Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Kresťania a svet
 Nástenka a ankety
 Volsung na festivaldevin.sk
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Sankt Margarethen Rakúsko 26.09.2010 Téma Next Topic: 11 september
Strana: z 2

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 01 september 2010 :  23:47:33  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Toto je priamym navazovanim na http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2759


Ked som si klikol na "ucinkujucich", stacilo mi to k rozhodnutiu, urobit si na Devin vylet. Aj ked pocasie nevyzeralo priaznivo naklonene celodennej akcii pod holym nebom...

Nas forovy volsung sa priznal, ze je na tejto oficialnej fotke zachyteny:






nuz som si jeho aj jeho skupinu siel pozriet nazivo.
Oplatilo sa.
Bol to krasny den a nadherny zazitok.


Stan nasich templarov z Bagrasu, bol umiestneny nedaleko hlavneho podia, vedla hlavneho chodnika, kazdy navstevnik vedla neho mohol prejst.
Na rozdiel od taborisk inych vystupujucich, ktori sa rozlozili pomerne daleko od hlavneho dejiska.
Na nasledovnych foto vidiet stanoviste "volsungovcov" (ten biely dvoj-stan nalavo od tribuny):






Cely program oficialne zacalo defile vystupujucich skupin.
Krasna podivana.
Tu sa zameriam iba na nasich templarov z Bargasu (tajomny volsung je na kazdej z nich):








Po defile nasledoval program, odohraval sa na hlavnom podiu.
Kym prebiehali jednotlive sceny, navstevnici sa mohli ci uz pozerat na dianie na javisku resp pred javiskom, alebo volne sa spacirovat pomedzi stany a komunikovat so skupinami.
Mozem zodpovedne povedat, ze volsungovci boli jedni z najkomunikativnejsich, najprijemnejsich a najviac zaujimavych hosti celeho dna.
Na fotkach zachytavam momenty, kedy sa okolo ich stanu akurat nenachadzalo vela ludi, aby bolo aspon trochu vidiet, ako to tam u nich vyzeralo:









Kto mal zaujem, mohol si exponaty (plne funkcne!) vyskusat, alebo na vysokej urovni dostat k nim vyklad, od clenov skupiny templarov z Bargasu.
Vrkocaty volsung sa tiez cinil, popri vyklade zaujemcom odhalil aj ich templarsku svatynu:









Kym sa navstevnici mohli dozvediet vselico zaujimave, nas volsung si odskocil na podium zazonglovat.
Zachytil som ho na video, z ktoreho su aj nasledovne nekvalitne snimky.
Kvalitne vsak bolo a velmi, vsetko, co volsung na javisku predviedol.
Je to nesmierne sikovny a zrucny chlapik, z videa by to bolo vidiet, zial z fotiek len naznakmi:








Mimoriadne posobive bolo vystupenie na travniku, na ktorom proti sebe bojovali choreograficky nenacvicene boje vzdy dvaja bojovnici, z ktorych vitaz postupil do dalsieho kola.
Tu si mohli divaci spravit plasticky obraz o tom, ako asi to naozaj mohlo kedysi v boji vyzerat.
Tie strhujuce seky a udery na hlavu a telo - bez stitu a brnenia (z ktorych znama sietka len sama osebe vraj vazila cca 20 kg!) by boli urcite schopne privodit invaliditu ci smrt.
A ze naozaj neslo o imitaciu boja, svedci aj neprijemny fakt, ze pocas zapolenia doslo k dvom skutocnym zraneniam, ktore nasledne museli osetrit tampritomni zdravotnici:


Snimok z videa sa snazi zachytit moment, kedy rychly svih meca dopada na stitom nekrytu hlavu.
Pri velmi pozornom skumani vidno mec smerujuci rovno do cela bojovnika vlavo. Ani prilba nezachranila vysledok - tri stichy na mieste a spuchnuty monokel na niekolko dni:




na tejto momentke z videa, dokalicil volsung supera, presnejsie, superov clenok.
Boj trval len niekolko sekund, a volsungov super sa uz na vlastne nepostavil.
Za pomoci dalsich dvoch spolubojovnikov bol podopieranim odneseny ku zdravotnikom, ktori este zasivali prveho bojovnika:






