostne knazstvo a apostolsku postupnost, a tak napodobnuju knazov a biskupov a chcu odovzdavat Ducha Pravdy ukradnutym sposobom čo žial prevzali od nich aj katolici /zamenili original za nepodarok/ a dali si nazov "charizmatici". Ti uz tak nepouzivaju ten pojem krst v Duchu Svätom a hovoria radšej o vyliati alebo premodleni.

Pôvodne zaslal jarmok - 11 október 2011 :  13:06:21

Ef 4,5 Jeden je Pán, jedna viera, jeden krst.

Vacsinou sa o krste Duchom Sv. hovori v spolocenstvach laickych bez dohladu zodpovedneho knaza. Ale je to protestansky blud.
Nehadzte vsetkych katolikov co su v charizmatickej obnove do jedneho vreca.
Ale inak dnes uz chapem postoj tradicnych ku charizmatikom.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  13:34:24  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
co je to sviatost birmovania?

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  13:56:04  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
Birmovanie je sviatosť, v ktorej pokrstený dostáva Ducha

Svätého ako osobitný dar na posilnenie, aby

1. slovom i príkladom svedčil o Kristovi,

2. užšie sa spojil s Cirkvou,

3. a budoval tajomné telo Kristovo.



a) Slovo „birmovať" značí v slovenčine toľko, ako upevniť

alebo p o s i l n i ť.

b) Z Písma svätého a z ústneho podania vieme, že sviatosť bir-

movania ustanovil Ježiš Kristus.

c) Sviatosťou birmovania sa upevňuje a završuje zasvätenie do

kresťanského života, začaté sviatosťou krstu.


Ako sa máme pripraviť k prijatiu sviatostí birmovania?

K prijatiu sviatosti birmovania sa máme pripraviť takto:

1. získame si primerané náboženské vedomosti;

2. modlíme sa k Duchu Svätému;

3. vyspovedáme sa a pristúpime k svätému prijímaniu;

4. urobíme si predsavzatie, že chceme žiť a zomrieť ako

kresťania.



Birmovanie je sviatosť ,živých', preto ju nesmieme prijať, keď

máme na duši smrteľný hriech.





Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  15:05:37  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Nejaky definovany a testom vyskusany text nie je zivy Boh.
Svedectvom cirkvi je dramaticka zmena zivota od prveho zazitia Ducha Svateho.

Tento knaz sa nemodlil a iste by odpovedal podla vasich pouciek ako spravny katolik.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  15:23:35  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Isto nie, lebo keby poznal, co poznat ma, nebol by taky, akym o sebe pise...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jarmok

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  15:31:32  Zobraziť profil  Pridať jarmok do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
...krst v Duchu Svätom ...
protestantsky pojem, nema oporu v tradicii a uceni KC,
protestanti nemaju sviatostne knazstvo a apostolsku postupnost, a tak napodobnuju knazov a biskupov a chcu odovzdavat Ducha Pravdy ukradnutym sposobom čo žial prevzali od nich aj katolici /zamenili original za nepodarok/ a dali si nazov "charizmatici". Ti uz tak nepouzivaju ten pojem krst v Duchu Svätom a hovoria radšej o vyliati alebo premodleni.

Pôvodne zaslal jarmok - 11 október 2011 :  13:06:21

Ef 4,5 Jeden je Pán, jedna viera, jeden krst.

Vacsinou sa o krste Duchom Sv. hovori v spolocenstvach laickych bez dohladu zodpovedneho knaza. Ale je to protestansky blud.
Nehadzte vsetkych katolikov co su v charizmatickej obnove do jedneho vreca.
Ale inak dnes uz chapem postoj tradicnych ku charizmatikom.

Pôvodne zaslal tornero - 11 október 2011 :  13:29:04



Protestantskou postupnostou sa odovzdal tento nepodarok aj katolikom a ti ho rozsiruju dalsim katolikom. Hovoria si "charizmatici".

Pokoj a dobro medzi nami.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 178  ~  Člen od: 18 apríl 2011  ~  Posledná návšteva: 10 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

tornero

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  15:38:33  Zobraziť profil  Pridať tornero do zoznamu priateľov
opakujem nehadzte do jedneho vreca vsetkych "charizmatikov" lebo nie vsetci tento blud od protestantov rozsiruju.

