Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Nerozumiem obrazku
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: zaujimavy pribeh Téma Next Topic: Potraty a poliklinika
Strana: z 7

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  15:07:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Vysvetli mi niekto ten obrazok, konkretne obrateny kriz, coby to symbol satana ?


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora 

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  15:16:24  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
uz netreba, nieco som si nasiel



len ako je to spravne, dal sa sv. Peter ukrizovat hore nohami, alebo aj s krizom ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  15:42:06  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
obrátený kríž? u pápeža? no vieš aká je cirkev, dokonalá a neomylná. a vždy hovorí pravdu. a podla cirkvy sa treba riadiť. ba dokonca brať si z nej príkad.

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  16:20:57  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Ach PCmaniak, keby si o tom aspom niečo vedel. Nie že by som ja vedel veľa, ale ak sa nemýlim, tak Peter sa z úcty k Ježišovi nechal ukrižovať dolu hlavou, lebo sa necítil hodným na to, aby sa nechal ukrižovať ako Ježiš. Keďže ukrižovať, tak asi otočili kríž. Čo si pamätám trošku nejaký starší film, tak aj tam to zobrazili tak, že otočili celý kríž. Neviem to podložiť citátom abo tak, no takto nejak to viem v podstate od malička... Tak PCmaniak prosím nerob takéto zbytočné predčasné závery.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  08:36:30  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
obrátený kríž? u pápeža? no vieš aká je cirkev, dokonalá a neomylná. a vždy hovorí pravdu. a podla cirkvy sa treba riadiť. ba dokonca brať si z nej príkad.

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 24 marec 2010 :  15:42:06


OK, tymto uz kalich trpezlivosti pretiekol. Dovidenia PCManiak, najdi si ine ihrisko na hranie.

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  13:00:20  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahí bratia a sestry... Pokoj s vami

Neviem ako vy, ale ja na obrázku vidím obrysy stoličky, ktorá je medzi pápežom a krížom (za pápežom ). Bud je stolička taká istá sivá ako kamen (v ktorom je vytesaný kríž), alebo fotografia je zámerne upravená, tak aby nebolo vidieť stoličku a tak to dáva dojem, že tam stolička nie je. Ináč kríž je klasický : dolé predlžený a hore od ramena krátky.

Ďakujem, že sa nepohoršíte. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  13:31:29  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Nie rmvn, mylis sa, ale to nie je podstatne, ohladom tohto zaberu existuje viacero verzii. Uz sa mi podarilo zohnat, co som potreboval, diky za vysvetlenie. Len na vysvetlenie, zarazilo ma, ze obrateny kriz pouzivaju akoze vyznavaci "satanizmu" ako vysmech Jezisovi, tak ma to zarazilo.

Navyse, isty pan Oravec (vam urcite znamy ) tvrdi :

Jeden zbožný „modernista“ sa mi snažil vysvetliť , že tento kríž vyjadruje mučenícku smrť sv.Petra. Takéto vysvetlenie má ale dve menšie chybičky: To bol Peter , ktorý sa dal ukrižovať hore nohami a nie kríž

preto som narazal na to, ze ako sa dal teda vlastne ukrizovat, pribit z roztiahnutymi nohami hore na ramenach kriza?, teda tak chapem pana Oravca

ale fakt je, ze zatial nachadzam iba podoby, druheho obrazku, co sa i mne zda logicke




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 25 marec 2010 :  13:48:25  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:


Navyse, isty pan Oravec (vam urcite znamy ) tvrdi :


Pan Oravec tvrdi vseliake nezmysly...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  18:04:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:


Navyse, isty pan Oravec (vam urcite znamy ) tvrdi :


Pan Oravec tvrdi vseliake nezmysly...

Pôvodne zaslal Mato - 25 marec 2010 :  13:48:25




Kto moze dat z dejin papezstva podobny priklad , ze papez sa stotoznil so symbolom obrateneho kriza ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  20:09:43  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Ďalšie konšpiračné kombinácie:

http://www.outlawjournalism.com/forum/viewtopic.php?p=29054&sid=6bc3108f016a2d3e9ddc4bed31d336f8

http://www.life.com/image/82788160

http://www.catholicherald.co.uk/papalfrance08/index.shtml

Dúfam že tento nevydarený prstoklad pápežovho pozdravu vás neuviedol do zmätku.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  22:31:37  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Každý tam vidí to, čo chce vidieť.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2010 :  11:16:26  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
citácia:
Ďalšie konšpiračné kombinácie:

http://www.outlawjournalism.com/forum/viewtopic.php?p=29054&sid=6bc3108f016a2d3e9ddc4bed31d336f8

http://www.life.com/image/82788160

http://www.catholicherald.co.uk/papalfrance08/index.shtml

Dúfam že tento nevydarený prstoklad pápežovho pozdravu vás neuviedol do zmätku.



