Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Slovenská pospolitosť
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Ako dlho byvaju knazi na dedinach ? Téma Next Topic: Autobazare a auta na predaj
Strana: z 5

juja

Stav: offline

Odoslaný - 14 august 2010 :  20:52:15  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ja a očierňovať?!? už sa nechcem ani pýtať, že koho; ja len predkladám, resp. konštatujem realitu. A tá je taká, aká je. Roky sa tu týmto týpkom pomáhalo a v podstate to nikam neviedlo. Ešte aj tých pár revolucionárov, ktorí sa pustili smerom vlastného kultivovania, sú vlastne svojou rómskou komunitou nenávidení a bití. Takže v podstate to majú presne títo ťažké, do svojej komunity už nepatria a v novej sa ešte nie celkom udomácnili. Takže skôr týmto treba pomáhať.

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovak

Odoslaný - 14 august 2010 :  21:40:42  Zobraziť profil  Pridať slovak do zoznamu priateľov
Prečo negatívnu, prečo zosmiešňovať? To ma byť náš kresťanský pohľad na problém? To zaváňa egoizmom. Čo si urobila ty pre dobro veci?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 288  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Odoslaný - 14 august 2010 :  21:58:01  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ešte raz, nezosmiešňujem, nenegujem, konštatujem skutočnosť. Toto potrebuje aj kresťanský pohľad, pretože aj ten potrebuje analýzu a syntézu tej ktorej situácie, ak ju chce/nechce riešiť.
Ale dalo by sa skôr uvažovať o tvojej precitlivelosti a tam sa pýtať na dôvody...
a ako som už naznačovala aj v rámci tebou uvádzaného príkladu príkladnej starosltivosti o... aj tam platia isté principiálne predpisy, ktoré tam jednotlivec, ak do tejto komunity chce patriť a v nej žiť, MUSÍ dodržiavať.
Spoločenské predpisy, štátne zákony atď. sú tu najmä na to, aby dávali spoločnému životu istý, až bezpečný rámec komunikácie, existencie a ochrany jedincov a preto je zaväzujúcim pre všetkých. Kto ho nechce dodržovať, má problémy. Ak ho celá komunita nedodržuje, dostáva sa na okraj spoločnosti. Ak tam chce naďalej zotrvať, tak tvrdohlavo bude vzdorovať. A ak si ani "nedá povedať", tak to ani len nepochopí a prepadne letargii, závisti, nenávisti a agresii a samo aj toluénu.
Každý terapeut vie, že pacienta/klienta musí priviesť k sebapoznaniu - odhaleniu si vlastnej chyby, priznaniu a uznaniu - teda ku akceptácii, že tie chyby robí on sám a že s tým v prvom rade sám niečo musí spraviť, terapeut je tu od toho, aby mu poradil, čo by mal a ako by to mal spraviť, ale pacient je ten, čo musí chcieť to spraviť. Od rozhodnutia je ešte ďaleko k činom, až keď tie sa uskutočnia, tak je možné očakávať, že ho aj prostredie začne inak vnímať, pozitívnejšie naňho reagovať.
Jediná bytosť, ktorú môže človek reálne meniť a úspešne zmeniť, je on sám. To platí tak pre veriaceho, ako aj pre akože neveriaceho. Toho si bol aj Ježiš Kristus vedomý a preto aj na to poukazoval zdôrazňovaním preporodenia sa, alebo znovu narodenia sa v Duchu.

Pre dobro veci som urobila to, že som im tú prácu dala a aj dobre zaplatila. A aj odporučila ďalej, pretože sa snažili. Myslím si teda, že som postupovala správne ale aj oni pre dobro veci museli odviesť tú prácu, za ktorú sa chceli vidieť odmenenými.

