Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Duchovný život
 Modlitba k svatym
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: apokrificke evanielija Téma Next Topic: ako vas Jezis obcerstvuje ked ste unaveni?
Strana: z 3

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2010 :  18:26:03  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
mam na vas par otazok, chcem len povedat ze na vas niako nechcem utocit iba chcem pochopit par veci .
1.
Ako je to skutocne s Jezisovou matkou Mariou.Tvrdite ze bola bez hriechu?to je prve co mi nejde do hlavy....nedava sa jej vela? ako v zmysle modlidieb? v pisme sa nic take nepise aby sme modlili Marii ...je tam jedine anjelsky pozdrav- s ktoreho je to zrejme vyskladane....ako urcitu uctu si zasluzi ,ale tak potom sa mozeme modlit aj k sv.petrovi a inym (zvlast ked sa pozornost obracia niekedy viac ako k Jezisovi) a potom preco sa modlit k niekomu ak je tu Jezis ? vari ma Maria vacsiu moc ako Jezis ? ......Jezis vysvetlil ako sa mame modlit k Bohu teda aj jemu...ale ku Marii som nic take nenasiel(pismo)

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora 

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  18:23:02  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Mária je prostredníčkou medzi nami a Ježišom, a Ježiš nás potom vedie priamo k Bohu. Mária je bez dedičného hriechu počatá a tým bola uchránená od akéhokoľvek hriechu, mala veľkú milosť Božiu, dokáže nás pochopiť ako človek pretože bola naplno človekom, zatiaľ čo Ježiš bol Bohočlovekom a preto je pre niektorých pochopiteľnejšie modliť sa k Márii ako Matke a Orodovníčke. Je veľmi mocná v boji proti zlu a satanovi, pretože je jediným človekom - a ešte k tomu žena, ktorého diabol nenaviedol na hriech. To diabol nemôže zniesť, že nad ním má moc žena, ktorá bola obyčaným človekom, Ježiš je Boh preto je prirodzené, že diabol sa ho bojí, ale Mária bola človek.

A Ježiš nám všetkým dal svoju Matku Máriu za Matku, keď na kríži povedal Jánovi "Hľa, tvoja Matka!"
Matka, ktorá skutočne miluje svoje deti a plače, keď plačú oni, raduje sa s nimi, keď sa radujú, objíma ich a skrýva pod svoj ochranný plášť, je bytosťou najčistejšou aká po tejto zemi kedy chodila a je skutočne Kráľovnou neba i zeme. Ježiš chce aby sme Jeho Matku uctievali a veľmi sa raduje, keď tak robíme a tiež Mária je šťastná, keď nás vidí pri Ježišovi. Ona vždy hľadí na Ježiša a chce aby sme aj my stále mali pred očami Jeho, a v tomto nám tiež je príkladom.

No a my - katolíci nevychádzame len z Písma, ale máme aj Tradíciu a teda uctievame Pannu Máriu a svätých, modlíme sa k nim, ako s k našim pomocníkom, ale cez nich ideme k Bohu. Svätí sú naše akoby vzory správania, príkladom ktorých sa môžeme vo svojich životoch riadiť. Niekedy to navonok môže vyzerať, že keďže sa niekedy nemodlíme priamo k Bohu, Boh akoby išiel bokom, ale v skutočnosti je to presne naopak, lebo Boh je stredobodom našich modlitieb a našej úcty, a vo svätých sa nám chce približovať.

Všetci svätí a hlavne Matka Božia Mária nás vedú bližšie k Bohu a svojimi životmi nám ukazujú, ako Boh koná a vždy sa zastane svojich.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  22:08:21  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
jan kapitola 6 verz 35
35 Riekol im Ježiš: Ja som chlieb života; kto prichádza ku mne, nikdy nebude lačnieť, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť
to je napisane v biblii ....naco mi je maria ja mam jezisa....taketo pasazi je tam viacej ..ale nikde neni pasaz Maria je bez hriechu alebo zeby mohla orodovat ? ak je chcem vediet kde to je

citacia:

No a my - katolíci nevychádzame len z Písma, ale máme aj Tradíciu a teda uctievame Pannu Máriu a svätých, modlíme sa k nim, ako s k našim pomocníkom, ale cez nich ideme k Bohu. Svätí sú naše akoby vzory správania, príkladom ktorých sa môžeme vo svojich životoch riadiť.

mam verit v tradiciu? ved mam zive slovo .....je to vecny pramen .......preco potom smerovat modlidbi k ludom? neni to falosna modla

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  22:40:01  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
Je normálne biblické učenie, že kresťania si majú vzájomne pomáhať, aj keby bolo možné, aby Boh priamo dal každému človeku to, čo potrbuje. Boh však rozdáva mnohé požehnania cez ľudí, pretože chce, aby si ľudia pomáhali, aby tak rástla láska v ich vzťahoch. Kvôli tomu istému dôvodu je zrejmým biblickým učením, že kresťania si majú pomáhať aj tým, že sa vzájomne za seba modlia a nie je nič nenormálne, že jeden kresťan požiada druhého, aby sa zaňho modlil. Modlitba k svätým je presne o tomto. Prosíme ich, aby sa za nás modlili. Oni sú predsa tiež kresťania a to, že sú už v nebi, ich nijako nevyčleňuje z kresťanského spoločenstva.

A prečo máš veriť v Tradíciu? Bez Tradície by si totiž nemal žiadnu Bibliu. Bibliu totiž nezostavil ani Kristus, ani apoštoli. Kristus odovzdal apoštolom svoje učenie, z ktorého niektorí apoštoli niektoré veci zaznamenali vo svojich spisoch. Len vďaka komletnému Kristovmu učeniu zachovanému v Tradícii sa dalo neskôr zistiť, ktorý spis je naozaj pravoverný a ktorý falošný, a len tak sa dala zostaviť zbierka biblických kníh, čo samozrejme vôbec neznamená, že biblické spisy obsahujú úplne celú náuku, ktorú nám Kristus odovzdal. Keď poznáš Bibliu, tak vieš, že sa tam nikde netvrdí, že by kniha zvaná Sväté písmo obsahovala kompletne celé Kristovo učenie.