Bilancia sa zdala byt desiva - z troch bojov dva skoncili predcasne, kvoli urazom.
Zaujimave bolo sledovat jednak okolostojacich kamaratov spolubojovnikov a jednak obecenstvo.
Ti prvi zda sa, ani najmenej neboli vyvedeni z miery, ked im dvoch kamaratov kalicili , naopak, este sa hecovali do boja pokrikmi typu "zabi ho!", "saraceni za jordan!", "cyril daj mu!"... a ti druhi, od uzasu zabudali aj tlieskat, iba sem tam sa ozvali komplimenty uznania typu "toto su fakt blazni..", "darmo, je to ich zivotny styl, ktory nepochopi kazdy.."
Nas volsung si z oboch urazov zjavne nic nerobil.
Naopak, akoby este nemal toho dost, a povzbudeny rozhodol sa turnaj zvitazit.
Na nasledovnych dvoch momentkach z videa su zachytene okamihy, kedy volsung ustedril likvidacne rany svojmu superovi - nastastie tentoraz bez nutnosti vyhladat odbornu lekarsku pomoc.
Na prvej vidno, ako zasiahol supera do hlavy napriek jeho krytiu sa stitom a napriek tomu, ze volsung bol tlaceny do ustupu,
a na druhej volsungovu mrstnost, ked vyuzil okamih a supera navleceneho v tazkom brneni, knokautoval do krku.







Volsung postupil az do finale.
Predpokladam, ze to bola unava, sposobena vahou vystroje a narocnostou bezprostredne predtym konanych zapasov, ako i unava z vystupovania na javisku ci celodenne venovanie sa navstevnikom, ze vo finale skoncil na krasnom druhom mieste.
Tri momentky zachytavaju jeden jediny utok, ktory volsung schytal a to zatatim do krku sirokym oblukom.
Nebyt tej podivnej ale zjavne ucinnej kukly, dnes by nas volsung pobehoval o hlavu kratsi:












Dalsie snimky, ktore mam, uz zachytavaju volsunga bez kukly, vrkocateho, usmievaveho stihleho vysportovaneho fesaciska, ktoreho bych za to, ze ma tu na fore vodil za nos, najradsej sam vyzval na suboj.............................

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora 

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  10:21:45  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
skusit to mozes, :D

ja len lutujem ze som sa nezucastnil, odriekol sa mi sofer , vraj pre zle pocasie, ale ja to tipujem na poriadnu davku lenivosti, skoda :D, o historicky serm sa zaujimam aj ja a pra si zapletam doma drotenu koselu, tak mam na dva mesiace robotu :D

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  10:57:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ja som sa tiez planoval zucastnit, ale nanestastie som prisiel z dovolenky az v pondelok po
Ale rarach to zdokumentoval tak vyborne, ze mam skoro pocit, ze som tam bol.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  11:06:23  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som sa tiez planoval zucastnit, ale nanestastie som prisiel z dovolenky az v pondelok po
Ale rarach to zdokumentoval tak vyborne, ze mam skoro pocit, ze som tam bol.

Pôvodne zaslal Mato - 02 september 2010 :  10:57:56



este ze ho mame :D,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  11:20:03  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tak zdokumentovanie nepotrebuje komentár. Proste perfektné. Každopádne potešili by aj tie ďalšie fotky Volsunga A Rarach aj ste sa s Volsungom priamo rozprávali so znalosťou, že kto je kto? Či Vaša identita zostala utajená?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  11:26:07  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
a vidim ze naozja pekna dokumentacia.. ja sam nemam z akcie skoro ziadne fotky kedze sme vsetci mali plne ruky prace , samotny turnaj bol velmi prijemny jedina ksoda toho posledneho zapasu ale naozaj som bol na konci so silami... nicto bude urcite odveta.. co sa tyka nasej jednotky templarov do dalsej sezony mame vela prace uz teraz robyme na dalsom vybaveni a obiednavame vela veci aby sme skvalitnili prezentovanie nasho obdobia.. este raz rarch dik za fotos.. ak by sa dalo nak ziskat od teba video z turnaja veeelmi by si ma potesil

