Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Diskriminácia a prenasledovanie kresťanov
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: VESELE VIANOCE... Téma Next Topic: vazna choroba a problem planovania rodicovstva
Strana: z 9

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2010 :  21:12:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
V spoločnosti sa vytvára fáma ako keby kresťania robili ľuďom iných názorov zle. Je množstvo vystúpení verejne známych osôb, ktoré napádajú najmä katolícku cirkev a jej predstaviteľov.

Aj keď v histórii cirkevný predstavitelia, najmä v časoch keď boli previazaný so svetskou mocou, mohli konať v niektorých prípadoch v rozpore s Kristovým učením a tým mohli privolať na katolícku cirkev nenávisť, tak v poslednom období nik v osobných skúseností nemôže voči cirkvi mať takéto výhrady.

Jednoducho nikde na svete katolícka cirkev nevykonáva činnosť, ktorá by sa dala označiť ako štátna moc a preto nemôže niesť zodpovednosť za porušovanie ľudských práv a negatívne prejavy vývoja v spoločnosti v žiadnej krajine sveta.

Na druhej strane u nás za komunizmu sa systematicky vytváral o kresťanstve obraz triedneho nepriateľa a najmä deformovanými historickými akože dôkazmi sa cirkev démonizovala. O jej členoch sa vytváral obraz ako o zaostalých ľuďoch neschopných racionálne uvažovať, alebo ich vykresľovali ako prisluhovačov imperializmu.

Na západe zase liberáli vykresľujú katolícku cirkev ako prekážku slobody a pokúšajú sa jej činnosť démonizovať na rôzny spôsob.

Preto by bolo dobre zmapovať DISKRIMINÁCIU a PRENASLEDOVANIE KRESŤANOV u nás a vo svete. aby sme ukázali kritikom, že nie my sme tí ktorí prenasledujú a utláčajú, ale že je to práve naopak !!!

P.S.:
Ak pôjde o informáciu z internetu bolo by dobre jednou vetou uviesť o čo ide a kto chce o veci získať podrobnejšie informácie uviesť linku.

Ďakujem

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora 

Evelinka

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2010 :  21:27:38  Zobraziť profil  Pridať Evelinka do zoznamu priateľov
Cirkev čaká ťažká doba, ktorá vlastne už začala (viď útoky na pápeža, pravdivé ako aj falošné obvinenia zo sexuálnych zločinov, atď.). Boh však nakoniec svoju Cirkev očistí. Avšak je čas modliť sa za Cirkev. Tí, ktorým sa modlí ľahko, ako aj tí, ktorí majú s modlitbou problémy, každý, komu nie je ľahostajná Cirkev, prosme Boha o milosrdenstvo. Už ani nie je čas na diskusie. Teraz je čas na modlitbu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 425  ~  Člen od: 30 júl 2009  ~  Posledná návšteva: 29 október 2021 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2010 :  22:35:25  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
Paci sa mi tvoja odpoved Evelinka, vsak i papez vyzval na pokanie


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2010 :  22:46:25  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
vsetko to ide dobou,

ako dlho vladla v historii cirkev a kolko (nastastie) ten komunizmus (ktory ani nebol) ???

dufajme, ze ludia nakoniec zmudreju, dospeju (len mi sa toho asi nedozijeme )


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

volsung

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2010 :  23:03:10  Zobraziť profil  Pridať volsung do zoznamu priateľov
mnuz moc cirkvy slabne... men je luto ze ona kedysi mocna ktora vysielala armady kriziakov sa dnes tazko zmieta pod utokmi ubohych novynarov pomylenych liberalov teplosov a inych individui...

http://www.bagras.sk/

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1510  ~  Člen od: 21 október 2008  ~  Posledná návšteva: 18 august 2014 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  11:09:56  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
vsetko to ide dobou,

ako dlho vladla v historii cirkev a kolko (nastastie) ten komunizmus (ktory ani nebol) ???

dufajme, ze ludia nakoniec zmudreju, dospeju (len mi sa toho asi nedozijeme )

Pôvodne zaslal Code - 18 apríl 2010 :  22:46:25



Ako aj z tohto vášho príspevku vidno silne vás ovplyvnila komunistická propaganda. Preto ste použili spojenie .."ako dlho vládla v histórii cirkev...".

