Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Mimo pôvodnú myšlienku fóra
 Polemiky, filozofovanie
 Premnožená krajina
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nejaké otázky.... Téma Next Topic: politicka korektnost
Strana: z 2

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 27 júl 2010 :  14:18:42  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
Prosím vás, chcel by som vedieť, aký má názor Cirkev, poprípade aký je váš osobný názor na regulovanie pôrodnosti v Číne...je mi jasné, že Cirkev antikoncepciu a aj potraty odsudzuje, ale čo majú Číňania iné robiť ? Dnes je ich 1 300 000 000 a pokiaľ by pôrodnosť neregulovali, tak by boli totálne premnožení...aké riešenie má Cirkev ? Viem, že je to vec, ktorú nikdy nebude Cirkev riešiť, ale odpoveď na ňu Cirkev určite má...
Chcem vedieť, teda aký má na to názor Cirkev a ako by túto situáciu riešila...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora 

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 júl 2010 :  19:41:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
a co tak India?...ako to riesia tam?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  02:56:18  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahe Bozie Dieta. Pokoj s Tebou

Tento problem nema len Cina, ale aj India ako aj ine staty a v podstate aj my, len s tym rozdielom, ze nas nie je az tak vela. Co tym chcem povedat ?

problem nie je v tom, ze by sa ludia v Cine nevmestili do statu, ale do mesta. A to iste aj u nas. Ludia sa tlacia do mesta, co najblizsie k centru, aby nemali daleko a potom sa vyzaduje stavat vysoke budovy az mrakodrapy. Ked to tak pojde dalej, tak budeme ako vo velkomestach, kde sa tlacia ludia pred vlastnym domom. Keby radsej rozsirovali mesta, tak by nemuseli stavat take vyskove budovy a netlacili by sa az tak v meste. Takisto v Cine.

Ved ked sa pozries na ich stat a mesta, tak mozete vidiet obrovsku krajinu, ale mesta malo, na tak velku rozlohu. V tomto vidim jasny protiklad, lenze clovek ak sa strachuje o svoje zivobytie, tak potom podlahne aj takemu psychologickemu tlaku smerom, co najviac do mesta. A podobne je to aj pri eutanazii, interupcii, s vojnami a inymi strasnymi hriechmi proti zivotu.

Ved preco to robia ?
Z radosti ? Vobec nie, ale zo strachu! Zo strachu clovek podlahne psychologickemu vacsinovemu nazoru a zo strachu rozmysla, aj nad interupciou. A pritom o deti by sa mohli postarat aj ini...
Dakujem, ze som sa mohol podelit o isty pohlad na danu temu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  10:05:50  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
Drahe Bozie Dieta. Pokoj s Tebou

Tento problem nema len Cina, ale aj India ako aj ine staty a v podstate aj my, len s tym rozdielom, ze nas nie je az tak vela. Co tym chcem povedat ?

problem nie je v tom, ze by sa ludia v Cine nevmestili do statu, ale do mesta. A to iste aj u nas. Ludia sa tlacia do mesta, co najblizsie k centru, aby nemali daleko a potom sa vyzaduje stavat vysoke budovy az mrakodrapy. Ked to tak pojde dalej, tak budeme ako vo velkomestach, kde sa tlacia ludia pred vlastnym domom. Keby radsej rozsirovali mesta, tak by nemuseli stavat take vyskove budovy a netlacili by sa az tak v meste. Takisto v Cine.

Ved ked sa pozries na ich stat a mesta, tak mozete vidiet obrovsku krajinu, ale mesta malo, na tak velku rozlohu. V tomto vidim jasny protiklad, lenze clovek ak sa strachuje o svoje zivobytie, tak potom podlahne aj takemu psychologickemu tlaku smerom, co najviac do mesta. A podobne je to aj pri eutanazii, interupcii, s vojnami a inymi strasnymi hriechmi proti zivotu.

Ved preco to robia ?
Z radosti ? Vobec nie, ale zo strachu! Zo strachu clovek podlahne psychologickemu vacsinovemu nazoru a zo strachu rozmysla, aj nad interupciou. A pritom o deti by sa mohli postarat aj ini...
Dakujem, ze som sa mohol podelit o isty pohlad na danu temu.

Pôvodne zaslal rmvn - 28 júl 2010 :  02:56:18



No veď jasné, že tento problém majú aj iné štáty, ale na Číne som demonštroval danú situáciu, lebo je to najľudnatejšia krajina.

