Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 rudolf balaz
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Svata Inkvizicia Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov
Strana: z 4

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2010 :  19:01:33  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
ano informacie mozu byt pochybne, no v meritku veci je cely vas pristup, s tym ze nas do toho nic a pod. chcem vam pripomenut ze je to vec nas vsetkych, to ze moje argumenty vyvraciate podla druhu zdroja nic nemeni na tom ze je zname ze luxusne byty sa tam stavat maju, nic to nemeni na tom ze tam ta kanalizacia a vhodne podmienky nie su, nic sa nemeni na tom ze obcania su proti tomu a podpisovala sa peticia, a tiez sa nic nemeni na tom ze aj ked je to majetok cirkvi je to aj vec ludi ktori v okoli buducej stavby ziju,
zo zakona je cirkev pravnicka osoba a ta pri nejakej akcii ako napriklad stavbe musi tiez respektovat verejnu mienku, a hladat kompromis, pri vacsich stavbach v obyvanej oblasti to tak byva, tiez sa nic nemeni na tom ze ludom boli obrazne povedane dvere zabuchnute pred nosom, toto je cista pravda to vam prisaham, o ostatnom si myslite co chcete

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 10 marec 2010 :  19:40:03  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
timylee, bez urážky - ale nič to nemení na tom, že je to majetok cirkvi a teda je vás všetkých viac menej do toho nič, lebo je to v rámci zákona, dokonca až tak v rámci, že to ani nie je na hrane a teda toto nič nemení na tom, ako aj to nič nemení na tom, že pri dnešnej technológii je možné riešenie, ak je opäť v rámci povolených noriem a teda nie je ohrozené podložie, terén alebo inak ohrozené verejné bezpečie, či iný verejný záujem, ktorý by umožnil aj verejnú diskusiu a teda "zásah" verejnosti.
Tiež nič nemení na tom, že napr. svojho času boli občania, ba dokonca samotní veriaci veľmi proti výstavbe "útulku" pre bezdomovcov v Žákovciach a dnes je z toho jeden neuveriteľný komplex, dokonca by sa dalo povedať, že tiež "luxusný" http://www.ikv.sk/ a tiež to nemení nič na tom, že v prvom rade vás asi všetkých škrie, že to budú luxusné byty a to ešte nie pre vás...hm?
nuž ľudia chodia na prechádzky, povedzme, ale deti na branné cvičenie na pútnickom mieste?!? - to už zase mňa seklo - takže tiež to na veci nič nemení, že toto miesto tiež nie je správne využívané pre modlitbu, vnútorné uzobranie a meditáciu, či?
Ale myslím si, že debatu možno v poho uzamknúť...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  06:41:15  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Len by som bol zvedavý či by ste boli takí alibisti, keby sa Vás to konkrétne dotýkalo.
Či by ste aj potom navrhovali zamýkať témy.

Ja napr. podobný problém prežívam na vlastnej koži. Jednoduchá postupnosť.
- mladý kaplán s nenaplnenými ambíciami(skoro všetci spolužiaci už majú faru)
- snaha ukázať sa pre vrchnosťou a-> vyhlásil niečo ako božie dielo ... takisto zničil verejné priestory, ktoré miestni roky využívali
- rozbil všetky nasporené farské financie
- citové vydieranie v kázniach a to tých, ktorí nie sú ochotný prispievať na rozvoj jeho kariéry

Ja tých ľudí s prvého príspevku chápem.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  11:49:57  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
lenže to je Tvoj uhol pohľadu na vec a na jeho kariérne ambície. Verejné priestory isto nemohol zničiť, ani len na ne siahnuť. Tie priestory zrejme patrili ku fare, inak by na ne nemal šancu siahnuť. V podstate sa iba roky, po možno nezákonnom vyvlastnení komančami, takto verejne zneužívali. Tiež si nekonkretizoval, čo sa tam vybudovalo pod spomínaným názvom "Božie dielo" - pod tým si môžem predstaviť hocičo. Nie som žiaden alibista, skôr realista. Jednoducho koho pozemok je, ten s ním disponuje, ja napr. tiež a každý ďalší tiež. To nemá nič s alibizmom, ale s vlastníckym právom. Ty by si napr. tiež neodsúhlasil, aby Ti vyvlastnili, alebo dokonca ani nevyvlastnili Tvoje vlastníctvo, ale svojvoľne ho používali a rozhodovali, čo smieš, môžeš a máš na a vo svojom vlastnom. Na toto si tu treba prosto zvyknúť.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  13:01:27  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
juja, mala by si ma už poznať. Nepíšem veľa a "nekecám".
Zámerne som nechcel(a nebudem) byť konkrétny.

