Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený

Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Je omša bezcenným rituálom?
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: SVEDECTVO : ... keď sa už človek nemôže spoľahnúť Téma Next Topic: Úroky sú hriešne. Ale vždy?  

lila

Stav: offline

Odoslaný - 25 máj 2010 :  00:55:42  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
Chcela by som reagovať na to čo načal svklampard v inej téme

citácia:
je mnoho cirkvi ktore vysvetluju bibliu po svojom preto nechcem patrit ku ziadnej ....mozno okolo 30000..... rovnako vy uz nemate ucenie biblie ale ucenie ludi

Teraz si predstav. Každý človek si vysvetlí bibliu po svojom. Každý ti bude tvrdiť, že jeho vysvetlenie je správne lebo mu ho našepkal Duch svätý. Ľudí je viac ako 30000 (pripočítajme i tých čo už nie sú medzi nami). Koľko je to názorov? No JK povedal je len jedna pravda a jedna cesta. Ako mi môžeš dokázať, že práve tvoja cesta je tá, na ktorú myslel i JK? Ako ma presvedčíš, že to nie je len tvoje učenie?
citácia:
...jezis nikdy nieco nehovoril o svatej omsi ....to redukujete z jeho slov robte na moju pamiatku ....rovnako zakonitosti omse vymysleli ludia ...toboz nikdy nebola za cias jezisa -lebo sam on by ukazal co je potrebne a co sa tam ma robit ...ked si vezmem bol proti farizejom takze aj proti vtedajsiemu nabozenskemu zriadeniu -premyslene pozemske zakony ktore si navymyslali ludia -judaizmus...rovnako takto je to aj teraz premyslene pozemske zakony ludi ....ak si len vezme kolko je cirkevnych prikazani rozboli s toho cloveka hlava....

Uznávaš Bibliu. Čiže aj starý zákon. Nič ti nehovoria predobrazy v SZ. Čo na púšti keď padala z neba manna? Čo vyjadrenie Boha, že raz ľudia budú jesť chlieb Boží nie len obyčajnú mannu? Prečo Boh v starom zákone prikázal židom urobiť preňho chrám? Prečo v chráme bol obetný oltár? Prečo nakázal ako sa má v chráme správať a aké rituály majú urobiť keď vôbec do chrámu vôjdu? NZ. Prečo sám Ježiš kázal v chrámoch? Prečo povedal Panne Márii, keď ho úpenlivo hľadali, že ho mali hladať tam kde patrí v chráme, pri svojom Otcovi? Áno JK nemal rád farizejov. Nemá ich isto rád ani teraz. Sú to ľudia, ktorí chodia do kostola robia všetko ako sa má, len aby ľudia videli, ale v podstate vieru nežijú, lebo si ju vysvetľujú po svojom alebo naozaj chodia len kvôli ľuďom. Cirkevných prikázaní je 5 a vôbec neodporujú desatoru. Mimochodom cirkev založil JK.
citácia:
ano ale apostoly boli cisty a poiznali jezisa osobne ,knazi vacsinou poznaju jezisa takeho aky sa im vysveztli v smeniari -primaju len urcity pohlad....
Neverím, že niekto kto je ochotný obetovať celý svoj život Bohu, prijíma len niekoho pohľad.
citácia:
z mojho podhladu je omsa bezceny ritual ktory si ide kazdy odbit a potom dalej hresi nema to zmysel....
Ešteže len z tvojho pohľadu Pre mňa osobne to rituálom nie je. A práve som si všimla, že keď nejdem v nedeľu do kostola akosi sa mi cez týždeň nedarí. Dokonca upúšťam od niečoho čo mi pred tým nerobilo problem napr. modlitba. Veľa vecí na omši doslova preciťujem. Napr. keď kňaz povie ...hore srdcia... a my odpovieme ...máme ich u Pána... ani nevieš čo vtedy cítim.
citácia:
ludia sa hraju na svatych a potom dalej ziju svoj zivot bez dakych zmien -farizejizmus jak vysity ....a to nieje len u vas ale vo svetkych cirkvach ktore si hovoria krestania
s týmto plne súhlasím No veľa je i tých, ktorí svoju vieru berú vážne a do kostola nechodia len pre oko a svoje hriechy naozaj ľutujú a dávajú si predsavzatia.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora 

svklampard

Odoslaný - 25 máj 2010 :  03:53:57  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
ako ti dokazat obzri sa za seba a uvidis plody(skutky)sam od seba nemoze nik svedcat o sebe ...