No práveže problém je v tom, že keby neregulujú pôrodnosť, tak sa nevmestia do štátu...a nejde tu len o to...proste by sa neuživili. Priestor je veľmi obmedzujúci. A hospodárstvo na svete nie je spravodlivé, takže by istotne vymierali . (nič nie je dokonalé, ani spravodlivé)

No a ty hovoríš o adopcii...v takomto prípade sa dá hovoriť o adopcii do inej krajiny (Rusko ?)

No a tu sa to bije...Nijaká krajina ti nezoberie príliš veľa ľudí z inej krajiny...PREČO ?
Pretože po určitom čase by mohli mať separatistické sklony.

Čiže ten problém je neriešiteľný, riešením zostáva len používanie antikoncepcie a taktika "čím viac detí, tým menej prídavkov, prípadne pri pôrode pokuta"
je to tvrdé, bohužiaľ.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  10:13:09  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
treba rozsirovat mesta? sice nie som ekoterorista, ale ak sa na problem pozriem z topologickeho pohladu, tak mesta sa rozsirovat donekonecna nemozu, pretoze povrch Zeme ma konecnu hodnotu a zaroven rast usadlosti do sirky zabera polnohospodarsku podu, pastviny atd atd, cize by coskoro nebolo kde pestovat a chovat (okrem ineho), cize je trend stavat do vysky aby sa usetrilo miesto

skor ci neskor pride vseobecnejsia regulacia ludskej populacie lebo sa premnozime a dobre vieme ze ked sa rozmnozi nejaky skodca (ludia su skodcovia) tak to ma velmi negativny vplyv na danu cast biosfery a zatial nie sme na takej technologickej urovni aby sme tento problem riesili inak

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  10:29:30  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
treba rozsirovat mesta? sice nie som ekoterorista, ale ak sa na problem pozriem z topologickeho pohladu, tak mesta sa rozsirovat donekonecna nemozu, pretoze povrch Zeme ma konecnu hodnotu a zaroven rast usadlosti do sirky zabera polnohospodarsku podu, pastviny atd atd, cize by coskoro nebolo kde pestovat a chovat (okrem ineho), cize je trend stavat do vysky aby sa usetrilo miesto

skor ci neskor pride vseobecnejsia regulacia ludskej populacie lebo sa premnozime a dobre vieme ze ked sa rozmnozi nejaky skodca (ludia su skodcovia) tak to ma velmi negativny vplyv na danu cast biosfery a zatial nie sme na takej technologickej urovni aby sme tento problem riesili inak

Pôvodne zaslal guest635 - 28 júl 2010 :  10:13:09



Presne si to vystihol.
A tu nemusí ísť celkom o premnoženie..stačí, keď je ľudí proste veľa a začína to mať zlý vplyv na ekológiu a tým pádom sa ľudstvo zničí a nebudú žiadny potomkovia.
Alebo užiť antikoncepciu a udržiavať ľudstvo...
Aby som to ujasnil, nejde mi o regulovanie pôrodnosti tu na Slovensku, alebo niekde v Európe, lebo my vymierame..
Ale ide o Čínu, Indiu a Afriku celkovo.
Mám taký pocit, že etika sa formuje prostredníctvom prostredia..teda je veľa ľudí, treba počet zmenšiť...príde nejaká katastrofa, ľudí je veľmi málo, tak je etická promiskuita, prípadne mnohoženstvo.
Toľko môj názor.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  15:24:56  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Myslím si, že žiadne regulovanie pôrodnosti k ničomu nepovedie. Skrátka, ak je raz niečo proti Bohu, nedopadne to dobre. Aj keď v našich premúdrelých hlavičkách sa to zdá správne.
Ak by aj bolo veľa ľudí, určite sa nájde spôsob, ktorý dnes ešte nemusíme vedieť...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  15:41:00  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
Myslím si, že žiadne regulovanie pôrodnosti k ničomu nepovedie. Skrátka, ak je raz niečo proti Bohu, nedopadne to dobre. Aj keď v našich premúdrelých hlavičkách sa to zdá správne.
Ak by aj bolo veľa ľudí, určite sa nájde spôsob, ktorý dnes ešte nemusíme vedieť...

