Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Teológia tela - otázky
 Skodlivost antikoncepcie
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: ČISTOTA? hmm.. Téma Next Topic: Prehnaná
Strana: z 3

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2010 :  03:19:18  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Prispevok bol povodne reakciou v teme http://www.kredo.sk/bforum/topic.asp?TOPIC_ID=2727
----------

Drahé Božie Dieťa "Petulo". Pokoj s tebou

Zaujímavá otázka, pretože naozaj je menej preferovaná ako iné, avšak odpoved by mohla byť v podstate rovnaká ako pri bežných odpovedí na antikoncepciu. Ale či je to naozaj , tak to zistíme z viacerých príspevkoch.
Skôr ako by som sa vyjadril k danej otázke a to jasnou a konkrétnou odpovedou, tak by som chcel poukázať na veľmi dôležitú poznámku ohľadne tvojej poslednej vety : "v tomto pripade, ked sa jedna o jednorazovu liecbu, no predovsetkym nezabrani oplodneniu ani usadeniu opodneneho vajicka - lebo nema akemu, kedze dana zena je sexualne zdrzanliva az do svadby."

To, čo si napísal, že nezabráni oplodneniu vačíčka,tak to nie je najväčšie nešťastie antikoncepcie, pretože antikoncepcia nie len že bráni počatiu, ale aj škodí zdraviu a to je v tomto prípade dôležitejšie. čiže ani lekársky predpis nemôže byť v tomto prípade ako dôvod na užitie, aj ked len jednorazovo. Aj jednorazovo škodí zdraviu !

Tak ako prezervatív aj ostatné antikoncepčné prostriedky sú škodlivé na zdraví a tak nemožno hovoriť o lekárskych odporučaní ako o niečom, čo je na 100% správne a lepšie ako neužiť atikoncepciu.

Konec koncom je otázne, či nezabráni užitie antikoncepcie (hoc aj jednorazovo) počatiu, ked je škodlivá. Pretože aj ked počne až po svadbe, ktorá bude napr. až po 5 rokoch od užitia, tak je otázne, či nepoškodí ženské orgány natoľko, že sa to prejaví pri skutku oplodniť vajíčko a to bud tým, že sa vajíčko ženy neoplodní alebo oplodní, ale účinok antikoncepcie bude skôr abortívny, čiže plod zničí (usmrtí). Kto môže dokázať, že takáto antikoncepcia nemá takéto silné účinky, ked je známe, že niektoré sú abortívne.!

Viac na : http://blog.tyzden.sk/rmvn/2010/04/12/prezervativ-%e2%80%93-kondom-%e2%80%93-prostriedky-zabranujuce-pocatiu-antikoncepcia-najvacsie-klamstva-v-oblasti-sexuality/

Zatiaľ toľko. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora 

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2010 :  08:08:15  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Aj jednorazovo škodí zdraviu !

Ako presne jednorazove pouzitie skodi zdraviu?

citácia:

Tak ako prezervatív aj ostatné antikoncepčné prostriedky sú škodlivé na zdraví a tak nemožno hovoriť o lekárskych odporučaní ako o niečom, čo je na 100% správne a lepšie ako neužiť atikoncepciu. [/b]

Ako presne skodi prezervativ na zdravi?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2010 :  14:17:08  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
HORMONÁLNA ANTIKONCEPCIA – „Z pohľadu biológa sú účinky hormonálnej antikoncepcie hrubým zásahom do prirodzeného hormonálneho cyklu ženy, ktorý je jej základným biologickým rytmom.