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  01:13:13  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
si uplne prekrutil moje slova ...ja som pisal ze preco smerovat modlidbi teda prosit ju o nieco co mi ona nemoze dat ....modlit sa za niekoho je nieco ine ako modlit sa k niekomu ... nemyslis ako sa mozes modlit za to aby sa modlil za teba? ......ak uz samotnu modlidbu smerujes s ktomu aby sa niekto za teba modlil? teda ja sa budem modlit k Jezisovi aby sa modlil niaky sväty za mna? .....myslim ze tak to nefunguje......alebo este horsie o sv peter prosimta ochran ma :D je to smiesne lebo on nema taku moc aby ta ochranil ......to ze si maju krestania pomahat to ano modlit sa k Bohu otcovi jeden za druheho lebo evanielijum vravi proste a dostanete ......nerobis to ze sa nespoliehas na Pana..ked sa modlis nie k nemu ale inym?sam si odpovedz ja este doplnim bozie slovo: matus 22 ,Keď farizeji počuli, že umlčal sadukajov, zišli sa 35 a jeden z nich, znalý zákona, pokúšal Ho touto otázkou: 36 Majstre, ktoré je veľké prikázanie v zákone? 37 Odpovedal mu: Milovať budeš Pána, svojho Boha, celým srdcom, celou dušou a celou mysľou. 38 To je veľké a prvé prikázanie. 39 A druhé je mu podobné: Milovať budeš blížneho ako seba samého. 40 Na týchto dvoch prikázaniach sa zakladá celý zákon aj proroci.

hm s tou tradicou a bibliou to mas asi dost pomylene nazval si bibliou tradicou teda nazval si to ze to nieje cele ucenie to sa hlboko mylis .....tak potom s coho cerpas ? s tradicie? ak sa spolihas na vlastne skutky a nespoliehas sa na pana .......uver v Pana a budes spasenyl: Jan 6 verz 51 Ja som ten živý chlieb, ktorý zostúpil z neba; ak niekto je z toho chleba, bude žiť naveky; a chlieb, ktorý ja dám, je moje telo, ktoré vydám za život sveta. taskychto pasazi je v biblii starsne vela Ja som svetlo sveta a pod.....

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  01:16:55  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
este jedna vec nato aby bolo mozne smerovat modlidbu napr Marii je dost nemozne lebo by musela byt vsadepritomna ,a a vsevediaca a tym je jedine BOH ......ale zrejme pdola RKC alebo vas katolikov su taky aj svaty.....co je dost nepochopitelne

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  08:12:08  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
Priznám sa, že nie celkom dobre rozumiem, čo si vlastne svojim príspevkom chcel povedať. Ale pokúsim sa ti odpovedať aspoň na to, o čom asi tuším, že ti vadí.

Prvý problém je, že si myslíš, že svätí nemajú žiadnu moc nám pomôcť. To je však ničím neodôvodnené. Boh zariadil vzťahy medzi ľuďmi tak, aby si pomáhať mohli. Dal im takú moc. A tak sa tvoj otec a matka mohli o teba postarať, lebo Boh im takú moc dal. Keď si bol hladný, tiež si nešiel priamo za Bohom, ale poprosil si svoju mamu, lebo Boh jej dal moc postarať sa o teba. Tú moc tvoja mama nemala sama zo seba, ale preto, že Boh to takto umožnil. Tí, čo sú už teraz v nebi samozrejme, že majú moc nám pomáhať a to preto, že sú úplne naplnení Božou mocou. A Boh chce, aby sme si vzájomne pomáhali a tak budovali medzi sebou vzájomnú lásku. Preto je úplne normálne, keď prosíme druhých, aby nám pomáhali a vieme, že nám pomôcť môžu vďaka tomu, že Boh im tú schopnosť dáva. Rovnako je nezmysel, že by Mária musela byť všadeprítomná, aby mohla vedieť, čo od nej chceme. Stačí, že jej to poznanie umožní Boh. Okrem toho ťažko možno vedieť, ako tí, čo sú v duchovnom svete vnímajú tento materiálny svet.

Tvoja námietka proti Tradícii je akosi úplne od veci. Jednak nedokazuje, že v Biblii je všetko a jednak nevysvetľuje, ako vieš, čo patrí do Biblie ak škrtneš Apoštolskú tradíciu. Ak ignoruješ Tradíciu, tak si si z Božieho slova len vytrhol nejaké vety, ktoré si k tomu ešte svojvoľne vysvetľuješ, a tak disponuješ nevyhnutne falošným evanjeliom. A už vôbec nerozumiem, prečo si tu zaplietol spoliehanie sa na svoje skutky. Skús sa vyjadriť troška po poriadku.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Mato

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  09:09:22  Zobraziť profil  Pridať Mato do zoznamu priateľov
citácia:

hm s tou tradicou a bibliou to mas asi dost pomylene nazval si bibliou tradicou teda nazval si to ze to nieje cele ucenie to sa hlboko mylis


Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 :  01:13:13


POZOR! V svojom uvodnom prispevku ste napisali, ze ste sem neprisli na nas utocit, ale si len objasnit niektore veci. Len za tejto podmienky tu mozete posobit. Citovany prispevok vsak vobec nevyzera, tak ako ste sa uviedli...