je jasny rozdiel medzi starym a novym zakonom ..ak chces riad sa starym ...jezis praveze casto krat vycital tu pradznotu u tych co by mali ludi viest cestom duchovna ....umyvate case zvonka nie z vnutra znela jeho veta a netreba zabudat ze farizejstvo (judaizmus) bolo nabozenstvo tej doby ....neda sa priamo vraviet ze uznaval toto nabozenske hnutie ....

ale :D fakt veris ze je boh dany na urcite miesta..:D ved vsteko z neho povstalo aj peklo ..co povedal jezis ked povedal zborte chram a za 3 dni ho postavim ....

cirkev ktoru ma jezis na mysli je jeho udmi ..on je potom v kazdom veriacom ..a nemoze mat iny zaklad cirkev ako boha ....toboz nemoze stavat na cloveku ...

ved dobre ja ti tie pocity neberiem .....

cestou hladania pravdy .......za svetlom

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 25 máj 2010 :  07:40:01  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
ako ti dokazat obzri sa za seba a uvidis plody(skutky)sam od seba nemoze nik svedcat o sebe ...

Pôvodne zaslal svklampard - 25 máj 2010 : 03:53:57

Ukáž mi plody tých, čo si samy vykladajú Písmo? - Potraty, eutanázie, neviazaný sex, rituálne vraždy, samovraždy... Všetko to vyplýva z vlastného vykladania si Písma.

citácia:
je jasny rozdiel medzi starym a novym zakonom ..ak chces riad sa starym ...jezis praveze casto krat vycital tu pradznotu u tych co by mali ludi viest cestom duchovna ....umyvate case zvonka nie z vnutra znela jeho veta a netreba zabudat ze farizejstvo (judaizmus) bolo nabozenstvo tej doby ....neda sa priamo vraviet ze uznaval toto nabozenske hnutie ....

Ježiš neprišiel starý zákon zrušiť, ale naplniť. Zase tvoja nedostatočná koplexnosť.

citácia:
ale :D fakt veris ze je boh dany na urcite miesta..:D ved vsteko z neho povstalo aj peklo ..co povedal jezis ked povedal zborte chram a za 3 dni ho postavim ....

Jak dany na určite miesta? Veď ty si nedokážeš ani správne vyložiť text čo ti tu niekto píše, ako chceš potom pracovať s bibliou prosím ťa?

citácia:
cirkev ktoru ma jezis na mysli je jeho udmi ..on je potom v kazdom veriacom ..a nemoze mat iny zaklad cirkev ako boha ....toboz nemoze stavat na cloveku ...

Pôvodne zaslal svklampard - 25 máj 2010 :  03:53:57

Ježiš staval Cirkev na človeku. Máš to v Písme.

