Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Modlitba
 Prosba Panny Marie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Modlitba rozjímavého ruženca. Téma Next Topic: Hodinky (o neposkvrnenom pocati Panny Marie)  

matiak

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  04:41:57  Zobraziť profil  Pridať matiak do zoznamu priateľov
Dostala se k nám naléhavá prosba Ježíšovy matky Panny Marie,
abychom se v jeden den, jednu hodinu a jednu minutu spojili
v modlitbě růžence za záchranu lidí a planety.
Matka Boží nám dala čas 3 až 6 měsíců na přípravu tohoto řetězu lásky
a prosí o rozšíření této prosby do celého světa.
Začali jsme pracovat a vybrali jako
nejvhodnější termín pro splnění prosby naší Nebeské Matky

12. září 2010 ve 21.30 hod.

V tento den a v tuto hodinu se všichni máme modlit.
Kdo nebude moci v tuto hodinu se uchýlit do samoty a klidu,
připojte se alespoň duchovně krátkou modlitbou.
Jiný způsob, jak se ke světelnému řetězu pro záchranu duší a Země připojit,
je číst si v Písmu svatém o umučení a smrti našeho Spasitele.
Je důležité, abychom se tímto způsobem spojili přesně v tuto hodinu
(12.9.2010 ve 21.30 hod.- modlitba by měla probíhat 30 minut).
Tak vytvoříme obrovskou světelnou vlnu,
velmi silný zdroj pozitivní energie.


NALÉHAVÁ PROSBA PANNY MARIE

Drazí a milovaní, děti moje! V této době poslední, když svět a lidé
tonou v stále hustější tmě, když temnota obestírá Zemi
a rdousí mé děti nevědomostí, lhostejností a strachem,
volám k vám, slyšte můj hlas plný úzkostí a starostí o vás.
Páchnoucí dech toho Zlého pronikl i do srdcí věrných duší a starost
o chléb váš vezdejší vám zabraňuje pozvednout své oči k Nebi a svá srdce k Bohu;
usínáte vysíleni, zemdlení a netušíte jak moc je právě teď potřeba být bdělým a čilým.
Děti moje drahé, slyšte můj hlas! Pomozte mi,
připojte se k mým prosbám a modlitbám za vás a planetu Zemi.
Váš hlas, náš společný hlas, hlas tisíců a tisíců mých dětí
spojený s hlasem vaší nebeské Matky po celé zeměkouli prorazí těžký,
temný příkrov, který dusí vás, ničí planetu, staví hradby mezi vás a milosrdnou Lásku Boží.
Děti moje, volám vás, abyste se spojili do jednoho velkého řetězu
v modlitbě a pokoře. Umdléváte a usínáte nejen starostmi o hmotný život,
jste ukolébáváni falešnými naukami, které vám brání poznat pravdu a bránit se Zlému.
Děti moje, vytvořte v jeden den, jednu hodinu a jednu minutu na celém světě světelný řetěz;
každý z vás ať je jednou částečkou řetězu, který spoutá Zlého
a vyšlete mocný paprsek světla a lásky pro Zemi, pro vás, celý svět, pro tuto dobu.
Rozešlete mé přání do celého světa, přeložte do mnoha jazyků,
rozšiřujte s největším úsilím, obětavostí a láskou tuto moji
pokornou prosbu k vám. Žijete poslední časy, hmota a její pozlátko
vás uvěznilo v jednosměrném myšlení - jen mít, ne být.
A zatím vám jde o to BÝT! Být a žít i nadále. Zanechte pachtění za pozlátkem
a úpěnlivě vás prosím, děti moje milované, pomozte mi!
Vy nevíte a nevidíte jak krutý boj ve vyšších rovinách probíhá,
je to boj temnoty o vaše duše, o vaše životy a svobodu, o vaši Zemi.
Zemi, která je posvěcena životem a utrpením Kristovým.
Nezáleží na tom, jakého vyznání jste, jakou víru praktikujete,
stačí vaše osobní touha pomoci. Všichni jste mé děti.
Alespoň pro tuto chvíli se spojte navzdory všemu, co vás rozděluje.
Děti moje, jsem a budu stále uprostřed vás.
Potřebuji vás, pomozte mi!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1  ~  Člen od: 04 september 2010  ~  Posledná návšteva: 04 september 2010 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  09:02:00  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Dalsi z retaze podfukov.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  16:03:56  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Mne to tiez pripada prinajmensom podivne. A podivne sa to zdalo aj nasmu vdp. fararovi. Totiz prave dnes sme boli z nasej farnosti v Sastine na puti a po sv. omsi nieco podobne, alebo mozno toto len v slovencine (priznam sa, ze mam taky zvyk "zatvorit si usi", pred takymto vyzvami a "svedectvami", takze som to velmi nevnimala), jedna "horliva" farnicka po sv. omsi, bez toho aby sa knaza aspon spytala, precitala od ambony. Dalsia horliva nam to totiz vopchala nasilu v autobuse...
Tak vytvoříme obrovskou světelnou vlnu,
velmi silný zdroj pozitivní energie.
... naozaj sa vam napr. toto zda "koser" z pohladu katolickeho vierovyznania?
apropo este jedna "perla" - cestou z pute sa bavili na sedadlach za mnou dve "putnicky", bavili sa dost nahlas a tak som si nechtiac musela vypocut aky ma na dnes dotycna pani horoskop a ako jej tie predpovede v horoskopoch vzdy vychadzaju... Takze tak...
A este nieco. Aj vy dostavate hromady mailov, ktore zacinaju nejakou modlitbou a koncia, posli to dalsim 10-tim, 20-tim, inak ta stihne nestastie, resp. ked to posles tak do 24 hodin ta caka velke stastie..? Vytaca ma na tom hlavne to, ze mi to posielaju "veriaci" ludia. Jeden mail vymazem, dalsi pride a tak dokola.. Takze zamyslime sa nad tym aka je vlastne nasa viera, ci neverime viac, zial na roznu magiu, cary a pod., ako Bohu... Lebo v takom pripade Diabol skace od radosti, kolko potencialnych dusiciek ma uz (takmer?) na dosah...
Zdravim vsetkych ela