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  11:50:08  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
aj ja by som rad videl video s turnaja, a volsung, budete mat teraz niekedy nejaku akciu blizko bystrice?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  12:07:53  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
tuto sezonu uz ziadna vaznejsia akcia nebude kde by nas bolo mozne vidiet, ideme este na jednu bojovku ktora je inspiroana obdobym kriziackych vyprav ta bude zrejem zaciatkom oktobra na zahory,, pri bistrici skoro urcite nebudeme jedine tak ja ked pojdem pozriet sestru do slatiny..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  19:24:29  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
Rarach, vdaka za foto aj s komentarom...muselo to tam byt super...keby sa dalo, tiez by som si rada pozrela aj video z akcie

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  19:37:23  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Zdravim, voslsung. Velmi som chcela ist a (presvedcit aj manzela) na to krasne "predstavenie", ako vidno z fotiek, mame za cim banovat. Skoda, ze to bola sobota a museli sme odcestovat mimo Bratislavy. ALe zaujalo ma, ze chystate akciu na Zahori. Kde konkrente a kedy? Mozno by nam to tento raz vyslo. Drzte sa a cim menej zraneni a cim viac nadsenych obdivovatelov tohto vasho norocneho ale pekneho konicka. ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  20:22:10  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
parrráááááááda - aj ja ďakujem aj volsungovi, že nás na to upozornil a rarachovi, že sem hodil tieto pekné zábery aj so zaujímavým textom - teda, to by sme sa mali dohodnúť tak, že by sme sa viacerí stretli! Teda ak bude ešte vhodná príležitosť - to by možno bolo tiež fajn, šak už sme sa dávno nie

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  21:23:31  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
velmi pekne, velmi sa mi to pacilo, myslim ten komentar a sam som nedavno absolvoval nieco podobne v Cechach (teda ako divak , tiez parada!)

len by som bol opatrnejsi pri tych fotkach , ze sa cast odstrihne, neznamena, ze sa neda pozriet zvysok !

ide o EXIF, informacie, ktore sa z digitalnej fotky daju ziskat, rovnako cely nahlad fotky



IFD0Make: SONY
IFD0Model: DSC-W115
IFD0DateTime: 2010:08:28 13:17:58
EXIFDateTimeOriginal: 2010:08:28 13:17:58
EXIFDateTimeDigitized: 2010:08:28 13:17:58

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 02 september 2010 :  21:47:06  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Foto volsunga s orezavkou, ktoru uz poznate, a vedla bez orezavky:





Na dalsich fotkach je zachyteny spominany culy ruch v tabore nasich templarov, tentoraz s identifikovatelnym volsungom, ako vidno, chlapci sa nezastavili kvoli zaujmu neustale novych a novych dotazov:




















Volsung sa prejavil nielen ako skvely recnik a interpretator, nielen ako skvely bojovnik a sikovny zongler, ale aj ako moderator celeho bojoveho podujatia.
Nasledujuce vyrezy z videa zachytavaju, ako volsung zahajoval onen povestny nechoreografizovany suboj:











A tu je zachytena momentka po zaverecnom boji vo finale, z ktoreho si volsung odniesol striebro.
Krasne gesto po boji, podanie ruk a cinknutie si prilbic, je mimochodom plne hlbokych semiotickych vyznamov, cest porazenemu a slava vitazovi:



 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 03 september 2010 :  19:26:31  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
jej volsung, to su original tvoje vlasy?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  11:47:46  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
ano su to moje vlasi..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  12:03:04  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
ja som bol nedavno na tomto



volsung, nepoznas nahodou ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  12:38:38  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
bohuzial nie v CR chodime na akcie kam chodia aj dalsi prislusnici bojovych radou....

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  14:34:11  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
citácia:
Ja som sa tiez planoval zucastnit, ale nanestastie som prisiel z dovolenky az v pondelok po
Ale rarach to zdokumentoval tak vyborne, ze mam skoro pocit, ze som tam bol.