Pôvodne zaslal slovenka - 28 júl 2010 :  15:24:56



No riešením by bolo kolonizovať nejakú inú planétu...lenže to je momentálne veľmi nereálne...
V dnešnej dobe síce ešte Zem ako taká (teraz nemyslím určité krajiny, ktoré sú premnožené) nie je premnožená, avšak je tu už priveľa ľudí a odskáče si to príroda, teda v budúcnosti nám hrozí reálny zánik.
Čína je premnožená a keby nereguluje pôrodnosť, tak by si chodili po hlavách (netvrdím, že potraty sú humánne, iba som narážal na používanie antikopcepcii a politiku " čím viacej detí, tým menšie prídavky")

Teda buď veľa ľudí, ale v budúcnosti reálny zánik,
Alebo antikoncepcia a ľudstvo sa bude držať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  19:11:49  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
ludia dostali do daru rozum, tak by bolo dobre ho aj vyuzivat...problemom nie je mnozstvo ludi, ale ich spravanie...keby bolo na Zemi 5 mil. ludi a spravali by sa k sebe, k zivotnemu prostrediu zle, vyzeralo by to tu horsie ako keby zilo na Zemi 5 miliard...takze podla mna je problem v spravani sa ludi
Cina je sice najludnatejsia krajina, ale aj rozlohu nema prave najmensiu...nie je preludnenie Ciny len nafuknute, aby sa lahsie ospravdlnovali potraty v mene zachrany ludstva?
ak maju nedostatok ornej pody, mozu sa predsa venovat inym veciam, tie predavat a za ne nakupovat to, coho maju nedostatok...co asi aj robia, kedze pomaly vsetko je Made in China...vari Slovensko si je uplne sebestacne?...a ak nie, zavedieme povinne potraty?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  19:27:32  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
ludia dostali do daru rozum, tak by bolo dobre ho aj vyuzivat...problemom nie je mnozstvo ludi, ale ich spravanie...keby bolo na Zemi 5 mil. ludi a spravali by sa k sebe, k zivotnemu prostrediu zle, vyzeralo by to tu horsie ako keby zilo na Zemi 5 miliard...takze podla mna je problem v spravani sa ludi
Cina je sice najludnatejsia krajina, ale aj rozlohu nema prave najmensiu...nie je preludnenie Ciny len nafuknute, aby sa lahsie ospravdlnovali potraty v mene zachrany ludstva?
ak maju nedostatok ornej pody, mozu sa predsa venovat inym veciam, tie predavat a za ne nakupovat to, coho maju nedostatok...co asi aj robia, kedze pomaly vsetko je Made in China...vari Slovensko si je uplne sebestacne?...a ak nie, zavedieme povinne potraty?

Pôvodne zaslal janka - 28 júl 2010 :  19:11:49




Nie je to celkom tak...
pokiaľ by bolo na zemi 5 miliónov ľudí, logicky by neboli na takom stupni vývoja a teda by nemali potrebu, ani prostriedky zničiť Zem.
každá krajina má limit. V Číne je 1 300 000 000 ľudí na 10 000 000km2...je to veľa a už teraz majú problémy...vieš si predstaviť, že by ich bolo 2 000 000 000 ???

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  19:46:17  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
V Číne je 1 300 000 000 ľudí na 10 000 000km2...je to veľa a už teraz majú problémy...vieš si predstaviť, že by ich bolo 2 000 000 000 ???
no a Indii je 1,1 mld. ludi na 3 300 000 km2...len o 200 mil. menej, ale az o asi 2/3 menej uzemia...co s nimi chudakmi, ked ich uz je tolko?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  19:49:45  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
V Číne je 1 300 000 000 ľudí na 10 000 000km2...je to veľa a už teraz majú problémy...vieš si predstaviť, že by ich bolo 2 000 000 000 ???
no a Indii je 1,1 mld. ludi na 3 300 000 km2...len o 200 mil. menej, ale az o asi 2/3 menej uzemia...co s nimi chudakmi, ked ich uz je tolko?

Pôvodne zaslal janka - 28 júl 2010 :  19:46:17



No je to menej o 200 000 000, ale uvedomuješ si, že tí ľudia umierajú hladom ?
A keby nerobia také opatrenia, tak by ich bolo ešte viacej a nemali by kde žiť ??

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  21:14:48  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahé Božie Dieťa Blesk. Pokoj s Tebou

Často krat spominas ako riesenie antikoncepciu !

Zaujima ma, či poznas negativne následky antikoncepcie,ked ju tak odporucas ? Leboak nie, tak ako ju môžeš odporučať ? Ved tu neide ani tak o tvoje zdravie (ako aj mužske), ale hlavne o ženské. Nie,že by to nemalo následok aj na mužov, ale hlavne žena to berie, tak preto to spomínam.

Čo ak má horšie nasledky ako tzv. "preludnovanie" ???

Lebo ak áno, tak nielen že taketo riesenie je nespravne, ale odporučaš niečo, čo bude mať negativne nasledky pre čitajucich, ale aj na tvoju rodinu. Predpokladam, že aj im to odporučaš. Ak máš deti, tak to je važne tvrdenie.

