Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 25.marec - Den nenarodených
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Potraty a poliklinika Téma Next Topic: Jedine viera v živého Krista môže zmeniť svet
Strana: z 9

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  13:13:25  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahé Božie Deti - bratia a sestry - v Božej Rodine.Pokoj s Vami

V tejto téme by ma zaujímalo aké máte skúsenosti s predošlých rokov v takýto Deň. Aké máte zážitky, prípadne čo viete o bielej stužke: ako to vzniklo, prečo a aký to má zámer.

Mne osobne sa to veľmi páči a stužku nosím tiež, ako symbol nenarodených.

Prajem požehnaný Deň. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora 

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  17:02:25  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
samozrejme mali by sme si uctit pamiatku nenarodenych deti, najme tych ktore boli zavrazdene umyselne, no nezabudajme na zvestovanie gabriela , dnes slavime den zvestovania prichodu spasitela panne marii

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  18:26:54  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
vdaka za pripomenutie dnesneho dna

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  23:06:38  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Dnes sa modlíme za všetky nenarodené detičky či už sú prijaté alebo nie, nie len za tie ktorým nebolo úmyselne dovolené sa narodiť, aspoň mne to pripadá také logické sa modliť za všetky deti.
+

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2010 :  19:19:25  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
urcite sa oplati modlit za nenarodene deti...tusim aj sem som pred dvoma rokmi pisala prosbu o modlitbu za moju kamaratku, ktora vtedy cakala babo...a to babo bude mat vdaka Panu Bohu tento rok 2 roky :)
takisto aj za nase deti sme sa modlili a dcerka sa mohla narodit hlavne koli modlitbam, lebo bola velka pravdepodobnost, ze o nu prideme

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2010 :  12:56:49  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
termin "nenarodene dieta" je oxymoron a teda nezmysel

a inak zda sa, ze modlitby nemaju velku ucinnost kedze okolo 40% vsetkych tehotenstiev konci sponatannym potratom :)

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2010 :  13:30:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
termin "nenarodene dieta" je oxymoron a teda nezmysel

a inak zda sa, ze modlitby nemaju velku ucinnost kedze okolo 40% vsetkych tehotenstiev konci sponatannym potratom :)

Pôvodne zaslal guest635 - 29 marec 2010 :  12:56:49



A ako by ste navrhovali pomenovať dieťa, ktoré jeho matka dala ZABIŤ pred narodením ???

Ak by ste si dali urobiť štatistiku u tých žien, ktoré si dali urobiť potrat zistili by ste, že počet spontánnych potratov je u nich ešte mnohonásobne vyšší. Na dôvažok, ak sa im náhodou podarí donosiť po takýchto experimentoch dieťa, je otázne či bude zdravé a po krátkom čase ho nenájdeme na onkológii.

Čo si myslíte ak hormonálna antikoncepcia, keď sa dokázalo, že ohrozuje rakovinou ženy, ktoré ju používajú aký asi bude mať vplyv ne jej potomstvo ???

Zároveň si treba uvedomiť, že MODLITBA má vplyv IBA VTEDY ak sa ju modlí SKUTOČNE VERIACI ČLOVEK. Čo u tých čo zabíjajú svoje deti je dosť zriedkavé !!!


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2010 :  15:52:04  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
guest som zvedavi ako by ste sa spravali vy keby sa stalo vam napr. ze mate priatelki spavate s nou, ona otehotnie nepovie vam o tom a radsej ide na potrat a dieta zabije ako by si mala komplikovat svoj zivot, neskor by ste to zistili, ako by ste sa citili? viete ze aj to co tu presadzujete vy je isty kult?
odborne sa nazyva kult vedy, je to nieco podobne ako cinska cervena knizka aku presadzuju komunisti alebo humanizmus

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 29 marec 2010 :  16:19:39  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
termin "nenarodene dieta" je oxymoron a teda nezmysel

a inak zda sa, ze modlitby nemaju velku ucinnost kedze okolo 40% vsetkych tehotenstiev konci sponatannym potratom :)

Pôvodne zaslal guest635 - 29 marec 2010 :  12:56:49



Ako teraz poukazujete na čo? Že dieťa v lone je ešte embryo a nie dieťa a preto nemožno hovoriť o nenarodenom dieťati? Lebo inak ten Váš nezmysel nedáva zmysel.