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

trishaa

Odoslaný - 25 máj 2010 :  22:01:37  Zobraziť profil  Pridať trishaa do zoznamu priateľov
myslím že to čo tu píšeš je trošku nezmyselné. píšeš že Ježiš nikdy nehovoril o svätaj omši ale ked naposledy večeral so svojimi apoštolmi tým obetoval prvú svätú omšu . Svätá omša je nekrvavá obeta kde sa kristus obetuje za nás a s nami svojmu nebeskému otcovi. Svätá omša nie je len obetou Ježiša Krista ale aj našou obetou. Čo koná Kristus, čo koná kňaz v mene Ježiša Krista , to konáme všetci spolu . Ježiš Kristus obetuje seba i nás. Okrem toho Ježiš Kristus sa nielen obetuje za nás , ale nás aj povoláva k svojmu kráľovskému stolu a dáva nám to najvzácnejšie a najdrahšie svoje vlastné telo a vlastnú krv v podobe chleba a vína. Apoštoli slávili pravidelne svätú omšu nazývanú vtedy lámanie chleba. neskôr sa to zaužívalo na Eucharistia. Takisto aj sviatosti ustanovil Kistus. Ježiš nebol proti farizejom ale naopak oni proti nemu ako aj ostatne samaritáni boli jeho najväčšími nepriateľmi. Z tvojho pohladu byť môže ale nehádž všetkým do jedného vreca myslíš si že každý kto ide do kostola na omšu vzápetí ako z neho vyjde hreší ? nehovorím že nie sú taký ľudia ale nie všetci takže nehovor v mene všetkých pretože sú ľudia ktorí vierou žijú a pre ktorých viera znamená všetko . A nie sú zase všetci čo sa hrajú na svätých.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 28  ~  Člen od: 04 december 2009  ~  Posledná návšteva: 30 júl 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 26 máj 2010 :  10:03:01  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal svklampard - 25 máj 2010 :  03:53:57

A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.
Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi."

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Odoslaný - 27 máj 2010 :  17:10:06  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
dlksie som tu nebol mal som vela povinosti a teraz k veci :

janka:

precitaj si aj stat pred tym.....

13A keď prišiel Ježiš do okolia Cezáree Filipovej, opýtal sa svojich učeníkov a riekol: Čo hovoria ľudia o mne, že kto som ja, Syn človeka? 14A oni povedali: Jedni hovoria, že si ty Ján Krstiteľ, iní, že Eliáš, a zase iní, že Jeremiáš, alebo niektorý z prorokov. 15Povedal im: A vy čo hovoríte, že kto som ja? 16A Šimon Peter odpovedal a riekol: Ty si Kristus, Syn živého Boha! 17A Ježiš odpovedal a riekol mu: Blahoslavený si Šimone, synu Jonášov, lebo telo a krv ti toho nezjavily, ale môj Otec, ktorý je v nebesiach. 18A ja ti tiež hovorím, že si ty Peter, Skala, a na tej skale zbudujem svoju cirkev, a nepremôžu jej ani brány ríše smrti; 19a dám ti kľúče nebeského kráľovstva, a čokoľvek by si sviazal na zemi, bude sviazané aj na nebi; a čokoľvek by si rozviazal na zemi, bude rozviazané aj na nebi. 20Vtedy prikázal svojim učeníkom, aby to nikomu nepovedali, že on je Kristus.

je tam dolezite to vyznanie vieri ...a koho vyznal peter? seba alebo krista ....naozaj chces stavat na petrovi? ked ho zaprel .....iny zaklad vieri ako jezis kristus neni......lebo on je ten kamen uholny .....a ako sami tvrdite ze ste cirkev kristova ked za svoj kamen povazujete petra ...

matus :7
24Každého tedy, kto čuje tieto moje slová a činí ich, pripodobním rozumnému človekovi, ktorý postavil svoj dom na skale. 25A spustil sa lejak, a prišly rieky, a zavialy vetry a oborily sa na ten dom, a nepadnul, pretože bol založený na skale. 26A každý, kto čuje tieto moje slová a nečiní ich, bude pripodobnený človeku bláznovi, ktorý vystavil svoj dom na piesku. 27A spustil sa lejak a prišly rieky, a zavialy vetry a zavadily o ten dom, a padnul a jeho pád bol veliký. 28A stalo sa, keď dokončil Ježiš tieto reči, že žasly zástupy nad jeho učením, 29lebo ich učil ako taký, ktorý má právo a moc, a nie ako ich zákonníci.

ano buduje tu cirkev na ludoch ktorym to nezjavilo ani telo ani krv ale boh...

trisha:

dam ti tu par versov z biblie podstata nieco pri mat fyzicky ale duchovne ..telo ostane tu lebo je prah ...