Skalní obhájcovia tejto antikoncepčnej metody vypočítavajú jej najrôznejšie vedľajšie priaznivé účinky, ale neuvádzajú jej nepriaznivé účinky. Napr : uvádzajú, že znižuje výskyt nezhubných nádorov pŕs, avšak neuvádzajú, že zvyšuje výskyt zhubných nádorov (karcinomu) pŕs.“
----
Tzv. „MINIPILULKA“ – „Z vedľajších účinkov je v popredí nepravidelné krvácanie a nepravidelný cyklus.“ (MUDr. Oldrich Pšenička, CSc. / „Sexuálna výchova v rodine“)
----


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 15 apríl 2010 :  14:31:42  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
PREZERVATÍV :
http://blog.tyzden.sk/rmvn/2010/04/12/prezervativ-%e2%80%93-kondom-%e2%80%93-prostriedky-zabranujuce-pocatiu-antikoncepcia-najvacsie-klamstva-v-oblasti-sexuality/

Výňatok, ktorý upresňuje škodlivosť na zdraví: okrem alergie na gumu,je oveľa väčšie riziko (až 4O%), že sa partner nakazí HIV (AIDS), ked má druhý partner túto chorobu.

Taktiež si treba uvedomiť, že ked dôjde ku krvácaní (hoc aj maličkom), čiže pri poranení pohlavných orgánov, tak chemické látky prezervatívu, sa dostanú do rany a hrozia okrem infekcii, aj horšie nákazy. Predstavte si, že sa poraníte (krvácate) a namiesto obväzu, si dáte gumenný náplast. Čo myslíte, aké choroby dostanete ? (to by vedeli skôr povedať lekári !)

Prezervatív nie len svojou matériou, ale aj priepustnosťou je zavádzajúci a preto dochádza kpoškodeniu zdraviu. V skutočnosti nie je ochranou, ale falošným prostriedkom na zneužívanie ľudskej nevedomosti a ľahostajnosti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2010 :  11:51:54  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Ohladom hormonalnej antikoncepcie, jej mechanizmus je trosku zlozitejsi ako "hruby zasah do prirodzeneho cyklu", v niektorych pripadoch prave naopak, prirodzeny, hrubo naruseny cyklus upravuju. O tom ale teraz nechcem pisat.

Ide mi o to, ze bojovat proti akemukolvek pouzitiu hormonalnej liecby(teraz hovorim o pouziti NIE za ucelom zabraneniu pocatia) argumentami o jej potencionalnej skodlivosti je presne to iste, ako bojovat proti pouzitiu antibiotik, pre ich mozne vedlajsie ucinky. Kazdy liek ma okrem ziaducich, aj neziaduce ucinky a vzdy sa zvazuje tzv. "risk/benefit ratio", teda ci mozny zisk liecby prevysuje mozne riziko.

Problem antikoncepcie spociva niekde celkom inde. Aj keby bola zdravotne uplne bez vedlajsich ucnkov, stale bude zla. Skuste svoje studium zamerat tymto smerom, trebars si zozente tu uz spominanu knihu od Christophera Westa. Dovtedy prosim menej piste a viac citajte.

K tym argumentom o prezervative sa nejdem podrobne vyjadrovat, su mierne povedane naivne. Len tolko, ze hoci je alergia na latex mozna, pri styku latexu s otvorenou ranou nedochadza k prenosu ziadnych strasnych chorob. To by ich (tie strasne choroby) musel dostat kazdy jeden operovany pacient, ktoremu chirurg vklada latexove rukavice priamo do otvorenej rany.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2010 :  15:11:45  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Ja si tiež myslím, že s antikoncepciou ako liekom je to tak, ako napr. aj s chemoterapiou, ktorá sama o sebe zabíja bunky, a má naozaj veľa vedľajších účinkov, ale keď vieme, že môže naozaj pomôcť, tak sa pacientom chorým na rakovinu predpisuje.. teda vtedy keď nie sú pochybnosti o tom, že sú chorí a táto liečba by mohla byť účinná... a tak aj keď hormonálna liečba je tá ktorá môže pomôcť, lebo niet pochýb o tom že ten človek je chorý, tak prečo aj takto nepomôcť aj napriek nežiaducim a vedľajším účinkom liekov.... (?)
Žiaden lekár, ktorý skutočne chce pacientovi pomôcť, by mu nedával lieky, ktoré by ho mohli natrvalo poškodiť, a keď áno, tak minimálne a len preto že chce pomôcť a inak to často nejde ako predpísaním aj takýchto liekov.
Btw.. každý jeden pacient reaguje na lieky inak, je to prísne individuálne, takže niekoho môže zabiť napr. penicilín a iný zase môže pojesť všeličo a nedostane vedľajšie účinky.
+

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 16 apríl 2010 :  17:59:51  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahí bratia a sestry ........Pokoj a vnímavosť Ducha Svätého,nech je medzi nami.

