Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 Duchovná časť
 Cirkev a jej denominácie
 rudolf balaz
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Nasledujúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Svata Inkvizicia Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov
Strana: z 4

timylee

Stav: offline

 Odoslaný - 06 marec 2010 :  23:15:34  Zobraziť profil  Pridať timylee do zoznamu priateľov
chcel by som vediet co si o nom myslite? a hlavne vas nazor na to co chce spravit takze teda po poriadku,

zijem v B.Bystrici a na urpine je postavela kalvaria ktoru obcania bystrice postavili vzdaky za to ze prezili mor, dlho bola znicena no cirkev ju dala zrestaurovat, teraz tam rudolf balaz chce nechat postavit drahe byty pre prominentov , je to krasne zelene miesto a kalvaria je tomu ozdobou uz dnes, ludia tam chodia na prechadzky, skoly na branne cvicenia atd.
protesty obcanov aj veriacich biskub odbil tak ze tie pozemky im nepatria a ze ich je do toho nic. argumentuje tiez tym ze tie byty maju akoze tu kalvariu chranit a pod.dokonca sa podpisovala peticia aj v kostoloch

co si myslite o jeho konani

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 656  ~  Člen od: 21 január 2010  ~  Posledná návšteva: 09 október 2012 Upozorniť moderátora 

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  10:52:49  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
mojou otázkou je, o kom a čom sa budeme vlastne baviť. Ide Ti najmä o spomínaný projekt, alebo skôr o biskupa?


Na druhej strane, mojou srdcovkou je napr. Marianka - ako pútnické miesto. Toto miesto je umiestnené v údolí, v jeho tesnej blízkosti sú obydlia a cez samotné miesto vedie prístupová cesta do vzdialenejších obydlí, vlastne už víl, či chalupových víl , nik sa nikdy ani v minulosti a ani teraz nespytoval, či to komu vyhovuje, že sa aj dnes na najbližšom kopci v priamom susedstve Kalvárie vybudovali vilky, vilôčky a vilčiská - vieš, čo tým chcem naznačiť - územie nepatrí samozrejme samotnému kláštorisku, takže niekde inde rozhodli a udialo sa. Zaujímavé, že k tomuto projektu nečuchli ani samotní veriaci, ak v Marianke nejakí bývajú - aspoň som nenašla žiadnu reakciu, ale dobre, môžem sa aj mýliť. Veľa stavebných strojov napr. pri mojej návšteve tohoto pútnického miesta jazdilo práve jeho stredom, však asi kadiaľ inakadiaľ, nie? Keďže aj samotná Kalvária, dole aj na kopci, kostol, celé kláštorisko sa priebežne rekonštruovali a ešte stále rekonštrujú, tak tam na meditáciu nie je priestor, asi možno preto sú obľúbené nočné púte ... Koho tu teda obviniť a čo si o kom čo myslieť?

Ak teda v B.B. toto územie patrí biskupstvu, asi ťažko možno oponovať, robia si, čo si robia "na svojom" a na dôvažok som zistila, že presne podľa schváleného územného plánu a "To predstavuje štyri dvoj až trojpodlažné rezidenčné vilky s domovom sociálnych služieb sv. Marty a príslušenstvom, vrátane úprav lesoparku." - http://www.bystricoviny.sk/spravy/peticia-proti-vilkam-pod-kalvariou-na-nespravnej-adrese
Z čoho usudzujem, že samotnú Kalváriu chcú včleniť do akéhosi uceleného komplexu. Majú to patričnými úradmi, dokonca aj pamiatkármi schválené a v podstate rozbiehajú už 2. etapu výstavby. Apelovať možno, ale plán biskupstva je iný, nuž...
A čo sa biskupa Baláža týka, no osobne ho nepoznám, takže ťažko môžem o ňom niečo relevantné napísať, boli by to len moje súdy a nič viac...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  11:18:45  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
no, veru ani moji niektori rodinny prislusnici zijuci v tom meste nie su velmi nadseny, povedal by som az pobureny pristupom Balaza

tiez podpisali nejaku peticiu priamo v kostole

to, ze cirkev chce vybudovat luxusne byty pre elitu len svedci ze akoby jej slo skor o materialne veci ako duchovne, tie zacinaju branit jej veriaci ako i neveriaci