Pôvodne zaslal Dušan - 30 marec 2010 :  20:09:43



neznamena to okrem ineho v znakovej reci hluchonemych "milujem ta" ?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2010 :  19:01:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Každý tam vidí to, čo chce vidieť.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 30 marec 2010 :  22:31:37



Tak argumenty Uvidime , ci ich dodaju aj oponenti

Nie sme spaseny Petrovym krizom , ale Kristovym Preco teda iny symbol kriza ako Kristov kriz ?
Papezska ustanovizen nie je od cloveka , ale od Boha Jezisa Krista
Obrateny kriz sa stal satanistickym symbolom a teda i ked by mal vyznam v zmysle ukrizovania Petra je prirodzene nepouzivat ho , pre vyznam , aky ma u verejnosti
Papezsky urad ma svoje symboly napr. tiaru , ktora musela byt ako symbol znicena ( vid erb sucasneho papeza) , aby starocne symboly papezskeho uradu boli nahradene pochybnymi symbolmi ?
Staci ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2010 :  20:15:33  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Obrateny kriz sa stal satanistickym symbolom a teda i ked by mal vyznam v zmysle ukrizovania Petra je prirodzene nepouzivat ho , pre vyznam , aky ma u verejnosti

na toto som i ja myslel, ono tato tema ma napadla po tom, ako som bol svedkom na ulici, teda sedel som v parku na lavicke a vedla sa rozpravali dve dievcata, jedna druhej vycitala nieco v tom zmysle, ze "preco preboha nosi symbol satanistov ?"

branila sa vykladom vyznamu obrateneho kriza, ale druha dievcina jej to vyvratila, menovana mala na tom kriziku z druhej strany este nejaky symbol o ktorom nevedela,

a najlepsie na koniec, kupila ho na nejakom vyrocnom jarmoku pri kostole




„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 31 marec 2010 :  23:41:59  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Viete niekto kde, kedy, prečo, aká príležitosť, čo presne to bolo, prečo je tam obrátený kríž? Ak nie tak zase súdite a ani nepoznáte okolnosti. Že sa niekomu osobne nepáči, že tam je obrátený kríž nemusí nutne znamenať, že to je proti učeniu...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  04:46:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Viete niekto kde, kedy, prečo, aká príležitosť, čo presne to bolo, prečo je tam obrátený kríž? Ak nie tak zase súdite a ani nepoznáte okolnosti. Že sa niekomu osobne nepáči, že tam je obrátený kríž nemusí nutne znamenať, že to je proti učeniu...

Pôvodne zaslal Azuritko - 31 marec 2010 :  23:41:59



A co keby si nam ty zodpovedal tuto otazku ? Lebo ty zase robis presne to iste l, en v opacnom garde . Branis nieco , a nepoznas okolnosti .
Povedzme , ze by obrateny kriz bol vyobrazeny tak , ze by neboli pochybnosti o jeho vyzname . Napriklad s apostolom Petrom , kde by bol vyznam jasny a neodiskutovatelny . Mimochodom spozorovali ste rozdiely medzi uverejnenymi obrazkami . Obrateny kriz ako znak svatca sv. Petra ,je vzdy vyobrazovany s tymto apostolom , co nepripusta iny vyklad znaku . Ked sa pozriete na znak obrateneho kriza , ktory je vyobrazeny samostatne , jeho vyznam je rozlicny .
A zakladna otazka je tato
K comu dobremu posluzilo , ze sa na papezsky sedes vyobrazil obrateny kriz ?
Papez ma vzdy okolo seba ludi , ktori su zodpovedni za to , aby sa ziadne excesy nevyskytovali . Vcetne papezskeho ceremoniara , ktory sa na tu ohavnost pozera
Niet ani divu , ze papezsky ceremoniar JP 2 bol prvy , ktory sa po nastupe Benedikta 16 porucal zo svojho uradu .