Aufer a nobis, quaésumus ,Domine, iniquitátes nostras; ut ad sancta sanctórum puris mereámur méntibus introíre. Amen

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 408  ~  Člen od: 13 október 2009  ~  Posledná návšteva: 15 október 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  21:00:23  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ale rozsiruju ine bludy...blud ako blud

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  22:49:48  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Charizmaticke hnutie vzniklo u protestantov a vieme, se jedine dobro, ktore od nich pochadza, je to, co si ponechali z Katolickej cirkvi.
Fascinujuce su taketo svedectva ako nam napisal vyssie martinp, kde sa osoba x namodlila a zacala sa modlit az po nejakom blizsie nespecifikovanom zazitku pri styku s laickymi charizmatikmi. Pritom o modlitbe, jej roznych stupnoch a formach mame tolko materialov od tolkych svatych, ze to jeden clovek ani nemoze vsetko precitat.
Preco stracat drahy cas s protestantskym nahanaim zazitkov, namiesto skutocnej spirituality a mysticizmu?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ales

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2011 :  23:16:02  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
citácia:

Preco stracat drahy cas s protestantskym nahanaim zazitkov, namiesto skutocnej spirituality a mysticizmu?

Pôvodne zaslal Mato - 11 október 2011 :  22:49:48



niet času. Diabol tiež nema času...:) Zážitky sú niečo podobné ako ked si požičiame DVD s Hamletom, miesto toho aby sme si ho prečítali.


Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinP

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  07:15:48  Zobraziť profil  Pridať MartinP do zoznamu priateľov
Mylis sa. Tu mas ukazku ako tento tebou nedoceneny zazitok bol pre rektora katolickeho knazskeho seminara zachranou.

Emiliano Tardiff, V ohni lasky Ducha Svateho:

Jedného dňa som raňajkoval, sám ako vždy. Pretože som bol rektor, bolo pod moju úroveň sedieť pri stole s profesormi a ešte menej so študentmi. V ten deň prišiel do seminára istý kňaz z veľmi ďalekých krajov a chcel sa so mnou rozprávať. Odkázal som mu, že ho prijmem na niekoľko minút inokedy. Stretol som ho na nasledujúci deň a povedal mi: „Monsignor, potreboval by som hovoriť s biskupom.“ Na rozhovor s biskupom bolo totiž treba odo mňa povolenie. „Napíš si žiadosť a uvidíme, či je potrebné, aby si s ním hovoril,“ chladno som mu odpovedal.


Prešli dva dni a kňaz znovu nástojil na stretnutí so mnou, no ja som ho naďalej ignoroval. Nakoniec, keď som ho prijal, povedal mi: „Monsignor, vy nie ste už ani kresťan...“ Viete si predstaviť účinok týchto slov? Ja, rektor, monsignor, so svojimi titulmi a diplomami nebol som už ani kresťan! O nejaký čas som dal výpoveď na rektoráte a vrátil som sa do svojej rehoľnej spoločnosti. Cítil som sa stále horšie, a tak som sa rozhodol žiadať nielen exklaustráciu, ale aj súhlas k laickému stavu. Počas čakania na vybavenie mojej žiadosti som zostal v spoločnosti bez akejkoľvek konkrétnej služby. Mal som povinnosť dozerať na sliepky na dvore a z času na čas som slúžil svätú omšu.

Istého dňa sa ma jeden kňaz opýtal: „Čo tu robíš?“ – „Čakám, kým sa vyrieši moja osobná záležitosť,“ odpovedal som. „Prečo neprídeš kázať na misie do mojej farnosti?“ – navrhol mi. Prijal som a vo mne sa znova ozval človek, organizátor a aktivista. Pripravil som si témy a všetko, čo som potreboval.

Ale Prozreteľnosť zariadila veci inak. Pretože ani jeden z ľudí, ktorých som pozval, ma nemohol odprevadiť, od¬cestoval som sám. Pred odchodom som nechal list svojmu predstavenému, v ktorom som ho požiadal, aby posúril celú procedúru a aby som čo najskôr mohol opustiť kňazstvo.

