Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Kresťanská kultúra
 Burza nenabozenskych knih
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Zháňam knihu Dialógy Téma Next Topic: Moc a slava - Graham Greene  

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2010 :  18:05:22  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov

Toto su zberatelske kusky, pred ohnom ich zachrani kupa za 1 € / sada







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2010 :  18:28:02  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Toto su knihy s vojnovou a vojenskou tematikou, pred ohnom ich zachrani kupa za 0,50 € /kus




































nasledovat budu biografie, horolezectvo, cestopisy, lyrika, epika, drama, divadlo, svetova a domaca tvorba (tzv. krasna literatura), raritky a zaujimavosti, a rozne pele-mele...vzdy vsetko za 0,50 € / kus

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2010 :  18:52:08  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
boze tolko skody, ale fakt ma nenapada ako ti pomoct, zachranit co sa da, neskusal si napisat napriklad do Matice?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2010 :  20:35:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Prinajmenšom o "Poslední rok Kriegsmarine" by som mal predbežne záujem. Viac ale až zajtra, predebatujeme doma ostatné knihy, aby som mohol dať vedieť viac.

PS: Poprosil by som pár dní existencie ešte pre tie knihy, kontaktoval som aj známeho, no neviem, kedy sa k mojej správe dostane.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2010 :  22:59:01  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Stale prizvukujem, vyziadajte si ukazky ci obsahy ku vsetkemu, co co i len trochu zavana moznym zaujmom!
Polovica z knih je fungl nova, na kvalitnom kriedovom papieri, so stovkami autentickych fotografii, normalne obrazove encyklopedie.
A velke a tazke kravy (ako sa hovori u nas)..
To sa tyka aj tych, co este zavesim sem, na vyziadanie niektorych z vas, povodne som to vobec neplanoval a uz boli vsetky v sope na hromade, len co obschne zahrada, rozhoria sa jesenne vatry.
Tu ponukam uz iba knihy v dobrom a vybornom stave, bez akejkolvek nutnosti restaurovat ich, vsetky ostatne uz pojdu len do ohna, ani ich sem nebudem vesat.
Pre mna je neakceptovatelne tolkoto knizneho materialu obchadzat doma.
Iste to mnohi chapete.
O tyzden beriem dalsiu varku z lovu, ktory uz mam zajednany.
A casom dalsie a dalsie.
na druhej strane, absolutne je v poriadku, ze tato literatura nenajde svojho zaujemcu, a skonci kde musi, mne sa to stale oplati, lebo pri kazdom love obohacujem svoju biblioteku o to, o co mam zaujem ja.
Na permanentne sa opakujuce otazky, preco nedarujem tam a tam, existuje iba jedina permanentna odpoved: skusenost uci a rozum kaze, ze to nie je ani spravne, ani vitane, ani ekonomicky ci inak efektivne.
No a najmenej ma pravo frfotat proti ohnu ten, kto sam nic preto neurobi, aby knihy v ohni neskoncili.
Pater Konias hovorieval, co nic nestoji, za nic nestoji..nekrivte hodnoty darmi..
Mal svatu pravdu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  11:34:26  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Toto su anglicke knihy, okrem dvoch vsetko velke A4 ilustrovane ci plne fotiek, myslim ze este ich nikto ani necital, len lezali v kniznici.
Pred ohnom ich zachrani kupa 0,50 € /kus.









 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  11:50:14  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Poezia, lyrika, dramatika.....

Kompletne, zvnutra vsetky stoprocentne, niektore zvonka umatasovane obaly.
Kvalita nafotenia znizena, fotil som este za tmy bez blesku.

















