Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 Upaľovanie čarodejníc a pod.
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Desakralizacia kostolov Téma Next Topic: Čo sa mi páči v/na iných cirkvách
Strana: z 7

guest635

Stav: offline

Odoslaný - 20 jún 2010 :  07:58:25  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Lenže neriadil by som sa zásadou oko za oko zub za zub, lebo tú zásadu Ježiš poupravil. A tu nejde o trest smrti za jednu vraždu v afekte. V sebaobrane už vôbec nie. Ale ak je daný človek nebezpečný pre spoločnosť, a všetky snahy ako ho zastaviť zlyhali, tak trest smrti je už potom jediná možnosť. Napríklad si myslí, že taký Saddam Hussein, od toho by sa asi dalo očakávať, že väzenie by nezastavilo jeho rozkazy a podobne. Nedá sa povedať, že po smrti vplyvného vodcu všetci jeho stúpenci prestanú zabíjať. Ale už je to bez tej autority a musí sa vytvoriť nová, inak spoločenstvo padne. Takže trest smrti je tu ochranou veľa ľudí.

Pôvodne zaslal Azuritko - 19 jún 2010 :  09:03:59

:D husajna popravili v prvom rade pre "paradu" a z na druhom mieste ho popravili pre jeho zlociny

ako by si posudil ci je niekto nebezpecny pre spolocnost? ak by niekto chladnokrvne a brutalne zavrazdil povedzme niekoho s kym mal nevybavene ucty (nebolo by to v afekte), a znalci by sa zhodli, ze dalej by vo vrazeni nepokracoval, lebo by uz nemal motiv, tak toho by si neodsudil na smrt?

a cloveka ktory nikdy nikoho priamo nezavrazdil, ale povedzme ze by viedol nejaku mafiu a rozhodnutie koho zabit by nechaval na svojich "podriadenych" tak toho by si popravil? :)

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 20 jún 2010 :  08:07:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Lenže Cirkev nikdy nemala vo svojom poslaní vynášať také rozsudky, mučiť a popravovať ľudí. A ak to niekto niekedy robil, alebo akokoľvek inak sa prehrešil, mňa to od Evanjelia neodrádza.

Neviem kto boli čarodejnice. Nemuseli byť nebezpečné.

Pôvodne zaslal Dušan - 19 jún 2010 :  23:04:38

nikdo ta nechce odradzat od evanjelia, hovorime len o casti historie, minulosti

keby sme brali doslova tvoje slova o tom, ze to robili vsetko len ludia ktori boli v nezhode z Kristovim ucenim, evanjeliom, kolko tich pravych papezov, kardinalov, arcibiskuov, biskupov, knazov .... kolko tych pravych veriacich by asi ostalo ?

chcel by som byt prisediaci na bozom sude, az tam bude stat cirkev , a to myslim teraz cirkev ozaj vseobecne!, ci uz tu alebo onaku, uz len preto, ako si kazda vyklada Evanjelium podla seba

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Odoslaný - 20 jún 2010 :  08:32:16  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

Bol odsúdený za neposlušnosť- nemal svoj výklad podávať ako fakt, ale len ako svoju hypotézu, čo je aj dnes z prírodovedeckého hľadiska správne. Ďalej nejaké vydanie publikácie získal podvodom.

Pôvodne zaslal slovenka - 19 jún 2010 :  20:41:41

ja tvrdim, ze galileo bol obvineny z herezy

http:// web.archive.org/web/20070930013053/www.msu.edu/course/lbs/492/stillwell/galileo_trial_docs.html#sentence

(v linku je osmy znak medzera "http://(medzera)web.archive...", ktory treba po skopirovani CELEHO linku do zadavacieho pola odstranit, nevedel som inak zabezpecit funkcnost linku)

tu mas link na prepis zo zaznamu inkvizicneho procesu vedenemu proti galileovi, poriadne si precitaj hlavne stat VII. s nazvom sentence (rozsudok)

tie podvodne publikacie ma zaujimaju, poprosim o blizsie vysvetlenie a link, v ktorom sa to tvrdi

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 20 jún 2010 :  10:31:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
zaujmave!, skoda, ze toto niekto neprelozil, teda aspon som to nehladal, stacilo mi precitat si to i takto