Predstav si, že poradiš mnohým ženám v Číne a budu mať zdravotne problemy kvoli tvoju nazoru. Samozrejme, že máš právo na názor, ale či je správny, tak to by si mal poriadne najprv prehodnotiť. A preto si zisti najprv viac o antikoncepcie (hlavne o jej negativnych učinkov) a potom sa rozhodni, či ju budeš propagovať.

Neber to vzlom, skôr ako radu, ktorú ti este zrejme nikto nepovedal.
Prajem veľa zdravia pre rodinu, pochopenie pre tajomstvo a zmysel utrpenia ako aj pre Božie plány. Nech ťa žehná Pán a daruje svoj Pokoj +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  21:25:06  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
Drahé Božie Dieťa Blesk. Pokoj s Tebou

Často krat spominas ako riesenie antikoncepciu !

Zaujima ma, či poznas negativne následky antikoncepcie,ked ju tak odporucas ? Leboak nie, tak ako ju môžeš odporučať ? Ved tu neide ani tak o tvoje zdravie (ako aj mužske), ale hlavne o ženské. Nie,že by to nemalo následok aj na mužov, ale hlavne žena to berie, tak preto to spomínam.

Čo ak má horšie nasledky ako tzv. "preludnovanie" ???

Lebo ak áno, tak nielen že taketo riesenie je nespravne, ale odporučaš niečo, čo bude mať negativne nasledky pre čitajucich, ale aj na tvoju rodinu. Predpokladam, že aj im to odporučaš. Ak máš deti, tak to je važne tvrdenie.

Predstav si, že poradiš mnohým ženám v Číne a budu mať zdravotne problemy kvoli tvoju nazoru. Samozrejme, že máš právo na názor, ale či je správny, tak to by si mal poriadne najprv prehodnotiť. A preto si zisti najprv viac o antikoncepcie (hlavne o jej negativnych učinkov) a potom sa rozhodni, či ju budeš propagovať.

Neber to vzlom, skôr ako radu, ktorú ti este zrejme nikto nepovedal.
Prajem veľa zdravia pre rodinu, pochopenie pre tajomstvo a zmysel utrpenia ako aj pre Božie plány. Nech ťa žehná Pán a daruje svoj Pokoj +


Pôvodne zaslal rmvn - 28 júl 2010 :  21:14:48



Mne nemusíš vysvetľovať negatívne stránky antik.
Ja ju tu neodporúčam a taktiež súhlasím s tebou.
Ja sa len pýtam, či nejaké lepšie riešenie má Cirkev.
Pretože ja si iné riešenie nedokážem predstaviť (a to ani mnohí ľudia). Preto sa pýtam na názor Cirkvi, prípadne Kresťanov.
Ja taktiež nesúhlasím s katovaním nenarodených, aby sme si to ujasnili.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  23:16:11  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
keď sa pýtaš na cirkevné riešenie, tak by asi ním mohla byť častejšia abstinencia, možno až celibát, nakoniec veľa ľudí ním žije a nemuseli sa vyslovene preň rozhodnúť dobrovoľne, jednoducho sa tak okolnosti vyvinuli, že sa nimi stali.
A premnoženie ľudstva, keď teda je toto ten dôvod hrozby zániku, by sa takýto zanietenci pre vyšší cieľ záchrany rovno celej planéty mohli takto rozhodnúť riešiť a pridať k tomu i obmedzenie svojich požiadaviek na civilizovaný život v zmysle vlastníctva obrovského domu, rôznych technológií a vymožeností, ako napr. drahé autá, drahé zdravotníctvo, drahé dovolenky a pod.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  23:32:46  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
treba rozsirovat mesta? sice nie som ekoterorista, ale ak sa na problem pozriem z topologickeho pohladu, tak mesta sa rozsirovat donekonecna nemozu, pretoze povrch Zeme ma konecnu hodnotu a zaroven rast usadlosti do sirky zabera polnohospodarsku podu, pastviny atd atd, cize by coskoro nebolo kde pestovat a chovat (okrem ineho), cize je trend stavat do vysky aby sa usetrilo miesto

skor ci neskor pride vseobecnejsia regulacia ludskej populacie lebo sa premnozime a dobre vieme ze ked sa rozmnozi nejaky skodca (ludia su skodcovia) tak to ma velmi negativny vplyv na danu cast biosfery a zatial nie sme na takej technologickej urovni aby sme tento problem riesili inak

Pôvodne zaslal guest635 - 28 júl 2010 :  10:13:09



Niekedy naozaj žasnem čo hrozné z teba vylezie. Naozaj veľmi sa mi to podobá na zmýšľanie Hitlera (nechcem ťa uraziť alebo čo, ale už to je niekedy fakt moc).

