Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Nerozumiem obrazku
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: zaujimavy pribeh Téma Next Topic: Potraty a poliklinika
Strana: z 7

samolik

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2010 :  18:46:14  Zobraziť profil  Pridať samolik do zoznamu priateľov
Prosím kdeby somsi mohol stiahnut obrazky do mobylu z nabozenskov tematikov?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12  ~  Člen od: 02 február 2010  ~  Posledná návšteva: 16 október 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2010 :  19:17:17  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Pokiaľ pápeži po celé stáročia používajú ako svoj symbol svätopeterský kríž a nevedomky si ho za svoj znak príjmu satanisti, tak pápež ho odrazu nemá používať? Veď by predsa šlo o ústupok satanistom!

Isteže, nebyť tejto témy, sám by som bol z toho zmätený, nehovoriac už o "vlažných katolíkoch", ale práve prezentovanie tohto kríža je vhodné, keď už pre nič iné, tak aspoň na to, aby si stúpenci padlých anjelov uvedomili vlastnú stupiditu a "originalitu".

Pôvodne zaslal Reconquistador - 10 máj 2010 :  22:56:14



Presvedcte ma dokazmi , ze symbol obrateneho kriza bol vseobecne pouzivany ako papezsky symbol .
Ukaz kde ho papezi po starocia pouzivali Kedze ho ako symbol po starocia pouzivali , pevne verim ze ak poziadam za sto rokov jeden dokaz , bude to pre teba hracka ich sem vycapit Aby som nebol taky prisny , tak poziadam o tri dokazy za 1960 rokov
Sem s nimi
Meno papeza a symbol obrateneho kriza , ktory ako symbol prijal .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2010 :  19:20:48  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ak mame v srdci lasku a vieru tak tam nehladam nic zle ,ale ak mam v srdci pochybnosti tak pochybujem vo vsetkom.


Pekny blud Blud fideizmu ako vysity . Pochybovat je krestanska cnost Katolik ma verit len tomu , co je ako pravda potvrdene autoritou , ako Pravda nemenna , cize dogma . O tom katolik pochybovat nema , to je pravda Vo vsetkom ostatnom ma zachovavat cnost opatrnosti Ma vec skumat a nie jej slepo uverit .
Tak skumam
Ukaz mi jedneho jedineho svatca , ktory nemal pochybnosti . Jedneho jedineho . Pravy opak je pravdou Najvacsie osobnosti katolicizmu stale trapili pochybnosti . Dovod je jasny . Aby ich diabol nezviedol .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 12 máj 2010 :  19:39:54  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
Ale všetko skúmajte a čo je dobré, toho sa držte! Sol 5,21

Vsimnite si vazeni katolici , ze apostol nehovori nieco skumajte , ale vsetko Este raz VSETKO

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Reconquistador

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2010 :  00:32:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Reconquistador  Pridať Reconquistador do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Pokiaľ pápeži po celé stáročia používajú ako svoj symbol svätopeterský kríž a nevedomky si ho za svoj znak príjmu satanisti, tak pápež ho odrazu nemá používať? Veď by predsa šlo o ústupok satanistom!

Isteže, nebyť tejto témy, sám by som bol z toho zmätený, nehovoriac už o "vlažných katolíkoch", ale práve prezentovanie tohto kríža je vhodné, keď už pre nič iné, tak aspoň na to, aby si stúpenci padlých anjelov uvedomili vlastnú stupiditu a "originalitu".

Pôvodne zaslal Reconquistador - 10 máj 2010 :  22:56:14



Presvedcte ma dokazmi , ze symbol obrateneho kriza bol vseobecne pouzivany ako papezsky symbol .
Ukaz kde ho papezi po starocia pouzivali Kedze ho ako symbol po starocia pouzivali , pevne verim ze ak poziadam za sto rokov jeden dokaz , bude to pre teba hracka ich sem vycapit Aby som nebol taky prisny , tak poziadam o tri dokazy za 1960 rokov
Sem s nimi
Meno papeza a symbol obrateneho kriza , ktory ako symbol prijal .

Pôvodne zaslal amerika1 - 12 máj 2010 :  19:17:17



Ak si prečítaš môj príspevok ešte raz, skús si všimnúť slovo "pokiaľ" - netvrdím, že bol pápežmi bežne používaný (z čoho ma obviňuješ), ale keďže pápež je nástupcom sv. Petra a tento bol ukrižovaný na obrátenom kríži a taktiež sa takto niekedy vyobrazuje, jedná sa o kresťanský symbol a de facto ho môžu pápeži používať.

