Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Duša a telo
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nanebovzatie Panny Márie Téma Next Topic: Čo také strašné by sa stalo
Strana: z 9

radar

Stav: offline

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:18:25  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
Prečítala si si ten článok ? Nejednalo sa len o ateistov, ale aj agnostikov a ľudí, ktorí vnímali Boha inak. Takže prajem príjemné čítanie, dobrú noc.

perunko-15 vymenovanych vedcov, tam bolo oznacenych za ateistov a agnostikov. Loz ako vysita.
Pretoze z tychto 15 boli 3 veriaci v osobneho Boha a to Carrel, Planck a Bergsson. Naozaj maximalne objektivny clanok.

A co sa tyka tvojho historickeho exkurzu ohladne zabijania pohanov, uved zdroje.Ale ak by to boli zase humanisti a ich maximalne objektivne clanky,tak radsej to daj do rubriky vtipy.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:31:21  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
citácia:
radar, ak tí dvaja autori aj robili nejaký výskum ohľadom vedcov a viery, tak sa to mohlo vzťahovať maximálne na vedcov z ich doby. O dnešných vedcoch to nič nevypovedá.

Kolji-Si velmi objektivny clovek.Autori zili v 2O. stor.

Ano,v tychto 11 tich rokoch v 21 storoci nastal nahle zlom, a je tu naozaj velka nesmierna vacsina, tak povediac 99% ateistickych a agnostickych vedcov.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1564  ~  Člen od: 25 november 2007  ~  Posledná návšteva: 14 február 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:36:11  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Máš pravdu, radar. Tvoj posledný príspevok ma presvedčil a som znovu veriaci. Ďakujem ti

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:40:43  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
neodporucam, tam je pravda a realita a tie ty nemusis.

Kolji

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:44:50  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Áno máš pravdu, strašne sa bojím reality a pravdy, preto robím všetko preto, aby som si zakrýval oči pred bohom, lebo tajne verím, že je pravdivý a existuje a ja sa len bojím dôsledkov, ktoré by z viery pre mňa plynuli

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 29 marec 2011 :  23:50:28  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov

citácia:
Áno máš pravdu, strašne sa bojím reality a pravdy, preto robím všetko preto, aby som si zakrýval oči pred bohom, lebo tajne verím, že je pravdivý a existuje a ja sa len bojím dôsledkov, ktoré by z viery pre mňa plynuli

guest636

Odoslaný - 30 marec 2011 :  08:33:27  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Okrem situácie, kedy je smrť plodu dôsledkom (aj keď známym) liečby matky, neexistuje situácia akceptujúca smrť plodu. Takže ani ten príklad čo uvádzaš.

Pôvodne zaslal Azuritko - 29 marec 2011 :  20:12:27

to je tvoj nazor; moj nazor je ale iny - v minulosti sa uz stalo ze ista rodina v usa sa snazila sudne vynutit agresivnu opateru o anecefalicke dieta, pretoze ziadna nemocnica nechcela mrhat prostriedkami (technicky termin futile effort) tam, kde bolo jasne, ze dane dieta nenadobudne ani zakladnu formu vedomia, nemocnica odporucala DNR...sud prikazal udrziavat pri zivote to dieta a preto namiesto par dni, prezilo viac nez dva roky - potencial nemocnice mohol byt ovela lepsie pouzity na liecbu tam, kde bola potrebna a namiesto toho bola minuta tam, kde nebola mozna naprava

samozrejme v ziadnom pripade nevravim, ze potrat ma byt vynucovany, ja len vravim, ze ma byt ponechane rozhodnutie na matke nech uz je akekolvek

povodny GUEST635

He will learn... no king rules forever...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 30 marec 2011 :  08:54:44  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Perunko- [b]nemecky prirodovedec E. Dennert vo svojej uspesnej knihe/9 vydani/ "Nabozenstvo prirodovednych badatelov" zverejnil vysledky dlhorocneho vyskumu nabozenskeho zamerania 300 najznamejsich prirodovedcov sveta. Len 2O vedcov z 300 boli ateistami,

