Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Vsetko je relativne...
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: zaujimavy pribeh Téma Next Topic: Jakob Lolber a jeho falošné zjavenia  

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  13:39:33  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Nacnem trosku haklivu temu-drogy. Je to problem, ktory nabera coraz vacsie rozmery a nici jednotlivcov, aj cele rodiny. Zaujima ma Vas nazor na dilera nizsie. Modlil som sa uz viackrat za neho a odovzdal vsetko do ruk Bozej spravodlivosti-nech ho Boh sudi.

Zacnem prvou otazkou-co by ste urobili dilerovi, ktory Vasej patnastrocnej dcere nasilu pichne heroin?
Dokazali by ste mu odpustit v zmysle krestanskej lasky? A mimo nej by to vyzeralo ako?
(Existuje vazny prepodklad, ze k vzniku zavislosti staci zobrat drogu len jeden krat a uz sa v tom clovek vezie...)
Nasleduje vystupnovanie:
2. co by na Vasom rozhodnuti/postoji zmenilo to, ked sa dozviete, ze ten diler bol doma jednym rodicom tyrany, bity a inak ponizovany ako
po fyzickej, tak aj po psychickej stranke?
3. ak sa dalej dozviete, ze on bol tiez nasilu vlastnym rodicom privedeny k drogam v patnastich rokoch? Vlastne len zlo, ktore vlastny rodic urobil jemu siri dalej a nedokaze odpustit a zabudnut? Ako sa teraz zmeni Vas postoj k nemu? Tento a predosly bod mozno spojit.
4. ak sa na koniec dozviete, ze ma AIDS a zomiera (sice je na slobode, ale jeho zivot sa pomaly konci)?

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  14:04:19  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Ex 21, 24

tot vynimka pre krestansku lasku

2, nic, co by sa malo zmenit, tym ze mal neradostne detstvo?, aby si vyliecil svoje mindraky, mam mu dat na to svoje dieta ?, chore !

3, nijako, to nikoho neospravedlnuje

4, a ? bozie mlyny melu pomaly, ale isto


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  16:32:51  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ježiš na tento citát reagoval. Takže treba si zistiť ako ho treba chápať.
Dôležité je, že či bol týraný, či je smrteľne chorý, nijak mu to neumožňuje si vybiť zlosť na niekom pomocou zla. (Ja osobne by som mu zmaloval ksicht po takomto čine, ale to nebude asi správne, no mal by som strašný amok z toho) Jednoznačne ho udať, a nechať zákonom odsúdiť bez mrknutia oka. Bez ohľadu na jeho ťažký život. Ak sa s tým nevie vyrovnať, nech sa predávkuje, ale nech nekoná zlo na iných

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  17:52:36  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
V Mt 5,38 je odpoved na 'oko za oko', nepovedal by som, ze plati nejaka vynimka... Viem, ze je to velmi tazke v takomto pripade a hnev a emocie sa nedaju utisit a volanie po pomste je silne a prikazanie lasky ide bokom, pripadne aj dalsie prikazania.
"O Odplate - 38 Počuli ste, že bolo povedané: „Oko za oko a zub za zub. 39 No ja vám hovorím: Neodporujte zlému. Ak ťa niekto udrie po pravom líci, nadstav mu aj druhé. 40 Tomu, kto sa chce s tebou súdiť a vziať ti šaty nechaj aj plášť. 41 A keď ťa bude niekto nútiť, aby si s ním išiel jednu míľu, choď s ním dve. 42 Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať."