Predovšetkým dakujem za vaše názory ako aj skúsenosti zo života. Zaiste sú pre všetkých dobré na zváženie a verím, že človek si sám poskladá mozaiku v tejto veci.

Kedže máte skúsenosti v tejto oblasti, zaujíma ma Váš názor na istú teoriu vzhľadom na škodlivosť prezervatívu :

Skôr ako budete čítať, pokúste sa vnímať tieto príklady nie len z pohľadu toho, čo by ste mohli vidieť voľným okom, ale hlavne to, čo nevidíme voľným okom a predsa sa to deje.
Podobne ako pri vnímaní duchovných vecí: napr. Duch Svätý a jeho charizmy, či dary sú oveľa reálnejšie (pričom ich nevidíme okom, ako halucinácie, ktoré vidíme vlastným okom a predsa vieme, že nie sú skutočné.

Predstavte si 2 spôsoby užívania gumenného latexu pri styku s krvou človeka:
1. PRI OPERÁCII :
sa používajú gumenné rukavice, pričom sa dostávajú do styku s krvou pacienta a táto krv ostáva v tele pacienta (nie všetka, ale predsa).
Pozrime sa na to, čo sa deje pri styku rukavíc s rukami, operačnými pômockami (skalpel, svorka, ...):
Pri styku s rukami, vzniká teplota medzi nimi príklad: 5-10 C. Pri dotyku s pomôckami v menšej teplote.
Ked sa dostane do styku guma s krvou pacienta pri bežnom použití, tak pochopiteľne trením vzniká väčšia teplota ako bez použitia. Tie teploty nie sú až také veľké, ale práve čím väčšia teplota, tým väčší únik chemických látok z gumy a to do krvi človeka.

2. POČAS POHLAVNÉHO STYKU : guma prezervatívu sa v ženskom pohlavnom orgáne dostáva do styku s citlivou časťou maternice, ktorá sa môže poraniť. Trením prezervatívu (gumy) vzniká väčšia teplota ako pri operácii a to napr: 10-20 C.
Ked pri takej teplote guma vypúšťa chemikálie ešte vo väčšej miere, o čo viac vznikajú riziká ?

Kto by si nevedel predstaviť o aké chemikálie ide, tak stačí si urobiť menší pokus: zapalte gumu (prezervatívu alebo rukavice) a nie lenže uvidíte, ale aj pocítite, čo to je.

Ešte raz pripomínam, že ide mi skôr o váš názor na danú teoriu a nie o to, že by som vám chcel vnucovať svoje názory, aby ste im verili. Tým by som chcel spolu s Vami zvážiť možnosti, s ktorými ste sa možno nedostali do styku.

Dakujem vopred za vaše názory na daný príklad. Prajem požehnanú prácu s Duchom Božím. +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2010 :  11:51:06  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Neviem sa vyjadriť a v postate to akosi nepotrebujem riešiť. Duch Svätý v tomto odmieta so mnou spolupracovať

(rmvn, keby si skôr odpovedal na tému o tej charizmatickej obnove v Duchu Svätom a o tých daroch možno by to bolo osožnejšie...)
+

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 apríl 2010 :  15:45:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Drahy rmvn,

Vase myslienkove experimenty su sice podnetne, ale opat velmi naivne. Teplota ludskeho tela je 37 stupnov. Ked sa podla vas pri pohlavnom styku zohrieva trenim prezervativ o 20 stupnov, musel by mat vyslednu teplotu 57. Musim to napisat trosku polopate, skuste sa dotknut penisom niecoho s teplotou 60 stupnov a povedzte mi, ako ste to vnimali a potom mozeme pokracovat v myslienkovom experimente.