 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  17:18:05  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Aj podľa mňa je to značný problém. Koľko ľudí si len zaklope na drevo. Abo má niečo "pre šťastie"... Vyzerá to ako neškodná vec, ale už človek tu pomaličky prestáva veriť Bohu a verí drevu či talizmanu. Alebo povery.... Viem, že kedysi už bola u nás kázeň ohľadom tohto, ono sa to na tie staršie dámy dosť hodí v kostoloch, lebo tie bývajú najviac poverčivé. Ale myslím, že kázeň ohľadom povier by sa zišla minimálne každý rok, aby si ľudia uvedomili, že to nemá absolútne žiadny význam. Aspom nie pre dobro.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  18:24:09  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
mne tento mail tiez prisiel a tiez sa mi nezdal, zeby bol s Bozim poriadkom...ako napad je to dobre, ale ten pokec okolo toho(svetelna vlna; pozitivna energia; vyvolavanie pocitu, ze po modlidbe tu bude raj na zemi; citove vydieranie; tiez vyvolavanie pocitu, ze clovek ma moc aj nad diablom....)
vzapati mi po tomto maily dosiel dalsi, ktory si dovolim sem skopirovat:




"Naliehava prosba Panny Márie"


sestry redemptoristky zasielajú k tomu
vyrozumenie a prosim, ak ste poslali SPRÁVU dalej, zašlite aj túto
informaciu!!!!!

Okultisti, ktorí robia bielu mágiu používajú takéto výrazy, vždy treba začať
presne na minúty a jedná sa o záchranu planéty, a pod tou modlitbou sa deje
úmysel, ktorý je bielou mágiou - poznám to, pracovala som s nimi 4 roky.
Diať sa bude niečo iné než dobro.Panna Mária by takéto slová nikdy
nepoužila - slovník okultistov.
- lebo tie slová veľmi silne zaváňajú ezoterikou - toto sú presne slová,
ktoré používajú reikisti :(Takto vytvoríme obrovskú svetelnú vlnu, veľmi
silný zdroj pozitívnej
> energie.Toto svetelné prepojenie v jednom okamžiku je veľmi dôležité.)