Ad policia nema ziaden zmysel udavat niekoho (neviem ake su premlcacie doby na taketo skutky), kto ma znamosti vo vsetkych okolitych okresoch. Kedze tri mesiace za rok je v nemocnici a dava sa dokopy, neviem ci by vazenie malo zmysel a ucel v takomto zdravotnom stave.
Podla Jezisovych slov "milujte svojich nepriatelov" treba sa predovsetkym zanho modlit a odovzdat to do Bozej spravodlivosti, ako som uz nacrtol priamo v teme. Ktovie-mozno aj na smrtelnej posteli sa dokaze diler obratit a kajat... Choroba je tu mozno preto, aby uz nemohol ublizovat dalsim a zamyslel sa-dufam ze tym spravnym smerom a nie, ako skoncit svoj zivot samovrazdou.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  19:57:48  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Jezis toho povedal asi dost. okrem ineho uz i tu pacnute Azuritkom:

(Mt, 5,17-19) 17Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo Prorokov; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť. 18Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní. 19Kto by teda zrušil jediné z týchto prikázaní, čo aj najmenšie, a tak by učil ľudí, bude v nebeskom kráľovstve najmenší. Ale kto ich zachová a tak bude aj učiť, ten bude v nebeskom kráľovstve veľký.

a to tvoje "No ja vám hovorím: Neodporujte zlému... ", boze!, to akoze sa mame poddat tomu ked taky chrapun chce inych dostat k drogovej zavislosti ?, co to tu motas?

nech zgegne tam, kde je

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  20:38:26  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Neviem, ci som si nevsimol zeby tam Azuritko nieco pastol, alebo inak pochopil Azuritkove 'Ježiš na tento citát reagoval. Takže treba si zistiť ako ho treba chápať.', bral som to ako odpoved/reakciu na Ex 21,24-'oko za oko, zub za zub' z prveho prispevku. Ak som sa pomylil, alebo mylne pochopil to, co tym Azuritko myslel v svojom prispevku, ospravedlnujem sa.

K "No ja vám hovorím: Neodporujte zlému... ", boze!, to akoze sa mame poddat tomu ked taky chrapun chce inych dostat k drogovej zavislosti ?, co to tu motas?
Netvrdim, ze nemame odporovat zlemu, iba som to zacitoval ako Jezisove slova o odplate na 'oko za oko...' a ako ho treba chapat som nikde neupresnil. Chcel som len poukazat na to, ako rychlo sa moze zmenit 'miluj svojho blizneho' k tomu, ze si zelame niekoho smrt-nech sa predavkuje, nech zgegne... Zelat si niekoho smrt nie je predsa v poriadku, nech je to akokolvek zly clovek-toto som hlavne myslel, ale asi to bude tema dost o emociach a nevyhneme sa pri nej takymto vyjadreniam.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  21:42:19  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Hovoril som o tom Mt 5,38 ale je tu aj ten Mt, 5,17-19 pričom kresťan by mal túžiť po spravodlivosti. Jednoducho neplatí čisto iba oko za oko, ani čisto iba nadstav druhé líce. Niekedy je povinnosťou kresťana brániť sa. Preto som povedal, treba si zistiť viac, lebo neviem presne význam kedy ako platí. Ale určite pomôže výklad Písma a KKC.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  21:44:37  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
pre tie kreatury ja pochopenie nemam a nikdy mat nebudem,

vsetky tie krasorecnenia z biblie su takymto dilermi nachytanymi obetami naprd!

dajte mi zakon a moc a budem ich vesat sam !

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  22:01:15  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ex 21, 24 ---- Zákon krvnej pomsty a zákon odvety, ktorými sa trestalo a odčiňovalo krvipreliatie, celkom ruší až Kristus (Mt 5,38)

Mt 5,39 --- Uvedené príklady neznamenajú, že máme nechať voľnú cestu šíreniu zla. Naopak – je to požiadavka, aby sme proti zlu bojovali láskou, dobrotou.

5,18 --- Starý zákon má význam aj v Novom zákone. Z neho napr. poznáme Božiu dobrotu a starostlivosť v diele stvorenia, pád do hriechu, potrebu vykúpenia a prípravu na príchod Mesiáša.