40%? Bez modlitieb by to bolo napr. 67%... Takže Vaše "nemajú účinnosť" od Vás vyznieva trochu smiešne. Na všetko chcete 100% dôkazy a tu si voľne tresnete niečo, čo nemôžte nijako doložiť, pričom to vyznieva ako nejaký dôkaz pre Vás, že Boh neexistuje...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  08:49:45  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
termin "nenarodene dieta" je oxymoron a teda nezmysel

a inak zda sa, ze modlitby nemaju velku ucinnost kedze okolo 40% vsetkych tehotenstiev konci sponatannym potratom :)

Pôvodne zaslal guest635 - 29 marec 2010 :  12:56:49



Ako teraz poukazujete na čo? Že dieťa v lone je ešte embryo a nie dieťa a preto nemožno hovoriť o nenarodenom dieťati? Lebo inak ten Váš nezmysel nedáva zmysel.

40%? Bez modlitieb by to bolo napr. 67%... Takže Vaše "nemajú účinnosť" od Vás vyznieva trochu smiešne. Na všetko chcete 100% dôkazy a tu si voľne tresnete niečo, čo nemôžte nijako doložiť, pričom to vyznieva ako nejaký dôkaz pre Vás, že Boh neexistuje...

Pôvodne zaslal Azuritko - 29 marec 2010 :  16:19:39



je uplne zjavne, ze plod ci embryo v lone matky nie je este dietatom, kedze termin dieta sa pouzivany a pomenovanie fazy zivota cloveka v okamihu leho narodenia po dovrsenie urciteho veku - mame konkretne oznacenie cloveka v prednatalnom vyvine - embryo ci plod...samozrejme toto nie je problem technickych terminov, ide o snahu o citovy utok zo strany tych, ktori tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici za "dietatko"

ano? a odkial mas tych 67%, robil sa nejaky prieskum? kde sa pozoroval zvyseny vyskyt potratov u ludi za ktorych sa niekto modlil? pokial viem, tak sa nikde nepozorovalo znizenie potratovosti na zaklade modlitieb - cize v tomto pripade trieskas do vetra ty, a ziadnym sposobom nemozes dolozit tvoje z prsta vycucnute tvrdenie, ze modlitby znizuju potratovost z 67% na 40%

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:00:52  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


je uplne zjavne, ze plod ci embryo v lone matky nie je este dietatom, kedze termin dieta sa pouzivany a pomenovanie fazy zivota cloveka v okamihu leho narodenia po dovrsenie urciteho veku - mame konkretne oznacenie cloveka v prednatalnom vyvine - embryo ci plod...samozrejme toto nie je problem technickych terminov, ide o snahu o citovy utok zo strany tych, ktori tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici za "dietatko"


Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  08:49:45



Je úplne zjavné, že plod v lone matky nie je dieťa, lebo niektorí ľudia sa medzi sebou dohodli, že výraz "dieťa" budú používať až od narodenia? No to mi je fakt logika. A teraz tých, ktorí sa na tom používaní termínu s nimi nedohodli, sú citoví vydierači. To je úplne super argument.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:06:12  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

je uplne zjavne, ze plod ci embryo v lone matky nie je este dietatom, kedze termin dieta sa pouzivany a pomenovanie fazy zivota cloveka v okamihu leho narodenia
...
samozrejme toto nie je problem technickych terminov, ide o snahu o citovy utok zo strany tych, ktori tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici za "dietatko"
Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  08:49:45


Embryo nie je dieta, lebo pojem dieta sa pouziva iba od do... Z tohoto pohladu ani dospely nie je dieta, ani geront nie je dieta. No a? Vsetko su to ludia.
Vy sam hovorite "...tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici..." Teda pripustate, ze v maternici je clovek, len mu je dohodou urceny nazov embryo.