1Vtedy prišli k Ježišovi zákonníci a farizeovia z Jeruzalema a povedali mu: 2Prečo prestupujú tvoji učeníci podané ustanovenie starších? Lebo si neumývajú rúk, keď majú jesť chlieb. 3A on odpovedal a riekol im: Prečo aj vy prestupujete prikázanie Božie pre svoje podané ustanovenie? 4Lebo veď Bôh prikázal a povedal: Cti svojho otca i svoju mať, a: Kto by zlorečil otcovi alebo materi, nech zomrie! 5Ale vy hovoríte: Ktokoľvek by povedal otcovi alebo materi: Dar Bohu je to, čím by som ti mohol pomôcť, a nebude ctiť svojho otca alebo svojej matere. 6A tak ste zbavili prikázanie Božie moci pre svoje podané ustanovenie. 7Pokrytci, dobre prorokoval o vás Izaiáš, keď povedal: 8Tento ľud sa mi blíži svojimi ústami a rtami ma ctí, ale ich srdce je ďaleko odo mňa. 9Lež nadarmo ma ctia učiac učenia, ktoré sú nariadeniami ľudí. 10Na to si privolal zástup a povedal im: Počujte a rozumejte! 11Nie to, čo vchádza do úst, poškvrňuje človeka, ale to, čo vychádza z úst, to poškvrňuje človeka. 12Vtedy pristúpili jeho učeníci a povedali mu: Či vieš, že farizeovia počujúc to slovo pohoršili sa? 13A on odpovedal a riekol: Každá zasadená rastlina, ktorej nesadil môj nebeský Otec, bude vykorenená. 14Nechajte ich; sú slepými vodcami slepých. A keď slepý povedie slepého, obidvaja padnú do jamy. 15A Peter odpovedal a riekol mu: Vylož nám to podobenstvo! 16A Ježiš povedal: Či ste ešte aj vy až doteraz bez rozumu? 17Či nerozumiete, že všetko to, čo vchádza do úst, ide do brucha a vyhadzuje sa von do stoky? 18Ale to, čo vychádza z úst, ide zo srdca, a to poškvrňuje človeka. 19Lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, falošné svedoctvá, rúhania; 20to je to, čo poškvrňuje človeka. Ale jesť neumytými rukami nepoškvrňuje človeka.

ci ste uz vazne slepí...

Azuritko:
ak ine cirkvi ako evanielikov nazivas takto ...(uvadzam ako priklad)lebo tych cikrvi je fakt vela

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

slovenka

Odoslaný - 27 máj 2010 :  17:46:41  Zobraziť profil  Pridať slovenka do zoznamu priateľov

Je správna zásada tých kresťanov, ktorí hovoria, že nič iné nepotrebujú, len Písmo?

Takáto zásada je nelogická sama v sebe a tiež odporuje sv. Písmu.
Nikto nepristupuje k Písmu bez akýchkoľvek predchádzajúcich vedomostí. Obvykle takýto veriaci čítajú Sv. Písmo už preložené a každý preklad už je aj výkladom. Taktiež sme ovplyvnení našim jazykom, kultúrou, slovnými zvratmi a bez dlhého štúdia nijako nemôžeme pochopiť vyjadrovanie ľudí v časoch Ježišových. Ďalej tiež je známe, že nemáme originály Sv. Písma len opisy a sú tam rôzne drobné varianty. Sv. Písmo nám "nepadá z neba" do rúk, ale ho prijímame, ako nám ho odovzdáva predchádzajúca generácia.
Pri výklade Písma užívame naše vedomostí, životné skúseností a aj to, čo nám povedali druhí. Aj keď si myslíme, že to na čo sme prišli, je "len Písmo", je tam veľmi veľa toho "nášho". Preto je toľko rôznych výkladov a každý si myslí, že to, čo hovorí je len z Písma.
Objektívne a pravdivo vykladá Písmo len Cirkev, ktorá má od Krista tento dar - charizmu.