Náš frustrovaný kaplánko(skoro všetci spolužiaci už majú faru) sa rozhodol pre šialenstvo(tak to vnímam JA) a ide robiť pútnické miesto. Naša cirkev mala 12 mil Sk, ktoré utŕžila za reštituované pozemky, tie použil na kúpu obecných pozemkov na stavbu toho "veľdiela". Zničil obecný park, kde sa 30 rokov hrali deti, kde si ľudia sadali na lavičky a pod ...
Začalo to tým, že keď ho triezvo mysliaci(ku ktorým sa hlásim aj ja) upozorňovali, že naša obec nemá pútnickú tradíciu(niečo iné je také dačo stavať napr. na Mariánskej hore v Levoči) a že to môže vypáliť kdejako iba skonštatoval, že kto nechce, tak aspoň nech nekazí chuť tým, čo chcú priložiť ruku na dielo.
Momentálny stav je taký, že minul všetky cirkevné peniaze, a v kázniach citovo vydiera ľudí, ktorý nie sú ochotní prispieť na jeho "fanty". Dokonca tvrdil, že bude chodiť s igelitkou po domoch. Pritom pripomínam, že to dielo stavia v bezprostrednej blízkosti krčmy a kultúrneho domu, takže je perspektíva, že potužená dedinská mlaď bude jeho dielo pravidelne znesväcovať tým najhrubším spôsobom ...
Ale jeho to trápiť asi nebude, pretože tú faru nakoniec asi dostane a pôjde preč ....

Keď sa to bude raz juja týkať aj teba, budeš sa k takýmto veciam stavať ináč ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  13:17:16  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
však hej, poznám Ťa a netvrdím, že kecáš, ani nemusíš byť konkrétny tak, aby si napísal, čo by nebolo vhodné.
Ja len, že ak je voči tomu taký odpor, tak farár a kaplán tobôž, povedala by som "služobne" podlieha pod niekoho, tak nebolo by potom vhodné sa obrátiť napr. na biskupský úrad? Hoci, ak je to zase právne kóšer, nik s tým nepohne, aj keď mi je ľúto.
Zase v USA je druhý extrém, že veriaci natoľko rozhodujú o všetkom a disponujú všetkým, že už pomaly prikazujú kňazovi ako má vyzerať omša, lozia mu po fare, ako po svojom a berú ho ako svojho osobného sluhu - to mám od kňazov, ktorí to zažili ako svedkovia (nie jehovovi) - takže ako vidno, asi sa treba usilovať o zlatú strednú cestu a toto je presne vždy najťažšie, no veď ako vždy v medziľudských vzťahoch.
Inak mňa sa to tiež týkalo, aj keď nie v súvise s farou, či kostolom a tiež sme si nepomohli. Jednoducho všetky pravidlá a právne podmienky boli splnené a bolo. Takže tak...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  16:59:57  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
ano , no nie je extrem ked kaplani a biskupi rozhoduju ako o svojom? predsa kalvaria nie je majetok biskupa, ani nie celkom majetok cirkvi lebo nebola nou postavena ale ludmi ktori prezili mor v b bystrici, cirkev ju len par rokov dozadu opravila a dodala jej patricny lesk, no stavat tam byty to uz nie,
tiez sa mohlo stat ze mons sa stal sam obetou podvodu , nejaky investor mu mohol tahad medove motuze popod fuze obrazne povedane, lebo mons tiez argumentoval tym ze by sa byti predali len ludom ktorych by vybrala cirkev aby tu kalvariu udrzovali v poriadku, no ak by sa tam stavalo tak moc by mal v rukach investor, taktiez pochybujem ze by tazke stavebne stroje kalvarii pomohli, taktiez pochybujem ze taku drahu investiciu by riadila cirkev, tiez je nieco ine stavat utulok pre bezdomovcov a ine byty na mieste kde nieje kanalizacia, dobre el. vedenie, dobry pristup a pod. tie byty by museli byt sakra drahe aby sa to niekomu oplatilo

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  20:27:55  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
"predsa kalvaria nie je majetok biskupa, ani nie celkom majetok cirkvi lebo nebola nou postavena ale ludmi ktori prezili mor v b bystrici, cirkev ju len par rokov dozadu opravila a dodala jej patricny lesk, no stavat tam byty to uz nie,..."