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Odoslaný - 20 jún 2010 :  12:13:46  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov
Guest, neviem ti dať link. Určite si to nájdeš aj sám. A myslím, že už ani nemá význam nič dodávať.
Niektorí v tomto fóre prispievajú už mesiace, možno roky a stále nič. Asi pomôže už len Veľký Zázrak, ktorý má prísť a averíte.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 20 jún 2010 :  12:47:59  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
:D husajna popravili v prvom rade pre "paradu" a z na druhom mieste ho popravili pre jeho zlociny

ako by si posudil ci je niekto nebezpecny pre spolocnost? ak by niekto chladnokrvne a brutalne zavrazdil povedzme niekoho s kym mal nevybavene ucty (nebolo by to v afekte), a znalci by sa zhodli, ze dalej by vo vrazeni nepokracoval, lebo by uz nemal motiv, tak toho by si neodsudil na smrt?

a cloveka ktory nikdy nikoho priamo nezavrazdil, ale povedzme ze by viedol nejaku mafiu a rozhodnutie koho zabit by nechaval na svojich "podriadenych" tak toho by si popravil? :)

Pôvodne zaslal guest635 - 20 jún 2010 :  07:58:25

Nejako to moceš. V prvom rade, za jednu vraždu by bolo asi málo prípadov, ak vôbec nejaké, aby sa človek odsúdil na smrť. Taký by mal mať doživotie a hotovka - samozrejme podľa motívu a podobne. Ale ten čo vedie mafiu, by nerozhodoval koho zabiť? To také vedenie poznáš? Robte si čo chcete ale ja som šéf? A pritom vytváraš vykonštruované prípady a hovoríš, že tam by som dal alebo nedal trest smrti. Ak to nevieš, možností čo sa môže stať je nespočetné množstvo. A na dvoch prípadoch mi chceš niečo vyvracať? Pričom aj tak si sám povieš čo by som ja urobil? Ak nemáš čo povedať povedz nesúhlasím a nesnaž sa za každú cenu vložiť mi do úst čo nikdy nemusím povedať ani s tým súhlasiť (čiže kľudne v tom môžem súhlasiť s tebou ale to o čom hovoríme to nijak nevyvracia).

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 20 jún 2010 :  12:51:36  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Guest, neviem ti dať link. Určite si to nájdeš aj sám. A myslím, že už ani nemá význam nič dodávať.
Niektorí v tomto fóre prispievajú už mesiace, možno roky a stále nič. Asi pomôže už len Veľký Zázrak, ktorý má prísť a averíte.

Pôvodne zaslal slovenka - 20 jún 2010 :  12:13:46

Možno si myslia niektorý, že začnú pripsievať na katolícke fórum a Boh si ich nájde. Boh ich už našiel, ale oni si pred ním zakrývajú oči a vidieť ho nechcú (nemusí sa to týkať nikoho na tomto fóre a môže každého neveriaceho alebo zle zmýšľajúceho).

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 20 jún 2010 :  13:46:50  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Dnes sa už v pokojnej atmosfére môžeme pozerať na osobnosť Galilea a vidieť v ňom veriaceho, ktorý sa v kontexte svojej doby pokúšal spojiť výsledky vedeckých výskumov s obsahom kresťanskej viery. Pre toto si Galileo zaslúži našu úctu a vďaku

http://online.katnoviny.sk/clanok.php?id_cl=8575

svklampard

Odoslaný - 20 jún 2010 :  21:20:07  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
Čarodějnice z Amesbury

Zuzana byla dívka, která žila v Amesbury,
s jasnýma očima a řečmi pánům navzdory,
sousedé o ní říkali, že temná kouzla zná
a že se lidem vyhýbá a s ďáblem pletky má.

Onoho léta náhle mor dobytek zachvátil
a pověrčivý lid se na pastora obrátil,
že znají tu moc nečistou, jež krávy zabíjí,
a odkud ta moc vychází, to každý dobře ví.

Tak Zuzanu hned před tribunál předvést nechali,
a když ji vedli městem, všichni kolem volali:
"Už konec je s tvým řáděním, už nám neuškodíš,
teď na své cestě poslední do pekla poletíš!"

Dosvědčil jeden sedlák, že zná její umění,
ďábelským kouzlem vraj se v netopýra promění
a v noci nad krajinou létává pod černou oblohou,
sedlákům krávy zabíjí tou mocí čarovnou.

Jiný zas na kříž přísahal, že její kouzla zná,
v noci se v černou kočku mění dívka líbezná,
je třeba jednou provždy ukončit ďábelské řádění,
a všichni křičeli jako posedlí: "Na šibenici s ní!"