V samotnom Písme je napísané, že ho nemožno vykladať svojvoľne:
2 Pt 1,20: "Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v písme nepripúšťa súkromný výklad."
1 Tim 3,15: "...ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stíp a opora pravdy." - teda nie Písmo samé je opora pravdy, ale Cirkev! (a určite to nie sú cirkvi, ktoré menia svoju náuku, ako to chcú ľudia tej ktorej doby)
Mt 28,19: "Choďe teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého ..." - Ježiš nehovorí, že majú všetko zapísať, ale že majú učiť. Evanjeliá neboli napísané hneď po Ježišovom nanebovstúpení. Najskôr bolo vyučovanie bez Písma( Nového Zákona).

Zdá sa, že proti je-
1 Kor 4,6:"niet nad to, čo je napísané"
ale keďže napísané je najviac, musí existovať aj niečo, čo je menej! , teda nemôže byť "sola Scriptura", ale je dobré a platné aj niečo iné aj keď nemá takú váhu ako písmo.

/ citované zo str. moje nepoškvrnené srdce zvíťazí/

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 346  ~  Člen od: 07 máj 2010  ~  Posledná návšteva: 25 máj 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Odoslaný - 27 máj 2010 :  19:03:43  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:

je tam dolezite to vyznanie vieri ...a koho vyznal peter? seba alebo krista ....naozaj chces stavat na petrovi? ked ho zaprel .....iny zaklad vieri ako jezis kristus neni......lebo on je ten kamen uholny .....a ako sami tvrdite ze ste cirkev kristova ked za svoj kamen povazujete petra ...

ano buduje tu cirkev na ludoch ktorym to nezjavilo ani telo ani krv ale boh...

Pôvodne zaslal svklampard - 27 máj 2010 :  17:10:06

no, keby nebolo Pana Jezisa, nebolo by ani Cirkvi...On ju postavil prave na tom clovekovi, co Ho zaprel...niezeby, lepsieho nenasiel, On nasiel prave toho najschopnejsieho a jemu zveril ulohu ohlasovat Evanjelium, ked On odide spat k Otcovi...o ostatne sa stara Duch Svaty
keby nebolo Ducha Svateho, Cirkev by uz davno neexistovala
ak niekto ohlasuje nieco podla seba, dlho neobstoji
ty si svojvolne vykladas Pismo, vkladas do ust to, co si myslis, ze povedal ten druhy(KC)...prajem ti, aby tvoj pad na zem nebol prilis tvrdy

Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Odoslaný - 28 máj 2010 :  13:25:23  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
slova su znacky ktore maju doviest ducha ....mozu poukazat na smer ale cestou musi ist duch...

slovenka:
ako ucit ? da sa naucit spasenie? ......teda ak sa clovek nauci?bude spaseny?tak sa to neda, spasa nemoze byt nieco ucene .....
zakladas na charizme? preco nie na duchu...jezis ucil medzi inymi aj olsobodit sa od podzemskych starosti, a slova sa nedaju primat inac ako duchovne... telu nic neosozi...a to by mali hlavne ucit a nie ucit podzemskym veciam a dogmam....

ako si mam pismo vylozit ? podla niakeho ucenia? potom koho pad bude velky toho kto prima pravdu ktory sa ani nesnazi preverit si ju duchovne ale taky co ju prima rozumovo ? koho pad bude velky? ked sa iba nieco rozumovo nauci? alebo sa namaha duchovne .....