Judith

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 14 august 2010 :  23:09:38  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ja musím povedať, že poznám jedného Róma, ktorý sa kultivoval, ktorý je silne veriaci a je (minimálne bol - už som o ňom dlhšie npočul) učiteľom náboženstva na základnej škole. Dobrák od kosti a pochádza z úplne klasickej Rómskej rodiny. Lenže on chcel žiť správny život. On sa podujal na to byť správnym človekom, konať správne, snažiť sa žiť správne. A už má ak sa nemýlim tri deti so ženou s mojej dediny, ktorá je tiež silnou katolíčkou. A to je všetko. Ostatné čo vidím, sú cigáni ponákajúci ukradnuté voňavky a hodinky, tí, čo z vlastného bývania urobia neobývateľnú oblasť ktorá musí byť strážená policajtom s brokovnicou. Jediná ich práca je posedávať v parku alebo vykrikovať na 20 metrov od seba na námestí. Snaha o hľadanie práce? Robil som absolventskú prax na úrade práce donedávna a viem, že teraz je veľmi zamestnávateľmi zneužívaná dohoda o vykonaní práce. Ale cigáni? Tí aj verejno prospešné práce väčšinou si dajú a hodia sa na marodku. Držia miesto ľuďom čo by naozaj aj túto prácu brali. A zamestnávatelia ich naozaj moc nechcejú, lebo nemajú snahu pracovať tak ako sa od nich vyžaduje. Skorej pozerajú čo sa dá šlohnúť kým ho nevyhodia.
A riešenie? Nájsť správne riešenie tejto problematiky je veľmi ťažké. Radikálnejšie riešenia sú rasizmus, a miernymi sa im len škodí. Ja by som to povedal tak jednoduchšie, že potrebujú tvrdú otcovskú ruku. "Prestaň sa flákať a začni makať. Nehľadaj spôsob ako získať všetko zadarmo, ale začni myslieť na to, ako zabezpečiť legálne svoju rodinu. A je v podstate fuk, či je teraz núdza o prácu alebo nie. Cigáni aj tak vždy žili iba z podpori.

Aj kresťan musí hľadať reálne riešenia problémov. A podporovať niekoho, kto si podpory neváži, ba dokonca komu tá podpora očividne škodí, to určite nieje pri znalosti tejto skutočnosti kresťansky správne...

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 16 august 2010 :  22:52:59  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mno neda mi sa nevyjadrit k tejto teme ja osobne som simpatizant tejto organizacie , mam snimi vela dobrych skusenosti poznam odtial viacero ludi a sucasnemu vodcovy pospolitosti som bol aj na svadbe.. okolo pospolitosti je vela dezinformacii su obvinovany z veci ktore nespachali ako je napriklad neznasanlivost k madarom ja osobne som na vacerych akciach ktore robili stretol vela simpatizantov aj z madarska a nikto proti nim nic nemal.. snaha oskatulkovat ich za nebezpecnych je preto aby sa bezny ludia nezamysleli nad tym co robia, castokrat sa prave pri nich porusuje zakon nezakonne sa rozpustaju zhromazdenia alebo nezakonne sa zatikaju clenovia medializuje sa to ale nikdy sa neuverejni to ze ich nemohli odsudit pretoze sa nic nestalo, to ze policajne zasahy boli protipravne a aj dost brutalne sam som pri niektorych bol a viem potvrdit z prvej ruky ze tomu tak bolo..
nakoniec by som len rad upozornil na jednu zaujimavost vela ludi vini pospolitost alebo ludi okolo nej z neznasanlivost ale xenofobie vsak povedla by som ze je to prave naopak, stretol som sa s vela problemami ked som prejavil knim simpatie a boli to naozaj neprijemne naopak som taketo agresivne veci nespozoroval...

http://www.bagras.sk/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Odoslaný - 17 august 2010 :  10:35:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
... to ze policajne zasahy boli protipravne a aj dost brutalne sam som pri niektorych bol a viem potvrdit z prvej ruky ze tomu tak bolo...
Pôvodne zaslal volsung - 16 august 2010 :  22:52:59

Ako vieš že boli protiprávne ?