 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  11:51:53  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Stale prizvukujem, vyziadajte si ukazky ci obsahy ku vsetkemu, co co i len trochu zavana moznym zaujmom!
Polovica z knih je fungl nova, na kvalitnom kriedovom papieri, so stovkami autentickych fotografii, normalne obrazove encyklopedie.
A velke a tazke kravy (ako sa hovori u nas)..
To sa tyka aj tych, co este zavesim sem, na vyziadanie niektorych z vas, povodne som to vobec neplanoval a uz boli vsetky v sope na hromade, len co obschne zahrada, rozhoria sa jesenne vatry.
Tu ponukam uz iba knihy v dobrom a vybornom stave, bez akejkolvek nutnosti restaurovat ich, vsetky ostatne uz pojdu len do ohna, ani ich sem nebudem vesat.
Pre mna je neakceptovatelne tolkoto knizneho materialu obchadzat doma.
Iste to mnohi chapete.
O tyzden beriem dalsiu varku z lovu, ktory uz mam zajednany.
A casom dalsie a dalsie.
na druhej strane, absolutne je v poriadku, ze tato literatura nenajde svojho zaujemcu, a skonci kde musi, mne sa to stale oplati, lebo pri kazdom love obohacujem svoju biblioteku o to, o co mam zaujem ja.
Na permanentne sa opakujuce otazky, preco nedarujem tam a tam, existuje iba jedina permanentna odpoved: skusenost uci a rozum kaze, ze to nie je ani spravne, ani vitane, ani ekonomicky ci inak efektivne.
No a najmenej ma pravo frfotat proti ohnu ten, kto sam nic preto neurobi, aby knihy v ohni neskoncili.
Pater Konias hovorieval, co nic nestoji, za nic nestoji..nekrivte hodnoty darmi..
Mal svatu pravdu.


Pôvodne zaslal Rarach - 03 september 2010 :  22:59:01



tym ze frflem myslis mna ? , ja ti totiz rozumiem, mal som podobny problem, z rodinnych dovodov som musel svoju biblioteku radikalne zredukovat (stahovanie, rekonstrukcia bytu, domu), urcite nebola asi taka velka ako tvoja, ale o nieco som sa predsa len pokusil

ja som vyhladal rozne mailove adresy na nete o ktorych som si myslel ze by mohli zaujat

od Matice, cez skoly, bazary, inzeraty, vnutorna siet v panelaku, kluby dochodcov

takto som mohol odovzdat 80% knih (320 ks), ktorych som sa chcel zbavit, prisli osobne, poslal som postou ...

priznam sa ze zo zvedavosti som dumal nad jednym parom z tvojej zbierky, ale ja to ozaj nemam kde dat, ja knihu nedokazem dat co len do krabice a supnut pod postel nebodaj, aby nezavadzala,

ked som bol nedavno v palaci knih v Prahe, moj najkrajsi zazitok z celeho dna

(ps. strasne neprakticke tie velke nahlady, skus to ako kolaz napriklad a mensie )

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  12:29:08  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Biograficke.

Vsetky velmi dobry stav, 0,50 € / kus.



















 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  21:57:57  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Cestopisy.......

Pred ohnom ich zachrani kupa za 50 centov /kus





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  22:08:55  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Sport (sach, horolezectvo, moreplavectvo, futbal, rozhovory o sporte,...)

Pred ohnom ich zachrani kupa za 1,456 € celok









 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  22:16:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Historiografia...


pred ohnom zachrani kupa za 0,50 € / kus









 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  22:22:25  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Psychologia, coming-out, mentalistika,...

pred ohnom ich zachrani kupa za pol eura /kus







 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  22:28:17  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Kultura, kulturologia, divadlo, hudba,...

pred ohnom zachrani kupa za 0,50 € / kus









 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  22:32:29  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Vseobecne poznanie (alebo z kazdeho rozteka trosteka)

pred ohnom zachrani kupa za 50 centov / kus





 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  22:38:54  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Oldies

pred ohnom zachrani 50 eurocentov /kus











 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 07 september 2010 :  19:28:47  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov







































 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 09 september 2010 :  23:00:27  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
KUPIM knihu:

Krvava grofka (autori Pavel Dvořák, Karol Kállay, vyd. SLOVART)



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: Zháňam knihu Dialógy Téma Next Topic: Moc a slava - Graham Greene  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06