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 12062  ~  Člen od: 29 september 2003  ~  Posledná návšteva: 11 november 2023 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  11:39:20  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
stale o tom istom preco sa spoliehat na nich ,ak je tu Boh ........ano vezme to s tvojho pohladu ano mam matku a ta mi dala prva jest..a ked som bol hladny tak som isiel za nou,neprosil som cudzieho lebo som vedel ze mi da ona jest , neni to to iste Kto pride ku mne uz nebude hladny, uz nebude ziznit . kto pride toho nevyzeniem . neviem ci ide o prekrucanie ked je to tam takto doslova napisane.. samozrejme neberie sa to z toho materialneho hladiska ale z hladiska duchovneho .....on ma pochopi on bude vediet co je pre mna najlepsie ,aj ked mi niekedy neda to co chcem ale to je ta pokora ...kto veri nech zaprie sam seba a berie svoj kriz -tu je to podvolenie bozej voly ....dakujem bohu lebo preukazal hriesnikovy milost
k tomu ze neviem je to tak ze skrze skutok akokeby som olutoval hriechy? neni to kupcenie ?a teda sa nespoliham na naho ze ma spasil ale na vlastnu spravodlivost .....jeden priklad dal niekedy pan jezis zrak slepemu a zostal slepi ...alebo chromemu aby mohol chodit a on ostal chromi ...lebo sa nanho spoliehali rabi uzdrav ma ,casto krat citali a neraz povedal tvoja viera ta zachranila ......teda aj my sme spaseny skrze viery a nie skutkami ....ak uveris obratis sa ......40 Lebo to je vôľa môjho Otca, aby každý, kto vidí Syna a verí v Neho, mal večný život, a ja ho vzkriesim v posledný deň. dovolim si precitaj si jana kapitolu 6 celu .......je tam toho velke mnozstvo. avsak ako katolilka ma ucili neviem co vsteko musim urobit aby som bol spaseny(a nechapal som tomu) preco? ako ved ja som hriesny , a musim odreikat , chodit, tam a tam ked vykona to a to mas uplne odpustky? nerozumiem potom je to zalozene na hmotnych veciach..a tym chcem povedat ze sa vsteko stava prostrednictvom skutku.
veris ze na zaklade skustku sa tam dostnes a nie na zaklade viery ....budete oponovat ale viera bez skutkov je prazdna .....ano ale nespoliehat sa na vlastne zasluhy ...lebo Boh sa zmyloval nadomnou a obetoval svojho syna aby som ja zil, je to obrovsky dar ktory mi dal.Preto sa obratis iba raz a ked si to uvedomis ....je to najvacsi nalez asi v zivote a skutky ktore budes konat nebudu z tvojej spravodlivosti ale z bozej lebo uz das celu svoju dusu Bohu .......

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  13:33:56  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Viera bez skutkov nieje prázdna, ale nieje to viera. Ak verím ale vedome zabíjam, môžem byť spasený? Moje skutky ukazujú aká je moja viera. To nieje spoliehanie sa na zásluhy. To je žitie viery. Ak verím, ale vieru nežijem, nekonám podľa viery, ako sa odlišujem od neveriaceho? Pojem VIERA je omnoho širší ako len jeho základný význam.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  13:47:00  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
...lebo Boh sa zmyloval nadomnou

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 : 11:39:20



... zmiloval..

svklampard, akosi ste opomenuli skutočnosť, že Ježiš samotný nám dal Máriu za Matku, a to v Písme máte. Prečo by nám ju dával za Matku, keby nám nemala pomáhať a starať sa o nás? Prečo by sa unúval v najväčších bolestiach keď trpel na kríži povedať "Hľa, tvoja Matka.." ?

Asi preto, lebo Máriu potrebujeme, lebo je mocná a vypočula už mnoho modlitieb, na jej príhovor sa dejú neskutočné zázraky a obrátenia,
a táto naša Mariánska úcta je pre ľudí ako ste aj vy akousi výčitkou, už mi to tak pripadá, lebo poznám mnoho ľudí, čo tvrdia to čo vy a nepopustia zo svojho názoru, ba ani len sa nezamyslia nad našimi argumentami.. už len čakám, kedy nám poviete, že nemôžeme byť spasení lebo veríme bludom a modlíme sa k Márii a svätým.. lebo už som to nie raz počula, ale napriek tomu vám a vám podobne zmýšľajúcim váš názor neberiem ani nevnucujem naše presvedčenie, že modliť sa k Márii má zmysel.

Už mnohokrát som sa zamýšľala nad tým, či náhodou nemajú pravdu všetci tí, čo tvrdia to čo aj vy teraz.., ale vždy som sa len presvedčila o opaku a utvrdila aj vo svojej viere v mocnú pomoc Panny Márie.

Bez hriechu počatá Panna Mária, oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame!
+

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  14:08:30  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
stale o tom istom preco sa spoliehat na nich ,ak je tu Boh ........ano vezme to s tvojho pohladu ano mam matku a ta mi dala prva jest..a ked som bol hladny tak som isiel za nou,neprosil som cudzieho lebo som vedel ze mi da ona jest , neni to to iste Kto pride ku mne uz nebude hladny, uz nebude ziznit . kto pride toho nevyzeniem . neviem ci ide o prekrucanie ked je to tam takto doslova napisane.. samozrejme neberie sa to z toho materialneho hladiska ale z hladiska duchovneho .....on ma pochopi on bude vediet co je pre mna najlepsie ,aj ked mi niekedy neda to co chcem ale to je ta pokora ...

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 :  11:39:20



Bohužiaľ, musím sa priznať, že nerozumiem dobre, čo vlastne chceš povedať. Ak súhlasíš s tým, že si chodil za mamou, aby ti dala jesť, prečo si teda nechodil priamo za Bohom, ale spoliehal si sa na človeka?
Boh je zdrojom absolútne všetkého dobra, tak materiálneho ako aj duchovného. A ako nám dáva cez ľudí materiálne veci (jedlo cez matku), tak nám dáva cez ľudí aj duchovné veci (tým, že sa za nás modlia). A prostredníctvom ľudí nám to dáva samotný Boh, lebo on je zdrojom všetkého, čo k životu potrebujeme. Tu nie je čo riešiť.