Z uvedeneho je zrejme, ze ide len o problem technickych terminov. Ide o snahu zastancov umelych potratov zmiernit emocny dopad tohoto skutku tym, ze pouzijeme citovo neutralny pojem. Ze zabit dieta je zle, je snad jasne kazdemu normalnemu cloveku. Zabit embryo ma uz celkom iny naboj...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:08:20  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
termin "nenarodene dieta" je oxymoron a teda nezmysel

a inak zda sa, ze modlitby nemaju velku ucinnost kedze okolo 40% vsetkych tehotenstiev konci sponatannym potratom :)

Pôvodne zaslal guest635 - 29 marec 2010 :  12:56:49



A ako by ste navrhovali pomenovať dieťa, ktoré jeho matka dala ZABIŤ pred narodením ???

Ak by ste si dali urobiť štatistiku u tých žien, ktoré si dali urobiť potrat zistili by ste, že počet spontánnych potratov je u nich ešte mnohonásobne vyšší. Na dôvažok, ak sa im náhodou podarí donosiť po takýchto experimentoch dieťa, je otázne či bude zdravé a po krátkom čase ho nenájdeme na onkológii.

Čo si myslíte ak hormonálna antikoncepcia, keď sa dokázalo, že ohrozuje rakovinou ženy, ktoré ju používajú aký asi bude mať vplyv ne jej potomstvo ???

Zároveň si treba uvedomiť, že MODLITBA má vplyv IBA VTEDY ak sa ju modlí SKUTOČNE VERIACI ČLOVEK. Čo u tých čo zabíjajú svoje deti je dosť zriedkavé !!!



Pôvodne zaslal Samuel - 29 marec 2010 :  13:30:16



take "dieta" je proste iba plod ci embryo

mozes mi linknut nejaku stranku kde sa pise, ze pocet mimovolnych potratov je MNOHONASOBNE (kolko?) vyssi u zien, ktore podstupili potrat? (aky druh potratu? mechanicky? chemicky?) na onkologiu? pokial viem vyskyt rakoviny sa nezvysuje v zavislosti od poctu podstupenych potratov

rakovina po HAK? aky druh rakoviny mas na mysli? ja tvrdim (presnejsie to tvrdi medzinarodna agentura pre vznik rakoviny IARC, ktora je sucastou WHO), ze HAK znizuje riziko napr rakoviny vajecnikov o skoro 50%

ohladom ucinnosti modlitby, robili sa nejake pokusy aj dost rozsiahle, ale ucinnost sa nepreukazala (resp v niekotrych pripadoch ssa zdravotny stav dokonca zhorsil - je to dokaz, ze modlitba skodi?) pokial objekt za ktory sa modlili nevedel, ze sa modlia za neho (plod len tazko moze vediet, ze sa za neho modlia), ak to vedel, tak sa v niektorych pripadoch (nie vzdy) o male percento stav skusanej skupny zlepsil v dosledku autosugescie

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:12:48  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
guest som zvedavi ako by ste sa spravali vy keby sa stalo vam napr. ze mate priatelki spavate s nou, ona otehotnie nepovie vam o tom a radsej ide na potrat a dieta zabije ako by si mala komplikovat svoj zivot, neskor by ste to zistili, ako by ste sa citili? viete ze aj to co tu presadzujete vy je isty kult?
odborne sa nazyva kult vedy, je to nieco podobne ako cinska cervena knizka aku presadzuju komunisti alebo humanizmus

Pôvodne zaslal timylee - 29 marec 2010 :  15:52:04



nemozes vediet ako by som sa ja zachoval, to mozem vediet iba ja, a je malo pravdepodobne, ze by som sa zachoval ako ty pises, napr aj z toho dovodu, ze ja neplanujem mat deti v dosledku toho, ze ja deti nemam rad

ja nepresadzujem ziaden kult, to iba ty si namyslas ze nejaky presadzujem a chces mi to nahovorit a vzbudit falosny pocit viny, na mna to ale nefunguje