Toto je výklad v Svätom Písme. No chcelo by to ešte väčší rozbor.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  22:16:38  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
hrozne ma vytocila tato tema!

osobne sa ma dotyka jeden pripad, ide o mojho vyborneho kolegu z prace, jeho dceru, veriacu katolicku, prebyvajucu popri studiu na internate pri nejakom posedeni, zure nachytali. Namiesali jej nejake svinstvo,drogu. Mozno preto, ze sa vzdy tomu vyhybala, mozno sa im zdala pruderna, netykavka. Prehnali to. Dievca sa podarilo zachranit, no uz rok a dva mesiace asi lezi na psychiatrii.

asi len rodic dokaze pochopit, aky strach sa zmocni rodica po tomto, ked vyprevadza vlastnu dceru na stanici na cestu na internat, co som si prezival, ci sa to nestane mozno aj jej

taky som bol stastny, ked skoncila skolu a vratila sa v poriadku (dcera je tez veriaca, bal som sa, skoro som bol doslova paranoidny, len zena ma brzdila, aby som tam pomaly nechodil kazdy tyzden)

st_kuko, kaslem na to ci je pekne niekomu priat smrt alebo nie, ja mu ju prajem, vsetkym, co s tymto svinstvom robia, a nech je to co najskor!

pokial oni nemaju zabrany a priam ju privolavaju nevinnym, co tu budeme riesit ?

nech zgegnu!


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 22 september 2010 :  22:28:07  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahe Bozie Dieta Saxas. Pokoj s tebou

Dakujem za spomenute dievca, budem sa za nu modlit.

Nech nas zahna Pan a daruje svoj Pokoj +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 23 september 2010 :  09:23:41  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
to saxsax:
Pre mna je tiez osobna, kedze poznam obet a je to moja terajsia manzelka, bude to coskoro 20 rokov odvtedy, ako sa to stalo... Necakal som ze sa niekedy budem zamyslat nad takymito vecami, ale je to tvrda realita, velmi tvrda. Mal som zlost, hnev, a neviem co vsetko v sebe, ked som sa casom dozvedel, ako to u nej zacalo... Potom nasledovalo peklo drog a zavislosti a nejake pokusy o samovrazdu. Nastastie sa z toho dostala, stretli sme sa a pomohol jej.
Keby sa mi vtedy dostal do ruk, neviem, ako by to dopadlo. Ciastocne Ta chapem, trosku ine by bolo, kebyze sa to stane mojmu dietatu (este nemame potomka), ale odovzdal som to do Bozich ruk a jeho spravodlivosti a modlil som sa viackrat za neho. Jeden taky datum mi obzvlast utkvel v pamati-7.2.2008...

to rmvn: pripojil som sa k Tebe v modlitbe.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2010 :  03:03:57  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahy bracek Kuko. Pokoj s Tebou

Dakujem za tvoju lasku k priatelom i nepriatelom, za tvoje modlitby za nich a tuzbu po zmiereni sa s Bohom i medzi ludmi navzajom. Ako vidim, tak Evanjelium sa da zit, aj ked sa zda byt na pohlad tazke.

Nech Duch Svaty Ti nadalej v tom pomaha a co sa tyka tvojej povodnej otazky, tak ja by som sa chcel zachovat ako Jezis. Neviem ako by som sa zachoval, keby sa mi to stalo / ako tebe/ ale chcem si brat priklad od Jezisa, co je pochopitelne ako pre kazdeho krestana, ale uviest to do zivota, tak to chce vela lasky.

Ked sa pozrieme na Jezisa, tak mozeme vidiet, ze tym ktori Ho bicovali, pachali na nom nasilie, odpustil, nevyhrazal sa, ale ako nemy baranok prijal "utrpenie na smrt, az na smrt na krizi." ako je v Biblii.

