Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 25.marec - Den nenarodených
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Potraty a poliklinika Téma Next Topic: Jedine viera v živého Krista môže zmeniť svet
Strana: z 9

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  13:17:41  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
1. ake presne pravidlo by sa ti pacilo? zakazat vsetky umele potraty?

2. ale nehovor, a co vselico sa mne prebehne hlavou, a ja nie som veriaci a predsa neporusujem zakon (nevravim, ze som etalonom moralneho cloveka - aj ja mam chyby); ty teda potrebujes vieru aby si sa nestal amoralnym clovekom bez zabran?

no nie je, lebo ja nehovorim o hociakom zakone, ale iba o takom co sa neda vymoct

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 :  11:35:14



1. zakázať všetky až na prípad, keď je smrť plodu následkom liečenia smrteľnej choroby matky.

2. áno, bol by som človekom, čo by nemal dôvod konať vždy morálne. A to by som ani nemusel porušovať zákon.

3. aký zákon sa nedá vymôcť? Jedine taký, ktorý nieje ako zákon stanovený. A podľa teba by mal byť pre niečo taký stanovený? Uveď príklad a dôvod.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  13:20:47  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
opravnena obrana? a co utok? ten moze byt opravneny?

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 : 11:30:00



To neviem povedať.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  13:22:37  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
pravna sposobilost je dana zakonom a je rozna v roznych statoch, ja osobne by som ju ale neurcoval pevnou hodnotou pre kazdeho, ale osobitnym posudenim sposobilosti

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 : 11:40:40



To je síce pekné a dalo by sa s tým súhlasiť, ale nijak to nezodpovedalo moje otázky.

citácia:
to su iba reci, pud seba zachovy je silnejsi ned cokolvek ine, len clovek so zmenenou biochemickou cinnostou mozgu je schopny nadradit nad svoju existenciu aj nieco ine

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 :  11:40:40



Človek dokáže premýšľať a tým potláčať, obchádzať alebo ignorovať svoje pudy.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  13:26:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
4. povedal som "nepriamo - prostrednictvom matky" samozrejme ze nie je ziadna norma ci zakon ktory b to urcoval; ale proste plod je sucastou matkinho tela, a bez nej by neprezil, ak si myslis prezije tak nech sa operativne odstrani a potom sa ho mozes pytat ci chce alebo nechce umriet, mozes pripadne pockat kym samo neumrie ci na dobu, ked sa uz bude vediet samo rozhodnut

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 :  11:53:51



Na toto som nemohol nereagovať lebo takú hlúposť tu snáď ešte nikto nehovoril. To nemusím ani popísať čo je hlúposť, stačí ti povedať guest aby si sa len trošku zamyslel a neverím, že nevidíš aké nezmysli hovoríš.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  13:37:02  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ešte by som skonštatoval, že Guest zjavne buď ignoruje alebo vôbec nechápe čo mu kto píše, alebo nechce chápať a je zatvrdnutý v svojom veľmi mylnom presvedčení, ktoré jednoducho nedáva rozumný zmysel, a tak stále opakuje to isté dokola.

Takže sa ťa Guest pýtam. Ako vieš, že to čo zastávaš je skutočne správne a vieš to vôbec a si si v tom istý? Čo ťa zaväzuje to správne konať?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  17:45:59  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
Guest, takže stále to isté dookola. Už to začína byť únavné. Kvôli prehľadnosti skúsim predchádzajúcu diskusiu so Sendym zhrnúť do schémy.

1.Ty kritizuješ mučenie, vyhrážky, klamstvá,krivé výpovede...
2.Potom dostaneš otázku: na základe akej normy to robíš.
3.Ty vyhlásiš, že neexistuje žiadna záväzná norma.
4.Na to dostaneš odpoveď, že tvoja počiatočná kritika, keďže sa neopiera o záväznú normu, je neopodstatnená.