A čo sa týka tých skutkov, tu vôbec nerozumiem, proti čomu vlastne protestuješ. Ak chceš povedať, že človek sa svojimi silami nemôže spasiť, a tak človek nemôže vkladať istotu spásy do svojich vlastných skutkov, tak myslím, že tu proti tomu nikto neprotestuje. Ak chceš tvrdiť, že dobré skutky robí človek na základe toho, že uveril v Krista a tak sa Kristove skutky prostreníctvom neho prejavujú, tak si myslím, že tu tiež nikto proti tomu protestovať nebude. Takže netuším, o čo ti ide.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  16:06:21  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
no ja nerozumiem tebe beriem to z hladiska ze clovek mi nemoze dat spasu. to je blud to moze iba Jezis Kristus ked v neho uveris ....nemoze ti to dat clovek ti moze len povedat ver a on ta zacharni. Vsetko co mi pan Boh zatial dal bol dar ..ja netrvrdim ze nekona skrze niekoho ...ja len tvrdim ze nemozes byt spaseny skrze niekoho ineho okrem Krista .....nemozes dosiahnut spasenie skrze Mariu ....chapes keby som sa modlil neviem kolko k Marii Maria ani nieje vsade ...a nevykupila ma .... aky to ma zmysel.
a ani nemoze a pochybujem ze pomoze neni boh. mame sa dat bohu a nie marii

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  16:33:10  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
no ja nerozumiem tebe beriem to z hladiska ze clovek mi nemoze dat spasu. to je blud to moze iba Jezis Kristus ked v neho uveris ....nemoze ti to dat clovek ti moze len povedat ver a on ta zacharni. Vsetko co mi pan Boh zatial dal bol dar ..ja netrvrdim ze nekona skrze niekoho ...ja len tvrdim ze nemozes byt spaseny skrze niekoho ineho okrem Krista .....nemozes dosiahnut spasenie skrze Mariu ....chapes keby som sa modlil neviem kolko k Marii Maria ani nieje vsade ...a nevykupila ma .... aky to ma zmysel.
a ani nemoze a pochybujem ze pomoze neni boh. mame sa dat bohu a nie marii

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 :  16:06:21



Ale veď tu nikto netvrdí, že sa modlíme k Márii a svätým, aby nás spasili. Keď kresťania opísaní v Biblii prosili, aby sa za nich druhí modlili, očakávali od nich spásu? Čo je to za nezmysel? Ak chcem, aby sa za mňa niekto modlil , tak ho prosím, aby mi vďaka jeho modlitbám pomáhal Boh. A ak prosím Máriu, alebo svätého, aby sa za mňa modlil, tak tiež chcem, aby mi vďaka jeho modlitbám pomáhal Boh. A to, že sa máme modliť jeden za druhého, teda že Boh rozdáva svoje dary prostredníctvom modlitieb tých, ktorí sa za nás modlia, to je zjavne biblická náuka, takže stále neviem, čo vlastne riešiš.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  17:48:50  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Tiež si myslím, že nikto tu ani len slovkom nespomenul, že by sme boli spasení skrze Máriu alebo svätých, oni za nás orodujú a ukazujú nám na Boha, zameriavajú našu pozornosť na Neho a Mária obzvlášť, tá nás vedie k svojmu Synovi, ktorý jediný nás vykúpil.. môžu nám vyprosiť množstvo milostí a obrátenia hriešnikov, čo všetko dáva Boh, ale aj orodovanie Márie a svätých v tom má svoje dôležité miesto.

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  18:24:17  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
ano vezme to s tvojho pohladu ano mam matku a ta mi dala prva jest..a ked som bol hladny tak som isiel za nou,neprosil som cudzieho lebo som vedel ze mi da ona jest , neni to to iste Kto pride ku mne uz nebude hladny, uz nebude ziznit . kto pride toho nevyzeniem
Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 :  11:39:20


podla mna dal Sendy dobry priklad...kym Pan Jezis nepovedal tie slova, ludska dusa bola nespokojna, lebo ju nemal kto nasytit...ludia nevedeli za kym ist, aby tieto potreby uspokojili...teraz uz vieme, ze ked je nasa dusa nespokojna mame ist za nim...skus si predstavit ake to bolo, ked si nevedel o Panu Jezisovi a ake to bolo, ked si ho spoznal...keby este nebol prisiel na svet Spasitel, bol by si nespokojny ako ked si Ho nepoznal...samozrejme boli aj v tej dobe vynimky, ale prichodom Krista uz kazdy moze prist k pramenu a pit zivu vodu

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  18:32:20  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
vy to nevidite Marii davate vacsiu uctu ako Bohu ....same putnicke miesta ....modlite sa k nej a nie k bohu ,ani sväty vas nespasia spasi vas iba Boh .....preco sa modlit k niekomu alebo utiekat ved je tu Boh ......ak sa modlite musi byt vsadepritomna .......a to nieje ...nespoliehate sa na Boha spoliehate mnohokrat na Mariu a na svatych ......kolko svatyn je pre Mariu
prorok jeremias ju definuje ako kralovnu nebies: 7 kapitola
16 Ty sa však nemodli za tento ľud, nevysielaj zaň prosbu ani modlitbu, a nenaliehaj na mňa, lebo ťa nevypočujem. 17 Nevidíš, čo vystrájajú po judských mestách a po jeruzalemských uliciach? 18 Deti zbierajú drevo a otcovia zakladajú oheň, kým ženy miesia cesto, aby pripravili koláče kráľovnej nebies a obetujú úliatby iným bohom, aby ma zarmucovali. 19 Či ozaj mňa zarmucujú - znie výrok Hospodinov - či nie skôr seba samých na vlastnú hanbu? 20 Preto takto vraví Hospodin, Pán: Ajhľa, vylejem svoj hnev a svoju prchkosť na toto miesto, na ľudí aj na zvieratá, na poľné stromy a na plodiny pôdy. Bude horieť a nezhasne.

okrem toho maria nikdy neupramovala pozornost na seba. a sama je hriesna lebo maria hovori moj duch jasa v hospodinovi ,mojmu spasitelovi lukas 1 a na inom Buď pozdravená, milosťou obdarená, Pán s tebou! vidite milostou obdarena

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  20:25:01  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
vy to nevidite Marii davate vacsiu uctu ako Bohu ....same putnicke miesta ....modlite sa k nej a nie k bohu ,ani sväty vas nespasia spasi vas iba Boh .....