Prišiel som do dediny, v ktorej sa mali konať misie. Začal som s prvými prípravami a kým som sa rozprával s farárom, prišiel asi osemnásťročný mladík, ktorý sa pýtal na Romola. Romolo? Bolo to prvý raz po mnohých rokoch, čo som počul svoje meno bez pridania titulov, ako veľadôstojný, monsignor alebo rektor. Predstavil som sa a mladík si sadol ku mne. Nepoznal ma a začal mi tykať, pričom mi povedal s prekvapujúcou rozhodnosťou: „Pozri, Romolo, dynamika misií je veľmi jednoduchá: Ty káž a ja sa budem modliť.“ Bolo mi do smiechu, no nevyhodil som ho, lebo nakoniec bol jediným priateľom, ktorého som mal a ktorý mi mohol pomôcť. Volal sa Carlos.

Kým som pokračoval v príprave na kázeň, Carlos zhro¬maždil malú skupinu ľudí a začali sa modliť. Rušilo a zlostilo ma to. Napriek všetkej práci, ktorú bolo treba vykonať, obmedzovali sa len na modlitbu.

Nadišiel deň misií. Bol som vo svojej izbe, prezeral a opakoval som si naučené príhovory, plné múdrostí tohto sveta, s celou rečníckou technikou presviedčania, logického vysvetľovania a štylistického dynamizmu. Zrazu niekto zaklopal. Bol to Carlos. Bez okolkov a úvodných slov mi povedal: „Romolo, musíš sa obrátiť...“ – „Počúvaj,“ od¬povedal som, „čo to hovoríš? Ja, kňaz, že sa mám obrátiť?“ Ten však ešte nástojčivejšie dodal: „Romolo, musíš sa obrátiť. Nepoznáš Pána Ježiša osobne.“ „To už ako?“ – odpovedal som rázne. „Vari si myslíš, že ho nepoznám?“ – „Nie, Romolo, ešte ho nepoznáš,“ povedal s úplnou istotou.

V tej chvíli sa v mojom vnútri rozpútal ťažký boj. „Pane, ak ťa nepoznám, čo bolo potom s celým mojím životom?“ Kládol som ďalej nepríjemné otázky Carlosovi, ale ten osemnásťročný mladík odpovedal na všetko s mimoriadnou jednoduchosťou. Potom mi povedal: „Romolo, Boh je tvoj Otec a miluje ťa.“ – „Si šialený!“ rozzúril som sa. „Ako si môžeš myslieť, že neviem o tom, že Boh je môj Otec a že ma miluje?!“ – „Áno, Romolo, ty vieš, že Boh je tvoj Otec, ale pocítil si to niekedy vo svojom srdci?

Skutočne, nikdy som nepocítil, že by Boh bol mojím Otcom a že ma zvláštnym spôsobom miluje. Sadol som si, podopierajúc si hlavu rukami opretými lakťami o kolená. Carlos sa začal za mňa modliť v jazyku, ktorý som nepoznal, lebo nikdy predtým som nepočul hovoriť v jazykoch. Kým sa modlil, pocítil som v sebe vyliatie Ducha a začal som horko, veľmi horko plakať. Kým som plakal, Pán mi dal vidieť celý môj hriešny život. Ale zároveň som videl Božiu lásku, ktorá mi odpúšťala celé moje vzdorovanie. Hrešiť a necítiť Božiu lásku, to je peklo, ale pocítiť odpustenie toho, ktorý nás miluje, to je predsieň neba.

Na konci modlitby som sa cítil uvoľnene. Vtedy Carlos zobral zápisky mojich kázní, roztrhal ich a hodil do koša, hovoriac: „Nepotrebuješ ľudské poznanie. Choď a hovor o tom, ako ťa Pán obrátil...”

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 641  ~  Člen od: 15 január 2008  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2011 :  07:24:32  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dokola o tom istom... Nahananie akychsi zazitkov, ktore si pre neexistenciu skutocnych sviatosti a milosti s nimi spojenymi museli vymysliet protestanti a uspesne s nimi inokulovali aj katolkov... A aby tie zazitky nezovsedneli, tak sa spestruju roznymi padmi na zem, "smiechom ducha", domnelymi uzdraveniami, jeden dokonca mavanim sakom valal po zemy pol sportovej haly, video v pripade zaujmu dodam.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 5 Previous Topic: Vestenie, grafologia Téma Next Topic: Tajomstvo Ježiša a Márie  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06