To, že aj pápežmi používaný bol mi len vyplýva z kontextu tejto diskusie, nič viac.

No a čo sa týka Tvojej požiadavky - ak nerátame pápežov 20. storočia, tak koľko ich vyobrazení máme? Nič moc a preto je pre človeka, ktorý nie je historikom (som informatik) v podstate nemožné nejaký dôkaz hľadať.

Takže z troch môžem uviesť pápeža len jedného - samotného apoštola Petra.

GLORIA IN EXCELSIS DEO ET IN TERRA PAX HOMINIBUS BONAE VOLUNTATIS

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1877  ~  Člen od: 16 apríl 2010  ~  Posledná návšteva: 27 november 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2010 :  08:16:56  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
vsetko o krizoch, symboloch, vyznamoch, pojmoch, ale len pre tych co vedia po anglicky

http://www.seiyaku.com/customs/crosses/index-all.php?Spacing=40

a tu lenmala ukazka, ak sa da pohrat so symbolmi

http://www.youtube.com/watch?v=JKG59NUdn8A&feature=related


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 13 máj 2010 :  18:31:10  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
Prosím kdeby somsi mohol stiahnut obrazky do mobylu z nabozenskov tematikov?

Pôvodne zaslal samolik - 12 máj 2010 :  18:46:14
Milý Samolík, mám v MT dosť obrázkov - tapety aké hľadáš, tiež ako zvonenie som si zohnal originál znelku vatikánského rozhlasu. Takže čo presne potrebuješ a akú maximálnu veľkosť môžu mať tie súbory? Pošlem mailom.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2010 :  14:47:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
citácia:
Pokiaľ pápeži po celé stáročia používajú ako svoj symbol svätopeterský kríž a nevedomky si ho za svoj znak príjmu satanisti, tak pápež ho odrazu nemá používať? Veď by predsa šlo o ústupok satanistom!

Isteže, nebyť tejto témy, sám by som bol z toho zmätený, nehovoriac už o "vlažných katolíkoch", ale práve prezentovanie tohto kríža je vhodné, keď už pre nič iné, tak aspoň na to, aby si stúpenci padlých anjelov uvedomili vlastnú stupiditu a "originalitu".

Pôvodne zaslal Reconquistador - 10 máj 2010 :  22:56:14



Presvedcte ma dokazmi , ze symbol obrateneho kriza bol vseobecne pouzivany ako papezsky symbol .
Ukaz kde ho papezi po starocia pouzivali Kedze ho ako symbol po starocia pouzivali , pevne verim ze ak poziadam za sto rokov jeden dokaz , bude to pre teba hracka ich sem vycapit Aby som nebol taky prisny , tak poziadam o tri dokazy za 1960 rokov
Sem s nimi
Meno papeza a symbol obrateneho kriza , ktory ako symbol prijal .

Pôvodne zaslal amerika1 - 12 máj 2010 :  19:17:17



Ak si prečítaš môj príspevok ešte raz, skús si všimnúť slovo "pokiaľ" - netvrdím, že bol pápežmi bežne používaný (z čoho ma obviňuješ), ale keďže pápež je nástupcom sv. Petra a tento bol ukrižovaný na obrátenom kríži a taktiež sa takto niekedy vyobrazuje, jedná sa o kresťanský symbol a de facto ho môžu pápeži používať.

To, že aj pápežmi používaný bol mi len vyplýva z kontextu tejto diskusie, nič viac.

No a čo sa týka Tvojej požiadavky - ak nerátame pápežov 20. storočia, tak koľko ich vyobrazení máme? Nič moc a preto je pre človeka, ktorý nie je historikom (som informatik) v podstate nemožné nejaký dôkaz hľadať.

Takže z troch môžem uviesť pápeža len jedného - samotného apoštola Petra.