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  23:37:03  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Problémy v číne sú hlavne kôli štátnemu zriadeniu. Hlad, otroctvo, bieda, to všetko je pre zlé podmienky, aké tam majú vytvorené. A regulácia obyvateľstva? V žiadnom prípade. Je to proti Bohu. V prvom rade by sa mal snažiť riešiť to štát cestou, ktorá nieje proti človeku. Potom by sa mali samotný ľudia snažiť byť zdržanlivejší, rozumnejší. No žiadne potraty, antikoncepcie..., nie všetko treba riešiť hneď čo najjednoduchšie. Treba to riešiť s rozumom. Ale problém je, že v číne život nemá veľkú hodnotu. Takže ktovie čo sa dá očakávať z moci. Už teraz sa tam dejú strašné veci...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 28 júl 2010 :  23:49:21  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
No a je to teda v prvom rade postoj človeka k takýmto hodnotám, ako cnosť, vzájomná sebaobeta z lásky k blížnemu a pod. Aký fatálny môže byť zdecimovaný postoj k vyšším hodnotám ukazuje napr. aj opis týchto osobností - keď to čítate zistíte, že sú to v podstate ranené duše:
http://res.claritatis.cz/zpravy/vatikan/helen-gurley-brownov-rozsvaka-mravn-zkzy/4010
http://res.claritatis.cz/zpravy/vatikan/wilhelm-reich-otec-sexuln-revoluce/3993

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  09:43:37  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Problémy v číne sú hlavne kôli štátnemu zriadeniu. Hlad, otroctvo, bieda, to všetko je pre zlé podmienky, aké tam majú vytvorené. A regulácia obyvateľstva? V žiadnom prípade. Je to proti Bohu. V prvom rade by sa mal snažiť riešiť to štát cestou, ktorá nieje proti človeku. Potom by sa mali samotný ľudia snažiť byť zdržanlivejší, rozumnejší. No žiadne potraty, antikoncepcie..., nie všetko treba riešiť hneď čo najjednoduchšie. Treba to riešiť s rozumom. Ale problém je, že v číne život nemá veľkú hodnotu. Takže ktovie čo sa dá očakávať z moci. Už teraz sa tam dejú strašné veci...

Pôvodne zaslal Azuritko - 28 júl 2010 :  23:37:03



no ved navrhni nejake rozumne riesenie, regulaciu obyvatelstva si zavrhol, ale alternativu si neuviedol...uvedom si ze aj zdrzanlivost je proti bohu, kedze ak si dobre spominam tak v genezis boh spomina nieco o mnozeni sa a presne to aj ludstvo robi - mnozi sa

odpoviem k tomu hitlerovi sem aby som zbytocne dva prispevky nedaval ked nemusim - spojil si dve veci ktore nemaju nic spolocne, hitler povazoval urcitu cast obyvatelstva za menejcennych a inu cast obyvatelstva za nadradenych a chcel odstranit/zotrocit menejcennych na ukor nadradenych....ja ale nepovazujem nikoho za menejcenneho ci nadradeneho a nechcem nikoho likvidovat ci zotrocit, ja povazujem druh homo sapiens za skodcov - sme jeden z mala druhov, ktori neplnia ziadnu funkciu v ekosysteme, nesluzime ako potrava pre predatorov, nie sme destruenti ani producenti, sme iba konzumenti, zo striktne objektivneho pohladu sme tejto planete iba na obtiaz - sme skodcovia

a regulaciou som nemyslel cielenu likvidaciu obyvatelstva, ale to ze ludia chudobnych castiach planety sa "zreguluju" sami, proste ked ich pocet presiahne hranicu pri ktorej uz nedokazu vyprodukovat dostatok potravin tak pomru od hladu a zlych hygienickych podmienok, to je cista matematika a statistika - vsak uvediem analogiu, po afrike behaju miliardove stada prezuvavcov, tak preco je levov ovela menej ked maju tolko potravy? no lebo keby sa zacali mnozit rychlejsie tak pozeru vsetku potravu a podochnu od hladu, preto nemaju az tak vela mladat a aj tie maju vysoku umrtnost, naproti tomu potkany - je ich viac ako ludi, ale preco nezamorili celu planetu ked maju taku obrovsku plodnost? no kvoli predatorom a co ludia? ti sa mnozia geometrickym radom, nemaju az tak velku novorodenecku umrtnost, nemaju ziadneho prirodzeneho predatora a zeru tolko, ze raz zozeru vsetko a potom vymru od hladu

toto vsetko ale nema nic spolocne s tym ako by som riesil problem preludnenia, preludnenie sa tyka najma hladu a ten je mozne riesit iba roznymi alternativnymi metodami rychleho a lacneho pestovania plodin, ale na to este nemame vyvinute technologie, ci uz preto, ze ich nemame, alebo preto ze ich mat nechceme

