Fórum pre katolíkov
Vitajte na fóre.
Meno:
Heslo:
Ostať prihlásený


Registrovať sa
Zabudli ste heslo?
  Portál   Fórum   Zodpovední ľudia   FAQ     Registrovať sa
Aktívne témy | Aktívne ankety | Ďaľšie informácie | Reg. členovia | Prihlásení užívatelia | Zoznam avatarov | Hľadať
Zvoľte si vzhľad: 
 Všetky fóra
 O fóre
 Voľná diskusia
 Ste niekedy smutny na duši ???
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia otvárať NOVÉ témy
   V tomto fóre môžu všetci užívatelia odpovedať na témy
Predchádzajúca strana
 Verzia pre tlač
Autor Previous Topic: Nezabudnite Téma Next Topic: 2012
Strana: z 6

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2010 :  19:05:23  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
citácia:
Dnes som zasa zradil jezisa som slaby som spinavy na duši.
Som nic som nula dokedy este?
Ma bude skusat
Dlho to uz nevidrzim keby zesa da tak teraz hned skocim do pekla.
preco stvoril takích ludi ako som ja?


Pôvodne zaslal samolik - 22 marec 2010 :  10:40:12

Milý brat Samolík, cítim s tebou a je mi smutno. Neviem čo si vykonal, ale dúfaj v Ježiša. Hlavne sa nevzdávaj a iste bude aj lepšie. Ak treba ísť na Spoveď, pokús sa vybaviť si to, veď idú najväčšie sviatky.
Dúfam že u vás ťa nikto nezhadzuje a nešikanuje, keď takto vravíš na seba. Nezabúdaj na to akú veľkú cenu máš...
Tak drž sa brate+


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2010 :  19:20:34  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Dušan, páči sa mi, že vraciaš, čo si dostal.
Ak sa nemýlim, tak si tu tiež mal depku asi pred mesiacom.
Pekné, naozaj pekné.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 22 marec 2010 :  19:37:40  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Spiscom, dnes som pri robote uvažoval nad našim bývalým pápežom - koľko v ňom bolo ľudskosti, a ako svetu až do konca predstavoval obraz nášho nebeského Otca. Inšpiroval ma tým.
Áno máme to ťažké, no drží nás radostná kresťanská nádej, ktorú dávame ďalej.

Potom som ešte nostalgicky spomínal aj na všetkých dospelých, ktorých som v detstve stretával a ako som sa dobre cítil, keď vždy boli blízko...
Nepohŕdajme deťmi; život prežívajú rovnako intenzívne ako my.

Inak úžasne o deťoch písal aj majster Milan Rúfus:

Zajedno s nimi, menší bratia zvierat.
Vedia ešte, čo my už nevieme.

Len priezračnú a čistú vodu pijú.
Smeť odfúknu a vyvrhnú špinu.
Hlavičky na tráve
a zväčša ležiac pritom,
jak nemocného počúvajú svet.

Čo povie im, to nikdy nevyzradia.
Nosia to pod košieľkou ako jablká
zo susedovho stromu.

Po troche začnú smutnieť.
Tušia deň, keď z každého z nich
odchádza malý princ na koni
a odnáša si žezlo i jablko

To už je vlastne koniec.
Čo potom príde, už sa opakuje,
na ľudskú mieru od počiatku dané.
To postavenie mimo hry.
A únava.
A úzkosť...


http://www.dimenzie.sk/1999_04/04rufus.htm

veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 23 marec 2010 :  22:04:33  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
Už som to pochopil, strašne hlúpa otázka: "Ste niekedy smutny na duši ???" veď mi nemôžme byť nešťastní! Máme Ježiša a krásny dokonalý svet ktorý stvoril Boh. Však veď Boh vidí že je to dobré, a takto to má byť.

A riešiť tu úplne hlúposti, že človek nemá priatelku, nemá prácu, alebo je vážne chorý? však ani chorý byť nemôžme. Sme predsa šťastný, a nemáme žiadne problémy. Len my si ich vytvárame.