Pôvodne zaslal radar - 29 marec 2011 :  21:33:42

Eberherdt Dennert( 1861-1945) zastanca vitalizmu (podstata homeopatie) a jeho dielo "At the Deathbed of Darwinism" ktore bolo vydane v roku 1904

bez komentara...

radar ak chces argumentovat k veci, musis citovat prace, ktore odrazaju dnesne poznatky vo vede a dnesny status vedeckych obci, a nie prace zo zaciatku a 50. rokov minuleho storocia

povodny GUEST635

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2291  ~  Člen od: 16 november 2010  ~  Posledná návšteva: 04 február 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 30 marec 2011 :  11:59:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
to je tvoj nazor; moj nazor je ale iny - v minulosti sa uz stalo ze ista rodina v usa sa snazila sudne vynutit agresivnu opateru o anecefalicke dieta, pretoze ziadna nemocnica nechcela mrhat prostriedkami (technicky termin futile effort) tam, kde bolo jasne, ze dane dieta nenadobudne ani zakladnu formu vedomia, nemocnica odporucala DNR...sud prikazal udrziavat pri zivote to dieta a preto namiesto par dni, prezilo viac nez dva roky - potencial nemocnice mohol byt ovela lepsie pouzity na liecbu tam, kde bola potrebna a namiesto toho bola minuta tam, kde nebola mozna naprava

samozrejme v ziadnom pripade nevravim, ze potrat ma byt vynucovany, ja len vravim, ze ma byt ponechane rozhodnutie na matke nech uz je akekolvek

Pôvodne zaslal guest636 - 30 marec 2011 :  08:33:27

Neviem do akej miery vedia určit mozgovú smrť dopredu. Vždy sa v lekárstve hrá s pravdepodobnosťou. Nasilu udržiavať už iba v podstate mŕtve telo asi zmysel nemá. Pokiaľ ale má šancu žiť, nemá nikto právo ho zabiť. Nech už sa predpokladá akýkoľvek jeho vývin. A ani matka nemá právo o tom rozhodnúť. A nejaký názor tu nehrá rolu.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Odoslaný - 30 marec 2011 :  14:20:10  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Prečítala si si ten článok ? Nejednalo sa len o ateistov, ale aj agnostikov a ľudí, ktorí vnímali Boha inak. Takže prajem príjemné čítanie, dobrú noc.

perunko-15 vymenovanych vedcov, tam bolo oznacenych za ateistov a agnostikov. Loz ako vysita.
Pretoze z tychto 15 boli 3 veriaci v osobneho Boha a to Carrel, Planck a Bergsson. Naozaj maximalne objektivny clanok.

A co sa tyka tvojho historickeho exkurzu ohladne zabijania pohanov, uved zdroje.Ale ak by to boli zase humanisti a ich maximalne objektivne clanky,tak radsej to daj do rubriky vtipy.

Pôvodne zaslal radar - 29 marec 2011 :  23:18:25

Si tam prečítaj vyjadrenia, nikto netvrdil, že tí 3 vedci neverili, len je tam písané, že verili INAK.

Do rubriky vtipy patrí to, keď neikto napíše, že niečo (ideológia, náboženstvo..) sa šírilo v pokoji
Máš tam názvy, mená a informácie ? Googli, ja som si to overoval.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

perunko

Odoslaný - 30 marec 2011 :  14:25:45  Zobraziť profil  Pridať perunko do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Perunko- [b]nemecky prirodovedec E. Dennert vo svojej uspesnej knihe/9 vydani/ "Nabozenstvo prirodovednych badatelov" zverejnil vysledky dlhorocneho vyskumu nabozenskeho zamerania 300 najznamejsich prirodovedcov sveta. Len 2O vedcov z 300 boli ateistami,