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 : 18:32:20



Pôvodne si tu prišiel niečo sa spýtať. Teraz zrazu vieš lepšie ako my, komu dávame väčšiu úctu a čo očakávame od svätých, napriek tomu, že sme ti tu výslovne napísali, že od nich spásu neočakávame. Pritom úcta, ktorú máme k Márii je kvalitatívne niečo úplne iné, ako je klaňanie sa Bohu. Úctu k svojej matke Márii mal aj samotný Ježiš, inak by porušoval štvrté Božie prikázanie, čo je absurdné. To, že sa nemodlime k Bohu, je zjavné osočovanie.


citácia:
preco sa modlit k niekomu alebo utiekat ved je tu Boh ......ak sa modlite musi byt vsadepritomna .......a to nieje ...nespoliehate sa na Boha spoliehate mnohokrat na Mariu a na svatych .....

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 : 18:32:20



Tu potvrdzuješ, že ti vôbec nejde o to, aby si dostal odpoveď na tvoje otázky. Na všetko toto sme ti odpovedali a ty odpovede úplne ignoruješ, nijak si ich nevyvrátil a dookola opakuješ svoje vlastné tvrdenia.


citácia:
prorok jeremias ju definuje ako kralovnu nebies: 7 kapitola
16 Ty sa však nemodli za tento ľud, nevysielaj zaň prosbu ani modlitbu, a nenaliehaj na mňa, lebo ťa nevypočujem. 17 Nevidíš, čo vystrájajú po judských mestách a po jeruzalemských uliciach? 18 Deti zbierajú drevo a otcovia zakladajú oheň, kým ženy miesia cesto, aby pripravili koláče kráľovnej nebies a obetujú úliatby iným bohom, aby ma zarmucovali. 19 Či ozaj mňa zarmucujú - znie výrok Hospodinov - či nie skôr seba samých na vlastnú hanbu? 20 Preto takto vraví Hospodin, Pán: Ajhľa, vylejem svoj hnev a svoju prchkosť na toto miesto, na ľudí aj na zvieratá, na poľné stromy a na plodiny pôdy. Bude horieť a nezhasne.


Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 : 18:32:20



Týmto si sa práve usvedčil, z falošného výkladu Biblie, pretože tento text zjavne nehovorí o Márii, ale o pohanskej bohyni. Naproti tomu Biblia dosvedčuje, že Mária je skutočnou kráľovnou, keď Kristus potvrdzuje, že toho, kto zvíťazí, toho posadí vedľa seba na svoj trón (Zj 3,21). Predpokladám, že až tak ďaleko nie si od pravého evanjelia, že by si tvrdil, že Mária bola bezbožnica, ktorá skončila v pekle.

citácia:
okrem toho maria nikdy neupramovala pozornost na seba. a sama je hriesna lebo maria hovori moj duch jasa v hospodinovi ,mojmu spasitelovi lukas 1 a na inom Buď pozdravená, milosťou obdarená, Pán s tebou! vidite milostou obdarena

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 :  18:32:20



Spasiteľa nepotrebuje len ten, kto potrebuje byť z hriechu vyslobodený, ale aj ten, kto potrebuje byť pred hriechom uchránený. A to rúca tvoju teóriu o nevyhnutnej hriešnosti toho, kto nazýva Boha svojim Spasiteľom.

Vidíš, ako to dopadne, keď niekto číta Písmo povrchne a začne ho vykladať v rozpore s tým, ako nám to zanechali apoštoli. Potom tvoje postoje do značnej miery kolidujú s tvojim podpisom, ktorý si si zvolil.

Mimochodom, akosi si prehliadol fakt, že bez Apoštolskej tradície ani nevieš určiť, ktoré spisy sú vlastne Bohom inšpirované, nie to ich ešte správne vykladať.

Priateľsky ti radím, skús trošku čítať, čo ti píšeme a rozmýšľať nad tým, lebo ak to budeš ignorovať a neodôvodnene si dookola hovoriť svoje, mám také tušenie, že sa tu dlho asi nebudeš môcť zdržať. Nie že by sme o teba nestáli, ale sám zváž, či to má z tvojej strany nejaký zmysel.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  21:08:45  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Mária má asi väčší význam, keď ju spomína aj Ján vo svojom zjavení.


Potom sa na nebi ukázalo veľké znamenie: Žena odetá slnkom,
pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd. 2 Bola ťarchavá a kričala v
bolestiach, lebo mala rodiť. 3 A bolo vidieť aj iné znamenie na nebi: Veľký ohnivý drak; mal
sedem hláv a desať rohov a na hlavách sedem diadémov; 4 jeho chvost zmietol tretinu
nebeských hviezd a vrhol ich na zem. A drak sa postavil pred ženu, ktorá mala rodiť, aby
zhltol jej dieťa, len čo ho porodí. 5 I porodila syna, chlapca, ktorý má železným žezlom
panovať nad všetkými národmi. A jej dieťa bolo uchvátené k Bohu a k jeho trónu. 6 Žena
potom utiekla na púšť, kde jej Boh pripravil miesto, aby ju tam živili tisícdvesnužesťdesiat
dní.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

rmvn

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  21:18:50  Zobraziť profil  Pridať rmvn do zoznamu priateľov
Drahí bratia a sestry v Božej Rodine (Ef 2,19). Pokoj s Vami

Dakujem všetkým za vaše názory a śkúsenosti v tejto téme.
Tiež by som sa chcel podeliť so skúsenosťou, ktorá mi pomohla lepšie pochopiť orodovanie svätých a ich úlohu v živote.