Prosím vás, už neriešte nikdy nič. Život je krásny a nádherný, vďaka Ježišovi, takže je dosť drzé napísať že sme nešťastný! Toto máme pedsa vďaka nemu, a všetko je úplne skvelé. Ja som tak šťastný!!

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  10:32:52  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
Tebe by asi pomohlo s tebou poriadne zatriasť, dať dve priateľské facky a možno by si si uvedomil, že sa už nemáš toľko ľutovať a niečo zo sebou aj robiť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  10:45:29  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
Azuritko: prečítaj si ešte raz moj predošlí príspevok.

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  14:49:10  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Už som to pochopil, strašne hlúpa otázka: "Ste niekedy smutny na duši ???" veď mi nemôžme byť nešťastní! Máme Ježiša a krásny dokonalý svet ktorý stvoril Boh. Však veď Boh vidí že je to dobré, a takto to má byť.

A riešiť tu úplne hlúposti, že človek nemá priatelku, nemá prácu, alebo je vážne chorý? však ani chorý byť nemôžme. Sme predsa šťastný, a nemáme žiadne problémy. Len my si ich vytvárame.

Prosím vás, už neriešte nikdy nič. Život je krásny a nádherný, vďaka Ježišovi, takže je dosť drzé napísať že sme nešťastný! Toto máme pedsa vďaka nemu, a všetko je úplne skvelé. Ja som tak šťastný!!

Pôvodne zaslal PCmaniak87 - 23 marec 2010 :  22:04:33



Tebe by asi pomohlo s tebou poriadne zatriasť, dať dve priateľské facky a možno by si si uvedomil, že sa už nemáš toľko ľutovať a niečo zo sebou aj robiť.

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

saxsax

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  14:52:19  Zobraziť profil  Pridať saxsax do zoznamu priateľov
,

presne , nieco podobne som uz tu jednemu fnukajucemu naznacil

„ Nech nachadza ktokolvek vo viere svoje svetlo a svoju utechu, nech je blazeny, avsak mnohi nepotrebuju toto svetlo a tuto utechu, lebo ich maju vo svojom rozume a ludskej bytosti – a tychto nech nechaju tiez zit a byt stastnymi „

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 2129  ~  Člen od: 10 september 2009  ~  Posledná návšteva: 25 august 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  15:39:16  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
Azuritko: no tak si to teda prečítaj ešte raz.

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  15:51:47  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
Kiežby sme veci vnímali tak ako PCmaniak píše a kiežby to tak bolo...
(i keď to možno myslí ironicky, niečo pravdy na tom je)

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Azuritko

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  16:14:58  Zobraziť profil  Pridať Azuritko do zoznamu priateľov
citácia:
Kiežby sme veci vnímali tak ako PCmaniak píše a kiežby to tak bolo...
(i keď to možno myslí ironicky, niečo pravdy na tom je)

Pôvodne zaslal Angelika - 24 marec 2010 :  15:51:47



To je len taká polovičatá nedoriešená pravda. A ja si nebudem prižmurovať oči. Ak tomu PCmaniak nerozumie, nech ďalej premýšľa. Odpovedí má dosť. Môže sa aj konkrétne pýtať. Ochota je stále od niekoho. Ale ak si tvrdohlavo píše čo mu na um príde a dvakrát to nepremyslí, tak ja už neviem ako mu to ešte vysvetliť. Preto sa musí pýtať, nie si sám odpovedá tak ako sa mu páči (klame sám seba)...

Rímskokatolík

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 4003  ~  Člen od: 15 máj 2007  ~  Posledná návšteva: 27 apríl 2022 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  18:04:42  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
myslim Pc maniak a sax sax, ze citate len to, co chcete citat...v uvode evitajanita napisala, ze sa citila vtedy slaba a smutna ked tu temu zakladala...ked som smutna, tak neutekam hned na forum napisat, ze som smutna, len aby bol niekto spokojny, ze predsa aj henta bola smutna...odvtedy, co evitajanita napisala tuto temu som uz bola smutna a nemala som vzdy dobru naladu...spokojni??