Pôvodne zaslal Mato - 02 september 2010 :  10:57:56



Noooooooo, tak povedzme, ze este cosi pre dokreslenie atmosfery, dovolim si teda dodat.
Damy, celkom by ma zaujimal vas nazor, co poviete na tie roby?
Prebehol tam rozhovor, ze priemerna cena len siat (material + specialne krajcirstvo) vychadza na 300 €.
Ja na to, ide o saty z latok, ktore bezne predavaju napriklad v obchodoch s pravoslavnymi devocionaliami, konkretne napriklad v Presove na pesej zone pri tescu... tu potlac aj vzory poznam, nie su vobec dobove, ako sa tvaria (a pride mi usmevne, ako zmixovali dve naprosto odlisne veci do jedneho: ortodoxna estetika a zapadny stredo/novovek...ktosi sa kdesi v hroboch obracia...).
Ale zhodli sme sa, ze na prvy aj druhy pohlad, je to efektne a i krasne.
Najma ak su dobre usite, presne na mieru.
No a samostatna kapitola je cena bizuterie alias pouzitych sperkov, tiez vyrobenych na zakazku.

Pre zaujimavost, tie roby suvisia so strankou http://www.historickekostymy.sk/ ,tam nafotene postavy v robach boli presne tie iste, ktore defilovali na Devine.
Nizsie na niektorych fotkach ich sami mozete ako totozne identifikovat.
Ovela poctivejsie mi pride, ak niekto vyrobi latku podla dobovych praktik a naslednu ju aj usije podla dobovych manier. Akurat ze taky "kostym" neposobi tak nacancane a vypulirovane (na co napriklad doplatil Jakubisko vo svojej Bathorycke), a jeho cena je aspon dvakrat taka a i doba na vyrobu je aspon dvakrat dlhsia.
Autentickost je autentickost, tu nemozno oklamat, neskolene oko mozno rozdiely nespozna, ale vnimavy pozorovatel vyciti diskrepanciu.
Poctivo na kolene vyrobena sedliacka halena, je potom v skutocnosti krajsia, ako hoc aj najdokonalejsia imitacia urodzenych rob.
V tejto suvislosti musim opat objektivne povedat, ze napriklad volsungovci mali svoje "kostymy" na vysokej urovni - posobili tak jednoducho, az to do oci bilo, ake su drahe a kolko zozrali casu, nervov a penazi na vyrobu. A touto narocnou jednoduchostou boli aj neskutocne krasne. Napriek tomu, ze nielen posobili, ale aj boli spinave a pokrkvane. A tak to ma byt. Real life.


P.S. jo a este nieco. Co mi napriklad vadilo - hovorim za seba - a velmi mi to vadilo, je, ze vacsina tych ludi v historickych kostymoch zrejme ponala vec tak, ze staci, ked si na seba navlecu dobovy hav a je vybavene.
Gesta, pohyby telom, chodza, verbalny prejav,...to vsetko by malo byt v sulade s oblecenim. Ak je roba znakom majestatu, tak aj celkova osobnost musi majestat vyzarovat. To je vsak umenie, treba k tomu vychovu i cit pre vec. V davnej minulosti sa to pestovalo pod dohladom a take veci ako etiketa neboli samoucelne. Z kolkych krasnych postav priam kricalo, ze pod satenom, hodvabom ci brokatom sa stale nachadza iba obycajny tuctovy dzinsovy clovek..





















 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  15:28:32  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no, z mnohym sa da len suhlasit, ja tieto hratky na sermovacky zvlast nejako nemusim, osobne tie suboje, kde sa niektori pozabudnu a idu do toho ako spomalene roboty

ale na druhej strane, vzdy kvitujem a ocenim pristup mladeho cloveka, ktory sa tomuto venuje


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Rafael

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  18:05:25  Zobraziť profil  Pridať Rafael do zoznamu priateľov
Pokial ide o videjko s volsungom,

pokial je zaujem,

vybrane casti sem moze zavesit bud technicky zrucny admin, s ktorym sa stretnem, alebo sam volsung, ktoremu posielam dvd vsetkeho, co z Devina o nich mam.