Pôvodne zaslal radar - 29 marec 2011 :  21:33:42

Eberherdt Dennert( 1861-1945) zastanca vitalizmu (podstata homeopatie) a jeho dielo "At the Deathbed of Darwinism" ktore bolo vydane v roku 1904

bez komentara...

radar ak chces argumentovat k veci, musis citovat prace, ktore odrazaju dnesne poznatky vo vede a dnesny status vedeckych obci, a nie prace zo zaciatku a 50. rokov minuleho storocia

Pôvodne zaslal guest636 - 30 marec 2011 :  08:54:44

Jej to nevadí, že je to neaktuálne a že neuviedla okrem toho nič, ani kde bola štatistika robená ani nič.
To je, akoby išiel niekto robiť genetické testy na Luník9 a potom vydal štatistiku, že 100% Slovenska má cigánsky pôvod :-)

A pokiaľ je v tej knihe Einstein ako veriaci (čo tvrdí, hoci bol agnostik), tak tá kniha nie je hodná ničoho...

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 20 február 2011  ~  Posledná návšteva: 08 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 30 marec 2011 :  14:33:36  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Neviem do akej miery vedia určit mozgovú smrť dopredu. Vždy sa v lekárstve hrá s pravdepodobnosťou. Nasilu udržiavať už iba v podstate mŕtve telo asi zmysel nemá. Pokiaľ ale má šancu žiť, nemá nikto právo ho zabiť. Nech už sa predpokladá akýkoľvek jeho vývin. A ani matka nemá právo o tom rozhodnúť. A nejaký názor tu nehrá rolu.

Pôvodne zaslal Azuritko - 30 marec 2011 :  11:59:09

asi si si to neuvedomujes ale vrodena vyvojova chyba anencefalia znamena v preklade z grectiny "an-" = bez a "encephalon" mozog; taketo dieta proste nema mozog a ma iba cast mozgoveho kmena ktory riadi automatiku tela - pulz, tlak a dychanie

lekari urcuju aktivitu mozgu pomocou EEG, CT alebo MRI, no nemozes merat aktivitu niecoho, co jednoducho v pripade anencefalie chyba

co je to v podstate mrtve telo? telo predsa po mozgovej smrti (alebo bez mozgu) mozeme pomocou pristrojov udrziavat "v cinnosti" dost dlho, co je niekedy ziaduce (aby sa nepokazili zdrave a funkcne organy urcene na transplantaciu), ale niekedy je to zbytocne - ako v priapde anencefalie

matka mozno nema zakonom dane pravo, ale je na jej rozhodnuti ako nalozi so svojim telom, pripadne dietatom po narodeni, nik ju nemoze prinutit aby konala proti svojej voli - neviem si vobec predstavit, ako by to chcel niekto spravit

povodny GUEST635

Azuritko

Odoslaný - 30 marec 2011 :  15:02:58  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
matka mozno nema zakonom dane pravo, ale je na jej rozhodnuti ako nalozi so svojim telom, pripadne dietatom po narodeni, nik ju nemoze prinutit aby konala proti svojej voli - neviem si vobec predstavit, ako by to chcel niekto spravit

Pôvodne zaslal guest636 - 30 marec 2011 :  14:33:36

To už nieje iba jej telo. A ani vraha nikto nemôže prinútiť aby teba napríklad nezabil? Lebo by konal proti svojej vôli? Tak to necháme na jeho vôli a nech ťa zabije keď tak chce?
Ak je aj mozog takmer ničím, kto má právo zabiť to dieťa? A na základe čoho? Treba to nechať na "prírodu". Ak môže žiť len vďaka prístrojom, pričom už je mozog mŕtvy, tak to podľa mňa treba nechať na "prírodu".