Ako rozlíšiť, či
niekto má Boží dar alebo okultnú schopnosť?
Boží dar
Pôvod- Boh ho dáva pri modlitbe, nie je dedičný.
Cieľ daru - Prvoradým cieľom je spása a duchovné budovanie človeka, fyzické
uzdravenie je druhoradé a slúži ako znamenie Božej moci. Boh chce dobro
celého
človeka a nie iba jeho telesnej stránky. Človeka takéto uzdravenie
približuje k Bohu.
Prostriedky - iba modlitba a láska.
Princíp liečenia - Charizmatik vie, že nelieči schopnosťou, ktorú má, ale že
vždy lieči a uzdravuje Boh, hoci na príhovor niekoho z ľudí.
Frekvencia liečenia - Charizmatik neuzdravuje automaticky, ale všetko závisí
na Božom
rozhodnutí, ktorý môže niekedy chorobu aj ponechať napriek našim modlitbám.
Príčina choroby - Prvotnou príčinou chorôb je porušenie Božích príkazov -
hriech a prirodzenosť človeka, ktorá je ním narušená. Neosoží chcieť
uzdravenie tela, a
pritom sa nerobiť pokánie, aby sme vo všetkom plnili Božiu vôľu.
Pohľad na chorobu - Choroba sa môže stať nástrojom posvätenia človeka,
účasťou na utrpení Ježiša Krista, výrazom lásky človeka, obetou za spásu
hriešnikov.
Vzťah k daru - Charizmatik je ochotný zrieknuť sa toho daru, ak by nemal
pôvod u Boha alebo ak by ho viedol k pýche.
Sprievodný znak - Používaním daru jeho nositeľ nestráca silu, nevyčerpáva
sa.
Vzťah k medicíne - Nikdy nehovorí, aby dotyčný prestal užívať lieky.
Vzťah k vede - Nepoužíva vedeckú terminológiu, pretože vie, že tá nemôže
vysvetliť pôsobenie nadprirodzenej Božej milosti
Nevyhnutné prostriedky - Jedine Boh a jeho milosť a to, čím sa človek
disponuje pre jej prijatie: pôst, modlitba a sviatosti
Odmena - Nikdy neberú peniaze, ani ako dobrovoľný milodar za liečenie,
pretože vidia, že "zadarmo ste dostali, zadarmo dávajte". Nemôžu brať
peniaze, pretože
by tým popreli, že Boh uzdravil.
Terminológia - Terminológia je náboženská. Nezaoberá sa orientálnou
liečiteľskou alebo psychotronickou literatúrou, neverí v reinkarnáciu alebo
ufónov, nestavia
na astrologických vplyvoch hviezd ani na pôsobení amuletov.
Osoba charizmatika - Je plný pokoja, dobra, lásky, pokory, úcty aj k ľuďom s
iným názorom. Má osobný, pokorný vzťah s Bohom.

Okultná schopnosť
Pôvod - Získava sa objavením alebo rozvinutím schopnosti, ktorú človek už má
v sebe, niekedy je to zdedená vlastnosť.
Cieľ daru - Hlavným cieľom je zdravie človeka.
Prostriedky - Kyvadlá, pyramídy, ihličky, bylinky, predmety od človeka,
fotografie, osobné údaje (dátum narodenia apod.), magické ťahy rukami nad
človekom alebo
stláčanie istých bodov na tele, sklenené gule, či pozeranie do nádob s vodou
Princíp liečenia - Hovorí, že má od Boha dar liečiť, že má zvláštnu energiu.
Frekvencia liečenia - Nepripúšťa možnosť, žeby choroba mohla mať aj osoh a
že by ju niekedy Boh chcel ponechať. Majú svoje ambulancie a tvrdia, že
každý človek
môže byť uzdravený.
Príčina choroby - Narušenie magnetickej rovnováhy, biopoľa, rovnováhy jing a
jang v meridiánach, chorobný magnetizmus, slabá aura.
Pohľad na chorobu - Choroba je zlo, ktorého sa treba zbaviť za každú cenu.
Vzťah k daru - Buď nie je ochotný sa ho zrieknuť, alebo, ak ho odovzdá Bohu
a zriekne sa ho, stráca schopnosť liečiť.
Sprievodný znak - Po "ošetrení" viacerých pacientov dochádza k vyčerpaniu a
únave
liečiteľa.
Vzťah k medicíne - Niekedy odporúča vynechať lieky predpísané lekárom. Je tu
časté spochybňovanie klasickej medicíny.
Vzťah k vede - Používanie vedeckých termínov na označenie princípov
fungovania liečiteľských síl, čo sa zdá paradoxné s tvrdením, že ide o
Boží dar.
Nevyhnutné prostriedky - Potrebuje poznať údaje o narodení, neraz sa pýta na
dátum narodenia, káže užívať lieky alebo bylinky podľa toho, v akom je kto
znamení, podľa splnu mesiaca, ročného obdobia alebo iných zvláštnych údajov
Odmena - Dávajú si to dobre zaplatiť a ak nie, aspoň niekedy prijmú milodar,
hoci
to vyslovene nepožadujú
Terminológia - Používa výrazy ako energia (pozitívna
alebo negatívna), bioenergia, magnetizmus, aura, karma, čakry, meridiány,
vibrácie, dynamizácia,
potencovanie, harmonizácia, geopatogénne zóny, jin-jang, znamenia
zvieratníka apod.
Osoba liečiteľa - Je hlboko veriaci, praktizujúci kresťan, no niekedy je to
len povrchná alebo zvyková zbožnosť. Neraz je v spore s inými ľuďmi,
nevraživý k druhým (aj keď nie k pacientovi), alebo netolerantný k tým,
ktorí zmýšľajú ináč.