Pôvodne zaslal Reconquistador - 13 máj 2010 :  00:32:27




Tak co vlastne Bol ten symbo pouzivany po starocia papezmi , alebo nebol ?
A vyobrazeni papezov mame viac ako si myslis Ono totiz niektori vedia aj malovat Myslim tym umelcov , ktori zobrazovali to , co bolo potrebne uchovat . Napriklad portret papeza .
Milujem dnesne diskusie . Namiesto jedneho jasneho dokazu , miliony inflacnych slov a viet , len aby nebolo mozne vyvodit z daneho problemu iny zaver , nez aky je vopred urceny .
Tomu sa hovori propaganda Vymysel 20 , storocia .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2010 :  15:34:07  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Tak co vlastne Bol ten symbo pouzivany po starocia papezmi , alebo nebol ?
A vyobrazeni papezov mame viac ako si myslis Ono totiz niektori vedia aj malovat Myslim tym umelcov , ktori zobrazovali to , co bolo potrebne uchovat . Napriklad portret papeza .
Milujem dnesne diskusie . Namiesto jedneho jasneho dokazu , miliony inflacnych slov a viet , len aby nebolo mozne vyvodit z daneho problemu iny zaver , nez aky je vopred urceny .
Tomu sa hovori propaganda Vymysel 20 , storocia .

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 máj 2010 :  14:47:51



OK, máš ty jasný dôkaz, že použili na sedese tento symbol so zlým úmyslom? Máš nejaké vyhlásenie Cirkvou, že je zakázané tento symbol akokoľvek katolíkom používať, pretože sa používa aj na iné účely? Úprimne ak máš niečo také, tak to prosím napíš (ak si to už nenapísal a ja som to rpehliadol). Ak nemáš, je to len tvoj názor, a ja radšej budem veriť Cirkvi, ako názoru nejakého človeka...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2010 :  15:34:20  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
citácia:

Tomu sa hovori propaganda Vymysel 20 , storocia .

Pôvodne zaslal amerika1 - 16 máj 2010 :  14:47:51



propaganda tu existuje uz od cias stareho rima, bola tu a aj bude lebo je pre istych ludi velmi uzitocna

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 16 máj 2010 :  22:32:20  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
je to smybol aj ked dost nestastne pouzity ...
aj ked viem ze svastika zneuzil hitler ...

co mna zaujima ci sa nachadza nadpis "VICARIVS FILII DEI" = "NÁSTUPCA SYNA BOŽIEHO" ci sa takto oznacuje papez? ja som nasiel odkazi ze ano a ze je to napisane ,kazdopadne chcem si to overit .....je to dolezitejsie ako niaky zle pouzity symbol

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2010 :  13:58:26  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
Zastupca, alebo namestnik, NIE nastupca. Pozor na tendencne preklady.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2010 :  15:38:50  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
ale ci je to latinsky dobre .....

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 17 máj 2010 :  22:49:27  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
ale ci je to latinsky dobre .....

Pôvodne zaslal svklampard - 17 máj 2010 :  15:38:50


Neviem co chcete pocut.
Veta ktoru ste tam napisali je latinsky dobre, neznamena vsak to co ste napisali.
Oznacenie papeza to nie je , papezov titul je Vicarius Christi... Mrzi ma, ze Vam teraz nebudu sediet pocty

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 18 máj 2010 :  19:20:14  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
mato je tam toho viac nez len 666 ........zaujimave je ze sa tam spomina 7 kralov: john,pavol,janpavol,gregog ,benedikt,lev ,pius .....selma je sama osmym kralom ....jeden je nakratko janpavol -boli len dvaja a linia toho mena boal kratka ...a rozne pasaze z zjavenia idu jak uliate na RKC

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  12:25:38  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
a rozne pasaze z zjavenia idu jak uliate na RKC

Pôvodne zaslal svklampard - 18 máj 2010 :  19:20:14


Tak prijemnu zabavu Niektori ludia si kratia dlhe chvile konspiracnymi teoriami o CIA, ini nahanaju mimozemstanov, ini hladaju skryte psosolstva vymretych civilizacii a ini sa zasa bavia tym, co sa im podari "uliat" na RKC Proti gustu ziaden disputat, len sa to nesmie prehanat, lebo niektori potom uplne stratia kontakt s realitou...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  18:12:20  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
uverit niecomu len preto ze mi povie 9 ludi z 10 je spravne a aj to spravne nemusi byt pokial si to neoverim .....

to ze vecsina ide niakym smerom neznamena hned ze ide spravne ....

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  19:29:43  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
uverit niecomu len preto ze mi povie 9 ludi z 10 je spravne a aj to spravne nemusi byt pokial si to neoverim .....

to ze vecsina ide niakym smerom neznamena hned ze ide spravne ....