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  09:47:46  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

Presne si to vystihol.
A tu nemusí ísť celkom o premnoženie..stačí, keď je ľudí proste veľa a začína to mať zlý vplyv na ekológiu a tým pádom sa ľudstvo zničí a nebudú žiadny potomkovia.
Alebo užiť antikoncepciu a udržiavať ľudstvo...
Aby som to ujasnil, nejde mi o regulovanie pôrodnosti tu na Slovensku, alebo niekde v Európe, lebo my vymierame..
Ale ide o Čínu, Indiu a Afriku celkovo.
Mám taký pocit, že etika sa formuje prostredníctvom prostredia..teda je veľa ľudí, treba počet zmenšiť...príde nejaká katastrofa, ľudí je veľmi málo, tak je etická promiskuita, prípadne mnohoženstvo.
Toľko môj názor.
Pôvodne zaslal blesk - 28 júl 2010 :  10:29:30



to je priliz rasisticka predstava a ja ludi nedelim na lepsich a horsich, pre mna su vsetci horsi

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  09:53:15  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
keď sa pýtaš na cirkevné riešenie, tak by asi ním mohla byť častejšia abstinencia, možno až celibát, nakoniec veľa ľudí ním žije a nemuseli sa vyslovene preň rozhodnúť dobrovoľne, jednoducho sa tak okolnosti vyvinuli, že sa nimi stali.
A premnoženie ľudstva, keď teda je toto ten dôvod hrozby zániku, by sa takýto zanietenci pre vyšší cieľ záchrany rovno celej planéty mohli takto rozhodnúť riešiť a pridať k tomu i obmedzenie svojich požiadaviek na civilizovaný život v zmysle vlastníctva obrovského domu, rôznych technológií a vymožeností, ako napr. drahé autá, drahé zdravotníctvo, drahé dovolenky a pod.

Pôvodne zaslal juja - 28 júl 2010 :  23:16:11



to zase nie, relativne bohate krajiny nie su v sucasnosti zodpovedne ze hladomor v chudobnych krajinach; ak uz maju riesit ich problem, tak treba doniest udicu, a nie po vzore jezisa ryby (mimochodom najhlupejsi pribeh z celeho NZ, kvoli nedomyslenym dosledkom) a nie je potrebne sa vzdavat niecoho na ukor hladnych, ked ich ludia naucia ako si potravu zabezpecit, ale tu sa natiska otazka, ci naozaj bohate staty chcu (a ci to je v ich zaujme) naucit tie chudobne ako sa uzivit

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

blesk

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  11:01:18  Zobraziť profil  Pridať blesk do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Presne si to vystihol.
A tu nemusí ísť celkom o premnoženie..stačí, keď je ľudí proste veľa a začína to mať zlý vplyv na ekológiu a tým pádom sa ľudstvo zničí a nebudú žiadny potomkovia.
Alebo užiť antikoncepciu a udržiavať ľudstvo...
Aby som to ujasnil, nejde mi o regulovanie pôrodnosti tu na Slovensku, alebo niekde v Európe, lebo my vymierame..
Ale ide o Čínu, Indiu a Afriku celkovo.
Mám taký pocit, že etika sa formuje prostredníctvom prostredia..teda je veľa ľudí, treba počet zmenšiť...príde nejaká katastrofa, ľudí je veľmi málo, tak je etická promiskuita, prípadne mnohoženstvo.
Toľko môj názor.
Pôvodne zaslal blesk - 28 júl 2010 :  10:29:30



to je priliz rasisticka predstava a ja ludi nedelim na lepsich a horsich, pre mna su vsetci horsi

Pôvodne zaslal guest635 - 29 júl 2010 :  09:47:46



Ale prečo by to mala byť rasistická predstava ? Predsa ja ich nechcem zlikvidovať...ja len tvrdím, že na Slovensku nie sme premnožení, ale v časti Ázie a Afriky sú. To je fakt a nie rasizmus.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 593  ~  Člen od: 27 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 18 február 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  18:13:42  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
no ved navrhni nejake rozumne riesenie, regulaciu obyvatelstva si zavrhol, ale alternativu si neuviedol...uvedom si ze aj zdrzanlivost je proti bohu, kedze ak si dobre spominam tak v genezis boh spomina nieco o mnozeni sa a presne to aj ludstvo robi - mnozi sa