janka

Odoslaný - 28 máj 2010 :  19:00:05  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
takze, kto si vyklada Pismo spravne?...keby kazdy, kto si Pismo nejak vyklada myslel, ze si ho vysvetluje spravne, bolo by tu tolko pravych cirkvi, kolko by takych pravovernych bolo...a to je problem roznych denominacii...kazdy chce mat pravdu...ked patrim do nejakej cirkvi a nieco sa mi v nej nepaci snazim sa zacat od seba a napravat tu cirkev zvnutra a nie oddelit sa a zalozit si svoju nehriesnu a pravdivu, v ktorej casom zas bude niekto bezhriesny a zalozi si zas svoju a tak dookola...komu takato roztriestenost vyhovuje???...diablovi!
keby nebolo KC, neboli by ani ine, ktore zalozili ludia vo svojej pyche, lebo sa nemohli pozerat na hriechy inych, akokeby sami boli bez hriechu...ked sa niekto sprava ako pokrytec, mam sa este viac primknut k Bohu, modlit sa za takeho cloveka, ist mu prikladom, preukazovat mu lasku, nechat pracovat Bozieho Ducha cezo mna, aby sa takyto clovek spamatal a olutoval svoj hriech a nie otocit sa mu chrbtom, pretoze mi za nic nestoji koli jeho hriechu, co ma pohorsuje...Pana Boha tiez nase hriechy pohorsuju a nikomu sa chrbtom neotaca...co sme my lepsi ako Boh, ze si to mozeme dovolit???
odpust mi Pane, som clovek hriesny!!!

Azuritko

Odoslaný - 28 máj 2010 :  19:23:26  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
svklampard... logicky je jasné, že je len jeden pravdivý výklad Písma. Už len z letmého obzretia sú tvoje výklady úplne amatérske, a majú v sebe rozpory s inými časťami Písma, ktoré si potom vlastným výkladom nezmyselne upravíš tak, aby ti to sedelo. Ale zostaňme pri tom, že jednoducho je len jedna pravda. Ak teraz nevieš, či tú pravdu máš ty, je jasné, že si v omyle. Lebo ak by si mal 100% istotu pravdy, vedel by si to. Ale v tvojich výkladoch sú aj pre menej zainteresovaného jasné chyby. Ty si úplne mimo. Veríš iba v trojjediného Boha a zvyšok sa tápaš v rukách diabla. Točíš sa na mieste a Boh sa ti stále vzdiaľuje, aj keď by si mu mohol byť veľmi blízko. Stále máš šancu, ale čas sa kráti...

Rímskokatolík

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Odoslaný - 01 jún 2010 :  01:16:58  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
no ved prave diablovi to vyhovuje ......podla ovocia spoznate strom -viacej o kc netreba....
ja sa s vami nechcem hadat o moralnych hodnotach ....ani zakladat niaku cirkev ...to ani neni podstata jezisovho ucenia .....nehovori o naukach cirkvi ale o nauke ako zit podla boha a to je rozdiel, to ze vy si zakladate na tom ze peter bol prvy papez a na tradici je vasa vec..dovod preco na vas ludovo povedane bresem je to ze to duchovno sa vytraca....nazov temy je ze je omsa ritual ? a je ? je lebo opat ako keby ste zabili jezisa-omsa je obeta jezisa nekrvavim sposobom -tajomstvo a je to tak? je ....
premena oblatky na jezisovo telo pritom sa tam nic nestane....

azuritko ja hlavne netvrdim ze mam pravdu z dovodu aby niekto isiel za mnou ,pre mna nech su amaterske .....namaham sa duchovne sam a je napisane kto bude klopat tomu otvoria ,kto hlada najde .....neprimam iba to co povedia druhi ze musia byt vyslovene pravda a nic viac ale hladam a skumam, ak su chybi tak ich napis....

ja neviem aky mali dovod ludia zakladat cirkvi ...moc ,peniaze ,uznanie, mne je to jedno nechcem patrit do ziadnej ktoru zakladaju ludia.....najsirsia cesta do pekla

Mato

Odoslaný - 01 jún 2010 :  07:10:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

ja sa s vami nechcem hadat o moralnych hodnotach

Napriek tomu sa vsak s nami hadate a presviedcate nas o svojich bludoch. Precitajte si este raz pravidla a bud s tym prestante, alebo sa rozlucime.

citácia:

nechcem patrit do ziadnej ktoru zakladaju ludia.....najsirsia cesta do pekla

Pôvodne zaslal svklampard - 01 jún 2010 :  01:16:58

To je celkom pozitivny postreh. Dalsi logicky krok bude najst tu jedinu, ktoru zalozil Kristus.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12043  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 19 jún 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Odoslaný - 01 jún 2010 :  07:18:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
A vieš ty vôbec koľko ovocia priniesla Cirkev? Vieš koľkým ľuďom zmenila viera a príslušnosť ku katolíckej Cirkvi život k lepšiemu? Ty sa pozrieš na pár chýb jednotlivcov a hodnotíš celú Cirkev.