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  09:29:29  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
http://areopag.christ-net.sk/viewtopic.php?t=3546&postdays=0&postorder=asc&start=210&sid=8273d305c74783b6d1c469be207f1585
ako vidno, aj inde prebieha navlas podobná diskusia
síce wikipédia, ale napriek tomu je tu celkom slušný výklad:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%AD%C5%BE_sv%C3%A4t%C3%A9ho_Petra
dôvod prečo bol takto kríž použitý sa mi ešte nepodarilo nájsť, ale určite nebol použitý so satanistickým zámerom...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  11:38:49  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
A co keby si nam ty zodpovedal tuto otazku ? Lebo ty zase robis presne to iste l, en v opacnom garde . Branis nieco , a nepoznas okolnosti .

Pôvodne zaslal amerika1 - 01 apríl 2010 :  04:46:12



Neobhajujem to ani netvrdím, že to je určite zlé. Snáď nemôžem na základe jedného nekvalitného obrázku robiť hneď závery. To jedine ak by som bol zaujatý. Preto si myslím, že je úplne odveci hneď tvrdiť chyba, ak nepoznáme presné okolnosti. Či už bude niekto tvrdiť, že to je použité nesprávne, alebo bude niekto tvrdiť opak, obidvaja by to mali doložiť na základe poznaných okolností a na základe učenia. Bez toho ide len o subjektívne presvedčenie a nemám najmenší dôvod ho považovať za správne.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  12:43:01  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:
Nie rmvn, mylis sa, ale to nie je podstatne, ohladom tohto zaberu existuje viacero verzii.

Pôvodne zaslal saxsax - 25 marec 2010 :  13:31:29


Mohli by ste ich sem ponuknut?

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  17:07:49  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
tak na nete si to moze najst kazdy, tak namatkovo








vo vaticane : http://www.theworldsprophecy.com/the-inverted-cross-in-the-vatican/

http://www.blessedquietness.com/journal/housechu/inverted.htm

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  20:08:39  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
http://areopag.christ-net.sk/viewtopic.php?t=3546&postdays=0&postorder=asc&start=210&sid=8273d305c74783b6d1c469be207f1585
ako vidno, aj inde prebieha navlas podobná diskusia
síce wikipédia, ale napriek tomu je tu celkom slušný výklad:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%AD%C5%BE_sv%C3%A4t%C3%A9ho_Petra
dôvod prečo bol takto kríž použitý sa mi ešte nepodarilo nájsť, ale určite nebol použitý so satanistickým zámerom...

Pôvodne zaslal juja - 01 apríl 2010 :  09:29:29



Este raz sa pokusim vysvetlit podstatu
Uz len to by chybalo , aby bol pouzity so satanistickym zamerom
Ale k veci
Ak symbol moze mat rozne vyznami a ludia veriaci , neveriaci , agnostici , pohani , heretici , chizmatici a neviem kto este si symbol vysvetluje na zaklade vseobecnej mienky o danom symbole , a ten symbol je u verejnosti neznalej problematiky chapany ako satanisticky , pouzijem ho ?
Podstatne otazka
Pouzijem ten symbol , alebo ho nepouzijem ?
Co dobreho a pre koho , koho oslovil a obratil , alebo komu a kedy pomohlo ak sa ten symbol pouzil ?
A naopak komu by ublizilo a co by sa stratilo tym , ak by nebol pouzity ?
Ak je symbol obrateneho kriza symbolom spojenym s papezskym uradom , tak vas poziadam , aby ste mi v dvetisicrocnych dejinach papezstva ukazali este jednu podobizen papeza s obratenym krizom .
Fotografia ( ako vynalez) nevznikla nastupom Wojtylu na papezsky tron , takze mame z dejin dostatok fotografii a filmovych zaberov papezov pred Wojtylom
Ukazte jeden jediny pripad , ze papezsky sedes je zohaveny obratenym krizom

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 01 apríl 2010 :  23:22:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Myslím si, že sa robí zbytočný humbuk.

"Kto moze dat z dejin papezstva podobny priklad , ze papez sa stotoznil so symbolom obrateneho kriza ?"

Čo to zasa vyrábaš za konštrukciu ? Chceš vari z JPII spraviť satanistu ? Zošalel si ?

Nerozumiem v čom je problém.