Pôvodne zaslal svklampard - 19 máj 2010 :  18:12:20



Tá väčšina ide za Ježišom. Ty od neho odchádzaš.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  20:34:18  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
:D hahaha no dobre ja to tu nechcem rozvadzat .....odpinpongovat ludi teda viete tak ja vam ten smec vratim

Vicarivs filii dei -666
Ionanes Pavlus Secvndo 666

na tento clanok sa pozrite s triezvou myslou ja som to azda mozno pochopil ze neni podstatne vies ludi k kostolu alebo niakym ritualom ale to aby mali ludia osobny vztah k bohu ....a mne na to netreba chodit do kostola...

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rudy

Stav: offline

 Odoslaný - 19 máj 2010 :  20:59:01  Zobraziť profil  Pridať rudy do zoznamu priateľov
citácia:
:D hahaha no dobre ja to tu nechcem rozvadzat .....odpinpongovat ludi teda viete tak ja vam ten smec vratim

Vicarivs filii dei -666
Ionanes Pavlus Secvndo 666

na tento clanok sa pozrite s triezvou myslou ja som to azda mozno pochopil ze neni podstatne vies ludi k kostolu alebo niakym ritualom ale to aby mali ludia osobny vztah k bohu ....a mne na to netreba chodit do kostola...

Pôvodne zaslal svklampard - 19 máj 2010 :  20:34:18



Keďže si biblický kresťan, rád ťa upozorním na dva citáty z Biblie.

1.Vytrvalo sa zúčastňovali na učení apoštolov a na bratskom spoločenstve, na lámaní chleba a na modlitbách. (Sk 2,42)

2.Predovšetkým však vedzte, že nijaké proroctvo v Písme nepripúšťa súkromný výklad. (2 Pt 1,20)

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 286  ~  Člen od: 15 február 2010  ~  Posledná návšteva: 17 apríl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  02:01:08  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
ano ja len poukazujem na suvislosti ......na internete je toho strasne vela a viac ci menej sa to zhoduje .... vela ludi sa v tom sprta a podla mna zbitocne pride koniec..tak pride ...

a nemam rad ked niekto vytrhava veci s kontextu treba pochopit ze biblia neni niaky subor citatov niektore sa daju ale niektore potom vyzeraju ze staci iba to .....a co hovori jezis na modlenie- a to je pre mna dolezitejsie a to:
staci matus 6:
5A keď sa modlíš, nebudeš ako tí pokrytci, lebo oni sa radi stojaci modlia v synagógach a na uhloch ulíc, aby ich ľudia videli. Ameň vám hovorím, že tam majú svoju odplatu. 6Ale keď sa ty modlíš, vojdi do svojej komôrky a zavrúc svoje dvere modli sa svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti, a tvoj Otec, ktorý vidí v skrytosti, odplatí ti zjavne. 7Ale keď sa modlíte, nežvatlite jako pohania, lebo sa domnievajú, že pre tú svoju mnohomluvu budú vyslyšaní. 8Teda nebuďte im podobní, lebo váš Otec vie, čo potrebujete, prv než by ste ho vy prosili. 9Vy sa tedy modlite takto: Náš Otče, ktorý si v nebesiach, nech sa posvätí tvoje meno! 10Nech prijde tvoje kráľovstvo! Nech sa stane tvoja vôľa jako v nebi, tak aj na zemi! 11Daj nám dnes náš každodenný chlieb 12a odpusť nám naše viny, jako aj my odpúšťame svojim vinníkom, 13a neuvoď nás v pokušenie, ale nás zbav zlého, lebo tvoje je kráľovstvo i moc i sláva na veky. Ameň. 14Lebo ak odpustíte ľuďom ich poklesky, odpustí aj vám váš nebeský Otec; 15ale ak vy neodpustíte ľuďom ich pokleskov, neodpustí ani váš Otec vašich pokleskov.
rovnako kapitola pokracuje dalej a je tam toho podla mna dost k beznemu zivotu ako sa spravat ....;)
a ta druha vec :
16Lebo sme neišli za chytrácky vymyslenými bájkami, keď sme vám oznámili moc a príchod nášho Pána Ježiša Krista, ale jako takí, ktorí sme boli očitými svedkami jeho veličenstva. 17Lebo dostanúc od Boha Otca česť a slávu, keď sniesla na neho velebná sláva taký hlas: Toto je ten môj milovaný Syn, v ktorom sa mne zaľúbilo. - 18A ten hlas, ktorý sa sniesol s neba, sme my počuli, keď sme s ním boli na tom svätom vrchu. 19Aj máme pevnejšie slovo prorocké, a dobre robíte, že máte naň obrátený svoj pozor ako na sviecu, svietiacu na šerom mieste, dokiaľ by sa nerozvidnel deň, a nevzišla dennica vo vašich srdciach, 20vediac najprv to, že niktoré proroctvo Písma nedeje sa z vlastného rozlúštenia budúcnosti. 21Lebo nikdy nebolo proroctvo vynesené vôľou človeka, ale Svätým Duchom súc nesení hovorili svätí Boží ľudia.
staci sa pozriet na verz 21 ....



cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  07:20:42  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
svklampard píšeš "a to je pre mna dolezitejsie", ak si to myslel, že to je pre teba dôležitejšie ako tie citáty čo dal rudy, tak to si potom už ozaj riadne mimo cesty.
K citátom je jasné, že hovorí Ježiš o tých zákonníkoch a farizejoch a tých, čo proste verejne sa modlili tým hlasnejšie, aby ich všetci počuli. V kostoloch je to v podstate súkromné. Ale to nieje až tak podstatné. Hlavné je, že Ježiš pri poslednej večeri hovorí, "toto robte na moju pamiatku". Ty to nerobíš, vykladáš si písmo po svojom, čiže robíš doslova iba to čo ti vyhovuje a potom je ťažko predpokladať, že na teba zostúpi Duch Svätý. Možno vtedy, keď spoznáš, že si pekne ďaleko od správnej cesty.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  13:32:52  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
azuritko ved dobre ja ti tvoj nazor na mna neberem....
tie slova pri poslednej vecei su mozno myslene obrazne ....telo je telo a duch je duch.....su to veci duchovne .....

a pisem je velmi zle ked sa opiera len o niaky citat ktory je vytrhnuty z kontextu ......takym stylom mozes vytrhavat napriklad apokrit tomasa lebo tam su len vyroky ktore sa na seba nenavezuju .....
ty to nechapes
verz 20vediac najprv to, že niktoré proroctvo Písma nedeje sa z vlastného rozlúštenia budúcnosti.
s toho sudite mna ze nemam vakladat sukromne ale potom je tam verz 21Lebo nikdy nebolo proroctvo vynesené vôľou človeka, ale Svätým Duchom súc nesení hovorili svätí Boží ľudia.

vies co je vobec bozi duch?

modlidba:
jej to je len cast....da sa povedat ze vtedajsie nabozenstvo jezis odsudzoval ....ked odsudzoval najvysich predstavenych ....
-lebo oni sa radi stojaci modlia v synagógach a na uhloch ulíc, aby ich ľudia videli
verz :
6Ale keď sa ty modlíš, vojdi do svojej komôrky a zavrúc svoje dvere modli sa svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti, a tvoj Otec, ktorý vidí v skrytosti, odplatí ti zjavne. 7Ale keď sa modlíte, nežvatlite jako pohania, lebo sa domnievajú, že pre tú svoju mnohomluvu budú vyslyšaní. 8Teda nebuďte im podobní, lebo váš Otec vie, čo potrebujete, prv než by ste ho vy prosili.
tuna sa to aspon z mojho pohladu jedna o vnutornu modlidbu nie niekam chodit .......

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  16:14:33  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
:D hahaha no dobre ja to tu nechcem rozvadzat .....odpinpongovat ludi teda viete tak ja vam ten smec vratim

Pôvodne zaslal svklampard - 19 máj 2010 :  20:34:18


Haha, tak predsa Vam to nedalo a pocitate Napriek tomu, ze to nie je spravny titul Nehovoriac uz o tom, ze Jan Pavol bol spravne latinsky Secundus nie Secundo. Ked nam to nesedi, tak si nieco prisposobime a mame co chceme a sme spokojni, ze?

Ale dobre, aj ja si nieco spocitam:
Ellen Gould White 666

Keby ste nevedeli kto to je, tak to je zakladatelka Adventistov siedmeho dna

A teraz otazka, co nam z tohoto Vasho (pomerne nasilneho) pocitania vlastne vyplyva?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 20 máj 2010 :  17:54:32  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Maťo, dobrý postreh. Takto náhodne označiť za antikrista podľa matematického výsledku z mena asi možno kdekoho. Rôzne kruhy dnes domýšľavo kombinujú, aby zistili kto je či nie je antikrist. Tadiaľto zrejme cesta nevedie.
Myslím že Duch nám chcel touto symbolickou asociáciou v Apokalypse povedať niečo iné; antikrist je každá svetská moc, ktorá si nárokuje obsadiť Boží trón.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: zaujimavy pribeh Téma Next Topic: Potraty a poliklinika  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06