Naopak pocas operacie sa pouzivaju aj tzv. horuce rusky, kedy chirurg vklada do rany rusku zohriatu aj na viac ako 70 stupnov a tym vyvolava koagulaciu krvi a zastavuje krvacanie. Vtedy su jeho rukavice skutocne zohriate a k ziadnym strasnym ochoreniam nedochadza.

Posudzovat skodlivost niecoho tym, ako to smrdi, ked to hori, tak to uz je naozaj vrchol naivity. Skusili ste niekedy ovonat obycajny penicilin? A to nehovorim, ako by to smrdelo, keby ste ho zapalili. A co take olomoucke syrceky? Tie by museli byt smrtelne nebezpecne...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 18 apríl 2010 :  03:17:51  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahí bratia a sestry ... Pokoj Vám

Dakujem za Vaše názory. Nech nás žehná Pán a daruje pokoj +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  13:23:43  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
rmvn...mato velmi jasne a zrozumitelne poukazal na nedostatky v tvojich tvrdeniach, viac k tomu niet co dodat, mozno iba tolko, ze treba si niekedy dany problem prestudovat a az potom sa vyjadrovat, lebo inak sa moze stat ze dopadnes tak ako si dopadol v tejto diskusii

teraz este nieco ine - pouzil si nejaku analogiu (podobenstvo) o tom co vidime a co nie, tak predovsetkym oko je senzor, cize zaznamenava udaje, ale udaje interpretuje mozog a teda mozog vytvara obraz, oko nie; pisem to preto, lebo halucinacia vznika v mozgu, a oko sa vobec nepodiela v zaznamenavani halucinacie, a to aj preto lebo halucinacia neexistuje mimo naseho mozgu (podobne funguju aj opticke fenomeny - napr fata morgana, duha, halo a rozne ine)

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  14:29:36  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
rmvn...mato velmi jasne a zrozumitelne poukazal na nedostatky v tvojich tvrdeniach, viac k tomu niet co dodat, mozno iba tolko, ze treba si niekedy dany problem prestudovat a az potom sa vyjadrovat, lebo inak sa moze stat ze dopadnes tak ako si dopadol v tejto diskusii

teraz este nieco ine - pouzil si nejaku analogiu (podobenstvo) o tom co vidime a co nie, tak predovsetkym oko je senzor, cize zaznamenava udaje, ale udaje interpretuje mozog a teda mozog vytvara obraz, oko nie; pisem to preto, lebo halucinacia vznika v mozgu, a oko sa vobec nepodiela v zaznamenavani halucinacie, a to aj preto lebo halucinacia neexistuje mimo naseho mozgu (podobne funguju aj opticke fenomeny - napr fata morgana, duha, halo a rozne ine)

Pôvodne zaslal guest635 - 24 apríl 2010 :  13:23:43

Guest, neviem či sa sa aj ty teraz nepotkol, keď si - ako vyplýva z textu - k halucinácii prirovnal fatamorgánu, dúhu, ozvenu, ktoré sú ale reálne. (odraz obrazu medzi vrstvami vzduchu, rozklad lúčov v dažďových kvapkách, odraz zvukových vĺn v prostredí.) Mimochodom, napr. netopier sa v tme neorientuje zrakom, ale fuguje ako sonograf.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  15:02:57  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

Pôvodne zaslal guest635 - 24 apríl 2010 :  13:23:43

Guest, neviem či sa sa aj ty teraz nepotkol, keď si - ako vyplýva z textu - k halucinácii prirovnal fatamorgánu, dúhu, ozvenu, ktoré sú ale reálne. (odraz obrazu medzi vrstvami vzduchu, rozklad lúčov v dažďových kvapkách, odraz zvukových vĺn v prostredí.) Mimochodom, napr. netopier sa v tme neorientuje zrakom, ale fuguje ako sonograf.