Guest, skús, prosím, pochopiť, že bez záväznej normy dávaš voľný priebeh akýmkoľvek zločineckým systémom. (fašizmus, komunizmus...)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  18:18:04  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

to ze niekto vidi protirecenie nie je zarukou ze to protirecenie tam je (a vice versa)

Okrem zjavneho vnutorneho protirecenia (vid rudyho zhrnutie vyssie) tam je este aj protirecenie s pravidlami prispievania do fora.

citácia:

ak sa ti nepaci tato diskusia, uzavri ju ak mas na to pravo

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 :  12:04:08


Nepacia sa mi na nej dve veci
1. ze je prikladne v rozpore s pravidlami
2. ze sa neunuvate citat nazory oponentov

Ukoncenie sa blizi, pockam ale este na vyjadrenia oponentov.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 14 apríl 2010 :  18:43:24  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

no ked si tak zakladas na logike, nieje podla teba nelogicke povazovat za pravdu nieco comu veri 1% ludi s 99%? ci my chces tvrdit ze 99% ludi je sprostych a 1% ludi su vzdelany inteligentny ludia? dalsia hlupost nad ktorou si sa nezamyslel,

mozes sice argumentovat ze to 1% tvoria uznavany vedci, no dost vela vedcou tvoria prizemny ludia ktori co nechytia do ruky to pre nich neexistuje, aj vztahy medzi ludmi beru ako statistiku , laska je pre nich len chemicky prvok, no to ze ho nikto nedokaze vyrobit tak aky je to je pre nich otazka casu uz 50 rokov a neposunuli sa ani o krok, musis uznat ze veda je pravdiva a neomylna len do urciteho bodu , potom nam zostava len nase citenie, vnimanie, 6 zmysel , instinkt, volaj si to ako chces no ako som ti spominal inde neomylna je len konstantna veda no ta je aplikovatelna len vramci nasej slnecnej sustavy co je velmi maly priestor

Pôvodne zaslal timylee - 11 apríl 2010 :  15:24:45



clovece, ale argumentacia poctom je proste neopodstatnena, uz to pochop - darmo ze si 99% ludi myslelo ze zem je stredom vesmiru, prislo to 1% ktore povedalo ze nie a hotovo, pocet proste nie je argumentacne podlozeny; takisto darmo budem ja ateistom a ty a neviem kolko percent presne ludi krestanmi ked sa (ak sa) neajkym sposobom dokaze ze prave moslimsky boh existuje, a tam si mozes dostadit akehokolvek z toho nespocetneho mnozstva bohov

takze opatrne s tou hlupostou, lebo ani ty nie si imunny voci nej

Pôvodne zaslal guest635 - 14 apríl 2010 :  12:02:45



to je len tvoj subjektivny pohlad, v inej diskusii alebo mozno v tejto si vravel ze nemas rad aplikovanost no teraz to robis, taktiez mi nesedi casova postupnost, teraz ked ludia maju uplne ine zmyslanie ako pred 500 rokmi je ta tvoja metafora s plochou zemou , neviem aky vyraz by sa na to hodil no mne vychadza ze nemiestna, tiez nechapem ako mozes porovnavat moslimov s krestanmi kedze veria v prakticky jedneho boha len s inym ucenim, krestanstvo, judaizmus, islam, boh,jahve,allah,
rozdiel je v uceni a posolstvach, takze to dokazuje zase tvoju horlivost neoverit si hnet co pises a napises s prepacenim hovadinu, no to nic nemeni na tom ze aj ty co verili v plochu ci gulatu zem, vsetci verili v zivot po smrti, a nadprirodzeno

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  14:36:42  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

1. zakázať všetky až na prípad, keď je smrť plodu následkom liečenia smrteľnej choroby matky.

2. áno, bol by som človekom, čo by nemal dôvod konať vždy morálne. A to by som ani nemusel porušovať zákon.

3. aký zákon sa nedá vymôcť? Jedine taký, ktorý nieje ako zákon stanovený. A podľa teba by mal byť pre niečo taký stanovený? Uveď príklad a dôvod.

Pôvodne zaslal Azuritko - 14 apríl 2010 :  13:17:41



1. ok, cize o poskodene deti sa postaras ty (alebo politicka strana ktora schvali taky zakon)
o nechene deti sa postaras ty (alebo politicka strana ktora schvali taky zakon)

2. potom by si bol ubohym clovekom a pohrdal by som tebou

3. aby som to upresnil - jeho dodrziavanie by sa nedalo vymoct - zakaz interrupci sa neda vymoct