V histórii keď na moc v štátoch mala väčší vplyv ako teraz katolícka cirkev nevládli pápeži a biskupi, ale CISÁRI, KRÁLI, CÁRI a pod. Takže v drvivej väčšine išlo o zneužitie moci a kresťanstvo bolo pritom zneužité. Určite pri neprávostiach v minulosti NEŠLO O NAPĹŇANIE KRISTOVHO UČENIA.

Na druhej strane komunizmom hlásaný TRIEDNY BOJ pri ktorom popravy a prenasledovanie triednych nepriateľov boli PROGRAMOVÝM ČINOM !!!
Komunisti boli z historického hľadiska pri moci krátko, ale škody na ľuďoch spáchali v takom rozsahu ako nik v histórii pred nimi.

A O TOM SA SKORO VOBEC NEHOVORÍ !!!

Iba v bývalom Sovietskom zväze išlo o desiatky miliónov mŕtvych. V Kambodži to boli 2 milióny zavraždených polpotovcami atď.

V týchto dňoch sa napríklad pripomína výročie komunistickej likvidácie reholí. Komunisti zlikvidovali tiež gréckokatolícku cirkev, atď. Myslíte, že sa to obišlo bez mŕtvych a trpiacich ?

No a teraz liberáli ktorí ovládajú moc v jednotlivých štátoch nepáchajú rovnaké neprávosti ?

Zoberte si iba vojnu v Iraku kde ide o NAFTU a nie o nejaké civilizačné ciele. Tiež sú tam milióny mŕtvych a trpiacich. Pritom rovnako ako v histórii za to, že Bush šermoval vo svojich vystúpeniach bohom muslimi pripisujú zodpovednosť za vojnu kresťanom a hromadne ich vraždia. Hádam nechcete tvrdiť, že američania vedú v Iraku náboženskú vojnu ?

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  16:33:56  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Samuel, ja som v socializme vyrástol, s Cirkvou som síce nemal kontakty, ale vďaka zahraničnému rozhlasu (RFE, VoA, DLF, BBC, atď.) ktorý som od svojich trinástich rokov počúval, som sa z vonka podozvedal dosť vecí. Dnes sa mi zdá čudné, že komunisti nenávideli Cirkev viac než chartistov. Stačí spomenúť zopár políciou zavraždených kňazov.
Nepočul som však, že po zmene systému sa niekto z nich obrátil, aby tu splácal svoj dlh ľuďom aj Bohu. Ba naopak, revolučnú zástavu akoby dnes niesli ich deti a vnuci...

Čo sa Mr. G. Busha týka, oficiálne vystupuje ako kresťan, neoficiálne je slobodomurárom v sekte Skull and Bones.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Skull_and_Bones


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  17:02:23  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
vsetko to ide dobou,

ako dlho vladla v historii cirkev a kolko (nastastie) ten komunizmus (ktory ani nebol) ???

dufajme, ze ludia nakoniec zmudreju, dospeju (len mi sa toho asi nedozijeme )

Pôvodne zaslal Code - 18 apríl 2010 :  22:46:25



Ako aj z tohto vášho príspevku vidno silne vás ovplyvnila komunistická propaganda. Preto ste použili spojenie .."ako dlho vládla v histórii cirkev...".

V histórii keď na moc v štátoch mala väčší vplyv ako teraz katolícka cirkev nevládli pápeži a biskupi, ale CISÁRI, KRÁLI, CÁRI a pod. Takže v drvivej väčšine išlo o zneužitie moci a kresťanstvo bolo pritom zneužité. Určite pri neprávostiach v minulosti NEŠLO O NAPĹŇANIE KRISTOVHO UČENIA.