--
"...ten, ktorý je vo vás, je väčší než ten, čo je vo svete." (1Jn, 4,4)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  18:27:17  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Aj podľa mňa je to značný problém. Koľko ľudí si len zaklope na drevo. Abo má niečo "pre šťastie"... Vyzerá to ako neškodná vec, ale už človek tu pomaličky prestáva veriť Bohu a verí drevu či talizmanu. Alebo povery.... Viem, že kedysi už bola u nás kázeň ohľadom tohto, ono sa to na tie staršie dámy dosť hodí v kostoloch, lebo tie bývajú najviac poverčivé. Ale myslím, že kázeň ohľadom povier by sa zišla minimálne každý rok, aby si ľudia uvedomili, že to nemá absolútne žiadny význam. Aspom nie pre dobro.

Pôvodne zaslal Azuritko - 04 september 2010 :  17:18:05


inak s tymto ma napadla jedna vec, ktora ma uz dost dlho trapi: stava sa mi totiz, ze ked si o nicom pomyslim, ze toto sa mi nestane, stane sa mi to...neviem, co je to...zatial nemam nutkanie "zaklopat si"...ale bojim sa na nieco pomysliet s tym umyslom, ze toto sa mi nestane...a islo uz aj o vazne veci...stava sa toto niekomu?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  20:02:57  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
inak s tymto ma napadla jedna vec, ktora ma uz dost dlho trapi: stava sa mi totiz, ze ked si o nicom pomyslim, ze toto sa mi nestane, stane sa mi to...neviem, co je to...zatial nemam nutkanie "zaklopat si"...ale bojim sa na nieco pomysliet s tym umyslom, ze toto sa mi nestane...a islo uz aj o vazne veci...stava sa toto niekomu?

Pôvodne zaslal janka - 04 september 2010 :  18:27:17



Ja ešte trochu mávam nutkanie (ale už som to takmer odbúral) k tomu, že "nezakríknuť" niečo, a možno aj niečo takéto, že keď si poviem mne by sa to nemalo stať, just sa mi stane. Proste toto treba ignorovať. Nebrať to ako možnosť, že sa to musí stať. To je hlúposť. Ani si netreba hovoriť, "toto sa mi nikdy nestane". Dôležité je počítať so všetkými možnosťami, ale neprepadať panike, depresii, poverčivosti, že nutne sa to zlé musí stať, lebo som to "zariekol" a podobne. Skús Janka počítať s tým nepríjemným, že aj to sa ti môže stať. Ale neber to ako nutnosť, že musí, ani ako nemožnosť, že nesmie. Potom sa to lachšie chápe a prijíma, ak sa to stane a ak nie, tak proste daná možnosť nenastala. Toto uvažovanie sa snažím stále v sebe zlepšovať a rozvíjať. Lebo ak človek prepadne panike, často si sám privolá to, čomu sa chce vyhnúť. Lebo už prakticky akoby sa sám rozhodol, že to čomu sa chce vyhnúť, jednoducho musí nastať a niet cesty späť. Tak potom sa často človek sám pričiní k tomu, aby to nastalo.