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

ExSh00t

Odoslaný - 30 marec 2011 :  15:29:00  Zobraziť profil  Pridať ExSh00t do zoznamu priateľov
citácia:

ty urcite nie su pozitivista, resp aj keby si bol, spajanie krasy a dokonalosti nema nic spolocne s filozofickym pozitivizmom. ktory je praveze postaveny na redukcionizme, cize zjedodusovani komplexnych veci na co najjednoduchsie zakladne prvky

v prirode nejde o dokonalost, ci krasu ale o prisposobenie sa a ucelnost..a to sa tyka aj ludi

Pôvodne zaslal guest636 - 29 marec 2011 :  11:12:58

To si zadelil, takže neviem aký má zmysel odbáčať od dôležitých vecí k nepodstatným. (mimochodom aj v tejto vete som ukázal, že si svet zjednodušujem, lebo nechcem rozobierať hlúposti). Ale dajme tomu, tak som vitalista, spokojnejší? "Niekto totiž filozofuje a niekto vie."

Počet príspevkov: 19  ~  Člen od: 22 marec 2011  ~  Posledná návšteva: 06 marec 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

radar

Odoslaný - 30 marec 2011 :  22:32:13  Zobraziť profil  Pridať radar do zoznamu priateľov
guest, nikto nema pravo zabit nevinneho cloveka, aj ked je to dieta.

Mato

Odoslaný - 31 marec 2011 :  09:03:09  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

lekari urcuju aktivitu mozgu pomocou EEG, CT alebo MRI, no nemozes merat aktivitu niecoho, co jednoducho v pripade anencefalie chyba

Ako sa urcuje aktivita mozgu na CT?

citácia:

Pôvodne zaslal guest636 - 30 marec 2011 :  14:33:36

Hm cize matka moze dieta po narodeni odhodit do smetneho kosa, ak je to jej vola.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 31 marec 2011 :  09:22:26  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

To už nieje iba jej telo. A ani vraha nikto nemôže prinútiť aby teba napríklad nezabil? Lebo by konal proti svojej vôli? Tak to necháme na jeho vôli a nech ťa zabije keď tak chce?
Ak je aj mozog takmer ničím, kto má právo zabiť to dieťa? A na základe čoho? Treba to nechať na "prírodu". Ak môže žiť len vďaka prístrojom, pričom už je mozog mŕtvy, tak to podľa mňa treba nechať na "prírodu".

Pôvodne zaslal Azuritko - 30 marec 2011 :  15:02:58

nie celkom si pochopil...povedzme ze eventualna matka chce podstupit potrat - ako jej v tom zabranis? totiz potrat je mozne navodit aj inak nez chirurgicky; ako pripadne prinutis matku aby mala svoje dieta rada a starala sa on?

suhlasim ze to treba nechat na prirodu, ale zaroven treba potom vediet rozhodnut aka starostlivost je este aspon paliativna (zkonfortnenie zostavajuceho zivota ked sa napr clovek uz nemoze hybat, ale stale je pri vedomi a dokaze komunikovat a tesi sa so zostavajuceho zivota) a aka je uz zbytocna (napr agresivne udrziavanie na umelej ventilacii aj ked je uz mozog davno mrtvy), nech sa nestavaju podobne pripady aky som opisal vyssie

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 31 marec 2011 :  09:23:55  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

To si zadelil, takže neviem aký má zmysel odbáčať od dôležitých vecí k nepodstatným. (mimochodom aj v tejto vete som ukázal, že si svet zjednodušujem, lebo nechcem rozobierať hlúposti). Ale dajme tomu, tak som vitalista, spokojnejší? "Niekto totiž filozofuje a niekto vie."

Pôvodne zaslal ExSh00t - 30 marec 2011 :  15:29:00

vitalisti su prave ti, co nevedia

znova opakujem - v prirode nejde o dokonalost, ci krasu ale o prisposobenie sa a ucelnost...a to sa tyka aj ludi

povodny GUEST635

guest636

Odoslaný - 31 marec 2011 :  09:29:21  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Ako sa urcuje aktivita mozgu na CT?
Pôvodne zaslal Mato - 31 marec 2011 : 09:03:09

urcite je struktura mozgu po smrti ina ako pocas zivota, co sa da vidiet na CT, aj ked samozrejme mas pravdu (myslim, ze toto si mal na mysli) v tom, ze aktualny - realny stav a dynamicke zmeny sa asi velmi nedaju na CT sledovat

citácia:

Hm cize matka moze dieta po narodeni odhodit do smetneho kosa, ak je to jej vola.