Ako vieme, tak v zamestnaní jestvuje hierarchia osôb, ktoré majú osobitnú úlohu, ale všetci tvoria jednú spoločnosť : od najvyššieho (prvého) riaditeľa až po najmenšieho (posledného) robotníka.

Všetci majú rôzne funkcie, ktoré do seba zapadajú a sú veľmi potrebné, pričom, keby všetci sa rozhodli konať ináč ako majú určené, potom by taká spoločnosť zanikla.

Taktiež je v nej potrebné,aby sa riadne postupovalo pri žiadostiach ktoréhokoľvek člena spoločnosti: robotník žiada svojho majstra, majster svojho vedúceho prevádzky a ten ešte vyšších predstavených a nakoniec o všetkom rozhoduje riaditeľ. Ak sa tento riadny postup porušuje, potom prichádza k nedorozumeniam... Samozrejme, že existujú aj mimoriadne spôsoby žiadosti, ale tie sú výnimočné a len dočasné.

A teraz k to naj... ked si odmyslíme nedokonalosti a chyby členov spoločnosti,pričom tieto osoby porovnáme s hierarchiou svätých - čiže dokonalých, bez chyby - môžeme povedať, že či už žiadame kohokoľvek vždy žiadame (prosíme) dobrých a to je podstatné !!!

Či už dostaneme alebo nedostaneme požadovanú vec,na tom až tak nezáleží, pretože nie vždy žiadame správne, ale podstatné je že žiadame dobrých a nie zlých, a ešte je dôležité, aby sme žiadali hlavne tých,ktorých Boh určil pre danú funkciu:

Napr: Boh archanjela Michala určil na boj proti démonom, takže ak niekto potrebuje pomoc pri útokoch diabla, tak má prosiť Ježiša, ale aj sv.Michala archanjela. Ak nebude, nezhreší ťažko (smrteľne), ale mal by sa zamyslieť nad tým, že ked určil sv.Michala na túto úlohu a človek tvrdošijne odmieta sa ZHOVÁRAŤ (modliť-prosiť) so sv.Michalom - tak či nie je ako ten robotník, ktorý za každú cenu, chce žiadať o niečo iba riaditeľa (pričom má na to majstra, ktorý mu to môže poskytnuť)!!!

Ďakujem, že som sa mohol podeliť s istým pohľadom na hierarchiu svätých. God bless you +

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 361  ~  Člen od: 12 december 2009  ~  Posledná návšteva: 25 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

lila

Stav: offline

 Odoslaný - 15 marec 2010 :  21:45:21  Zobraziť profil  Pridať lila do zoznamu priateľov
svklampard skús si predstaviť Boha ako svetlo, ktoré osvetľuje nejaký priestor. Nás ľudí si predstav ako sklíčka. Niektoré sklíčka sú čisté a jasné. Niektoré sklíčka sú matné až špinavé. Svetlo má takú moc, že tieto sklíčka dokáže očisťovať. Aj to najšpinavšie sklíčko vie očistiť v úplne čisté a jasné sklíčko. Sklíčka toto Svetlo príjímajú a dokonca odrážaju a osvetľujú aj iné sklíčka, ktoré svetlo príjímaju a odrážajú ďalej. Čím viac sú matné a špinavé toto svetlo najmenej odrážajú dokonca majú problém i toto svetlo prijať. Pod špinou na sklíčkach si predstav hriech.

-Čím viac je sklíčko špinavé tým viac svetla potrebuje.
-Čím viac je človek hriešny tým viac božej milosti potrebuje.

-Svetlo svieti na celý priestor rovnako.
-Pán Boh posiela požehnanie na všetkých ľudí rovnako.

-No čo so sklíčkami, ktoré sú najviac špinavé a potrebujú toho svetla veľa.
-No čo s ľudmi, ktorí žiju hriešne a potebujú Pána Boha.

-Čo tak otočit nejaké sklíčko tak aby odrážalo Svetlo, ktoré príjíma ono samo a zároveň odráža, na sklíčko ktoré je špinavé.
-Čo tak poprosiť modlitbou Pannu Máriu (najčistejšie sklíčko s pomedzi iných sklíčok) aby toto požehnanie upriamila na nás hriešnych ľudí.

Pridŕžajme sa Božej vôle. Ona nech je našou hviezdou, ktorou sa riadime počas tejto plavby. Takto určite zakotvíme v správnom prístave.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 365  ~  Člen od: 02 jún 2009  ~  Posledná návšteva: 18 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2010 :  00:56:27  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
po prve nepisem ze maria skoncila v pekle ....ja som napisal co mu povedala Hla sluzobnica pana nech sa mi stane podla tvojho slova(pokora) lebo uverila ....a moj duch jasa v bohu mojmu hospodinovi svojmu spasitelovi ...kedze toto vyriekla nemohla ist do pekla ...
jedinym prostrednikom je Jezis a nie Maria ak teda myslime biblicku Mariu
dovod preco som ju nazval Kralovnou nebies je ta ze ju tak nazvali ...aby som nepisal len tak do vetra ....spieva sa aj to vo vasich piestnach Raduj sa nebies kralovna.....
co je horsie Papez Jan Pavol 2 svojimi dogmami ju vyhlasil za spoluspasitelku...a za novu Evu....
-to ide priamo proti jadru evanielija
to je blbost co tu pises rmvn-jezis nas vola k sebe ....vystrihaju nas k tomu aj apostoly a cele pismo ze mame ist iba k nemu .....
ja som svetlo sveta , ja som chlieb zivota , kto je hladny nech pride ku men toho nevyhodim .....ja mu dam vodu vecneho zivota .....