Na druhej strane komunizmom hlásaný TRIEDNY BOJ pri ktorom popravy a prenasledovanie triednych nepriateľov boli PROGRAMOVÝM ČINOM !!!
Komunisti boli z historického hľadiska pri moci krátko, ale škody na ľuďoch spáchali v takom rozsahu ako nik v histórii pred nimi.

A O TOM SA SKORO VOBEC NEHOVORÍ !!!

Iba v bývalom Sovietskom zväze išlo o desiatky miliónov mŕtvych. V Kambodži to boli 2 milióny zavraždených polpotovcami atď.

V týchto dňoch sa napríklad pripomína výročie komunistickej likvidácie reholí. Komunisti zlikvidovali tiež gréckokatolícku cirkev, atď. Myslíte, že sa to obišlo bez mŕtvych a trpiacich ?

No a teraz liberáli ktorí ovládajú moc v jednotlivých štátoch nepáchajú rovnaké neprávosti ?

Zoberte si iba vojnu v Iraku kde ide o NAFTU a nie o nejaké civilizačné ciele. Tiež sú tam milióny mŕtvych a trpiacich. Pritom rovnako ako v histórii za to, že Bush šermoval vo svojich vystúpeniach bohom muslimi pripisujú zodpovednosť za vojnu kresťanom a hromadne ich vraždia. Hádam nechcete tvrdiť, že američania vedú v Iraku náboženskú vojnu ?

Pôvodne zaslal Samuel - 19 apríl 2010 :  11:09:56



Samuel, ja nechodim do skolky, som tu uz nejaky ten rok na tomto svete a mam zaujmy o ktorych vy nemate ani paru, takze ten vas vyklad beriem z rezervou

ak som napisal, ze cirkev vladla, bolo to myslene obrazne, kto myslite ze v skutocnosti tahal vtedy za tie pomyslene nitky

ale suhlasim, ze mnohokrat bola cirkev i zneuzita, mnohokrat sa sama a rada zucastnovala moci a hlavne nebolo to v duchu Kristovho ucenia.

tie poznamky cim som ovplyvneny si nechajte pre seba, nie ste jediny, ktory mozno trpel za socializmu

myslienka komunizmu, keby sa naplnila, bola by to pekna vec, ale bola rovnako zneuzita bandou jedincov, co mali moc, mnohi ludia co sa prihlasili ku komunistom, slo pre urcite idealy, ale asi velmi rychlo vytriezveli

udivujete ma svojimi otazkami, na ktore som ja nezadal ziadne priciny

to s Irakom, Busom som tu uz ja kdesi na fore vysvetloval skor, ako ste sa tu mozno vy prvykrat prezentovali svojim prvym prispevkom , takze to mentorovanie na moju adresu je zbytocne

ale tym padom sa iba potvrdilo, ze nenavist vyprovokovali sami krestania, jedno ste napisali spravne, sermovali pojmom Boh, pritom aj tamojsim domorodcom muselo dojst a rychlo, ze ije to len zastierka a ide o ich nerastne bohatstvo okrem ineho

mozno sa vari cudovat ludom, co sa vplyvom vojny dostali na same dno, ze svoj hnev obracaju na pomyslenych zastupcov nenavidenej okupacnej moci ? Plus ak sa k tomu pridaju, historicke, ekonomicke a politicke dovody, konflikt ako vysity.

Normalny sudny clovek s toho moze mat len obavy,


ale na druhej strane, krestanom bolo dane Jezisovo dedicstvo, kde sa okrem ineho vravi

Mk 13,13

no a to by vysvetlovalo vsetko, ci nie ?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  18:36:22  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
mnuz moc cirkvy slabne... men je luto ze ona kedysi mocna ktora vysielala armady kriziakov sa dnes tazko zmieta pod utokmi ubohych novynarov pomylenych liberalov teplosov a inych individui...