Spektrální důkazy pečlivě byly zváženy,
pak z tribunálu povstal starý soudce vážený:
"Je přece v knize psáno: nenecháš čarodějnici žít
a před ďáblovým učením budeš se na pozoru mít!"

Zuzana stála krásná s hlavou hrdě vztyčenou
a její slova zněla klenbou s tichou ozvěnou:
"Pohrdám vámi, neznáte nic nežli samou lež a klam,
pro tvrdost vašich srdcí jen, jen pro ni umírám!"

Tak vzali Zuzanu na kopec pod šibenici
a všude kolem ní se sběhly davy běsnící,
a ona stála bezbranná, však s hlavou vztyčenou,
zemřela tiše samotná pod letní oblohou...
Asonance

cestou hladania pravdy .......za svetlom

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 20 jún 2010 :  21:36:35  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
pesnicka je pekna

http://cs.netlog.com/go/explore/videos/videoid=cs-312036

svklampard

Odoslaný - 21 jún 2010 :  23:13:02  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
veru aj dablovi namluvi su silne :) asonance ma niektore pesnicky velmi pekne :)

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Odoslaný - 21 jún 2010 :  23:29:33  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
veru aj dablovi namluvi su silne :) asonance ma niektore pesnicky velmi pekne :)

Pôvodne zaslal svklampard - 21 jún 2010 :  23:13:02

velmi pekne a mnohe hlavne podla skutocnych pribehov, taky silny emotivny zazitok od nej je aj Matka i niektore modlitby, vsjo na youtube, z warezu mam vsetky

guest635

Odoslaný - 22 jún 2010 :  09:10:28  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal slovenka - 20 jún 2010 :  12:13:46

ano k tvojmu pristupu nie je co dodat

ja som nieco tvrdil a bolo to zavazne tvrdenie, takze som ho podlozil dokazom, s ktorym som mal dost prace ho ako tak sfunkcnit

ty si nieco tvrdila a to je tiez zavazne tvrdenie lebo si obvinila galileiho z podvodu a ani len si sa nepokusila svoje tvrdenie obhajit, ale ako obvykle vyhovorila si sa na "zatvrdnutost" a dalej sa spoliehas na zazrak; cize namiesto mozno trosku tazsej cesty ale racionalnej, sa spoliehas na lahsiu cestu ale zaroven iracionalnu

netreba zabudat ze galileimu sa v roku 1992 formalne ospravedlnil JP2 a v roku 2008 mu vztycili sochu vo vatikane a to asi nerobia vo vatikanie len tak niekomu...cize sa cirkev asi citila po tolkych rokoch trosku previnilo voci galileimu, keby galilej podvadzal, tak by to iste cirkev vyuzila na to aby sa nemusela ospravedlnovat a stavat mu sochy

guest635

Odoslaný - 22 jún 2010 :  09:16:18  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Nejako to moceš. V prvom rade, za jednu vraždu by bolo asi málo prípadov, ak vôbec nejaké, aby sa človek odsúdil na smrť. Taký by mal mať doživotie a hotovka - samozrejme podľa motívu a podobne. Ale ten čo vedie mafiu, by nerozhodoval koho zabiť? To také vedenie poznáš? Robte si čo chcete ale ja som šéf? A pritom vytváraš vykonštruované prípady a hovoríš, že tam by som dal alebo nedal trest smrti. Ak to nevieš, možností čo sa môže stať je nespočetné množstvo. A na dvoch prípadoch mi chceš niečo vyvracať? Pričom aj tak si sám povieš čo by som ja urobil? Ak nemáš čo povedať povedz nesúhlasím a nesnaž sa za každú cenu vložiť mi do úst čo nikdy nemusím povedať ani s tým súhlasiť (čiže kľudne v tom môžem súhlasiť s tebou ale to o čom hovoríme to nijak nevyvracia).

Pôvodne zaslal Azuritko - 20 jún 2010 :  12:47:59

za jednu vrazdu 1. stupna sa odsudzuje na smrt "bezne" v usa napr

to bol iba modelovy priklad, vsak kolko je zlocineckych organizacii, v ktorych vodca, prikaze niekomu zbavit sa nepohodlnych ludi, no keby ho chceli obvinit a odsudit na sude, tak na smrt by to nebolo, pretoze max spoluucast na vrazde by mu dokazali a aj to iba tazko

ja som nepovedal ze by si tak urobil, ja som sa ta pytal ci by si to tak urobil, ja ti do ust nic nevkladam, ja ti predkladam dva mozne priklady a pytam sa ako by si rozhodol...