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  14:43:15  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
to je len tvoj subjektivny pohlad, v inej diskusii alebo mozno v tejto si vravel ze nemas rad aplikovanost no teraz to robis, taktiez mi nesedi casova postupnost, teraz ked ludia maju uplne ine zmyslanie ako pred 500 rokmi je ta tvoja metafora s plochou zemou , neviem aky vyraz by sa na to hodil no mne vychadza ze nemiestna, tiez nechapem ako mozes porovnavat moslimov s krestanmi kedze veria v prakticky jedneho boha len s inym ucenim, krestanstvo, judaizmus, islam, boh,jahve,allah,
rozdiel je v uceni a posolstvach, takze to dokazuje zase tvoju horlivost neoverit si hnet co pises a napises s prepacenim hovadinu, no to nic nemeni na tom ze aj ty co verili v plochu ci gulatu zem, vsetci verili v zivot po smrti, a nadprirodzeno

Pôvodne zaslal timylee - 14 apríl 2010 :  18:43:24



ano ano...verite jedneho boha ale zabijali ste sa navzajom kvoli tej vasej skoro totoznej viere; dnes uz nie su krestania az taki radikalni (najdu sa este nejake radikalne sekty), ale moslimovia by krestanov najradsej videli obratenych na islam a ateistov mrtvych tak mi tu nerozpravaj rozpravky o tom aki ste vsetci veriaci jednotni

zbytocne zovseobecnujes, vsetci neverili na nadprirodzeno a zivot po smrti ,a aji keby verili, tak to nie je dokazom, toho ze nejaky zivot po smrti ci nadprirodzeno existuje

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  14:48:04  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
Guest, takže stále to isté dookola. Už to začína byť únavné. Kvôli prehľadnosti skúsim predchádzajúcu diskusiu so Sendym zhrnúť do schémy.

1.Ty kritizuješ mučenie, vyhrážky, klamstvá,krivé výpovede...
2.Potom dostaneš otázku: na základe akej normy to robíš.
3.Ty vyhlásiš, že neexistuje žiadna záväzná norma.
4.Na to dostaneš odpoveď, že tvoja počiatočná kritika, keďže sa neopiera o záväznú normu, je neopodstatnená.

Guest, skús, prosím, pochopiť, že bez záväznej normy dávaš voľný priebeh akýmkoľvek zločineckým systémom. (fašizmus, komunizmus...)



Pôvodne zaslal rudy - 14 apríl 2010 :  17:45:59



som pisal, ze neexistuje ziadna zavazna norma dana nejakym bohom (resp som to nenapisal priamo, ale napisal by som to, keby mi bolo odpovedane na moju otazku - odkial sa nabrala ta vasa zavazna norma), ale ze si ludia sami potrebne normy vytvaraju

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  16:12:09  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahé Božie Dieťa Guest. Pokoj a pravda nech medzi nami, navzájom

Ak máš na mysli Priame Slová Boha Ježiša krista, tak niečo o potratoch :

„Ja som nezabudol na maličké abortované deti, hoci na ne ich matky a otcovia zabudli. Ja ich budem kolísať – týchto synov a dcéry – opustených v lone. Nikdy na nich nezabudnem. Ja si vyryjem každého z nich do dlane na mojej ruke. Ich vrahovia a lupiči odídu. Cirkev ich bude nosiť ako drahokamy. Budú ozdobení, ako je ozdobená nevesta. Ešte raz prehovoria do vašich uší títo synovia a dcéry, o ktorých ste si mysleli, že sú stratení.“ (22.12.1993 / Ježiš Kristus – Patricia de Menezes / Subirton – Anglicko)

Alebo si myslel na niečo iné ? Dakujem, že si ... God bless you with Virgin Maria +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  16:23:36  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
1. ok, cize o poskodene deti sa postaras ty (alebo politicka strana ktora schvali taky zakon)
o nechene deti sa postaras ty (alebo politicka strana ktora schvali taky zakon)

2. potom by si bol ubohym clovekom a pohrdal by som tebou

3. aby som to upresnil - jeho dodrziavanie by sa nedalo vymoct - zakaz interrupci sa neda vymoct

Pôvodne zaslal guest635 - 24 apríl 2010 :  14:36:42



1. Sorry ale čo to drístaš? Prečo by som sa mal starať ja o tie poškodené deti? Prečo by som sa mal starať o nechcené deti? Ak má niekto poškodené dieťa, musí to prijať a starať sa oň. Ak niekto nechce dieťa, tak má byť zdržanlivejší, aby ho nemal. Proste ja alebo tá strana je na vine, že niekto má poškodené alebo nechcené dieťa? Čo už sú ľudia taký pohodlný a chcejú mať tak ľahký život, že radšej zabíjajú iných? Sám si aj odpoviem. Áno. Zase raz presadzovanie pohodlnosti a ušetrenia financií na úkor života.