Pôvodne zaslal volsung - 18 apríl 2010 :  23:03:10



velka pravda, dokonca si anglicania dovolia proti nemu vzniest obzalobu ako proti nejakemu diktatorovi bananovej republiky, ci ked sa vatikan neuzna oficialne ako stat, ci ked si dnes otvoria s prepacenim hubu na spacir politici ktori su ti posledny co na to maju pravo, svet je naruby

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  21:06:53  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Vážený Code prepáčte ak som sa Vás dotkol, ale používate zjednodušenia, ktoré vyvolávajú určité spomienky na komunizmus.

Zo všetkým čo píšete by sa dalo súhlasiť ale predsa dovoľte aspoň dve poznámky:

1. Z vášho tvrdenia :"...ak som napisal, ze cirkev vladla, bolo to myslene obrazne, kto myslite ze v skutocnosti tahal vtedy za tie pomyslene nitky"

vyplýva, že predsa to len bola cirkev. Ja ako poznám vecí z vlastných skúseností tak o všetkom vždy rozhodujú konkrétny ľudia a tí môžu pri mocenských bojoch použiť aj nejaké spoločenstvá, v ktorých majú vplyv. Tak iste bola do takýchto mocenských bojov jednotlivcami zatiahnutá aj cirkev, ale ako ste to výstižne ďalej uviedli "...mnohokrat bola cirkev i zneuzita.." Ja by som upresnil, že VŽDY bola zneužitá, lebo Kristus povedal - moje kráľovstvo nie je z tohoto sveta !!!

2. Neviem čo ste mysleli tým, že "...myslienka komunizmu, keby sa naplnila, bola by to pekna vec". Ak ste mysleli to o beztriednej spoločnosti, kde sa každý bude mať už na zemi ako v raji. Tak takéto utopistické myšlienky nie sú originálne komunistické, ale sa vyskytujú v mnohých detských rozprávkach. Žiaľ realita je už iná.
Ostatné komunistické myšlienky však boli už tragické.

Ak hovoríte, že už nechodíte do škôlky možno poznáte ten vtip keď sa pýtali rádia Jerevan či v komunizme budú mať ľudia peniaze.
Rádio Jerevan im odpovedalo, že niektorí áno a niektorí nie.


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  21:44:59  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
myslienka komunizmu keby sa naplnila bola by to pekna vec ? zamyslite sa nad tym ako vlastne by mal komunizmus fungovat, aj keby ludia neboli skorumpovany a suhlasili by s tym, tie zakladne myslienky su nerealizovatelne, a to ani v rozpravke

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  22:31:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Informácie o prenasledovaní kresťanov sa dajú nájsť na nasledujúcich stránkach:

http://mucednici.prayer.cz/pnp.php

http://prayer.cz/index2.php

http://csi-cr.cz/

Čo sa týka komunizmu, tak ten bol katolíckou Cirkvou odsúdený už v 19. storočí, teda skôr, než sa niekde stihol dostať k moci...

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 19 apríl 2010 :  22:39:29  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Je zaujímavé, že komunizmus, tento mesiánsky systém nevymysleli robotníci & roľníci, ale sekta iluminátov.

Somálsko dnes:
http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/bude-somalsko-vycisteno-od-krestanu/3793?PHPSESSID=ca393c2a93f806fada25d905dcf1bd7d


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  09:13:07  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
60 miliónov ľudí umrelo za 70 rokov komunizmu len v Rusku,
tak čo to tu hovoríte o jednotlivcoch, ktorí zneužívali idei komunizmu.
Veď to bola mašinéria, ktorá systematicky odstraňovala jednu spoločenskú vrstvu za druhov.
Od sedliakov, z ktorých urobili kulakov , cez inteligenciu až po cirkev.