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  11:19:38  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Zase je to len zavádzanie, koľko majetku ľudia darovali cirkvi, takže to nie je žiadneho biskupa, oni to len spravujú. Ak sme aj my súčasťou Cirkvi, tak aj my by sme sa mali k tomu právo vyjadriť. Ak niektorí hodnostári v Cirkvi preberajú praktiky štátu, tak sa so správcu stáva samozvaný majiteľ.
Neplatia dane, ale pozemky predávajú, ktoré im vôbec nepatria. A nie je to len v BB, je to hanba. Preto som za odlúčenie cirkvi od štátu, lebo zatiaľ slobodu vymenili za kompromis s tými, ktorí ich kŕmia.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  11:27:33  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
predsa len je to niekomu aj jasne

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  11:55:38  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ja som nenapísala, že je to biskupovo, ale biskupský majetok to je, resp. to patrí pod jeho jurisdikciu, zrejme majú na to aj patričné dokumenty. A vzhľadom k tomu, že dokumenty majú, môžu s týmto majetkom nakladať, ako uznajú za vhodné o to skôr, že sa pohybujú vrámci zákona. Preto by ani nemohli predávať to, čo im nepatrí! Je to vec platných zákonov demokracie aj, či?
Nemyslím si, že by niekedy Cirkev vymenila slobodu za kompromis s tými, ktorí ju/ich kŕmia, možno jednotliví cirkevní predstavitelia (to by nebola/neboli tak prenasledovaná/-í) a mimochodom, im ten majetok naozaj osobne nepatrí, ale sú právne splnomocnení úradom, v ktorom práve sú. A tiež ak už niekto niečo daruje, nemôže rozhodovať, čo s darom obdarovaný má, či nemá právo urobiť, potom by to nebol dar, či?
No a za ďalšie, ak by mala nastať spomínaná odluka štátu od Cirkvi, potom sa nemožno čudovať, že potrebuje peniaze a pôdu na projekty, ktoré majú byť rentabilné, aby nimi financovali iné projekty, ktoré sú nerentabilné, ale potrebné.
A mimochodom štát platí dane, odvody a poplatky poctivo? Aj veriaci platia dane, teda sú to aj ich peniaze a ich právo a predsa štát rozhoduje ako prvý o tom, čo chce konať, ak sa jedná "o štátne" vlastníctvo. Cirkev je podľa zákona právnym subjektom a ako s takým sa v majetkoprávnych a obchodných veciach aj komunikuje. ak sa nemýlim...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  12:19:17  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Áno, podľa zákona je to OK, ale je to OK aj podľa morálky a toho čo učí cirkev viac ako 2000 rokov ?

Vily na pútnických miestach, to je OK?

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  13:29:00  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ak je to OK podľa zákona a zákon háji morálku, potom je to OK - nejde predsa len o výstavbu viliek - v podstate vilových bytov, ale bude tam vybudovaný aj domov sociálnych služieb sv. Marty a inak, neviem, prečo by nepostavili tie byty, ak ich potom sami zužitkujú. V tejto veci si myslím, že nik, okrem zadávateľa stavby, nevie presne, na čo budú použité.
Myslím si, že učenie nebolo porušené, pretože samotné pútnické miesto sa predsa neruší a práve keďže je to takéto miesto, nemôžu tam byť postavené sociálne byty pre ...???, či? Takže chcú dať tomuto miesto špeciálne vybavenie, aby nebolo opäť tak opustené a vydané napospas...
Koniec koncov aj iné cirkvi majú svoje majetky a nik sa im do toho nemontuje, že prečo ich majú a pre koho to je, či je to morálne a či by sa peniaze nedali použiť inak a pod.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  15:02:12  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
ja len tolko, ze ked cirkev preda pozemky a pod., tak statu, pokial viem odvadza z predaja dan, ako kazdy iny. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  16:01:41  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
urcite?, vie mi niekto poukazat na prislusny paragraf ? som zvedavy,

bo ja som nasiel toto :

Daň z nehnuteľnosti
Zahŕňa tri dane - daň z pozemkov, daň zo stavieb a daň z bytov. Daň z nehnuteľností odvádzajú vlastníci. Pozemky i stavby sú rozdelené do niekoľkých skupín a sadzby dane sa podľa týchto skupín líšia. Napríklad za trvalé trávne porasty spravidla vlastník zaplatí na dani menej ako za stavebný pozemok, rozdielnu sadzbu dane môže mať daň zo stavieb, ak ide o záhradnú chatku, priemyselnú budovu či rodinný dom. Dôležitým pravidlom pri stanovovaní výšky dane je to, že najvyššia daň nemôže byť viac ako dvadsaťnásobkom najnižšej dane, čo bráni obciam, aby sa medzi zdanením jednotlivých skupín nehnuteľností nevytvorili priepastné rozdiely. Daň z bytov platia vlastníci bytov a nebytových priestorov v bytových domoch.
Jediná už spomínaná zákonná zmena v dani z nehnuteľnosti od budúceho roka je v tom, že od platenia daní z nehnuteľností budú oslobodení aj napríklad zriaďovatelia stredných a vysokých škôl, ako sú štát, cirkev. Podrobný výpočet sa nachádza v zákone 120/2006 Z. z. z 2. februára tohto roka.


ale nevylucujem, ze to moze byt stare, tak ako ????