Podľa mňa je Pospolitosť skôr trápna. Vyvolávaním pocitu že jej je ubližované iba vzbudzuje pozornosť.
Naposledy cez víkend, keď jej zhromaždenie v Michaľanoch "ignorovala" Polícia, boli nezaujímaví a radšej odišli preč ...

Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 17 august 2010 :  11:09:51  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Keď bol dávnejšie v BA pochod za dekriminalizáciu marihuany, ako "proti-sila" tam bola myslím Pospolitosť. Nikto sa o ňu nezaujímal a pri kamerovom zábere na nich niekto z nich (asi vodca skupiny, neviem) zahlásil niečo ako

"Tak čo? Dnes sa s nami nechce žiadny policajt baviť?"

Osobne ich tiež vnímam hlavne ako exhibicionistov, ktorí sa snažia upútať.

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 17 august 2010 :  11:12:29  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
pretoze moj blizky priatel je pomerne dobry pravnik nehovoriac o tom ze niekolko pochodov malo aj sudnu dohru a tam sa potvrdilo ze zasah policie bol protipravny... proste naozaj napriklad zasah policia spred dvoch rokov na 14 marca.. zopar policajtov prislo aj o pracu koli tomu....
je mile ze tvoj osobny nazor na nich je ten ze su podla teba trapny ale v sucasnej dobe su skoro hadam jedinyy co zdvihnu ohlas proti sireniu liberalizmu a roznych zvratenosti...a preto su nepopularny prtoze malia kcie proti duhovemu pridu, proti dekriminalizacii marihuany .. a podobne.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 17 august 2010 :  11:15:34  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
kolji policia proti nim vtedy nezasahovala pretoze sama ignorovala porusovanie zakona zo strany protestujucich za dekriminalizaciu... zaujimave ze SP napadnu aj za naznak niecoho iked sa neskor zisti ze nic nelegalen nespachali ale tamto zhromazdenie nerozpustili a pritom tam bolo niekolko cinov ktore vo svojej podstate naplnaju skutkovu podstatu tresneho cinu...

Evelinka

Odoslaný - 17 august 2010 :  12:01:32  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
v sucasnej dobe su skoro hadam jedinyy co zdvihnu ohlas proti sireniu liberalizmu a roznych zvratenosti...a preto su nepopularny prtoze malia kcie proti duhovemu pridu, proti dekriminalizacii marihuany .. a podobne.

Pôvodne zaslal volsung - 17 august 2010 :  11:12:29

Takto nejako to zatiaľ vnímam aj ja.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Kolji

Odoslaný - 17 august 2010 :  12:22:41  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
volsung: tí za dekriminalizáciu marihuany, aký zákon porušili?

"You can't convince a believer of anything; for their belief is not based on evidence, it's based on a deep seated need to believe." - Carl Sagan

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 683  ~  Člen od: 10 august 2010  ~  Posledná návšteva: 18 apríl 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 17 august 2010 :  12:40:58  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
navadzanie na tresny cin je hned prva vec ktoru som si tam vsimol...

Vlkodlak

Odoslaný - 17 august 2010 :  12:45:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
volsung, ak existuje rozhodnutie súdu o tom, že nejaký zásah voči pospolitosti bol protiprávny ako hovoríš, uveď spisovú značku tohto rozhodnutia.
Aby som si mohol ja, ale aj ktokoľvek iný overiť tvoje slová. Ja o nijakom takom rozhodnutí neviem, ba práve naopak, viem o tom, že všetky podnety SP voči Polícii a iným zložkám, ktoré voči nej vystupovali(starostovia obcí a pod.) boli vyhodnotené ako neopodstatnené. A ja ti spisové značky príslušných právoplatných rozhodnutí uviesť viem.

Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Odoslaný - 17 august 2010 :  12:46:44  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
navadzanie na tresny cin je hned prva vec ktoru som si tam vsimol...