Pôvodne zaslal Dušan - 24 apríl 2010 :  14:29:36

[/quote]

nie nie, nie su realne, je pravda ze farby duhy a ich postupnost je vytvorena na realnych dazdovych kvapkach, ale farby nie su realne a ani fucha nie je nejaky pevny a skutocny objekt - napr sa neodraza na vode - kazdy clovek vidi svoju vlastnu duhu, fatamorganu; ozvena je ale nieco uplne ine dvaja ludia mozu pocut ozvenu rovnakeho zvuku, ale clovek moze mat halucinacie aj hlasove - pocuje hlas ktory nebol zaznamenany uchom, ale vytvoreny v mozgu; a mimochodom som sa bavil o optickych fenomenoch, a nie zvukovych

ja viem ako sa orientuje netopier pouziva aktivne senzory - vydava hlas ktory sa odraza od okolitych objektov a rozdiely v case v ktorom sa zvuky vratia interpretuje mozog do obraz; zrak funguje ako pasivny senzor - oci nevysielaju svetlo aby toto sa odrazalo naspat do oka a bolo interpretovane mozgom (v minulosti si ludia mysleli, ze ludsky zrak funguje prave takto)

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  15:15:10  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Napriek tomu to nemožno porovnávať s halucináciou, keďže úkaz dúhy, fatamorgána alebo echo sa dajú aj nasnímať. A čo rozklad bieleho svetla skleným hranolom?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 25 apríl 2010 :  07:51:15  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
rozklad svetla hranolom je to iste ako duha

samozrejme v takomto zmysle sa nedaju naozaj porovnat - halucinacia sa samozrejme neda nasnimat

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  01:25:10  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahí bratia a sestry ... pokoj s vami

Niečo viac o škodlivosti antikoncepcii : http://www.caritas.estranky.sk/clanky/antikoncepcia/nebezpecenstvo-antikoncepcie-pre-cloveka

Pozrite si najmä záver, kde sa píše o antikoncepčných prostriedkov, že sú nepripustné aj kvôli škodlivosti na zdraví.

Dakujem, že ste prijali pozvanie k väčšiemu poznaniu. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  09:42:10  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

Pozrite si najmä záver, kde sa píše o antikoncepčných prostriedkov, že sú nepripustné aj kvôli škodlivosti na zdraví.

Pôvodne zaslal rmvn - 26 apríl 2010 :  01:25:10


Kde presne sa to tam pise? Neviem to najst.

Vyplyva z toho, ze nemam pouzivat ziadnu farmakologicku liecbu, lebo ma vedlajsie ucinky? A naopak, keby sa vymyslela antikoncepcia, ktora nema vedljsie ucnky, ta by bola akceptovatelna?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  09:47:32  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
halucinacia neexistuje mimo naseho mozgu (podobne funguju aj opticke fenomeny - napr fata morgana, duha, halo a rozne ine)

Pôvodne zaslal guest635 - 24 apríl 2010 :  13:23:43


Toto samozrejme nie je pravda, tak ako pise Dusan. Halucinacia a duha, ci fatamorgana su kvalitativne uplne ine javy.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  14:22:29  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Pozrite si najmä záver, kde sa píše o antikoncepčných prostriedkov, že sú nepripustné aj kvôli škodlivosti na zdraví.

Pôvodne zaslal rmvn - 26 apríl 2010 :  01:25:10


Kde presne sa to tam pise? Neviem to najst.

Vyplyva z toho, ze nemam pouzivat ziadnu farmakologicku liecbu, lebo ma vedlajsie ucinky? A naopak, keby sa vymyslela antikoncepcia, ktora nema vedljsie ucnky, ta by bola akceptovatelna?

Pôvodne zaslal Mato - 26 apríl 2010 :  09:42:10Drahý braček Maťo. Duch Ježiša Krista jeho múdrosť i rozlišovanie nech je medzi nami ako aj zo všetkými ľudmi dobrej vôle.