2. Ja ťa pokladám za úbohého človeka v oblasti názoru na potraty. Ale nepohŕdam tebou.

3. Presne tak isto ako vražda. Znova sa opýtam. Je to dôvod na povolenie vraždy, keďže sa 100% dodržiavanie zákazu vraždenia nedá vymôcť?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  16:27:32  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
som pisal, ze neexistuje ziadna zavazna norma dana nejakym bohom (resp som to nenapisal priamo, ale napisal by som to, keby mi bolo odpovedane na moju otazku - odkial sa nabrala ta vasa zavazna norma), ale ze si ludia sami potrebne normy vytvaraju

Pôvodne zaslal guest635 - 24 apríl 2010 :  14:48:04



Naša záväzná norma sa nabrala od Boha. Zodpovedané máš. Otázne je, keďže ty neveríš v to, že je to záväzná norma od Boha, že ktorou normou od ľudí sa riadiš ty? Či si vyberáš aktuálne tú, ktorá ti vyhovuje? Ak máš jednu, ako potvrdíš, že je to tá najsprávnejšia?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  16:50:47  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Je otázne, prečo by sme si sami na seba vymýšľali tak "nepopulárne" normy, ako je učenie Cirkvi.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  19:13:17  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov
hmmmmmm,

tak Vatican sa nam stal sponzorom vyskumu kmenovych buniek

spravy dnes

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  19:53:25  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:

som pisal, ze neexistuje ziadna zavazna norma dana nejakym bohom (resp som to nenapisal priamo, ale napisal by som to, keby mi bolo odpovedane na moju otazku - odkial sa nabrala ta vasa zavazna norma), ale ze si ludia sami potrebne normy vytvaraju

Pôvodne zaslal guest635 - 24 apríl 2010 :  14:48:04


Áno... Napríklad Hitler a jeho strana si tiež vytvorili potrebné normy...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  20:56:09  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
hmmmmmm,

tak Vatican sa nam stal sponzorom vyskumu kmenovych buniek

spravy dnes

Pôvodne zaslal Code - 24 apríl 2010 :  19:13:17



Niekde tu na fóre bol nedávno článok, kde je vysvetlené, že kmeňové bunky sú rôzne druhy, resp. sú rôzne spôsoby na ich získanie.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Code

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  21:12:31  Zobraziť profil  Pridať Code do zoznamu priateľov


jasne, sak nikto netvrdi, ze sa Vatican rozhodol sponzorovat kmenove bunky z embrii,

len, ze rovnako tu na fore sa tiez mnohi proti akymkolvek vyskumom kmenovych buniek tvrdo ohradili

brv Vatican, ved ty este prekvapis svoje ovecky !

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 119  ~  Člen od: 03 august 2009  ~  Posledná návšteva: 10 máj 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 24 apríl 2010 :  21:32:21  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
pokiaľ poznám toto fórum, tak za výskum embryonálnych buniek sa tu budeme, podobne ako Vatikán, neustále vyjadrovať negatívne, pretože tie idú ruka v ruke so zabíjaním počatého ľudského jedinca. TEN výskum, ktorý Vatikán podporuje, sa týka dospelých kmeňových buniek, ktoré sú brané z tkaniva, ak sa nemýlim a nie z embrya.
http://hnonline.sk/svet/c1-42857550-vatikan-bude-financovat-vyskum-kmenovych-buniek
http://www.pluska.sk/zahranicie/vatikan-bude-financovat-novy-vyskum-dospelych-kmenovych-buniek.html

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  19:40:18  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:


1. Sorry ale čo to drístaš? Prečo by som sa mal starať ja o tie poškodené deti? Prečo by som sa mal starať o nechcené deti? Ak má niekto poškodené dieťa, musí to prijať a starať sa oň. Ak niekto nechce dieťa, tak má byť zdržanlivejší, aby ho nemal. Proste ja alebo tá strana je na vine, že niekto má poškodené alebo nechcené dieťa? Čo už sú ľudia taký pohodlný a chcejú mať tak ľahký život, že radšej zabíjajú iných? Sám si aj odpoviem. Áno. Zase raz presadzovanie pohodlnosti a ušetrenia financií na úkor života.