Pôvodne zaslal volsung - 17 august 2010 :  12:40:58

Aké konkrétne navádzanie na trestný čin si videl ?
Kto koho na aké konkrétne konanie navádzal ?

volsung

Odoslaný - 17 august 2010 :  14:09:20  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
bolo to navadzanie na tresny cin pozivania nelegalnych latok.. a propagacia tychto latok. bolo podana aj tresne oznamenie vramci ejto veci.
a ohladom toho zasahu spisovu znacku ti bohuzial neviem udat ale islo o vec ze zasah spred dvoch rokov bol zapricineny udajnym tresnym cinom sposobenym M kotlebom a to ked povedal na straz, policajti si myslely ze sa tymto dopustil tresneho cinu propagacie hnuti potlacajucich.. a na zaklade toho cely rozpustit inak ohlasene zhromazdenie, nasledne pouzili jazdu a tazkoodencov.. avsak ako sa naokoniec ukazalo pozdrav na straz nieje nezakonny a cele vec bola iniciovana teda na zaklade chybneho rozhodnutia a tym padom sa jednalo o prekrocenie pravomoci verejneho cinitela... vlkodlak vies ja som na tych akciach bol.. velmid obre viem kae zbrane sa proti ludom pouzivaju chalanov na mieste zmlatia policajti a videl som ako takze ho dvaja drzia a dalsi dvaja biju obuskami potom zaklaknu hlava a sputaju zavru ho do cpz a na druhy den ho pustia pretoze nic nanho nemaju pretoze tan chalan ani nic neudelal ale niekto za tym dufa ze takto zmlateny clovek nabuduce nepojde vyjadrit svoj nazor...

Vlkodlak

Odoslaný - 17 august 2010 :  14:28:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Takže meritum tvojho príspevku je, že nepoznáš také rozhodnutie súdu, ktoré by potvrdilo tvoje slová - o protiprávnom zásahu.
Ostatné je balast ...
Aj ja som na pár zhromaždeniach bol. Sú to exhibicionisti. A veľmi nešikovní. Volebný výsledok hovorí sám za seba ...

Evelinka

Odoslaný - 17 august 2010 :  14:50:01  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
Volebný výsledok hovorí sám za seba ...

Pôvodne zaslal Vlkodlak - 17 august 2010 :  14:28:00

Ťažko mať nejaký pozitívny volebný výsledok, keď médiá bojujú proti a ľudia im väčšinou veria.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 17 august 2010 :  14:58:08  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
vlkodlak to rozhodnutie bolo ale vzhladom na to ze momentalne sedim nad svojou robotov a nemal som nikdy potrebu si o tom doma zalozit fascikel ti ktomu ais nic viac nenapisem. ale ten zvysokco som napisal podla man kazdy zmyslajuci clovek pochopi a za balast neoznaci nakolko to zhromazdenie rozpustili koli n iecomu co nieje ilegalne ale dany pani policajti si mysleli ze ano je mile ako tu obranujes policajny zbor ale pozry sa na to trosku triezvo ludi tam mlatili a pozatvarali do cpz v podste bezdovodu nakolko na straz!
nieje ilegalny pozdrav ostatnym citatelom fora len prajem ze snad budu uvazovat aspon trosku slobodnym rozumom a skusia sa nad danou vecou zamysliet bez toho aby sa ovplivnili vseobecnym ociernovanim SP, tebe vlkodlak ty odcudzujes sp ze su vraj nevydareny exibicionisti ja za exibicionizmus skor pokladam snahu celebrit presvedcit ze homosexualita je uplne vpoho zivotny styl ako tuna:
http://www.youtube.com/watch?v=tp1RRi1XtNo
nebyt aktyvity sp tak by ten pochod presiel ba uspech bol ze ich odklonili a sli len cez most.. a ostatnym uzivatelom fora este odporucam toto
videjko..
http://www.youtube.com/watch?v=WTWu2Z0GG-c&feature=related
a rovnako za exibicionizmus pokladam aj toto
http://www.youtube.com/watch?v=edEM5fnaPPM&feature=related
uprimne necel bys om abys a raz moje deti pozerali na ulici na nieco taketo.. clovek tak obleceny ako vrti zadkom je proste uchylak pre mna.. udelal by nieco take pred mojim deckom urcite by som zareagoval..