no, ale moment! tento argument zaváňa socíkom (robotnícka trieda postavila), hoci Cirkev na vlastné náklady opravila a dodala lesk, sa ale inak môže pratať? Opäť sa točíme dokola, ale socík, či komančizmus padol - aspoň zatiaľ.
Na koho je napísaný list vlastníctva? Tak potom ten rozhoduje. Moc v rukách má investor, ale tým je Cirkev, nie stavbár - ona je zadávateľom, aj investorom, keďže je aj majiteľom. To platí aj pri bežných vlastníkoch. Toto prosto nepustí. Tak, ako Cirkev nemôže zasahovať do majetkoprávnych záležitostí iných vlastníkov, tak sa to nemôže diať ani naopak. Alebo či je bežné, že stavebná firma, resp. stavební robotníci, akonáhle dokončia výstavbu domu, sa automaticky stávajú jeho vlastníkmi???
Ak dokážete, že Cirkev nie je vlastníkom, resp. nikdy nebola, možno, možno máte šancu, ale potom má Cirkev právo žiadať preplatenie nákladov na opravy a leskudodávania Kalvárie , a pretože tak, okrem iného, urobila v dobrej viere, že je toho vlastníkom, možno by tým vlastníkom aj zostala...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  20:36:49  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
juja, ale Cirkev sme my vštci ...
Keď sa robí po omši zbierka, neraz sa to prizvukuje ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  20:39:45  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
áno z duchovného hľadiska, nie majetkoprávneho, lebo inak by to muselo platiť aj naopak, že síce Cirkev vlastní aj všetko to, čo vlastníme my a teda má tiež právo o tom/našom rozhodovať

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 11 marec 2010 :  21:04:54  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Možno nemusí byť najsprávnejšia nejaká výstavba. Možno to nemusí byť po vôli ľudí, kôli niečomu... No snáď nie je aj Baláž napr. úplne hlúpy a trochu snáď vie čo robí. A nezdá sa Vám všetkým, že keď sa pri Cirkvi spomenie stavba, pozemok, majetok.... tak sú bulvári plné toho, aká je Cirkev bohatá a ako zle disponuje so svojím majetkom. Neviem či by toto malo byť zlé, čo sa má stavať na kalvárii, ale s letmého skúmania a hlavne z informácií z väčšiny médií si ťažko môžem urobiť pravdivý záver...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  13:47:55  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
juja neviem preco vam to zavana socikom ked bol v bb mor tak o sociku nebolo ani chyru ani slychu teda 18. storocie, v bb bola karantena ludia hladovali zomierali a potom na tomto mieste postavili kalvariu, nevravim ze to nieje TERAZ majetok cirkvi no byty tam nechceli postavit ani komunisti, ze tam budu jazdit stavbarske stroje nieje znesvetenie? predsa len je to majetok cirkvi teda nie sukromne vlastnictvo . je rozdiel ked nieco patri cloveku a je rozdiel ked cirkvi, SV. CIRKEV nie je nejaky sukromny podnikatel aby na svate miesta pouzila ako sidlisko, sv. cirkev nie je rudolf balaz, ano je biskup a ako takeho ho PLNE respektujem no s jeho rozhodnutim nesuhlasi vacsina bystricanov, takze tak

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jannko

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  17:38:03  Zobraziť profil  Pridať jannko do zoznamu priateľov
citácia:
Len by som bol zvedavý či by ste boli takí alibisti, keby sa Vás to konkrétne dotýkalo.
Či by ste aj potom navrhovali zamýkať témy.

Ja napr. podobný problém prežívam na vlastnej koži. Jednoduchá postupnosť.
- mladý kaplán s nenaplnenými ambíciami(skoro všetci spolužiaci už majú faru)
- snaha ukázať sa pre vrchnosťou a-> vyhlásil niečo ako božie dielo ... takisto zničil verejné priestory, ktoré miestni roky využívali
- rozbil všetky nasporené farské financie
- citové vydieranie v kázniach a to tých, ktorí nie sú ochotný prispievať na rozvoj jeho kariéry

Ja tých ľudí s prvého príspevku chápem.

Pôvodne zaslal Vlkodlak - 11 marec 2010 :  06:41:15


Mňa by iba zaujímalo, kde bol farár, ako správca farnosti a cirkevná rada, keď mladý kaplán s nenaplnenými ambíciami rozbil farské financie?!