Skúsim pre vysvetlenie aj príklad. Niekto má priateľku a ona odíde niekam preč, a chlap si nahovára, že zaručene si tam niekoho nájde, to proste určite ju budú obťažovať a podobne (všetko zo strachu, aby ju nestratil), pričom dá najavo svoju nedôveru, možno pri najmenšom náznaku, ktorý nemusí byť reálny, začne pred ňou pochybovať, byť nervózny, možno sa kôli tomu čo nenastalo pohádajú, a pri najhoršom si ona na truc niekoho nájde alebo to spôsobí koniec vzťahu.

Neviem či som to vysvetlil dostatočne, ťažko sa mi to vysvetľuje... No zhrnute mysli na všetky prípady, ale ani jeden neber ako nutný. Vyber si iba prípad, ktorý chceš dosiahnuť a o ten sa snaž. Zvyšok si nechaj ako možnosť nezdaru, ktorá nemusí byť nevyhnutná.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2010 :  01:12:07  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahe Bozie Deti / bratia a sestry ... Pokoj s vami

Tiez som sa oboznamil s tymto "posolstvom svetelnej retaze" a rad sa podelim aj o svoje skusenosti. V skratke napisem, ze najviac nesuhlasim s udajnym "posolstvom Panny Marie", ale ak chcete vediet viac, tak si pozrite na >
http://www.caritas.estranky.sk/clanky/sekty-okultizmus/falosne-posolstvo-__svetelnej-retaze__-2

Umysel spojit sa v modlitbe a v urcity cas este nemusi byt zlym umyslom, ale spajat dobry umysel so zlym posolstvom, tak to moze mat velmi zle nasledky.

Dakujem, ze ste ... prijali pozvanie k laske a pravde.
God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  14:02:36  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahi bratia a sestry .. Pokoj Vam

Na tzv."prosbu Panny Marie" bolo uz viac nazorov povedane, ale stanovisko KC este nie. Kedze sa uz vyjadrili v nitriaskej dieceze, tak by som sa chcel s vami o to podelit :
http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20100910011

Ak by ste sa dozvedeli nieco viac, tak by som bol rad, keby ste to napisali. Samozrejme, ze vsetko v slobode a v pravde.
Prajem pozehnany den so skutocnou Pannou Mariou a Panom Jezisom.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  14:07:20  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Kedy nastane doba, ze katolicki veriaci nebudu potrebovat na spravnu odpoved vyjadrenia inych veriacich aj ku temam, v ktorych staci pouzit zdravy rozum a aspon spetku poznatkov z detskeho katechizmu?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  21:14:02  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Kedy nastane doba, ze katolicki veriaci nebudu potrebovat na spravnu odpoved vyjadrenia inych veriacich aj ku temam, v ktorych staci pouzit zdravy rozum a aspon spetku poznatkov z detskeho katechizmu?

Pôvodne zaslal Rarach - 10 september 2010 :  14:07:20


ako vidis, je to potrebne
sme udmi jedneho tela, nie je kazdy telom zvlast...chapes, nie?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  21:15:50  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Azuritko, tiez to tak vnimam, ked som nad tym premyslala, ako si napisal...nestrachovat sa o to, co bude

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  16:57:05  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Kedy nastane doba, ze katolicki veriaci nebudu potrebovat na spravnu odpoved vyjadrenia inych veriacich aj ku temam, v ktorych staci pouzit zdravy rozum a aspon spetku poznatkov z detskeho katechizmu?

Pôvodne zaslal Rarach - 10 september 2010 :  14:07:20


ako vidis, je to potrebne
sme udmi jedneho tela, nie je kazdy telom zvlast...chapes, nie?

Pôvodne zaslal janka - 10 september 2010 :  21:14:02



Mila Janka.
V tom pripade plati, ze taku matku, ktora este aj svoje odrastene mladata musi vodit za rucicky tam, kde aj neodrasteny jedinec uz dokaze rozlisovat (lebo pouziva rozum na to, na co ho ma pouzivat), tak taku matku treba niekam poslat.
Taka matka nie ze je jalova, ona je nieco horsie: rodi a udrzuje pri zivote neschopne nesamostatne jedince. Co z nich vyrastie? Dospele nemluvnata, ktore maju oci usi aj usta, ale su slepe hluche a potrebuju na vsetko bumazku?

Prvy polotruhlik, ktory takehoto jedinca onej matky dostane pred seba, ho namaze a spapka jak maslovy krajec.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 13 september 2010 :  17:27:50  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
je s podivom ako ludia radi veria vseliakym mailom, hoaxom, niekedy staci len oslovenie akoze od Panny Marie ?

pre mna rovnaka hlupost ako ked sa tu riesili hororove myty o konzumacii embryi v Cine !