Azuritko

Odoslaný - 22 jún 2010 :  09:43:21  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
za jednu vrazdu 1. stupna sa odsudzuje na smrt "bezne" v usa napr

Pôvodne zaslal guest635 - 22 jún 2010 : 09:16:18

Tak ale správne by sa to tak robiť podľa mňa nemalo.

citácia:
to bol iba modelovy priklad, vsak kolko je zlocineckych organizacii, v ktorych vodca, prikaze niekomu zbavit sa nepohodlnych ludi, no keby ho chceli obvinit a odsudit na sude, tak na smrt by to nebolo, pretoze max spoluucast na vrazde by mu dokazali a aj to iba tazko

Pôvodne zaslal guest635 - 22 jún 2010 : 09:16:18

No ale to je rozdiel, že prikáže zabiť a že neprikáže zabiť. A že sa to zle dokazuje? To hej, preto treba získať na svoju stranu vykonávateľov alebo ja neviem. Proste to už je vec dokazovania a možnej nespravodlivosti, že nedostane trest ktorý by si zaslúžil.

citácia:
ja som nepovedal ze by si tak urobil, ja som sa ta pytal ci by si to tak urobil, ja ti do ust nic nevkladam, ja ti predkladam dva mozne priklady a pytam sa ako by si rozhodol...

Pôvodne zaslal guest635 - 22 jún 2010 :  09:16:18

A rozhodnúť.... ak dal niekto rozkaz na zabitie veľa ľudí a robí to proste ako vplyvný mafián a nemieni s tým prestať ani vo väzení, tak si zasluhuj podľa mňa smrť.

Rímskokatolík

Ales

Odoslaný - 22 jún 2010 :  12:29:23  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
ayuritko, napadla ma etše jedna alternativa.
tak ako nevineho môžu odsúdiť na smrť, tak aj vinný si dokáže yabeypečiť nevinu, aby ho neodsudili.
rizika su totiž na obidvoch stranach, a väčšinou doplati na to aj tak nevinny, nech je to akokoľvek.

ale napada ma jedno blahoslavenstvo: blahoslavení túžiaci po spravodlivosti... takže vieme kde skončia nespravodlivo , či nevinne odsúdení, aj v prípade smrti. a etše jedna citacia, tuším od Pavla: nik nie je nevinnz, všetci sme zhrešili. takže môže to(nespravodlivé odsudenie) byť niečo, čo nám pomáha predisť očistcu. Takže ak človek je nevinne odsudený, má pred Bohom väčší zisk ako stratu, a naopak, ak je spravodlivo niekto odsúdený, môže to mať tiež dve alternaatívz, totiž ak sa uvedomí a napraví(oľutuje) alebo ... ale to už aj tak vieš kam to vedie.

a problem je teraz len to, čo je pre nas cennejšie, či to pozemske, alebo to nebeske("kto pre mňa opustí..." aj ked chapem že mne sa to dobre píše a v prípade že bz som sedel na elektrickom kresle kvôli niekomu druhému....tak neviem ako bz som sa na to poyeral. ale dufam že budem vtadz myslieť na Boha a nie na seba.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Odoslaný - 22 jún 2010 :  13:34:05  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
ales ...
v evanieliju je nieco take ako nesudte aby ste neboli sudeny.....

a to co komu je napisany pavlov list je iba opat napisane ze ak nieje kazdy bez vynni zrejme nemame pravo sudit ....a ak si prejdes dalej vies co je aj spravodlivost ...

Blahoslavení, ktorí lačnejú a žíznia po spravedlivosti, lebo oni budú nasýtení. ....spravodlivost nespociva len v tom ze je niekto sudca ale byt spravodlivi svoj zivot...co dokazuje aj verz
Blahoslavení prenasledovaní pre spravedlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo.

Ales

Odoslaný - 22 jún 2010 :  17:38:51  Zobraziť profil  Pridať Ales do zoznamu priateľov
hej, ale to nesudte neynamena že nemaju existovať sudz, a teda nikto nema byť treste stíhaný...ale o postojoch človeka, aby neposudzoval to akí druhí sú a tým pádom sa nevyvyšoval.