A toľko zrna mali, že z chrámov sýpky postavali
A napriek toľkým skladom trpel národ hladom.
5 miliónov Ukrajincov zomrelo na hlad, za toho komunistického blahobytu

Dušan, s tebou súhlasím, keď si prečítaš knihu Solženicyna - Dvesto rokov spolu, tak ten komunizmus ma celkom iný náboj. Nikdy som nevedel pochopiť, ako môže niekto vykantriť vlastný národ, teraz som to už pochopil.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  09:34:21  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
kazdy trochu scitany clovek vie kto vymyslel komunizmus a kto hlavne za tym stal, zidia ! -

veriaci -

rovnako nemozeme kolektivne hadzat vsetkych do jedneho vreca, to mozeme potom aj vsetkych veriacich, nemyslite ? a to hovorim napriek tomu, ze nasa rodina bola znacne sikovana starym rezimom, ale boli medzi nimi ludia, ktrori nam velmi pomohli a mali stranicke knizky, co strasne lutovali, idealy

ano ma to nadych utopie, raja keby sa to podarilo, no a co ponuka cirkev, nie je to tiez len utopia v inom ?

ludske obete sa vlecu historiou celeho ludstva, pretoze vzdy sa najde niekto, co vymysli, preco vykantrit tych druhych, vzdy bol niekto kto hlasal ze jeho viera, ideologia je ta prava a jedina

ja som vam ponukol riesenie vysvetlenia prenasledovania krestanov, mate ho dane samym Kristom, tak preco vas to zaraza, poburuje a davate tu vseliake odkazy ?

Boh to tak chcel a tak bude!




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  09:49:52  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Omyl, boli to ateisti, väčšinou chazarského pôvodu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  10:12:27  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
kazdy trochu scitany clovek vie kto vymyslel komunizmus a kto hlavne za tym stal, zidia ! -
veriaci -
rovnako nemozeme kolektivne hadzat vsetkych do jedneho vreca, to mozeme potom aj vsetkych veriacich, nemyslite ? a to hovorim napriek tomu, ze nasa rodina bola znacne sikovana starym rezimom, ale boli medzi nimi ludia, ktrori nam velmi pomohli a mali stranicke knizky, co strasne lutovali, idealy

ano ma to nadych utopie, raja keby sa to podarilo, no a co ponuka cirkev, nie je to tiez len utopia v inom ?

ludske obete sa vlecu historiou celeho ludstva, pretoze vzdy sa najde niekto, co vymysli, preco vykantrit tych druhych, vzdy bol niekto kto hlasal ze jeho viera, ideologia je ta prava a jedina

ja som vam ponukol riesenie vysvetlenia prenasledovania krestanov, mate ho dane samym Kristom, tak preco vas to zaraza, poburuje a davate tu vseliake odkazy ?

Boh to tak chcel a tak bude!

Pôvodne zaslal Code - 20 apríl 2010 :  09:34:21



Milý Code dovoľte niektoré upresnenia,

Šlomo Sand profesor súdobých dejím na Telavivskej univerzite v knihe The Invention of the Jewish People (Vymyslenie židovského národa) odmieta teóriu, že židia boli rozohnaní po svete a teraz sa vracajú do svojej pôvodnej krajiny.
Väčšina tých čo sa hlásia k židom po svete NIE SÚ ŽIDIA. Preto aj ich obviňovanie, že vymysleli komunizmus je NEPRAVDIVÉ ! Boli to slobodomurári a nie židia !!!

Druhé upresnenie. To, že Vám niekto za komunizmu s komunistov pomohol nie je svedectvom o tom, že komunizmus ako idea bol dobrý. DOBRÍ BOLI TÍ ľudia čo Vám POMOHLI !!!

Cirkev sa k pozemskému životu stavia racionálne NESĽUBUJE raj na zemi. Dáva iba návod ako život na zemi urobiť KRAJŠÍ ak budeme žiť podľa Kristovho učenia !!!
Raj sľubuje po smrti a v to všetci dúfame a nemôžeme tým nikomu okolo seba UBLÍŽIŤ !!!