„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  16:09:31  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
Nasiel som toto:

Zákon o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady - Zákon č. 582/2004 Z. z.

§ 17
Oslobodenie od dane a zníženie dane

(1) Od dane sú oslobodené

a) pozemky, stavby, byty a nebytové priestory vo vlastníctve obce, ktorá je správcom dane, a pozemky, stavby, byty a nebytové priestory vo vlastníctve alebo v správe mestských častí v Bratislave a Košiciach,
b) pozemky a stavby vo vlastníctve iného štátu užívané fyzickými osobami, ktoré požívajú výsady a imunitu podľa medzinárodného práva a nie sú štátnymi občanmi Slovenskej republiky, za predpokladu, že je zaručená vzájomnosť.
c) pozemky a stavby, alebo ich časti slúžiace na vzdelávanie, alebo na vedeckovýskumné účely, na vykonávanie náboženských obradov, vo vlastníctve verejných vysokých škôl, alebo vo vlastníctve štátu, v užívaní štátnych vysokých škôl, vo vlastníctve štátu v správe Slovenskej akadémie vied, alebo vo vlastníctve cirkví a náboženských spoločností registrovaných štátom, ako aj pozemky a stavby alebo ich časti slúžiace stredným školám, učilištiam, strediskám praktického vyučovania a školským zariadeniam v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávnych krajov alebo školám a školským zariadeniam v zriaďovateľskej pôsobnosti krajských školských úradov,
d) pozemky, stavby a nebytové priestory vo vlastníctve Slovenského Červeného kríža.

takze navyse, okrem dani za pozemky, ak sa to cirkvi podari presadit, bude ryzovat na bytoch, a nemusi odvadzat s toho potom dane?, dobre to chapem?

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  16:16:52  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
ďakujem saxas!
Takže podľa tohoto paragrafíka č. 17 je toho nepomerne viac, ako len KC, oslobodeného od daní z nehnuteľností...
ešte by bodlo zadanie zdroja, nech si prečítame aj ostatné bodíky...

http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-dani-z-nehnutelnosti/

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  16:19:20  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/zakon-o-dani-z-nehnutelnosti/

urobil som len vycuc, je toho dost

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  16:21:25  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
tak sme obaja šikovní, našli sme to!
a fakt je tam toho veľa
mimochodom, daň z predaja, ako aj ela píše, naozaj platia aj cirkvi, lebo ide o zdanenie zisku.
Hoci aj tu je pár paragrafíkov, ktoré oslobodzujú z platenia: http://katasternehnutelnosti.sk/111-oslobodenie-predaja-nehnutelnosti-z-dane-z-prijmu/

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 07 marec 2010 :  22:54:55  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Mons. Rudolfa Baláža si vysoko vážim, ak sa tak rozhodol urobiť mal na to určite svoje dôvody.
Prejaviť viac poslušnosti biskupom aj kňazom by určite nikomu neuškodilo.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  08:26:43  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Aj uznanie si treba zaslúžiť. Že sa kšeftuje s cirkevnými pozemkami nie je na Slovensku tajomstvom.
Zatiaľ stále platí, že štát a cirkev sú najhoršími správcami peňazí.

A to nehovorím, akú úroveň majú cirkevné školy, každý hlupák, ktorí potrebuje titul Mgr. sa prihlási na cirkevnú školu a najlepšie externe. Veď to je horšie ako školy VUML za komunizmu. To mám byť ako kresťan na to hrdý.
To vám nevadí, že na www.profesia.sk je napísane v niektorých inzerátoch: „Absolventov kresťanských univerzít neprijímame.“ Ale to už som odbočil od témy.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  09:52:58  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:
...
To vám nevadí, že na www.profesia.sk je napísane v niektorých inzerátoch: „Absolventov kresťanských univerzít neprijímame.“...
Pôvodne zaslal spiscom - 08 marec 2010 :  08:26:43