Veď jasné, že treba spoznávať, skúmať, jasné, že kto hľadá, nájde a ty spoznávaš, máš nájdené pred očami a aj tak ideš nie širokou, ale úplne zlou cestou. Ty vôbec nejdeš cestou čo chce Boh, čo učil Ježiš. Ty ideš cestou "sebca" a je pre teba dôležité len to čo si myslíš ty. Nič iné ťa nezaujíma. Iba ty a ty. A aké duchovné namáhanie? Myslíš, že katolíci nežijú aj duchom? Zväčša sa katolíci odovzdávajú Bohu. Ty si sa odovzdal sám sebe.

A na omši sú určite obrady, ale neviem aký je zásadný rozdiel medzi pojmom rituál a obrad...

Rímskokatolík

svklampard

Odoslaný - 01 jún 2010 :  12:49:12  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
ak by som bol sebec ani by som tu nepisal .....tak sa s vami lucim ......

Azuritko

Odoslaný - 01 jún 2010 :  19:06:28  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
SVKlampard, jedna vec je nejsť správnou cestou, a iná zostať tvrdohlavo na nej aj keď máš pred sebou informačnú tabuľu... Pred pravdou neutečieš, jedine ak do zatratenia...

Rímskokatolík

st_kuko

Odoslaný - 29 júl 2010 :  22:19:28  Zobraziť profil  Pridať st_kuko do zoznamu priateľov
K tomu asi len tolko: Apofthegmata III, kap. XVIII, str. 38:
O jednom bratrovi ŕíkali, že když byla v nedeli společná modlitba, jako obvykle vstal, aby šel do kostela. Ale ďábel ho chtél napálit a ŕíká mu: »Kam jdeš? Jdeš na chleba a víno? Jestli ti ŕekli, že je to telo a krev Kristova, nedej se vysmát.« Bratr té myšlence uveril a neodešel do kostela jako obvykle. A bratŕi na toho bratra čekali. Takový je totiž na poušti zvyk — nedélají spolčenou modlitbu, dokud všichni nepŕijdou. Když už čekali dlouho a on stále nepŕicházel, vstali a šli za ním. Ŕíkali si: »Tŕeba je nemocný, treba zemŕel.« Když prišli ké kelle toho bratra, vyptávali se ho: »Pročs nepŕišel do kostela, bratŕe?« A on se stydél jim to vyprávét. Bratŕi podali ďábelskou lest, padli pred ním a prosili ho, aby jim ten ďáblúv úklad priznal. A on jim vyprávél: »Odpusťte mi, bratŕi. Vstal jsem jako obvykle, abych šel do kostela, a špatná myšlenka mi ŕekla: „Čo jdeš pŕijímat, to není telo a krev, ale chleba a víno." Jestli chcete, abych s vami šel, uzdravte mou mysl z tohoto našeptávání.« Oni mu ŕekli: »Vstaň a pojď s nami a my poprosíme Boha, aby ti ukázal, jak tam sestupuje božská moc.« I vstal a šel s nimi do kostela. A pri modlitbe poprosili Boha za toho bratra, aby se mu zjevila moc téch tajemství. Teprve pák začali konat bohoslužbu a bratra pritom postavili doprostred kostela a on až do konce té bohoslužby neprestal smáčet svou tvár slzami. Po bohoslužbe si ho bratri zavolali a ptali se ho: »Jestli ti Buh néco ukázal, povez nám to, abychom i my méli duchovní prospéch.