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:15:11  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


je uplne zjavne, ze plod ci embryo v lone matky nie je este dietatom, kedze termin dieta sa pouzivany a pomenovanie fazy zivota cloveka v okamihu leho narodenia po dovrsenie urciteho veku - mame konkretne oznacenie cloveka v prednatalnom vyvine - embryo ci plod...samozrejme toto nie je problem technickych terminov, ide o snahu o citovy utok zo strany tych, ktori tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici za "dietatko"


Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  08:49:45



Je úplne zjavné, že plod v lone matky nie je dieťa, lebo niektorí ľudia sa medzi sebou dohodli, že výraz "dieťa" budú používať až od narodenia? No to mi je fakt logika. A teraz tých, ktorí sa na tom používaní termínu s nimi nedohodli, sú citoví vydierači. To je úplne super argument.

Pôvodne zaslal Sendy - 30 marec 2010 :  09:00:52



aha cize reductio ad absurdum, cize mozeme nazyvat plod povedzme v 12 tyzdni starcom? a mozeme ist este dalej, mozem ta nazyvat mrtvolou? mrtvola je predsa tiez oznacenie cloveka v istej jeho faze existencie...

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

guest635

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:24:21  Zobraziť profil  Pridať guest635 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:

je uplne zjavne, ze plod ci embryo v lone matky nie je este dietatom, kedze termin dieta sa pouzivany a pomenovanie fazy zivota cloveka v okamihu leho narodenia
...
samozrejme toto nie je problem technickych terminov, ide o snahu o citovy utok zo strany tych, ktori tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici za "dietatko"
Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  08:49:45


Embryo nie je dieta, lebo pojem dieta sa pouziva iba od do... Z tohoto pohladu ani dospely nie je dieta, ani geront nie je dieta. No a? Vsetko su to ludia.
Vy sam hovorite "...tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici..." Teda pripustate, ze v maternici je clovek, len mu je dohodou urceny nazov embryo.

Z uvedeneho je zrejme, ze ide len o problem technickych terminov. Ide o snahu zastancov umelych potratov zmiernit emocny dopad tohoto skutku tym, ze pouzijeme citovo neutralny pojem. Ze zabit dieta je zle, je snad jasne kazdemu normalnemu cloveku. Zabit embryo ma uz celkom iny naboj...

Pôvodne zaslal Mato - 30 marec 2010 :  09:06:12



mne je uplne jasne, ze "tvor" v maternici je clovek, nemam s tym ani najmensi problem - tak ako zastancovia potratov (ja som zastancom iba potratov indukovanych medicinskym problemom) pouzivaju neutralne vyrazy aby umelo nevnasali city do problemu, tak odporcovia potratov bezhlavo vnasaju city do tohoto problemu aby co najviac rozduchavali vasne vid napr minule vylepovanie bliboardov nezmyselnymo obrazkami ci retorika istej osoby, ktora ani nevie o com pisala (na blogu sa to mnohokrat potvrdilo)

"Ze zabit dieta je zle, je snad jasne kazdemu normalnemu cloveku." tu si pouzil logicku chybu - kvalifikujuci jazyk

V živote je len jedna posledná minúta...a to je minúta pred smrťou!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 451  ~  Člen od: 16 december 2009  ~  Posledná návšteva: 29 júl 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:40:49  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

1. mne je uplne jasne, ze "tvor" v maternici je clovek, nemam s tym ani najmensi problem
...
2. ja som zastancom iba potratov indukovanych medicinskym problemom
...
3. aby umelo nevnasali city do problemu

Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  09:24:21


1. Podla Vas ma teda clovek pravo na ochranu zivota, alebo nema?
2. Aj medicnsky problem stavia do protikladu dva ludske zivoty. Jeden znicit, aby druhy prezil.
3. Umelo? Rozhodnutie o zivote cloveka potrebuje UMELO vnasat city?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:41:28  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
citácia:
quest635
take "dieta" je proste iba plod ci embryo