JPII svedčil a apoštoloval hlavne svojím životom. Je nedôstojné vyviňovať ho z nejakých satanistických rituálov na základe nejakéj stoličky. A dodám, že je to trápne a hlúpe.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2010 :  12:20:02  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
pardon, ja to chapem tak, ze amerika chce poukazat na nevhodnost pouzitia tohto symbolu, kedze sa stal zaroven symbolom vyznavacov satanizmu. Nikde som necital, ze by amerika obvinoval JPII s naklonnosti k satanizmu

sam predsa poukazal na to, ze to bolo nevhodne a doplatil na to i clovek co sa ma o take veci starat, pri vymene postov ako tvrdi amerika dotycny vyletel zo svojho uradu, jasne ako facka

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2010 :  18:46:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Myslím si, že sa robí zbytočný humbuk.

"Kto moze dat z dejin papezstva podobny priklad , ze papez sa stotoznil so symbolom obrateneho kriza ?"

Čo to zasa vyrábaš za konštrukciu ? Chceš vari z JPII spraviť satanistu ? Zošalel si ?

Nerozumiem v čom je problém.

JPII svedčil a apoštoloval hlavne svojím životom. Je nedôstojné vyviňovať ho z nejakých satanistických rituálov na základe nejakéj stoličky. A dodám, že je to trápne a hlúpe.

Pôvodne zaslal Vlkodlak - 01 apríl 2010 :  23:22:52



Ja sa ta spytam, inak Preco je zakazana akakolvek kritika JP 2? Co vy vyrabate za konstrukciu z tohto Najvacsieho z Velkych ? Preco nie je dovolene kriticke zhodnotenie pontifikatu z kladmi a zapormi ? On ako najvyssi pontifik zodpovedny za Cirkev nie je zodpovedny ani za sucasne skandaly Cirkvi , ktore sa prevaluju uz denodenne ? Postavenie sucasneho papeza a dedicstvo ktore zdedil je nezavideniahodne
Lenze mediami vymyte mozgy nechcu vidiet realny stav
Nechapes v com je problem ?
A preco nechapes ?
Ved ten problem je jasny ako facka
Papezsky sedes oznaceny pochybnym symbolom , ktory u verejnosti moze vyvolavat rozne asociacie
Mas nieco proti tomu ?

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

amerika1

Stav: offline

 Odoslaný - 02 apríl 2010 :  18:48:12  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: amerika1  Zobraziť adresu v MSN Messengeri pre: amerika1  Pridať amerika1 do zoznamu priateľov
citácia:
Myslím si, že sa robí zbytočný humbuk.

"Kto moze dat z dejin papezstva podobny priklad , ze papez sa stotoznil so symbolom obrateneho kriza ?"

Čo to zasa vyrábaš za konštrukciu ? Chceš vari z JPII spraviť satanistu ? Zošalel si ?

Nerozumiem v čom je problém.

JPII svedčil a apoštoloval hlavne svojím životom. Je nedôstojné vyviňovať ho z nejakých satanistických rituálov na základe nejakéj stoličky. A dodám, že je to trápne a hlúpe.

Pôvodne zaslal Vlkodlak - 01 apríl 2010 :  23:22:52


Na zaklade nejakej stolicky ? Papezsky tron je pre teba nejaka stolicka ?


Mimochodom nie je to jediny priklad pouzitia pochybneho symbolu u JP 2 . Pobozkanie koranu je co ? Vysvetli Comu vzdaval uctu ?
A co je na mojej otazke take nepochopitelne ?
Ak je ten hakybak symbolom papezstva , tak musi z dejin existovat nespocet prikladov , ktore dokazu , ze sa s tym symbolom stotoznovali aj jeho predchodcovia v urade
Tak daj aspon jeden jediny

Milovaní, veľmi som sa usiloval napísať vám o našej spoločnej spáse; a pokladám za nevyhnutné písať vám a napomenúť vás, aby ste zápasili za vieru, raz navždy odovzdanú svätým. Jud 1,3

 Počet príspevkov: 8817  ~  Člen od: 15 február 2005  ~  Posledná návšteva: 24 december 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 03 apríl 2010 :  07:18:04  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Amerika, lepšie sa tu vyhnúť súdom. Veď Cirkev má právo vydať vnútorné nariadenie, že znakom pápežstva bude hentaký kríž. Ako najlepšie vyjadriť Petrov údel? A nestáva sa, že Cirkev daruje predmetu originálny význam a hodnotu?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 7 Previous Topic: zaujimavy pribeh Téma Next Topic: Potraty a poliklinika  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06