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Stav: offline

 Odoslaný - 13 október 2010 :  21:11:42  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
citácia:
Kedy nastane doba, ze katolicki veriaci nebudu potrebovat na spravnu odpoved vyjadrenia inych veriacich aj ku temam, v ktorych staci pouzit zdravy rozum a aspon spetku poznatkov z detskeho katechizmu?

Pôvodne zaslal Rarach - 10 september 2010 :  14:07:20



Toto som si všimol až teraz a nedá mi trochu si nekopnúť :P

Prečo si myslíš, že taká doba by vôbec niekedy mala nastať? ;)

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 14 október 2010 :  09:55:30  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
citácia:
Nezáleží na tom, jakého vyznání jste, jakou víru praktikujete,
stačí vaše osobní touha pomoci.

Ako bude prosiť Pannu Máriu ten ktorého náboženstvo Pannu Máriu neuznáva?

citácia:
Začali jsme pracovat a vybrali jako
nejvhodnější termín pro splnění prosby naší Nebeské Matky

Kto začal a kto vybral?

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Helena7

Stav: offline

 Odoslaný - 27 máj 2011 :  10:48:28  Zobraziť profil  Pridať Helena7 do zoznamu priateľov
velmi silný zdroj pozitivní energie.... naozaj sa vam napr. toto zda "koser" z pohladu katolickeho vierovyznania?

Ak aj ja môžem k tomu niečo povedať, myslím, že tuná v tých slovách s vierovyznaním asi výslovne problém nie je, ale ten použitý štýl, ten slovník, ako sa povie, naozaj nie je zrovinka tradičný katolícky, že zdroj pozitívnej energie. Takže neviem, neviem.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 24 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

mino

Stav: offline

 Odoslaný - 31 december 2012 :  10:14:36  Zobraziť profil  Pridať mino do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Kedy nastane doba, ze katolicki veriaci nebudu potrebovat na spravnu odpoved vyjadrenia inych veriacich aj ku temam, v ktorych staci pouzit zdravy rozum a aspon spetku poznatkov z detskeho katechizmu?

Pôvodne zaslal Rarach - 10 september 2010 :  14:07:20


ako vidis, je to potrebne
sme udmi jedneho tela, nie je kazdy telom zvlast...chapes, nie?

Pôvodne zaslal janka - 10 september 2010 :  21:14:02



Mila Janka.
V tom pripade plati, ze taku matku, ktora este aj svoje odrastene mladata musi vodit za rucicky tam, kde aj neodrasteny jedinec uz dokaze rozlisovat (lebo pouziva rozum na to, na co ho ma pouzivat), tak taku matku treba niekam poslat.
Taka matka nie ze je jalova, ona je nieco horsie: rodi a udrzuje pri zivote neschopne nesamostatne jedince. Co z nich vyrastie? Dospele nemluvnata, ktore maju oci usi aj usta, ale su slepe hluche a potrebuju na vsetko bumazku?

Prvy polotruhlik, ktory takehoto jedinca onej matky dostane pred seba, ho namaze a spapka jak maslovy krajec.

Pôvodne zaslal Rarach - 13 september 2010 :  16:57:05



tak, tak.. a tie bumažky? Tam je tá otázka- majú pomôcť? a teda zle je preto, že ich niekto ignoruje? Alebo opačne- majú viesť kdesi... ja som si rýchle na túto otázku odpovedal, ak som nechcel skončiť v priepasti so sv. Písmom a Tradíciou, a samozrejme so svojou rozbúrenou fantáziou. Ktovie čo všetko b som si tam vyčítal, a ponamýšľal...a "bumážky" by boli veľkou pomocou...

Tak vytvoříme obrovskou světelnou vlnu,
velmi silný zdroj pozitivní energie.... naozaj sa vam napr. toto zda "koser" z pohladu katolickeho vierovyznania? Ela dobrý postreh, je to ako vystrihnuté z posolstva Plejáďanov a všeliajkých pomocníkov pri "previbrovaní".

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4422  ~  Člen od: 27 november 2011  ~  Posledná návšteva: 22 február 2015 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Modlitba rozjímavého ruženca. Téma Next Topic: Hodinky (o neposkvrnenom pocati Panny Marie)  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06