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

MartinQo

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  18:23:20  Zobraziť profil  Pridať MartinQo do zoznamu priateľov
Zdravim.No ja som sa este na tuto temu nevyjadril,tak ja som dost casto smutny na dusi a momentalne taktiez som v ubohej nalade.Som este celkom mlady a neviem iny moji priatelia si ''uzivaju''zivot ale mna akosi take uzivanie ako ich nebavi.Ja len denne prosim Pana Boha aby som si nasiel slusnu manzelku, zalozil si rodinu a vtedy budem stastny.to je moja predstava kedy bi som uz nemal byt smutny na dusi :(

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 159  ~  Člen od: 15 november 2009  ~  Posledná návšteva: 23 marec 2012 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  18:33:24  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Zdravim.No ja som sa este na tuto temu nevyjadril,tak ja som dost casto smutny na dusi a momentalne taktiez som v ubohej nalade.Som este celkom mlady a neviem iny moji priatelia si ''uzivaju''zivot ale mna akosi take uzivanie ako ich nebavi.Ja len denne prosim Pana Boha aby som si nasiel slusnu manzelku, zalozil si rodinu a vtedy budem stastny.to je moja predstava kedy bi som uz nemal byt smutny na dusi :(

Pôvodne zaslal MartinQo - 24 marec 2010 :  18:23:20



Joj MartinQo, odporúčam ti jednu skvelú a najlepšiu knihu aká podľa mňa bola na túto tému kedy napísaná. Autor je Joshua Harris a kniha sa volá Zbohom lásky, v češtine S nikým nechodím a nie som cvok. A od neho je skvelá vecička aj Ani ň (o čistote), Vášeň pre Cirkev a My dva spolu.

Odporúčam hlavne tie prvé dve, povzbudí ťa to a budeš šťastne slúžiť Bohu kým ti nepošle tú pravú, uvidíš, dá sa to - byť šťastný aj keď iní si "užívajú", to že v tom čo oni ty nevidíš šťastie, to je tvoje najväčšie šťastie a je to milosť od Boha.
Drž sa HO a budeš šťastný Veľa síl!
+

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

PCmaniak87

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  19:13:51  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: PCmaniak87  Pridať PCmaniak87 do zoznamu priateľov
MartinQo: užívaj si život aj ty, tak ako si ho ty chceš užívať, síce manžeku si nevyčaruješ, ale tak trápiť sa nemusí, buď rád že máš zdravie, a hlavne že máš Ježiša Krista, čo viac by si chcel?

Halelůja!!! Ježíš je BOREC! Halelůja!!! Ježíš Tě TOTÁLNĚ miluje! Halelůja!!! Halelůja!!! Halelůja!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 478  ~  Člen od: 13 september 2009  ~  Posledná návšteva: 24 marec 2010 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

spiscom

Stav: offline

 Odoslaný - 24 marec 2010 :  19:14:05  Zobraziť profil  Pridať spiscom do zoznamu priateľov
Angelika super postreh:

"...ty nevidíš ..., to je tvoje najväčšie šťastie a je to milosť od Boha.
"

Väčšinou sa trápime, lebo dolieha samota, ale opak je pravdou, niečo v nás odumierame tomuto svetu.

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 198  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 16 november 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2010 :  17:00:49  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Je možné že nás Boh takýmto bolestným očisťovaním (pocit nenaplnenia pozemského života) pripravuje na večný život?


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2010 :  17:04:15  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Kresťan, ktorý má v sebe Ducha Svätého je šťastný a veselý, lebo Duch Svätý je radosť.
Smútok doľahne na každého z nás, ale treba ho čím skôr odovzdať Bohu a zas budeme šťastní.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2010 :  19:11:53  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Je možné že nás Boh takýmto bolestným očisťovaním (pocit nenaplnenia pozemského života) pripravuje na večný život?



Pôvodne zaslal Dušan - 26 marec 2010 :  17:00:49


a co by ta naplnalo?