Boh Ta miluje, nech Jeho laska ti dava vela sil vo vztahu k Manzelke ako aj k neprajnikom. God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2010 :  13:59:55  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
hrozne ma vytocila tato tema!
Pôvodne zaslal saxsax - 22 september 2010 :  22:16:38


Tak pozor, aby ste to s tym tocenim neprehnali a nezatocila sa Vam hlava. Vtedy clovek straca rovnovahu a mohol by spadnut.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2010 :  15:24:47  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 september 2010 :  19:19:59  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
asi by som bola riadne zuriva, keby sa toto stane mojej dcere...neviem, co by som spravila tomu cloveku, ale zrejme by som mu sama od seba nevedela odpustit...dufam, ze by mi bol Pan milostivy a dal mi milost sa aspon modlit za takeho cloveka a odpustit mu aspon rozumom, aj ked by som to v srdci necitila...ak by som sa dozvedela, ze ten clovek mal sam znicene detstvo, asi by mi neskor tato informacia posluzila na to, aby mi ulahcila proces odpustenia voci nemu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

st_kuko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 september 2010 :  13:52:21  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
Dakujem za Vase nazory a odpovede. Ako som uz spominal body 1-3 su vzdialena minulost, ktoru uz nik nezmeni, 4 je sucasnost...
Kedze som dlhsie nemal cas zareagujem na niektore prispevky.

Janka ma podla mna celkom spravny nazor, o niecom podobnom pise aj Guy Gilbert v knihe "Lotr po pravici"-ked musel obhajovat na sude chalana z ulice, ktory takmer dobil na smrt niekoho ovela mladsieho a slabsieho-aby ho nezavreli, ale poslali k nemu na "prevychovu", kedze sa stara o "deti ulice"... Je to jeden z mala spravnych knazov (ako u nas M. Kuffa), s vyzorom rokera, aby sa dokazal priblizit k mladym...

rmvn tiez dakujem za jeho nazor. Spominana stat sv. Pisma ma obzvlast velku silu-"Preto ho Boh nad vsetko povysil a dal mu meno, ktore je nad kazde ine meno, aby sa na meno Jezis zohlo kazde koleno, na nebi, na zemi, aj v podsveti..."

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2010 :  10:01:46  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
saxas povedal
K "No ja vám hovorím: Neodporujte zlému... ", boze!, to akoze sa mame poddat tomu ked taky chrapun chce inych dostat k drogovej zavislosti ?, co to tu motas?
kuko zareagoval:
"Netvrdim, ze nemame odporovat zlemu, iba som to zacitoval ako Jezisove slova o odplate na 'oko za oko...' a ako ho treba chapat som nikde neupresnil. Chcel som len poukazat na to, ako rychlo sa moze zmenit 'miluj svojho blizneho' k tomu, ze si zelame niekoho smrt-nech sa predavkuje, nech zgegne... Zelat si niekoho smrt nie je predsa v poriadku, nech je to akokolvek zly clovek-toto som hlavne myslel, ale asi to bude tema dost o emociach a nevyhneme sa pri nej takymto vyjadreniam."


Dovoľte pripojiť sa k diskusii.

Táto téma je mimoriadne vážna lebo drogy zachvacujú celé Slovensko. Sú už aj na tej najmenšej dedinke. To znamená, že v spoločnosti sa tejto téme nevenuje dostatočná pozornosť a ak chceme niečo zmeniť tak sa budú musieť do toho zaangažovať VŠETCI ľudia dobrej vôle.

Veľmi dôležité je ujasniť si pojmy. Tu zaznelo ako sa rýchlo môže zmeniť "miluj svojho blížneho" na želanie "nech zgegne".

V prvom rade drogový díler NIE JE BLÍŽNY !!!

Je to NEPRIATEĽ !!! A ak si ochrana životov, ktoré svojimi drogami LIKVIDUJE vyžaduje jeho smrť, NIE JE TO V ROZPORE s kresťanským učením. Kristus predsa povedal :" ak niečo zlého urobíte jednému z týchto maličkých lepšie urobíte ak si na krk priviažete kameň a hodíte sa do vody". Takže Kristu pre dílerov drog má jednoznačný odkaz - SMRŤ !!!

Súčasné rozšírenie drog na Slovensku je zapríčinené práve takým laxným postojom aký tu z niektorých príspevkov zaznieva. A v prípade drog nejde o žiadnu srandu tu ide o ŽIVOT !!!