"Viem, komu som uveril..."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 30  ~  Člen od: 23 november 2009  ~  Posledná návšteva: 18 júl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jannko

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  17:41:26  Zobraziť profil  Pridať jannko do zoznamu priateľov
citácia:
Možno nemusí byť najsprávnejšia nejaká výstavba. Možno to nemusí byť po vôli ľudí, kôli niečomu... No snáď nie je aj Baláž napr. úplne hlúpy a trochu snáď vie čo robí. A nezdá sa Vám všetkým, že keď sa pri Cirkvi spomenie stavba, pozemok, majetok.... tak sú bulvári plné toho, aká je Cirkev bohatá a ako zle disponuje so svojím majetkom. Neviem či by toto malo byť zlé, čo sa má stavať na kalvárii, ale s letmého skúmania a hlavne z informácií z väčšiny médií si ťažko môžem urobiť pravdivý záver...

Pôvodne zaslal Azuritko - 11 marec 2010 :  21:04:54


S tým sa dá iba súhlasiť, navyše poniektorí tu chcú z mála informácií urobiť veľke antizávery!

"Viem, komu som uveril..."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 30  ~  Člen od: 23 november 2009  ~  Posledná návšteva: 18 júl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

jannko

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  17:53:02  Zobraziť profil  Pridať jannko do zoznamu priateľov
citácia:
juja neviem preco vam to zavana socikom ked bol v bb mor tak o sociku nebolo ani chyru ani slychu teda 18. storocie, v bb bola karantena ludia hladovali zomierali a potom na tomto mieste postavili kalvariu, nevravim ze to nieje TERAZ majetok cirkvi no byty tam nechceli postavit ani komunisti, ze tam budu jazdit stavbarske stroje nieje znesvetenie? predsa len je to majetok cirkvi teda nie sukromne vlastnictvo . je rozdiel ked nieco patri cloveku a je rozdiel ked cirkvi, SV. CIRKEV nie je nejaky sukromny podnikatel aby na svate miesta pouzila ako sidlisko, sv. cirkev nie je rudolf balaz, ano je biskup a ako takeho ho PLNE respektujem no s jeho rozhodnutim nesuhlasi vacsina bystricanov, takze tak
Tak teda, ako vyzerala kalvária predtým, ako ju cirkev (rozumej biskupský úrad) zrekonštruovala?
Dovtedy to nikomu navadilo, aká je kalvária reprezentačná a "pútnická"?
Kto tam z bystričanov (okrem asociálov) chodieval?

Pôvodne zaslal timylee - 12 marec 2010 :  13:47:55


"Viem, komu som uveril..."

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 30  ~  Člen od: 23 november 2009  ~  Posledná návšteva: 18 júl 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  18:11:26  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
citácia:
Len by som bol zvedavý či by ste boli takí alibisti, keby sa Vás to konkrétne dotýkalo.
Či by ste aj potom navrhovali zamýkať témy.

Ja napr. podobný problém prežívam na vlastnej koži. Jednoduchá postupnosť.
- mladý kaplán s nenaplnenými ambíciami(skoro všetci spolužiaci už majú faru)
- snaha ukázať sa pre vrchnosťou a-> vyhlásil niečo ako božie dielo ... takisto zničil verejné priestory, ktoré miestni roky využívali
- rozbil všetky nasporené farské financie
- citové vydieranie v kázniach a to tých, ktorí nie sú ochotný prispievať na rozvoj jeho kariéry

Ja tých ľudí s prvého príspevku chápem.

Pôvodne zaslal Vlkodlak - 11 marec 2010 :  06:41:15


Mňa by iba zaujímalo, kde bol farár, ako správca farnosti a cirkevná rada, keď mladý kaplán s nenaplnenými ambíciami rozbil farské financie?!

Pôvodne zaslal jannko - 12 marec 2010 :  17:38:03


Viem povedať kde bol aj farár, aj rada.
Ale nepoviem. Nechcem pohoršovať a nechem aby som nebodaj nejako neprezradil identitu dotknutých ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  22:56:56  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Nedá mi to - tiež zareagujem.

Nečítam bulvár - v živote som nekúpila ani 1 ks Plus 7 dní - a napriek tomu - rozumiem tým nespokojným, ktorí reagovali v tejto téme proti plánovaným "akciám" v BB. Ale prezradím, že čerpám info z osobných rozhovorov, z vlastných skúseností a z internetu - okrem iného napr. z Obchodného registra, z registrov neziskových organizácií, združení, + niečo zo stránok diecéz, seminárov či niektorých farností.