Dostal som ban, nereagujte na moje prispevky prosim.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 10389  ~  Člen od: 09 december 2004  ~  Posledná návšteva: 11 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 22 jún 2010 :  19:42:36  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ayuritko, napadla ma etše jedna alternativa.
tak ako nevineho môžu odsúdiť na smrť, tak aj vinný si dokáže yabeypečiť nevinu, aby ho neodsudili.
rizika su totiž na obidvoch stranach, a väčšinou doplati na to aj tak nevinny, nech je to akokoľvek.

ale napada ma jedno blahoslavenstvo: blahoslavení túžiaci po spravodlivosti... takže vieme kde skončia nespravodlivo , či nevinne odsúdení, aj v prípade smrti. a etše jedna citacia, tuším od Pavla: nik nie je nevinnz, všetci sme zhrešili. takže môže to(nespravodlivé odsudenie) byť niečo, čo nám pomáha predisť očistcu. Takže ak človek je nevinne odsudený, má pred Bohom väčší zisk ako stratu, a naopak, ak je spravodlivo niekto odsúdený, môže to mať tiež dve alternaatívz, totiž ak sa uvedomí a napraví(oľutuje) alebo ... ale to už aj tak vieš kam to vedie.

a problem je teraz len to, čo je pre nas cennejšie, či to pozemske, alebo to nebeske("kto pre mňa opustí..." aj ked chapem že mne sa to dobre píše a v prípade že bz som sedel na elektrickom kresle kvôli niekomu druhému....tak neviem ako bz som sa na to poyeral. ale dufam že budem vtadz myslieť na Boha a nie na seba.

Pôvodne zaslal Ales - 22 jún 2010 :  12:29:23

Hmm zaújmavo povedané. A znie to logicky. A myslím si, že veriaci človek ako aj ty Ales, by sa v posledných chvíľkach života vždy odovzdal plne Bohu, do jeho rúk. Aspom ja si to tak predstavujem, že keď už vie človek, alebo cíti smrť, tak už necíti krivdu, nepsravodlivosť, už sa chystá k Pánovi. U veriacich to tak často býva pred smrťou.
Ono jednoducho ale určite platí, ak má byť trest smrti, tak musí byť vytvorený v takmer dokonalých podmienkach (takmer preto, že asi nič nieje dokonalé na 100%), a preto si viem skorej predstaviť o rozhodovaní o treste smrti pre Cirkev ako pre súd štátnej moci. No nieje zaručená ani tu asi úplná neomylnosť a aj to, že sa do toho nezapojí štát či iná moc, ktorá túto vec zneužije. Ako sa stalo vlastne v inkvizícii. Úmysel bol jasný, no asi sa k nemu nepristúpilo úplne správne a začalo sa to hlavne svätskou mocou zneužívať. Preto je to otázka veľmi ťažká. Platí len, že trest smrti je niekedy žiadúci, ale ťažko sa robí spravodlivo.

Rímskokatolík

svklampard

Odoslaný - 22 jún 2010 :  21:10:46  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
sudy take ako pozname dnes ....su na zalade prava.zbierky zakonov....a ak by si isiel do inych krajin mas inu pravnu normu -preto zavisi od obyvatelstva socilaneho a nabozenskeho charakteru naroda ..s umyslom chranit ludsky zivot, majetok, a zdravie, ludsku dostojnost....samozrejme ked pojdete do arabskych krajin su zakony ovela prisnejsie ....(raz my vravel jeden kamos arab z iranu ze sa raz opil a tak ho zbili policajti, ze prvy a posledny-je tam zakaz nesmiete pit na verejnosti alebo byt opity inac mate trest)tym nechcem nic naznacovat len iny kraj iny mrav

to co sa dialo za inkvizicie je ze ste sudili ludi ...na zkalde toho ze s vami nesuhlasili v urcitych cirkevynch ustanoveniach,svetonazore ...pripadne s tym co hlasaju urcity cirkevny hodnostari ako biskupi ,pripadne co sa deje.......a to ze trestom na smrt plna bozu volu .......

spomente si na jednu vec z evanielija ked chcu ukamenovat mariu magdalenu co sa udeje .....