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Dušan

Stav: offline

 Odoslaný - 26 marec 2010 :  19:34:08  Zobraziť profil  Pridať Dušan do zoznamu priateľov
Ja už neviem.
Najskôr asi pozemský vzťah, ktorý si nedokážem zariadiť. Keď sa na mňa niekde nejaká zahľadí, tak sa tvárim chladne.
A keď sa zahľadím do niekoho ja, zostáva to tajomstvom.
A predsa stále prahnem po láske.


veriaci

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 982  ~  Člen od: 26 január 2010  ~  Posledná návšteva: 15 máj 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

Angelika

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2010 :  18:22:22  Zobraziť profil  Odoslať ICQ správu pre: Angelika  Pridať Angelika do zoznamu priateľov
citácia:
Kresťan, ktorý má v sebe Ducha Svätého je šťastný a veselý, lebo Duch Svätý je radosť.
Smútok doľahne na každého z nás, ale treba ho čím skôr odovzdať Bohu a zas budeme šťastní.

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

Pôvodne zaslal zrno - 26 marec 2010 :  17:04:15



..niekedy je ťažké to odovzdať Bohu a človek sa tak "zožiera" v smútku, že nevidí zmysel v ničom, čo robí a nič ho nenapĺňa a aj keď niekto vie, čo by ho urobilo šťastným, nejde za tým.. ako napr. náš brat Dušan..
ale veď Boh predsa nechce aby sme boli nešťastní!!

My si to kazíme a potom chceme od Boha zázraky, ale to si myslím že takto nefunguje. Človek by mal aj svojím konaním ukazovať Bohu, že mu záleží jednak na Bohu samotnom a aj na vlastnom šťastí a na iných ľuďoch, myslím, že potom človek môže získať istý nadhľad, rozšíri svoje obzory, prehĺbi svoju vieru a napokon nájde úplné naplnenie svojho života možno tam a takým spôsobom, ako to ani len nečakal a ako sa mu ani nesnívalo...
Treba jednoducho ustúpiť a viac nechať konať Boha a tiež žiť svoj život na 100%... páči sa mi myšlienka, že by sme mali žiť akoby všetko záviselo od nás a modliť sa akoby všetko záviselo od Boha..

Boh s vami!
+

"Boh je naše víťazstvo!" (2Mach 13,15)


 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 207  ~  Člen od: 05 február 2010  ~  Posledná návšteva: 04 január 2011 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

janka

Stav: offline

 Odoslaný - 27 marec 2010 :  18:29:38  Zobraziť profil  Pridať janka do zoznamu priateľov
citácia:
Ja už neviem.
Najskôr asi pozemský vzťah, ktorý si nedokážem zariadiť. Keď sa na mňa niekde nejaká zahľadí, tak sa tvárim chladne.
A keď sa zahľadím do niekoho ja, zostáva to tajomstvom.
A predsa stále prahnem po láske.



Pôvodne zaslal Dušan - 26 marec 2010 :  19:34:08


v podstate som ti na toto odpovedala uz v inej teme...ale este ma napadlo, ze ta takto moze Boh chranit pred sklamanim...neboj, ked tu pravu spoznas, ani sa ti potom nebude zdat, ze si dlho cakal, ale, ze laska prisla v pravy cas:)

 Krajina: Hungary  ~  Počet príspevkov: 5687  ~  Člen od: 27 január 2004  ~  Posledná návšteva: 07 január 2016 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky

zrno

Stav: offline

 Odoslaný - 30 marec 2010 :  22:12:50  Zobraziť profil  Navštíviť domácu stránku užívateľa: zrno  Pridať zrno do zoznamu priateľov
Nezabudnime na pokánie a budeme šťastní.

Pridávam obľúbenú modlitbu saleziánskeho kňaza:

"Od smutných svätých vysloboď nás, Pane."

Sláva Bohu a Nepoškvrnenej.

"Lebo im odpustím vinu a na ich hriech si viac nespomeniem." (Jer 31,34) Boh odpúšťa a zabúda! A to my musíme tiež!!!

 Krajina: Slovakia  ~  Počet príspevkov: 1221  ~  Člen od: 26 september 2008  ~  Posledná návšteva: 09 január 2013 Upozorniť moderátora  Na začiatok stránky
Strana: z 6 Previous Topic: Nezabudnite Téma Next Topic: 2012  
 Verzia pre tlač
Predchádzajúca strana
Choď na:
 Image Forums 2001 Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.06