A aký plod či embryo ? Mačky, psa alebo koňa ? TAKŽE ČLOVEKA a teda DIEŤA pred narodením.

citácia:
quest635
mozes mi linknut nejaku stranku kde sa pise, ze pocet mimovolnych potratov je MNOHONASOBNE (kolko?) vyssi u zien, ktore podstupili potrat? (aky druh potratu? mechanicky? chemicky?) na onkologiu? pokial viem vyskyt rakoviny sa nezvysuje v zavislosti od poctu podstupenych potratov


Dokonca sú výskumy, ktoré potvrdzujú, že takto iba na Slovensku bolo vyvraždených okolo milióna geneticky najkvalitnejšieho obyvateľstva (ktoré sa mohli narodiť z potratmi nepoškodených matiek). Iste lekárske štatistiky takéto veci radšej neskúmajú načo aj. Stačí si však pozrieť počty vykonaných potratov na Slovensku v jednotlivých rokoch a ako stúpajú počty zdravotne poškodených detí a detí s onkologickými ochoreniami za posledných 50 rokov.

citácia:
quest635
rakovina po HAK? aky druh rakoviny mas na mysli? ja tvrdim (presnejsie to tvrdi medzinarodna agentura pre vznik rakoviny IARC, ktora je sucastou WHO), ze HAK znizuje riziko napr rakoviny vajecnikov o skoro 50%


A ktorá farmaceutická firma platí IARC ??? Tá čo zarobila na prasacích vakcínach proti chrípke ???

citácia:
ohladom ucinnosti modlitby, robili sa nejake pokusy aj dost rozsiahle, ale ucinnost sa nepreukazala (resp v niekotrych pripadoch ssa zdravotny stav dokonca zhorsil - je to dokaz, ze modlitba skodi?) pokial objekt za ktory sa modlili nevedel, ze sa modlia za neho (plod len tazko moze vediet, ze sa za neho modlia), ak to vedel, tak sa v niektorych pripadoch (nie vzdy) o male percento stav skusanej skupny zlepsil v dosledku autosugescie


To bol tiež výskum financovaný farmaceutickými firmami???
O tom, že by katolícka cirkev organizovala takéto výskumy totiž neviem.
Viem iba o svedectvách lekársky overených a publikovaných, kde sa dokázalo, že tých ľudí, o ktorých sa píše uzdravila viera v Ježiša Krista.

A sám osobne som sa s takými ľuďmi aj stretol !!!

Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  09:55:59  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:


aha cize reductio ad absurdum, cize mozeme nazyvat plod povedzme v 12 tyzdni starcom? a mozeme ist este dalej, mozem ta nazyvat mrtvolou? mrtvola je predsa tiez oznacenie cloveka v istej jeho faze existencie...

Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  09:15:11



Ty si začal tvrdiť, že za dieťa možno označiť len to, na čo je termín dieťa používaný určitými ľuďmi. Teda zjavne sa jedná o vzájomnú dohodu niektorých ľudí. Podľa takejto logiky by skutočne platilo, že keď sa niektorí ľudia vzájomne dohodnú, že budú plod nazývať starcom, alebo mňa budú nazývať mŕtvolou, tak je to platné. Existujú ľudia, ktorí sa dohodli, že niektorých ľudí nebudú označovať ako plnohodnotných, a tak ich jednoducho zabíjajú. Ak ich niekto upozorní, že s ich dohodou nesúhlasí, tiež je to citové vydieranie?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  11:36:40  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahé Božie Dieťa "Quest". Pokoj s tebou i medzi nami

Dakujem za tvoje názory, spomínal si, "že si zástancom iba potratov indukovanych medicinskym problemom".