O tých, ktorí tak bezmedzne dôverujú aktuálnej hierarchii (nebudem nikoho konkrétneho menovať) - si myslím asi takto: ľahšie sa žije v nevedomosti - ale za používanie rozumu (ku vlastným postojom) tiež budeme raz "účtovať"...

Je známa aj táto myšlienka: Nevedomosť hriechu nečiní.
Rozdiel je však diametrálny - pokiaľ ide o nevedomosť zavinenú. Toto si musí každý sám vo svojom vnútri zhodnotiť, pretože za seba bude "účtovať"...

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 12 marec 2010 :  23:25:27  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
pekne povedane

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2010 :  00:23:57  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
No tak teda Zmurka, ty nás môžeš dostať z tej nevedomosti zjavne, tak povedz čo si teda zistila. Ak vieš čo je vo veci, prečo sa nevyjadríš konkrétne? Myslím to vážne.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zmurka

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2010 :  20:30:12  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: zmurka  Pridať zmurka do zoznamu priateľov
Joooj Azuritko, z osobných rozhovorov a skúseností samozrejme nemienim nič dávať na verejnosť. Verejné anonymné fórum nie je tým miestom, kde by som sa takto zdieľala.

A informácie z netu si vie zistiť každý sám. Poväčšine každý aj vie používať rozum a rozlišovať či spájať si informácie... Pokiaľ len trošku chce.
Na tácke až pod nos sa také nenosí.

Život je veľký dar - nepremrhajme ho

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 890  ~  Člen od: 28 október 2006  ~  Posledná návšteva: 23 október 2017 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 13 marec 2010 :  20:38:28  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
suhlasim, je prilis lahke povedat si mna do toho nic a ak aj na tom nieco je tak vinny su druhy nie ja, lenze potom uz bude neskoro

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  01:13:08  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Joooj Azuritko, z osobných rozhovorov a skúseností samozrejme nemienim nič dávať na verejnosť. Verejné anonymné fórum nie je tým miestom, kde by som sa takto zdieľala.

A informácie z netu si vie zistiť každý sám. Poväčšine každý aj vie používať rozum a rozlišovať či spájať si informácie... Pokiaľ len trošku chce.
Na tácke až pod nos sa také nenosí.

Pôvodne zaslal zmurka - 13 marec 2010 :  20:30:12



Skús sa na to pozrieť mojimi očami. Nemám dôvod spochybňovať biskupa. No povedzme, je tu mienka, že robí niečo zle ohľadom výstavby. Pozriem si nejaké správy ohľadom toho? Správy sa čo najviac približujú bulváru. Pozriem si noviny? To je bulvár. Skúsim net? Nájdem aj pre aj proti. Tak čo mi ostáva? Skúsiť uvažovať logicky. Z toho mi vychádza, že buď Balážovi stúpla moc do hlavy, a nevie čo robí... alebo, že vie čo robí, a príliš sa to nafukuje. A ako mám ja usúdiť, čo je pravdou? Čo tvrdí nejaká baba a chalan? Čo tvrdia nejaké médiá? Všetko sú to subjektívne alebo málo dôveryhodné zdroje. Bálaž najlepšie vie čo robí a prečo to robí. Ak má zlé úmysly, je to jemu na škodu a tým, ktorých sa to dotýka. Ak vie čo robí, niet mu čo vytýkať. A je teda nejaká objektívna pravda, ktorá by jednoznačne potvrdzovala, že to čo Baláž mieni je zlé?
A ešte jedna vec. Ak si presvedčená, že to čo vieš je skutočnou pravdou, čo ti bráni ju vyriecť? Jedine strach z toho, že to pravda byť nemusí....

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  07:48:08  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Azuritkom neviem čo vie zmurka, ale perdpokladám, že pointe bude v tom že ....
.... nás kresťanov spája so židmi okrem lásky k tomu istému Bohu aj láska k peniazom.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  09:12:08  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Vždy som sa domnieval, že práve kresťania by mohli skutočne milovať Boha Otca, pretože ho poznajú v Kristovi.

24 Nik nemôže slúžiť dvom pánom; pretože buď jedného bude nenávidieť a druhého milovať, alebo jedného sa bude pridŕžať a druhým bude opovrhovať. Nemôžete slúžiť aj Bohu aj mamone. (Mt. 6)


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 14 marec 2010 :  09:49:17  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
no dobre azuritko, no ja som jeden s tych co sa ich to bude tykat

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Svata Inkvizicia Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana | Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06