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2010 :  07:03:52  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
vy to nevidite Marii davate vacsiu uctu ako Bohu ....same putnicke miesta ....modlite sa k nej a nie k bohu ,ani sväty vas nespasia spasi vas iba Boh .....preco sa modlit k niekomu alebo utiekat ved je tu Boh ......ak sa modlite musi byt vsadepritomna .......a to nieje ...nespoliehate sa na Boha spoliehate mnohokrat na Mariu a na svatych ......kolko svatyn je pre Mariu
prorok jeremias ju definuje ako kralovnu nebies: 7 kapitola
16 Ty sa však nemodli za tento ľud, nevysielaj zaň prosbu ani modlitbu, a nenaliehaj na mňa, lebo ťa nevypočujem. 17 Nevidíš, čo vystrájajú po judských mestách a po jeruzalemských uliciach? 18 Deti zbierajú drevo a otcovia zakladajú oheň, kým ženy miesia cesto, aby pripravili koláče kráľovnej nebies a obetujú úliatby iným bohom, aby ma zarmucovali. 19 Či ozaj mňa zarmucujú - znie výrok Hospodinov - či nie skôr seba samých na vlastnú hanbu? 20 Preto takto vraví Hospodin, Pán: Ajhľa, vylejem svoj hnev a svoju prchkosť na toto miesto, na ľudí aj na zvieratá, na poľné stromy a na plodiny pôdy. Bude horieť a nezhasne.


Zdá sa mi že v tom máte veľký chaos.
A už je to tu...Už podľa vás nebudeme spasení lebo ucitevame Máriu a svätých. Len by ste sa mohli zamyslieť nad tým čo tu všetci píšu, ale vy sa asi zjavne nechcete nad ničím zamýšľať a len si tvrdíte svoje... poznám veľa ľudí akos ste vy, nikdy nepopustíte zo svojho názoru lebo si to vyžaduje pokoru.


citácia:
okrem toho maria nikdy neupramovala pozornost na seba. a sama je hriesna lebo maria hovori moj duch jasa v hospodinovi ,mojmu spasitelovi lukas 1 a na inom Buď pozdravená, milosťou obdarená, Pán s tebou! vidite milostou obdarena

Pôvodne zaslal svklampard - 15 marec 2010 : 18:32:20




Týmto, čo citujete som pohoršená a vadí mi, že sa rúhate Bohu, ktorý uchránil Máriu od dedičného hriechu. Som citlivá na tému "Mária a jej orodovanie" lebo sama som - s pomocou Božej milosti - prišla k tomu, aká je dôležitá, nádherná, mocná a čistá. A Vy ste ju pošpinili.


"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2010 :  10:45:27  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
po prve nepisem ze maria skoncila v pekle ....ja som napisal co mu povedala Hla sluzobnica pana nech sa mi stane podla tvojho slova(pokora) lebo uverila ....a moj duch jasa v bohu mojmu hospodinovi svojmu spasitelovi ...kedze toto vyriekla nemohla ist do pekla ...
jedinym prostrednikom je Jezis a nie Maria ak teda myslime biblicku Mariu
dovod preco som ju nazval Kralovnou nebies je ta ze ju tak nazvali ...aby som nepisal len tak do vetra ....spieva sa aj to vo vasich piestnach Raduj sa nebies kralovna.....

Pôvodne zaslal svklampard - 16 marec 2010 : 00:56:27



No ak netvrdíš, že Mária skončila v pekle, znamená to, že patrí medzi víťazov. Ako tá, ktorá je pokornou služobnicou, je nevyhnutne v súlade s Božou vôľou. Preto podľa Písma ju Kristus posadil vedľa seba na trón. Jej vôľa je taká istá ako Božia a tak môže spolu s Kristom kraľovať. Logické teda je, že ju budeme nazývať kráľovnou. Ak sú všetci kresťania nazývaní kráľmi (Zj 20,6; Zj 5,10), tak Ježišova matka je diskvalifikovaná, alebo čo? Keď samotné Božie slovo nazýva kráľmi tých, ktorí s Kristom zvíťazili, tak je logické, že Máriu nazývame kráľovnou. Tvoje tvrdenie, že Mária je spravodlivá a zároveň nie je kráľovnou je vnútorne rozporné a je proti tomu, čo zjavne vyplýva z Písma. A tvoja "logická vyvodzovačka", že kráľovná Mária je totožná s Izaiášovým textom, je rovnaký nezmysel, ako tvrdiť, že Jahve je pohanská modla, pretože aj pohania svoje modly označovali titulom boh.

A čo sa toho jediného prostredníka týka, tu sa zjavne prejavuje tvoja ignorácia biblického textu. Prečítaj si to poriadne. Jediný prostredník je taký, ktorý vydal svoj život ako výkupné. Už si počul, že by katolíci tvrdili, že Mária je prostrednicou, ktorá dala svoj život ako výkupné za ľudí? Takýmto prostredníkom, ako hovorí Pavol, je len Ježiš. Je však zjavné, že keď niekomu ohlasuješ Božie slovo, alebo sa zaňho modlíš, tak sa stávaž sprostredkovateľom Božej spásy pre človeka, za ktorého
sa modlíš. A Pavol vyzýva aby sme takýmito prostredníkmi boli a takou prostrednicou je zjavne aj Mária.

citácia:
co je horsie Papez Jan Pavol 2 svojimi dogmami ju vyhlasil za spoluspasitelku...a za novu Evu....
-to ide priamo proti jadru evanielija

Pôvodne zaslal svklampard - 16 marec 2010 : 00:56:27




Keďže si spoznal pravdu, povedz nám, katolíkom, ako znie tá dogma Jána Pavla II. o spoluspasiteľke.

citácia:
to je blbost co tu pises rmvn-jezis nas vola k sebe ....vystrihaju nas k tomu aj apostoly a cele pismo ze mame ist iba k nemu .....
ja som svetlo sveta , ja som chlieb zivota , kto je hladny nech pride ku men toho nevyhodim .....ja mu dam vodu vecneho zivota .....