Nechcem ťa presviedčať o správnej terminologii, ale skôr ma zaujíma tvoj názor na potraty. Zaujíma ma, aké potraty máš na mysli, že s nimi súhlasíš. Prosím ťa skús byť konkrétny. Ak môžeš, uved príklad, aby to nebolo len o všeobecných pojmoch. Z toho sú len nedorozumenia.

Dakujem, že si ...

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  12:54:08  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
je uplne zjavne, ze plod ci embryo v lone matky nie je este dietatom, kedze termin dieta sa pouzivany a pomenovanie fazy zivota cloveka v okamihu leho narodenia po dovrsenie urciteho veku - mame konkretne oznacenie cloveka v prednatalnom vyvine - embryo ci plod...samozrejme toto nie je problem technickych terminov, ide o snahu o citovy utok zo strany tych, ktori tvrdohlavo povazuju cloveka v maternici za "dietatko"

Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 : 08:49:45



A je všeobecne stanovený presný termín odkedy dokedy? A platí to ak sa dieťa narodí predčasne? Či potom sa embirálny stav maže z nejakých dôvodov?
A to čo píšete o citovom vidieraní, to ako čo? Nechápem. Takže ako embryo v maternici nieje dieťa ale je to človek, no keď niekto povie, že to je dieťa, je to citové vydieranie, takže potom zbytočne ženu trápi, že si nechala zabiť človeka? Tak radšej neupozorňovať na to, aby si náhodou ľudia nevyčítali vraždu? Ako fakt ako píše rmvn špecifikujte svoj postoj, lebo to máte nejaké dopletené.

citácia:
ano? a odkial mas tych 67%, robil sa nejaky prieskum? kde sa pozoroval zvyseny vyskyt potratov u ludi za ktorych sa niekto modlil? pokial viem, tak sa nikde nepozorovalo znizenie potratovosti na zaklade modlitieb - cize v tomto pripade trieskas do vetra ty, a ziadnym sposobom nemozes dolozit tvoje z prsta vycucnute tvrdenie, ze modlitby znizuju potratovost z 67% na 40%


Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  08:49:45



Slovo "napríklad" som uviedol preto, aby ste pochopili význam. Nestalo sa. Tak Vám to vysvetlím. Napríklad som uviedol preto, lebo ako Vy môžte tvrdiť, že je modlitba neúčinná, tak ja môžem tvrdiť, že účinná je, ale dokázať sa to nedá, pretože ak je modlitba účinná, neznamená to, že to čo je, sa musí znížiť, ale to číslo by bolo väčšie, nebyť modlitby. Vy stále asi nerozumiete tomu, že Boh nemusí konať v čase v presnej následnosti s pohľadu človeka. Takže ja trieskam do vetra z Vášho pohľadu presne to isté ako trieskate do vetra Vy

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  12:59:44  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
mne je uplne jasne, ze "tvor" v maternici je clovek, nemam s tym ani najmensi problem - tak ako zastancovia potratov (ja som zastancom iba potratov indukovanych medicinskym problemom) pouzivaju neutralne vyrazy aby umelo nevnasali city do problemu, tak odporcovia potratov bezhlavo vnasaju city do tohoto problemu aby co najviac rozduchavali vasne vid napr minule vylepovanie bliboardov nezmyselnymo obrazkami ci retorika istej osoby, ktora ani nevie o com pisala (na blogu sa to mnohokrat potvrdilo)

"Ze zabit dieta je zle, je snad jasne kazdemu normalnemu cloveku." tu si pouzil logicku chybu - kvalifikujuci jazyk

Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  09:24:21



Za čo Vy teda ste? Považujete plod za človeka, ste za to aby sa bezhlavo nezabíjal, ale chcete to nechať na rozhodnutie človeka, a nič s tým nerobyť? Ak sa nedotkneme citov človeka v takejto závažnej otázke, myslíte, že si to sám časom uvedomí? Otvorte oči a pozrite sa na svet. Keby Vám vrah išiel zabiť teoreticky ženu, abo niekoho proste koho máte rád, tak to necháte na jeho rozhodnutie, či toho človeka zabije, aby ste neapelovali na jeho city, že ľúbite človeka, ktorého chce zabiť? Že si zaslúži žiť a nemá zomrieť, veď je nevinný a bezbranný? Máte strašne divné uvažovanie a potom z toho vyplývajú divné veci.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  13:06:04  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
napr aj z toho dovodu, ze ja neplanujem mat deti v dosledku toho, ze ja deti nemam rad