Pôvodne zaslal guest635 - 29 júl 2010 : 09:43:37



A ty si taký naivný, že si myslíš, že to je také jednoduché? Regulácia obyvateľstva povedzme antikoncepciou. Štát vydá zákon na užívanie antikoncepcie? A čo ľudia, čo ju nechcú užívať? A ako vieš, že to pomôže, že to ľudia budú robiť? Proste navrhuješ zlo, ktoré ani nemusí zabezpečiť reguláciu. A iné spôsoby ako potraty abo ešte horšie ani nepotrebujú komentár. A alternatíva nieje ľahká, ale adekvátna alternatíva je hocičo, lebo aj antikoncepcia abo iná podobná snaha je veľmi neistá. Bol by to proste risk s ľudskými životmi.
A k tej zdržanlivosti sa ani nemusím vyjadrovať. To je interpretácia hodná škôlkára. Tak sa nehraj na škôlkára, lebo neverím, že tomu nerozumieš.

citácia:
odpoviem k tomu hitlerovi sem aby som zbytocne dva prispevky nedaval ked nemusim - spojil si dve veci ktore nemaju nic spolocne, hitler povazoval urcitu cast obyvatelstva za menejcennych a inu cast obyvatelstva za nadradenych a chcel odstranit/zotrocit menejcennych na ukor nadradenych....ja ale nepovazujem nikoho za menejcenneho ci nadradeneho a nechcem nikoho likvidovat ci zotrocit, ja povazujem druh homo sapiens za skodcov - sme jeden z mala druhov, ktori neplnia ziadnu funkciu v ekosysteme, nesluzime ako potrava pre predatorov, nie sme destruenti ani producenti, sme iba konzumenti, zo striktne objektivneho pohladu sme tejto planete iba na obtiaz - sme skodcovia

Pôvodne zaslal guest635 - 29 júl 2010 : 09:43:37



Také sektárske, fantazijné subjektívne vyjadrenie. A ja s ním absolútne nesúhlasím lebo nieje striktne objektívne, ale úplne subjektívne.

citácia:
a regulaciou som nemyslel cielenu likvidaciu obyvatelstva, ale to ze ludia chudobnych castiach planety sa "zreguluju" sami, proste ked ich pocet presiahne hranicu pri ktorej uz nedokazu vyprodukovat dostatok potravin tak pomru od hladu a zlych hygienickych podmienok, to je cista matematika a statistika - vsak uvediem analogiu, po afrike behaju miliardove stada prezuvavcov, tak preco je levov ovela menej ked maju tolko potravy? no lebo keby sa zacali mnozit rychlejsie tak pozeru vsetku potravu a podochnu od hladu, preto nemaju az tak vela mladat a aj tie maju vysoku umrtnost, naproti tomu potkany - je ich viac ako ludi, ale preco nezamorili celu planetu ked maju taku obrovsku plodnost? no kvoli predatorom a co ludia? ti sa mnozia geometrickym radom, nemaju az tak velku novorodenecku umrtnost, nemaju ziadneho prirodzeneho predatora a zeru tolko, ze raz zozeru vsetko a potom vymru od hladu

Pôvodne zaslal guest635 - 29 júl 2010 : 09:43:37



Ak im nepomôžeme, tak to tak s nimi môže skončiť a aj to tak končí. A to ako stále dávaš človeka do roviny so zvieraťom, to proste ti ťažko niečo vysvetlím, kým nepochopíš, že sme čosi iné ako zvieratá.

citácia:
toto vsetko ale nema nic spolocne s tym ako by som riesil problem preludnenia, preludnenie sa tyka najma hladu a ten je mozne riesit iba roznymi alternativnymi metodami rychleho a lacneho pestovania plodin, ale na to este nemame vyvinute technologie, ci uz preto, ze ich nemame, alebo preto ze ich mat nechceme

Pôvodne zaslal guest635 - 29 júl 2010 :  09:43:37



Preľudnenie sa týka hladu?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  19:14:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
V Číne je 1 300 000 000 ľudí na 10 000 000km2...je to veľa a už teraz majú problémy...vieš si predstaviť, že by ich bolo 2 000 000 000 ???
no a Indii je 1,1 mld. ludi na 3 300 000 km2...len o 200 mil. menej, ale az o asi 2/3 menej uzemia...co s nimi chudakmi, ked ich uz je tolko?