Ja to hanba. Aj s tými univerzitami aj s Balážom.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Ela

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  10:06:32  Zobraziť profil  Pridať Ela do zoznamu priateľov
Že by Trenčianska univerzita bola krestanska?
A ked uz povieme a, mali by sme aj b. Kolko je na SLovensku krestanskych, teda skor katolickych skol? A ktoré z nich len tak rozdavaju magisterske tituly? Rada sa necham poucit. Neviem ako je to s urovnou katolickych skol, ale nechceli ste skor povedat, ze uroven nasho vysokoskolskeho skolstva ide dole vodou? A nielen nasho.? Vid skandal v Českej republike?. Alebo to "lepsie" a hlavne "pravdivejsie " znie, ked sa povie "krestanska"
Vopred dakujem. Ela

 Počet príspevkov: 745  ~  Člen od: 13 november 2003  ~  Posledná návšteva: 21 november 2018 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  10:37:08  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Áno, súhlasím, celkovo školstvo ide dole vodou.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  16:38:05  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
citácia:

Aj uznanie si treba zaslúžiť. Že sa kšeftuje s cirkevnými pozemkami nie je na Slovensku tajomstvom.
Zatiaľ stále platí, že štát a cirkev sú najhoršími správcami peňazí.

A to nehovorím, akú úroveň majú cirkevné školy, každý hlupák, ktorí potrebuje titul Mgr. sa prihlási na cirkevnú školu a najlepšie externe. Veď to je horšie ako školy VUML za komunizmu. To mám byť ako kresťan na to hrdý.
To vám nevadí, že na www.profesia.sk je napísane v niektorých inzerátoch: „Absolventov kresťanských univerzít neprijímame.“ Ale to už som odbočil od témy.
Pôvodne zaslal spiscom - 08 marec 2010 :  08:26:43



Tak, ako každý, aj Mons. Baláž má tak prívržencov, ako i odporcov, a teda aj zaslúžené, či nezaslúžené uznanie - takže je relatívne tvrdiť, že si uznanie "musí" zaslúžiť, lebo ho aj má, aj nemá a mať ho aj bude i nebude...
Kšeftovanie a dávno sa vie? Ale čo? Tak prosím uviesť dokázaný prípad. Inak je obchodovanie dovolené každému, kto na to má, aj Cirkev má dovolené získať financie predajom pôdy. Presne tak, ako každá iná cirkev disponuje svojim majetkom.
Neviem, či presne Cirkev je najhorším správcom peňazí, máš túto info od:...
Ak je úroveň cirkevných škôl na tak zlej úrovni, treba to riešiť - naše cirkevné školstvo má iba 20 ročné fungovanie a začalo fakticky po nežnej od nuly. Renomé univerzity, alebo inej školy sa buduje desaťročia. Ale, ak sú chyby, tak na mieste činu treba riešiť.
Ak takéto čosi "profesia" píše, ide o nedovolenú diskrimináciu a to je dokonca trestné - čiže to dokazuje niečo iné, než neschopnosť absolventov týchto škôl...

Ale mňa napr. štve toto: http://res.claritatis.cz/zpravy/evropa/francie-dal-znesvcen-kostel/3682 a toto: http://res.claritatis.cz/zpravy/evropa/vde-tok-na-marinsk-kostel/3670
a to je ne zváženie a zamyslenie sa!!

Mimochodom, Vĺčko, tá hanba často krát sedí na iných pleciach...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  18:46:16  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
citácia:

Mimochodom, Vĺčko, tá hanba často krát sedí na iných pleciach...

Pôvodne zaslal juja - 08 marec 2010 :  16:38:05


Juja, som podráždený, pretože aj u nás sa "dejú veci".
Asi by prospelo tak 5 rokov tvrdého prenasledovania, ako za komunizmu.
Niektorí sa už ozaj nevedia zmestiť od rozkoše do kože.

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  18:48:23  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
A ešte juja k tomu školstvu.
Deti mi chodia na cirkevnú základnú+gym a to má úroveň.

Ale čo vidím tie kdejaké sciálne práce na tých kresťanských vysokých ...
Hanba. Trikrát hanba. Dovolím si tvrdiť, že nedosahuju úroveň priemyslovky, ktorú som odchodil. O univerzite nehovoriac ...