Pôvodne zaslal guest635 - 30 marec 2010 :  09:12:48



Koľko máte rokov? Sorry, ale toto mi vyznieva ako výrok 15 ročného sebeckého puberťáka. A vyvstáva z toho, že pre Vás nieje človek ako človek. Máte zjavne kritérium, aký musí byť starý (nečudoval by som sa ak by musel byť určitej národnosti alebo pleti), a podľa toho je pre Vás posudzovateľný bez bližšieho spoznania v zmysle či ho máte alebo nemáte rád. Chcete nechávať na ľuďoch ako majú konať. Ale na základe akej spravodlivosti keď Vy hneď súdite len na základe veku?

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  16:57:40  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Milý guest, vy by ste tu nemuseli byť, tak isto ako ani ja alebo nikto z nás keby sa naše matky rozhodli že nás nechcú..
lenže matka je proste matka, skvelá mamina ktorá by nikdy nezabila dieťa počaté vo svojom lone.. a tá čo to raz urobí už sa nemôže nazývať matkou..

inak tiež ste, milý guest, boli kedysi, alebo možno nie tak dávno, dieťaťom..
nechápem, čo ste za človeka keď nemáte rád deti, asi máte porušený ten najprvotnejší pud ochraňovať mláďatá svojho druhu ak sa môžem tak primitívne vyjadriť

ale keby vás ktosi neochraňoval a nestaral sa o vás keď ste boli dieťatom, tiež by ste tu už neboli..

inak ten pud má podľa mňa porušený až zvrátený každá žena, ktorá ide dobrovoľne na potrat - teda dobrovoľne vraždiť.

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  22:41:09  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
guest ja nevidim rozdiel ked sa clovek rozhodne ze mozno zabijat cloveka uz s akehokolvek dovodu len preto ze sa este nenarodil(aj keby sa ohrozilo zdravie matky, lebo ziaden zivot nieje dolezitejsi ako druhy) a medzi tym ze sa isty ludia rozhodli ze zidia a ludia inej farby pleti su menejcenny,

dalej ak sa mozu rozhodnut ludia ci ma zit alebo nema zit, myslis si ze je spravne ked o tom rozhoduje clovek? ved uz ani ten zivot co vytvorili muz a zena nepatri im, ale tomu cloveku, dietatku, embryu, plodu volaj si to ako chces ale je to stale jedno a to iste,

a v neposlednom rade, LUDIA MESAJU DO VSETKEHO CITY A SCHOPNOST VCITIT SA DO DRUHYCH PRETO LEBO JE TO TO JEDINE CO NAS ODLISUJE V TOMTO SVETE OD ZVIERAT A STROJOV,

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  22:55:55  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
Dávnejšie dávali v správach, že niekde zachránili dieťa - plod človeka (aby sme boli v správnych termínoch ) niečo okolo 5 mesiaca tehotenstva. Na internete som čítala, že v Číne robia pokusy (čo samozrejme neschvaľujem) vyrobiť umelú maternicu aby bolo možne v nej vyrásť dieťatku (oplodnenému vajíčku-embryu-plodu až po dieťa). Vedia udržať na žive plod do 19 týždna(neviem presne).
Už som tu dávala kedysi ten link ešte to pohľadám.

Z tohoto je jasné, že človek je človekom od počatia. Pretože sa nedá povedať do teraz ním nebol a začal ním byť. Bol ním od počatia. Všetko ostatné je vývoj. Takže neviem kto tu vnáša city a kto klapky na oči.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 9 Previous Topic: Potraty a poliklinika Téma Next Topic: Jedine viera v živého Krista môže zmeniť svet  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06