Dakujem za veľmi dobrú a dôležitú poznámku (otázku), pretože túto otázku si dávajú viacerí ľudia a nie je ľahko sa dozvedieť o tom celú pravdu ako aj pochopiť význam pojmu antikoncepcie a jej účinky. A práve preto bude lepšie sa najprv zamyslieť nad samotným pojmom a významom antikoncepcie (ako ju predkladá učenie RKC)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  14:25:43  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Čo sa týka toho ako som odkázal na škodlivosť antikoncepcie, tak nie je úplne v závere, ale aj pred ním : 4. Antikoncepcia škodí spoločnosti

"Používanie antikoncepcie má dopad nielen na manželských partnerov, ale poškodzuje aj iných. Keď hovoríme o nemorálnosti antikoncepcie, je potrebné spomenúť aj tento problém. Pretože už sa tu nejedná len o jednotlivcov, ale o celú spoločnosť. Hovoria o tom nasledovné body:
•#61472;Keď sa zdá, že nehrozí „nebezpečenstvo“ počatia, vzrastá pokušenie k pohlavnému styku v situáciách, v ktorých by bolo počatie dieťaťa nezodpovedné, teda mimo manželstva. Výsledkom je rozšírená promiskuita (voľný pohlavný styk), manželská nevernosť a všeobecný pokles mravnosti.
•#61472;Promiskuita má za následok zvýšený výskyt pohlavných chorôb.
............
Záver
Na celom svete je známe, že antikoncepcia vznikla zo strachu pred dieťaťom. Avšak pri jej používaní tento strach nie je odstránený, ale trvá, ba dokonca narastá, pretože žena si uvedomuje, že každý antikoncepčný prostriedok sa môže ukázať ako chybný. Tento strach prerastá až do situácie, keď žena siaha viac po radikálnych prostriedkoch - prostriedkoch skorého potratu.
I keď sa dostávajú do popredia masovokomunikačné prostriedky, ktoré často propagujú antikoncepciu ako znak pokroku a výdobytok slobody a kresťanskú morálku predstavujú ako nepriateľa slobody a pokroku, náuka Cirkvi v tejto oblasti je jasná. Používanie antikoncepcie je mravne neprípustné, či už ide o priame prerušenie už začatého procesu plodenia (prerušovaná súlož) alebo akýkoľvek zásah, ktorý zamýšľa znemožniť splodenie života (rôzne tabletky, hormonálna antikoncepcia, vnútromaternicová antikoncepcia, bariérové metódy, chirurgická antikoncepcia).

„Keďže Cirkev neustanovila ani jeden z týchto zákonov, nemôže o nich rozhodovať, ale ich môže iba strážiť a vykladať, a nikdy nebude smieť vyhlásiť za dovolené to, čo je naozaj nedovolené, pretože to svojou povahou vždy odporuje pravému dobru človeka.“

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  14:31:34  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Ked si porovnáme učenie rôznych ľudí ako sú : doktori, či odborníci v tomto odbore a to s učením RKC, môžeme vidieť v niektorých prípadoch rozdiel a to dosť podstatný, pretože na jednej strane títo „odborníci“ odporúčajú antikoncepciu – ak nie kvôli zabráneniu počatiu alebo usmrteniu plodu, tak aspoň ako „liečbu“, či na upravenie istých porúch v ľudskom organizme – kdežto v učení RKC vidíme, že sa voči antikoncepcii stavia jednoznačne ako proti niečomu, čo je proti morálke, ale ak hľadáme odpoved na to, či neodporúča užívať antikoncepciu ako liek, tak na to by sme mali mať najprv odpoved, čo učenie RKC považuje za antikoncepciu a čo nie, pretože ak to nevieme, potom dochádza k nedorozumeniam.
- Okrem toho treba uvažovať aj nad tým, že ked je antikoncepcia nemorálna, čiže hriech proti mravom a viere, tak potom ťažko môžeme pripustiť, že nie je škodlivá fyzicky. lebo hriech pôsobí na celú bytosť človeka (telo-duch-duša).
Ale na druhej strane pripustiť túto skutočnosť je tiež problematické (pre niektorých) a tak sa pokúsme nájsť odpoved postupne s pomocou Ducha Svätého, ked ho o to budeme prosiť a On sa už postará.