Pôvodne zaslal Mato - 31 marec 2011 :  09:03:09

moze - ale bude potrestana podla okolnosti

povodny GUEST635

Mato

Odoslaný - 31 marec 2011 :  11:11:58  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

urcite je struktura mozgu po smrti ina ako pocas zivota, co sa da vidiet na CT,

Pôvodne zaslal guest636 - 31 marec 2011 :  09:29:21

Cize podla Vas dokaze CT spolahlivo rozlisit mozgovu smrt? (nehovorim teraz o smrti s rozkladom takniv, na taku nepotrebujeme CT, vidiet to aj volnym okom)

citácia:
moze - ale bude potrestana podla okolnosti

Ale touto hrozbou ju predsa nutime spravat sa istym sposobom...

Povedzme, ze by ste ju pri tomto cine videli - co Vam v takomto pripade prikazuju zakony, ktore podla Vasi slov beriete ako Vasu moralnu normu?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest636

Odoslaný - 31 marec 2011 :  12:11:22  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Cize podla Vas dokaze CT spolahlivo rozlisit mozgovu smrt? (nehovorim teraz o smrti s rozkladom takniv, na taku nepotrebujeme CT, vidiet to aj volnym okom)
Pôvodne zaslal Mato - 31 marec 2011 : 11:11:58

nie, podla mna tesne po smrti nedokaze; ja som mal na mysli prave takee zmeny, ktore su uz pozorovatelne volnym okom

citácia:

Povedzme, ze by ste ju pri tomto cine videli - co Vam v takomto pripade prikazuju zakony, ktore podla Vasi slov beriete ako Vasu moralnu normu?

Pôvodne zaslal Mato - 31 marec 2011 :  11:11:58

oznamit to prislusnym uradom a propadne sa pokusit pomoct podla moznosti

povodny GUEST635

Azuritko

Odoslaný - 31 marec 2011 :  13:05:59  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
nie celkom si pochopil...povedzme ze eventualna matka chce podstupit potrat - ako jej v tom zabranis? totiz potrat je mozne navodit aj inak nez chirurgicky; ako pripadne prinutis matku aby mala svoje dieta rada a starala sa on?

suhlasim ze to treba nechat na prirodu, ale zaroven treba potom vediet rozhodnut aka starostlivost je este aspon paliativna (zkonfortnenie zostavajuceho zivota ked sa napr clovek uz nemoze hybat, ale stale je pri vedomi a dokaze komunikovat a tesi sa so zostavajuceho zivota) a aka je uz zbytocna (napr agresivne udrziavanie na umelej ventilacii aj ked je uz mozog davno mrtvy), nech sa nestavaju podobne pripady aky som opisal vyssie

Pôvodne zaslal guest636 - 31 marec 2011 :  09:22:26

Zabrániť sa nedá ani vrahovi aby vraždil ak to urobí tajne. Ale zákonmi a informovanosťou sa dá docieliť, aby takých bolo čo najmenej. Proste zase sa ťa môžem spýtať, že to ako ak nemôžme zabrániť aby niekto vykradol banku keď sa tak rozhodne, tak necháme otvorené dvere aj trezor?

Tuná neviem presne z medicínskeho hľadiska ako to funguje. Ale myslím že existujú prípady, kedy ešte prístroje dokážu držať v chode nejaké orgány, hlavne srdce, pričom mozog už odumrel. Vtedy podľa mňa nieje nemorálne odpojiť prístroje a nechať telo konať tak ako to samo zvládne. Proste nemôže ísť o násilné skončenie niekoho života nech je v akomkoľvek štádiu vývoja. Jedine ten prípad čo som popisoval. Ak žena je smrteľne chorá, a jediná možnosť liečby a teda záchrany jej života môže spôsobiť, alebo zaručene spôsobí smrť plodu, jedine tam môže žena rozhodnúť, či si chce zachrániť život svoj alebo život dieťaťa. Iné možnosti myslím že neexistujú.