Pôvodne zaslal svklampard - 16 marec 2010 :  00:56:27



Tu sa opäť dobíjaš do otvorených dverí. Samozrejme, že máme ísť k nemu. Ale ak si niekedy v živote čítal Písmo, tak vieš, že prichádzame k nemu vďaka ľuďom, ktorí nám ohlasujú evanjelium a modlia sa za nás.

Zdá sa, že na tom spoznaí pravdy (ako to máš uvedené v podpise)budeš ešte musieť trochu popracovať.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

svklampard

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2010 :  10:46:36  Zobraziť profil  Pridať svklampard do zoznamu priateľov
ja sa pytam preco tak robite alebo z akej moci tak robite ? ....pozri si moj dalsi prispevok ..ono sa to tyka stareho zakona ale je tam jedna zvlastna podobnost ....a to nazov Kralovna Nebies .....
je zaujimave ze vy sami davate taky ohavny nazov Marii Jezisovej Matke ...
okrem toho Jan pavol 2 ju vyhlasil za spoluspasitelku...kto ide proti evanieliju ja ci vy ?
aby som vam to potvrdil klilknite na odkaz :
http://www.tedeum.cz/2_2008/spoluvykupitelka_p_stehlin_22008.htm
pre ostanych jan pavol 2 skutocne viac krat povedal maria spoluvykupitelka:
http://www.magnificat.sk/htm02/zjav_026amsterdam.htm

je to vsade...
k tomu citovaniu pisma zjavenia ...ale to nezamena ze budeme rovny Bohu.....lebo je napisane v pisme... a este nevieme cim budeme
zvlastne je ze sam pises ze je iba sprostredkovatelom medzi jezisom ale naco mi sprostredkovatela .....tak potom mozem postavit chram mame ,,ona mi prva povedala o kristovi ...vstekym ktory mi akokolvek pomohli aby som nasiel kristovo slovo .......zaujimave ze sa zjavuje len ona? nie ved by sa mohli aj iny .....sv peter. dokonca mu jezis povedal peter ty si skala ....

v pisme sa hovori . marek 3
31 Tu prišla Jeho matka a Jeho bratia; zostali vonku a poslali po Neho. 32 Zástup, ktorý sedel okolo Neho, Mu povedal: Ajhľa, Tvoja matka a bratia i sestry sú vonku a hľadajú Ťa. 33 A On im odpovedal: Kto je moja matka a moji bratia? 34 A poobzerajúc sa po tých, čo sedeli okolo Neho, povedal: Ajhľa, moja matka a moji bratia! 35 Lebo kto činí vôľu Božiu, ten mi je bratom aj sestrou aj matkou.


v inom pisme sa hovori : marek

cestou hladania pravdy .......za svetlom

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 116  ~  Člen od: 13 marec 2010  ~  Posledná návšteva: 24 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Sendy

Stav: offline

 Odoslaný - 16 marec 2010 :  11:02:56  Zobraziť profil  Pridať Sendy do zoznamu priateľov
citácia:
ja sa pytam preco tak robite alebo z akej moci tak robite ? ....pozri si moj dalsi prispevok ..ono sa to tyka stareho zakona ale je tam jedna zvlastna podobnost ....a to nazov Kralovna Nebies .....
je zaujimave ze vy sami davate taky ohavny nazov Marii Jezisovej Matke ...
okrem toho Jan pavol 2 ju vyhlasil za spoluspasitelku...kto ide proti evanieliju ja ci vy ?
aby som vam to potvrdil klilknite na odkaz :
http://www.tedeum.cz/2_2008/spoluvykupitelka_p_stehlin_22008.htm

je to vsade...

Pôvodne zaslal svklampard - 16 marec 2010 :  10:46:36



Máriu nazývame kráľovnou na základe jasného svedectva Písma, ako to bolo uvedené vyššie.
Čo sa týka "spoluvykupiteľky:

Tvoj článok neobsahuje žiadnu dogmu (zrejme asi ani nevieš, čo je to dogma). Sú tam len mienky, ktoré neboli nikdy žiadnou dogmou potvrdené. Mária je stavaná do pozície tej, ktorá má podiel na vykúpení. Jej prínos k vykúpeniu je niečo iné, ako Kristovo vykupiteľské dielo. Kristovi pri vykúpení pomáhaš aj ty, keď sa za niekoho modlíš, alebo mu ohlásiš evanjelium, a tak ho privedieš ku Kristovi, aby sa Kristovo vykupiteľské dielo mohlo aplikovať aj naňho. Mária prispieva k nášmu vykúpeniu presne v tomto zmysle. Ak by si ľudia nemohli navzájom pomôcť dostať sa ku Kristovi, tak by bolo nezmyslom, aby Kristus posielal apoštolov ohlasovať evanjelium, aby na základe toho počutého mohli ľudia uveriť a byť spasení. Rovnako by nekázal modliť sa za druhých, keby tým ľudia nijako nemohli pomôcť ostatným dostať sa Ku Kristovi a tak byť spasení. Keď si ešte raz prečítaš Písmo, tak zistíš že v tomto zmysle je "spoluvykupiteľkou" nie len Mária, ale každý Kresťan, ktorý pracuje v Kristových službách pre spásu ľudí.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 749  ~  Člen od: 23 október 2009  ~  Posledná návšteva: 08 január 2019 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 3 Previous Topic: apokrificke evanielija Téma Next Topic: ako vas Jezis obcerstvuje ked ste unaveni?  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06