Tiež treba brať do úvahy, že niektorí považujú antikoncepciu v prípade zabránenia počatiu za škodlivú i po telesnej stránke, ale ako liek na farmakologickú liečbu už nie, pretože vedľajšie negatívne účinky považujú za zanedbateľné ! Lenže tu je otázne, že aké sú v skutočnosti tieto vedľajšie účinky a či ich možno považovať za zanedbateľné.

Napr: sú pre nás zanedbateľné vedľajšie účinky, ked žena dôsledkom užívania antikoncepcie si poškodí maternicu natoľko, že už nebude môcť počať dieťa ? Alebo spontánne potratí dieťa ? Aj keby antikoncepcia pomohla v inej oblasti ? Pýtam sa, pretože tak sa píše v tomto dokumente : „ K všetkým týmto vyjadreniam treba pripomenúť základnú morálnu zásadu, že „nie je dovolené, ani z najvážnejších dôvodov, robiť zlo, aby z toho vzišlo dobro: totiž súhlasiť s tým, čo svojou povahou porušuje mravný poriadok a čo preto treba považovať za nedôstojné človeka, hoci sa to deje s úmyslom brániť alebo napomáhať dobrá jednotlivcov, rodín alebo ľudskej spoločnosti.“

Ak by sme namietali, že sa to týka len v prípade, ked užívajú antikoncepciu na zabránenie počatia, ale pri liečbe iných zdravotných porúch to neplatí, potom je naozaj otázne a na zamyslenie, aby sme spoznali skutočné fyzické negatívne následky pri takomto užívaní. V tomto dokumente sa nepriamo vyjadruje o nebezpečenstve fyzických chorôb a to tak, že sa nepíše konkrétna choroba a už vôbec nie o fyzických chôrob pri užívaní antikoncepcii v liečebných procesoch a tak nám ostáva byť stále opatrní a spoliehať sa na iné lieky (a nie antikoncepciu), pokiaľ sa nedozvieme celú pravdu v tejto oblasti.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 26 apríl 2010 :  14:32:35  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Na záver by som mal ešte jednu otázku pre Maťa: mohol by si nám napísať, ako sa používa antikoncepcia pri farmakologickej liečbe a za akým účelom ? Viac konkrétne, napr. aký problém má žena (chorobu – najlepšie, upresniť čo najväčšiu) , v akom intervale užije tento „liek“ a aký je výsledok. Potom aké vedľajšie účinky to spôsobí.

Dakujem, že si ... God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  08:27:16  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Na záver by som mal ešte jednu otázku pre Maťa: mohol by si nám napísať, ako sa používa antikoncepcia pri farmakologickej liečbe a za akým účelom ? Viac konkrétne, napr. aký problém má žena (chorobu – najlepšie, upresniť čo najväčšiu) , v akom intervale užije tento „liek“ a aký je výsledok. Potom aké vedľajšie účinky to spôsobí.

Dakujem, že si ... God bless you +

Pôvodne zaslal rmvn - 26 apríl 2010 :  14:32:35syndrom polycystickych vajecnikov (stein-leventalov syndrom) stav je sposobeny zvysenou hodnotou niektorych hormonov; HAK znizuje tieto hodnoty na normal

endometrioza - zapalove ochorenie pri ktorom je hra rolu estrogen, jednym z priznakov je neplodnost, preto sa HAK moze pouzit na liecbu

adenomyoza - nieco ako nezhubny nador tiez pri nom hra rolu estrogen, jednym z priznakov (skor nasledkov) je neplodnost, definitivna liecba je hysterektomia; ak je pricinou nadbytok estrogenu, je mozne uzivat HAK, ak je pricina idiopaticka, jedinou liecbou je odstranenie maternice, co sposobi neplodnost

toto su iba niektore choroby kri ktorych sa moze predpisat HAK ako liecba

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  08:36:46  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Najprv malu formalnu poznamku, trosku menej zvyraznovania by pomohlo prehladnosti textu.