Rímskokatolík

guest636

Odoslaný - 31 marec 2011 :  13:41:10  Zobraziť profil  Pridať guest636 do zoznamu priateľov
citácia:

Zabrániť sa nedá ani vrahovi aby vraždil ak to urobí tajne. Ale zákonmi a informovanosťou sa dá docieliť, aby takých bolo čo najmenej. Proste zase sa ťa môžem spýtať, že to ako ak nemôžme zabrániť aby niekto vykradol banku keď sa tak rozhodne, tak necháme otvorené dvere aj trezor?
Pôvodne zaslal Azuritko - 31 marec 2011 : 13:05:59

zvlastna analogi...banka ma predsa dozorcu a system zabezpecenia, ktory upozorni na zlodeja pripadne mu znemozni v kradezi; aky system moze zabranit zene v tom aby neodvrhla svoje dieta?

citácia:

Tuná neviem presne z medicínskeho hľadiska ako to funguje. Ale myslím že existujú prípady, kedy ešte prístroje dokážu držať v chode nejaké orgány, hlavne srdce, pričom mozog už odumrel. Vtedy podľa mňa nieje nemorálne odpojiť prístroje a nechať telo konať tak ako to samo zvládne. Proste nemôže ísť o násilné skončenie niekoho života nech je v akomkoľvek štádiu vývoja. Jedine ten prípad čo som popisoval. Ak žena je smrteľne chorá, a jediná možnosť liečby a teda záchrany jej života môže spôsobiť, alebo zaručene spôsobí smrť plodu, jedine tam môže žena rozhodnúť, či si chce zachrániť život svoj alebo život dieťaťa. Iné možnosti myslím že neexistujú.
Pôvodne zaslal Azuritko - 31 marec 2011 :  13:05:59

slusny nazor, no podla mojich informacii nie je akceptovateny niektorymi krestanmi, ktori radi zabranili aj neposkytnutiu agresivnej resuscitacie, resp by ju vynucovali

ja viem o pripadoch, pri ktorych zena aj napriek mimomaternicovemu tehotenstvu (tam sa odporuca potrat) donosili a "porodili" zdrave dieta...cize podla coho sa riadit? podla priania zeny? alebo podla nejakeho pravidla?

povodny GUEST635

Mato

Odoslaný - 31 marec 2011 :  14:05:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

nie, podla mna tesne po smrti nedokaze; ja som mal na mysli prave takee zmeny, ktore su uz pozorovatelne volnym okom

Pôvodne zaslal Mato - 31 marec 2011 :  11:11:58

Cize ste sa vyjadrili velmi nepresne, ze lekari zistuju pomocou CT aktivitu mozgu. Teraz co s tym MRI? Tam sa ako zistuje aktivita mozgu?

citácia:

oznamit to prislusnym uradom a propadne sa pokusit pomoct podla moznosti

Pôvodne zaslal guest636 - 31 marec 2011 :  12:11:22

Pomoct komu? Dietatu ci zene?

Mato

Odoslaný - 31 marec 2011 :  14:11:47  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Ak žena je smrteľne chorá, a jediná možnosť liečby a teda záchrany jej života môže spôsobiť, alebo zaručene spôsobí smrť plodu, jedine tam môže žena rozhodnúť, či si chce zachrániť život svoj alebo život dieťaťa. Iné možnosti myslím že neexistujú.

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 marec 2011 :  13:05:59

Azuritko, zasa sa neriadite zasadami diskusie. Tuto temu mozeme prebrat v uzatvorenej sekcii, tu Vam len poviem, ze nemate pravdu. Tu plati princip dvojakeho ucinku.

Strana: z 9 Previous Topic: Nanebovzatie Panny Márie Téma Next Topic: Čo také strašné by sa stalo  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06