« A on jim začal s náŕkem povídat: »Když se dozpíval rád žalmu a skončilo ctení z učení apoštolú, byl pŕinesen evangeliáŕ. A uvidel jsem, jak se otvírá strecha a ukazuje se nebe a každé slovo svätého evangelia se menilo v oheň a dosáhlo až k nebi. Když pák to požehnaní evangelia skončilo, prišli z diakonika klerici s prijímaním svätých tajemství a ja uvidel znovu, jak jsou nebesá otevŕená a jak z nich sestupuje oheň a za tím ohnem zástupy andélú a nad nimi další dve dokonalé postavy, jejichž krásu nelze vypovédét. Jejich záfe byla jako záŕe blesku a mezi témi dvéma postavami bylo malé díté. A ti andelé se postavili kolem svätého oltáre a ty dve postavy nad nimi a to díté mezi ne. A když skončily sväté žehnací modlitby, priblížili se klerici, aby nalámali obetní chleby. A ja jsem spatŕil ty dve postavy nad stolem, jak mezi sebou chytily to díte za rúče a za nohy a mely nuž a obétovaly ho a nechaly ho vykrvácet do kalicha, který stál na svatém stole, a telo dítéte rozsekaly a položily ho na chleby a z tech chlebu se stalo telo. l Kor 5,7 l vzpomnel jsem si na Apoštola, jak ŕíká: Vždyť náš velikonoční beránek Kristus byl obétován. Když pák prišli bratŕi, aby se účastnili sväté obeti, bylo jim rozdáváno telo, a jakmile vyslovili: „Amen," stalo se v je-jich rukou chlebem.
Když jsem pŕišel k prijímaní i ja, dostal jsem telo a nemohl jsem ho pŕijmout. A uslyšel jsem ve svých uších hlas: „Človeče, proč neprijímaš? Nežádals práve tohle?" A ja ŕekl: „Smiluj se nade mnou, Pane. Nemúžu pŕijmout telo." A on mi ŕekl znovu: „Kdyby človek telo pŕijmout mohl, nacházel by tu telo, jaks ho našel ty. Ale nikdo nemúze jíst telo, a proto Pán ustanovil obetní chleby. Vždyť jako se na počátku Gn 2,7 stal Adam pomoci rukou Božích masem a Buh mu vdechl ducha Gn 3,19 zivota a mäso se vrátilo do zeme zvlášť a duch zústal, tak i Kristus dáva své mäso i s Duchem svätým a mäso zmizí v nebi a Duch zústává v tvém srdci. A tak jestlis uveril, prijmi to, čo máš ve svém srdci." A ja ŕekl: „Verím, Pane." A když jsem to ŕekl, zmenilo se to telo, které jsem mel v rúče, v chléb. Tak jsem podékoval Bohu a tu svätou obeť prijal. A jak bohoslužba pokračovala dal a klerici prišli opét na stejné místo, uvidel jsem znovu to díté uprostred mezi témi dvéma postavami a kleriky, kteŕí sbírali dary. A znovu jsem spatŕil otevŕenou strechu a božské mocnosti, jak se vznášejí do nebeských výšin.« Když to bratŕi uslyšeli, pocítili velikou lítost a odešli každý do své kelly a slávili a chválili Boha.

"Litera zabija, duch ozivuje."
"Aby vo vsetkom bol oslaveny Boh...!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 58  ~  Člen od: 21 júl 2010  ~  Posledná návšteva: 20 február 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Odoslaný - 30 júl 2010 :  12:58:03  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Ahojte svklampard.
Prečítajte si toto: http://files.zrno.meu.zoznam.sk/200000674-b4572b5512/svomsa.pps a popremýšľajte nad tým.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Odoslaný - 30 júl 2010 :  14:22:45  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
zrno to si robil sam?

Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
  Previous Topic: SVEDECTVO : ... keď sa už človek nemôže spoľahnúť Téma Next Topic: Úroky sú hriešne. Ale vždy?  
 Verzia pre tlač
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06