No a posledná poznámka. Váš citát so sv.písma Marek 13,13 ste vytrhli s kontextu. Tam sa totiž popisuje druhý príchod Ježiša Krista na konci vekov a to nemusí znamenať, že ide o súčasnú situáciu aj vo vzťahu k uvedenému citátu.
Kresťania majú povinnosť budovať svet v láske a vzájomnom porozumení a tam nemá miesto neoprávnené osočovanie kresťanov. Preto je úplne normálne, že sa proti nemu MUSIA BRÁNIŤ, lebo ak by sa nebránili mohli by pomýliť mnohých, ktorí nepoznajú pravdu !!!
Aj Kristus keď mu pred Pilátom dali facku povedal PREČO MA BIJEŠ !!! A trval na svojej pravde !!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  10:50:50  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
citácia:
Omyl, boli to ateisti, väčšinou chazarského pôvodu.

Pôvodne zaslal spiscom - 20 apríl 2010 :  09:49:52



,

asi by ste si mali najst zoznam predstavitelov zidov revolucneho ruska

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  10:55:56  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
citácia:
!

Druhé upresnenie. To, že Vám niekto za komunizmu s komunistov pomohol nie je svedectvom o tom, že komunizmus ako idea bol dobrý. DOBRÍ BOLI TÍ ľudia čo Vám POMOHLI !!!






a to ste kde nabrali?, ze tvrdim, ze komunizmos bol dobry ??

- komunizmus tu nikdy nebol, stale si pletiete pojmy
- ja som sa vyslovil, ze myslienka ktora mala predstavovat komunizmus by nemusela byt zla ako ani myslienka co hlasa krestanstvo, zatial su to ale len utopisticke myslienky, nic viac

- nesnazte sa mi tu vkladat slova, ktore som nikdy nepovedal




 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  11:39:41  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
citácia:
60 miliónov ľudí umrelo za 70 rokov komunizmu len v Rusku,
tak čo to tu hovoríte o jednotlivcoch, ktorí zneužívali idei komunizmu.
Veď to bola mašinéria, ktorá systematicky odstraňovala jednu spoločenskú vrstvu za druhov.

Pôvodne zaslal spiscom - 20 apríl 2010 :  09:13:07




Velky pocet nie je nijaky argument, ani ked su to miliony.

Pripustame, ze miliony veriacich nadobudli svojim „rozumom“ istotu o Vasom Bohu a ine miliony ludi nenadobudli istotu o Vasom Bohu, ale o inych bohoch.

Miliony veriacich mali klamne predstavy o carodejniciach, asi 70 milionov Nemcov sa sklamalo vo svojej viere v Hitlera.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  12:14:00  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Ty si pako, uvedomuje, si že tento počet je viac ako 10 krát vyhladenie Slovenského národa.

Ale na množstve nezáleží, to mi niečo pripomína.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  12:20:31  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
chlapce, ak nechapes pointu prispevku, tak sa na to niekoho spytaj, mozno ti to vysvetli, tak si utri nos a chod


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  12:28:35  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
Dlhy cas boli gulagy, cistky, perzekucie a nasilne presidlovania charakteristikou sovietskeho rezimu, ale sa skoncili a pri nich nezahynulo ani zdaleka 60 milionov sovietskych obcanov; to je jedna z legiend, na ktorej si Vy pochutnavate.Na takyto pocet mŕtvych bol potrebny fasistickonacisticky sposob vedenia totalnej vojny proti civilnemu obyvatelstvu.

Ukrutnost diktatora odsudzujem takisto ako to urobili osnovatelia odhaleni 20. zjazdu KSSZ pod vedenim Chruscova. Ich potomkom patri pokracovanie hodnotenia – samozrejme, nesmu klamat. Tiez citam a cital som Jeden den Ivana Denisovica a inu literaturu o tejto teme. Ziskal by niekto dojem, ze to bol vyvrazdovaci tabor nacistickeho typu? .