A teraz k veci - ako ste aj sami odcitovali, dany clanok vobec neodsudzuje antikoncepciu na zaklade jej zdravotnej skodlivosti, ale na zaklade jej rozporu s Bozim planom a poukazuje, aky (okamzity) negativny dopad ma na jednotlivca a spolocnost (zasa ale nie po zdravotnej stranke).

Po mnohych citovaniach sa teda oblukom vraciame k mojmu vyroku zo 16. apríla 2010 : 11:51:54, kde pisem "Problem antikoncepcie spociva niekde celkom inde. Aj keby bola zdravotne uplne bez vedlajsich ucinkov, stale bude zla."

Co sa tyka pouzitia hormonalnej liecby za inym ucelom ako zabraneniu pocatia, plati to, co som napisal v inej teme. AK NEEXISTUJE ina, rovnako ucinna a bezpecna liecba daneho stavu, JE jej pouzitie akceptovatelne s tym, ze treba mat na mysli fakt, ze jej ucinkom MOZE DOJST K ZABRANENIU implantacie uz oplodneneho vajicka a teda de facto ma potencialne abortivny ucinok a treba sa pocas jej uzivania ZDRZAT pohlavneho styku.

Co sa tyka neziaducich ucinkov, tak ich samozrejme ma, tak ako akakolvek ina liecba. Uz sme spominali, ze neexistuje liek, ktory by okrem ziaducich nemal aj neziaduce ucinky.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  08:46:36  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
mnohe lieky (ak nie vsetky) maju svoje kontraindikacie a vedlajsie ucinky, no preto ich nepovazujeme za zle

napr ja osobne mam skusenost napr s digoxinom co je v podstate alkaloid z naprstnika (digitalis) - prudky jed, ktory sposobuje zmenu srdcoveho rytmu; no kedze ja mam fallotovu tetralogiu (vrodena vada) a bol som niekokokrat operovany tak mi na upravu srdcoveho rytmu predpisali prave digoxin a ten som uzival asi tak 15 rokov, no po urcitej dobre uz zacal digoxin posobit toxicky (sposobuje bradykardiu - znizeny srdcoveho tepu) a preto mi ho kardiolog vysadil a nahradil inym liekom

alebo iny priklad - mam migrenu jeden cas ked som mal zachvaty dost casto (parkrat za mesiac) mi prdpisali clavigrenin, jeho zlozkou je ergotamin co je zase alkaloid - prudky jed a jeden z najsilnejsich halucinogenov a nachadza sa v kyjanicke purpurovej (namel), mimochodom ide o prekurzor LSD; takisto sa moze uzivat iba obmedzeny cas, inak zacne posobit toxicky - ale pomohol ked som ho uzival nemal som ani jeden zachvat a aj po jeho vysadeni sa ich pocet znizil na par rocne

cize aj na realnych prikladoch zo zivota je vidiet, ze mnoho liekov ma skodlive ucinky a predsa niektory z jeho vedlajsich ucinkov moze byt pri opatrnom uziti prospesny

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  08:57:56  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Dovolim si poopravit guesta s jeho prikladom digoxinu. To co napisal je sice pravda, ale sposob akym to napisal vnasa mierny zmatok do toho, co su to ziaduce a neziaduce ucinky.

Digoxin v principe zvysuje kontraktilitu srdca (silu stahu) a spomaluje vedenie vzruchov (spomaluje frekvenciu akou srdce bije). To su ziaduce ucinky, pre ktoreho ho (najma) pouzivame.

Jeho uzivanie vsak moze sposobit aj poruchy rytmu srdca, bolesti hlavy, psychozu, zmatenost, nevolnost, vracanie... Toto su neziaduce ucinky.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: ČISTOTA? hmm.. Téma Next Topic: Prehnaná  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06