Azuritko

Odoslaný - 22 jún 2010 :  23:43:48  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
sudy take ako pozname dnes ....su na zalade prava.zbierky zakonov....a ak by si isiel do inych krajin mas inu pravnu normu -preto zavisi od obyvatelstva socilaneho a nabozenskeho charakteru naroda ..s umyslom chranit ludsky zivot, majetok, a zdravie, ludsku dostojnost....samozrejme ked pojdete do arabskych krajin su zakony ovela prisnejsie ....(raz my vravel jeden kamos arab z iranu ze sa raz opil a tak ho zbili policajti, ze prvy a posledny-je tam zakaz nesmiete pit na verejnosti alebo byt opity inac mate trest)tym nechcem nic naznacovat len iny kraj iny mrav

Pôvodne zaslal svklampard - 22 jún 2010 : 21:10:46

No to všetci dobre vieme. A čo teda navrhuješ? Majú sa riadiť šecia podľa teba? Alebo sa nikto nemá súdiť a zločinci nech si behajú po svete a zabíjajú? Alebo ako to vidíš?

citácia:
to co sa dialo za inkvizicie je ze ste sudili ludi ...na zkalde toho ze s vami nesuhlasili v urcitych cirkevynch ustanoveniach,svetonazore ...pripadne s tym co hlasaju urcity cirkevny hodnostari ako biskupi ,pripadne co sa deje.......a to ze trestom na smrt plna bozu volu .......

Pôvodne zaslal svklampard - 22 jún 2010 : 21:10:46

Sme..... viac zovšeobecňovať nemôžeš čo? Čo bola chyba, to bola chyba jednotlivcov, nie Cirkvi. Čo bolo spravodlivé, bolo spravodlivé a tvoje predstavy, že iba kôli svetonázoru sa za inkvizície popravovalo, to nezmenia.

citácia:
spomente si na jednu vec z evanielija ked chcu ukamenovat mariu magdalenu co sa udeje .....

Pôvodne zaslal svklampard - 22 jún 2010 :  21:10:46

No ona ešte mala šancu na nápravu a aj ju dostala. O tom istom tu hovríme. Kým je šanca napraviť sa, tak má byť človek súdom súdený iba na väzenie. Každý má dostať šancu.

Rímskokatolík

Renda

Odoslaný - 25 máj 2011 :  14:56:52  Zobraziť profil  Pridať Renda do zoznamu priateľov
citácia:
Azurítko ako by Cirkev vedená Duchom Kristovým došla k upaľovaniu ľudí?

Pôvodne zaslal Dušan - 10 jún 2010 :  22:02:00

Páč jsou v ní lidé hříšní a omylní. Upalování čarodejnic bylo ve středověku zakázáno, papež za to hrozil i dánskému králi exkomunikací, bylo to považováno za pověru. Bohužel vlivem renesance se církev "otevřela světu", tak jako dnes, někteří tuto pověru přijali. Nejvíc jich bylo upáleno v Německu a Švýcarsku, tedy protestantských zemích, asi dvě třetiny. Právě jezuité byli velkými odpůrci těchto procesů.

Renda

Krajina: Czech Republic  ~  Počet príspevkov: 140  ~  Člen od: 25 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 26 február 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Helena7

Odoslaný - 26 máj 2011 :  17:04:05  Zobraziť profil  Pridať Helena7 do zoznamu priateľov
Renda, prosim vás, ako to myslíte? Tak že čarodejnice neexistujú, že mágia neexistuje? Alebo inak to myslíte? Lebo ja bezpečne viem, že také veci boli, sú a naozaj existujú. A mágia funguje, len dosť inak než ako to ukazujú v rozprávkach.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 24 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Tomas-B

Odoslaný - 28 máj 2011 :  06:55:33  Zobraziť profil  Pridať Tomas-B do zoznamu priateľov
citácia:
A mágia funguje, len dosť inak než ako to ukazujú v rozprávkach.

Pôvodne zaslal Helena7 - 26 máj 2011 :  17:04:05

To vie podľa mna každý že tak nie, načo do toho spomínať rozprávky

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 7  ~  Člen od: 27 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Helena7

Odoslaný - 28 máj 2011 :  09:17:31  Zobraziť profil  Pridať Helena7 do zoznamu priateľov
Dobre, mladý pán, dobre. Neviem či azda na tomto fóre alebo na inom som čítala nejaký kraťunký článoček o mágii a tam bolo povedané na záver to isté, no a tak mi tá veta nejako veľmi zostala v hlave, že som to tuna použila aj ja na záver svojich slov.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 24  ~  Člen od: 24 máj 2011  ~  Posledná návšteva: 28 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: Desakralizacia kostolov Téma Next Topic: Čo sa mi páči v/na iných cirkvách  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06