2. Ja ťa pokladám za úbohého človeka v oblasti názoru na potraty. Ale nepohŕdam tebou.

3. Presne tak isto ako vražda. Znova sa opýtam. Je to dôvod na povolenie vraždy, keďže sa 100% dodržiavanie zákazu vraždenia nedá vymôcť?

Pôvodne zaslal Azuritko - 24 apríl 2010 :  16:23:36



prave ty dristas - nik sa nemusi starat o dieta, kto mu to prikaze? ak sa nebude starat vezme mu dieta socialka, pripadne ho necha v hniezde zachrany

ohladom nazorov na potraty ta nepovazujem za uboheho ale za klasickeho alibistickeho veriaceho

ja suhlasim s tym, ze znemoznenie vrazd sa neda na 100% vynutit, naco ale teda vytvarat dalsi zakon ktry nebude mozne vynutit na 100%; ale je tu aj rozdiel - vrazdy ludia nevyhladavaju (zvycajne) no potraty su vyhladavane z roznych pricin

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  19:45:27  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:


Naša záväzná norma sa nabrala od Boha. Zodpovedané máš. Otázne je, keďže ty neveríš v to, že je to záväzná norma od Boha, že ktorou normou od ľudí sa riadiš ty? Či si vyberáš aktuálne tú, ktorá ti vyhovuje? Ak máš jednu, ako potvrdíš, že je to tá najsprávnejšia?

Pôvodne zaslal Azuritko - 24 apríl 2010 :  16:27:32



vase zavazne normy su tiez revidovane (tym myslim, ze ine su v SZ a ine v NZ) a tiez uz nie su aktualne normy zo SZ a normy z NZ su niektore nepouzitelne

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  19:47:35  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:

Áno... Napríklad Hitler a jeho strana si tiež vytvorili potrebné normy...

Pôvodne zaslal rudy - 24 apríl 2010 :  19:53:25



bude to uz mozno klise, ale klerus si tiez niektore normy ohladom sexualneho zivota pourcoval sam podla toho ako sa to im hodi...

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  20:39:00  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

Áno... Napríklad Hitler a jeho strana si tiež vytvorili potrebné normy...

Pôvodne zaslal rudy - 24 apríl 2010 :  19:53:25



bude to uz mozno klise, ale klerus si tiez niektore normy ohladom sexualneho zivota pourcoval sam podla toho ako sa to im hodi...

Pôvodne zaslal guest635 - 27 apríl 2010 :  19:47:35



Ak existuje Boh a klérus disponuje poznaním jeho noriem, potom si klérus normy neurčuje, ale len odovzdáva od Boha ľuďom. Keby bola pravdivá tvoja ateistická teória, potom najvyššou normou správania je ľudský výmysel a ľudské ustanovenie, a tak ten ľudský výmysel nemáš ako porovnávať s ešte nejakou vyššou normou a určovať, či je to ľudské ustanovenie dobré, alebo nie, správne alebo nesprávne. Potom nemáš ako posudzovať ani Hitlerove zákony, ani "normy kléru" a je úplné nezmyselné, ak tu nejaké normy ideš posudzovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 27 apríl 2010 :  23:09:37  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:
pokiaľ poznám toto fórum, tak za výskum embryonálnych buniek sa tu budeme, podobne ako Vatikán, neustále vyjadrovať negatívne, pretože tie idú ruka v ruke so zabíjaním počatého ľudského jedinca. TEN výskum, ktorý Vatikán podporuje, sa týka dospelých kmeňových buniek, ktoré sú brané z tkaniva, ak sa nemýlim a nie z embrya.
http://hnonline.sk/svet/c1-42857550-vatikan-bude-financovat-vyskum-kmenovych-buniek
http://www.pluska.sk/zahranicie/vatikan-bude-financovat-novy-vyskum-dospelych-kmenovych-buniek.html

Pôvodne zaslal juja - 24 apríl 2010 :  21:32:21



to bude tym ze ateisti ked sa snazia najst nieco proti cirkvi alebo jej aspon ubrat na doverihodnosti casto zabudaju na klucove detaili a suvislosti, a pritom argumentuju ze my nevnimame tetaili a zovseobecnujeme,

P.S.: code odpust si sarkazmus

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Potraty a poliklinika Téma Next Topic: Jedine viera v živého Krista môže zmeniť svet  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06