Pôvodne zaslal janka - 28 júl 2010 :  19:46:17



No je to menej o 200 000 000, ale uvedomuješ si, že tí ľudia umierajú hladom ?
A keby nerobia také opatrenia, tak by ich bolo ešte viacej a nemali by kde žiť ??

Pôvodne zaslal blesk - 28 júl 2010 :  19:49:45



takze riesenim hladu vo svete, je regulovat porodnost, aby sa pocet ludi nezvysoval...ked dnes ma dvojica jedno dieta, prirastok je -1...tymto sposobom sa da naozaj velmi efektivne znizit pocet obyvatelstva za pomerne kratku dobu...ale ti, ktori dostali sancu zit, tym nemaju nezabezpecene vzdelanie, aby sa vedeli o seba postarat a netrpeli hladom...vyrastu z deti, ktore ziju na ukor zivotov inych deti vzdelani ludia, ktory dokazu zachranit krajinu?...dovolim si tvrdit, ze nie, lebo tato regulacia je len obycajne zbavovanie sa chudakov

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  20:15:34  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
keď sa pýtaš na cirkevné riešenie, tak by asi ním mohla byť častejšia abstinencia, možno až celibát, nakoniec veľa ľudí ním žije a nemuseli sa vyslovene preň rozhodnúť dobrovoľne, jednoducho sa tak okolnosti vyvinuli, že sa nimi stali.
A premnoženie ľudstva, keď teda je toto ten dôvod hrozby zániku, by sa takýto zanietenci pre vyšší cieľ záchrany rovno celej planéty mohli takto rozhodnúť riešiť a pridať k tomu i obmedzenie svojich požiadaviek na civilizovaný život v zmysle vlastníctva obrovského domu, rôznych technológií a vymožeností, ako napr. drahé autá, drahé zdravotníctvo, drahé dovolenky a pod.

Pôvodne zaslal juja - 28 júl 2010 :  23:16:11



to zase nie, relativne bohate krajiny nie su v sucasnosti zodpovedne ze hladomor v chudobnych krajinach; ak uz maju riesit ich problem, tak treba doniest udicu, a nie po vzore jezisa ryby (mimochodom najhlupejsi pribeh z celeho NZ, kvoli nedomyslenym dosledkom) a nie je potrebne sa vzdavat niecoho na ukor hladnych, ked ich ludia naucia ako si potravu zabezpecit, ale tu sa natiska otazka, ci naozaj bohate staty chcu (a ci to je v ich zaujme) naucit tie chudobne ako sa uzivit

Pôvodne zaslal guest635 - 29 júl 2010 :  09:53:15




sice suhlasim ked vravis ze lepsie je ludi naucit ako potravu zaobstarat nez im ju nosit a tu ma napada tiez jedno cinske prislovie ,, ked cloveku darujes rybu nakrmis ho na den, nauc ho lovit ryby a das mu potravu na cely zivot,, no moj zlaty cital si bibliu? alebo ako sa clovek ako ty co nieco take ako boh a vsetko s nim spojene zavrhuje vobec opovazuje pokusat sa o nejaku analizu biblickeho pribehu ?

k tej cine, tam oni dobre vedia ako sa uzivit no nemaju dostatok ornej pody, no to nieje ziadny dovot na regulovanie obyvatelstva, cina je jednou s najrychlejsie rozvijajucich sa ekonomik na svete, oni maju dost prostrietkou aby jedno nakupili lenze ta ich nepodarena komunisticka vlada investuje radsej miliardy do zbrani a vojska a projektou ktore ludom nepomozu ale len zabezpecia cine peknu reklamu

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 29 júl 2010 :  20:17:11  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Vyzerá to, že Čína si svojou politikou jedného dieťaťa vyrába obrovský problém so zabezpečením dôchodcov. Nebude mať na nich kto robiť.
Antikoncepčná a interrupčná mentalita spôsobuje tieto problémy aj v Európe. Zatiaľ sa to ako – tak rieši prisťahovalcami. Ale zvyšovaniu veku odchodu do dôchodku sa pravdepodobne nevyhneme.
Čína má už teraz problém s nadbytkom mužskej populácie. Mladí muži majú problém nájsť si manželku. Totiž mnohé čínske matky, keď vedeli, že čakajú dievča, šli na interrupciu. (Mať dievča je kvôli tamojším zvykom finančne náročnejšie.)
Ignorácia Božích zákonov prináša svoje neblahé ovocie nie len v duchovnom živote, ale aj vo fungovaní štátu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 2 Previous Topic: Nejaké otázky.... Téma Next Topic: politicka korektnost  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06