Vlkodlak

Odoslaný - 17 august 2010 :  15:06:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Dal Kotleba alebo iný štatutár SP podnet na protiprávny zásah ?
Ako bolo rozhodnuté o jeho podnete ?
Nadobudlo toto rozhodnutie právoplatnosť ?

Ja odpovede na tieto otázky poznám. Trúfaš si ich uviesť aj ty ?

Kolji

Odoslaný - 17 august 2010 :  15:19:25  Zobraziť profil  Pridať Kolji do zoznamu priateľov
Propagácia dekriminalizácie niečoho nie je navádzanie na trestný čin.

Vlkodlak

Odoslaný - 17 august 2010 :  15:57:31  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
Propagácia dekriminalizácie niečoho nie je navádzanie na trestný čin.

Pôvodne zaslal Kolji - 17 august 2010 :  15:19:25

Presne tak.
Analogický príklad je pri konzumácii alkoholických nápojov mladistvými.
Ak sami pijú, nedopúšťajú sa trestného činu.
Ale ak by ich niekto na to navádzal, resp. by im alkohol sám ponúkal, to už porušením zákona je ...

Evelinka

Odoslaný - 17 august 2010 :  16:14:32  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
citácia:
Dal Kotleba alebo iný štatutár SP podnet na protiprávny zásah ?
Ako bolo rozhodnuté o jeho podnete ?
Nadobudlo toto rozhodnutie právoplatnosť ?

Ja odpovede na tieto otázky poznám. Trúfaš si ich uviesť aj ty ?

Pôvodne zaslal Vlkodlak - 17 august 2010 :  15:06:47

Považuješ snáď trestnoprávny systém na Slovensku za nejakú normu, ktorou by sa mal kresťan riadiť?

Azuritko

Odoslaný - 17 august 2010 :  16:30:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Volsung ty teda asi trochu vieš ako pospolitosť funguje a podobne. Ako by si ju porovnal s kresťanskými zákonmi?

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Odoslaný - 17 august 2010 :  16:56:39  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
vlkodlak pisal som pre tie informacie ktore odo mna ces takze musim este pockat.. kolji propagacia dekriminalizacie nie ale propagacia samotneho uzivania uz ano...
azuritko medzi clenami aj simpatizantami SP su aj krestania koniec koncov vodca pospolitosti ivan sykora mal sobas v katolickom kostole. co je pre mna simpaticke ze zastavaju tradicne hodnoty a brania veci ktore su mi drahe.. obvinenia z exibicionizmu a ineho ktore tu padaju sa snazia ludom prekryvat mnohe prospesne aktivity ci rozumen nazory , ako sa dns stava beznym tradicne hodnoty ktore nam tak vela dali sa stavaju nemodernymi aneziaducimi ludia co ich cu zastavat sa niekedy koli tomu dostavaju skoro do pozicie nepriatela alebo aspon neziaduceho ..
tuna je celkom pekny clanok o nedavnej akcii
http://szcpv.org/10/svatopluk.html

Azuritko

Odoslaný - 17 august 2010 :  17:30:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ja práve nechcem dať na medializáciu a podobne, preto sa pýtam teba. Lebo ja by som bol sympatizantom pospolitosti, len neviem, či by to nebolo zlom z pohľadu katolicizmu. Hlavne záleží na hodnotách prezentovaných pospolitosťou a na ich dodržiavaní jej členmi. A sobáš v kostole nemusí znamenať veľa, ale minimálne sa daný človek o vieru aspoň škrtol. No pseudo katolíkmi či kresťanmi je dnešný svet preplnený úplne všade. No ide mi hlavne o tú ideu.

Rímskokatolík

Strana: z 5 Previous Topic: Ako dlho byvaju knazi na dedinach ? Téma Next Topic: Autobazare a auta na predaj  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06