Kresťania majú zvlášť VEĽKÚ povinnosť v tejto téme zaujímať jednoznačné postoje. Drogy sú totiž typickou formou realizácie KULTÚRY SMRTI . Nestačí bojovať proti potratom, eutanázii, vraždeniu zbraňami, ale aj proti takémuto POMALÉMU a POSTUPNÉMU VRAŽDENIU ako je šírenie drog medzi našou mládežou!!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2010 :  13:56:07  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Kde presne niečo také hovorí?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2010 :  19:50:10  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:


Je to NEPRIATEĽ !!! A ak si ochrana životov, ktoré svojimi drogami LIKVIDUJE vyžaduje jeho smrť, NIE JE TO V ROZPORE s kresťanským učením. Kristus predsa povedal :" ak niečo zlého urobíte jednému z týchto maličkých lepšie urobíte ak si na krk priviažete kameň a hodíte sa do vody". Takže Kristu pre dílerov drog má jednoznačný odkaz - SMRŤ !!!


Pôvodne zaslal Samuel - 11 október 2010 :  10:01:46


presne sa pise v Mt 18,6: Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.

ano bolo by to pre toho cloveka lepsie v porovnani s tym, co ho caka po smrti, ak sa neobrati k Bohu...nikde nie je napisane, ze takeho cloveka, co vzbudzuje pohorsenie treba zabit...ak by si nieco taketo Samuel co i len schvaloval, pohorsil by si a potom by si si zasluzil ten isty trest

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 11 október 2010 :  20:26:27  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
odpustenie je pekna vec no neviem ci by som dokazal odpustit cloveku ktori by nasilu mojej dcere pichol heroin, zrejme by dotycny dobre nedopadol

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 12 október 2010 :  19:01:18  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Je to NEPRIATEĽ !!! A ak si ochrana životov, ktoré svojimi drogami LIKVIDUJE vyžaduje jeho smrť, NIE JE TO V ROZPORE s kresťanským učením. Kristus predsa povedal :" ak niečo zlého urobíte jednému z týchto maličkých lepšie urobíte ak si na krk priviažete kameň a hodíte sa do vody". Takže Kristu pre dílerov drog má jednoznačný odkaz - SMRŤ !!!


Pôvodne zaslal Samuel - 11 október 2010 :  10:01:46


presne sa pise v Mt 18,6: Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a ponorili ho do morskej hlbiny.

ano bolo by to pre toho cloveka lepsie v porovnani s tym, co ho caka po smrti, ak sa neobrati k Bohu...nikde nie je napisane, ze takeho cloveka, co vzbudzuje pohorsenie treba zabit...ak by si nieco taketo Samuel co i len schvaloval, pohorsil by si a potom by si si zasluzil ten isty trest

Pôvodne zaslal janka - 11 október 2010 :  19:50:10



spytal by som sa na tvoj nazor potom, ako by sa to dotklo tvojich deti, potom by som bol zvedavy, ci by si si myslela to iste, ale mozno aj hej, potom mi je ale luto deti, teba ale nie, tot moj nazor zas


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 03 november 2010 :  23:13:28  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
asi by som spachal tresny cin tazkeho ublizenia na zdravy, nasledne sa pri sude obhajoval ze som konal v amoku a ziadal zmiernenie trestu , samozrejme este ktomu podal tresne oznamenie na doticneho , a absolutne mi je jedno ake mal detstvo,a jeho zdravotny stav ho v nicom neospravedlnuje..
( timto prispevkom necem niako navadzat alebo propagovat tresnu cinnost , jedine o co slo bola snaha vzit sa do role rodica ktoreho diatatu niekto cel zmrzacit zivot)

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 04 november 2010 :  12:50:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Zmizol by ...
.. bez stopy ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: zaujimavy pribeh Téma Next Topic: Jakob Lolber a jeho falošné zjavenia  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06