Mne sa to akosi nedari, ani cez externe ulozne, a uz nemam na dalsie pokusy nervy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3722  ~  Člen od: 18 január 2008  ~  Posledná návšteva: 04 september 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  18:37:52  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
no mne by sa pacilo chodit v takychto satach...ale len chodit...aj ked tie jedny zeleno-biele s opaskom sa mi aj pacia a aj vyzeraju dost prakticky...inak, to co si Rarach dost odborne pisal o kostymoch...ja v tom rozdiel nevidim, ake latky su pouzite a akou technologiou su site s ohladom na danu dobu...hlavne, ze su po zem

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 04 september 2010 :  21:20:42  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no, Rarach, fakt veľmi pekné zábery, ešte raz vďaka. S tým Rarachovým ps-kom súhlasím, ale súbežne obdivujem snahu mladých, ktorých to isto stojí nemalú aj finančnú námahu, venovať sa tomuto - teda Volsungovej družine, ktorá zrejme týmto doslova horí. už fakt ľutujem, že som nešla.
Čo sa šiat týka, no ehm onô - sú pekné, nepopieram, ale dnes by sme sa v nich zrejme zamotali v takej eline, napr.,... ale ak by sme sa vrátili dákym spôsobom k takému pomalšiemu spôsobu žitia, nuž možno, najmä v zime, by sa asi takéto róby dali zniesť. Možno by sme trocha vylepšili to globálne otepľovanie, ktorému sme vraj príčinou a vymenili by sme tak autá za kočiare s koňmi. To by bolo fakt zaujímavé ísť tak v zime na vykurovaných saniach do práce ... či?

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 05 september 2010 :  03:44:43  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
musim napisat mali prispevok ku kostymom.. kostymi ktore prezentovala skupian galtilion (to su tie najhonosnejsie na fotkach) su tu trochu vytrhnute z kontextu jedna sa o odev uplnej nobility danej doby zeny v takych satach nezili bezny zivot... ku samotnemu kostymu .. povedsine celkom prijemne vyberu material aj strih a urobia opticky peknu kopiu .. avsak materiali niesu vzdy cisto prirodne, urcite nie rucne tkane a saty skoro urcite niesu rucne site... takzepo technologickej stranke to je v podstate odost iny odev..tieto technologicke rozdieli robia aj naozaj badatelny opticky rozdiel...
kostymi nasej jednotky su skoro cele site rucne , viacere casti z rucne tkanych materialov casto aj historickym sposobom farbenych.. netvrdim ze takto je zhotovena cela nasa vybava ale cast ano.. snazime sa o co najvadsiu vernost .. dalsia vec je vyber vrstvy spolocnosti.. spolocenska vrstva mala aj adekvatne oblecenie a aj moznosti na ubytovanie ci spanok , nas rytier ma v stane postel lampas pomerne slusny ale ucelny konfort..
a k samotnej praktickej casti kostymov kostymy su tak prakticke ake su vedomosti ich zhotovovatela o nich... vzhladom ze chodime s nasou vybavou na akcie kde niekolko dni zijeme v ako inom storoci vieme ze niekedy treba aby zahriali, ochranili pred hmizom , porastom, alebo pred slnkom... treba si uvedomit ze ludia v takom obleceni kedisi zili...neboli hlupi .. ak nepochopeniu technologickych rozdielov je urcity rodiel medzi atrapv a vernou replikou tento rozdiel nieje len v cene... ako posledna poznamka kostymi ktore su urobene rucne si vie kazdy urobyt sam staci na to len trocha dobrej vole a minimalne rady pri zhotovovani... preto rad odporucam si radsej zhotovit nieco rucne doma sam iked to trva dlhsie nez si obiednat od neakeho komercneho vyrobcu nieco co je v podstate podfuk..

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 06 september 2010 :  14:18:36  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Pokial ide o videjko s volsungom,

pokial je zaujem,

vybrane casti sem moze zavesit bud technicky zrucny admin,

Pôvodne zaslal Rarach - 04 september 2010 :  18:05:25


Jasne ze je zaujem, ja to tu v pohode zavesim.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 10 september 2010 :  23:36:32  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Tak a je to tu, slubovane videa. Nazvy su podla toho, ako ich pomenoval ich autor:

Volsung vladze
Volsung porazeny
Volsung zongler
Prvy uraz
Druhy uraz

Videa su konvertovane do wmv co je asi jediny format, ktory by sa mal dat prehrat na kazdych windowsoch a nepotrebuje instalovat kodeky a pre usporu datovych prenosov zmensene na 320x240, Prijemnu zabavu.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 11 september 2010 :  02:06:21  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tak veru oni sa mastia jak naozaj o život... Neviem či by som mal na to odvahu. Radšej dostať do tváre päsťou ako mečom...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Sankt Margarethen Rakúsko 26.09.2010 Téma Next Topic: 11 september  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06