Treba si vytvorit svoj nazor, nie len preberat hluche prehnane cisla, to tu kde kto hadze aj o zlocinoch krestanov a suhlasite s nimi?

Svoj nazor si robim na zaklade takych clankov, ako je rozhovor vyznamneho francuzskeho politika, ktory bol o.i. ministrom zahranicnych veci, Rolanda Dumasa, s redaktorom novin Rossijskaja gazeta ( http://www.halonoviny.cz/index.php?id=83935); suhlasim s kazdou vetou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  12:44:32  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
60 miliónov ľudí umrelo za 70 rokov komunizmu len v Rusku,
tak čo to tu hovoríte o jednotlivcoch, ktorí zneužívali idei komunizmu.
Veď to bola mašinéria, ktorá systematicky odstraňovala jednu spoločenskú vrstvu za druhov.

Pôvodne zaslal spiscom - 20 apríl 2010 :  09:13:07




Velky pocet nie je nijaky argument, ani ked su to miliony.

Pripustame, ze miliony veriacich nadobudli svojim „rozumom“ istotu o Vasom Bohu a ine miliony ludi nenadobudli istotu o Vasom Bohu, ale o inych bohoch.

Miliony veriacich mali klamne predstavy o carodejniciach, asi 70 milionov Nemcov sa sklamalo vo svojej viere v Hitlera.

Pôvodne zaslal Code - 20 apríl 2010 :  11:39:41



,, ak zomrie jeden clovek je to smutne, ak miliony je to statistika,,

j. v. stalin

myslim ze netreba viac dodat

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  12:57:53  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov


smutne ale jeden z vyrokov, ktory sa ujal

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 20 apríl 2010 :  14:13:48  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
Code: Prepáč, no poopravím Ťa. Argumentácia počtom, teda Argumentum ad numerum (ďalej AaN) je chybná, no to, na čo Ty ukazuješ nie je AaN. Čo píšeš o Bohu, čarodejniciach a Hitlerovi, v tom prípade ide o skutočnú AaN a tam máš pravdu, no tu nie.

AaN tvrdí, že je niečo pravda, lebo v to verí, alebo si to myslí veľké množstvo ľudí. Čo sa ale týka počtu obetí komunizmu, tak tu nejde o počet stúpencov tejto ideológie, ale o počet obetí, teda o reálny následok tejto ideológie a toto číslo dôležité je.

Totiž, pokiaľ by bolo nevinných obetí napríklad 100, môže niekto tvrdiť, že sa jednalo len o nejakú úchylku pár ľudí, avšak pri desiatkach miliónov obetí (celkovo zrejme okolo 100 miliónov, najmä v Sovietskom zväze, Číne a v Kambodži) sa toto už tvrdiť nedá.

PS: Boli tu snahy o porovnanie kresťanstva a komunizmu, že oboje má krásne ideály - ibaže, kresťanstvo sa snaží urobiť ľudí lepšími, no raj sľubuje až po smrti, nie na tomto svete, kdežto komunizmus ho sľubuje už tu, čo je zásadný rozdiel.

citácia:


- komunizmus tu nikdy nebol, stale si pletiete pojmy

Pôvodne zaslal Code - 20 apríl 2010 :  10:55:56



Toto je pravda, ALE: socializmus, ktorý bol či už v ČSSR, ZSSR, alebo v Číne, bol práve predstupňom komunizmu. Bol snahou o zavedenie komunizmu a keďže bez tohto predstupňa je zavedenie komunizmu nemožné, tak obete socializmu môžme brať tak, ako by to boli obete komunizmu.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: VESELE VIANOCE... Téma Next Topic: vazna choroba a problem planovania rodicovstva  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06