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  19:03:08  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
no, keď si pozrieš vyššie, uviedla som tam odvolávky na web strany, kde si možno prečítať, že to prenasledovanie sa deje; osobne sa veľmi nestarám, čo si Cirkev predáva, komu, za čo a pod., ale prichodí mi to divné, aby si presne a just ona nesmela nakladať s tým, nad čím má právomoc. Aj keby rovno na svoju škodu.
Ako som spomenula, tieto školy, či už VŠ, Uni, alebo stredné, nemajú neprerušenú dlhoročnú, alebo aj žiadnu tradíciu, takže sú vo vývoji a len sa začínajú budovať. Preto by som radšej videla menej zlých prianí, ako ochoty pomôcť, minimálne aspoň modlitbami, keď už osobne do toho nemôžeme zasiahnuť.

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Vlkodlak

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  19:12:13  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Vlkodlak  Pridať Vlkodlak do zoznamu priateľov
Juja, mne sa skôr zdá, že dobrý úmysel prevyšuje lachvatosť.

Mohli začať to školstvo v menšom, a s kvalitou by následne postupne zvyšovali aj kvantitu. Veď oni ani nerobia nejaký seriózny výskum ...

Ale oni nabrali s prepáčením kdejaký odpad a idú z neho robiť Mgr.

Čo je to za Magistra, čo nevie poslať e-mail. Aj to som videl ...

A videl som aj to, ako na skúšku šla na písomnú časť namiesto študentky jej 64 ročná tetka a tej dali dievčence "bomby" ...

A potom v kostoloch počujem pastierský list o podpore kresťanského vysokého školstva a ideme robiť zbierky...

Dala by si tam študovať svoje dieťa ?

 Počet príspevkov: 1964  ~  Člen od: 05 marec 2005  ~  Posledná návšteva: 21 marec 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

juja

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  19:29:28  Zobraziť profil  Pridať juja do zoznamu priateľov
mne sa zase skôr zdá, že ide o neskúsenosť - nabrať veľa tried je pochopiteľným ťahom, pretože aj iné školy potrebujú dostatočné množstvo žiakov, či študentov práve kvôli financiám - odkedy sa školy podporujú "týmto" spôsobom, je to problém...
Ak nevie poslať e-mail - nuž, možno sa k nemu dovtedy nedostal, vie ostatné?, potom tento nedostatok nie je relevantný
ak sa dostavila iná osoba na skúšku, ako mala a stalo sa, čo sa stalo, tak je to jednoduché porušenie zákona a každý, kto to vie aj dokázať, to môže žalovať
samozrejme, že logicky počuť o podporovaní katolíckeho školstva, presne jemu tá podpora nestačí, je to totiž drahý špás prevádzkovať Univerziru, alebo VŠ a nakoniec šiel by vynikajúci odborník na ňu učiť zadarmo, alebo za malý poplatok? Platy učiteľov sú nízke, aj keď tie vysokoškolské sú lepšie...
Možno by som aj dala a snažila by som sa tam aj ja dostať , ako vš-učiteľ, hoci ťažko by som to dosiahla s 2. stupňom vš-vzdelania (a viem posielať e-mailíky ) - pretože tieto problémy treba v prvom rade riešiť na vš-pôde...aj keď diskutovať možno o všetkom...

Judith

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 3217  ~  Člen od: 30 október 2005  ~  Posledná návšteva: 30 máj 2020 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Samuel

Stav: offline

 Odoslaný - 08 marec 2010 :  20:25:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: Samuel  Pridať Samuel do zoznamu priateľov
Treba aby veriaci v Banskej Bystrici žiadali od biskupa Baláža lepšiu informovanosť a spoluúčasť na rozhodovaní, ako nakladať s cirkevným majetkom. Určite cirkevný majetok patrí všetkým členom katolíckej cirkvi a v tomto prípade tým čo žijú v banskobystrickej diecéze.

Biskup Baláž je štatutár, ale nie majiteľ.

Žiaľ nechováme sa tak sebavedome, ako by sme sa mali chovať. Je to asi z toho zašliapnutia z komunizmu.

Na druhej strane možno, že celá koncepcia výstavby okolia kalvárie je v PORIADKU a ide iba o dôsledky nedostatočného objasňovania zámerov biskupského úradu. Ťažko je možné totiž stavať dom sociálnych služieb, keď sa na to nezískajú peniaze predajom iných lukratívnych nehnuteľností.

Opakujem, že chybou je tu určite slabá komunikácia s cirkevníkmi v diecéze.


Samuel

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 463  ~  Člen od: 22 január 2010  ~  Posledná návšteva: 12 október 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 4 Previous Topic: Svata Inkvizicia Téma Next Topic: slavne vyroky ateistov  
 Verzia pre tlač
Nasledujúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06